ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 3
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2007, 12:28:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Μία παράκληση προς όλους τους συν...
ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ κυρίες μου και κύριοι....
Όταν γράφετε για ένα δίσκο ή συγκρότημα γράψτε και το link από όπου το κατεβάσατε... Μην αφήνετε στα μαύρα σκοτάδια τους άσχετους ή τους έχοντες και άλλα ενδιαφέροντα (την αφεντομουτσουνάρα μου φέρω ως παράδειγμα...) και οι οποίοι δεν έχουν τον χρόνο να ψάξουν να τα βρουν...
Μέχρι στιγμής μετά από ανέλπιδες προσπάθειες 3 και ωρών, δεν έχω καταφέρει να βρω κάτι για τους HELSTAR (για παράδειγμα), ενώ δεν μπορώ να βρω τουλάχιστον το 1/2 από τα συγκροτήματα που αναφέρετε...
Τελειώνοντας - PLEASEEEEEEEEE....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2007, 13:22:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
quote:
A. Kircher Βρήκα μια ανάλογη συλλογή από την Cleopatra σε δύο CD.

Τί δισκάρα είναι αυτή που ανακάλυψες. Συνήθως τα compilation έχουν και πολύ σαβούρα μέσα. Αλλά αυτά μου φαίνονται ένα και ένα τα κομμάτια.

Και πάλι όμως δεν την βρίσκω στο νετ.

Καλέ μου A. Kircher, ότι βρεις, στείλτο και κατά δω ή στο mail που φαίνεται στο προφίλ μου.

quote:
Dying_Incubus Διαβάζοντας τη λίστα του A. Kircher δεν ξέρω κι εγώ πόσο καιρό έχω να ακούσω Switchblade Symphony, Two Witches etc...

Αφού έχεις γίνει μεταλλάς πρώτης, με τις παρέες από δω μέσα !

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2007, 13:32:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Αφού έχεις γίνει μεταλλάς πρώτης, με τις παρέες από δω μέσα !

Άσε, προσπαθώ να επιβιώσω εδώ μέσα αλλά ψυχορραγώ εδώ μέσα!
Αφού δεν το έχω ρίξει ακόμα σε τίποτα death, black, thrash κτλ είμαι τυχερός!
Πάλι καλά που ρίχνεις κι εσύ καμιά ιδέα για gothic, dark και παίρνω τα πάνω μου!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2007, 15:57:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Όταν γράφετε για ένα δίσκο ή συγκρότημα γράψτε και το link από όπου το κατεβάσατε...

...o D_I το απαγορευέι! για να μην πει κανείς ότι το esoterica προωθεί την πειρατεία κ.τ.λ.!

πάντως οι ειδικοί εδώ μέσα, απ'όσο έχω δει, είναι ο kircher, που βρίσκει αυτοτελή αρχεία για κατέβασμα από σελίδες [blogs κλπ, το προτιμώ γιατί ξέρω ότι θα κατεβάσω το σωστό πράγμα] και ο kerry, που χρησιμοποιεί το dc++ [ακομα δεν του έχω πάρει τον αέρα αυτού του προγράμματος...]

παλιοπειρατές... η πειρατεία σκοτώνει τη μουσική ρε!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2007, 17:51:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
παλιοπειρατές... η πειρατεία σκοτώνει τη μουσική ρε!

Only sick music makes money today.
-Friedrich Nietzsche

Εγώ πάντως αγοράζω CD ανά εβδομάδα, κυρίως περιορισμένης κυκλοφορίας black metal αλλά και άλλα.

quote:
Αφού δεν το έχω ρίξει ακόμα σε τίποτα death, black, thrash κτλ είμαι τυχερός!

Που θα πάει, θα σε φέρουμε προς τα κει σιγά, σιγά!

Έστειλα e-mail με τα λινκ στους ενδιαφερόμενους.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2007, 18:59:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Καλησπέρα φίλοι μου !

Φίλε OANNHSEA σου το πέταξα το tip την Παρασκευή αλλά μάλλον δεν το έπιασες....

Όπως σωστά λέει ο crucifire το να βάλουμε φόρα παρτίδα το link από το οποίο έχουμε "κατεβάσει" κάποιο άλμπουμ, ενδεχωμένως να δημιουργεί νομικό θέμα. Τα υπόλοιπα μέσω e-mail...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2007, 19:04:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
παλιοπειρατές... η πειρατεία σκοτώνει τη μουσική ρε!

Εγώ θα συνεχίσω να επιμένω ότι την προωθεί πάντως, πάρε παράδειγμα τι γίνεται εδώ μέσα. Δες τις συγκροτήματα έχουνε παρελάσει, που ούτε η ίδια η μάνα τους δεν τα γνωρίζει. Και όμως, με την προβολή που τρώνε εδώ μέσα, όλο και κάποιος θα αγοράσει κάποιο CD τους, όλο και κάποιος θα πάει σε κάποια συναυλία τους (που είναι και το ουσιαστικότερο έσοδο για ένα γκρουπ μιας και από τις πωλήσεις των CD τα χοντρά φράγκα πάνε στις εταιρείες και όχι στα συγκροτήματα).... Και όλα αυτά χάρη στο πάθος κάποιων ανθρώπων που έχουνε ξοδέψει τις ώρες σε ψάξιμο και downloading. Και μη κοιτάς τώρα με το ADSL που αφήνεις και τον υπολογιστή σου συνέχεια ανοιχτό, που να δεις τι πίκρα υπήρξε κάτι χρονάκια πριν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2007, 19:21:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Αφιερωμένο στην Brie Boy και τον Dying_Incubus :

Από τις πιο ενδιαφέρουσες κυκλοφορίες στον χώρο του gothic, είναι η συλλογή με τα καλύτερα των L'AME IMMORTELLE. Πρόκειτε για αυστριακό γκρουπ αποτελούμενο από την Sonja Kraushofer και τον Thomas Rainer. Δεν είχα δώσει ποτέ ιδιαίτερη σημασία σε αυτό το γκρουπ, είχα απλά κανένα-δυο κομμάτια τους σε συλλογές και μάλιστα είχα την εντύπωση πως κινούνται στο electro-industial... Καμμία σχέση, ακούγοντας το 10 JAHRE διαπίστωσα καθαρά gothic ήχο...

Δεν ξέρω παραπάνω γι'αυτούς για να τους παρουσιάσω ως γκρουπ, πάντως το 10 JAHRE είναι μια πολύ καλή αφορμή για να τους γνωρίσετε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2007, 19:24:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Και μη κοιτάς τώρα με το ADSL που αφήνεις και τον υπολογιστή σου συνέχεια ανοιχτό, που να δεις τι πίκρα υπήρξε κάτι χρονάκια πριν...

Παιδιά έχει δίκιο ο Kerry.

Διαβάστε και ένα ενδιαφέρον άρθρο από όπου πήρα και την φράση του Νίτσε

http://www.anus.com/metal/about/metal/riaa-mp3/

Επισημαίνω τα παρακάτω αποσπάσματα:

"Where great composers of the past were rewarded monetarily and on occasion provided works to order, their best offerings were great artistic communications, with money arising as a byproduct as opposed to an end in itself. German philosopher Georg Hegel averred that where art is most healthy it founds the cultural scaffold of its epoch. Today great art flounders because our consumerist society lacks the sense of transcendent unity that allows its creation. The high Modernists lamented its death, the postmodernists played with its wreckage; we 'apathists' instead change the channel in utter, utter indifference."

"If you listen to music as product; you will be justly tried for theft. If you listen to music as art, the value is no longer monetary but aesthetic; you are enriched."

"...this author appeals to whatever intellectual conscience remains in the world to recognize that the cost of depriving 'free' non-commercial music from people may be far greater than the $4.2 billion allegedly incurred by the R.I.A.A.; it may constitute nothing less than an eradication of whatever sensibility, taste and even hope remain amongst those living and growing up in a desolate, plastic, neon-fugue Waste Land."

Σόρυ για τις αγγλικούρες αλλά βαριέμαι να τα προσαρμόσω τώρα οπότε τα βάζω αυτούσια.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2007, 19:39:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Ρε σεις, ξέχασα!

Θέλουτε να φτιάξωμεν μίαν ι-μέιλ λίστα πριβέ και να στέλνουμε ενδιαφέροντες κρίκους διαδικτυακής αλυσίδος και άλλα τινά ιδιωτικώς;

Αυτό δηλάδή που είχε προτείνει ο Κέρρυ παλιά.

Εύκολο είναι.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2007, 20:36:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Θα μπορούσαμε να φτιάχναμε και ένα κλειστό HUB στο DC++ και να ανταλλάσουμε τα αρχεία μας, θα κάναμε και chat - πλάκα θα είχε....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/07/2007, 20:58:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
Thank you, thank you, thank you A.Kircher!!!

Kerry,ωραία νέα! Η αλήθεια είναι ότι και εγώ μια πιο EBM -μέχρι industrial- εικόνα έχω για τους L' AME IMMORTELLE απ' όσα έχω ακούσει μέχρι τώρα. Κάτι που βέβαια δεν με χαλάει καθόλου, γιατί και με την electrogoth μια χαρά τα πάω.
Στο site τους πάντως αφήνουν να κάνεις download αρκετά κομμάτια για μια πρώτη γεύση.

quote:
ι-μέιλ λίστα πριβέ

Καταπληκτική ιδέα!

quote:
crucifire παλιοπειρατές... η πειρατεία σκοτώνει τη μουσική ρε!

KERRY KING Εγώ θα συνεχίσω να επιμένω ότι την προωθεί πάντως, πάρε παράδειγμα τι γίνεται εδώ μέσα


Συμφωνώ απολύτως.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2007, 00:20:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Εγώ θα συνεχίσω να επιμένω ότι την προωθεί πάντως, πάρε παράδειγμα τι γίνεται εδώ μέσα

εμ, βέβαια, τι θα έλεγε ο τζακ σπάροου...

quote:
Συμφωνώ απολύτως.

η ελίζαμπεθ...

quote:
Παιδιά έχει δίκιο ο Kerry.

και ο μπαρμπόσα [not to be confused with barbarosa]

quote:
ι-μέιλ λίστα πριβέ

...ξηγήσου ξάστερα...

quote:
Θα μπορούσαμε να φτιάχναμε και ένα κλειστό HUB στο DC++ και να ανταλλάσουμε τα αρχεία μας, θα κάναμε και chat - πλάκα θα είχε....

τι άλλο θα πρότεινες;! μάλλον θα σε πάρω τηλ. να το ξαναρυθμίσουμε το κ**οπρόγραμμα τελικά! άντε!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2007, 10:57:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Παιδιά, τους L' Ame Immortelle ούτε εγώ τους άκουγα ιδιαίτερα.
Ενώ είχαν μερικά κομμάτια που μου άρεσαν πολύ μου φαίνονταν αρκετά electrogoth και με το είδος δεν τα πάω καθόλου καλά γιατί με κουράζει αρκετά...

Φίλε KERRY KING, θα ψάξω το album που λες προκειμένου να καταρριφθεί κι η δική μου εντύπωση!
Ενδιαφέρον θα ήταν αυτό...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2007, 11:39:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
θα με ενδιέφερε πάρα πολύ η γνώμη σου, μιας και στο gothic είσαι πολύ πιο ειδικός από μένα

Και μιας και τό'φερε η κουβέντα για Cleopatra Records, τους PRESSUREHED τους έχετε ακουστά ????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2007, 16:21:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Θα κάνω μία παρένθεση να παραθέσω κάτι σχετικό με αυτά πόυ λέγαμε για την πειρατεία και το αν σκοτώνει την μουσικη :

Ποικίλες αντιδράσεις προκάλεσε στη Βρετανία η απόφαση του δημοφιλούς τραγουδιστή Πρινς να μοιράσει δωρεάν με την κυριακάτικη έκδοση της Daily Mail τη νέα του δισκογραφική δουλειά με τίτλο Planet Earth, η οποία αναμένεται να κυκλοφορήσει στις 24 Ιουλίου. Συνολικά μοιράστηκαν τρία εκατομμύρια αντίτυπα.'

Όπως αναφέρουν Τα Νέα της Δευτέρας, ως αντίποινα, η Sony BMG, ανακοίνωσε πως αποφάσισε να μη διανέμει το άλμπουμ του στη Βρετανία.

Αντίθετη στη διανομή του CD μέσω της εφημερίδας είναι και η Ένωση των βρετανικών τσαρτ, η οποία δεν θα λάβει υπόψη της τη νέα κυκλοφορία στον καταρτισμό των καταλόγων με τις μεγαλύτερες πωλήσεις.

Ωστόσο, ο δημοφιλής καλλιτέχνης δεν σταματά εδώ. Ανακοίνωσε ότι θα μοιράσει δωρεάν το νέου του άλμπουμ σε όσους θα πάνε σε μία από τις 21 συναυλίες του στο Λονδίνο, τον επόμενο μήνα.

«O Πρινς δίνει το άλμπουμ του δωρεάν γιατί τα κέρδη του πλέον προέρχονται από τις ζωντανές του εμφανίσεις» εξηγεί ο Πίτερ Ράιτ, αρχισυντάκτης της Daily Mail.

O εκπρόσωπος του καλλιτέχνη συμπληρώνει πως «ο μοναδικός στόχος του Πρινς είναι να φθάσει η μουσική απευθείας σε αυτούς που θέλουν να την ακούσουν».

Newsroom ΔΟΛ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2007, 18:04:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
καλά, ακούμα ζει αυτή η μαϊμού; σωστός πάντως... δε βγάζει και κανείς πια λεφτά απ'τα cd... αλλά σκύλιασμα όμως η sony και τα charts! φαγώθηκαν!

...παίδες, αυτή τη στιγμή που γράφω, καίγεται ο υμηττός, η βορειο-δυτική εύβοια, και ό,τι έμεινε απ'την πάρνηθα... ωραίο τίτλο διάλεξε ο καλλιτεχνης προηγουμένως γνωστός ως prince...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/07/2007, 18:53:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Μπράβο στον Prince!

quote:
καλά, ακούμα ζει αυτή η μαϊμού; σωστός πάντως... δε βγάζει και κανείς πια λεφτά απ'τα cd... αλλά σκύλιασμα όμως η sony και τα charts! φαγώθηκαν!

Ο Γιές!! Ο Γιές Μπέιμπυ!

quote:
...ξηγήσου ξάστερα...

Απλό. Φτιάχνουμε μια e-mail λίστα με τα e-mail όποιου ενδιαφέρεται, αυτοί που είμαστε εδώ, δεν είμαστε και πολλοί. Κάθε φορά που κάποιος βρίσκει κάτι ενδιαφέρον στέλνει ένα e-mail στην λίστα και λέει παίδες "αυτό μου φάνηκε καλό, αν θέλετε να το ακούσετε, το λινκ εδώ"

Εγώ θα την φτιάξω την λίστα και θα σας στείλω μέιλ. Όποιος δεν θέλει μου λέει να τον βγάλω.

quote:
και ο μπαρμπόσα [not to be confused with barbarosa]

Κάθε μήνα αγοράζω αρκετά CD. Έχω τόνους υλικό σε βινύλιο στην Ελλάδα και CD εδώ στην ξενητιά. Τα CD που αγόρασα τον τελευταίο μήνα:

Συγνώμη αν φαίνομαι σαν μαλάκας που βάζω αυτήν την φωτογραφία αλλά πραγματικά αυτό είναι η ζωή μου.

Για το Downloading τα έχουμε πει ή μάλλον τα είπε καλύτερα ο KERRY. Δεν είμαι εναντίον, κάθε άλλο μάλιστα, αλλά η μαγεία του να έχεις το CD στα χέρια σου δεν αντικαθίστανται.

quote:
...παίδες, αυτή τη στιγμή που γράφω, καίγεται ο υμηττός, η βορειο-δυτική εύβοια, και ό,τι έμεινε απ'την πάρνηθα... ωραίο τίτλο διάλεξε ο καλλιτεχνης προηγουμένως γνωστός ως prince...

Εύχομαι σε όλους αυτούς που είναι πίσω από αυτά να περάσουν την αιωνιότητα στον παράδεισο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2007, 00:14:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Συγνώμη αν φαίνομαι σαν μαλάκας που βάζω αυτήν την φωτογραφία

σώπα καημένε, εδώ έβαλες άλλες κι άλλες και δε σου είπα τίποτα, γα να μη προσβάλω!

quote:
Φτιάχνουμε μια e-mail λίστα με τα e-mail όποιου ενδιαφέρεται, αυτοί που είμαστε εδώ, δεν είμαστε και πολλοί.

ok

quote:
Εύχομαι σε όλους αυτούς που είναι πίσω από αυτά να περάσουν την αιωνιότητα στον παράδεισο.

βαριά κατάρα ξεστόμησες γιόκαμ'

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2007, 07:51:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
θα με ενδιέφερε πάρα πολύ η γνώμη σου, μιας και στο gothic είσαι πολύ πιο ειδικός από μένα

Φίλε μου, το έχω στα υπόψιν για να το ψάξω με την πρώτη ευκαιρία!
Τους Pressurehed δεν τους ξέρω.
Τι λένε ως συγκρότημα?

Βρε A. Kircher, νιώθω την χαρά που παίρνεις όταν αγοράζεις ένα cd που θέλεις κι ειδικά την ικανοποίηση που νιώθεις όταν το ψάχνεις για καιρό!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/07/2007, 18:47:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
σώπα καημένε, εδώ έβαλες άλλες κι άλλες και δε σου είπα τίποτα, γα να μη προσβάλω!

Μπου χου.....

quote:
βαριά κατάρα ξεστόμησες γιόκαμ'

χα χα...Κλεμένο ήταν από μια συνέντευξη των Profanatica.

quote:
Βρε A. Kircher, νιώθω την χαρά που παίρνεις όταν αγοράζεις ένα cd που θέλεις κι ειδικά την ικανοποίηση που νιώθεις όταν το ψάχνεις για καιρό!

Η γυναίκα μου να δεις χαρά! Αφού να καταλάβεις τα κρύβω κάτω από το μπουφάν σαν έφηβος που κρύβει πορνοταινίες!

Τα λέμε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2007, 09:08:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Η γυναίκα μου να δεις χαρά! Αφού να καταλάβεις τα κρύβω κάτω από το μπουφάν σαν έφηβος που κρύβει πορνοταινίες!

Μάλλον θα χαλάς τα μαλλιοκέφαλα σου...

Μια φορά θα μπορούσες να μπορούσες να πεις ότι τα βρήκες κάπου τυχαία.
Την άλλη ότι τα βρήκες σε τιμή προσφοράς από πλανόδιο.
Την τρίτη θα συνεχίσεις με το μπουφάν!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2007, 15:57:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
-χρυσόστομε, τι είναι αυτό; λέγε αμέσως;, ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ;;;!!!
-όχι, αγάπη μου! παρεξήγησες! να σου εξηγήσω! δεν είναι αυτό που νομίζεις! δεν... ήταν τυχαίο! είχα πιει δυο ποτηράκια παραπάνω... και.. απλώς συνέβει! εσενα σκεφτόμουν όλη την ώρα! ορκίζομαι!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/07/2007, 18:18:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher

Να γυρίσουμε και ταινία.

Ο μεταλο-μπουνταλάς και η γυναίκα του.

Ακόμα δεν άκουσα τους Epica και τους Nightwish....

Δεν κάνει κανείς καμιά παρουσίαση να μου ανοίξει την όρεξη;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2007, 07:38:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Ίσως παρουσιάσω τους Epica κάποια στιγμή που θα έχω περισσότερο χρόνο στην διάθεση μου για να βρω και φωτογραφίες κτλ.
Ποιός αναλαμβάνει τους Nightwish?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/07/2007, 10:07:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
πολύ καλημέρα σας! με κάτι παλιό αλλά σχετικό. epica - cry for the moon

nightwish? moi! πάω για πρόβα τόρα, και το απογευματάκι θα τη γράψω...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2007, 07:23:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Το Cry for the moon είναι πολύ καλό τραγούδι όπως και κάποια άλλα που έχουν βγάλει (The phantom agony, Seif al din, Deint).
Μάλλον προς το Σαββατοκύριακο την κόβω την παρουσίαση οπότε είμαστε σε αναμονή!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/07/2007, 23:28:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
πως με ξέρεις, πως με ξέρεις!

τι να κάνω ρε παιδιά, τρέχω και δε φτάνω! σόρρυ!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/07/2007, 14:14:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
heads up brothers and sisters!

απόψε, στην πλατεία κανάρη στο πασαλιμάνι, παίζουν τα φιλαράκια μου οι poem.

http://www.myspace.com/poemband

είσοδoς ελεύθερη, τη συναυλεία ανοίγουν οι onix.

αν μένετε εκει κοντά, ή σας βγάλει ο δρόμος κατά τις 20.30, κάντε ένα ντου.

εγώ δυστυχώς δε θα μπορέσω να έρθω λόγω των τρεχαμάτων που λέγαμε, οπότε αν πάτε, κάντε κανά report.

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/07/2007, 19:26:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Και εγώ τρέχω σαν τον Βέγγο!

quote:
heads up brothers and sisters!

απόψε, στην πλατεία κανάρη στο πασαλιμάνι, παίζουν τα φιλαράκια μου οι poem.

http://www.myspace.com/poemband


Καθαρά αμερικάνικος ήχος. Μ'αρέσουν όμως από αυτά που άκουσα αν και ο τραγουδιστής θέλει λίγο δουλειά ή καλύτεο ηχολήπτη. Στο Giant, στο bridge που κάνει στη μέση, θα πήγαινε μια κοπελίτσα να τραγουδάει και μετά double vocals.

Τα nu-metal στοιχεία δεν χρειάζονται, τα κομμάτια είναι καλά από μόνα τους.

Τα λέμε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1396484
Maintained by Digital Alchemy