ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 3
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2008, 22:01:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Καλά, εννοείται ότι χάρηκα, αλλά πρέπει ρε γαμώτο να πέσει φάση να μην έχετε εξετάσεις εκεί πέρα, να 'ρθεις να μπαστακωθείς τρεις μήνες να δημιουργήσουμε γαμώ το! Κι είχα ετοιμάσει ένα κάρο πράγματα να σου δείξω πάνω στους στίχους σου κλπ.

Anyway, που θα πάει...

Όσο για παρουσιάσεις, δεν ξέρω ρε παιδιά, τελευταία (ίσως το 'χω ξαναπεί) ό,τι ακούω μου φαίνεται λίγο. Αρχίζω και γυρίζω σε παλιές δουλειές συγκροτημάτων που δεν περίμενα ποτέ ότι θα άκουγα, βλέπε πιο gloomy εποχές summoning και τέτοια...

Είπα να τσεκάρω το καινούργιο των Edenbridge που το σχολιάζουν όλοι. Δε μου άρεσε. Είπα να τσεκάρω λίγο πιο γκόθικ-φολκ πράγματα, όπως Midnattsol... μπα...

Δεν ξέρω. Στον αντίποδα βέβαια, αξίζει να αναφέρω το καινούριο σινγκλ των Iced Earth. Δε θα κάνω πλήρη παρουσίαση, γιατί περιμένω να βρω χρόνο να τσεκάρω όλο το άλμπουμ, αλλά όσο κι αν με πορώνει ο Ρίπερ, ο Μπάρλοου είναι άλλο πράμα. Άκουσα τα κομμάτια που επανακυκλοφόρησαν με τη φωνή του Μπάρλοου (αυτά που είχαν κυκλοφορήσει στο Framing Armageddon Pt.1) και δεν παίζονται...

Κατά τ'άλλα, το 'χω ρίξει στα fantasy soundtracks και ακούω radio rivendell

Αφιερώνω το Farewell των Summoning... α, ρε, μια διασκευή με ορχήστρες που θα του 'κανα άμα είχα τα μέσα...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2008, 01:54:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Όσο για παρουσιάσεις, δεν ξέρω ρε παιδιά, τελευταία (ίσως το 'χω ξαναπεί) ό,τι ακούω μου φαίνεται λίγο. Αρχίζω και γυρίζω σε παλιές δουλειές συγκροτημάτων που δεν περίμενα ποτέ ότι θα άκουγα, βλέπε πιο gloomy εποχές summoning και τέτοια...

Εύγε, εύγε!

Έφερα μαζί μου κάτι cd που είχα για χρόνια ξεχασμένα στην Ελλάδα.

Atheist, Amorphis, My Dying Bride, Morbid Angel, Death, Sacred Reich, Anathema, Autopsy, In the Woods.

Διαλιέχτε, διαλέχτε...ότι δεν ξέρετε να κάνω παρουσίαση.

Λέω να παρουσιάσω πάντως τους Atheist, ένα τρομερό συγκρότημα από την Tampa, διαλυμένοι τώρα από το 1993, που συνδυάζουν death, jazz, latin και άλλα τινά ενδιαφέροντα.

Το single των Iced Earth δεν το έχω ακούσει ακόμα, πάντως το 2 του Framing Armageddon το περιμένω με ανυπομονησία.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2008, 03:06:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Εγώ πάντως το Σάββατο πήγα σε μια συναυλία – δυναμίτη, στους old school thrash-άδες Testament. Τι να πρωτοθυμηθώ? Το απίστευτο σε συχνότητα crowd surfing? Τον δυναμικό παλμό και το πάθος του κοινού? Το –εδώ θα αφήσεις τα κόκκαλά σου απόψε- pit? Το τεράστιο, επιβλητικό και τρομακτικό μπόι του Chuck Billy? Τελικά ο παλιός, είναι «αλλιώς» βγάζοντας όταν το θελήσει μια αξιοζήλευτη φρεσκάδα...

Φίλε A. Kircher πολύ αξιολογα τα ονόματα που αναφέρεις. Νομίζω μια παρουσίαση στα Tales from the thousand lakes από Amorphis , Symbolic από Death και Elements από Atheist θα ήταν χρήσιμη για κάποιον που δεν έχει ιδέα για τα εν λόγω γκρουπ και άλμπουμ.

ΥΓ.Ρε γαμώτο πότε ήρθες και δεν το πήρα χαμπάρι? Ελπίζω κάποια στιγμή να ξανάρθεις και να τα πούμε κι από κοντά.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2008, 06:23:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Φίλε Agnostic σίγουρα θα τα πούμε με το καλό και από κοντά κάποια στιγμή στο μέλλον. Τώρα ήρθα για λιγότερο από μήνα και μου φάνηκε πολύ μα πολύ λίγο.

Testament!
Οι θρύλοι του thrash! O Alex Skolnick είναι θεικός κιθαρίστας. Έχω ακούσει πως το πιο πρόσφατο άλμπουμ τους -The Formation of Damnation- είναι πολύ καλό αλλά δεν είχα την ευκαιρία να το ακούσω ακόμα, δυστυχώς.

Το έχει ακούσει κανείς εδώ;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2008, 07:42:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Μαζευτήκαμε σιγά - σιγά!

Φίλε A. Kircher, από τα συγκροτήματα που αναφέρεις δεν έχω ιδιαίτερα ακούσματα εκτός από τους My Dying Bride.

Προσωπικά θα μου άρεσε να εμπλουτιστεί το θέμα με παρουσιάσεις των My Dying Bride, Amorphis, Anathema.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2008, 01:03:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Φίλε μου A. Kircher το The Formation of Damnation είναι εξαιρετικό άλμπουμ. Παλιομοδίτικο thrash στο στιλ των παλιών δίσκων των Testament, αλλά με καινούρια, προσεγμένη παραγωγή και περισσότερο καθαρό ήχο. Τι άλλο θες! Συνδυασμός δυναμίτης!


Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/06/2008, 12:34:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Εγώ ακούω μόνο ποιοτική μουσική, όπως έχω ξαναπεί, οπότε...


Πάντως όταν μπορέσεις κάνε μου ένα φροντηστήριο περί Άμορφις!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/06/2008, 17:30:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Παιδιά,
αύριο κυκλοφορεί το καινούργιο των Judas Priest-Nostradamus.

Μπας και το έχει ακούσει κανείς να μου πει αν αξίζει;

Agnostic, θα το κοιτάξω το The Formation of Damnation, μου άνοιξες την όρεξη


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2008, 16:26:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a
Παιδιά έρχεται η Madonna στην Ελλάδα, τρέξτε να πάρετε εισιτήρια.


Στο Βασίλειο Των Τυφλών, Ο Μονόφθαλμος ΒασιλεύειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/06/2008, 17:48:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Παιδιά έρχεται η Madonna στην Ελλάδα, τρέξτε να πάρετε εισιτήρια.

Ναι, και προτείνω να πάρετε και από τα καλά, αυτά με τα 299 ευρώπουλα.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2008, 07:56:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Ναι, και προτείνω να πάρετε και από τα καλά, αυτά με τα 299 ευρώπουλα.

Είναι και πάμφθηνα τα εισιτήρια!
Πληροφορίες πάντως λένε ότι το επόμενο album της θα είναι metal με gothic & ethereal πινελίτσες!

Ομολογώ πάντως πως αν και δεν είναι στα ακούσματα μου, η συγκεκριμένη γυναίκα είναι ένας μύθος.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2008, 17:12:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Ναι, για αυτό που κάνει καλή είναι η Μαντόνα.
Και κρατιέται και καλά για την ηλικία της.
Άντε λέω να κάνω καμιά παρουσίαση στο επόμενο ποστ, έτσι για να μπούμε πίσω στο θέμα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/06/2008, 17:55:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
ATHEIST

Οι Atheist ήταν ένα από τα συγκροτήματα που άφησαν ένα μικρό αλλά πολύ σημαντικό στίγμα στην εξέλιξη του μέταλ. Όπως και άλλοι μεγάλοι πρωτοπόροι, παρέμειναν στην αφάνεια κατά το μεγαλύτερο μέρος της καριέρας τους και μόνο τα τελευταία χρόνια άρχισαν να συγκεντρώνουν την προσοχή και τον σεβασμό μιας μεγάλης μερίδας ακροατών της σκληρής μουσικής.

ΤΟ συγκρότημα δημιουργήθηκε στην Σαρασότα της Φλόριντας το 1984. Συνέχισαν με διάφορα ονόματα μέχρι το 1988 όπου ηχογράφησαν και τον πρώτο δίσκο τους με τίτλο Piece of Time.
Ο δίσκος αρχικά κυκλοφόρησε μόνο στην Ευρώπη και μετά από 2 χρόνια, το 1990 δηλαδή, κυκλοφόρησε και στην αμερική.
To Piece of Time κινείται στα πλαίσια του death metal με έντονα τα τεχνικά στοιχεία όπως συνεχείς ρυθμικές αλλαγές, μη γραμμική προσέγγιση στα ριφ και διάφωνες συγχορδίες.

Εδώ αξίζει να αναφέρουμε πως με την κυκλοφορεία αυτού του άλμπουμ, το μοναδικό στυλ των Atheist αρχίζει να επιρεάζει αρκετά συγκροτήματα όπως οι Death, οι Cynic, και οι Pestilence, και άλλους που μέχρι τότε περιορίζονταν στο παραδοσιακό death χωρίς ιδιαίτερα τεχνικά στοιχεία.

Το 1991 κυκλοφόρησε το δεύτερο άλμπουμ τους με τίτλο Unquestionable Presence. Πρόκειται κατά γενική ομολογία για την κορυφαία δουλειά του σχήματος και έναν από τους καλύτερους death δίσκους στην ιστορία του είδους.

Αν δεν με πιστεύετε διαβάστε τι γράφουν οι κριτικοί για αυτό το έργο σταθμός στην ιστορία του μέταλ.

"Throughout the album, dissonant, lightning-speed guitar riffs, slap bass, and screwy time signatures collide to create a recipe at once more intricate and more approachable than its predecessor -- all the while keeping song lengths to manageable three to four minutes for maximum, concentrated impact."

Πoιο progressive από αυτό δεν γίνεται.

Μετά από αυτά το συγκρότημα διαλύθηκε για να επανασυνδεθεί το 1993 και να κυκλοφορήσει τον τελευταίο τους άλμπουμ με τίτλο Elements.

Αν και δυστυχώς δεν το έχω αυτό το άλμπουμ, οι κριτικές που πήρε ήταν αρκετά καλές και φαντάζομαι θα στέκεται στα πολύ υψηλά επίπεδα των δύο προηγουμένων.


Αυτά τα λίγα.

Και κάποιοι στίχοι. Why Bother? από το πρώτο άλμπουμ.

Stop and look around at politics
No, nothing's changed, it still remains
The same old fear, the things we hear
I've heard enough, I won't adhere

Why bother voting
It won't do us any good
Octogenarian leaders
Telling us they would

I know that there's got to be a way
There's not that much that you or I can say
To make a dent in the land of the free
The darker side of life they never see

Election time is here, but do you care?
It's not our choice, we cannot voice
If they won't hear, the issue's clear
A more modern plan to run this land

Ακούστε τους αν δεν τους έχετε ακούσει ποτέ, θα εκπλαγείτε από την τεχνική και όχι μόνο!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2008, 18:27:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a
Κάτι πήρε το αυτί μου για Sex Pistols, ξέρει κανείς πότε έρχονται και που θα παίξουνε?

Έτσι για να θυμηθούμε τα παλιά και να τους ρίξω και κανά γιαούρτι μπας και συνέλθουνε ποτέ οι παλιοfakepunk.

Γέροι αυτοί, γέροι κι εμείς, γ...α με μεγάλα γράμματα. Καλή φάση θα είναι πάντως.


Στο Βασίλειο Των Τυφλών, Ο Μονόφθαλμος ΒασιλεύειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2008, 18:31:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a
D.I. για τους Anathema που αναφέρεις δεν ξέρω, αν εξαιρέσεις 3-4 πολυ καλά κομμάτια που έχουν βγάλει, τα υπόλοιπα τα βαριέμαι μέχρι αηδίας δεν ξέρω. Κάπως υποτονικά και προβλέψιμα μου φαίνονται, άρυθμα, χωρίς μελωδία δεν ξέρω τις πταίει , δεν το έχω εντοπίσει επακριβώς ακόμη.

To FRAGILE DREAMS όμως σπάει κόκαλα, το γουστάρω πολύ.


Στο Βασίλειο Των Τυφλών, Ο Μονόφθαλμος Βασιλεύει

Edited by - seirios12a on 20/06/2008 18:32:17Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2008, 03:29:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher

Κάτι πήρε το αυτί μου για Sex Pistols, ξέρει κανείς πότε έρχονται και που θα παίξουνε?

Έτσι για να θυμηθούμε τα παλιά και να τους ρίξω και κανά γιαούρτι μπας και συνέλθουνε ποτέ οι παλιοfakepunk.

Γέροι αυτοί, γέροι κι εμείς, γ...α με μεγάλα γράμματα. Καλή φάση θα είναι πάντως.


16 Ιουλίου στο Καραισκάκη. Ανοίγουν οι New York Dolls.
Πάντως μην είσαι και πολύ excited. Τα μεγαλεία έχουν περάσει ανεπιστρεπτεί.



Edited by - A. Kircher on 21/06/2008 03:31:41Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2008, 10:02:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a
Δυστυχώς πάνε τα παλιά μεγαλεία, γι' αυτό είπα γέροι αυτοί - γέροι κι εμείς. Δεν ξέρω, θα το σκεφτώ πάντως, μιας και είναι και κοντά. Είδομεν


Στο Βασίλειο Των Τυφλών, Ο Μονόφθαλμος ΒασιλεύειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2008, 10:17:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε seirios12a, κι εγώ από Anathema δεν έχω πάρα πολλά τραγούδια και φυσικά δε μου αρέσουν όλα από αυτά.
Υπάρχουν πάντως κάποια που έχω ξεχωρίσει και τα ακούω αρκετά ευχάριστα και πιστεύω ότι είναι πολύ καλά.

Το Fragile dreams είναι ένα από αυτά!

Την καλημέρα μου με Shape Of Despair και Angels of distress.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2008, 18:01:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Εμένα μου αρέσει πολύ το Silent Enigma. Μάλιστα το ακούω αυτή την στιγμή για πολλοστή φορά.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2008, 07:53:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Εγώ πάλι επί 3 μέρες ακούω ό,τι albums έχω από Dargaard κι από Autumn Tears.

Για τους πρώτους ανυπομονώ να βγάλουν καινούριο album γιατί έχουν να βγάλουν από το 2004 (Rise and fall) και για τους δεύτερους λυπάμαι που δεν πρόκειται να βγάλουν ξανά...

Το απόγευμα θα το ρίξω στους The Sins Of Thy Beloved.





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2008, 18:41:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Σε λίγες μέρες θα πάω να πάρω το καινούργιο single των Iced Earth.

Περιμένω πως και πως να ακούσω τον Barlow χε χε!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/06/2008, 08:11:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Κάπου πρέπει να έχω κάποια δουλειά των Iced Earth αλλά για να μην τους έψαξα περαιτέρω, προφανώς θα είχα αποφασίσει να μην διευρύνω τόσο τους μουσικούς μου ορίζοντες.

Αν έχετε χρόνο, ψάξτε λίγο τους Todesbonden.
Πολύ καλή μουσική κι ένα πολύ καλό ξεκίνημα που πιστεύω ότι αξίζει να αναφερθεί.

Θα γράψω σύντομα περισσότερα για αυτούς.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2008, 03:06:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Κάπου πρέπει να έχω κάποια δουλειά των Iced Earth αλλά για να μην τους έψαξα περαιτέρω, προφανώς θα είχα αποφασίσει να μην διευρύνω τόσο τους μουσικούς μου ορίζοντες.

Να τους ψάξεις μόνο αν θέλεις να το γυρίσεις στο παραδοσιακό μέταλ.

quote:
Αν έχετε χρόνο, ψάξτε λίγο τους Todesbonden.

Καινούργιοι είναι; Έγραφα ότι τους έψαχνα αλλά κάνω edit γιατί τους κοίταξα, και είναι από την Virginia, Gothic Doom metal. Και βλέπω ότι και τα review τους δεν είναι άσχημα για πρωτοεμφανιζόμενο σχήμα.


Edited by - A. Kircher on 01/07/2008 03:09:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/07/2008, 08:19:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Ναι, οι Todesbonden είναι καινούριο συγκρότημα και τα reviews τους είναι πράγματι πάρα πολύ καλά.
Η πρώτη τους δουλειά είναι ένα cd single (Stormbringer), είναι αρκετά προσεκτική και καλοδουλεμένη και πιστεύω ότι αξίζουν να τους ψάξει κάποιος.

Ωραίος ήχος, πολύ καλά τα φωνητικά της Laurie Ann Haus ενώ πριν λίγες ημέρες κυκλοφόρησε η νέα τους δουλειά.


Θα ακολουθήσει παρουσίαση οσονούπω.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2008, 14:55:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Ανούσια ερώτηση, αλλά παίζει να κατεβεί κανείς την Παρασκευή στο Αν για τον τελικό του Battle of the Bands? Εγώ θα πάω γιατί παίζει ένα φίλος (ο μπασίστας των Σαβαώθ συγκεκριμένα)...

Έρχεται παρουσίαση για τους Desperadoz που θα αρέσουν στον Kircher. Yeeehaaaawwww

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2008, 07:24:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Εγώ αύριο έχω τρέξιμο από νωρίς το πρωί κι υπολογίζω να τελειώσω κατά τις 8 - 9 το βράδυ οπότε δε νομίζω να έχω το κουράγιο για οτιδήποτε μετά.
Ελπίζω μόνο να τελειώσω αυτά που θέλω να κάνω αύριο και να μην χρειαστεί να τα κάνω από Δευτέρα...





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2008, 21:56:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Xαιρετώ την Μεταλλική ομύγηρη!!!

Μόλις επέστρεψα από το BANG YOUR HEAD FESTIVAL που έγινε στην Γερμανία.

Δεν νομίζω ότι μπορώ να περιγράψω αυτό που έζησα.

Φωτογραφίες επειδή είναι πάρα πολλές μπορείτε να δείτε στην σελίδα μου στο my space:

http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=183359439

To line up:

Friday, June 27


show start

show end

CONTRACRASH 09:30 10:05
TYR 10:15 10:55
AGENT STEEL 11:05 11:45
KORPIKLAANI 11:55 12:40
FORBIDDEN 12:50 13:35
ENSIFERUM 13:50 14:45
RAGE 15:00 15:55
WHITE LION 16:10 17:10
GREAT WHITE 17:25 18:25
ICED EARTH 18:40 19:40
QUEENSRYCHE 20:10 23:15

Saturday, June 28



AGE OF EVIL 09:30 10:10
SECRECY 10:20 11:00
BREAKER 11:10 11:50
ONSLAUGHT 12:00 12:40
LIZZY BORDEN 12:55 13:45
TANKARD 14:00 14:50
HARDCORE SUPERSTAR 15:05 15:55
OBITUARY 16:10 17:05
GRAVE DIGGER 17:25 18:25
YNGWIE MALMSTEEN 18:45 19:55
SAXON 20:20 21:35
JUDAS PRIEST 22:05 23:50

Συμβουλεύω τους νεότερους να μην χάνουν την ευκαιρία να επισκέπτονται τέτοια φεστιβάλ. Η εμπειρία είναι ανεπανάληπτη.

Θα βγει Ντιβιντι σίγουρα μια και ήταν τα 10 χρόνια του φεστιβάλ όπου θα με δείτε σίγουρα γιατί ήμουν πρώτο τραπέζι πίστα και ο Lizzy Borden έκανε ένα εκπληκτικό horror show και με πασάλειψε με ψεύτικο αίμα χεχεχε σαν βρυκόλακας ήμουν.

Στους Τέσταμεντ πήγα κι εγώ ακούστε το καινούργιο τους σπέρνει.

Οι Φορμπίντεν ήταν απλά εκπληκτικοί και στο warm up show se club την προηγούμενη μέρα και στο φεστιβάλ.

Οι Ενσιφέρουμ παίξανε και το INTO THE BATTLE που δεν το είχα ακούσει ποτέ.

Οι Κόρπικλαανι...!!! τί να πω για τα παιδιά μας στείλανε κανονικά.

Θα επανέλθω.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2008, 15:52:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Μαλβίναααααααααααααα!

quote:
Συμβουλεύω τους νεότερους να μην χάνουν την ευκαιρία να επισκέπτονται τέτοια φεστιβάλ. Η εμπειρία είναι ανεπανάληπτη.

Ναι, όντως παιδιά, μιας και η Γκρέτελ χαρίζει εισητήρια/πήγαιν' έλα/διαμονή, συμφωνώ ότι είναι μια ευκαιρία που δεν πρέπει να χαθεί!

TYR 10:15 10:55
KORPIKLAANI 11:55 12:40
ENSIFERUM 13:50 14:45
ICED EARTH 18:40 19:40

Μαλβίνα, θα σε...

quote:
Οι Ενσιφέρουμ παίξανε και το INTO THE BATTLE που δεν το είχα ακούσει ποτέ.

Οι Κόρπικλαανι...!!! τί να πω για τα παιδιά μας στείλανε κανονικά.


Μαλβίνα... άντε και...!

Ξέρεις, άλλο το review μιας συναυλείας, κι άλλο το "κοιτάχτε εγώ τι είδα, ζήλια-ψώρα!"

Ρε πούστη το 2009 αργεί, και ο insider μου στη loud sound λέει ότι τότε θα ξανάρθουν οι Ενσιφέρουμ (κατα Σάμι " Ένζι - φερούμ ")...

Αλλά που θα πάει... και θα φτιάξω ΝΑ ένα σπαθί! Θα φτάνω πίσω, τον Γιάνε!

Into battle we ride with gods by our side!
We 're strong, and NOT AFRAID TO DIIIIIIIIEEEEEE !!!!!!!!

Και να πάρουν μαζί τους και τους Κορπικλάανι !!!!!11!1eleventeen11!!1!!!1

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2008, 15:54:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Δεν πιστεύω να είδες λάιβ και το Deathbringer from the sky... πρόσεξε τι θα πεις...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2008, 18:54:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Kαι φυσικά το παίξανε!!

Το βραδάκι θα επανέλθω με λεπτομέρειες, τιμές κ.λ.π.

Είναι γενικά ένα φτηνό ταξίδι, αν δεν ξεσκιστείς στις αγορές cd, dvd, t-shirt, patches..... beer, beer


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy