ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 3
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2008, 21:48:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Το εβλεπα αυτο..
Μπραβο ο τυπος,πολυ καλος στην κιθαρα..
Τι εμαθα σημερα εχει συναυλια ο Garyyyyyyyyyyyyy????
Καταλαβα,τα ξαδερφια μου εκει θα ειναι.
Crucifire παρε κι ενα αλλο www.youtube.com/watch?v=CI61GlQ0IJ8Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2008, 15:55:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Χαχα, το θεό!

Είχα πάει στο λάιβ Παπακωνσταντίνου/Θηβαίος/Μπουλάς/Ζουγανέλης στο θέατρο Πέτρας το καλοκαίρι, και όλοι περίμεναν πως και πως πότε θα βγει και θα ξαναβγεί ο Ζούγας!!!

Ειλικρινά, πιστεύω αυτός μαζί με τους Άγαμους Θήτες είναι απ'τους τοπ περφόρμερς της Ελλάδας αυτή τη στιγμή, τουλάχιστον από άποψη γέλιου και μυνημάτων που περνάνε υπόγεια, σου δίνουν τροφή για σκέψη (αντίθέτως με αυτό που έχω πει ότι μισώ, το ετοιματζίδικο)

Άσε που έχει ρίξει αρκετή μελέτη πάνω σε ένα κάρο είδη μουσικής. Αυτό βασικά ήταν μογγόλικο, αλλά έχει παίξει μέχρι και σε στυλ Μετάλικα. Αν ήταν λίγο πιο μπάσος, θα ήταν ο Χέτφιλντ:

http://www.youtube.com/watch?v=8PhohN9Fp1A

Εδώ έβγαλα τα σωθικά μου!

Θέλω να βρω καμιά εκτεταμένη ερμηνεία Ισπανικού στυλ όπως αυτό εδώ (δες τέλος)

http://www.youtube.com/watch?v=UCK4iZNkIuI

Στο λάιβ το είχε κόψει στη μέση και κάνει "γιατί γελάτε, ρε, καταλαβαίνετε τα λόγια; Αυτό το τραγούδι μιλάει για τη σχέση του ταύρου με τον ταυρομάχο!" και συνεχίζει ακάθεκτος! Το ιάαααααααννηηηηηηη

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2008, 18:57:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Xααααα!!!Απαιχτος!Φανταστικος!!
Να σου πω,ειναι πολυ πιο ανωτερος απο μερικα συγκροτηματα που ξερουμε.
Δες κι αυτο..www.youtube.com/watch?v=Lwhvou7h6OsΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2008, 09:42:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Είμαι απίστευτα ανορθόγραφος, απλά το s αντί για c, το έχουν κάνει όλοι, Όλοι, ΟΛΟΙ όσοι έχουν γράψει το όνομά μου.

Ε, όχι κι όλοι!
Εγώ τι να πω που το καϋμένο το nickname μου το βλέπω σε πολλές παραλλαγές και συντμήσεις;

Μιας και μιλάτε για Metallica θυμάμαι ότι είχα κάποιες κασέτες όταν πρωτοπήγα Γυμνάσιο και κάπου τις έχω ξεχασμένες.
Αλλά ποτέ δε μου κάθισαν στο αυτί μου, δεν ξέρω γιατί αλλά δε μου έλεγε τίποτα το να ακούσω το συγκεκριμένο είδος μουσικής.

quote:
Ειλικρινά, πιστεύω αυτός μαζί με τους Άγαμους Θήτες είναι απ'τους τοπ περφόρμερς της Ελλάδας αυτή τη στιγμή, τουλάχιστον από άποψη γέλιου και μυνημάτων που περνάνε υπόγεια, σου δίνουν τροφή για σκέψη (αντίθέτως με αυτό που έχω πει ότι μισώ, το ετοιματζίδικο)

Αγαπητέ, όλοι οι άνθρωποι εκπέμπουμε μηνύματα και προσλαμβάνουμε παράλληλα μηνύματα.
Γιατί σε χαλάει αυτό;
Ξέρω ότι το έχουμε συζητήσει ξανά όμως το θέμα δεν είναι να μας χαλάνε τα μηνύματα που εκπέμπουν οι άλλοι αλλά να μπορούμε να διακρίνουμε την ποιότητα τους.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2008, 12:14:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Δες κι αυτο

ΣΩΣΤΟΣ ΣΩΣΤΟΣ ΣΩΣΤΟΣ ΑΡΙΣΤΟΣ!!!!

Έτσι! Εδώ κολλάει ο στίχος του (κατά τ'άλλα πανηλίθιου) tus "θέλει ελευθερία; μεγάλωσέ την στην κουζίνα!"

Εσύ να τ'ακούς μαϊμού!!!

quote:
Ε, όχι κι όλοι!
Εγώ τι να πω που το καϋμένο το nickname μου το βλέπω σε πολλές παραλλαγές και συντμήσεις;

Εσύ κάνεις τα νικ copy-paste, δε μετράει! Και γι' αυτό κι εγώ γράφω D_I ή Ντιάης για να 'μαι μέσα πάντα! Η αλήθεια είναι ότι πάντα ξεχνάω αν έχεις c ή k!

http://www.youtube.com/watch?v=8BhrLv-wfSo
http://www.youtube.com/watch?v=tuQovmtcqK0

δύο για σήμερα, γιατί με πορώνουν οι μιμήσεις!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/09/2008, 15:07:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
quote:

Eσυ να τ'ακους μαιμου..


Τι να ακουσω βρε τρελοκομειο;εγω στο εβαλα να το ακουεις,λες να εχω διαφορετικη αποψη απο την δικη σου;
Επιτελους ηρθε και ο D.I.Μας ελειψες πολυυυυυυυυ!!!
Crucufire τι λες για αυτο; www.youtube.com/watch?v=fLyhFpDKqVE

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2008, 15:54:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Χα παλιό! Το εσύ να τ'ακούς πήγαινε στο στίχο που παρέθεσα!

Άντε, και ολόκληρο το "τραγούδι" για να φύγουμε εντελώς απ'το θέμα!

http://www.youtube.com/watch?v=lrLDzeFwseQ

Σόκιν, άκουσέ το μόνη σου!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2008, 17:19:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Kαι για να μην ξεχνιόμαστε:

Να σας δω εκεί!!!

http://www.myspace.com/poemband

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 12/09/2008 17:21:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2008, 23:59:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Το εχω ξανακουσει...Μου την ψιλοσπαει το στυλακι αυτο,αλλα εχει πλακα ο στιχος..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2008, 10:19:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
μαιμουδιτσα μου, πάντα εδώ είμαι εγώ.
Δεν χάνομαι, είμαι "σταθερή αξία".

quote:
Εσύ κάνεις τα νικ copy-paste, δε μετράει! Και γι' αυτό κι εγώ γράφω D_I ή Ντιάης για να 'μαι μέσα πάντα! Η αλήθεια είναι ότι πάντα ξεχνάω αν έχεις c ή k!

Τουλάχιστον οι δικές σου συντμήσεις είναι από αυτές που θα θεωρούσα αναμενόμενες.
Έχει τύχει όμως αρκετές φορές να διαβάσω και συντμήσεις αυτά τα χρόνια που δεν ξέρω πως προέκυψαν.

Την καλημέρα μου λοιπόν με Cradle Of Filth και Born in a burial gown.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2008, 14:58:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Αφιερωμενο στον φιλο μου D.I.
Nα σε βλεουμε και να χαιρομαστε παντα. www.youtube.com/watch?v=uK_COR3wPI4Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2008, 20:30:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Dyin'cubus...

Πωπω, ακόμα πονάει ο αυχένας μου και βουίζουν τα αυτιά μου από το χθεσίνο!

Τελικά οι Hannibal είναι πολύ καλοί (χρειάστηκε 2η φορά για να με πείσουν), οι wheelrunner καλοί σε αυτό το hard rock n' roll που παίζουν αλλά οι POEM απλά το 'χουν... Όχι επειδή είναι φίλοι, μου, αλλά επειδή δεν υπήρχε άτομο στο κλάμπι που να μη χτυπήθηκε, να μη μπήκε στο πτι, και να μην πήδηξε πάνω στον τραγουδιστή όταν βγήκε από τη σκηνή και ξάπλωσε στη μέση του dancefloor

Γειά σου ρε Γιώργη!

Τώρα ακούω το καινούριο των Haggard, και ομολογουμένως μου έχει σηκωθεί η τρίχα... η αναμονή άξιζε.

Πραγματικά, εκεί που νόμιζες ότι έχεις ακούσει το απόλυτο film score metal, έρχεται κάποιος και σου βάζει να ακούσεις κάτι που είναι σα ριπάρισμα του ήχου από dvd!!! Πόσο καλύτερο μπορεί να γίνει;!

Αν δεν πάω Gagarin να τους δω στις 22 Νοεμβρίου, να μου κοπούν τα πόδια!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2008, 09:24:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα σας!

quote:
Τώρα ακούω το καινούριο των Haggard, και ομολογουμένως μου έχει σηκωθεί η τρίχα... η αναμονή άξιζε.

Δε μας λες λίγο και τον τίτλο του νέου album τους;


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2008, 10:20:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Λεγεται Tales of Ithiria..
Που χανεσαι εσυ;τι θα γινει;θα σε κυνηγαμε;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2008, 12:45:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Που χανεσαι εσυ;τι θα γινει;θα σε κυνηγαμε;

Γίνε μέλος στο Fun Club του για να παίρνεις και newsletter !!!
Χώρια οι προσφορές σε φωτογραφίες και executive δείπνα με τον σταρ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2008, 22:04:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Μπα,δεν μου αρεσουν τα fun clubs...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2008, 10:49:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Γίνε μέλος στο Fun Club του για να παίρνεις και newsletter !!!

Καθώς και δωρεάν μπλουζάκια!

Την καλημέρα μου σε όλους με Gothica.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2008, 06:24:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Καλα αμα προκειται για μπλουζακια δεχομαιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2008, 08:48:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Τι γίνεται παίδες;

Έλεγα πως το θέμα θα έχει πατώσει, αλλά από ότι βλέπω καλά κρατάει και με καινούργιο αίμα.

Ελπίζω να είστε όλοι καλά

Χάθηκα για λίγο λόγω διαφόρων συγκυριών.....

Από εδώ και πέρα θα τα λέμε όμως πιο συχνά.

---------------------------------------------------------------------

YOU ARE THE MUSIC WHILE THE MUSIC LASTS


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2008, 14:12:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
ΠΟΥ 'ΣΑΙ ΡΕ ΠΡΟΦΕΣΣΟΡΑ!!!!

Indeed χάθηκες! Τσέκαρε και τα μειλ σου αυτες τις μέρες!

Άρχισε το χειμερινό semester και τρέχουμε, ε;

Λοιπόν λοιπόν, εν όψει της συναυκείας τους στις 22 Νοεμβρίου στο Gagarin, ας κάνω μια παρουσιασούλα του καινούριου άλμπουμ των...

HAGGARD - TALES OF ITHIRIA

Ατμοσφαιρικό, έντονο, πομπώδες, κινηματογραφικό όσο καμία άλλη δουλειά τους, κολληματικό, μικρό σε διάρκεια, αλλά μεστό. Πλήρες. Τα έχει όλα, στις σωστές ποσότητες, χωρίς περιττές φανφάρες, ιντερλούδια, άχρηστα και ανούσια μέρη που μόνο βαρετό κάνουν το κομμάτι.

Ναι, το άλμπουμ είναι concept. Έχει εισαγωγές, έχει αφηγήσεις, αλλά από το πρώτο κιόλας τρακ, θα καταλάβεις ότι παίζει άνετα να είναι ριπαρισμένο από dvd της κλάσης του Άρχοντα των Δαχτυλιδιών...

Το άλμπουμ λοιπόν αποτελεί την αφήγιση της ιστορίας των κατοίκων ενός χωριού, το οπίο καταλαμβάνεται με τη βία, κα χωρίς καμιά προειδοποίηση, μια Φθινοπωρινή νύχτα, κατά τη διάρκεια μιας γιορτής.

Όσοι καταφέρνουν να ξεφύγουν, οι περισσότεροι παιδιά, γυναικες και γέροι, οργανώνουν μια ομάδα αντίστασης, για να ξαναπάρουν πίσω το χωριό τους.

Μια ιδέα απλή μεν, αλλά δωσμένη απίστευτα.

Η μικρή διάρκεια του άλμπουμ ειναι θετική, γιατί αξίζει να το ακούς ολόκληρο, χωρίς να σημαίνει ότι και μεμονομένα τα κομμάτια δε λειτουργούν άψογα!

Η αναμονή άξιζε, γιατί ο Haggard προσφέρουν εδώ την πιο ολοκληρωμένη δουλειά τους, που ανεβάζει φοβερά τον πήχη στο είδος, ακόμα και για μπάντες όπως οι Rhapsody of Fire, στο χώρο του film score metal πάντα...

Ρίξτε του μια προσεκτική αυτιά. Πιστεύω φτάνει για να σας κερδίσει, αν σας ενδιαφέρει το είδος!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2008, 20:12:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Έλα ρε το εμέιλ μου το τσεκάρω συνέχεια και δεν έχω λάβει τίποτα.

Βγήκε το καινούργιο των Amon Amarth και είναι πολύ καλό, δηλαδή όχι τίποτα διαφορετικό από τα προηγούμενα αλλά στα κιλά τους που λέμε.

Είναι το πρώτο μέταλ cd που έχω πάρει εδώ και πολλούς μήνες.

Βασικά δεν έχω ακούσει τίποτα άλλο από καινούργια, όλο αυτό το διάστημα άκουγα τα παλιά σαν πάλιουρας που είμαι.

Καλό το εξώφυλλο των Haggard πάντως.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/10/2008, 20:26:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
E, όχι και τίποτα διαφορετικό; Δε μπορείς να πεις ότι δεν κάνουν συνέχεια βήματα μπροστά! Κάνε μια παρουσίαση στα παιδάκια άμα δε βαριέσαι, γιατί έχω τόνους υλικου να παρουσιάσω στις ερχόμενες μέρες!

Και μέιλ δε σου έχω στείλει ακόμα. Μόλις βρω λίγο χρόνο έχω να σου πω χημεία και τέρατα!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/10/2008, 01:56:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:

E, όχι και τίποτα διαφορετικό; Δε μπορείς να πεις ότι δεν κάνουν συνέχεια βήματα μπροστά! Κάνε μια παρουσίαση στα παιδάκια άμα δε βαριέσαι, γιατί έχω τόνους υλικου να παρουσιάσω στις ερχόμενες μέρες!

Και μέιλ δε σου έχω στείλει ακόμα. Μόλις βρω λίγο χρόνο έχω να σου πω χημεία και τέρατα!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...


Α εντάξει λέω και γω.

Στείλε μέιλ πάντως, έχω περιέργεια να μάθω για τα τέρατα


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2008, 02:34:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
http://www.youtube.com/watch?v=pl5kjZOPWdw

Για να μαθαινουμε και οι πιο νεοιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2008, 04:50:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:

http://www.youtube.com/watch?v=pl5kjZOPWdw

Για να μαθαινουμε και οι πιο νεοι


Εγώ που είμαι παλιός όχι μόνο δεν τους έχω ξανακούσει αλλά ούτε καν σαν όνομα δεν τους είχε πάρει ποτέ το μάτι μου.

Μ'αρέσανε όμως πολύ και τους έψαξα στο ίντερνετ. Οι shock Paris είναι από το cleveland, power μεταλάδες του 80.

Δυστυχώς τα cd τους είναι out of print και ακριβά. Θα τους έχω όμως υπόψη μου καθώς χαζεύω σε δισκάδικα, αν ποτέ τους πετύχω.

Πολύ καλή επιλογή Μαιμουδίτσα!

Edited by - A. Kircher on 08/10/2008 04:51:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2008, 10:23:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλώς τον A. Kircher!

Όπως είδες έχουμε όντως "νέο αίμα" κοντά μας και το θέμα καλά κρατάει.

Τον τελευταίο καιρό αρχίζω και ψάχνω στον φάκελο των τραγουδιών μου και βλέπω ότι σε αυτά συμπεριλαμβάνονται οι φάκελοι από πολλά συγκροτήματα που είτε έχω ακούσει λίγες φορές ή δεν ξέρω κι εγώ πως απέκτησα τα τραγούδια τους.

Αυτήν την στιγμή ακούω Scream Silence, ένα πολύ καλό gothic συγκρότημα από την Γερμανία με ανδρικά φωνητικά.
Θα πρότεινα να τους ψάξετε - βρίσκονται στον χώρο της μουσικής ήδη 10 χρόνια τώρα.

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο site τους.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2008, 19:04:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Scream Silence

Απλά υπέροχοι. Συμφωνώ και επαυξάνω.!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/10/2008, 22:32:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Γειά σου Dying Incubus!

Χαίρομαι φίλε μου που τα ξαναλέμε!

Παίδες εγώ τους τελευταίους μήνες ακούω μόνο 70s μέταλ και λίγο 80s οπότε ζω λίγο στο απώτερο παρελθόν. Και αυτό το εννοώ. Time Travel Machine και δεν συμαζεύεται.

Για παράδειγμα αυτή την περίοδο το αγαπημένο μου μέταλ συγκρότημα είναι.......οι Queen!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2008, 00:35:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Eνταξει τοτε.
http://www.youtube.com/watch?v=KJXLeryjSYEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2008, 07:05:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Καλό!!!

Ανταπαντώ όμως με....

http://www.youtube.com/watch?v=4DvlYv5RrVQ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy