ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 3
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2007, 12:28:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
φίλε D_I σε καταλαβαίνω! το έχω τραβήξει ένα σωρό φορές! αλλά και το τηλέφωνο... αυτό παραπάει! μήπως με λίγο λαδάκι θα δούλευε καλύτερα η μηχανή; λέω εγώ τώρα... [θα με περάσουν για τσιράκι του οτε!]

πάντως, δεν ξέρω για τη γκρέτελ, εγώ κι ο νταβέλης λέμε να πάμε βαμμένοι αλά ensiferum!
το πρόβλημα είναι ότι κλασσικά, θα είμαι κάπου πίσω και ψηλά [αν έχει εξόστη το αν κλαμπ. έχει;] οπότε, τις καλύτερες φωτό θα τις έχει η γκρέτελ... εκτός αν θέλει να έρθει πίσω μαζί μας.

κανάς άλλος θα έρθει; μπα ε;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2007, 16:48:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
πάντως, δεν ξέρω για τη γκρέτελ, εγώ κι ο νταβέλης λέμε να πάμε βαμμένοι αλά ensiferum!

ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΚΑΙ ΑΠΌ ΑΥΤΟ!!!!Και άμα είναι στείλτε τες στην λίστα....

Α, και τώρα που το θυμήθηκα. gretel δεν σε πειράζει να σε βάλουμε στην λίστα που φτιάξαμε, έτσι δεν είναι; Εγώ όμως δεν πρέπει να έχω το μέιλ σου, κάποιος που το έχει ας το προσθέσει.

Κατά τα άλλα, δεν ξέρετε πόσο τυχεροί είστε εσείς οι Αθηναίοι που μπορείτε να βλέπετε αυτά τα συγκροτήματα live!

Οπότε να μην ακούσω κανένα να παραπονιέται!!!

quote:
Φίλε A. Kircher, μου είπαν ότι μέχρι την Παρασκευή θα έχω τηλέφωνο κι Internet.

Είπαμε υπομονή....δες το σαν άσκησηΚαι περιμένουμε και τους Tristania μόλις επανασυνδεθείς από το σπίτι.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2007, 20:03:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:

φίλε D_I σε καταλαβαίνω! το έχω τραβήξει ένα σωρό φορές! αλλά και το τηλέφωνο... αυτό παραπάει! μήπως με λίγο λαδάκι θα δούλευε καλύτερα η μηχανή; λέω εγώ τώρα... [θα με περάσουν για τσιράκι του οτε!]

πάντως, δεν ξέρω για τη γκρέτελ, εγώ κι ο νταβέλης λέμε να πάμε βαμμένοι αλά ensiferum!
το πρόβλημα είναι ότι κλασσικά, θα είμαι κάπου πίσω και ψηλά [αν έχει εξόστη το αν κλαμπ. έχει;] οπότε, τις καλύτερες φωτό θα τις έχει η γκρέτελ... εκτός αν θέλει να έρθει πίσω μαζί μας.

κανάς άλλος θα έρθει; μπα ε;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...


Είναι μικρό το ΑΝ. Θα τους δούμε μούρη με μούρη.

Αγαπητέ A. Kircher θα σου στείλω μέιλ.



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2007, 20:47:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
καλά, δεν ξέρεις τι ζημιά μου έκανες όμως! από τη μέρα που ο έμαθα εξετάστηκα σε 2 είδη χημείας, αυριο σε ένα ακόμη, και από δευτέρα ξεκινάω διπλή εξεταστική, και στο πρόχειρο χαρτί των διαγωνισμάτων γράφω στίχους των ensiferum, μπας και ξοδέψω λίγο μελάνι, μιας και τη προηγούμενη, αντί να διαβάζω, άκουγα, και θα ακούω ensiferum... ζημιάάάάάά

δλδ δν έχει εξόστη; θα πρέπει να κολυμήσω σε μια θάλασσα από μεθυσμένους μλκες και να φάω στη μάπα την ιδρωμένη μπυροκοιλιά του sami;

για άλλη μια φορά, ένα καλό πάνε να κάνουν οι εταιρίες του ελλαδιστάν, δέκα βλακείες κάνουν...

και μετά ο kircher λέει μην παραπονιέστε! για να σε βάλουν εσένα να ακούσεις τους θεούς σε μια τρύπα! το καλό που τους θέλου τουλαστιχον, να παίξουν το treacherous gods!

α, όσο για το βάψιμο, θα παίσει φωτογραφία που έχω ήδη, όταν αξιοθεί ο νταβέλ να μου τη στείλει [αυτός την τράβηξε]

φωτ. μηχανή να πάρω λέτε ή θα μου τη φάνε;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2007, 02:09:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Εγώ θα πάρω πάντως.

Είναι μικρό το Αν υπόγειο στα Εξάρχεια. Εχει Υπερυψωμένα Σκαλιά, που έχει καλή οπτική σχετικά.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2007, 07:30:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Είπαμε υπομονή....δες το σαν άσκησηΚαι περιμένουμε και τους Tristania μόλις επανασυνδεθείς από το σπίτι.

That's what I'm doing...
Αλλά δεν θα το doing για πολύ και το βλέπω να μοιράζω μηνύσεις...

Βρε crucifire, τι σπουδάζεις?
Για να έχεις να κάνεις με 3 είδη Χημείας θα είναι κάτι από τις Θετικές Επιστήμες, σωστά?
Εγώ πάντως την απεχθανόμουν την Χημεία τόσο πολύ που είχα γράψει στις εξετάσεις 7/100!

Όσο για το ΑΝ, μην ανησυχείς.
Ισχύουν αυτά που σου είπε η gretel.
Μην τα θες κι όλα δικά σου!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2007, 10:06:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Βρε crucifire, τι σπουδάζεις?
Για να έχεις να κάνεις με 3 είδη Χημείας θα είναι κάτι από τις Θετικές Επιστήμες, σωστά?
Εγώ πάντως την απεχθανόμουν την Χημεία τόσο πολύ που είχα γράψει στις εξετάσεις 7/100!

εγώ να δεις αδερφέ! τόσο που, ενώ στη β λυκείου ήμουν θετική κατεύθυνση, την κοπάνησα στην γ και πήγα τεχνολογική για να γλυτώσω χημεία και βιολογία... και που πήγα και μπήκα; τεχνολογία τροφίμων! εντωμεταξύ με έπεισαν όλοι να μείνω εκεί γιατί και καλά έχει πολύ ψωμί [υγειονομικό κλπ] αλλά μετά συνηδειτοποίησα ότι τα μόνα σχεδόν μαθ΄'ηματα που έχω είναι χημείες και βιολογίες. και πες, πάει στο διάολο, ειδικά τα εργαστήρια βιολογίας μου αρέσουν. η χημεία που πρέπει να μάθω να μου αρέσει με το ζόρι;! γαργάλα τα!

quote:
Όσο για το ΑΝ, μην ανησυχείς.
Ισχύουν αυτά που σου είπε η gretel.
Μην τα θες κι όλα δικά σου!

κοίτα, δε με ενδιαφέρει μόνο η καλή οπτική, με ενδιαφέρει και ο προσωπικός μου χώρος [5x5 αν είναι εύκολο!]. και, ναι, τα θέλω όλα δικά μου, γιατί οι ensiferum δεν είναι maiden, να πεις, θα πάω να γίνω ένα με τα αδέρφια μου... είναι ensiferum!

κάτι τελευταίο. η σκηνή τι ύψος έχει; δλδ αν πάω κοντα στον tuvoinen, παίζει να του βουτήξω καμιά πένα η μπα;!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2007, 18:55:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
και γι να μην ξεχνιόμαστε, πριν τους ενσιφέρουμ, στις 7 Οκτωβρίου, στο Underworld στα εξάρχεια, παίζοπυν οι Σαβαώθ.

κοντά, σε λογική ώρα [20.00] με λογική τιμή [8 ευρά, πάρε, πάρε καλέ κερία] οπότε δεν έχετε δικαιολογία να απουσιάσετε! D_I, κέρρυ και γκρέτελ, για εσάς λέω!

άντε γιατί πρέπει και να ξεχρεώσουμε το χώρο!

θα παίζω κι εγώ! φισαρμόνικα!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2007, 18:59:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
διόρθωση, με ενημερώνουν ότι δε θα παίξω φυσαρμονικα, αλλά κλαρίνο. έλα το καλό το φολκ-μπλακ! παίζει κανείς από δω μέσα τσαμπούνα;! σαν τους rotting christ ένα πράμα!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2007, 19:14:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
κάτι τελευταίο. η σκηνή τι ύψος έχει; δλδ αν πάω κοντα στον tuvoinen, παίζει να του βουτήξω καμιά πένα η μπα;!

Xαχα το ύψος του βάθρου της έδρας του σχολείου.

Στους shadowsfall έφαγα μια στο κεφάλι από τη ράστα του τραγουδιστή σαν μαστίγιο ήταν.

Σαβαωθ δε μου γλιτώνουν με καμία παναγία αυτή τη φορά χεχεχε.



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2007, 19:21:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Εγώ επειδή είμαι χωριάτης μπαστουνόβλαχος τόσο στην Ελλάδα όσο και στην Αμερική θα το πω με μια παροιμία...

Καποιανού του χαρίζαν γάιδαρο και εκείνος τον κοίταζε στα δόντια...

Δηλαδής βρε παιδιά....

Είστε τυχεροί που θα δείτε τους Ensiferum τελεία και παύλα!

quote:
και γι να μην ξεχνιόμαστε, πριν τους ενσιφέρουμ, στις 7 Οκτωβρίου, στο Undrowrld στα εξάρχεια, παίζοπυν οι Σαβαώθ.

Έχει κανείς επικοινωνία με τον Σαβαώθ;; Πως μπορώ να βρω το ντέμο;;

quote:
κοίτα, δε με ενδιαφέρει μόνο η καλή οπτική, με ενδιαφέρει και ο προσωπικός μου χώρος

Ναι σωστό είναι αυτό.

quote:
κάτι τελευταίο. η σκηνή τι ύψος έχει; δλδ αν πάω κοντα στον tuvoinen, παίζει να του βουτήξω καμιά πένα η μπα;!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2007, 20:42:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Ας έρθουν με το καλό κι ας παίζουν και στο πατάρι.!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2007, 07:33:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Ας έρθουν με το καλό κι ας παίζουν και στο πατάρι.!!!

Αυτό είναι από τον Απρίλιο αλλά μιας και το ξαναείδα είπα να ρίξω και το λινκ...

ENSIFERUM - Ahti

http://www.youtube.com/watch?v=fnm_PDDHmlE&feature=PlayList&p=D25DD78D7016AB26&index=1
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2007, 08:02:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
και πες, πάει στο διάολο, ειδικά τα εργαστήρια βιολογίας μου αρέσουν. η χημεία που πρέπει να μάθω να μου αρέσει με το ζόρι;! γαργάλα τα!

Η Βιολογία είναι το μόνο θετικό μάθημα το οποίο μου άρεσε κι οι βαθμοί μου (προφορικά κι εξετάσεις) ήταν πάντα πάνω από 18!

quote:
θα παίζω κι εγώ! φισαρμόνικα!

Συγγνώμη κιόλας αλλά αυτό το αναφέρεις ως κίνητρο για να έρθουμε ή ως προειδοποίηση για να μην περάσουμε ούτε απ' έξω?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2007, 14:54:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
ξεκινάω απ'το τέλος [I open at the close. από που είναι αυτό; χωρίς να το google-άρετε]

quote:
Συγγνώμη κιόλας αλλά αυτό το αναφέρεις ως κίνητρο για να έρθουμε ή ως προειδοποίηση για να μην περάσουμε ούτε απ' έξω?

καλό! κοίτα, φυσαρμόνικα ούτε έχω πιάσει ποτέ, ούτε ξέρω πως λειτουργεί, αλλά αφού τελικά θα παίξω κλαρίνο, μην ανησυχείς! τέτοιο έχω πιάσει μια φορά σε ένα μουσικό οίκο!

quote:
Η Βιολογία είναι το μόνο θετικό μάθημα το οποίο μου άρεσε κι οι βαθμοί μου (προφορικά κι εξετάσεις) ήταν πάντα πάνω από 18!

κοίτα, η θεωρία μου τη δίνει, αλλά στην πράξη, έχει πλάκα να "παίζεις" με λυστέρια, πανούκλες και λοιπά, και να κάνεις τα διαφορα βιοχημικά τεστ. είναι σα να φτιάχνεις κοκτέιλς με περίεργα χρώματα. ο κέρρυ θα σας πει, που έχει κάνει μπάρμαν.
πάντως, η επιστήμη μου είναι σπαστική, γιατίτο μενού μου, με αυτά που μαθαίνω, μειώνεται δραματικά. πχ σας συμβουλεύω να ελατώσετε ό,τι περιέχει βενζόλιο [πχ αναψυκτικά] γιατί αλλάζει το dna των κυττάρων και φτιάχνει και γαμώ τα καρκινόματα!

quote:
ENSIFERUM - Ahti

he's the ruler of tights! άσχετο, αλλά εκεί που λέει [under the waves] of a blue lake, δεν είναι ακούγεται σαν "κωλολέει"; φράση που χρησιμοποιεί η νεολαία τελευταία, για όσα πουρά δεν ξέρουν.

quote:
Εγώ επειδή είμαι χωριάτης μπαστουνόβλαχος τόσο στην Ελλάδα

quote:
όσο και στην Αμερική

γιχαάάάά! give me a mountain tempo in A minor! [αυτό πάλι από ποιά ταινία είναι; ο kircher στανταρ ξέρει!]

quote:
Καποιανού του χαρίζαν γάιδαρο και εκείνος τον κοίταζε στα δόντια...

εννοείται! άμα κάνεις κάτι, κάν' το σωστά!

quote:
Έχει κανείς επικοινωνία με τον Σαβαώθ;; Πως μπορώ να βρω το ντέμο;;

δεν υπάρχει ντέμο. αλλά έχω σχεδόν όλα τα τραγούδια. ανμου πεις ένα καλό τρόπο να σου τα στείλω [με την άδεια του σαβαώθ] ευχαρίστως. το rapidshare δε θυμάμαι γιατί, αλλά δεν κατάφερα να το δουλέψω.

quote:
Xαχα το ύψος του βάθρου της έδρας του σχολείου.

έχω καιρό να πάω σχολείο! καλά, αν όντως έτσι είαι, υπάρχει το εξής πρόβλημα. που διάολο θα κρατάμε κόντρα, με μη μας ρίξουν οι πισινοί στην προαναφερθείσα μπυροκοιλιά;

quote:
Σαβαωθ δε μου γλιτώνουν με καμία παναγία αυτή τη φορά χεχεχε.

εγώ τώρα αυτό, πως να το εκλάβω;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2007, 19:10:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
ξεκινάω απ'το τέλος [I open at the close. από που είναι αυτό; χωρίς να το google-άρετε]

Χάρυ Πότερος

quote:
γιχαάάάά! give me a mountain tempo in A minor! [αυτό πάλι από ποιά ταινία είναι; ο kircher στανταρ ξέρει!]

Τις εποχής μου! Το παλιό κλασικό Blues Brothers

quote:
δεν υπάρχει ντέμο. αλλά έχω σχεδόν όλα τα τραγούδια. ανμου πεις ένα καλό τρόπο να σου τα στείλω [με την άδεια του σαβαώθ] ευχαρίστως. το rapidshare δε θυμάμαι γιατί, αλλά δεν κατάφερα να το δουλέψω.

Νόμιζα ότι υπήρχε. Τα τραγούδια τα έχουν στο ίντερνετ έτσι δεν είναι;

quote:
έχω καιρό να πάω σχολείο! καλά, αν όντως έτσι είαι, υπάρχει το εξής πρόβλημα. που διάολο θα κρατάμε κόντρα, με μη μας ρίξουν οι πισινοί στην προαναφερθείσα μπυροκοιλιά;

χα χα χα....έγραψες! Και μένα δεν μ'αρέσει όταν τρίβονται πάνω μου. Εκτός κι αν είναι του άλλου φύλου!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2007, 20:17:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Τις εποχής μου! Το παλιό κλασικό Blues Brothers

αχ, επιτέλους, την πάτησες! είναι από το blues brothers 2000. της δικής μου εποχής! εκτός κι αν επαναλαμβάνοντια! αλλά τι εκτέλεση έκαναν οι θεοί στο riders! αυτοί με έχωσαν στη μπλούγκρας.

κατά τ'άλλα εύγε αγόρι μου, δεν πάυεις να με εκπλήσεις! διαβάζουμε και υψηλή λογοτεχνεία βλέπω!

quote:
Νόμιζα ότι υπήρχε. Τα τραγούδια τα έχουν στο ίντερνετ έτσι δεν είναι;

χεχε, είναι ΠΟΛΛΑ περισσότερα απ'όσα νομίζεις. τυγχάνει να έχω και κάτι σπάνια από πρόβες, κάτι προσχέδια με drum machines, instrumentals, πριν γραφτούν τα φωνητικά, και λοιπά τέτοια πρόστυχα σκηνικά! τα οποία δεν ξέρω αν θα με αφήσει ο άλλος να τα ανεβάσω... καλά εγώ θα τα ανεβάσω! πες μου κάπου να τα ανεβάσω, να τα πάρουν και οι υπόλοιποι αν θέλουν.

quote:
Και μένα δεν μ'αρέσει όταν τρίβονται πάνω μου. Εκτός κι αν είναι του άλλου φύλου!

ναι, ο σάμι δεν παλεύεται. φαντάσου βέβαια να τρίβεται απάνω σου αυτο εδω!

αχ, πάει και σχολείο ακόμα το καημένο... θα φάμε στη μάπα το υποκατάστατο.

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2007, 19:14:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Όχι τον Χάρυ δεν τον διαβάζω εγώ αλλά οι άλλοι και μου τα λένε.

Πάντως ένα κορυφαίο βιβλίο παιδικής λογοτεχνίας είναι το His Dark Materials. To κορυφαίο αντι-χριστιανικό fantasy έργο της εποχής μας. Γίνεται και ταινία με την Nicole Kidman, The Golden Compass. Το ξέρει κανείς;; Πρέπει να έχει μεταφραστεί και στα ελληνικά.

http://pamecinema.blogspot.com/2007/08/golden-compass.html

Ξέρω βγαίνω από το θέμα αλλά βαριέμαι να ανοίξω καινούργιο στο ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ.

quote:
ναι, ο σάμι δεν παλεύεται. φαντάσου βέβαια να τρίβεται απάνω σου αυτο εδω!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2007, 06:06:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Iced Earth-Framing Armageddon

Το ξέρω είναι νωρίς ακόμα αλλά δεν μπορούσα να κρατηθώ. Οι Iced Earth επέστρεψαν! Και μιλάμε για μεγάλη επιστροφή! Το Framing Armageddon βασίζεται στην θεματολογία του "Something Wicked this Way Comes" και στον γνωστό μας Set Abominae. Πρόκειται για το πρώτο μέρος ενός concept που θα συνεχιστεί με το Revelation Abomination που θα κυκλοφορήσει στις αρχές του επόμενου χρόνου.

Στην μπάντα τώρα έχουμε καινούργια παληκάρια τον Troy Seele στις κιθάρες, τον Dennis Hayes στο μπάσο, και τον Brent Smedley στα ντράμς.

Τα κομμάτια του δίσκου εναλλάσονται από τα γρήγορα και μεταλικά στα αργά και μπαλαντοιδή που χρησιμοποιούνται σαν ιντερλούδια στην ιστορία. Παρατήρησα πως ο ήχος τους έχει λίγο ελαφρώσει αν και αυτό δεν είναι από μόνο του κάτι κακό. Οι μπαλάντες όμως έχουν τα υψηλά στάνταρντς των Iced Earth. Χαρακτηριστικό παράδειγμα το The Clouding το οποίο κρατάει 9 λεπτά χωρίς να γίνεται στο ελάχιστο βαρετό.

Πολύ καλά επίσης και το Ten Thousand Strong που το είχαμε ακούσει και στο single, το Infiltrate and Assimilate με ένα κορυφαίο ριφ, και το ομώνυμο Framing Armageddon με τις headbanging thrash κιθαριές που σκοτώνουν!

Στα κομμάτια υπάρχουν πολλά ανατολίτικα στοιχεία, γυναικεία άμπιεντ φωνητικά, κρουστά και δεν συμμαζεύεται!

Πόσα χρόνια περιμέναμε για αυτό το άλμπουμ; Τρία τέσσερα;

¶ξιζε!

Ελπίζω με αυτό το άλμπουμ να του μάθουν πιο πολλοί, γιατί εδώ στην Αμερική οι Iced Earth δυστυχώς είναι underground!

Λοιπόν ακούστε το, και αν σας αρέσει αγοράστε το, γιατί είναι λίγα τα συγκροτήματα που κρατάν την σημαία του metal ψηλα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2007, 13:21:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Όχι τον Χάρυ δεν τον διαβάζω εγώ αλλά οι άλλοι και μου τα λένε.

ναι, ναι, κι εγώ έτσι λέω, αλλά είχα πάει κι εγώ, σαν τα αγγλάκια απ'τα ξημερώματα έξω απ'το βιβλιοπωλείο, και μάλιστα βοήθησα τον καταστηματάρχη να τα παραλάβει [άλλωστε αυτό έκανα όλο το καλοκαίρι πέρσυ] για να είμαι ο πρώτος στην ελλάδα που θα έχει ένα κόπυ!

quote:
Πάντως ένα κορυφαίο βιβλίο παιδικής λογοτεχνίας είναι το His Dark Materials.

έέέέέέτσι! θυμάμαι ότι το πρώτο μέρος το ειχα αγοράσει παλιά, αλλά το είχα παρατήσει, και ξαναάρχισα να το διαβάζω όταν είχε βγει το century child των nightwish, και θυμάμαι ότι είχα άθει πλάκα με το πόσο καλά συνόδευε τις αρκτικές σκηνές του βιβλίου. ίσως γι αυτό το θεωρώ το καλύτερο άλμπουμ τους...

ακόμα δεν έχω αξιωθεί να διαβάσω το τρίτο μέρος. χεχε. πληροφοριακά, το πρώτο μέρος στα ελληνικά λέγεται "το άστρο του βορρά" [κατά το δεύτερο τίτλο, northern lights] και ΓΑΜΑΕΙ!

η ταινία, απ'ό,τι είδα προβλέπεται ψιλομάπα... δεν ξέρω μακάρι να αποδειχθώ λάθος, αλλά όσα έχω δει μέχρι στιγμής μου θυμίζουν narnia... τις ελπίδες μου εναποθέτω στον ντάνιελ κρεγκ. ψήσου να ανοίξουμε μαζί ένα τόπικ!

quote:
Ελπίζω με αυτό το άλμπουμ να του μάθουν πιο πολλοί, γιατί εδώ στην Αμερική οι Iced Earth δυστυχώς είναι underground!

πλάκα κάνεις! αυτό πουλέμε για τους προφήτες και τον τοπο τους... φαντάσου να μην είχαν βγάλει κι ένα Gettysburg... το οποίο κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να χρησιμοποιείται ως διδακτικό υλικό στα σχολεία... εγώ τουλάχιστον από 'κει έμαθα ιστορία!

πάντως, αυτό δε με εξέπληξε τόσο, τελικά. δυστυχώς ίσως ακόμα δεν έχει φύγει από πάνω τους η στάμπα μπάρλοου-κριστυ και δε συμμαζεύεται... άντε θα του ξαναρίξω μια αυτιά, μπας και αλλάξω γνώμη. ο ripper άλλωστε σπέρνει.

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2007, 17:30:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
έέέέέέτσι! θυμάμαι ότι το πρώτο μέρος το ειχα αγοράσει παλιά, αλλά το είχα παρατήσει, και ξαναάρχισα να το διαβάζω όταν είχε βγει το century child των nightwish, και θυμάμαι ότι είχα άθει πλάκα με το πόσο καλά συνόδευε τις αρκτικές σκηνές του βιβλίου. ίσως γι αυτό το θεωρώ το καλύτερο άλμπουμ τους...

Οπότε πρέπει επειγόντως να ακούσω το Century Child των Nightwish!!!

Με την τριλογία έχω πάθει πλάκα, είμαι τώρα στο δεύτερο και βιάζομαι να το τελειώσω για να πιάσω το τρίτο.

quote:
ψήσου να ανοίξουμε μαζί ένα τόπικ!

Να το ανοίξουμε. και γω για τηνταινία δεν ξέρω αν θα λέει τίποτα....

quote:
φαντάσου να μην είχαν βγάλει κι ένα Gettysburg... το οποίο κατά τη γνώμη μου θα έπρεπε να χρησιμοποιείται ως διδακτικό υλικό στα σχολεία...

Φαντάσου να είχαν βγάλει οι Firewind τραγούδι με τίτλο "Η γέφυρα της Αλαμάνας"! Η ιστορία δεν είναι cool. Ιδιαίτερα στους ντόπιους.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2007, 18:01:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
πως γίνεται να μην είναι κουλ; αφού συνέχεια αναφορές στον εμφύλιο βλέπω. τους βόρειους να βρίζονται με τους νότιους [god damn Yankee!], αναφορές στο στρατηγό lee [τον δίποδο, όχι τον τετράτροχο]... και γενικά είναι και η μόνη ιστορία που έχουν εκεί... περίεργο. αν πχ ο firewind μου βγάζανε μια επικούρα για το 40 [πως φάγαμε τους τούρκους] , όσο σουρεαλιστικό κι αν ακούγεται, μπορεί να έβγαινε καλό [μη σου μπαίνουν ιδέες cruci...]

http://www.youtube.com/watch?v=Dud6UYOfkO4

παίζει να το 'χω ξαναπροτείνει, αλλά όποτε το βλέπω κάτι παθαίνω! μετά πάι το "hold..." και μετά το "high water mark", αν και δίπλα, στο μενού, είναι ανάποδα.

on my command, fix bayonets !!!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2007, 07:32:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Παιδιά, 2 μέρες έχω να δω το συγκεκριμένο θέμα κι έχασα τη μπάλα!

quote:
Στα κομμάτια υπάρχουν πολλά ανατολίτικα στοιχεία, γυναικεία άμπιεντ φωνητικά, κρουστά και δεν συμμαζεύεται!

Φίλε A. Kircher, αν και δεν ακούω πολύ Iced Earth, έδωσες κάποια στοιχεία για το καινούριο album που μου κεντρίζουν το ενδιαφέρουν όπως πχ τα γυναικεία φωνητικά.
Θα το ψάξω όποτε μπορέσω...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2007, 11:23:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Παιδιά, 2 μέρες έχω να δω το συγκεκριμένο θέμα κι έχασα τη μπάλα!

σχετικά με αυτό, ήθελα να πω, ότι επειδή κι εγώ έχω την εξεταστική μου τώρα και τρέχω και δεν φτάνω, υπάρχει κάποιος που να μπορεί να κρατήσει έστω κι ένα πρόχειρο αρχείο των παρουσιάσεων που γίνονται εδώ, για τις επόμενες δυο βδομάδες; ξεκινόντας πχ απ'τους iced earth...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2007, 16:43:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Κανένα πρόβλημα. Θα το κάνω εγώ, εξάλλου σειρά μου είναι.

Dying Incubus, το τηλέφωνο μπήκε;

quote:
πως γίνεται να μην είναι κουλ; αφού συνέχεια αναφορές στον εμφύλιο βλέπω. τους βόρειους να βρίζονται με τους νότιους [god damn Yankee!], αναφορές στο στρατηγό lee [τον δίποδο, όχι τον τετράτροχο]... και γενικά είναι και η μόνη ιστορία που έχουν εκεί... περίεργο.

O αμερικάνικος εμφύλιος έγινε λίγο πολύ για τους μαύρους. Το θέμα δεν είναι και τόσο politically correct. Επίσης υπάρχει ακόμα ο διαχωρισμός ανάμεσα στον πλούσιο προοδευτικό βορά και στον φτωχό και συντηριτικό νότο. Όλα μαζί, το θέμα είναι λίγο ευαίσθητο.

Τώρα που κατασταλάζει ο αρχικός ενθουσιασμός, το Framing Armageddon θα μπορούσε να είναι και λίγο καλύτερο. Όμως από τα αμερικάνικα power metal μόνο οι Iced Earth μείνανε. O Jon Schaffer το παλεύει μόνος του. To άλμπουμ πλησιάζει την τελειότητα αλλά κάπου την χάνει, νομίζω.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2007, 20:41:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Φιλε μου Dying_Incubus elexorien έχεις ακούσει?

Αν και είναι δυνατοί έχουν και γυναικεία φωνητικά, εμένα μου άρεσαν πάρα πολύ. Τσεκαρέ τους όταν μπορέσεις



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2007, 22:48:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
the south will rise again, mon! [αυτό αν ξέρεις από πoυ είναι, θα αυτομπαναριστώ!]

elexorien έχω μόνο το ντεμο τους, αλλά είναι όντως πολύ καλοί.


______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 10/09/2007 23:38:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2007, 23:40:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
όχιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

η meiju έφυγε οριστικά! δε θα τη δούμε ποτέ...

quote:
You can read Meiju's words here:

Dear friends,
I’ve now reached the moment in my life when I need to stay out of the battle. It’s time for somebody else to take my place in Ensiferum. These almost 6 years have been totally unforgettable but also rough. After giving my absolutely 100% to this music, playing and shows I now feel exhausted but happy; it has been worth it. Nevertheless, I feel now it’s time for me to head out for new adventures.

Carry on holding the sword! I feel deep gratitude to all fans and friends who have encouraged me during these years. I want to thank Markus, Sami, Janne and Pete for all those once-in-a-lifetime moments and the inspirational atmosphere there has always been. You’re like brothers to me.

I wish good luck to my follower and true warrior spirit to all our listeners.
As long as there’s good beer left in the world, you can never really give up.

- Meiju Enho



quote:
Emmi Silvennoinen from the band Exsecratus has been substituting Meiju from the beginning of this year (2007) and continues to act as the live/session keyboard player for Ensiferum until further notice

τι να την κάνω αυτή την κρυό....; φέρτε πίσω τη meiju, και θα μαζέψουμε λεφτά να λαδώσουμε τους καθηγητές, να βγάλει το σχολείο, να τη στείλουμε διακοπές στη τζαμάικα να γεμίσει τις μπαταρίες της, και να έρθει μετά στην ελλάδα!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2007, 00:11:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Dying Incubus, το τηλέφωνο μπήκε;

Για να σου γράφω τέτοια ώρα από την πολυθρόνα του σπιτιού μου, μάντεψε...
Χωρίς καμία ειδοποίηση έχω τηλέφωνο κι Internet αλλά δεν παραπονιέμαι.
Ας μη με ειδοποιήσουν!

Θα ψάξω τους Elexorien με την πρώτη ευκαιρία.
Θα ψάξω πολλά για την ακρίβεια...

Υ.Γ. Το αρχείο το κρατάω εγώ, βρε crucifire.
Όλα οκ!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2007, 02:13:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
the south will rise again, mon! [αυτό αν ξέρεις από πoυ είναι, θα αυτομπαναριστώ!]

Πως γίνεται να μην ξέρω τους Friends και τον Joey?? Πάντως δεν θέλω να ακούσω τίποτα για αυτομπαναρισμούς και χαζομάρες! Εκτός αν είναι για να διαβάσεις...

quote:
elexorien έχω μόνο το ντεμο τους, αλλά είναι όντως πολύ καλοί.

Ναι το ντέμο παλιά μπορούσες να το κατεβάσεις από το site τους αλλά όχι πιά. To έχω και εγώ και λένε!

meiju

quote:
Nevertheless, I feel now it’s time for me to head out for new adventures.

Λέω να της στείλω κανά ε-μέιλ. Πού ξέρεις;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy