ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 3
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2008, 11:07:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Απλά υπέροχοι. Συμφωνώ και επαυξάνω.!!!

Μάντεψε ποιό άτομο μου τους είχε συστήσει!

Φίλε A. Kircher, κι εγώ χαίρομαι που τα ξαναλέμε!
Εγώ όπως ήδη είπα άρχισα να "ξεθάβω" ό,τι έχω στη λίστα μου ώστε να κάνω και κάποια παρουσίαση στο θέμα.

Επειδή όμως σήμερα το πρωί ήθελα να ακούσω κάτι πιο "ήρεμο", ξεκίνησα με Aenima.
Τους είχα κάνει μάλιστα και παρουσίαση στο θέμα.

Όσοι δεν τους είχατε ψάξει, κάντε το τώρα.

Για εσάς λοιπόν το τραγούδι Pale.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2008, 15:28:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Πωπω, Kircher, Gretel, σα reunion παλιών συμμαθητών είναι!

Αλλά πρέπει να μάθετε από μουσική ρε παιδιά!

http://www.youtube.com/watch?v=_ATPpXEyH0U

Καλά, το τραγούδι μιλαει για μια πρώην του Draiman που έπεσε στην πρέζα, αλλά σήμερα αυτό το τραγούδι μου μίλησε διαφορετικά, γιατί την ώρα που το άκουγα, είδα δύο μπάτσους ντυμένος με πολιτικά, να οδηγούν ένα Πακιστανό, που δεν ήξερε ελληνικά, στο μικρό γραφείο της αστυνομίας στο σταθμό του τρένου στην ομόνοια, και να αρχίζουν να τον δέρνουν.

Το ωραίο είναι ότι όταν κατευθύνθηκα προς τα εκεί, για να ζητήσω τους αριθμούς μητρώου των γουρουνιών, ένας ένστολος που ηταν ήδη μέσα, με ειρωνικό χαμόγελο μου έκλεισε την πόρτα στα μούτρα, και έσβησε το φως για να μη βλέπω απ'τη τζαμαρία... Λες και δεν είχε ακούσει ήδη όλος ο σταθμός...

Θα μου πεις, τι μας το λες εμάς; Ακόμα είναι ανεβασμένο το αίμα στο κεφάλι μου, και ήθελα να το βγάλω από μέσα μου!

Γιατί να μην έχουμε μπάτσους σαν το Barlow γαμώτο...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2008, 17:36:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Ναι ρε γαμώτο, το καλοκαίρι που είμασταν στην Ελλάδα βρέθηκα σε μια παρόμοια φάση στο λεωφορείο από Αιγάλεω.

Ένας Πακιστανός που δεν είχε πληρώσει εισητήριο, τον έπιασε ο εισπράκτορας ή πως τον λένε αυτόν που μπαίνει μέσα και τσεκάρει τα εισητήρια. Σε κάποια φάση πήγε να φύγει από την πόρτα και τον έβαλε κάτω ο τύπος, πέσανε και μερικές ψιλές, εντωμεταξύ ο Πακιστανός δεν είχε και χαρτιά μαζί του.

Μετά ο Πακιστανός άρχισε να τρέμει και να κλαίει. Πραγματικά το θυμάμαι και νοιώθω πίκρα.

Βρέθηκα και σε φάση που Έλληνας δεν είχε πληρώσει εισητήριο, σε άλλη διαδρομή, και η αντιμετώπιση ήταν τελείως χαλαρή.

Ούτε καν πρόστημο δεν του έδωσε.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2008, 19:45:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Xε, καλά, οι ελεγκτές είναι συνήθως πρώην οδηγοί που έκαναν ένα κάρο μ*****ες και τους υποβίβασαν! Είναι τα καλύτερα παιδιά! Η πλάκα είναι ότι οι Πακιστανοί εδώ είναι οι μόνοι μετανάστες που δεν προκαλούν προβλήματα. Ακόμα και στον Ομόνοια, που είναι άπειροι, και χωρισμένοι σε περιοχές (turfs που λέτε κι εσείς εκεί) δε δημιουργούν προβλήματα...

Αλλά τον Έλληνα εκεί τον παίρνει. Γιατί κανας πιο πονηρεμένος λαός δε θα κάτσει να τις φάει.

Οι περισσότερες μικρές μέταλ συναυλείες στην Αθήνα γίνονται σε εκίνη την περιοχή περίπου. Πιο πολύ φοβάμαι κανα πορωμένο μπάτσο παρά πρεζόνια/αλήτες/κλπ.

Να δω πότε θα φτιαχτεί κανας χώρος της προκοπής, σε καμιά περιοχή της προκοπής.

Χάγγαρντ στο Gagarin ρε γαμώτο; Έλεος! Το μέγαρο το 'χουμε μόνο για το Φραγκούλη και το Σπανουδάκη;

Δε θα γίνουμε άνθρωποι ποτέ...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2008, 21:09:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:

Xε, καλά, οι ελεγκτές είναι συνήθως πρώην οδηγοί που έκαναν ένα κάρο μ*****ες και τους υποβίβασαν! Είναι τα καλύτερα παιδιά! Η πλάκα είναι ότι οι Πακιστανοί εδώ είναι οι μόνοι μετανάστες που δεν προκαλούν προβλήματα. Ακόμα και στον Ομόνοια, που είναι άπειροι, και χωρισμένοι σε περιοχές (turfs που λέτε κι εσείς εκεί) δε δημιουργούν προβλήματα...

Αλλά τον Έλληνα εκεί τον παίρνει. Γιατί κανας πιο πονηρεμένος λαός δε θα κάτσει να τις φάει.

Οι περισσότερες μικρές μέταλ συναυλείες στην Αθήνα γίνονται σε εκίνη την περιοχή περίπου. Πιο πολύ φοβάμαι κανα πορωμένο μπάτσο παρά πρεζόνια/αλήτες/κλπ.

Να δω πότε θα φτιαχτεί κανας χώρος της προκοπής, σε καμιά περιοχή της προκοπής.

Χάγγαρντ στο Gagarin ρε γαμώτο; Έλεος! Το μέγαρο το 'χουμε μόνο για το Φραγκούλη και το Σπανουδάκη;

Δε θα γίνουμε άνθρωποι ποτέ...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...


Καλά βαλτός είσαι???????? Εγώ τους ονειρευόμουνα στο ΗΡΩΔΕΙΟ!!! ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΙΚΑ!!!! ΚΑΙ ΤΟΥΣ CORVUS CORAX!!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2008, 22:00:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Διπλοποστιά!!!!Sorry!

Edited by - A. Kircher on 09/10/2008 22:02:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/10/2008, 22:01:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
[quote]
Όντως οι χώροι συναυλιών είναι πρόβλημα.

Αλλα και εδώ μην νομίζετε ότι τα πράγματα είναι καλύτερα για μέταλ συγκροτήματα. Σε κάτι καταγώγια παίζουν τα μικρά συγκροτήματα. Για να τους βάλεις σε στάδιο πάει από Maiden και πάνω.

Για αυτό και έχω καιρό (τι καιρό χρόνια δηλαδή) να πάω σε συναυλία. Σε γήπεδο δεν γουστάρω γιατί χάνεται η μαγεία του να είσαι κοντά και σε σε καταγώγιο δεν γουστάρω γιατί μπορεί να με βγάλουνε σφαγμένο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2008, 01:27:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
quote:

Καλό!!!
Ανταπαντώ όμως...

Eνταξει,κατι τελευταιο για να μην σας χαλαω και την ατμοσφαιρα και θα εξαφανιστω παλι..
http://www.youtube.com/results?search_query=SPITFIRE-Lead+me+on&search_type=&search=SearchΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2008, 01:30:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Eκανα λαθος.
Αυτο ειναι το σωστο.
http://www.youtube.com/watch?v=GWyOyXkI7WEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/10/2008, 15:28:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Καλά βαλτός είσαι???????? Εγώ τους ονειρευόμουνα στο ΗΡΩΔΕΙΟ!!! ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΙΚΑ!!!! ΚΑΙ ΤΟΥΣ CORVUS CORAX!!!!

Ναι, καλά, και με το που θα πει ο Αζίς who's allowed to live... AND WHO IS NOOOOOOOOOOT να σηκωθούμε όλοι μεταλοκέφαλλοι να σκαρφαλώσουμε στις κολώνες και στον τοίχο πίσω απ'τη σκηνή και να τα κάνουμε όλα π****να!!! Χώρια το τι γόπα, μπύρα και τζιβάνα θα μείνει αφού φύγουμε! Θα μου πεις, λες και στο μέγαρο μπορείς καν να καπνίσεις....

quote:
Αλλα και εδώ μην νομίζετε ότι τα πράγματα είναι καλύτερα για μέταλ συγκροτήματα. Σε κάτι καταγώγια παίζουν τα μικρά συγκροτήματα. Για να τους βάλεις σε στάδιο πάει από Maiden και πάνω.

Same here... αλλά για κάτι τέτοιες μπάντες, σκας και κολυμπάς... εεεε, πηγαίνεις.

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2008, 02:51:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Πολύ καλοί οι Spitfire! Γιατί να εξαφανιστείς όμως?

Καλά δεν είναι εδώ?

Σε ένα δισκάδικο, πολύ μαζικό που λέμε, είδα το καινούργιο cd των firewind με καμιά δεκαριά sticker απάνω (ο θεός της κιθάρας Gus G., έρχονται για τούρ στο U.S. and A. και τα λοιπά.)

Το έχει ακούσει κανείς?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/10/2008, 10:23:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Καλημέρα φίλοι μου,

Σήμερα η μέρα ξεκινησε με νοσταλγίες των λυκειακών εποχών, μιας και στο CD έπαιζε VOW WOW !!!

Ειδικά στο Don't Leave Me Now, τα ηχεία αγγίξανε τα όριά τους (έπεσε χρονικά και πάνω στις στροφές της Βάρκιζας - μια χαρά ).

Φαντάζομαι μαιμουδιτσα και A. Kircher καταλαβαίνετε τι εννοώ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2008, 03:01:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Δεν μπορεις να φανταστεις ποση αγαπη εχω για εκεινη την εποχη King..
Το καινουριο των Firewind?
Ξερω πως ξεκινανε tour τον Νοεμβριο, για το Premonition.

http://www.youtube.com/watch?v=UlfhG0yGZME&feature=related

Αυτο για να ξεκινησουμε ηρεμα,αν και δεν ειναι απο τα καλυτερα τους..
Και αυτο..
http://www.youtube.com/watch?v=Ka6OFwp25YI&feature=related

King μονο και μονο επειδη ενεφερες μια απο τις πιο καλες γκρουπαρες που υπηρξαν ποτε!!!

http://www.youtube.com/watch?v=N-S6-MP2mUY

Αυτα. Παω να προσπαθησω να κοιμηθω τωρα..
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2008, 05:03:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Α ρε τι μου θυμήσατε!!!!!

Τι ωραίες εποχές ρε γαμώτο! Τους Vow Wow ή Bow Wow όπως λέγονταν αρχικά τους είχα λυώσει στο πικάπ. Μάλιστα το καλοκαίρι που ήμουν κάτω άρχισα να ξεσκονίζω τα παλιά LP και τους ξανάκουσα. Ειδικά ο κιθαρίστας είναι τέλειος, λένε μάλιστα ότι ήταν αυτός που χρησιμοποίησε τα hammer πριν από τον Van Halen.

Θα βάλω τον crucifire μου φαίνεται να πάει να ψάξει στο Μοναστηράκι για τίποτα cd.

Για τους firewind τα review δεν είναι και τόσο καλά, γι αυτό ρώτησα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/10/2008, 21:13:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Ρε παιδιά, τον Κώστα τον πάω, το αγαπάω, αλλά το Premonition δε με τρέλανε. Χάρηκα που έχει σοβαρευτεί, έκοψε τις πολλές ποζεριές και τα μπλιμπλίκια, έχει ένα πολυ ώριμο ήχο, αλλά δεν έμεινα και μ@λ@κ@ς ακούγοντάς το...

Πάντως, Borat, αν έρθουν εκεί κοντά στους βάλτους της Φλόριδας (sic) κάνε μια άτα να τους δεις. Έχουν φάση λαιβ. Τους έχω δει τόσες φορές κι ακόμα μου κάνουν εντύπωση λάιβ!

Ρε 'σεις, ξεθάψατε τις λακ; Πάτε καλά;! Έ, ρε, Detroit Rock City που σας χρειάζεται, που κοντεύετε να γίνετε καρεκλάδες!

Εσύ, Άκη, κάτσε καλά στα στροφηλίκια εκεί, μην έρθουμε και σε μαζεύουμε κολυμπόντας!!! Σουμάχερ!

Kircher, όποτε θες, το Μοναστηράκι στο δρόμο μου είναι πάντα ;-)

Κυρα μαϊμουδίτσα...; Με τ'ρας πως σε τ'ράω; Ξυπνάς στους μαθουσάλες εδώ επικίνδυνες αναμνήσεις!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2008, 00:37:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Σε τ'ραω τ'ραω,εσυ μετρας;;;;;;;χα χα
Κυρα ετσι;; θα σε φτιαξω
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2008, 10:46:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Καλά βαλτός είσαι???????? Εγώ τους ονειρευόμουνα στο ΗΡΩΔΕΙΟ!!! ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΠΟΚΑΛΥΠΤΙΚΑ!!!! ΚΑΙ ΤΟΥΣ CORVUS CORAX!!!!

Πρέπει να είσαι το δεύτερο άτομο το οποίο γνωρίζω κι έχει ακούσει έστω τη μουσική των Corvus Corax και τους έχει εκτιμήσει.
Πολλά άτομα που έχω συζητήσει κι έχω αναφέρει το εν λόγω συγκρότημα νομίζουν ότι δαιμονίζομαι κι άρχισα απλά τα λατινικά...

Με τους Apocalyptica δυστυχώς δεν έχω ασχοληθεί δυστυχώς και πρέπει να το κάνω.

Όσον αφορά τους αστυνομικούς, τους εισπράκτορες κλπ οι πρώτοι μου προκαλούν μια αντιδραστική τάση ενώ οι δεύτεροι μια αδιαφορία.
Τι σου κάνει η δίψα για εξουσία...



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2008, 12:46:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Πρέπει να είσαι το δεύτερο άτομο το οποίο γνωρίζω κι έχει ακούσει έστω τη μουσική των Corvus Corax και τους έχει εκτιμήσει.

Το άλλο δηλαδή ποιό είναι ???

Μήπως είμαι εγώ δάσκαλε, μήπως είμαι εγώ ???

Σήμερα το ρεπερτόριο είχε LEGS DIAMOND - Out on Bail ....
Δισκάρα......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2008, 14:36:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Έλεος, αυτό το στυλ μουσικής, όσο μου αρέσει να το παίζω στην κιθάρα (έχει αυτό το crunchy feeling), τόσο ελεϊνό μου ακούγεται...

Corvus Corax; Τι 'ν' αυτοί; Κάποια πρόταση;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/10/2008, 14:42:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Βασικά τώρα ακούω αυτό...

http://www.youtube.com/watch?v=IrRWH-p9WHw

Πολύ ωραίο! Μου κάνει εντύπωση η τραχιά παραγωγή του μπιτακίου. Έχουν κανένα γωστό κομμάτι;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2008, 01:22:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
King..
Παρε να ξεκινησουμε καλα.

http://www.youtube.com/watch?v=y6MwhwOFy5s&feature=relatedΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2008, 01:34:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Κι επειδη σημερα ειμαι λιγακι χαρουμενη, ακου κι αυτο:

http://www.youtube.com/watch?v=8LMw_tvSY9Q&NR=1Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2008, 06:11:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Crucifire δεν το έγραψα για πλάκα το Μοναστηράκι. Θέλω κάποια CD εν καιρώ, οπότε θα τα μιλησουμε και θα δούμε αν μπορείς να γίνει.

Ρε σεις υπάρχει ανάποδη μετανσάρκωση;
Αν υπάρχει, θα ζητήσω να γεννηθώ το 1952 για να είμαι 20 χρονών το 1972. Μετά θα γίνω roadie για να είμαι δίπλα στους θεούς ειδικά σε αυτή την συναυλία.

http://www.youtube.com/watch?v=KgZSnAkQc4c

μετά στην Καλιφόρνια

http://www.youtube.com/watch?v=pfzv3bf9-OY&feature=related
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2008, 18:09:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Ούτε κι εγώ είπα για πλάκα ότι θα πάω. Σοβαρά είναι στο δρόμο μου σχεδόν κάθε μέρα. Δλδ μια στάση του τρένου μακριά απ'το δρόμο μου. Δε μπορώ να εγκυηθώ τίποτα, γιατί δεν τα ξέρω και πολύ τα κατατόπια, αλλά δεν έχω πρόβλημα να ψάξω.

Πωωωωωωωωωωωωωωωπω, τι ήταν αυτό το πρώτο βίντεο που έστειλες;!;!

I'm a highway staaaaaaaaaaaaaaaaaaaaar

Πάω να πιάσω κιθάρα πάλι! Αν και γι'αυτό το τραγούδι, θέλει ντραμς!

http://www.youtube.com/watch?v=nQ5L01crXKI

Και ανταπαντώ με τη μπάντα που όπως είπα ακούω πολύ τελευταία (έχουν τρελό μέλλον στο μέταλ πάνθεον, και δεν είναι καν μέταλ!)

http://www.youtube.com/watch?v=jcGbFPxxIVA

Αν σας αρέσουν, δείτε όλο το λάιβ στο DeepRockDrive. Kαρα-αξίζει!

ΚΥΡΑ μαϊμουδίτσα... σε επαναφέρω στην τάξη!!! Κάνατε το γκοθομεταλοτόπικ εκδρομή των ΚΑΠΗ !!!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2008, 23:13:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
quote:

Ρε σεις υπάρχει ανάποδη μετανσάρκωση;
Αν υπάρχει, θα ζητήσω να γεννηθώ το 1952 για να είμαι 20 χρονών το 1972.

Noμιζα πως εισουν ηδη γεννημενος τοτε!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2008, 23:43:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
quote:

ΚΥΡΑ μαϊμουδίτσα... σε επαναφέρω στην τάξη!!! Κάνατε το γκοθομεταλοτόπικ εκδρομή των ΚΑΠΗ !!!

Reallyyyyyyyyyyyy!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=6iURWJEmeBI

Παρε να εχεις καπη μπολικαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2008, 02:29:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Kι αυτο..
http://www.youtube.com/watch?v=CcAiI1Zk3zUΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2008, 10:28:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Το άλλο δηλαδή ποιό είναι ???

Μήπως είμαι εγώ δάσκαλε, μήπως είμαι εγώ ???


Τσου!
Αλλά μπορώ να πω ότι μόλις βρήκα ποιό είναι το τρίτο άτομο!

Τους Corvus Corax τους ανακάλυψα όταν είχα αγοράσει το διπλό cd "Goths' paradise V".
Δε με είχαν ενθουσιάσει πολλά από τα τραγούδια των συγκροτημάτων που περιείχε αλλά ανάμεσα στα λίγα που ξεχώρισα, ήταν κι οι Corvus Corax.

Κι είμαι σίγουρος ότι αν τους ψάξει ο crucifire θα του αρέσουν αρκετά.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2008, 14:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Παρε να εχεις καπη μπολικα

Έλεος... αίσχος κατάντια ξεπεσμός...

Λακ, καψούρα, μέλια και πεταλούδες... μια χούφτα χαρούμενοι, κι από κάτω μόνο κοριτσόπουλα να σφάζονται λες και βλέπουν το Sakis...

Οι Σκάννερ κάπως τρώγονται γιατί πάνε να κάουν κάτι μεταξύ παλιών Helloween και Manowar... Αλλά που πας μωρή στρίγγλα χωρίς τονική διόρθωση;! Φάλτσα καμπάνα είναι χειρότερη κι από ξεκούρδιστη κιθάρα!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2008, 15:30:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Κι είμαι σίγουρος ότι αν τους ψάξει ο crucifire θα του αρέσουν αρκετά.

Indeed! Αν και δεν έχω πολλή ελεύθερο χρόνο για να τους ψάξω, μιας και αναλώνομαι τελευταία στις δουλειές του Kitaro, που έρχεται την Πέμπτη.

Ψιλοκολλάει σήμερα το εσο. Πήγα να κάνω edit στο προηγούμενο για να μη στείλω 2ο μνμ, αλλά... δεν ήθελε!

ΕDIT: Κι όμως γυρίζει....
______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 17/10/2008 15:38:48Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy