ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 3
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2008, 09:41:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Σε κάποιο club μπορεί να ακούσεις και κάτι το καλό αλλά μπορεί να σου πλασάρουν ως gothic και τίποτα ebm, electro, noise κλπ και να αποκτήσεις μια εντελώς λανθασμένη αντίληψη για τη μουσική.

ακριβώς αυτά μου πασάρουν! ξέρω βέβαια ότι αυτά δεν είναι γκόθικ οπότε δε δίνω σημασία. είναι σα να προσπαθείς να μάθεις για το μέταλ απ'τον Χάκο. καλό παιδί, αλλά στην εκπομπή του όλο τα ίδια είδη βάζει. θρας-ροκ-θρας-ροκ...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2008, 08:02:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Το θέμα είναι ότι ενώ πασάρονται πολλά είδη ως gothic ενώ δεν είναι, πολλοί άνθρωποι νομίζουν ότι ακούνε κάτι που στην ουσία δεν γνωρίζουν τι είναι.
Βέβαια το ρεύμα του gothic δεν εκτείνεται μόνο στη μουσική αλλά σε πολλούς άλλους τομείς οπότε αν κάποιος το ψάξει λίγο, ελαττώνονται οι πιθανότητες να "παραπλανηθεί".
Υπάρχουν όμως και πολλά άτομα που δεν το ψάχνουν, ακούνε κάτι και παραπλανούνται και στην τελική καταλήγουν να προβάλλουν προς τα έξω μια εικόνα τόσο πλαστή κι αφύσικη για αυτούς που φτάνουν στα άκρα.

Έχει τύχει να γνωρίσω κάποια άτομα και να χρειαστεί να το παίξω Χατζηνικολάου μέχρι να καταλάβω τι έννοια έχουν αποδώσει στο gothic κι ότι το έχουν σκοτώσει εξ ολοκλήρου...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2008, 10:12:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Και σε μένα έχει τύχει αυτό. Να πάω σε γκοθάδικο, να παίζει ΤΙΣ πίπες, κι ένας φίλος μεταλάς να μου λέει "είδες πως είναι τα γκοθάδικα; δεν αισθάνεσαι τιμή που είσαι μεταλάς;" τόινγκ!

quote:
Έχει τύχει να γνωρίσω κάποια άτομα και να χρειαστεί να το παίξω Χατζηνικολάου

Βασικά έχω την εντύπωση ότι εσύ αν δεν ήσουν συντονιστής εδώ, θα ήσουν Γερμανός ανακριτής στο Β' Παγκόσμιο! (σόρρυ, αλλά ξέρεις πως είναι. άμα δε σου την πω λίγο, δεν πάει καλά η μέρα μου! Γι' αυτό σε πάω!)

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2008, 21:31:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
brothers ετοιμάζω παρουσίαση του scarecrow από avantasia [μάπααααα]

μέχρι τότε κάτι για να εξασκηθήτε:

http://www.pictogame.com/game.php?game=7v3QQZM4FIoo

και κάτι για να γελάσετε [σόρρυ για τις διαφημίσεις, όχι, δεν παίρνω μίζες!]

http://www.skai.gr/master_avod.php?id=67560

πάω να χαρακωθώ...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2008, 07:52:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλά, κι εγώ έχω ακούσει metal μπαρούφες αλλά δεν λέω ευχαριστώ που ακούω τα δικά μου!
Από τα διάφορα μαγαζιά πάντως έχω χαθεί, ίσως να πάω κάποια Παρασκευή στο DarkSun που έχω να πάω καιρό αλλά το σκέφτομαι.
Με τα όσα βλέπω όταν βγαίνω και με τα όσα ακούω να παίζουν, σκέφτομαι ότι το καλύτερο μέρος για να ακούσω μουσική είναι το σπίτι μου...

quote:
Βασικά έχω την εντύπωση ότι εσύ αν δεν ήσουν συντονιστής εδώ, θα ήσουν Γερμανός ανακριτής στο Β' Παγκόσμιο! (σόρρυ, αλλά ξέρεις πως είναι. άμα δε σου την πω λίγο, δεν πάει καλά η μέρα μου! Γι' αυτό σε πάω!)

Μόλις βρήκες την προηγούμενη ενσάρκωση μου.
Δεν θες να ξέρεις την δική σου...

Υ.Γ. Ο A. Kircher την έχει κάνει ή μου φαίνεται;


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2008, 11:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Δεν θες να ξέρεις την δική σου...

ο νταβέλης λέει ότι μοιάζω με το μάτσα!

quote:
Υ.Γ. Ο A. Kircher την έχει κάνει ή μου φαίνεται;

αυτός έχει τρεχάματα. άνοιξαν οι σχολές, κατέβηκε και η γυναίκα του στη φλόριντα...

κι εγώ κανονικά θα έπρεπε να είμαι απών αφού άρχισε η εξεταστική, αλλά ευτυχώς πέθανε ο τύπος με τα φαρδιά και τα χρυσά [σα ράπερ ένα πράμα] και βρήκα παραθυράκι!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/01/2008, 17:34:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a
Προσωπικά πάντως δεν κολλάω σε ταμπέλες, ακούω ένα τραγούδι και αν μου αρέσει μου αρέσει ότι είδος και να είναι αυτό. Απλά έχω μια προτίμηση σε κάποιο συγκεκριμένο είδος.Βέβαια και εγώ σπάζομαι όταν βαφτίζουν κάποια τραγούδια γκοθικ και μόνο αυτό δεν είναι, αλλά ποιος τους δίνει σημασία? Βρίθει ο κόσμος από άσχετους. Εδώ έπαιζε βίντεο στις ειδήσεις και μίλαγε για emo και δείχνανε γκοθάδες, τι να λέμε τώρα.

Ρε συ Δ.Ι. οι tristania αλλάξανε τραγουδίστρια? Που ζω εγώ?

Κι επειδή κανείς δεν διαμαρτυρήθε, το αντίθετο θα έλεγα..



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2008, 11:40:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
κοιτα, μέχρι κι εγώ είχα ακούσει κάποιες διαμαρτυρίες, αλλά απ' ότι λένε, η αλλαγή δεν ήταν τόσο αποτυχία όσο η ανέτ για τους nightwish. αν και δεν έχω ακούσει κάτι πρόσφατο από tristania.

κάτι άσχετο, ξέρει κανείς την hildr valkyrie? έχει συμμετάσχει και στους folkearth.

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2008, 11:25:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
κι εγώ κανονικά θα έπρεπε να είμαι απών αφού άρχισε η εξεταστική, αλλά ευτυχώς πέθανε ο τύπος με τα φαρδιά και τα χρυσά [σα ράπερ ένα πράμα] και βρήκα παραθυράκι!

Αν κι αντιλαμβάνομαι ότι η πρόθεση σου ήταν χιουμοριστική, εντούτοις το συγκεκριμένο σχόλιο - ειδικά λόγω των ημερών - μπορεί να προκαλέσει συναισθήματα δυσφορίας σε αρκετούς συνανθρώπους μας και ξεφεύγει από τα όρια του χιούμορ.
Σίγουρα ο θάνατος ενός ανθρώπου κι ενός συμβόλου της θρησκείας για εκατομμύρια πιστούς, δεν είναι ένα ευτυχές γεγονός...


======================================================






Φίλε seirios12a, νομίζω πως το καλύτερο για έναν άνθρωπο είναι αυτό που λες κι εσύ.
Να μην κολλάει σε ταμπέλες, τόσο γενικότερα στην ζωή του όσο κι ειδικότερα στη μουσική.
Στην τηλεόραση τις τελευταίες ημέρες έγιναν αρκετές αναφορές στους emo κι έτυχε να ακούσω κι εγώ να γίνονται κάποιες ατυχείς ταυτίσεις ανάμεσα σε έναν emo και σε έναν άνθρωπο που ακούει gothic.
Αυτό που έχω να πω είναι ότι αυτά τα δύο απέχουν μακράν το ένα από το άλλο.
Πόσους ανθρώπους συναντώ συχνά κι όταν μαθαίνουν τις μουσικές μου επιλογές, νομίζουν ότι ακούω death, black metal...

quote:
Ρε συ Δ.Ι. οι tristania αλλάξανε τραγουδίστρια? Που ζω εγώ?

Ναι, η Vibeke αποχώρησε από τους Tristania.
Λέγεται ότι η καινούρια τραγουδίστρια είναι καλή επιλογή αλλά θα πρέπει να περάσει την "δοκιμασία" να αποδείξει ότι μπορεί να κάνει πάρα πολλά.
Δεν ήταν μικρή υπόθεση η Vibeke...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2008, 18:13:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a
http://www.youtube.com/watch?v=aSAlMjqiwiU

Στην αρχή την μίσησα (αχ ρε βιμπέκε τι μας έκανες), στην πορεία την συμπάθησα, τώρα δεν ξέρω τελικά τι μου κάνει. Η φωνή της είναι πιο πολύ μέταλ και σε κάποιες φάσεις πανκ, αλλά για γκόθικ, δεν ξέρω τι να πω. Ερωτηματικό μέχρι να δούμε κάποια δουλειά πρώτα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2008, 19:00:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
μπορεί να προκαλέσει συναισθήματα δυσφορίας σε αρκετούς συνανθρώπους μας και ξεφεύγει από τα όρια του χιούμορ.

πίστεψέ με, είναι απ'τις ελάχιστες περιπτώσεις που αδιαφορώ για τα συναισθήματα που προκαλούν αυτά που λέω. γιατί είμαι σίγουρος ότι αυτοί που θα ενοχληθούν θα είχαν αντίθετη άποψη αν π.χ. είχαν επιγόντως ανάγκη από μόσχευμα, κι ανώ είχε έρθει η σειρά τους, τους καθυστέρησε αυτός. τι ιδιότητα είχε δηλαδή ό χριστόδουλος που τον έβαζε πιο ψηλά απ'τους υπόλοιπους ανθρώπους; φέρνω ένα μόνο απλό παράδειγμα, απλά για να μη μπούμε στη διαδικασία της συζήτησης επί του θέματος. το να πειραχθεί κάποιος που απαξιώνω το χριστόδουλο, είναι το ίδιο χαζό με τον να πειραχθεί επειδή βρίζω το χριστιανικό θεό.

and now on to something completely different...

άκυρη η παρουσίαση του scarecrow των avantasia. εκτός απ'το ομόνυμο κομμάτι, το υπόλοιπο σιντί, δεν είναι κακο, αλλά δεν είναι του στυλ μου. δεν πρόκειται πλέον περί ροκ όπερας.

αντ' αυτού θα γράψω για το slania των eluveitie, μόλις το βρω ολόκληρο [που σημαίνει πως αν κάποιος το βρήκε ας κράξει! thanks!]

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2008, 07:44:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
πίστεψέ με, είναι απ'τις ελάχιστες περιπτώσεις που αδιαφορώ για τα συναισθήματα που προκαλούν αυτά που λέω. γιατί είμαι σίγουρος ότι αυτοί που θα ενοχληθούν θα είχαν αντίθετη άποψη αν π.χ. είχαν επιγόντως ανάγκη από μόσχευμα, κι ανώ είχε έρθει η σειρά τους, τους καθυστέρησε αυτός.

Αφού αδιαφορείς για τα συναισθήματα που μπορεί να προκαλέσουν σε κάποιους συνανθρώπους σου κάποια από τα γραφόμενα σου, ειλικρινά δε μπορώ να πω κάτι επ' αυτού.
Εξάλλου, αυτό είναι κάτι τις ρίζες του οποίου εσύ θα πρέπει να ψάξεις και να δεις λίγο κάτω από την επιφάνεια του.

Στις Συζητήσεις όμως, μέσω των οποίων έρχεσαι σε επαφή με τόσους ανθρώπους κι αλληλεπιδράς μαζί τους - όπως κι όλοι μεταξύ μας και σε διαφορετικό βαθμό ο ένας από τον άλλον - δε μπορείς να αδιαφορείς...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2008, 15:06:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
ώπα, παρεξήγηση. είπα ότι στη συγκεκριμένη περίπτωση, αδιαφορώ. αν αδιαφορούσα γενικά για το τι λένε οι άλλοι, τι νόημα θα είχε να γράφω εδώ. συζητήσεις κάνουμε, ανταλλάσσουμε απόψεις, διαφωνούμε κλπ.

απλά για τη συγκεκριμένη περίπτωση, η γνώμη μου είναι ΑΥΤΗ, δεν αλλάζει, και δε με νοιάζει αν προσβάλει κάποιον. κι εμένα με προσβάλλουν κάποιες απόψεις κάποιων εδώ μέσα, αλλά δικαίωμά τους να τις έχουν.

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

luvian_elf
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2008, 01:38:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luvian_elf
Απλά βασανιστικότατη η αναμονή μέχρι τις 18 για το Slania.......
(επανήλθα στους Eluveitie γιατί είναι μεγάααλη αγάπη!)

Farewell sweet Earth and northern Sky,
for ever blest, since here did lie
and here with lissom limbs did run
beneath the Moon, beneath the Sun,

Lúthien....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2008, 05:37:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Γειά σας παίδες,
έτσι μπήκα απλά να πω μια καλησπέρα, έχω πήξει λίγο με την δουλειά και κάτι άλλες ασχολίες με το σπίτι και δεν είχα χρόνο ούτε να σας διαβάσω.

Θα τα πούμε αναλυτικότερα σε μερικές μέρες που θα επιστέψω δρυμίτερος.

Χαιρετίσματα σε όλη την μεταλλική παρέα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2008, 08:14:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
απλά για τη συγκεκριμένη περίπτωση, η γνώμη μου είναι ΑΥΤΗ, δεν αλλάζει, και δε με νοιάζει αν προσβάλει κάποιον. κι εμένα με προσβάλλουν κάποιες απόψεις κάποιων εδώ μέσα, αλλά δικαίωμά τους να τις έχουν.

Μα, οι απόψεις σου είναι ένα καθαρά δικό σου θέμα.
Όταν όμως έρχεσαι σε επαφή με τόσους άλλους ανθρώπους, θα πρέπει η διάκριση σου να σου υποδεικνύει ότι τις απόψεις εκείνες που μπορούν να παραβιάσουν τα όρια τους δε μπορείς να τις μοιραστείς μαζί τους αλλά να τις κρατήσεις για τον εαυτό σου...

Αγαπητέ/ή luvian_elf, καλώς ήλθες κοντά μας.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια στις Συζητήσεις!

Φίλε A. Kircher, να επανέλθεις οσονούπω!
Αν έχεις ανακαλύψει τίποτα καλό από τα μουσικά δρώμενα, ρίξε και μια ενημέρωση.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2008, 10:22:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
luvian δωράκια για σένα, αν και είμαι σίγουρος ότι αν είσαι πορωμένος/η σαν κι εμένα, τα έχεις δει, αλλά πρέπει να συμβάλουμε και στην ενημέρωση των υπολοίπων!

http://youtube.com/watch?v=iijKLHCQw5o
http://youtube.com/watch?v=Hb5CSvg7Y_M

κίρχερ εμείς τα είπαμε.

quote:
Όταν όμως έρχεσαι σε επαφή με τόσους άλλους ανθρώπους, θα πρέπει η διάκριση σου να σου υποδεικνύει ότι τις απόψεις εκείνες που μπορούν να παραβιάσουν τα όρια τους δε μπορείς να τις μοιραστείς μαζί τους αλλά να τις κρατήσεις για τον εαυτό σου...

πρέπει να είμαι χαζός. δε μπορώ ακόμα να το καταλάβω αυτό. όπως εγώ δέχομαι να βρίσεις μπροστά μου τη μάνα του γάβρου [το είπα χοντρά, σόρρυ, αλλά καταλαβαίνεις τι εννοώ...] ή το δία, ή οτιδήποτε, επειδή έχουμε δημοκρατία, και πρέπει να λες τις απόψεις σου ελεύθερα, δε πα να χτυπιέμαι και να τσαντίζομαι, έτσι πρέπει και αυτοί που διαφωνούν με την άποψή μου (δε μιλάω για σένα, αλλά γενικά) να τη δεχθούν παρ' όλα αυτά, και αν θέλουν να προσπαθήσουν να μου την αλλάξουν, συζητόντας, ή να την προσπεράσουν.

επαναλαμβάνω, ότι η απόψεις μου δεν εκφράζουν τις απόψεις του φόρουμ, οπότε εσείς δεν υποβιβάζεστε καθόλου. άσε που πιστεύω ότι αν παρέθετα το παρακάτω στριπ από το μέταλ χάμμερ [ο μπλακσμιθ είναι θεός!] δε θα το εκλάμβανε κανείς ως προσβολή!

http://item.slide.com/r/1/56/i/w9402KpPw05ZmN3qldh13Pdy7K7L6jqu/

δεν έχω πρόβλημα να ζητήσω συγνώμη [παλιά το γράφαμε με δύο γ, καιρός να αρχίσω να το γράφω με ένα] αν προσβάλω κάποιον. αλλά θεωρώ αδιανόητο να μην εκφράζουμε τις απόψεις μας, όποιες κι αν είναι.

θα μπορούσα κι εγώ να σου πω ότι αποκαλόντας το γκόθικ μουσική, προσβάλεις την αισθητική μου [ντόινγκ!].

τι θα γίνει δηλαδή, δε θα μιλάς για το γκόθικ;

up the irons!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2008, 10:28:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
_________________________________________________________
ΤΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΒΗΣΤΗΚΕ ΚΑΘΩΣ ΕΙΝΑΙ
ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΟ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟΥ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟΥ.
06/02/2008
_________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2008, 11:17:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
γκρρρ, κάθισα προσωρινά στον υπολογιστή ενός συναδέλφου, ο οποίος καίει μαζούτ. εκτός του ότι έκανα κατά λάθος double post, ώσπου να κάνω κανονικό log in, να επιστρέψω στη σωστή σελίδα, να φτιάξω την κωδικοποίηση, και να δώσω την εντολή διαγραφής είχαν περάσει τα 15 λεπτά! οπότε D_I ξηγήσου μια διαγραφή πλιζ, και αυξήστε λίγο το όριο ρε παιδιά!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

luvian_elf
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2008, 11:54:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luvian_elf
Thanks crucifire αν και όντως τα έχω ήδη δει...
Σ' ευχαριστώ κι εσένα D_I για τα καλωσορίσματα και -by the way- είμαι αγαπητΉ luvian_elf...

Farewell sweet Earth and northern Sky,
for ever blest, since here did lie
and here with lissom limbs did run
beneath the Moon, beneath the Sun,

Lúthien....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2008, 13:04:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
τι γίνεται ρε γαμώτο, τελευταία όλο και περισσότερες γυναίκες γνωρίζω που ακούνε φολκ! τελικά δεν είναι τόσο τραγική η κατάσταση!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

luvian_elf
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2008, 14:16:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luvian_elf
Φίλε μου we're out there... Booooo.....

Farewell sweet Earth and northern Sky,
for ever blest, since here did lie
and here with lissom limbs did run
beneath the Moon, beneath the Sun,

Lúthien....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2008, 18:34:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
χαχα, the truth is out there!

όπως καταλαβαίνεις εγώ είμαι ο folkster εδώ μέσα, ο D_I και ο seirios ειδικεύονται στην γκόθικ, και ο kircher (eternal respect) μας τα έχει πρίξει με μπλακ ακούσματα (ουουου εξ' εξ' εξ') αλλά ακούει τα πάντα, μέχρι και τόλη!

καλά, πλάκα κάνω, όλοι ακούμε τα πάντα χωρίς ταμπελάκια.

εγώ συνήθως ακούω καμπάνες βέβαια, γιατί τσιτώνω τον εξαίρετο συντονιστή μας

D_I ξηγήσου μια διαγραφή του double post ρε αδερφέ, θα γίνουμε ρεζίλι!

κι εγώ θα σου κάνω D_Ι facts, σαν του Μάκη:
http://www.makisfacts.com/

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 05/02/2008 20:09:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

luvian_elf
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2008, 19:56:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luvian_elf
Να πέφτουν και οι συστάσεις σιγά σιγά!
Εγώ πάλι είμαι λίγο απ' όλα όσα ανέφερες (και λίγα παραπάνω )

PS: MakisFacts λοιπόν... Καιρό είχα να ρίξω τόσο γέλιο!!!

Farewell sweet Earth and northern Sky,
for ever blest, since here did lie
and here with lissom limbs did run
beneath the Moon, beneath the Sun,

Lúthien....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2008, 21:27:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
φυσικά όλα ξεκίνησαν από δω:
http://frikipaideia.wikia.com/wiki/%CE%A4%CF%83%CE%B1%CE%BA_%CE%9D%CF%8C%CF%81%CE%B9%CF%82

το 'χουμε ρίξει λίγο στην αναψυχή εμείς εδώ, αλλά αφού δεν πέφτει φρέσκια παρουσίαση!

ο παππούς ο κέρρυ που έχει χαθεί γαμώτο;! κόψανε το ίντερνετ στα ΚΑΠΙ;

α luvian, έχω την τάση να δουλεύω (καλοπροαίρετα συνήθως) τον κόσμο για την ηλικία του, οπότε καλύτερα μην κάνεις το λάθος να την αναφέρεις!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

luvian_elf
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2008, 00:03:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luvian_elf
χεχεχε...... Τι νομίζεις ότι κάνουμε κάθε μέρα στη σχολή? Με τον Τσακ ασχολούμαστε...

Farewell sweet Earth and northern Sky,
for ever blest, since here did lie
and here with lissom limbs did run
beneath the Moon, beneath the Sun,

Lúthien....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2008, 00:58:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Μόλις έκλεισα εισιτήρια για το BANG YOUR HEAD BALLINGEN STUTTGARD

FORBIDDEN
KORPIKLAANI
ENSIFERUM
TYR

Ρε crucifire αμάν με τις ηλικίες εσύ η Βάσια Λόη και εκείνη η χαριτωμένη-ος δημοσιογράφα-ος που ψάχνει στα δημοτολόγια ασχολείται με τέτοια.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
luvian_elf
Νέο Μέλος


22 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2008, 01:10:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους luvian_elf
Απλά σε ζηλεύω τρελά...

Farewell sweet Earth and northern Sky,
for ever blest, since here did lie
and here with lissom limbs did run
beneath the Moon, beneath the Sun,

Lúthien....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2008, 01:23:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
luvian_elf να σε καλωσορίσω στο Εσωτέρικα και στην οικογένεια της μεταλλο-γοτθικο-χαρντκορική οικογένεια.

Αναρωτιέμαι θα γυρίσω ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΟΥ ΣΤΟΥΣ ΩΜΟΥΣ ΜΟΥ από το 2 ήμερο φεστιβάλ του Μπάλλιγκεν ή θα το αφήσω το καημένο σε καμια γωνιά της γερμανίας!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2008, 08:19:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
πρέπει να είμαι χαζός. δε μπορώ ακόμα να το καταλάβω αυτό.

Εγώ πάλι πιστεύω ότι δεν θες να το καταλάβεις αυτό...
Εν πάσει περιπτώσει, εγώ ανέφερα πως έχουν τα πράγματα οπότε νίπτω τας χείρας μου.
Δεν θα τοποθετηθώ περί Δημοκρατίας και "δημοκρατίας" γιατί θα μας πάρει κι αρκετά μηνύματα αλλά και γιατί το έχω κάνει ήδη πολλές φορές.
Το να βγω όμως και να βρίσω τη μάνα του γαύρου ή τον Δία ή οτιδήποτε άλλο κι ο άλλος να πρέπει να το δεχθεί επειδή μπορώ να λέω ελεύθερα ό,τι θέλω, δεν είναι καν στοιχείο της Δημοκρατίας.
Περνάει κι ούτε που την ακουμπάει...

Αγαπητή luvian_elf, αν θέλεις ανέφερε μας μερικά συγκροτήματα που σου αρέσουν.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1445313
Maintained by Digital Alchemy