ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 3
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/01/2008, 18:24:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
κάτι άσχετο. επειδή σήμερα έχω γενέθλεια, και κάποιοι φίλοι επιμένουν να μου κάνουν δώρα [εγώ σοβαρά το θεωρώ ηλίθιο το όλο concept] έχετε καμιά καλη πρόταση σε cd-ια να ζητήσω; (άλλο κι αυτό! να σε ρωτάνε τι δώρο να σου κάνουν! βέβαια οι μισοί δουλεύουν σε δισκάδικα...)

Άντε νεαρέ, χρόνια πολλά και καλά από μένα!

quote:
δεν παίζει. θα πεθάνω πριν τα 20. από overdose! σαν ροκστάρ!

Αυτά πέρασαν. Τώρα ούτε ροκ υπάρχει, ούτε ρόκσταρ και όσοι επέζησαν το 60 και το 70 τα τρώνε στις Μπαχάμες.

quote:
θέλω να γίνω συντονιστης στη θέση του συντονιστή...

Αυτό μάλιστα! Τώρα μίλησες σωστά!

Τα λέμε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2008, 18:20:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Άντε νεαρέ, χρόνια πολλά και καλά από μένα!

thanks man!

quote:
Αυτά πέρασαν. Τώρα ούτε ροκ υπάρχει, ούτε ρόκσταρ και όσοι επέζησαν το 60 και το 70 τα τρώνε στις Μπαχάμες.

μου χαλάς το όραμα τώρα...

quote:
Τα λέμε!

στρώσου να γράψεις το ρεφραίν!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/01/2008, 20:50:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
στρώσου να γράψεις το ρεφραίν!

Ναι ρε γαμώτο μου, τεμπελιάζω....

Θα το έχεις σούμπιτο!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2008, 08:32:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Μάλλον θα ζήσεις πολλά ακόμη χρόνια δεδομένου ότι - όπως είπε κι ο A. Kircher - το rock έχει πεθάνει εδώ και χρόνια.
Κι αυτό το κακό πια με τα overdoses από τους rockstars είχε παραγίνει!
Έλεος δηλαδή!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/01/2008, 16:40:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Ναι ρε γαμώτο μου, τεμπελιάζω....

σώπα ρε, πλάκα κάνω... έχεις μέχρι αύριο

quote:
Κι αυτό το κακό πια με τα overdoses από τους rockstars είχε παραγίνει!

φιλαράκι μήπως έχεις πενήντα λεπτάκια...;

που λέτε, απο χθες το έχω ρίξει στη μελέτη των edguy, λόγω του

πάντως είναι αδιόρθοτοι. και πέρσυ στην αρένα ξιφασκίας το κάνανε, και ο ήχος ήταν σκατά [δεν αναφέρω τους ΜanowaR, αυτοί δεν έχουν ήχο!]...

ή ξηλώστε τη λαμαρίνα και κάντε το υπαίθριο, ή βρείτε χώρο της προκοπής. μου φαίνεται θα αγοράσω αυγοθήκες και θα πάω μόνος μου να κολλάω μέχρι το μάρτιο!

Laaaavatory love machine...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/01/2008, 07:47:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
πάντως είναι αδιόρθοτοι. και πέρσυ στην αρένα ξιφασκίας το κάνανε, και ο ήχος ήταν σκατά [δεν αναφέρω τους ΜanowaR, αυτοί δεν έχουν ήχο!]...

ή ξηλώστε τη λαμαρίνα και κάντε το υπαίθριο, ή βρείτε χώρο της προκοπής. μου φαίνεται θα αγοράσω αυγοθήκες και θα πάω μόνος μου να κολλάω μέχρι το μάρτιο!


Ναι, ο ήχος ήταν χάλια γιατί ο χώρος δεν δημιουργήθηκε αρχικά ούτε για ξιφασκίες, ούτε για συναυλίες.
Είχε εντελώς διαφορετική χρήση κι η μετατροπή του ήταν από λίγο έως πολύ αποτυχημένη.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2008, 00:00:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
υπόστεγο για κρύψιμο ιπτάμενου δίσκου; μπα...

μάλλον κάτι πήγαν να κάνουν οι μασώνοι και δεν τους βγήκε....

τι σου είναι πάντως η wikipedia ρε παιδί μου. προσέξτε πορεία, μπορεί να σα αρέσει κάποιο σημείο, αν και δε μιλάμε για τόσο μέταλ, αλλά ίσως λίγο ροκ και γκόθικ. είδα στα favorites ενός φίλου, στο youtube, το the sound of silence από gregorian.

http://www.youtube.com/watch?v=dySZpw4JJC4

τους είχα ξανακούσει, αλλά δεν έδωσα σημασία, γιατί τους πέρασα για χριστιανόπουλα. που να 'ξερα ότι έχουν διασκευάσει από r.e.m. green day και evanecence μέχρι metallica και το ave satani απ'το την ταινία the omen!

με αφορμή όμως το πρώτο τραγούδι, και με προτροπή των γονιών μου φράσκαρα τα ακούσματά μου σε Simon και Garfunkel. τα γερόντια εδώ στην καλύτερη τους ξέρουν από τότε που τους φώναζαν Σίμο και Γκαρφάγγελο, και στη χειρότερη από τον "πρωτάρη" με τον Χόφμαν...

και βλέπω ότι αυτοί έχουν κάνει την πιο απίστευτη εκτέλεση στο Scarborough Fair (πάλι οι παλιοί θα έχουν ακούσει την αθλιότατη εκτέλεση της Λέανδρος, ως "να θυμάσαι πως μ' αγαπάς")

τσεκαρετέ την:

http://www.youtube.com/watch?v=BYQaD2CAi9A

αλλά αυτό το έχουν διασκευάσει και οι φολκάδες Omnia! οι οποίοι είναι κάποιοι φοβεροί netherlanders που παίζουν αποκλειστικά με παραδοσιακά όργανα [καθώς και κοχύλια, νύχια, κέρατα και δε συμμαζεύεται!] κι όμως τα τραγούδια τους σε τραβάνε από το χέρι να χωθείς στο πιτ!

http://www.youtube.com/watch?v=q4Nr3ZAhrsU

το δεύτερο μισό ας πούμε, σε αυτό το κομμάτι!

απ' αυτούς έχω περάσει τώρα στους celtic legacy, αλλά κι αύριο μέρα είναι...

όπως είπα, δεν έχω μεταλικές προτάσεις για σήμερα, αλλά μας και είδα νέκρα, είπα να ρίξω κάτι εναλακτικό που ίσως να σας αρέσει! εγώ πάω να αρχειοθετήσω τα σημερινά ευρήματα και να ξεραθώ γιατί έχουμε και μια σχολή!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2008, 02:33:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Εχω ήδη βγάλει εισητήριο εδώ και καιρο για March Metal Day(για να γλυτώσω τα 10 ευρώ). Εννοείται ότι στους Sodom θα βρίσκομαι στο pit και στους Nevermore σε μια καλή αρκετά μπροστινή θέση για να έχω καλή ορατότητα και να νιώθω τον πάλμό της υπέροχης μπάντας του Warrel Dane! Στους Nightwish θα αράξω πίσω με την μπυρίτσα μου να απολαύσω την Anette....

Οι υπολοιποι με αφήνουν αδιάφορο...άντε να κουνηθώ λίγο σε κανά "evenfall" από Tristania

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2008, 07:40:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Από Gregorian είχα κάποια κομμάτια τους παλιά τα οποία χάθηκαν όταν είχε crash-άρει ο σκληρός μου και δεν είχα προλάβει να κρατήσω τα πάντα σε back-up.
Πρέπει να μου είχαν κάνει καλή εντύπωση.

Τους Omnia τους ακούω πρώτη φορά, δεν έχει τύχει έως τώρα να βρω κάποιο τραγούδι τους.

Θα δω πάντως τα βίντεο που έβαλες όταν πάω σπίτι μου.

quote:
Οι υπολοιποι με αφήνουν αδιάφορο...άντε να κουνηθώ λίγο σε κανά "evenfall" από Tristania

Μόνο αυτό το τραγούδι σου αρέσει από Tristania;
Έχουν πολύ περισσότερα που αξίζουν...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/01/2008, 17:23:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Εννοείται ότι στους Sodom θα βρίσκομαι στο pit και στους Nevermore σε μια καλή αρκετά μπροστινή θέση για να έχω καλή ορατότητα και να νιώθω τον πάλμό της υπέροχης μπάντας του Warrel Dane! Στους Nightwish θα αράξω πίσω με την μπυρίτσα μου να απολαύσω την Anette....

εγώ πάλι, το ακριβώς αντίθετο, καθότι από saxon δε σκαμπάζω και οι nevermore μου τη δίνουν γιατί η μουσική τους μου φαίνεται πολύ απλή και επαναλαμβανόμενη (agnostic, kircher, kerry οπλίζουν τα δίκανα...) και θα εποφεληθώ της ερημιάς στην απέναντι σκηνή για να πάω να κάτσω κάγκελο. όχι που θα αφήσω τα μπασταρδemo μπροστά μου!

παρένθεση, πως λέγεται το emo που έκοψε τη φράτζα... "ήμουν"... κλάσατε στα γέλια ε; ναι, είμαι σίγουρος...

αλλά και με την ανέτ έχω ξενερώσει γιατί απ'ότι βλέπω το ζωντανό δεν το κατέχει:

http://www.youtube.com/profile?user=Nightwishofficial

quote:
Έχουν πολύ περισσότερα που αξίζουν...

ε, πες και κανένα να μάθω τώρα που έρχονται! εσύ mmd θα έρθεις; σιγά μην έρθεις, όλο δικαιολογίες βρίσκεις!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2008, 06:32:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Κατ'αρχάς στους Nevermore με τράβηξε το γεγονός πως ο κιθαρίστας (Jeff Loomis) είναι ελληνικής καταγωγής. Έτσι πήρα κάποια CD τους. Οι Nevermore έχουν ταλέντο και ιδεολογία (τώρα μιλάω σαν κνίτης αλλά έτσι είναι). Χαρακτηριστικά να αναφέρω πως o τραγουδιστής Warrel Dane και ο μπασίστας Jim Sheppard αρχικά έπαιζαν στους Sanctuary από το Seattle. Όταν η CBS τους πίεσε να αλλάξουν τον ήχο τους προς το grunge, τότε που είχαν βγει οι Nirvana και οι άλλοι καραγκιόζηδες στο κουρμπέτι, οι τύποι διέλυσαν το συγκρότημα και φτιάξαν τους Nevermore.

Τώρα, αφού έγραψα τα παραπάνω, να πω ότι οι Nevermore μου αρέσουν αλλά δεν είμαι πορωμένος. Το This Godless Endeavor (2005) που θεωρείται το αριστούργημά τους το βρήκα καλό αλλά δεν με ξετρέλανε. Αυτό που μου αρέσει περισσότερο είναι το Dead Heart in a Dead World (2000). Ιδιαίτερα το Inside Four Walls αν το έχει ακούσει κανείς.

Από την λίστα με τα group που είδα δεν με τραβάει κανένα. Οι Sodom έχουνε φάει τα ψωμιά τους αν και το προτελευταίο τους Sodom (2006) δεν ήταν άσχημο. Από Nightwish, δεν έχω ακούσει και πολλά αλλά φαντάζομαι θα αξίζει να δει κανείς την Anette τώρα που είναι φρέσκια. Τους Tristania θα τους έβλεπα ευχάριστα όταν ήταν η Vibeke Stene στο group αλλά τώρα δεν ξέρω.

Στις 12 Απριλίου παίζουν οι Manilla Road μαζί με τους Battleroar στο ΑΝ. Να ξαναγράψω πως οι Battleroar είναι για μένα το καλύτερο ελληνικό μέταλ group και οι Manilla Road ίσως το κορυφαίο στον κόσμο. Τώρα ξέρω πως από εδώ μάλλον δεν θα πάει κανείς. Αλλά εγώ εκεί θα πήγαινα.

Αν καταφέρω να έρθω Ελλάδα θα είναι μάλλον τον Μάιο-Ιούνιο. Θα ήταν ωραίο αν βρήσκαμε καμιά καλή συναυλία να πηγαίναμε μαζί. Και μετά για κεμπάπ στου Θανάση ή ότι προκείψει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2008, 07:19:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
A. Kircher οι Sanctuary έχουν το τρομερό Into The Mirror Black το οποίο έχω λιωσει! Δισκάρα!

Είσαι λιγάκι άδικος όμως με το grunge. Ανεξάρτητα από το αν μας καλύπτει ως λάτρεις της σκληρής μουσικής, ήταν μια μουσική με ταυτότητα, που έκανε και την επανάστασή της(έστω και σύντομη). Μπορείς να βρεις κάποια διαμαντάκια κι από εκεί(π.χ.Soundgarden)

Δε νομίζω ο κόσμος να θεωρεί αριστούργημα των Nevermore το This Godless Endeavor. Απλά έπεσε πολύ προώθηση από την εταιρία.Απλά καλός σισκος που κάνει όμως κοιλιά. Τουλάχιστον στην Ελλάδα, και τις τρεις φορές που τους είδα live ο ασύγκριτος πανικός έγινε στα κομμάτια του Dead Heart in a Dead World. Επομένως οι Ελληνες οπαδοί τους άλλον δίσκο έχουν στο νου ως το αριστούργημά τους και όχι το This Godless Endeavor.

Μου αρέσουν πολύ και οι Manilla Road και θα επιδιώξω να πάω στη συναυλία τους. Εχω λιώσει τα δύο αριστουργήματά τους(Crystal Logic, Open The Gates). Το Σάββατο που θα κατέβω Αθήνα σκέφτομαι να πάρω κάποιο από τα καινούργια τους, ίσως το Atlantis Rising. Εχεις ακουσει κάποιο από τα καινούργια τους? Αν ναι τότε ποιο θα μου πρότεινες?

Από Battleroar δεν έχω ακούσει ακόμα τίποτα, αλλά το σκοπεύω κάποια στιγμή. Σε εμπιστεύομαι

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2008, 09:10:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
ε, πες και κανένα να μάθω τώρα που έρχονται! εσύ mmd θα έρθεις; σιγά μην έρθεις, όλο δικαιολογίες βρίσκεις!

Άμα δεν ξέρεις τραγούδια, τι να σου πω...
Ψάξε τίποτα Crushed dreams, Angellore, Midwintertears, Beyond the veil, Aphelion, My lost lenore κλπ.
Είναι από τα καλύτερα τους τραγούδια!

Βέβαια το ότι θα λείπει η Vibeke είναι όντως ένα θέμα...

quote:
Και μετά για κεμπάπ στου Θανάση ή ότι προκείψει.

Είσαι να σε πάω μια κόντρα στα πιτόγυρα;


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/01/2008, 16:52:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Τώρα ξέρω πως από εδώ μάλλον δεν θα πάει κανείς. Αλλά εγώ εκεί θα πήγαινα.

εγώ φίλε το ψήνω. οι battleroar δε μου λένε και πολλά, αλλά για τους manilla έχω ακούσει πολλά και μάλλον πρέπι να τους γνωρίσω σιγά σιγά.

quote:
Αν καταφέρω να έρθω Ελλάδα θα είναι μάλλον τον Μάιο-Ιούνιο. Θα ήταν ωραίο αν βρήσκαμε καμιά καλή συναυλία να πηγαίναμε μαζί. Και μετά για κεμπάπ στου Θανάση ή ότι προκείψει.

μην αμφιβάλεις ότι θα βρούμε! και να μη βρούμε, ψήσου να μαζευτούμε ό,τι οργανοπαίχτες έχουμε εδώ [εσύ κι εγώ έγχορδα, ο κερρυ πλήκτρα, νταβέλης ό,τι περισέψει, κι όποιος άλλος ψήνεται] και να το στήσουμε σε καμιά υπόγα!

αλλά μετά συγχωρήσεως, μα τα έχεις .... με το θανάση! εντάξει, ξέρω, τότε το σουβλάκι ήταν πίτα, κεμπάπ, ντομάτα, άντε και κανα κρεμίδι, αλλά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ το σουβλάκι! στον 21ο αιώνα θες στάνταρ μαρούλι, πατάτες, τζατζίκι ή σως, [για μπακούρια και δεσμευμένους αντίστοιχα] και φυσικά... αλβανική μασχαλότριχα! [τι έγινε; μας κόπηκε η όρεξη;!]

quote:
Είσαι να σε πάω μια κόντρα στα πιτόγυρα;

τι κόντρα ρε γερόντια! χοληστερίνες, ζάχαρα και καρδιές δεν τα σκέφτεστε;!

quote:
Είναι από τα καλύτερα τους τραγούδια!

ξεκινάω! η αλήθεια έιναι ότι κι εγώ θα ήθελα να δω τη vibeke. νομίζω δηλαδή ότι θα ήθελα, κρίνοντας απ'τις φωτογραφίες που έχω δει!

sweet child in time... άσχετο, αλλά το ακούω τώρα

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2008, 04:31:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Είσαι λιγάκι άδικος όμως με το grunge. Ανεξάρτητα από το αν μας καλύπτει ως λάτρεις της σκληρής μουσικής, ήταν μια μουσική με ταυτότητα, που έκανε και την επανάστασή της(έστω και σύντομη). Μπορείς να βρεις κάποια διαμαντάκια κι από εκεί(π.χ.Soundgarden)

Τα δύο συγκροτήματα που συμπαθώ ιδιαίτερα από το grunge είναι οι Soundgarden και οι Alice in Chains. Δεν έχω παρωπίδες σχετικά με τα διάφορα είδη της μουσικής. Ακούω από Presley μέχρι και black metal. Απλά, πιστεύω πως τα περισσότερα grunge συγκροτήματα ήταν προιόντα των εταιριών με ημερομηνία λήξης.

quote:
Το Σάββατο που θα κατέβω Αθήνα σκέφτομαι να πάρω κάποιο από τα καινούργια τους, ίσως το Atlantis Rising. Εχεις ακουσει κάποιο από τα καινούργια τους? Αν ναι τότε ποιο θα μου πρότεινες?

Φίλε μου Agnostic δεν ξέρεις πόσο απίστευτο μου ακούγεται το "σκέφτομαι να πάρω κάποιο από τα καινούργια τους." Εδώ τα άλμπουμ των Manilla Road τα κυνηγάμε μήνες με το ντουφέκι και δεν τα βρίσκουμε. Ιδιαίτερα τα παλιά. Από το 96 που ήρθα στην Αμερική μέχρι σήμερα έχω καταφέρει με πολύ κόπο να βρω τα παρακάτω:

Invasion 1980
Metal 1982
Crystal Logic 1983
Open the Gates 1985
Atlantis Rising 2001
Spiral Castle 2002
Mark of the Beast 2002

Τα μετά το 2000 είναι πολύ καλά αλλά δεν έχουν την μαγεία των πρώτων, ιδιαίτερα του Open the Gates που είναι και το αγαπημένο που από τότε που το πρωτοάκουσα σε μια κακογραμμένη κασσέτα το 1986. Ανάμεσα στο Atlantis Rising και το Spiral Castle προτιμώ με μικρή διαφορά το Spiral Castle. To Mark of the Beast έχει μεγάλο ενδιαφέρον γιατί αν και κυκλοφόρησε το 2002 πρόκειται για μια ηχογράφηση του 1981 που δεν κυκλοφόρησε τότε επειδή το συγκρότημα στράφηκε σε πιο μέταλ ήχους και έβγαλε το άλμπουμ metal.

Τώρα το άλμπουμ αυτό δεν έχει καμία σχέση με οτιδήποτε άλλο έχουν κυκλοφορήσει οι Manilla Road στην ιστορία τους. Ο ήχος είναι ψυχεδελικό space rock αλα Hawkwind και με επικούς στίχους. Παλαιότερα είχε κυκλοφορήσει ως bootleg από το Metal Hammer στην Ελλάδα με τον τίτλο "Dreams of Eschaton" που ήταν και ο αρχικός τίτλος του δίσκου που δεν κυκλοφόρησε.

quote:
Από Battleroar δεν έχω ακούσει ακόμα τίποτα, αλλά το σκοπεύω κάποια στιγμή. Σε εμπιστεύομαι

Αν δεν σε ενοχλεί το kitsch και σου αρέσει να διαβάζεις Robert E. Howard να μην διστάσεις καθόλου.

quote:
αλλά μετά συγχωρήσεως, μα τα έχεις .... με το θανάση! εντάξει, ξέρω, τότε το σουβλάκι ήταν πίτα, κεμπάπ, ντομάτα, άντε και κανα κρεμίδι, αλλά ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ το σουβλάκι! στον 21ο αιώνα θες στάνταρ μαρούλι, πατάτες, τζατζίκι ή σως, [για μπακούρια και δεσμευμένους αντίστοιχα] και φυσικά... αλβανική μασχαλότριχα! [τι έγινε; μας κόπηκε η όρεξη;!]

Θέλει και ρώτημα...το τελευταίο μπαχαρικό ήταν αποστομωτικό!

quote:
μην αμφιβάλεις ότι θα βρούμε! και να μη βρούμε, ψήσου να μαζευτούμε ό,τι οργανοπαίχτες έχουμε εδώ [εσύ κι εγώ έγχορδα, ο κερρυ πλήκτρα, νταβέλης ό,τι περισέψει, κι όποιος άλλος ψήνεται] και να το στήσουμε σε καμιά υπόγα!

Αυτό δεν το είχα σκεφτεί! Με διεγείρει και μόνο που το φαντάζομαι!

Ρε συ, sorry που σε έχω γράψει για τους στίχους αλλά το μυαλό μου τώρα τελευταία δεν δουλεύει. Την δευτέρα εδώ είναι αργία, λέω να στρώσω τον κώλο μου κάτω την Κυριακή να τα φτιάξω. Sorry και πάλι!

quote:
Είσαι να σε πάω μια κόντρα στα πιτόγυρα;

Dying Incubus, μην βάζεις στοιχήματα γιατί σε βλέπω να χάνεις. Δεν ξέρει τι σημαίνει σιδερένιο στομάχι.

Ρε σεις, παρακολουθήτε καθόλου το έργο με τον Ζαχόπουλο;; Ή μόνο εγώ είμαι κατίνα;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2008, 11:06:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
μην αμφιβάλεις ότι θα βρούμε! και να μη βρούμε, ψήσου να μαζευτούμε ό,τι οργανοπαίχτες έχουμε εδώ [εσύ κι εγώ έγχορδα, ο κερρυ πλήκτρα, νταβέλης ό,τι περισέψει, κι όποιος άλλος ψήνεται] και να το στήσουμε σε καμιά υπόγα!

Εγώ τι ρόλο θα βαράω;

Με την ευκαιρία, να είσαι πολύχρονος για την γιορτή σου εχθές και να είσαι πάντα γερός κι ευτυχισμένος!

quote:
ξεκινάω! η αλήθεια έιναι ότι κι εγώ θα ήθελα να δω τη vibeke. νομίζω δηλαδή ότι θα ήθελα, κρίνοντας απ'τις φωτογραφίες που έχω δει!

Η Vibeke τους τελείωσε οπότε είμαι περίεργος να δω κατά πόσο θα επηρεάσει αυτό το συγκρότημα.
Ψάξε όμως τα τραγούδια που σου είπα για αρχή, είναι πολύ καλά.

quote:
Dying Incubus, μην βάζεις στοιχήματα γιατί σε βλέπω να χάνεις. Δεν ξέρει τι σημαίνει σιδερένιο στομάχι.

Ρε σεις, παρακολουθήτε καθόλου το έργο με τον Ζαχόπουλο;; Ή μόνο εγώ είμαι κατίνα;


Η αλήθεια είναι πως το στομάχι μου δεν είναι πολύ δυνατό από όταν πήγαινα Γυμνάσιο ακόμα κι όταν με πιάνει, με πεθαίνει...
Όταν δε με πιάνει όμως μπορώ να σε συναγωνιστώ!

Σχετικά με τον Ζαχόπουλο, δεν παρακολουθώ Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α!
Έχω μείνει στα πολύ βασικά κι αυτό επειδή ακούω να τα συζητάνε συνάδελφοι ή φίλοι.
Ένα μήνα ασχολούμαστε με αυτό το θέμα λες και θα μάθουμε ποτέ όλη την αλήθεια...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2008, 15:43:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Με διεγείρει και μόνο που το φαντάζομαι!

ωχ... πρόστυχο μου ακούστηκε αυτό!

quote:
Ρε συ, sorry που σε έχω γράψει για τους στίχους αλλά το μυαλό μου τώρα τελευταία δεν δουλεύει. Την δευτέρα εδώ είναι αργία, λέω να στρώσω τον κώλο μου κάτω την Κυριακή να τα φτιάξω. Sorry και πάλι!

να σοριαστείς! άραξε μωρέ, σιγά, δεν τρέχει. απλά μόνο αυτό μου λείπει, κι ένα λακωνικό σόλο και σχεδόν τελείωσε το τραγούδι... εκτός κι αν τελικά δε σου αρέσει οπότε φτου κι απ'την αρχή!

quote:
Ρε σεις, παρακολουθήτε καθόλου το έργο με τον Ζαχόπουλο;; Ή μόνο εγώ είμαι κατίνα;

φίλε, αν και είχε πλακα στην αρχή, τελικά ζαλίστηκα. ούτε ξέρω τελικά τι τρέχει [άμα θες να μου στείλεις καμιά περίληψη δε θα με χαλάσει!]. βαρέθηκα να ακούω και για την ιστορία με το μάκη και το θέμο... φέρτε πίσω το τρίο βροχοπούλου-θώδη-λουκά να γίνουμε!

quote:
Εγώ τι ρόλο θα βαράω;

παίζεις τίποτα; δε θυμάμαι; ή έχεις να μας προσφέρεις καμιά υπόγα; αλλιώς θα κανεις παραγγελειές και θα τραγουδάς! και θα μας κολλάς πεντοχίλιαρα στα μέτωπα! ή θα κάθεσε δίπλα μου και θα κουνάς ρυθμικά τα χέρια πέρα δώθε όπως οι κοπελιές στις ταινίες του σαράντα! αλλά μάλλον δε σου αρέσει αυτή η επιλογή!

quote:
Με την ευκαιρία, να είσαι πολύχρονος για την γιορτή σου εχθές και να είσαι πάντα γερός κι ευτυχισμένος!

ευχαριστώ που το θυμήθηκες, αλλά... χριστιανικές μ@λ@κίες για να κάνουν τζίρο τα ανθοπωλεία και τα ζαχαροπλαστεία... και ευτυχισμένος θα είμαι όταν γίνω ξέρεις-τι στη θέση ξέρεις-ποιού!!!

quote:
Όταν δε με πιάνει όμως μπορώ να σε συναγωνιστώ!

να κάνω μια αφελή ερώτηση; για τι αριθμούς μιλάμε; εγώ ας πούμε απ'του θανάση, που είναι και λάιτ τα σουβλάκια του, έχω καταφέρει ενάμησι. μπορεί και δύο αν πεινάω πολύ...

quote:
Έχω μείνει στα πολύ βασικά κι αυτό επειδή ακούω να τα συζητάνε συνάδελφοι ή φίλοι.

ναι, ναι σίγουρα... πες ρε ότι γράφεις και όλες τις σχετικές εκπομπές σε dvd για να τα ξαναβλέπεις!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/01/2008, 18:48:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
ωχ... πρόστυχο μου ακούστηκε αυτό!

Ακριβώς! Εκεί το πήγαινα....

quote:
Με την ευκαιρία, να είσαι πολύχρονος για την γιορτή σου εχθές και να είσαι πάντα γερός κι ευτυχισμένος!

Και από μένα εννοείται!

quote:
να κάνω μια αφελή ερώτηση; για τι αριθμούς μιλάμε;

Μιλάμε για διψήφιους αριθμούς, εξαρτάται βέβαια και από τον πληθωρισμό.

quote:
Σχετικά με τον Ζαχόπουλο, δεν παρακολουθώ Τ-Ι-Π-Ο-Τ-Α!

Εγώ από την άλλη τα παρακολουθώ όλα γιατί έχει από όλα το έργο. Σέξ, ψέματα και βιντεοταινίες! Κυρίως με ενδιαφέρει το πρώτο!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2008, 01:09:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Και από μένα εννοείται!

χριστιανόπουλο! άντε, την προηγούμενη παρασκευή γεννέθλεια, χθες γιορτή, ένα στίχο δε μπόρεσες να μου γράψεις

quote:
Μιλάμε για διψήφιους αριθμούς, εξαρτάται βέβαια και από τον πληθωρισμό.

ΤΙ; ΠΩΣ; WTF?!

quote:
Εγώ από την άλλη τα παρακολουθώ όλα γιατί έχει από όλα το έργο. Σέξ, ψέματα και βιντεοταινίες! Κυρίως με ενδιαφέρει το πρώτο!

"η ξανθιά και η φάλαινα"! έχεις μέιλ!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/01/2008, 15:14:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
παίζεις τίποτα; δε θυμάμαι; ή έχεις να μας προσφέρεις καμιά υπόγα;

Έχω μια υπόγα αλλά το θέμα είναι ότι όποιος μπαίνει εκεί δεν βγαίνει...
Το ντεκόρ επίσης είναι εμπνευσμένο από ττην ταινία του δολοφόνου με το πριόνι.
Ενδιαφέρεσαι ακόμα;

quote:
να κάνω μια αφελή ερώτηση; για τι αριθμούς μιλάμε; εγώ ας πούμε απ'του θανάση, που είναι και λάιτ τα σουβλάκια του, έχω καταφέρει ενάμησι. μπορεί και δύο αν πεινάω πολύ...

Ε, κανένα διψήφιο νούμερο!
Ψιλοπράγματα!
Και το θέμα είναι ότι δε με πιάνει το μάτι του "αντιπάλου".

quote:
Εγώ από την άλλη τα παρακολουθώ όλα γιατί έχει από όλα το έργο. Σέξ, ψέματα και βιντεοταινίες! Κυρίως με ενδιαφέρει το πρώτο!

Κι αυτά που περιέχει, κακοφτιαγμένα είναι.
Στο σεξ έχουμε b movie πορνό, τα ψέμματα ήταν εντελώς αποτυχημένα κι ως βιντεοταινία έχει τα μαύρα της τα χάλια.
Οπότε άστο, χάλια η όλη υπόθεση.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/01/2008, 09:34:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Έχω μια υπόγα αλλά το θέμα είναι ότι όποιος μπαίνει εκεί δεν βγαίνει...
Το ντεκόρ επίσης είναι εμπνευσμένο από ττην ταινία του δολοφόνου με το πριόνι.
Ενδιαφέρεσαι ακόμα;

την πάτησες! τώρα είναι που ενδιαφέρομαι! εκεί κάνεις της μασωνικές σου τελετές;! θυσιάζεις και κόσμο; πες τα όλα!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/01/2008, 07:43:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Παιδιά, τι έγινε;
Σίγασαν τα ηχεία και δεν ακούμε μουσική πλέον;


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2008, 11:05:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a
φυσικά και ακούμε


http://www.youtube.com/watch?v=nHl09zyrnZo


ΥΜΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2008, 11:12:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a
για δες κι αυτό και πες μου εντωμεταξύ αν σου θυμίζει το στυλ της φωνής του τραγουδιστή από sisters

http://www.youtube.com/watch?v=OK01RmJhIAY


γουστάρω πολύ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/01/2008, 13:28:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλώς τον κι από δω που μας έλειψες!

Σήμερα σηκώθηκα κι είχα μια απίστευτη επιθυμία να ακούσω Dark Sanctuary.
Η μελαγχολία, ο πόνος κι η μελωδικότητα που εκλύονται από την φωνή της Lady Pandora σε συνεπαίρνουν...

Λοιπόν, έβαλες τα links από 2 τραγουδάρες και των Sisters Of Mercy και των Tristania.
Οι φωνές των δύο ανδρών έχουν ομοιότητες, ειδικά στην χροιά και στο βάθος.
Αν θέλεις να ακούσεις κάποιο συγκρότημα πάντως που να σου θυμίζει τους Sisters Of Mercy - ως στυλ περισσότερο - άκου τους The 69 Eyes.
Σου βάζω μερικά videos:

http://www.youtube.com/watch?v=71ZaO2zZvgM

http://www.youtube.com/watch?v=r2AzCGk-3pk

http://www.youtube.com/watch?v=1TLYDF00Jts

Για ψάξε τους λιγάκι, νομίζω ότι αξίζουν τον κόπο.
Προσωπικά υπάρχουν στιγμές που δεν θέλω να τους ακούσω, υπάρχουν στιγμές που τους γουστάρω!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2008, 10:23:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a
Τους ψιλοβαριέμαι προτιμώ κάτι τέτοιο..


http://www.youtube.com/watch?v=y47PxC9u6Kc

http://www.youtube.com/watch?v=emm9hvrx7Kw

για μένα είναι κλάσεις ανώτεροι, είναι λιγότερο δήθεν και πολύ ποιοτικότεροι σαν συγκρότημα.
crucifire , δες το δεύτερο βίντεο, τα βαμπίρ επέστρεψαν



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/01/2008, 16:49:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
crucifire , δες το δεύτερο βίντεο, τα βαμπίρ επέστρεψαν

φίλε, είδα πολούς losers εκεί μέσα, αλλά αυτό που είδα στο 1.12 άξιζε τη φρίκη!!! γιατί δεν έχουμε τέτοια στην Ελλάδα ρε γαμώτο;!

quote:
Παιδιά, τι έγινε;
Σίγασαν τα ηχεία και δεν ακούμε μουσική πλέον;

εγώ περιμένω απάντηση σχετικά με την υπόγα! χεχε!

κοίτα, βασικά, δε μιλάω γιατί αφ' εός δεν έχω κάποιο μουσικό νέο, και αφ' εταίρου χαίρομαι που παίζει και λίγο γκόθικ εδώ μέσα, για να δικαιολογεί και τον τίτλο του τόπικ, και για να μαθαίνω κι εγώ τίποτα. γενικά αυτή η και καλά βαρύτονη ρομαντική φωνή στο γκόθικ μου τη δίνει, ίσως γιατί μου φέρνει στο μυαλό τον βίλλε βάλο (!) αλλά ψάχνομαι. ποτέ δεν ξέρω τι μπορεί να μου κάτσει! (το καλύτερο θα ήταν, μια γκοθού! χεχε!)

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2008, 07:32:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε seirios12a, από τον υπολογιστή που είμαι τώρα δε μπορώ να δω τα βίντεο ούτε και να έχω ήχο.
Ενημερωτικά πάντως, τα βαμπίρ κλπ γοητεύουν κι εμένα...
Πολύ ωραίες φωτογραφίες μας παρέθεσες!

quote:
εγώ περιμένω απάντηση σχετικά με την υπόγα! χεχε!

Πρόσεχε μόνο μη λάβεις κάποια απάντηση που δεν θα περιμένεις με τίποτα...

quote:
γενικά αυτή η και καλά βαρύτονη ρομαντική φωνή στο γκόθικ μου τη δίνει, ίσως γιατί μου φέρνει στο μυαλό τον βίλλε βάλο (!) αλλά ψάχνομαι.

Εννοείς για τα ανδρικά φωνητικά, πολλά εκ των οποίων σε διάφορα συγκροτήματα έχουν ξεφύγει από αυτό το μοτίβο.
Έχουν αρχίσει να γίνονται πιο ήπια αλλά και τα γυναικεία έχουν αυξηθεί.
Εξάλλου, για να βγει μια gothic ατμόσφαιρα σε ένα τραγούδι δεν είναι απαραίτητο αυτό να υπακούει σε διάφορους "κανόνες".
Σημασία έχει να αναδύονται συναισθήματα και να κινητοποιεί τις σκέψεις του ανθρώπου που το ακούει...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2008, 17:55:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Πρόσεχε μόνο μη λάβεις κάποια απάντηση που δεν θα περιμένεις με τίποτα...

περιμένω τα πάντα από σένα! ό,τι και να πεις δε με σοκάρεις!
έχεις ακούσει που λένε, τα σιγανά ποταμάκια...!

quote:
Εννοείς για τα ανδρικά φωνητικά, πολλά εκ των οποίων σε διάφορα συγκροτήματα έχουν ξεφύγει από αυτό το μοτίβο.
Έχουν αρχίσει να γίνονται πιο ήπια αλλά και τα γυναικεία έχουν αυξηθεί.

ίσως, αλλά εγώ δεν έχω τις ίδιες πηγές με εσένα, εννοόντας ο,τι ακούω ότι βάλουνε στα κλαμπς, ή ό,τι μου δείξει κάποιος γκοθάς, και επι το πλείστον, τέτοια φωνητικά συναντάω. εκτός βέβαια από πιο μέταλ φάσεις όπως έπικα κλπ.

άσχετο, άκουσε κανείς το 01011001 από ayreon; πρόσφατα άρχισα να τους ψάχνω κι έχω φάει σκάλωμα.

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2008, 07:45:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Μπα, σιγανό ποταμάκι δε με λες με τίποτα...

quote:
ίσως, αλλά εγώ δεν έχω τις ίδιες πηγές με εσένα, εννοόντας ο,τι ακούω ότι βάλουνε στα κλαμπς, ή ό,τι μου δείξει κάποιος γκοθάς, και επι το πλείστον, τέτοια φωνητικά συναντάω.

Για να βρεις καλά συγκροτήματα που να αξίζουν, θα πρέπει να ψάξεις αρκετά.
Αν γνωρίζεις πως και που να ψάξεις, μπορείς να ανακαλύψεις διαμάντια.
Σε κάποιο club μπορεί να ακούσεις και κάτι το καλό αλλά μπορεί να σου πλασάρουν ως gothic και τίποτα ebm, electro, noise κλπ και να αποκτήσεις μια εντελώς λανθασμένη αντίληψη για τη μουσική.

Από Ayreon δεν έχω ακούσει κάτι...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy