ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 "ΚΑΤΑΘΕΣΙΣ ΣΚΕΨΕΩΝ" Νο 1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2006, 13:26:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
[imghttp://re3.mm-a5.yimg.com/image/3201737802][/img]

xaiiiiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/01/2007, 15:12:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst


Προφανώς αλλάζω πάλι .... ποτέ δεν φανταζόμουν τόση ευελιξία ...στο παρελθόν.
Ετσι εξηγώ την έλλειψή ηρεμίας ανάμεσα στα σωματάκια μου κάθε φορά που αναπουπουλιάζουν τα φτερά μου.

Αυτή την φορά λέω να το απολαύσω ....

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2007, 14:52:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Πάρτε με στην μαγική της στιγμής πνοή, σε μια νύχτα με όλα τ' αστέρια όπου τα παιδιά του αύριο μοιράζονται τα όνειρά τους με σας ωστε να ζήσω στη μέση της γιορτής σε μια νύχτα δόξας όπου τα παιδιά του αύριο ονειρεύονται μακριά στον αέρα της αλλαγής ...
Δεν θέλω να το κρατήσω αν και θα μπορούσα...αργά η γρήγορα θα γίνει θρύψαλα όπως ολοι οι πάγοι που φτιάχνουν οι παραμυθένιες δροσοσταλίδες...
τότε που ''εφτιαχνα '' αυτό το παραμύθι ποτέ δεν πίστευα οτι θα γινόταν πραγματικότητα...
πολύ μετά οταν δεν ήταν πια απαραίτητο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2007, 13:40:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Η αποθέωση της βλακείας μπροστά στα πόδια σου απλωμένη....στη μέση, διάδρομος λευκός διαφυγής και εσύ διαλέγεις να περάσεις απο μέσα ...γιατί?
Τα μόρια της ιπτάμενα, κρέμονται απο τα χρυσά νήματα της αυταπάτης..οχι χρυσά φιλε μου, επίχρυσωμένα είναι απο το μεγαλείο σου, δες τα καλύτερα απο πιο κοντά, είδες πως φαίνονται τώρα...
Αλλάζουν, υποτίθεται οτι αλλάζουν ..στόχος η ακροαματικότητα η ισως και μια τιμωρία ...μπορεί και η αναγκη έκφρασης. Θα φανεί και στο τέλος θα αποτύχει, μαζί του θα τραβήξει και οτι ωραίο υπήρχε...θα με θυμηθείς πολύ αργότερα..
Και ολοι ψάχνουν την αλήθεια λέει ...καλά ελεγες κι εσύ...πως να φανεί έκεί απο πίσω ?
Ισως βρώ κάτι να σου αφήσω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/01/2007, 13:43:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Δεν θυμάμαι που το βρήκα αλλά είχε κάτι που μου άρεσε

Τι πάθος βυθίζει σε πέλαγα το νου
βραδιάζει κι αλλάζει το χρώμα τ' ουρανού
βραδιάζει κι αλλάζει το χρώμα τ' ουρανού
τι πάθος βυθίζει σε πέλαγα το νου
Μην η αθωότητά μου είναι μέσα στη σιωπή
σ' ένα θησαυρό χαμένο που γυρεύω μια ζωή
μην την ξόδεψα στα ζάρια μην την πήρε το κρασί
ίσως φταίει η βροχή που κλαίει με παράπονο κι οργή
Τι πάθος βυθίζει σε πέλαγα το νου
βραδιάζει κι αλλάζει το χρώμα τ' ουρανού
βραδιάζει κι αλλάζει το χρώμα τ' ουρανού
τι πάθος βυθίζει σε πέλαγα το νου
Χάνω την ισορροπία κι ο αέρας με τρυπά
φταίνε κι οι κραυγές των γλάρων σ' ένα γκρίζο ορίζοντα
οι αποστάσεις με λυγίζουν δεν υπάρχει επιστροφή
ειν' η αθωότητά μου μέσα στην καταστροφή
Τι πάθος βυθίζει σε πέλαγα το νου
βραδιάζει κι αλλάζει το χρώμα τ' ουρανού
βραδιάζει κι αλλάζει το χρώμα τ' ουρανού
τι πάθος βυθίζει σε πέλαγα το νου

Δημήτρης Λαιος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

galazia_sfaira
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
544 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 10:04:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους galazia_sfaira
Απορώ πως μπορεί να απαντήσει νους βυθισμένος στα πελαγα...όπω ςκι ο δικός μου.
Μια καλημερα σε ολους.
Είναι κανείς αλλος βυθισμένος.....στα πελαγα....απο τι παθος;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2007, 13:32:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Πάθος για την αντικειμενική αλήθεια φιλαράκι...
για την γνώση, για την επικοινωνία, την φιλία...
Α! και μου φαίνεται οτι μετά τα πέλαγα υπάρχουν κάτι όμορφες αμμουδερές ακτές χρυσίζουσες...παρεπιπτόντως είδα κάτι τέτοιο στη Νάξο το καλοκαίρι που πέρασε...σαν στρωμένη με σιμιγδάλι έμοιαζε η παραλία

φιλιάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mel
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2007, 07:38:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mel
Γελάω όταν πέφτουν οι μάσκες..
Και όταν συνειδητοποιώ πόσο ανόητη ήμουν που δεν έβλεπα την πλαστικότητά τους γελάω ακόμα περισσότερο..
Και αυτός είναι ένας λόγος που έχω την ελπίδα ότι θα έχω πάντα λόγο να γελάω στη ζωή μου..
Μόνο που δεν ξέρω πια για πόσο θα έχω το κουράγιο να αντέχω αυτό το γέλιο..
Τα διαλείμματα από αυτό το γέλιο είναι η πραγματικότητα που αξίζει,γι αυτό και είναι σπάνια..
Φοβάμαι πως θ'αρχίσω πια το κλάμα ν'αγαπάω..
Τουλάχιστον θα ποτίζει τα χείλη μου που τώρα έχουν στερέψει..

Καλημέρα μας..Κι ας είναι το χαμόγελο μας το όπλο που σκοτώνει ότι δεν το αντέχει..


μπορείς να κλαις παντοτινά αν θες,φτάνει να ξέρεις πού πονάς για να χτυπιέσαι..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lizzard_king
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 06:36:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lizzard_king
Καλημέρα....

I'm the lizard king,I can do anything!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 09:36:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2007, 12:27:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Χ = χαμένος, χάσιμο χρόνου, χάσιμο σκέψεων, χάος, και ποιός ξέρει τι άλλο...

Ετσι για να υπάρχει Χ = χαρά.

ΚαλημέραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lizzard_king
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
150 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/02/2007, 04:24:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lizzard_king
22/02....
Τι παράξενη ημερομηνία...Παράξενο να είναι αυτή η μέρα η μέρα που σε έφερε στην καταστάση την οποία βρίσκεσαι σήμερα...Τη <<ζωντανή>>...Εκείνη την τετάρτη του 1984(1+9+8+4=22)Εϊ!Χ αλάρωσε...Δεν είαωι και πολύ <<υγιής>> τούτος ο τρόπος σκέψης...Απλά μαζεύτηκανε κάμποσα δυάρια μαζί..
Έχω περπατήσει όμως πολλούς δρόμους,έχω βαδίσει πολλά μονοπάτια και ξέρω να αναγνώριζω πότε δημιουργώ <<ψευτοεντυπωσιασμούς>> και πότε κάτι είναι άξιο προσοχής...Υπήρξαν αρκετές περιπτώσεις που θα μπορούσαν να δικαιολογήσουν αυτό το παιχνίδι των αριθμών που ξεκίνησε,ή τουλάχιστον τότε αντιλήφθηκες εσύ,τέτοια εποχή,δυο χρόνια πριν...Όμως δε νιώθεις <<ικανοποιημένος>>...Μοιάζει το όλο σκηνικό σαν πρόλογος κι εσύ ακόμη περιμένεις να μπεις στο θέμα...Πάντα περιμένεις...Άπραγος παρατηρητής,πάντα περιμένεις...Και πάντα κάτι έρχεται,λες και κάποτε συνέβη κάτι μέσα σου κι από τότε σαν μαγνήτης τραβάς πάνω σου διάφορες μορφές προκλήσεων...Χέστε με όλοι!Δε θέλω να ακούσω ξανά από κανένα στόμα ότι θα καταλάβω κάποτε...Ναι λοιπόν,ήρθε ο καιρός να καταλάβω,ήρθε ο καιρός να ανοίξετε τα στόματά σας όλοι εσείς που θα μου μιλούσατε όταν θα ήμουν έτοιμος να ακούσω!Ήρθε ο καιρός να προκαλέσω κι εγώ!Ίσως δεν είανι αρκετές οι παγίδες που έμαθα να αποφεύγω,αλλά θα τα καταφέρω!Κι αν δεν τα καταφέρω,θα τα'χω καταφέρει...Θα προχωρήσω με μια λέξη που εμφανίστηκε κι αυτή με τον,σύνηθες πλέον,περίτεχνα απροσδόκητο και δήθεν τυχαίο τρόπο...Πήρε σάρκα και οστά,σε τι άλλο,μια γυναικεία μορφή...Ίσως όμως,η γυναικεία αυτή μορφή,<<ζωντάνεψε>> αυτή τη λέξη...
Σαλβαθ...
Είθε το φως να είανι οδηγός μας...

I'm the lizard king,I can do anything!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

fernand
Νέο Μέλος

Greece
5 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/02/2007, 01:13:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους fernand
Σε βλέπω μέσα απ'το κλουβί , να χαμογελάς λευκά περιστέρια. Σε βλέπω πάνω στην κόμψη , να φωνάζεις ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ!!! Ρώτησες " Υπάρχει αγάπη; Υπάρχει ζωή;" κι ύστερα έσβησες με ένα χαμόγελο γεμάτο προσδοκίες.

jean.rΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/02/2007, 12:26:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Υποθέτω οτι υπάρχει ένας φόβος με το νερό, δεν εξηγείται διαφορετικά...
Μου επιβεβαιώθηκε η υποψία που είχα σχετικά με τους όρους διαβιώσεων των πρώτων θρησκευτικών ομάδων...
Αν όλο αυτό είναι πιστή αναπαράσταση έτσι εξηγείται το άβατον στους μιασμένους...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2007, 12:10:10  Εμφάνιση Προφίλ
Θεέ μου!
Φωτιζέ με,
ποτέ να μην παινέψω το φως,
τα λουλούδια , τ'αστέρια,
σε τυφλό μπροστά...

... Να μην καλέσω σε κυνηγητό τη χελώνα...

... Να μην πουλήσω εξυπνάδα σε φτωχό μυαλό...

... Αξίωσέ με να μην πετάξω λάσπη σε κρίνο...

... Να μην κάψω φτερά πεταλούδας...

... Να μην χαλάσω ότι δεν μπορώ να πλάσω...


Κι αν μου δώσεις Φως περίσσιο, να το μοιράσω στα σκοτάδια του Κόσμου.


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/03/2007, 12:11:40  Εμφάνιση Προφίλ
Aπό τις πιο περιεκτικές σε νόημα προσευχές... Τι λέτε?


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/03/2007, 12:01:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Καλημέρα Avallon.

quote:
Aπό τις πιο περιεκτικές σε νόημα προσευχές... Τι λέτε?

Κυριολεκτικά θές να το πάρουμε η αλληγορικά?

Καιρό έχεις να φανείς, χαίρομαι που είσαι καλά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/03/2007, 09:10:00  Εμφάνιση Προφίλ
Kαλημέρα!
Χαίρομαι που σε ξαναβλέπω nst.
quote:
Κυριολεκτικά θές να το πάρουμε η αλληγορικά?

Δε νομίζω ότι στην προκειμένη περίπτωση έχει σημασία...είναι από τις λίγες φορές που η μεταφορά ταυτίζεται με την κυριολεξία... Οπως λοιπόν και να το πάρεις ισχύει εξίσου...
quote:
Καιρό έχεις να φανείς, χαίρομαι που είσαι καλά...

Ναι..εξαφανίστηκα κατ'επιλογή...
Προτιμώ να απέχω όταν δεν έχω κάτι να πω ή όταν δεν υπάρχει κάτι ενδιαφέρον να διαβάσω...

Πάντως χάρηκα που τα ξαναείπαμε.


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."

Edited by - Avallon on 15/03/2007 09:10:58Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/03/2007, 22:36:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
quote:
Προτιμώ να απέχω όταν δεν έχω κάτι να πω ή όταν δεν υπάρχει κάτι ενδιαφέρον να διαβάσω...

Ναι σε καταλαβαίνω αλλά δεν ξέρω αν είναι η αρχή η το τέλος...
Φιλιά, να είσαι καλά

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

vista
Διεγραμμένος Λογαριασμός

Greece
20 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/03/2007, 23:58:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vista
Δοκιμή ...

Ο νόμος λέει πως σε κάθε δράση υπάρχει μια αντίδραση. Εντάξει, αυτό γίνεται. Μάλε βράσε σου λέει, γιατί ποτέ δεν ξέρεις ποιο προηγείται του άλλου. Η δράση ή η αντίδραση ; Πότε δράση, πότε αντίδραση. Τι γίνεται όμως όταν δεν υπάρχει ούτε δράση, ούτε αντίδραση ; Τι συμβαίνει όταν η απραξία επαληθεύει την ματαιότητά της ; Όταν οι βάρβαροι του Καφάβη στην κάνουν γυριστή κι όταν το άλλο μάγουλο που γύρισες δεν δέχεται το χαστούκι που περιμένει ; Ναι, νομίζω πως υπάρχει μια λέξη που μπορεί να χαρακτηρίσει την κατάσταση : Ξενέρωμα. Και μπορείτε να ενημερώσετε και την C.I.A γι' αυτό.

"Ποτέ δεν ξέρεις σε ποιον μιλάς"
ΜΠΕΡΤΟΛΤ ΜΠΡΕΧΤ, Η Όπερα της Πεντάρας
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 12:07:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
quote:
Ξενέρωμα

Και τι κάνουμε εμείς γι αυτό?

ΔΙΑΜΑΤΡΥΡΙΑ.....
Το πιο εύκολο, οταν περιμένουμε απ' έξω να γεμίσει το μέσα...
Συμπεριλαμβανομένου και εμου ...μόνο που το ξέρω...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/03/2007, 12:10:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
quote:
Ξενέρωμα

Και τι κάνουμε εμείς γι αυτό?

ΔΙΑΜΑΡΤΥΡΙΑ.....
Το πιο εύκολο, οταν περιμένουμε απ' έξω να γεμίσει το μέσα...
Συμπεριλαμβανομένου και εμου ...μόνο που το ξέρω...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2007, 14:08:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Ο λογαριασμός vista απενεργοποιήθηκε, εφόσον εμπίπτει στο πλαίσιο, ήδη υπάρχουσας ανακοίνωσής μας, που παραθέτω στη συνέχεια:

______________________________________________________________________

Επανερχόμαστε σε κάποια περασμένα κεφάλαια της ιστορίας των forums, ώστε να επαναγνωστοποιήσουμε και να συνοψίσουμε πράγματα, τα όποια πολλάκις έχουν γραφτεί από τους ανθρώπους που συντονίζουν τον παρόντα χώρο. Αφορούν τις χρονικές ή μη, απενεργοποιήσεις λογαριασμών και τις συνθήκες κάτω από τις οποίες, άνθρωποι οι οποίοι συμμετείχαν παλιότερα με κάποιους λογαριασμούς (έναν ή περισσότερους κατ' άτομο) μπορούν ή δεν μπορούν να συμμετάσχουν ξανά στις συζητήσεις των forums του ESOTERICA. Η ανακοίνωση αυτή αφορά το πως έχουν τα πράγματα τώρα, συμπεριλαμβάνοντας κάποιες μικρές μετατροπές, που έχουν γίνει εκ μέρους μας, ως ένδειξη καλής διάθεσης.

  • Οι άνθρωποι που συμμετείχαν στο παρελθόν με τους λογαρισμούς:

    - Labolas Glasya
    (συμμετείχε στα forums μέχρι τις 15/09/2004 ως Labolas Glasya, ταυτόχρονα με τουλάχιστον άλλον έναν λογαριασμό, καθώς και με διάφορους άλλους - κατά καιρούς - λογαριασμούς)
    - ngw
    (συμμετείχε στα forums μέχρι τις 10/10/2004, κυρίως με τον αναφερόμενο λογαριασμό)

    δεν επιτρέπεται να συμμετάσχουν στις συζητήσεις του ESOTERICA με οποιονδήποτε λογαριασμό. Οι λογαριασμοί που έχουν χρησιμοποιήσει έχουν απενεργοποιηθεί, καθώς και οποιοιδήποτε τυχόν απέμειναν και τους αντιληφθούμε, θα απενεργοποιηθούν επίσης άμεσα.


  • Οι άνθρωποι που στο παρελθόν, μεταξύ των άλλων κατά καιρούς λογαριασμών, έχουν χρησιμοποιήσει τους παρακάτω (γνωστότερους) λογαριασμούς:

    - pixeldream
    (συμμετείχε στα forums μέχρι τις 21/12/2005 ως pixeldream, καθώς και με άλλους λογαριασμούς, πριν από τον αναφερόμενο όπως φάνηκε, αλλά και μετά)
    - ryche
    (συμμετείχε στα forums μέχρι τις 10/10/2005 ως ryche, καθώς και με αρκετούς άλλους λογαριασμούς στη συνέχεια)
    - ΑΦΡΟΔΙΤΗ
    (συμμετείχε στα forums μέχρι τις 7/3/2006 και ακολούθως με αρκετούς άλλους λογαριασμούς)
    - Deva_Parinito
    (συμμετείχε στα forums μέχρι τις 5/12/2005 ως Deva_Parinito, καθώς και με πλήθος άλλων λογαριασμών, με τη χρησιμοποίηση λογαριασμών άλλων μελών και αποστέλλοντας κάποια μηνύματα από τον κοινό λογαριασμό praying fairy, ο οποίος μετά από την εξακρίβωση ότι αποτελούσε παραπλανητικό λογαριασμό, απενεργοποιήθηκε)

    μπορούν να συμμετέχουν ξανά στις συζητήσεις των forums με οποιονδήποτε νέο λογαριασμό, εφόσον εκπληρωθούν 2 βασικές προϋποθέσεις:
    1). Εφόσον έχουν - μετά από σκέψη επί του θέματος - πραγματική και ειλικρινή πρόθεση να συμμετέχουν στην κοινότητα των forums.
    2). Εάν ισχύει το πρώτο, μπορούν να μας ειδοποιήσουν, ώστε να κανονιστεί μία ή και περισσότερες συναντήσεις, ώστε στην άμεση, κατά πρόσωπο και πάνω από όλα ανθρώπινη συνδιαλλαγή, να μπορέσουμε κι εμείς να διαπιστώσουμε ότι αυτή η ειλικρινής πρόθεση όντως ισχύει.

  • Επαναγνωστοποιούμε ότι o άλλοτε χρονικά απενεργοποιημένος λογαριασμός, για την διατήρηση του οποίου τέθηκε η προϋπόθεση συνάντησης της κοπέλας που τον χρησιμοποιούσε με την ομάδα των υπευθύνων:

    - ATMA (συμμετείχε στα forums μέχρι τις 10/12/2005)

    μπορεί ελέυθερα να συμμετέχει με οποιονδήποτε άλλο λογαριασμό επιλέξει και την εκφράζει, εκτός από εκείνον ο οποίος είναι απενεργοποιημένος. Ο νέος αυτός λογαριασμός, δεν μπορεί να είναι κάποιο άμεσο παράγωγο του γνωστότερου προηγούμενου λογαριασμού (π.χ. ΑΤΜΑ - ατμα - atma - ΑΤΜΑ!, κ.λπ.), μπορεί ωστόσο να χρησιμοποιήσει όποια ψηφιακή υπογραφή θέλει ή άλλον τρόπο, που να υποδηλώνει πως είναι ο ίδιος άνθρωπος που χρησιμοποιούσε τον παλιότερο λογαριασμό. Η ΑΤΜΑ, η οποία στο παρελθόν επέμενε να διατηρησει τον παλιό της λογαριασμό, πιστεύουμε, πως εφόσον έχει συμμετάσχει και σε άλλους χώρους - εκτός του ESOTERICA - με διαφορετικά usernames, μπορεί κάλλιστα να συμμετάσχει κι εδώ με κάποιον νέο λογαριασμό και λογικά δε θα πρέπει να υφίσταται κάποιοι τέτοιο κώλυμα εκ μέρους της.

    Ισχύει βέβαια η προϋπόθεση, της ειλικρινούς διάθεσης για τη συμμετοχή της στην κοινότητα των forums και η αποφυγή της εμπλοκής της σε καταστάσεις παρόμοιες με εκείνες, που αποτέλεσαν αιτία για την απενεργοποίηση του προηγούμενου λογαριασμού της.

_______________________________

Σε κάθε περίπτωση που κάποιος άνθρωπος από αυτούς που αναφέρθηκαν πιο πάνω, συμμετάσχει ξανά στην κοινότητα των forums, είναι ευνόητο πως εάν με τη συμμετοχή του καταστρατηγήσει και πάλι τους γραπτούς και άγραφους κανονισμούς του χώρου, η παρελθοντική του συμμετοχή, με οποιαδήποτε χροιά κι αν έχει, θετική ή αρνητική, αποτελεί δικιά του ιστορία, ιστορία όμως και των forums και δεν παραγράφεται.

Εκφράζοντας τη νοοτροπία και τις αρχές του ESOTERICA, πιστεύουμε στον άνθρωπο και στην εσωτερική του δύναμη, οπότε σε καμιά περίπτωση δεν μπορούμε να πούμε για κάποιον άνθρωπο, ότι δεν υπάρχει ενδεχόμενο να προσπαθήσει για κάτι καλύτερο (ή πολύ καλύτερο) και να το επιτύχει.

Οπότε, ακόμα και οι άνθρωποι που συμμετείχαν παλιότερα στα forums και εμπίπτουν στην πρώτη κατηγορία (στους οποίους δεν επιτρέπεται πλέον η συμμετοχή στα forums), υπάρχει περίπτωση - αν και είναι δύσκολο (το αδύνατο δεν υφίσταται ως έννοια) - να συμμετάσχουν ξανά, κάποια στιγμή στο μέλλον. Δεν μπορούμε όμως να προβλέψουμε, ούτε και να προτείνουμε, πως θα πειστούμε, ότι πληρούν τις προϋποθέσεις για να συμμετάσχουν ξανά.

Είναι επίσης εις γνώσιν μας, πως ακόμα και τώρα υπάρχουν λογαριασμοί που προσπαθούν να περάσουν διάφορες εντυπώσεις και να δημιουργήσουν "καταστάσεις", αλλά στο παρόν μήνυμα δεν υπάρχει λόγος, ούτε να αναφερθούμε σε αυτό, ούτε να κάνουμε κάτι παραπάνω προς το παρόν.
Πιστεύουμε και ελπίζουμε όπως πάντα, στη συνολική αντίληψη της κοινότητας.

Τέλος, και εύχομαι να γίνεται κατανοητό αυτό από το παρόν μήνυμα, ο φαινομενικά μεγάλος αριθμός των απενεργοποιημένων λογαριασμών, που έχει κατά καιρούς αναφερθεί από μέλη, αλλά και έχει χρησιμοποιηθεί από κάποιους ανθρώπους σκόπιμα για τη δημιουργία εντυπώσεων, αφορά στην πραγματικότητα κατά κύριο λόγο, ένα μεγάλο πλήθος λογαριασμών, που έχουν ανοιχτεί και ξανα-ανοιχτεί από τους ίδιους ελαχιστότατους ανθρώπους.

______________________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2007, 15:34:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst

Εδώ είναι...ε?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γκαντάρας
Διεγραμμένος Λογαριασμός


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2007, 14:18:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γκαντάρας
Γεια σας, γεια σας ...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2007, 21:23:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Καλως τον Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2007, 12:19:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst

Εἶχες μέσα στὰ μάτια σου
μιὰν ἀστραπὴ ἀπὸ τοὺς ἀνέμους
καὶ στὴν καρδιά σου μιὰν ἄγρια φλόγα
ποὺ ἔλεγες δὲν ἦταν ποτὲ νὰ σβήσει
καὶ στὰ μάτια σου μέσα μιὰ πράσινη θάλασσα
τὴν ἀγριεμένη θάλασσα τοῦ νησιοῦ μας
νὰ δέχεται καταιγίδες
καὶ στὴν καρδιά σου μιά παράφορη ἄνοιξη τροπικὴ
μ' ἕνα λευκὸ περιστέρι τρομαγμένο
κι ἒν' ἀταξίδευτο χελιδονάκι τοῦ θεοῦ

Εἶχες μέσα στὰ μάτια σου τὶς Κυριακὲς
σὰν χτυπᾶ ἡ καμπάνα στὸ ἄσπρο ἐκκλησάκι
στὴν ἀψηλὴ πλαγιὰ τοῦ χωριοῦ
καὶ ξεκινοῦν οἱ ξωμάχοι γιὰ τὴν λειτουργία
καὶ στὴν καρδιά σου μίαν ἀγάπη καθάρια
σὰν τὴν πρώτη ὥρα τῆς χαραυγῆς
στὰ κατάξερα βράχια
τῆς γυμνῆς ἐξοχῆς μας

Εἶχες μέσα στὰ μάτια σου
ἕναν κόσμον ὁλάκερο τὰ ὄνειρά μας
ἐκεῖ χορεύουν στὶς ἀκρογιαλιὲς
τυλιγμένοι ἁρμυρὰ φύκια
ἀρχαγγελικοὶ ἔφηβοι καὶ κοπέλες ἀέρινες
ἀνάβουν φωτιὲς κοσμογονικὲς
καὶ περπατοῦν στὶς φωτιὲς καὶ πηδοῦν καὶ σκληρίζουν
καὶ τραγουδοῦν περήφανα τραγούδια προγονικά:
Κι οἱ θάλασσες καὶ τὰ βουνὰ
κι οἱ θάλασσες καὶ τὰ βουνὰ
κι οἱ θάλασσες καὶ τὰ βουνὰ μιά μέρα...
-Ὢχ! μωρὲ καὶ πλάνταξε ἡ καρδιὰ
ἔρμη καρδιὰ βιγλάτορας τοῦ Χάρου

Εἶχες μεσ' στὴν καρδιά σου
ἕναν κόσμον ὁλάκερο τὰ ὄνειρά μας
ἐκεῖ πίνουν καὶ μπερμπατεύουν καὶ βλαστημοῦν
καὶ ξεκινοῦν μεθυσμένοι
νὰ σφάξουν χίλια πρόβατα χίλιες κοπέλες νὰ φιλήσουν
νὰ ξεγελάσουν καὶ τὸν Χάροντα μὲ τὸ ρακὶ καὶ τὸ τραγοῦδι.
Ἐκεῖ ζώνονται τ' ἅρματα καὶ κλέφτες ξενυχτοῦνε

Ἄχ! κι ἀπὸ κορφὴ σ' ἄλλην κορφὴ σὰν σταυραητοὶ πετοῦνε

Εἶχες μέσα στὰ μάτια σου
μιάν ἀστραπὴ ἀπὸ τὸν ἄνεμο τῆς πατρίδας
καὶ στὴν καρδιά σου μίαν ἄγρια φλόγα
κι ἔλεγες δὲν ἦταν νὰ σβήσει ποτέ.

Μηνας Δημάκης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2007, 12:02:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Συγνώμη για τα πολλά τετραγωνάκια...φαίνεται μια καταδίωξη στα φωνίεντα...

------------
Τόσο καιρό ψάχνω για εκείνα τα μεγάλα όντα που εργάζονται πίσω απο το παραπέτασμα...
Να ένα

απ αυτά που κυκλοφορούν στην ψυχή...το υλοποίησα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2007, 12:03:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Συγνώμη για τα πολλά τετραγωνάκια...φαίνεται μια καταδίωξη στα φωνήεντα...

------------
Τόσο καιρό ψάχνω για εκείνα τα μεγάλα όντα που εργάζονται πίσω απο το παραπέτασμα...
Να ένα

απ αυτά που κυκλοφορούν στην ψυχή...το υλοποίησα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2007, 11:17:23  Εμφάνιση Προφίλ
Κρατάει χρόνια αυτή η κολώνια...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy