ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 "ΚΑΤΑΘΕΣΙΣ ΣΚΕΨΕΩΝ" Νο 1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2005, 22:55:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo

ΝΥΧΤΕΡΙΝΟ

Πτυχές του σώματός σου στα σεντόνια

Δεν έχω άλλο κόσμο να σου δώσω.

Απόψε, που με βάρυναν τα χρόνια

και σκέφτομαι να φύγω, να τελειώσω

γυρεύω το σκοτάδι σου, σαν να ‘σουν

Αυγερινός, σε αυτούς που θα με χάσουν

Γυρεύω το ξημέρωμα πριν φύγει

το σώμα σου στα δάση και στα ρίγη.

Μα, σκύβω κι ακουμπώ στη μυρωδιά σου

με τ’ άστρωτα λευκά παρηγοριέμαι

και να, θυμάμαι κάτι στα μαλλιά σου

σαν φως και λίγο-λίγο αποκοιμιέμαι…

"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."
--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2005, 23:27:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo


θέλω - θά 'θελα

θέλω ένα τσιγάρο αναμένο
με φωτιά παθιασμένη..
μια αγκαλιά γεμάτη στοργή..
και ένα φιλί με όνειρα γεμάτο..


θα θέλα να ήμουν κομμάτι
των ονείρων σου
ο άνεμος ο ίδιος
να έρχομαι να σε αγγίζω
απαλα στο σώμα
και να σου ψυθιρίζω τρυφερά λόγια
της σιωπής στο αυτί


αλμυρή


"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."
--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κολίμπρι
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 04:00:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κολίμπρι
γεια χαρά σε όλους εδω μέσα.
πρωτα απ' όλα θα ήθελα να πω οτι βρίσκω πολύ καλή την σελίδα αυτη αν και δεν λείπουν και τα... σκουπίδια (κατα την γνώμη μου πάντα).
Αυτά για αρχή.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 13:14:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo

Παναγιώτης Κονδύλης
Στοχασμοί και αποφθέγματα


Συμπληρωματικά περί οπτικής


Οι παρωπίδες προσφέρουν ασφαλή προσανατολισμό.

Επειδή τα όρια των ονείρων είναι ρευστά, γίνονται ρευστά και τα όρια του Πραγματικού: γιατί το Πραγματικό βλέπεται από τη σκοπιά του ονείρου.

Ελπίδα και φόβος παρεμποδίζουν την κατανόηση των ανθρωπίνων πραγμάτων· Η ελπίδα όμως ξεπερνιέται πολύ δυσκολότερα από το φόβο.

Ο άνθρωπος είναι ικανός να πιστέψει οτιδήποτε, προκειμένου να πείσει τον εαυτό του και τους άλλους ότι οι πράξεις του βρίσκονται σε συμφωνία με τις πεποιθήσεις του.

Μας ενδιαφέρει λιγότερο το τι είμαστε από το τι πιστεύουν οι άλλοι για μας.


Ευσεβείς διαλογισμοί


Μετά το θάνατο του Θεού όλα επιτρέπονται — θρησκολογούν ορισμένοι· όσο ζούσε ακόμη ο Θεός, τα είχε επιτρέψει όλα από μόνος του — διαπιστώνουν άλλοι.

Αν ο θάνατος δεν έχει νόημα, τότε δεν έχει νόημα ούτε η ζωή: αυτό υπήρξε ανέκαθεν το ισχυρότερο —και δολιότερο— επιχείρημα των επί γης τοποτηρητών του Εκείθεν.

Ο διάβολος είναι εξαιρετικός θεολόγος, οι θεολόγοι μέτριοι διάβολοι.
Κοινωνιολογία της ηθικής και ηθική της κυριαρχίας.

Γιατί οι μικροαστοί δεν είναι ποτέ κυνικοί: Η πίστη στην ύπαρξη και την πρακτικότητα των γενικώς αποδεκτών κανόνων της ηθικής τους παρέχει ένα αίσθημα πρόσθετης ασφάλειας.

Ο τωρινός κυρίαρχος επικαλείται τη λογική, ο μελλοντικός υμνεί την ελευθερία.

Οι ιδέες είναι η παρηγοριά των αδύναμων και η πρόφαση των ισχυρών.


Φιλοσόφων εγκώμιον


Η έλλειψη ιστορικής παιδείας είναι η αστείρευτη πηγή έμπνευσης των φιλοσόφων.

Το πρώτο μέλημα τού επαγγελματία φιλοσόφου είναι να πείσει τον εαυτό του και τον κόσμο ότι κερδίζει το μισθό του όχι ως απλός εργαζόμενος, σαν όλους τους άλλους, αλλά ως ευεργέτης της ανθρωπότητας.

Οι θεωρητικές αναμετρήσεις μεταξύ φιλοσόφων γίνονται ειλικρινείς μόνο όταν καταλήγουν σε προσωπικές ύβρεις.

Μια παραβολή των πολιτικών αναλύσεων του Tocqueville και του Hegel δείχνει ότι ο κήρυκας του απόλυτου Πνεύματος ήταν τελικά επαρχιώτης.


Περί υγιεινής ζωής


Οριστικό επιχείρημα υπέρ του καπνίσματος: Η απόλαυση είναι βέβαιη, ο κίνδυνος είναι ενδεχόμενος.


Ζητήματα γούστου


Απ' όλα προτιμώ περισσότερο την μετριοφροσύνη των αμόρφωτων. Όμως από το θράσος των ημιμαθών προτιμώ τη ματαιοδοξία των πεπαιδευμένων.

Είναι καλό πού το σώμα μου δεν μπορεί να διαπράξει όλες τις αμαρτίες του πνεύματος μου.

Ο απέραντος πόθος να ρουφήξεις τον κόσμο — και η απέραντη ανία αφότου το έκανες.

Το φθινόπωρο είναι ο πιο εμπνευσμένος κιτς ζωγράφος.

Ο γάμος ισοδυναμεί με την απόπειρα να αντικαταστήσουμε όλα τα βιβλία του κόσμου με μία και μόνη εγκυκλοπαίδεια.


Summa summarum


Καμμιά αθωότητα δεν είναι αθώα, καμμιά ενοχή δεν είναι ένοχη.

Ανθρώπινο είναι οτιδήποτε πράττουν ή έχουν πράξει οι άνθρωποι.

Οι αξίες είναι σχετικές και ο άνθρωπος θνητός· στην έσχατη συνέπεια του τούτο το στοιχειώδες συμπέρασμα σημαίνει: μηδενισμός.

Ο ανδρισμός, ο οριστικός δηλαδή αποχαιρετισμός κάθε ελπίδας και φόβου, είναι η ηθική του μηδενισμού.

Το Δαιμονικό δεν είναι κάποιο σκοτεινό ορμέμφυτο, αλλά η έσχατη συνεπεία της σκέψης.

Να μη θέλεις τίποτα, να θέλεις το τίποτα, να μη θέλεις: αυτές είναι κατά σειρά οι δυνατές κλιμακώσεις της βούλησης.

Μετάφραση: ΛΑΜΠΡΟΣ ΛΑΡΕΛΗΣ
(Νέα Εστία τ. 1717)

"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."
--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2005, 16:14:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
ΚΑΡΔΙΑ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΤΡΑ
Καρδιες βαθυστοχαστες ,πνευματα σοφα, δεχτειτε την ζωη οπως την επλασε ο Θεος.Ειναι μακρα δοκιμασια,ακαταληπτη προπαρασκευη για την αγνωστη μοιρα.Η μοιρα αυτη ,την αληθινη εννοω,αρχιζει για τον ανθρωπο απο το πρωτο σκαλοπατι του ταφου.Τοτε παρουσιαζεται κατι σ'αυτον και τοτε μολις ο ανθρωπος διακρινει το οριστικο.Οριστικο λεω.
Οι ζωντανοι βλεπουν το αοριστο,μονο στους νεκρους γινεται ορατο το οριστικο.Στο μεταξυ, αγαπατε υποφερετε,ελπιζετε και σκεφτεστε.Αλλοιμονο σε κεινον που αγαπησε μονο κορμια, σχηματα κ'επιφανειες.Ο θανατος θα του τα εξαφανισει ολα.Προσπαθειτε να αγαπατε ψυχες ,γιατι αυτες θα τις ξαναβρειτε.
#######################
Ποσο μεγαλο ειναι να σ'αγαπουν.Υπαρχει τιποτε μεγαλυτερο?Ναι Ν'αγαπας.Απο το πολυ παθος η καρδια γινεται ηρωικη.Αποτελειται πια απ'οτι ειναι καθαρο και αγνο,και στηριζεται μονο σ'οτι ειναι υψηλο και μεγα.Οπως ειναι αδυνατο να φυτρωσει τσουκιδα πανω σε παγωμενο χιονι το ιδιο ειναι αδυνατο να βλαστηση σ'αυτη σκεψη αναξια.

Κρατω για μενα τον αγαπημενο συγγραφεα αν και ειναι πασιγνωστος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2005, 11:37:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo


Αγαπητέ μου ανιψιέ Λεωνίδα, ψευτο-Σπαρτιάτη, χαίρε!

»Το τελευταίο σου γράμμα φανερώνει πως έχει η σοφολογιότητά σου διανοητική φαγούρα, τις περίφημες πνεματικές ανησυχίες που 'χουν οι νέοι, και δώστου δένεις προβλήματα και μάχεσαι ύστερα να τα λύσεις και δεν το καταφέρνεις κι απελπίζεσαι, και τα βάζεις με το Θεό, με το διάολο και με το νου του ανθρώπου· κι ύστερα σέρνεις γοερές κραυγές και μου ζητάς βοήθεια. Τι βοήθεια να σου δώσω, κακόμοιρο με τα γυαλάκια κλωσοπουλι της Αθήνας; Απάνω τους, παλικαράκι μου, αέρα! καθώς φωνάζετε όταν κάνετε γιουρούσι στους αντάρτες, ρίξου απάνω στους φοβερούς αγκαθερούς σκαντζόχοιρους, στα αιώνια ρωτήματα, σπάσε και συ τα μούτρα σου, αιματώσου στις αγκίδες τους, και σαν πια καταλάβεις πως δεν είναι το «αίμα τους που αναγλείφεις με ηδονή, παρά το δικό σου το αίμα που χύνεται, τότε πια υπόγραψε παράδοση χωρίς όρους, να ησυχάσεις. Παραδώσου σ' ένα μεγάλο σκαντζόχοιρο, θέλω να πω σε μια μεγάλη ίδέα, υπάρχουν τόσες και τόσες -πατρίδα, θρησκεία, επιστήμη, τέχνη, δόξα, κομουνισμός, φασισμός, ισότητα, αδελφοσύνη... φτάσατε στο ξεπουλημα, νεαροι μου, διαλέγετε και παίρνετε! Υπάρχουν σήμερα ντουζίνες μεγάλες ιδέες, γιατι δεν υπάρχει καμιά γιατι μπήκατε, σου λέω, στο ξεπουλημα, βράδιασε, παίρνει τέλος το πανηγύρι, έπεσαν οι τιμές, μπορείς ν' αγοράσεις για ένα κομμάτι ψωμί μια μεγάλη ίδέα.

»Όταν ήμουν κι εγώ νέος, θυμούμαι είχε έρθει στο νησί μας ένας τσαρλατάνος Ιταλός με καπέλο καμινάδα και θεράπευε όλες τις νόσους και τις μαλακίες. Στέκουνταν ορθός σ' ένα κάρο, που το τραβούσε ·μιά αγαθή υπομονετικιά γαϊδουροπουλα, που την έλεγε, δεν ξέρω γιατι, Καρολίνα· κι αυτόν τον έλεγαν Καρολίτο. Κρατούσε τις φούχτες του γεμάτες μποτιλάκια και σκονάκια και μαντζούνια. Τι αρρώστια είχες; όλες τις γιάτρευε· έβγαζε και δόντια· έβαζε και γυάλινα μάτια· πουλούσε και ξύλινα χέρια με χοντρδ αγκρίφι για τους κουλούς· και ξύλινα ποδάρια με σούστα για τους μονοπόδαρους, και ζώνες λαστιχένιες για τους σακατεμένους. Είχε και ξόρκια μαγικά για τους ερωτοχτυπημένους κι ένα άσπρο ποντίκι, που διάλεγε με το μουσουδάκι του ένα χαρτάκι μ' ένα δίστιχο και σου 'λεγε τη μοίρα σου...

»Ένας Καρολίτος είναι κι ο νούς του ανθρώπου, Λεωνιδάκι μου· πες του την αρρώστια σου και σίγουρα θα σου βρεί το γιατρικό σου να γιάνεις· και καθώς υποψιάζουμαι από άλλα σου γράμματα, το γιατρικό για την αρρώστια σου υπάρχει κι είναι αληθινα θαματουργό. Ρωτάς από που ερχόμαστε και που πάμε και ποιος ο σκοπός της ζωής, και τι και πως και γιατι; μεγάλη άρρώστια! Μα ο Καρολίτος θα σου δώσει την απάντηση να ησυχάσεις· την ξέρω κι εγώ την απάντηση αυτή, γιατι, λίγο πολύ, είμαι Καρολίτος· το γιατρικό σου το λοιπόν λέγεται: Μαριώ. Αυτή θα σου δώσει σίγουρη αποστομωτική απάντηση σε όλα σου τα ρωτήματα' πάρε δυό ή τρεις στάλες Μαριώ, όσες σηκώνεις (όσο περισσότερες τόσο καλύτερα) το βράδυ πρίν κοιμηθείς -και θα ησυχάσεις.

»Θαρρεΐς πως κοροϊδεύω όπως το 'χω συνήθειο, και δεν καταδέχουμαι ν' ανοίξω σοβαρές κουβέντες μαζί σου; Γελιέσαι, νεαρέ μου· πιο σοβαρά δεν μπορώ να μιλήσω, ετούτος είναι ο ανώτατος καρπός όλης μου της σοφίας. Δεν έχω μαθές εμπιστοσύνη στην ανθρώπινη αντοχή και στις μεγάλες ιδέες που τυραννούν, σαν τα σπειριά της νιότης, τους νέους· κουφοβράζει το αίμα τους, έρεθίζουνται και ταράζουνται για την αρχή και το τέλος του κόσμου, για το σκοπό της ζωής, κι αν πρώτα γεννήθηκε η κότα ή το αυγό· δερματική αρρώστια, νεαρέ μου, τίποτ' άλλο. Ένα πρωΐ, εκεί που περπατούν ανήσυχοι, βυθισμένοι σε μεγάλους στοχασμούς, συναντούν μια σουσουράδα, στρουμπουλή χωριατοπουλα ή άναιμικιά πρωτευουσιάνα, μελαχρινή ή κατάξανθη ή καστανιά (Εχει για όλα τα γούστα) και στέκουνται με άνοιχτο το στόμα -να η απάντηση· την παντρεύουνται κι ησυχάζουν.

»Αύτά έχω ν' απαντήσω στο μεγαλοϊδεάτικο γράμμα σου, αγαπητέ μου ανιψιέ·

ΝΙΚΟΥ ΚΑΖΑΝΤΖΑΚΗ
ΟΙ ΑΔΕΡΦΟΦΑΔΕΣ
(- ΘΕΛΕΙ, ΛΕΕΙ, ΝΑ 'ΝΑΙ ΛΕΥΤΕΡΟΣ. ΣΚΟΤΩΣΤΕ ΤΟΝ!)


"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."
--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Κολίμπρι
Νέο Μέλος

Greece
35 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2005, 04:11:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Κολίμπρι
μαζεψε σύννεφα και βρέξε ουρανε, οσο πιο γρήγορα μπορείς, ξέπλυνε μας απο την ντροπη και το ψέμα που κουβαλάμε απο την μέρα που γεννηθήκαμε στον γαμημένο αυτό κόσμο. Καταλαβε την αλήθεια μου ουρανέ και καντην δική σου. Αγάπησε οτι εγώ αγαπάω και δώσε μου την δύναμη και το φώς του Ηλιου που φωλιάζει στα σωθικά σου.
Κανε με μικρό θεό των αστεριών και φώτισε με ξανά.
Αναστησε με και δώσε μου τη δύναμη να ανασταίνομαι και να ανασταίνω.
Πέτα απο πάνω μας τη δυστυχία και την άγνοια. Λυπήσου την μικρότητα της ύπαρξης μας. Κάνε μου δώρο την καρδία σου και το ουράνιο τόξο σου Ουρανέ.
Πάρε τον φόβο απο τον Κώστα ουρανέ, τον χρειάζομαι δυνατότερο μιας κι εγώ είμαι ένα ΤΙΠΟΤΑ... Ουρανέ ρίξε κεραυνούς στα ψέματα, ρίξε ηλιαχτίδες στην Αλήθεια.
Ουρανέ....
Κάνε τα παιδιά όλου του κόσμου παιδιά σου. Δώσε τους Φαγητό, Νερό και Δύναμη.
Αντίο Ουρανέ.... ειμαι δικός σου ΚώσταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 18:37:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo

Kahlil Gibran:
"Τα τρία μυρμήγκια"

Τρία μυρμήγκια αντάμωσαν πάνω στη μύτη ενός ανθρώπου, που ήταν ξαπλωμένος και κοιμόταν στον ήλιο. Χαιρετήθηκαν, σύμφωνα με τα έθιμα της φυλής τους, και στάθηκαν εκεί κι άρχισαν την κουβέντα.

Το πρώτο μυρμήγκι είπε : "Αυτοί οι λόφοι κι αυτές οι πεδιάδες είναι οι πιο άγονες που έχω γνωρίσει. Ψάχνω ολημερίς για κανένα σποράκι, αλλά δε βρίσκω τίποτε". Το δεύτερο μυρμήγκι είπε : "Ούτε εγώ βρήκα τίποτε, μολονότι έψαξα κάθε γωνιά και ξέφωτο. Αυτή είναι θαρρώ η χώρα εκείνη που ο λαός μου την ονομάζει μαλακιά και κινούμενη γη, όπου τίποτα δε φυτρώνει". Το τρίτο μυρμήγκι σήκωσε τότε το κεφάλι και είπε : "Φίλοι μου, αυτή τη στιγμή στεκόμαστε πάνω στη μύτη του Υπέρτατου Μυρμηγκιού, του ισχυρού και άπειρου Μυρμηγκιού. Το σώμα του είναι τόσο μεγάλο ώστε δεν μπορούμε να το δούμε. Η σκιά του είναι τόσο μεγάλη, ώστε δεν μπορούμε να την ανιχνεύσουμε. Η φωνή του είναι τόσο δυνατή, ώστε δεν μπορούμε να την ακούσουμε. Και είναι ο Πανταχού παρών".

Όταν το τρίτο μυρμήγκι είπε αυτά τα λόγια, ο άνθρωπος γύρισε στον ύπνο του, σήκωσε το χέρι του, κι έξυσε τη μύτη του. Τα τρία μυρμήγκια έγιναν λιώμα .

(απόσπασμα από το "Ο Τρελός" )



"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."
--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 20:48:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo



Δεν είμαστε εμείς

είν’ οι σκιές μας

πάνω σε ξερολιθιές

που άλλοι πέτρα την πέτρα

σώριασαν

κάτω από έναν ξένο ήλιο

που λίγο λίγο με το φως του

μας ξεθωριάζει.

"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."
--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 21:44:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Καταθεσις σκεψεως.Λυπαμαι που σταθηκα δειλη και δεν σε υπερασπιστηκα
την στιγμη που εχεις δικιο. Το ξερω οτι δεν μου το ζητησες,πως θα μπορουσες αλλωστε αφου δεν με ξερεις.
Αν και απ'οτι εχω καταλαβει και να με ηξερες παλι δεν θα το εκανες.
Εισαι περηφανη και στεκεσαι ψηλα. Ισως καποτε γινει αφυπνιση σε καποιους...
Το μονο ελαφρυντικο μου ειναι οτι δεν ξερω ολες τις παραμετρους.
Να εισαι σιγουρη πως αν τις ηξερα θα αντιδρουσα πολυ εντονα οχι γιατι το χρωσταω σε σενα αλλα στην συνειδηση μου . Το να μην λαβω θεση ισοδυναμει με αποδοχη της αδικιας.
Ξανα συγνωμη σε σενα και στον εαυτο μου .Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 21:56:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Ολες οι καρδιες κατω απο τον ηλιο το ιδιο λεν σε ολους τους τοπους,
καθεμμια με την γλωσσα της, γιατι κ'εγω να μην το πω με την δικη μου?
......................
Εσυ τερας δεν μπορεις να νοιωσεις ποσο αυτη η πιστη και αγαπημενη ψυχη,η γεματη απο την ιδια της την πιστη,που αυτη μοναχα την κανει τρισευτυχισμενη,ποσο αγια ταραζεται απο την εγνοια μην χαθει αιωνια εκεινος που λατρευει.
.....................
Η οργη του Θεου σ'αρπαζει,η σαλπιγγα χτυπαει.Οι ταφοι τρεμουν.κ'η καρδια σου ζωογονειται παλι μεσα στη σταχτη της γαληνης.

Φαουστ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 22:13:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo


Την ξύπνησα…περπατώντας στις ρωγμές της

Ρουφώντας το πρωινό της

Εκφράζοντας την επιθυμία να με μεθύσει ο άνεμος της

Με άφησε να γευτώ τους ανθρώπους της

Να χαϊδέψω το φως της

Να κλειστώ στη μυρωδιά της. Κι εκείνη…

Εκείνη αιχμαλωτίζει τις αισθήσεις μου

Αγγίζει τα δάχτυλα μου

Χαμογελά στα μάτια μου και μου χαρίζει μια πνοή

Θα στρέψω το χέρι μου να την απομακρύνω

Θα σβήσω κάθε μοναδική της εκβολή

Θα κρύψω στη χούφτα μου τ’ αστέρι της

Και θα της δώσω έναν ουρανό ποτάμι

Ένα απογευματινό γέλιο

Ένα άγρυπνο δασός να τη φυλά

Ξέχασε χρόνε…κοιμήσου πόνε

Είναι γυμνό το άνοιγμα του σκοταδιού σου

Είναι ζωντανό το κάψιμο του Ονείρου σου

"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."
--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2005, 22:43:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Στ,αληθεια μιλαμε μονο στον εαυτο μας, αλλα μερικες φορες μιλαμε αρκετα δυνατα για να μας ακουνε και οι αλλοι.
................
Το ολοφανερο ειναι κατι που δεν το βλεπουμε, εκτος και αν το εκφρασει καποιος πολυ απλα.
..................

Ειναι στ,αληθεια δυστυχια αν απλωσω ενα αδειο χερι στους ανθρωπους και δεν μπορω να παρω τιποτα,αλλα ειναι απελπιστικο αν απλωσω ενα γεματο χερι και δεν βρω καναναν για να παρει
Αμμος και αφρος
Χαλιλ ΓκιμπρανΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mantis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Panama
2232 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/07/2005, 01:53:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mantis  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Mantis
Τι καλύτερο από την απόλυτη ακινησία, μετά από μια μέρα που η διαδοχή των πραγματικών γεγονότων ήταν δραματικά ταχύτατη?

.
.
.
@rwen... the Guardian... relaxed at last...


Είμαι ο Λόγος και το Πυρ
Είμαι ζενίθ, είμαι ναδίρ

Ανάβω γίνομαι πυρσός
Πνίγω το ψέμα μες στο φως

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 00:30:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Ω χρησμολογο πουλι που αστρολαλεις της νυχτας τα καμωματα
πεταξε με τ'ασημολευκα φτερα σου,κυριαρχος γινε στ'αγαπημενα ονειρα
Διεσχισε τις γαλαζιες θαλασσες,το χαμογελο της σεληνης θε ναναι οδηγος σου
στη δινη των ανεμων του σκοτους κρυμμενους θα βρω τους λογισμους σου.
ΕκατηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 01:58:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
ΧΜ!!!

Thou art pale hecate
Rising from thessaly.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2005, 21:23:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Γκρρρ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 02:28:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
ΓΚΡΡΡ;;;; ΜΟΝΟ ΑΥΤΟ;;;;

"As long as we're stronger
Nothing will happen to us."


ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΚΑΤΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΧΡΩΜΑΤΑΚΙ...

Artemis be near me
in the arms of the ancient oak
where daylight hangs by a lunar noose

ΦΙΛΙΚΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΤΡΑΒΗΓΜΕΝΑ...

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 10:35:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Εχει πολλα ''χρωματακια ''αυτο το κατοικιδιο ζωακι.Ενα απο αυτα ειναι και το χρυσο.
Αν κανουμε στατιστικη και αρχισουμε να ρωταμε το εξης .Ιδου ο διαλογος:α]χμ..
β]γκρρ
γ]Γκρρ μονο αυτο? και ενα τερατακι.
Τι αραγε θα καταλαβαιναν.Γιατι ειμαι σιγουρη οτι ουτε και εμεις εχουμε καταλαβει το ιδιο...
Φιλικα και με χιουμοριστικη διαθεση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ΑΦΡΟΔΙΤΗ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4073 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 12:15:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΑΦΡΟΔΙΤΗ

[ΑΦΡΟΔΙΤΗ]
Φοράω τα διάφανα...
Ξανθά λυτά μαλλιά μου!
Στη μοναξιά του δειλινού,
δώστε άρωμα βυθού.
Αστέρι,φως και άναμμα φεγγάρι βασιλιά μου!
Θαρρώ πως είμαι αλλουνού
αθάνατου θνητού...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

lorenzo
Πλήρες Μέλος


1432 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 12:51:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους lorenzo


Μέσ' στο απόβραδο θαρρεί κανείς,
πως όλα γίνονται όσα δεν είναι,
καπνός κι άνεμος και ξωτικά,
που κρύβονται σε τρίζουσες ρωγμές...
Και η σιωπή, εκείνη που με τρόμαζε,
στην ιδέα μόνο πως θα έρθει
το σούρουπο σαν πέσει σιγά-σιγά,
μοιάζει να 'ναι δική μου από πάντα!


"I hear and I forget. I see and I remember. I do and I understand."
--Confucius
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 15:48:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos

http://www.geocities.com/athens_5th_century/CRATYLOS.htm

ΣΩ.: Υπάρχει μεγαλύτερη επιθυμία από το να πιστεύει κάποιος ότι, αφού συναναστραφεί κάποιον άλλον, θα γίνει καλύτερος;

ΕΡΜ.: Μα τον Δία, με κανένα τρόπο, Σωκράτη.

ΣΩ.: Γι’ αυτά θα πούμε, Ερμογένη, ότι κανένας από τους εκεί δεν θέλησε να έλθει προς τα εδώ, ούτε οι ίδιες οι Σειρήνες, και ότι και αυτές και όλοι οι άλλοι μαγεύτηκαν από κείνον. Καθώς φαίνεται, τόσο ωραίους λόγους γνωρίζει και λέει ο Άδης και εξ αυτού είναι τέλειος σοφιστής και μεγάλος ευεργέτης όσων βρίσκονται κοντά του, ο οποίος άλλωστε και στους εδώ χαρίζει πολλά αγαθά. Τόσα πολλά είναι τα πλούτη του εκεί, ώστε από αυτό πήρε το όνομα “Πλούτων”. Δεν θέλει να συντροφεύει ανθρώπους με σωματική υπόσταση, αλλά τότε μόνο θέλει να είναι μαζί τους, όταν η ψυχή είναι αποκαθαρμένη απ’ όλα τα σωματικά κακά και επιθυμίες. Τότε τους δεσμεύει, και μόνο με την επιθυμία της αρετής.

Επίσης το “Άιδης” κάθε άλλο παρά το “αιδές” (αόρατο) ορίζει, αλλά πολύ περισσότερο το “πάντα και καλά ειδέναι” (= γνώση όλων των καλών πραγμάτων).

με απέραντο σεβασμό και αγάπη ο μάνος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 17:41:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Φωνή απ'την θάλασσα

Βγάζει η θάλασσα κρυφή φωνή
φωνή που μπαίνει
μες στην καρδιά και την συγκινεί
και την ευφραίνει.

Τραγούδι τρυφερό η θάλασσα μας ψάλλει
τραγούδι που έκαμαν τρεις ποιηταί μεγάλοι
ο 'ηλιος ,ο αέρας και ο ουρανός.
Το ψάλλει μέ την θεία της φωνή εκείνη,
οταν στους ώμους της απλώνει την γαλήνη
σαν φορεμά της ο καιρός ο θερινός.

Φέρνει μηνύματα εις τις ψυχές δροσάτα η μελωδία της
Τα περασμένα νείατα χωρίς πίκρα και χωρίς καυμό.
Οι περασμένοι έρωτες κρυφομιλούνε,
αισθήματα λησμονημένα ξαναζούνε
μες των κυμμάτων τον γλυκό ανασασμό.
Καβάφης αποκηρυγμένα ποιήματα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 18:19:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΕΝΝΟΟΥΜΕ...ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΩ ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ.
ΤΟ "ΓΚΡΡΡ" ΜΕ ΕΒΑΛΕ ΣΕ ΜΙΑ ΣΕΙΡΑ ΣΚΕΨΕΩΝ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΧΑΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΕΣΕΝΑ...ΑΛΛΑ ΕΙΧΑΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ "ΓΚΡΡ" ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ.

ΠΡΩΤΑ/ΠΡΩΤΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΞΕΚΟΥΦΑΝΑ ΜΕ ΤΟ "ΒΟΥΒΟ ΜΟΥ ΤΕΡΑΤΑΚΙ".

nst = insist;
ΠΟΛΛΑ ΧΡΩΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Ο ΧΡΥΣΟΣ.
ΟΙ ΧΡΥΣΟΙ ΚΑΝΟΝΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΧΡΥΣΑ ΠΡΟΣΩΠΑ.


Η ΣΙΩΠΗ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΑΠΕΙΛΗΤΙΚΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΗΧΟ...ΟΣΑ "Ρ" ΚΑΙ ΝΑ ΕΒΑΖΕΣ ΣΤΟ "ΓΚΡΡΡΡΡΡ" ΠΑΛΙ ΔΕΝ ΘΑ ΕΦΤΑΝΕΣ ΤΗΝ ΕΝΤΑΣΗ ΠΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ Η ΕΙΚΟΝΑ ΕΝΟΣ ΣΙΩΠΗΛΟΥ ΔΡΑΚΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΦΩΝΑΞΕΙ...ΑΝ ΕΒΑΖΕΣ ΠΟΛΛΑ "ΓΚ" ΘΑ ΗΤΑΝ ΒΗΧΑΣ.

"ΓΚΡΡΡ" ΜΙΑ ΑΠΕΙΛΗΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΧΑΜΗΛΗΣ ΕΝΤΑΣΗΣ...ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΣΧΕΔΟΝ ΚΛΕΙΣΤΟ ΤΟ ΣΤΟΜΑ...ΑΦΗΝΟΥΜΕ ΕΛΑΧΙΣΤΟ ΑΕΡΑ ΝΑ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΤΑ ΠΝΕΥΜΟΝΙΑ ΜΑΣ...ΑΣΚΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΙΕΣΗ ΣΤΑ ΔΟΝΤΙΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΕΤΟΙΜΗ ΤΗΝ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΜΑΣ ΦΟΡΤΙΣΗ...ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΟΜΩΣ ΠΙΕΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ...ΓΙΑΤΙ ΟΜΩΣ ΑΥΤΗ Η ΠΙΕΣΗ; ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΜΑΣ ΑΠΕΙΛΟΥΜΕ;

ΕΤΣΙ ΦΟΡΤΙΖΟΥΜΕ ΠΙΟ ΠΟΛΥ...

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΙΣ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΟΥ...ΝΤΡΟΠΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΝΙΓΕΙΣ ΣΤΟΝ ΒΩΜΟ ΤΟΥ ΕΓΩΙΣΜΟΥ...ΜΗΝ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ "ΕΓΩ" ΜΟΥ.

Ο PIXELDREAM ΚΑΙ ΟΙ 1000 + 1 ΕΝΝΟΙΕΣ ΤΟΥ ΓΚΡΡ.
ΑΥΤΑ ΠΕΡΙ ΓΚΡΡ ΚΑΙ ΣΚΕΨΕΩΝ...ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΧΙΟΥΜΟΡΙΣΤΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΚΕΦΑΤΟ ΔΙΑΛΟΓΟ.


mano Ο ΣΩΚΡΑΤΗΣ ΑΦΗΣΕ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΑΔΙΚΩΝ ΚΑΙ ΤΗΝ ΜΟΙΡΑ ΤΟΥ ΕΠΙΣΗΣ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΑΔΙΚΩΝ...ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΣΑΙ ΔΡΑΚΟΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΡΟΣΤΑΤΕΥΕΙΣ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΘΥΜΑ...ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΤΗΝ ΜΟΙΡΑ ΣΟΥ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ.

ΟΤΑΝ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΔΙΚΟ ΔΕΝ ΓΙΝΕΣΑΙ ΕΝΟΧΟΣ...ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ...ΟΣΟ ΘΑ ΘΥΣΙΑΖΟΝΤΑΙ ΟΙ "ΣΩΣΤΟΙ" Ο ΚΟΣΜΟΣ ΜΑΣ ΔΕΝ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΠΟΤΕ.

Η ΑΠΟΔΟΧΗ ΤΟΥ ΘΑΝΑΤΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΙ ΑΠΟΔΟΧΗ ΤΩΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΩΝ.
Η ΑΠΟΔΟΧΗ ΤΗΣ ΠΟΙΝΗΣ ΗΤΑΝ ΕΝΑΣ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ...ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ; ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΤΟΝ ΞΕΦΟΡΤΩΘΟΥΝ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΚΑΙ ΕΚΑΝΑΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΗΣΥΧΟΙ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑΝ ΚΑΛΑ...ΔΕΝ ΕΜΕΙΝΑΝ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΑΛΛΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΚΑΛΑ...ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ...ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΛΑ ΠΕΡΑΣΑΝ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ...ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΟΥΣ...ΚΑΙ ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΤΟ ΣΗΜΕΡΑ...ΑΚΟΜΑ ΚΑΛΑ ΠΕΡΝΑΝΕ.

ΑΝ ΔΡΑΠΕΤΕΥΕ ΚΑΙ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ ΔΥΣΚΟΛΟΤΕΡΗ ΔΕΝ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ;
ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΒΡΙΣΚΕ ΚΑΙ ΜΙΜΗΤΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΟΛΛΟΥΣ "ΣΩΚΡΑΤΗΔΕΣ"...ΙΣΩΣ ΚΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥ ΣΩΚΡΑΤΗ...ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΟΥ ΣΩΚΡΑΤΗ.

ΑΛΛΑ ΑΦΟΥ ΠΕΘΑΝΕ ΕΧΟΥΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΤΟ ΔΗΛΗΤΗΡΙΟ...ΚΑΙ ΜΕΙΝΑΜΕ ΜΕ ΤΟΝ ΚΟΚΚΑΛΗ.
ΑΥΤΑ ΤΑ ΕΙΠΑΝΕ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΤΑΦΕΡΩ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/07/2005, 21:24:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Pixeldream καταφερνεις και εξαρεις τα παθη.N.S.T.=non stess test.
Απο ενα τεστ.Επιβεβαιωνεις αυτο που ελεγα οτι καταλαβαμε διαφορετικα πραγματα.Το ξερω οτι απαντουσες στο Γκρρ ,εγω παντως δεν το πολυσκεφτηκα οταν το εγραψα.Επειδη μου φανηκε αστειο το χμ το πρωτο που μου ηρθε αυθορμητα ηταν αυτο και το εγραψα.Εσυ καταφερες να το κανεις φιλισοφικο θεμα.Απιστευτο.Υποκλινομαι.
Σχετικα με το δρακακι μου φανηκε και αυτο παιχνιδιαρικο,δεν το ειδα σαν [σιωπηλο δρακο ετοιμο να φωναξει].Ολα εξαρτωνται απο την ψυχικη διαθεση που εχουμε οταν μπαινουμε στο φορουμ δεδομενου και του οτι
δεν εχουμε οπτικη επαφη και δεν λειτουργει και η ενσυναισθηση.
......................................................................

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΤΡΟΠΗ ΝΑ ΕΚΦΡΑΖΕΙΣ ΤΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΣΟΥ...ΝΤΡΟΠΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΑ ΠΝΙΓΕΙΣ ΣΤΟΝ ΒΩΜΟ ΤΟΥ ΕΓΩΙΣΜΟΥ...ΜΗΝ ΠΑΘΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ "ΕΓΩ" ΜΟΥ.

.....................................................................
Συμφωνω απολυτως.Προφανως απευθυνεσαι στο ''ολον'' αλλα επειδη οταν απανταμε ,το κανουμε ''αφ'εαυτου μας,εγω προσωπικα αυτο κανω εδω συνεχεια.Το ''εγω''μου εχει αρκετη αντοχη δοξα τω θεω,και του αρεσει να ανταλλασεται.
Αν θες θα ηθελα να μου πεις τι εννοουσες εσυ με το χμ..
Απο κει θα ξεκινησει και ο κεφατος διαλογος.Προς το παρον δεν σου ΄΄ματρυραω΄΄την σκεψη μου.
ΦιλικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2005, 03:58:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΗΤΑΝ ΜΙΑ ΤΑΣΗ ΓΙΑ ΧΙΟΥΜΟΡ...ΒΕΒΑΙΑ ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΑ ΚΑΙ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ.

ΤΟ ΧΜ! ΗΤΑΝ ΤΟ ΣΦΥΡΙΓΜΑ ΤΗΣ ΕΝΑΡΞΗΣ...ΧΜ! ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΡΑΓΜΑ.

Ο ΔΡΑΚΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΑ ΕΙΠΕΣ...ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙΣ.

ΕΝΑΣ ΔΡΑΚΟΣ ΕΤΟΙΜΟΣ ΝΑ ΦΩΝΑΞΕΙ.
ΕΝΑΣ ΔΡΑΚΟΣ ΠΟΥ ΧΑΣΜΟΥΡΙΕΤΑΙ.
ΕΝΑΣ ΔΡΑΚΟΣ ΠΟΥ ΓΚΑΡΙΖΕΙ ΣΑΝ ΓΑΙΔΑΡΟΣ.
ΕΝΑΣ ΔΡΑΚΟΣ ΠΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ.
ΕΝΑΣ ΔΡΑΚΟΣ ΠΟΥ ΡΕΥΕΤΑΙ ΤΟΝ ΚΑΚΟΜΟΙΡΗ ΠΟΥ ΜΟΛΙΣ ΕΦΑΓΕ.
ΕΝΑΣ ΔΡΑΚΟΣ ΠΟΥ ΛΑΧΑΝΙΑΣΕ.
ΕΝΑΣ ΔΡΑΚΟΣ ΠΟΥ ΚΑΛΕΙ ΓΙΑ ΖΕΥΓΑΡΩΜΑ...ΜΕ ΤΕΤΟΙΑ ΦΩΝΗ ΠΑΛΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ.

ΟΠΟΙΑ ΔΙΑΘΕΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΔΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΣ ΔΡΑΚΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΜΕΣΩΣ ΕΠΟΜΕΝΟ ΠΟΥ ΘΑ ΝΑ ΣΚΕΦΤΟΥΜΕ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΔΡΑΚΟΣ...ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ...ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΑΝΤΙΛΑΜΒΑΝΟΜΑΣΤΕ ΚΑΠΟΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΠΑΝΤΑ ΜΑ ΠΑΝΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΠΙΑΝΟΜΑΣΤΕ ΑΠΟ ΑΥΤΟ...ΑΝ ΚΟΙΤΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΑ ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ ΘΑ ΑΛΛΑΞΕΙ ΚΑΙ Η ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΣ ΣΚΕΨΗΣ ΜΑΣ...ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ.

ΜΗΝ ΥΠΟΚΛΙΝΕΣΑΙ...ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΑΣΤΕΙΟ.

ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΑΣ ΤΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΟΝΟΜΑ "ΜΕΤΑΞΥ ΤΥΡΟΥ ΚΑΙ ΑΧΛΑΔΙΟΥ" ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΠΟΥ ΜΑΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΓΩΝΙΑ ΤΟΥ FORUM ΘΑ ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ ΑΝΕΚΔΟΤΑ...ΘΑ ΧΑΛΑΡΩΣΟΥΜΕ ΑΠΟ ΤΑ "ΒΑΡΙΑ" ΘΕΜΑΤΑ...ΘΑ ΠΟΥΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΚΙ...ΘΑ ΓΡΑΨΟΥΜΕ/ΔΙΑΒΑΣΟΥΜΕ ΠΟΙΗΣΗ ΑΓΝΟΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΤΙΤΛΟ...ΟΥΤΕ Η ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΗ ΓΙΑ ΜΕΝΑ.

ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΕΙ ΕΙΠΩΘΕΙ ΕΔΩ ΜΕΣΑ Η ΦΡΑΣΗ "ΕΣΥ ΜΙΛΑΣ; Ο ΜΟΝΙΜΟΣ ΚΑΤΟΙΚΟΣ ΤΟΥ ΜΕΤΑΞΥ ΤΥΡΟΥ ΚΑΙ ΑΧΛΑΔΙΟΥ;" ΕΝΝΟΩΝΤΑΣ ΤΗΝ "ΕΛΑΦΡΙΑ" ΣΚΕΨΗ;

ΤΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΣΗ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΟΥΜΕ ΝΑ ΣΤΗΡΙΞΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΘΕΩΡΙΑ...ΕΤΣΙ ΛΟΙΠΟΝ Η ΘΕΩΡΙΑ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΜΟΝΟΔΡΟΜΟΣ ΕΠΕΙΔΗ ΠΗΡΑΜΕ ΤΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΕΔΟΜΕΝΟ...ΟΠΩΣ Ο ΔΡΑΚΟΣ...ΚΑΙ Η "ΕΛΑΦΡΙΑ" ΣΚΕΨΗ ΤΟΥ "ΤΥΡΟΥ"...ΑΥΤΟ ΤΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΣΕ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΠΟΓΥΜΝΩΣΗΣ.

Ο ΔΡΑΚΟΣ ΣΑΝ ΔΕΔΟΜΕΝΟ...Η ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΕΝΟΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥ ΠΟΥ ΑΠΟΤΥΠΩΘΗΚΕ ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ...ΤΙ ΤΟΝ ΕΚΑΝΕ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΤΕΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΔΡΑΚΟ;

ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΑΡΓΕΙ ΠΟΛΥ ΤΟ ΧΤΙΣΙΜΟ ΤΗΣ ΘΕΩΡΙΑΣ ΓΙΑΤΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΤΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ "ΔΡΑΚΟΣ" ΑΛΛΑΖΕΙ ΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΥΦΟΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΦΤΑΝΕΙΣ ΣΤΗΝ ΜΟΝΟΜΑΝΙΑ ΤΟΥ ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥ ΕΠΕΙΔΗ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΧΕΔΙΑΖΕΙ ΜΟΝΟ ΔΡΑΚΟΥΣ...ΑΠΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑ ΠΟΙΟΣ ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ; ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ "ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΔΡΑΚΟΣ"...ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΑΠΟΨΗ/ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ.

ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ...ΕΝΑ ΚΛΑΣΣΙΚΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ....ΕΝΑ ΑΝΕΚΔΟΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΓΕΛΑΣΩ...ΑΛΛΑ ΑΝ ΜΠΩ ΣΕ ΣΚΕΨΕΙΣ;...ΤΙ ΣΥΜΒΟΛΙΖΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΚΛΑΣΣΙΚΟΣ ΠΡΩΤΑΓΩΝΙΣΤΗΣ ΤΩΝ ΑΝΕΚΔΟΤΩΝ; ΕΝΑΣ ΤΙΤΛΟΣ ΓΙΑ ΘΕΜΑ ΣΤΟ "ΜΕΤΑΞΥ ΤΥΡΟΥ ΚΑΙ ΑΧΛΑΔΙΟΥ"...ΑΥΤΟ ΘΑ ΣΚΕΦΤΕΙ ΟΠΟΙΟΣ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΕΜΑ.

ΕΝΑΣ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΣ ΠΟΥ ΚΡΥΒΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΑ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΑ ΕΝΣΤΙΚΤΑ.
ΕΝΑΣ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΣ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΕΤΑΙ ΤΗΝ ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΠΡΑΞΗ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΚΟΠΟ ΤΗΝ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ ΑΛΛΑ ΤΗΝ ΗΔΟΝΗ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ.
Ο ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΜΠΛΕΞ ΓΙΑ ΤΑ ΕΝΣΤΙΚΤΑ ΤΟΥ...ΑΥΤΟ ΚΑΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΝΕΚΔΟΤΟ ΓΙΑ ΠΟΛΛΟΥΣ ΤΥΠΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΖΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΑΝΕΚΔΟΤΟ.

Ο ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΣ ΠΟΥ ΚΟΥΒΑΛΑΕΙ ΜΕΣΑ ΤΟΥ ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΩΘΗΜΕΝΑ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΙΝΟΥ ΓΕΝΟΥΣ...ΑΙΜΟΜΙΞΙΕΣ ΚΑΙ ΟΜΟΦΥΛΟΦΥΛΙΚΕΣ ΤΑΣΕΙΣ...ΠΑΙΔΕΡΑΣΤΙΕΣ ΚΑΙ ΣΑΔΙΣΜΟ...ΕΛΑ ΜΩΡΕ!! ΑΝΕΚΔΟΤΟ ΕΙΝΑΙ...ΕΙΝΑΙ; ΤΕΛΙΚΑ ΕΧΕΙ ΘΕΣΗ ΕΝΑ ΑΝΕΚΔΟΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΤΟΤΟ ΣΤΟ "ΜΕΤΑΞΥ ΤΥΡΟΥ ΚΑΙ ΑΧΛΑΔΙΟΥ" Ή ΘΑ ΤΑΙΡΙΑΖΕ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΣΤΗΝ "ΨΥΧΗ";

ΑΜΑΛΙΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗΝ ΕΒΑΛΑ ΕΜΠΟΔΙΑ ΣΤΟ ΕΡΓΟ ΣΟΥ...ΦΑΝΤΑΖΕΣΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΛΟΓΙΚΗ ΜΟΥ ΝΑ ΣΕ ΑΝΑΓΚΑΖΩ ΝΑ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΟΠΟΘΕΣΙΑ ΣΤΑ ΘΕΜΑΤΑ; ΥΠΟΘΕΤΩ ΟΤΙ ΤΟ "ΠΛΗΡΕΣ ΜΕΛΟΣ" ΘΑ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ "ΠΛΗΡΕΣ ΜΙΣΗΤΟ ΜΕΛΟΣ"...ΑΣΤΕΙΕΥΟΜΑΙ

ΓΕΛΑΜΕ ΜΕ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΚΡΥΒΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΜΑΣ...ΤΟ ΠΡΩΤΟΓΟΝΟ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΜΑΣ ΜΕ ΚΑΘΕ ΤΡΟΠΟ...ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΜΕΤΑΜΦΙΕΣΜΕΝΑ.

ΕΓΙΝΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ ΑΛΛΑ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΧΩ ΞΑΝΑΠΕΙ..."ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΑ ΤΟ ΘΕΜΑ"...ΑΝ ΚΑΙ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΑΝΑΓΚΗ ΑΠΟ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ.

I give in to sin
Because I like to practise what I preach.

ΚΑΙ...

There's a fire
It's burning so hot in my head.

ΕΓΙΝΑ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟΣ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ "ΓΚΡΡ" ΚΡΥΒΕΤΑΙ ΜΙΑ ΑΛΥΣΙΔΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΨΥΧΗ Η ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΑΒΥΣΣΟΣ...ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΑΛΥΣΙΔΑ...ΤΟ ΓΚΡΡ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΔΡΑΚΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΔΕΣΜΟ ΜΕ ΤΟΝ ΚΡΙΚΟ ΤΟΥ ΔΕΔΟΜΕΝΟΥ ΠΟΥ ΕΝΩΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΟΝ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΔΕΔΟΜΕΝΟΣ ΣΑΝ ΑΣΤΕΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΚΑΝΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΚΑΠΟΙΟΙ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΤΑ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ.


ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΤΥΧΗ ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΕΔΩ...ΓΙΑΤΙ ΟΛΑ ΕΧΟΥΝ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΤΡΟΠΟ ΠΟΥ ΤΑ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ.

Higher
I've set my limits and bounds

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2005, 04:20:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos
pixeldream
``εν οίδα ότι ουδέν οίδα΄΄(Σωκράτης)

με απέραντο σεβασμό και αγάπη ο μάνος σας

WHISPERS OF THE DREAMS

Edited by - manos on 25/07/2005 04:49:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

toulipa
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2005, 08:01:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους toulipa
***

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΟΥ ΚΑΙ ΧΥΔΑΙΟΥ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟΥ ΠΟΥ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΕ ΜΕΛΗ ΤΩΝ FORUMS
amalia

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

nst
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2538 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2005, 08:56:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους nst
Για την ωρα το μονο που μου ερχεται ειναι αυτο:Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
manos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2467 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/07/2005, 14:13:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους manos
``εν οίδα ότι ουδέν οίδα΄΄(Σωκράτης),στο τρίγωνο :)


http://www.globalusers.com/main/chap12.php
το ``γνώθι σαυτόν΄΄. Η αυτογνωσία είναι απαραίτητη, κατά τον Σωκράτη, για την διαλεκτική συζήτηση με τους άλλους, με σκοπό την αναζήτηση της αληθείας. Σήμερα, οι άνθρωποι δεν διαλέγονται, αλλά μονομαχούν με τον λόγο, με σκοπό – εγωιστικά – ο ένας να επιβάλλει την άποψή του στον άλλο. Ελάχιστοι συνομιλητές έχουν αυτογνωσία και ακόμα πιο λίγοι έχουν γνώση της άγνοιάς τους…

http://clubs.pathfinder.gr/TO_BIBLIO_THS_PANDORAS/327144

'' Χρη σιγάν ή κρείσσονα σιγής λέγειν ''

Πρέπει να σιωπάς ή να λες λόγια ανώτερα απ τη σιωπή.


'' Λάλει α δει και ό, τι δει και ούκ ακούσει α μη δει '' Λέγε εκείνα που πρέπει και όπως πρέπει και μην ακούς εκείνα που δεν πρέπει.

αφιερωμένο...

με απέραντο σεβασμό και αγάπη ο μάνος σας

WHISPERS OF THE DREAMSΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy