ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 3
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2007, 17:12:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
To Σάββατο στις 20 έρχονται και οι Star industry UNDERWORLD - ATHENS (Greece)

Για τα αυτιά του Dying_Incubus μάλλον.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/10/2007, 18:15:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
http://www.underworldclub.gr/program.htm

Gothic καταστάσεις!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2007, 05:58:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
Γεια σας παιδιά!

Να και η Brie Boy, η οποία λαμβάνει όλα σας τα mail, και σας ευχαριστεί πολύ για αυτό!

Δεν μπορώ ούτως ή άλλως να πω πως ο μήνας που πέρασε ήταν από τους πιο επικοινωνιακούς που έχω ζήσει... Δουλειά και τα κεφάλια μέσα.

Είμαι σίγουρη ότι έχω χάσει άπειρα επεισόδια, αλλά anyway...

Μιας και ανέφερε η gretel τους Star Industry, που παίζουν αύριο, και μιας και ξενυχτάω στο ίντερνετ ας ρίξω λίγο κραξιματάκι.

quote:
Gothic καταστάσεις!!!

Όπως τα λες καλή μου gretel!

Star Industry:

Κόψε φάτσες και βγάλε συμπέρασμα.

Οι φίλοι μας είναι από το Βέλγιο, κάτι που φαντάζομαι πως από μόνο του λέει αρκετά.

Εκτός από...συμπαθητικοί, είναι και ιδιαίτερα παραγωγικοί, καθώς από το 1996, έχουν κυκλοφορήσει τον εκπληκτικό αριθμό των τριών(!) δίσκων.

Βέβαια, η αναγραφή χρονολογίας είναι το μοναδικό που σε βοηθάει να εντοπίσεις την όποια εξέλιξη στην μουσική τους.

Οι τρεις δίσκοι θα μπορούσαν κάλλιστα να έχουν συμπιεστεί σε έναν, και να τελείωνε εκέι αυτή η μουσική κατάθεση ψυχής.

Iron Dust Crush

Velvet

Last crusades

Αν και τώρα που το ξανασκέφτομαι, οι τρεις αυτοί δίσκοι θα μπορούσαν να περιοριστούν εν ολίγοις στο κομμάτι Nineties, αυτή τη ... διαχρονική σαχλαμάρα που τους καθιέρωσε και που, τέλος πάντων, ακούγεται, αν δεν έχεις παιδικό τραύμα με τους Sisters.

Ούτως ή άλλως, ο τραγουδιστής καταφανώς μιμείται τον Eldritch σε φωνή και ξινίλα. Τέλος πάντων, αυτό το κάναν κι άλλοι.

Αλλά λες, ως εκεί.

Όμως όχι! Για κάποιον ανεξήγητο λόγο, οι Star Industry, συνεχίζουν να υπάρχουν, να συμμετέχουν κουτσά στραβά στα μεγαλύτερα φεστιβάλ του χώρου, να θεωρούνται γκρουπάρα από ορισμένους, και να συμβολίζουν, για μας τους υπόλοιπους, αυτό που δεν θέλουμε να παραδεχτούμε:

Ότι η σκηνή, σε αντίθεση με το μέταλ, έχει πεθάνει, και όσοι δεν γουστάρουμε τέλος πάντων να το ρίξουμε σε electrogoth και μπλιμπλίκια, όπως οι φίλοι μας οι Γερμανοί, πρέπει να πίνουμε σαν τα ζόμπι και την τελευταία σταγόνα αίμα από την μουσική παραγωγή των 80's και των 90's.

Να ψάχνουμε στον ίντερνετ μπας και βρούμε κανά ξεχασμένο 12" και 7" που δεν έχουμε ακούσει.

Και μας ζητούν να πληρώσουμε και 15 ευρώ (χωρίς ποτό) για να χαιρόμαστε "με την μοναδική ατμόσφαιρα που βιώνουμε στις gothic συναυλίες και που σίγουρα μας έχει λείψει". (όπως λέει το διαφημιστικό).

Έ λοιπόν κύριοι, αν θέλετε gothic ατμόσφαιρα,ιστορίες και λεφτά για την τσέπη σας, στρωθείτε να δείτε πως θα φέρετε LACRIMOSA.


P.S.1: Και, ειρήσθω εν παρόδω, βρήκατε το Lichtjahre;
P.S.2: 'Αψογο το βιντεάκι!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2007, 09:52:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Μου αρέσει κι η Lisa Gerrard αλλά κι οι Sirenia οπότε πιστεύω ότι θα πάω.
Κανείς άλλος ενδιαφερόμενος?

Από Star Industry είχα ακούσει παλιότερα κάποια τραγούδια αλλά δε μου άρεσαν οπότε δεν το κόβω να πηγαίνω.
Επειδή όμως ήθελα μια gothic κατάσταση πρωί πρωί, έβαλα λίγο Sopor Aeternus.

quote:
Ότι η σκηνή, σε αντίθεση με το μέταλ, έχει πεθάνει, και όσοι δεν γουστάρουμε τέλος πάντων να το ρίξουμε σε electrogoth και μπλιμπλίκια, όπως οι φίλοι μας οι Γερμανοί, πρέπει να πίνουμε σαν τα ζόμπι και την τελευταία σταγόνα αίμα από την μουσική παραγωγή των 80's και των 90's.

Ούτε εγώ μπορώ το electrogoth!
Μόνο λίγο Blutengel θα ακούσω που και που κι ως εκεί.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2007, 14:14:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
ΜΑΣΕΧΟΥΝΕ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΜΠ ΜΑΣ ΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ!!! ΘΑΝΑΤΟΣ ΣΤΗ ΦΥΛΗ ΠΟΥ ΔΑΓΚΩΝΕΙ! ΟΠΟΥ ΤΟΥΣ ΒΛΕΠΕΤΕ, ΚΥΝΗΓΑΤΕ ΤOΥΣ, ΔΕΙΡΤE ΤΟΥΣ, ΚΛΕΨΤΕ ΤΟΥΣ, ΣΠΑΣΤΕ ΤΟΥΣ ΟΛΑ ΤΟΥΣ ΤΑ ΚΟΚΑΛΑ, ΞΕΡΙΖΩΣΤΕ ΤΟΥΣ ΤΟΥΣ ΚΥΝΟΔΟΝΤΕΣ! DEATH TO THE FALSE ONES!!!

...θα έλεγε ένα τυπικός μεταλλάς αλλα εγώ είμαι ανεκτικός στις κατώτερες φυλές...

καλά πλάκα κάνω! αλλά έχει παραγίνει η κατάσταση με μερικά ζώα που νομίζουν ότι ξέρουν την ουσία του γκόθικ και μας χαλάνε, τη διάθεση, την αισθητική, και μας ζαλίζουν τον ερωτα και... συμπληρώστε ελέυθερα!

εσείς ρε παιδιά που ασχολείστε και πηγαίνετε σε τέτοια μέρη [το underworld πχ] ρίχτε καμιά φάπα ρε μπας και συνέλθουν. εμείς ολόκληρο κλαμπ σας παραχωρίσαμε ευγενικά, και τώρα και μια καφετέρια. φροντήστε να συμμορφώσετε τους δικούς σας!

και οι σταρ ινταστρυ, πως ειναι έτσιιιιιιιι;;;!!! σαν emo είναι!

και γιατί δε μπορώ να γράψω alabama thunder*****? !!! πούσιιιιιιι!

τι είναι; το γατάκι είναι... και καλά!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 20/10/2007 14:20:08Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2007, 16:18:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
quote:
crucifire:
ΑΣΕΧΟΥΝΕ ΦΑΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΜΠ ΜΑΣ ΟΙ ΠΡΟΔΟΤΕΣ!!!

Καλά, δεν είναι και ακριβώς έτσι, αλλά χρήζει μεγάλης ανάλυσης το θέμα, και δεν είναι εδώ ο κατάλληλος χώρος.

Για να είμαι ειλικρινής, απορώ και με τους γκοθάδες και με τους μεταλλάδες που πάνε στο underworld. Η μουσική έχει γίνει τελείως progressive κουκουρούκου τεκνίκια.

Από την άλλη, φίλε μου crucifire , δύσκολα στρώνει μαγαζί με μεταλάδες πελάτες.

Dying, Lisa Gerrard λέω να πάω και γω, αλλά θα είναι σε θέατρο και θα καθόμαστε, αλλά Μέγαρο φάση. Και το πιο φτηνό εισητήριο στα 40 ευρώ.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2007, 18:04:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
first of all welcome back, το ξέχασα αυτό!

quote:
Καλά, δεν είναι και ακριβώς έτσι, αλλά χρήζει μεγάλης ανάλυσης το θέμα, και δεν είναι εδώ ο κατάλληλος χώρος.

μας φάγατε το μαγαζί, τελεία και παύλα, καμία ανάλυση!

quote:
Για να είμαι ειλικρινής, απορώ και με τους γκοθάδες και με τους μεταλλάδες που πάνε στο underworld. Η μουσική έχει γίνει τελείως progressive κουκουρούκου τεκνίκια.

ε, δυστυχώς πολλοί γκοθάδες τη βρίσκουν με φτηνή τρανς, τέκνο και ebm, τα κατακάθια της ηλεκτρονικής μουσικής δλδ.

quote:
Από την άλλη, φίλε μου crucifire , δύσκολα στρώνει μαγαζί με μεταλάδες πελάτες.

ΓΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ???

quote:
Lisa Gerrard λέω να πάω και γω, αλλά θα είναι σε θέατρο και θα καθόμαστε, αλλά Μέγαρο φάση. Και το πιο φτηνό εισητήριο στα 40 ευρώ.

κι εγώ θα ήθελα,αλλά δυστυχώς δεν ξέρω πολλά κομμάτια της, και μάλλον δεν αξίζει να πληρώσω και να είμαι εξωγήινος εκεί μεσα...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/10/2007, 23:15:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
quote:
crucifire:
first of all welcome back, το ξέχασα αυτό!

Ευχαριστώ!!!

Βασικά, ούτως ή άλλως σας ψιλοδιαβάζω, αλλά δεν έχω χρόνο να γράφω συχνά.

quote:
μας φάγατε το μαγαζί, τελεία και παύλα, καμία ανάλυση!

Αν εννοείς ότι το μαγαζί παλιά ήταν το (άδειο) Next, καμία αντίρρηση. Αλλά το underworld, απ'οσο ξέρω, δεν πρωτοάνοιξε με μέταλ προοπτικές. Αν ήταν έτσι δεν θα είχε αυτούς τους DJ εξαρχής. Άλλο τι έκανε η πόρτα. Αλλά σου είπα δεν είναι εδώ για τέτοιες συζητήσεις.

quote:
ΓΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ???

Δες πόσα μεταλάδικα έχουν μείνει στην Αθήνα, και πόσο κόσμο έχουν.
Οι μεταλάδες, ως επί το πλείστον, το Σαββατόβραδο κάθονται σπίτι και παίζουν World of Warcraft. Και κυρίως πόσες γυναίκες έχουν.
Έχουν γίνει κοινός τόπος οι μεταλάδες που έσκαγαν D.S. μόνο και μόνο για να χαζέψουν γκόμενες.

Αυτό πάντως που λες για τα κατακάθια της ηλεκτρονικής, είναι σωστό. Υπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις. Οι Blutengel π.χ. που ανέφερε ο Dying παραπάνω. Πιστεύω πάντως ότι οι ψευτονοϊζάδες που χορεύουν εκεί μέσα, δεν έχουν ακούσει dark wave στην ζωή τους. Στην ουσία, είναι emo.

Χαχα. Ένα Σ/Κ με φουλ internet ήταν αρκετό για να σε νιώσω στο θέμα των EMO, που λες και ξαναλές. Μου έστειλαν ένα δισκάκι των Tokio Hotel ή κάπως έτσι. Μιλάμε για πολύ σούργελα. Άσε που μου που πήρε πολύ ώρα να καταλάβω ότι ο τραγουδιστής δεν είναι γυναίκα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2007, 11:41:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
γαμώτο, τσαντίζομαι γιατί έχεις δίκιο,κυρίως στο θέμα με το WoW. όλη η μεταλάδικη παρέα μου είναι ακριβώς έτσι. κάψιμο σε σημείο να μη θυμούνται τι μέρα ειναι, ή σε πιο ιντερνετ καφέ βρίσκονται, και αν είναι σπίτι να ξεχνάνε να κοιμηθούνε, με αποκορύφομα το θεΙκό ενός φίλο, να ανοίξει τη μπαλκονόπορτα για να φεύγει η κάπνα του τσιγάρου ενώ έξω χιόνιζε, νομίζοντας ότι είναι καλοκαίρι... υποθετω!

κι ακόμα προσπαθώ να αναλύσω το κοινωνικό φαινόμενο της αποχής των μεταλλάδων από συνάξεις. το μόνο που παίζει είναι οι κωλόγεροι στο revenge of rock, οι 80άδες στο wizard και... αυτά! εδώ τσάμπα συναυλεία έχουν δίπλα τους και δεν πάνε! εγώ πχ και να μην ήταν φίλος μου ο σαβαώθ, άνετα σηκωνόμουν να πάω μόνος μου βραδιάτικα στα εξάρχεια.

και οι μεταλλούδες... ΠΟΥ ΦΥΤΡΩΝΟΥΝ ;! που εξαφανήστηκαν;! μιλάμε για τις ευπαρουσίαστες πάντα, όχι τις υδρογείους... ή εστώ ας μου πει κάποιος το κόλπο για να τα έχεις με τρεντού και να λειτουργεί η σχέση... γιατί με γκοθού δεν παίζει... πολύ τεστοστερόνη την έχουν δει... μαγκεψάμεν... ακούς εκεί...

όσο για τους emo, δείτε αυτά τα δύο βιντεάκια είναι φοβερά!

τι είναι οι emo:
http://www.youtube.com/watch?v=XEJDGLF-e18

και τι να κάνετε όταν τους βλέπετε:
http://www.youtube.com/watch?v=NVStFP-Z_58

ντου και ξύλο! [κατά το π****ο και ξύλο!]

δε σου άρεσαν οι tokio hotel; *μιλόντας απ'τη μύτη* γιατί ρε, το through the monsoon είναι τέλειο! [ακούγεται τάλλλ-λλλιο]

ur not 3m0tional!!!11 u not undrst4nd. I'm 3m0t10N41. 1 Und3r574nD...

και κλείνει κλασσικά με <3

μήπως τους έχω μελετήσει υπερβολικά;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2007, 12:52:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
καλά πλάκα κάνω! αλλά έχει παραγίνει η κατάσταση με μερικά ζώα που νομίζουν ότι ξέρουν την ουσία του γκόθικ και μας χαλάνε, τη διάθεση, την αισθητική, και μας ζαλίζουν τον ερωτα και... συμπληρώστε ελέυθερα!

Υπάρχουν ποζερίες μεταλάδες κι υπάρχουν ποζερίες γκοθάδες.
Υπάρχουν μεταλάδες που γουστάρουν να ακούνε metal επειδή τους εκφράζει κι υπάρχουν γκοθάδες που ακούνε gothic επειδή γουστάρουν τη μουσική αυτή.
Και μην εστιαζόμαστε τόσο στη μουσική, και τα 2 είδη μουσικής εκφράζουν πολλά άλλα πράγματα πέραν της μουσικής.
Για εξήγησε μου όμως - μιας και τα ανέφερες - λίγο την ουσία και την αισθητική του gothic λίγο.

quote:
γιατί με γκοθού δεν παίζει... πολύ τεστοστερόνη την έχουν δει... μαγκεψάμεν... ακούς εκεί...

Καμία σχέση!
Πίστεψε με...

quote:
Για να είμαι ειλικρινής, απορώ και με τους γκοθάδες και με τους μεταλλάδες που πάνε στο underworld. Η μουσική έχει γίνει τελείως progressive κουκουρούκου τεκνίκια.

Άσε, ότι να 'ναι ακούς εκεί.
Το μόνο που πάω που και που είναι το DarkSun τις Παρασκευές, παρόλο που έχω να πάω καιρό κι εκεί.
Αλλά όπου ακούω κάτι noise, ebm, electro τρέχω σαν τον Βέγγο!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/10/2007, 21:06:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Καλώς την Brieboy!

Εγώ δεν παίζω Age of Warcraft αλλά παίζω μετά μανίας HALO και Gears of War στο X-Box 360...αν θέλει κανείς εδώ να μου δώσει το Gamertag του να κάνουμε καμιά μάχη online θα είχε τρομερή φάση.

Επίσης για όσους ψάχνουν για μεταλλού υπάρχει το παρακάτω

http://www.metaldating.net/

Μέσω αυτού του site ένας φίλος μου βρήκε μία θεική Βραζιλιάνα μοντέλο και πολύ πλούσια (ο πατέρας της έχει φυτείες με καφέ, μιλάμε για πολύ χρήμα) που ακούει από Mayhem μέχρι και Peste Noire. Στο γάμο τους που έγινε στην Βραζιλία πριν από μερικούς μήνες, μου έλεγε πως είχαν για ορχήστρα τους Agra καθώς και μέλη του κλασικού συγκροτήματος Sarcofago, που ως γνωστόν ήταν από τα πρώτα που χρησιμοποίησαν corpse painting. Για ταξίδι του μέλιτος πήγανε να επισκευτούνε τα Νορβηγικά μνημεία, όπως το σημείο που ήταν το δισκάδικο helvete καθώς και και τον τάφο του Eyronymous.

Μάλιστα για την πρώτη νύχτα του γάμου ο φίλος μου έδωσε κάτι κρόνια σε ένα Νορβηγό και τους έβαλε στο υπόγειο του Helvete όπου κάναν παθιασμένο σεχ όλη την νύχτα στο πάτωμα.

Απίστευτο και όμως αληθινό!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2007, 03:25:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
quote:
A. Kircher:

Μέσω αυτού του site ένας φίλος μου βρήκε μία θεική Βραζιλιάνα μοντέλο και πολύ πλούσια (ο πατέρας της έχει φυτείες με καφέ, μιλάμε για πολύ χρήμα) που ακούει από Mayhem μέχρι και Peste Noire.

Μάλιστα για την πρώτη νύχτα του γάμου ο φίλος μου έδωσε κάτι κρόνια σε ένα Νορβηγό και τους έβαλε στο υπόγειο του Helvete όπου κάναν παθιασμένο σεχ όλη την νύχτα στο πάτωμα.



Ούτε ταινία!
Είδες λοιπόν crucifire που γκρινιάζεις; Όλα είναι πιθανά!

Πάντως δεν είναι μόνο οι νεαροί μεταλάδες που έχουν κολλήσει με το ίντερνετ.Σε όλη την Αθήνα, τα νυχτερινά μαγαζιά (δεν μιλάω για τα ρακάδικα και ουζερί στο Ψυρρή) τα συντηρούν τριαντάρηδες στηνν καλύτερη.

Όσον αφορά το WoW ούτε εγώ παίζω-γενικότερα προτιμώ τα point and click adventure παιχνίδα, όπως τα hidden object. Βαριέμαι τα πολλά κουμπιά.

quote:
Dying_Incubus

Το μόνο που πάω, που και που είναι το DarkSun τις Παρασκευές, παρόλο που έχω να πάω καιρό κι εκεί.


Και γω ουσιαστικά, μόνο εκεί πάω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2007, 08:13:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Στο Underworld έχω πάει κάποιες φορές - έχω καιρό να πάω.
Στα Rebound & Dada έχω επίσης πολύ καιρό να πάω αν και κάποιος φίλος εχθές μου είπε για το Dada ότι είχε καλή μουσική όταν πήγε.
Για κάποιο λόγο όμως με είχε χαλάσει όταν είχα πάει κάποιες φορές στου Ψυρρή από θέμα μουσικής.
Προτιμούσα και το παλιό Dada στα Εξάρχεια παρόλο που είχε κάποια μειονεκτήματα...

Στο DarkSun επίσης δεν πατάω το πόδι μου τα Σάββατα που το γυρνάει το πράγμα σε διάφορα noise, ebm κλπ κλπ.

Τελικά μου φαίνεται καλύτερο να κάθομαι σπίτι μου και να ακούω τη μουσική που θέλω έχοντας δίπλα μου κρασί/ποτό παρά να κακοποιούνται τα μάτια μου από τα όσα μπορεί να δω και τα αυτιά μου απ' όσα μπορεί να ακούσω!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2007, 18:02:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Καμία σχέση!
Πίστεψε με...

ε τι στο καλό; που τις βρήσκεις εσύ ρε D_I της θυληπρεπείς; εγώ με όσες έχω μιλήσει, ασχέτως αν ήταν φιλικές, είχαν αυτό το "ο μήτσος ο νταλικέρης να 'ουμ"!!! αναγκαζόμουνα και κατέβαζα τρεις οκτάβες κάτω τη φωνή μου για να φαίνεται ποιός είναι ο άντρας! να κατεβάζω παναγίες κάθε δύο προτάσεις, για να καλύψω το δικός της λεπτεπίλεπτο στοματάκι που πέταγε ότι μπορείς να φανταστείς!

εσύ που βρήκες τις καλές στείλε κι από δω καμία!

quote:
Για εξήγησε μου όμως - μιας και τα ανέφερες - λίγο την ουσία και την αισθητική του gothic λίγο.

εγώ θα σου την πω; δε μπορώ να την ορίσω. απλά μπορώ να καταλάβω πότε κάποιο γκοθάκι κανει ότι κάνει απλά για την ποζεριά. όσο πορωμένος γκοθάς και να είσαι, δε βάφεσι μισή ώρα [για τις γυναίκες βάλτε και κορσέδες, δαντέλες και όλες αυτές τις μεσαιωνικές δήθεν σέξυ, ρομαντικές αηδίες, για τις οποίες ισχύει ό,τι και για τα μεταξωτά βρακιά μετά συγχωρήσεως] για να πας μέχρι το περίπτερο στην απέναντι γωνία να πάρεις τσιγάρα! δε φαίρεσαι σα βαρεμένος απλά για να το παίξεις βρυκόλακας [αν δεν παίζεις rpg]. ξέρεις ότι αυτές τις βλακείες τις κάνουν οι καινούργιοι και οι άσχετοι! δεν... κόλλησα τώρα, είχα κι άλλα πραδείγματα στο μυαλό μου που θα σου τα πω εν καιρώ, τωρα τα ξεχνάω!

και κυρίως, ξέρεις τη διαχωριστική γραμμή ανάμεσα στο gothic και στο emo ή τον ηλεκτρονικο-πονοκέφαλο.

quote:
Εγώ δεν παίζω Age of Warcraft

κάτι ανάμεσα σε Age of Empires/Mythology/δε συμμαζεύται και World of Warcraft!

quote:
αλλά παίζω μετά μανίας HALO και Gears of War στο X-Box 360

σωστός! αν και δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα...

quote:
Επίσης για όσους ψάχνουν για μεταλλού υπάρχει το παρακάτω

φοβερή ιστορία, αλλά αν και τον ζηλεύω απίστευτα, προτιμώ ελληνίδα... σκασμός kerry!
πήγα πάντως να κάνω ένα προφίλ έτσι για πλάκα, αλλά ποτέ δεν ξέρεις πότε θα σου κολλήσει το βαρεμμένο μπάζο και δε θα σε αφήνει σε ησυχία!
κοίτα ρε φίλε πάντως! δεν το παρίμενα να υπάρχει τέτοιο!

quote:
Είδες λοιπόν crucifire που γκρινιάζεις; Όλα είναι πιθανά!

εκτός από μια ελληνίδα μεταλλού στην ηλικία μου, με κόκκινα μαλλιά, σώμα μοντέλου, δωδεκαθεϊστρια, με λεφτά...

καλά τα μαλλιά ας είναι βαμμένα κόκκινα!

quote:
Βαριέμαι τα πολλά κουμπιά.

ε, καλά... γυναίκα είσαι...

quote:
Σε όλη την Αθήνα, τα νυχτερινά μαγαζιά (δεν μιλάω για τα ρακάδικα και ουζερί στο Ψυρρή) τα συντηρούν τριαντάρηδες στην καλύτερη.

και βάάάάάλε!

quote:
Στο Underworld έχω πάει κάποιες φορές - έχω καιρό να πάω.
Στα Rebound & Dada έχω επίσης πολύ καιρό να πάω αν και κάποιος φίλος εχθές μου είπε για το Dada ότι είχε καλή μουσική όταν πήγε.
Για κάποιο λόγο όμως με είχε χαλάσει όταν είχα πάει κάποιες φορές στου Ψυρρή από θέμα μουσικής.
Προτιμούσα και το παλιό Dada στα Εξάρχεια παρόλο που είχε κάποια μειονεκτήματα...

τι the f@ck ρε φίλε, δυσκολεύομαι πολύ να σε φανταστώ σε όλα αυτά τα μέρη! όπως πχ δυσκολεύομαι να φανταστώ έναν αστυνομικό σε κλαμπ ή ακόμα και ταβέρνα, αν και δυστυχώς έχω βρεθεί σε ίδιο τραπέζι με ασφαλήτη. ρόμπα τον έκανα!

σε φαντάζομαι σαν φιγούρα από κόμικ, μέσα στο σκοτάδι, να φωτίζεται μονάχα το πρόσωπο από μια οθόνη, κι ένα σαρδόνιο χαμόγελο!!!


πού. φυτρώνουν. μεταλούδες.

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2007, 19:28:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
κάτι ανάμεσα σε Age of Empires/Mythology/δε συμμαζεύται και World of Warcraft!

χμ...καταρχάς να πω ότι είμαι ο βασιλεύς των games! Κυρίως σε κονσόλες X-box, Nintendα, Πλαυστέισιον και ΝτιS κου.. λου.. που.. Κάπου ανάμεσα στο World of Warcraft και στο Age of Camelot έχασα τον συλλογισμό μου γιατί σκεφτόμουνα την Βραζιλιάνα.

Α...επίσης παίζω και D&D, Warhammer και άλλα paper & pen ΑρΠιΤζι.

quote:
Ούτε ταινία!
Είδες λοιπόν crucifire που γκρινιάζεις; Όλα είναι πιθανά!

Μερικές φορές έχω έμπνευση....

quote:
κοίτα ρε φίλε πάντως! δεν το παρίμενα να υπάρχει τέτοιο!

Ουδέν καινόν υπό τον ήλιο!

Από τα μαγαζιά που συζητάτε δεν έχω ακούσει κανένα. Αν και παιδί της επαρχίας, ανέβαινα πολλές φορές να δω φίλους στο κλεινόν άστυ, αλλά οι περιπλανήσεις μας για κάποιο ανεξήγητο λόγο καταλήγανε πάντα στου Θανάση στο Μοναστηράκι για το γνωστό μεταμεσονύχτιο πιτόγυρο....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/10/2007, 20:13:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
είμαι ο βασιλεύς των games

στην ελλάδα τελευταία σας λέμε καμμένους...

quote:
έχασα τον συλλογισμό μου γιατί σκεφτόμουνα την Βραζιλιάνα.

πάλι καλά, μπορεί και να μην είσαι τελικά...

quote:
Α...επίσης παίζω και D&D, Warhammer και άλλα paper & pen ΑρΠιΤζι.

κι όμως είσαι... πάλι καλά γιατί γράφεις ωραίες ιστορίες για concept albums!

quote:
αλλά οι περιπλανήσεις μας για κάποιο ανεξήγητο λόγο καταλήγανε πάντα στου Θανάση στο Μοναστηράκι για το γνωστό μεταμεσονύχτιο πιτόγυρο....

τελικά όντως έχει φιλοξενήσει υψηλές προσωπικότητες ο θανάσης! για φαντάσου!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2007, 05:45:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
τελικά όντως έχει φιλοξενήσει υψηλές προσωπικότητες ο θανάσης! για φαντάσου!

Ναι..πέρα από την πλάκα στα δύο προηγούμενα μηνύματα να γράψω και μερικά πράγματα λίγο πιο σοβαρά για τις νυχτερινές εξόδους, τα μαγαζιά και την μουσική που μας αρέσει.

Το τι μου συμβαίνει λίγο πολύ τα τελευταία χρόνια είναι ότι όσο πάω "μισανθρωπεύω" όλο και περισσότερο. Γενικά πολύ σπάνια βγαίνω έξω να πάω σε μαγαζί που παίζει μουσική. Νομίζω ότι δεν έχει να κάνει με την ηλικία , όχι βέβαια πως είμαι κανάς παππούς αλλά σας ρίχνω και κάτι χρόνια, όσο με το ότι όλα κάνουν έναν κύκλο. Μου έχει τύχει να υπάρχουν περίοδοι που να είμαι πολύ εξωστρεφής και γυρνάω στα κλαμπ καθημερινά μέχρι το πρωί και άλλες περίοδοι που κλείνομαι στον εαυτό μου.

Τώρα η καλύτερη σχέση που έχω με την μουσική είναι όταν είμαι μόνος μου. Εκεί πραγματικά είναι που οι ήχοι αποκτούν διαφορετικό νόημα.

Τέλος πάντων, έχω κάτι μήνες να βγω έξω βράδυ και τώρα μάλιστα κάτι γκοθάδες με κάλεσαν σε ένα Halloween πάρτυ την άλλη εβδομάδα αλλά βαριέμαι ασύστολα και μάλλον δεν θα πάω....

Ένα τελευταίο για τις αμερικάνες γκοθούδες, όσες έχω γνωρίσει τουλάχιστον, πρόκειται για εξαιρετικά άτομα με πολλά ενδιαφέροντα πέρα από το gothic lifestyle με πολιτικοποιημένες απόψεις και αρκετά προοδευτικές. Λέω και πάλι, τουλάχιστον αυτές που ξέρω και έχω γνωρίσει. Εν αντιθέσει με τις μεταλλούδες που έχουν δυστυχώς μια macho νταλικιερικοηδείς νοοτροπία που με χαλάει αφάνταστα.

Επίσης η μόνη γυναίκα που έχω γνωρίσει στην ζωή μου που ακούει Black είναι η Debbie που έχει ένα από τα καλύτερα online δισκάδικα για black, ambient κ.α. (από εκεί τα πάιρνω τα cd) και έχει κάνει πολλά για το black εδώ στην αμερική. Νομίζω πως μπορεί να είναι και η μόνη γυναίκα στον πλανήτη με την οποία έχουμε τα ίδια ακούσματα.

¶σχετο....σας ενδιαφέρει να κάνω παρουσίαση για το Queensrÿche - Operation: Mindcrime (1988), το έχετε ακούσει;;

Και θέλω να γράψω και για τους Battleroar (να δούμε πότε).


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2007, 08:22:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Δεν έτυχε πάντως να γνωρίσω κοπέλες που ακούγαν gothic κι οι οποίες να ήταν "νταλικέρηδες" ή να είχαν ένα στόμα σαν την Σκύλλα και την Χάρυβδη.

quote:
εγώ θα σου την πω; δε μπορώ να την ορίσω. απλά μπορώ να καταλάβω πότε κάποιο γκοθάκι κανει ότι κάνει απλά για την ποζεριά.

Μα, αφού μπορείς να κρίνεις κάτι ως fake ή ποζεριά, δεν θα πρέπει να είσαι σε θέση να έχεις μια άποψη προηγουμένως για το "αυθεντικό"?
Για αυτό το λόγο κιόλας σου ζήτησα να μου δώσεις έναν ορισμό.
Εν πάσει περιπτώσει, δε με εκφράζει το να γίνω σαν το Κοράκι για να ξεμυτίσω από το σπίτι ούτε να γίνομαι ακραίος.
Κι εμένα με ενοχλεί όταν βλέπω άτομα να κάνουν κάτι μόνο και μόνο για να ελκύσουν βλέμματα/αντιδράσεις αλλά πιο πολύ με ενοχλούν αυτοί που πέφτουν σ' αυτή την παγίδα.
Εκεί απλά κατανοείς διάφορες ανθρώπινες τάσεις...

quote:
χμ...καταρχάς να πω ότι είμαι ο βασιλεύς των games! Κυρίως σε κονσόλες X-box, Nintendα, Πλαυστέισιον και ΝτιS κου.. λου.. που.. Κάπου ανάμεσα στο World of Warcraft και στο Age of Camelot έχασα τον συλλογισμό μου γιατί σκεφτόμουνα την Βραζιλιάνα.

Κατά καιρούς είχα ασχοληθεί με κανένα "Legacy of Cain", "Bloodrayne" - το πιο πρόσφατο - και με διάφορα άλλα παρόμοιας υφής!

quote:
Από τα μαγαζιά που συζητάτε δεν έχω ακούσει κανένα. Αν και παιδί της επαρχίας, ανέβαινα πολλές φορές να δω φίλους στο κλεινόν άστυ, αλλά οι περιπλανήσεις μας για κάποιο ανεξήγητο λόγο καταλήγανε πάντα στου Θανάση στο Μοναστηράκι για το γνωστό μεταμεσονύχτιο πιτόγυρο....

Κατάλαβα, δεν τρώγατε καθόλου!

Να σου πω την αλήθεια πάντως, κι εγώ πλέον βαριέμαι να βγαίνω εδώ κι εκεί μπας κι ακούσω λίγη καλή μουσική.
Την καλύτερη την ακούω σπίτι μου!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2007, 12:45:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Εν αντιθέσει με τις μεταλλούδες που έχουν δυστυχώς μια macho νταλικιερικοηδείς νοοτροπία που με χαλάει αφάνταστα.

ε, εδώ είναι το ακριβώς ανάποδο. μόνο που οι μεταλούδες δεν είναι απαρέτητα πολιτικοποιημένες... αλλά σπανίζουν!

by the way ρε φιλόλογε, "μια macho νταλικεριδοειδή νοοτροπεία" είναι το σωστό!!!

quote:
Επίσης η μόνη γυναίκα που έχω γνωρίσει στην ζωή μου που ακούει Black είναι η Debbie

τι λέει η debbie? κινητάκι έχει;

quote:
σας ενδιαφέρει να κάνω παρουσίαση για το Queensrÿche - Operation: Mindcrime (1988), το έχετε ακούσει;;


κάνεκάνεκάνεκανε!!! έχω ακούσει τόσα γι'αυτό το cd αλλά ότι έχω ακούσει από ryche δε με έχει εντυπωσιάσει...

quote:
Δεν έτυχε πάντως να γνωρίσω κοπέλες που ακούγαν gothic κι οι οποίες να ήταν "νταλικέρηδες" ή να είχαν ένα στόμα σαν την Σκύλλα και την Χάρυβδη.

μήπως ήταν κάτω των 15; γιατί από αυτή την ηλικία αρχίζουν και βγάζουν γλώσσα και μπινελικώνουν τα σκασμένα...

quote:
Κατά καιρούς είχα ασχοληθεί με κανένα "Legacy of Cain", "Bloodrayne" - το πιο πρόσφατο - και με διάφορα άλλα παρόμοιας υφής!

ΕΙΣΤΕ ΚΑΜΜΕΝΟΙ... σωστά σε φανταζόμουν!

quote:
Να σου πω την αλήθεια πάντως, κι εγώ πλέον βαριέμαι να βγαίνω εδώ κι εκεί μπας κι ακούσω λίγη καλή μουσική.
Την καλύτερη την ακούω σπίτι μου!

παίζει κι η περίπτωση, δύσκολα βέβαια, να δουλεύει κάποιος γνωστός σου σε κάποιο μαγαζί, και να έχετε τα ίδια γούστα! πριν μια βδομάδα ήμουν μεσάνυχτα στο ιντερνετ καφέ που δουλεύει ένας φίλος και παίζαμε χαρτιά [άκου χαρτιά σε νετ καφέ...] είχαμε βάλει κι εμείς τη μουσικούλα μας ωραία και καλά, σε χαμηλή ένταση [δεν ξέρω γιατί ετριζχαν τα τζάμια, μπορεί να την είχαν δει τρέντυ] και ξαφνικά σκάνε οι μπάτσοι! φαίνεται για κάποιο λόγο δεν αφήναμε τη γειτονιά να κοιμηθεί με τα διαόλια μας... άκου διαόλια... καλα που κρύψαμε την τράπουλα εγκαίρως!

φυσικά δεν έμεινε τρεντάς για τρεντάς στο μαγαζί, αλλά so much for the better!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2007, 13:04:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
¶σχετο....σας ενδιαφέρει να κάνω παρουσίαση για το Queensrÿche - Operation: Mindcrime (1988), το έχετε ακούσει;;

Ρε A. Kircher, μέσα στο μυαλό μου είσαι
Από χθες με έπιασε μια Queenrycheομανία και πλάκωσα να ακούω τα CD τους στο αυτοκίνητο. Χτες το Οperation, σήμερα το Rage For Order, λόγω βροχής (= μποτιλιάρισμα) ξεκίνησα και το Emprire.....

Πιστεύω πως ειδικά οι πρώτες δουλειές των Queensryche αποτελούνε δίσκους αναφοράς για το ροκ γενικότερα. Δώσε τα φώτα σου λοιπόν μιας και ίσως δώσεις κίνητρο στον σπόρο και στον D_I να πάρουν μια ιδέα από μουσικά διαμάντια.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2007, 17:23:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
ίσως δώσεις κίνητρο στον σπόρο [να πάρει] μια ιδέα από μουσικά διαμάντια.

συνέχισε... απλά με δικαιώνεις... ο kircher ήδη παραδέχθηκε ότι είναι πουρό... κι εσύ του ρίχνεις δύο χρόνια! αααααχαχαχαχα! γερόντια!!!

quote:
λόγω βροχής (= μποτιλιάρισμα)

...να κάτι τέτοιες μ****ίες ακούω κι ολο το ξανασκέφτομαι να βγάλω δίπλωμα... δηλαδή πως γίνεται να δημιουργείται όλο αυτό το χάος μόλις ρίξει δυο σταγόνες; πάνε όλοι με δέκα, λες κι άμα τους ξεφύγει το αυτοκίνητο θα πάνε μακριά... έλεος...


______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2007, 03:21:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
by the way ρε φιλόλογε, "μια macho νταλικεριδοειδή νοοτροπεία" είναι το σωστό!!!

Σωστός!! Δεν θα εξεπαναληφθεί

quote:
Από χθες με έπιασε μια Queenrycheομανία και πλάκωσα να ακούω τα CD τους στο αυτοκίνητο. Χτες το Οperation, σήμερα το Rage For Order, λόγω βροχής (= μποτιλιάρισμα) ξεκίνησα και το Emprire.....

Τρομερή σύμπτωση, εγώ έχω πει πως έχουμε πολλά κοινά. Και εγώ τα άκουω συνέχεια τώρα τελευταία. Τα πρώτα τους από το ομώνυμο μέχρι και το Empire είναι όντως διαμάντια.

Θα παρουσιάσω το Mindcrime σύντομα.

quote:
ο kircher ήδη παραδέχθηκε ότι είναι πουρό... κι εσύ του ρίχνεις δύο χρόνια! αααααχαχαχαχα! γερόντια!!!

Νεαρέ εγώ δεν παραδέχτηκα τίποτα! Δηλαδή το παραδέχτηκα αλλά το παίρνω πίσω.

Too old for Rock 'n Roll too young to die...και με τον Kerry King έχουμε ακριβώς την ίδια ηλικία!

quote:
τι λέει η debbie? κινητάκι έχει;

Δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά μπαίνεις σε βαθυά νερά....

http://www.masterslaverelationship.com/

http://www.masterslaverelationship.com/photos.html

http://www.masterslaverelationship.com/about.html


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2007, 10:08:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
τι λέει η debbie? κινητάκι έχει;
--------------------------------------------------------------------------------

Δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά μπαίνεις σε βαθυά νερά....


ΩΡΜΑ ΜΙΚΡΕ !!!! ΦΟΥΧΤΩΣΕ !!! ΦΟΥΧΤΩΣΕ !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2007, 10:17:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Βλέπω τον δεύτερο κύκλο της Ρώμης αυτές τις μέρες και το όλο έκφυλο στοιχείο της εποχής εκείνης μου έφερε πολλές σκέψεις βλέπωντας την Debbie και ξέροντας λίγα πράγματα για τον crucifire

Tεσπα, όταν θα βάλει μυαλό και μάθει να ακούει, θα βρει μια καλή κοπέλα από την βαλτική και θα πάψει να γκρινιάζει...

quote:
Τρομερή σύμπτωση, εγώ έχω πει πως έχουμε πολλά κοινά.

Σίγουρα θα κάναμε γαμώ τις παρέες άμα ζούσες εντός λεκανοπεδίου. Πάντως εύχομαι να σε δούμε σύντομα στην πατρίδα και να κανονήσουμε ένα ρωμαϊκό τσιμπούσι στα Καλύβια όλοι μαζί (και κάποιες χαμένες ψυχές που έχουνε ρίξει μάυρη πέτρα και τους χάσαμε από την παρέα... ΝΑΙ ΝΤΑVELIS, ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ Η ΚΑΜΠΑΝΑ....)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2007, 11:45:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Too old for Rock 'n Roll too young to die

die young! dieyoungdieyoungdieyoungdieyoung!

quote:
και με τον Kerry King έχουμε ακριβώς την ίδια ηλικία!

εβδομηντατριάμιση...

quote:
Δεν θέλω να σε τρομάξω αλλά μπαίνεις σε βαθυά νερά....

...αυτό είναι η debbie? τι λες ρε, αδελφοσειρά μου στο στρατό ήταν! μόνο που τότε τον έλεγαν ντέμη... και κάτι δε μου πήγαινε καλά μ'αυτό το παιδί... ενώ εμάς έρχονταν και μας βλέπανε γκόμενες, αυτόν τον επισκεπτόταν μόνο ένας περίεργος τύπος που μας έλεγε ότι ήταν ξάδερφός του!

τελικά όλες οι αξιοπρεπείς νέες μεταλούδες έχουν πάει groopies στους manowar... sh!t...

quote:
ΩΡΜΑ ΜΙΚΡΕ !!!! ΦΟΥΧΤΩΣΕ !!! ΦΟΥΧΤΩΣΕ !!!

τι λες ρε;! κι άμα πιάσω τίποτα μακρύ;! τρελός είσαι, εσύ κι οι βόρειές σου;!

quote:
Βλέπω τον δεύτερο κύκλο της Ρώμης αυτές τις μέρες και το όλο έκφυλο στοιχείο της εποχής εκείνης μου έφερε πολλές σκέψεις βλέπωντας την Debbie και ξέροντας λίγα πράγματα για τον crucifire

δεν το πιασα; σου 'πα ποτέ ότι το όνειρο της ζωής μου είναι να πάω με... μισό-μισό [θα έλεγα τραβέλι αλλά φοβάμαι πως θα λογοκριθεί!]

κάτσε καλά!

quote:
Tεσπα, όταν θα βάλει μυαλό και μάθει να ακούει, θα βρει μια καλή κοπέλα από την βαλτική και θα πάψει να γκρινιάζει...

ε, θα μου γνωρίσεις εσύ καμιά cousin-in-law σου! που να ακούει ensiferum, να πληρεί και τις ανωτέρω προϋποθέσεις, και να ξέρει να κάνει και κινέζικο. τα κατεψηγμένα σπρινγκ ρολλς δε μετράνε...

quote:
Πάντως εύχομαι να σε δούμε σύντομα στην πατρίδα και να κανονήσουμε ένα ρωμαϊκό τσιμπούσι στα Καλύβια

τι λες ρε βλάχο;! ποιά καλίβια; TGI Friday's! το θαύμα του δυτικού πολιτισμού. ή applebeez για ποιότητα... πότε θα εκπολιτιστείτε επιτέλους ρε;!

quote:
ΝΑΙ ΝΤΑVELIS, ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΧΤΥΠΑΕΙ Η ΚΑΜΠΑΝΑ...

for whom the bell tolls... άσε το νεάτερνταλ εκεί που κάθεται, μπας και γράψει κανα ριφ της προκοπής, που μου γράφει όλο ενσιφερουμιές. πάντως D_I το εσο είναι πλέον απαγορευτικό για χαμηλής ταχύτητας συνδέσεις, κι ο νταβέλ δεν ξέρει τι σημαίνει dsl. γίνεται τίποτα;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2007, 13:09:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
μήπως ήταν κάτω των 15; γιατί από αυτή την ηλικία αρχίζουν και βγάζουν γλώσσα και μπινελικώνουν τα σκασμένα...

Μπα, καμία σχέση.

quote:
ΕΙΣΤΕ ΚΑΜΜΕΝΟΙ... σωστά σε φανταζόμουν!

Τι μου λες!
Μόνος σου το κατάφερες αυτό;

Βρε παιδιά, οι Queenryche τι παίζουν πάλι;
Μη μου πείτε κανένα black, thrash...

Βρε KERRY KING, σε έχω χάσει εσένα...
Παρεπιμπτόντως, η σειρά "Ρώμη" πρέπει να είναι αρκετά καλή γιατί έχω ακούσει θετικά σχόλια!

quote:
πάντως D_I το εσο είναι πλέον απαγορευτικό για χαμηλής ταχύτητας συνδέσεις, κι ο νταβέλ δεν ξέρει τι σημαίνει dsl. γίνεται τίποτα;

Από την δουλειά μου μπαίνω κι εγώ με απλή σύνδεση...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2007, 16:38:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Εδώ είναι πρωί, έξω βρέχει, είμαι αγουροξυπνημένος, πρέπει να φύγω σε καμιά ώρα και ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΑΤΕ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ, έχω πεθάνει στο γέλιο!!!!

ΕΙΣΤΕ ΤΕΛΕΙΟΙ!!!

Καλά άνοιξε και T.G.I. Friday στην Ελλάδα;;Και εγώ που έλεγα να φέρω το franchise να κονομήσω. Να δω τι άλλο θα μείνει.

Προτιμώ πάντως τα Καλύβια.

Το Rome είναι όντως πολύ καλό!

Dying Incubus οι Queensryche παίζουν progressive metal 80s style, θα κάνω παρουσίαση σύντομα.

Με περιμένει ζόρι σήμερα, καλό μεσημέρι-απόγευμα σε όλους!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2007, 22:38:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Μόνος σου το κατάφερες αυτό;

το ποιό;

quote:
Βρε παιδιά, οι Queenryche τι παίζουν πάλι;
Μη μου πείτε κανένα black, thrash...

τεχνικό, προγκρεσιβ, συθχνα σπασαρχ.... ροκ/μέταλ

quote:
Από την δουλειά μου μπαίνω κι εγώ με απλή σύνδεση...

ναι αλλά εσείς οι συντονιστάδες κάνε τα σατανιστικά σας και μπαίνετε πιο άνετα...

quote:
Εδώ είναι πρωί, έξω βρέχει, είμαι αγουροξυπνημένος, πρέπει να φύγω σε καμιά ώρα και ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΑΤΕ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ, έχω πεθάνει στο γέλιο!!!!

πωπω, πολύ θα γούσταρα να ξυπνάω, να έχει κωλόκαιρο έξω, και να βλέπω το δάσος που έχεις δίπλα σου [δυτικά], με ζεστο καφέ, το σπίτι σάουνα, και να λιώνω στο πισί. και φυσικά να μην πρέπει να φύγω! εγώ πάλι είμαι σκατά, γιατί αύριο πρέπει να ξυπνήσω 6 και να φάω 8 ώρες μάθημα συν δύο ώρες πήγαινε έλα. κι έχεις τον κερρυ να παραπωνιέται που κάνει τη βόλτα του μέχρι τη σαρωνίδα... άσε μας ρε άκη!

quote:
ΕΙΣΤΕ ΤΕΛΕΙΟΙ!!!

δε χρειάζεται να μου μιλάς στον πλυθηντικό, δεν είμαστε πολλοί [λεγεών style]

quote:
Καλά άνοιξε και T.G.I. Friday στην Ελλάδα;;

εδώ και τουλάχιστον 6 χρόνια!

quote:
Προτιμώ πάντως τα Καλύβια.

ο γνωστός τομ...

quote:
Με περιμένει ζόρι σήμερα, καλό μεσημέρι-απόγευμα σε όλους!

χαχα, τώρα εκεί είναι τέσσερις παρά είκοσι εκει κι εσύ ακόμα είσαι στη δουλειά ε;! εγώ πάω για ύπνο, χεχε! καλό [μας] κουράγιο!

...καλά, πάλι κοινωνικός προβληματισμός... έβλεπα πριν μερικά χρόνια κάτι διαφημίσεις γιαβιταμίνες και συμπληρώματα διατροφής που ξεκίναγαν με το κλασσικό "τρεχετε να τα προλάβετε όλα" κλπ και πίστευα ότι υπερέβαλαν... πραγματικά δεν πάμε καθόλου καλά...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2007, 07:42:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Εδώ είναι πρωί, έξω βρέχει, είμαι αγουροξυπνημένος, πρέπει να φύγω σε καμιά ώρα και ΜΟΥ ΦΤΙΑΞΑΤΕ ΤΗΝ ΔΙΑΘΕΣΗ, έχω πεθάνει στο γέλιο!!!!

Θέλεις και να στην χαλάσουμε;

Αφού οι Queenryche παίζουν progressive metal αλά 80s, μάλλον δεν θα τους τιμήσω!
Άσε, σήμερα προβλέπεται δύσκολη μέρα και για μένα και δεν ξέρω αν θα την παλέψω...
Αν έχεις πάντως δάσος κοντά στο σπίτι σου, είσαι τυχερός για την θέα και την ομορφιά που θα αντικρύζεις κάθε πρωί που ανοίγεις τα μάτια σου!

quote:
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Μόνος σου το κατάφερες αυτό;
--------------------------------------------------------------------------------


το ποιό;


Καλά, άστο!
Κατάλαβα!

quote:
ναι αλλά εσείς οι συντονιστάδες κάνε τα σατανιστικά σας και μπαίνετε πιο άνετα...

Για να το λες...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2007, 11:03:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Καλημέρα φίλοι μου

quote:
Βρε KERRY KING, σε έχω χάσει εσένα...

Πήζω βρε φίλε, σε 24/7 βάση αλλά φτάνω στην ουρά σιγά-σιγά....

quote:
Αφού οι Queenryche παίζουν progressive metal αλά 80s, μάλλον δεν θα τους τιμήσω!

Κάνε ένα κόπο να ακούσεις το Operation Mindcrime και το Rage For Order και ίσως να αναθεωρήσεις κάπως. Ξέρω τα ακούσματά σου και δεν θα σου πρότεινα κάτι που δεν θα μπορούσες να ακούσεις - έτσι δεν είναι ?

quote:
Παρεπιμπτόντως, η σειρά "Ρώμη" πρέπει να είναι αρκετά καλή γιατί έχω ακούσει θετικά σχόλια!

quote:
Το Rome είναι όντως πολύ καλό!

Θεωρώ πως είναι σειρά που μας εκφράζει ΟΛΟΥΣ μας εδώ

quote:
κι έχεις τον κερρυ να παραπωνιέται που κάνει τη βόλτα του μέχρι τη σαρωνίδα... άσε μας ρε άκη!

Κάνε κι εσύ σε καθημερινή βάση 90 χλμ πηγενέλα (καινούργια λέξη), φάε το λιγότερο δυόμιση ώρες από την καθημερινότητα σου στον δρόμο, βλέπε και το πορτοφόλι σου να ξαλαφρώνεται στα βενζινάδικα και έλα μετά να μου ξαναμιλήσεις για βόλτες...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy