ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 3
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2007, 18:07:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
επίσης σκεφτόμουν ότι ο kircher μάλλον δεν ξέρει "τη μαρία την άσχημη".

Όπα...με προσβάλεις....και την Μαρία την Άσχημη ξέρω, και τον Γιάννη τον Όμορφο, καί ότι άλλο παίζει....... είμαστε οργανωμένοι εμείς οι ξενιτεμένοι

quote:
Φάτε ρε "αρσενική" σοπράνο :

http://www.youtube.com/watch?v=yuSrsGzhD9U&mode=related&search=

ΦΩΝΑΡΑ καλή του ώρα....


Ωχ...τρομερός....που τον θυμηθηκες!!!

quote:
Φίλε A. Kircher, το The poet and the pendulum πρέπει όντως να είναι αρκετά ενδιαφέρον κι αυτό το κολπάκι με το παιδί σοπράνο θα του δίνει καλύτερο "χρώμα" πιστεύω.
Για κάποιο λόγο νιώθω πως όταν ακούμε σοπράνο, το μυαλό μας πάει σε κάποια γυναίκα...

Συμφωνώ φίλε Dying Incubus. Παρεπιπτόντως πριν από λίγο το άκουσα για πρώτη φορά και το τραγούδι είναι αρκετά καλό!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2007, 18:08:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Μόλις τώρα άκουσα το The poet and the pendulum!

Πολύ καλό ξεκίνημα του τραγουδιού, δημιουργεί αρκετά μελαγχολική και dark ατμόσφαιρα κι ο μικρός σοπράνο μου αρέσει επίσης!

Γενικά καλή δουλειά η καινούρια των Nightwish, η Ανέτ είναι μια χαρά και δένει με το group.

Μου την δίνουν μόνο τα voice overs, μου έρχεται να ρίξω κουτουλιά στον υπολογιστή!
Έλεος!



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/08/2007, 20:48:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Μου την δίνουν μόνο τα voice overs, μου έρχεται να ρίξω κουτουλιά στον υπολογιστή!

Ναι φίλε Dying Incubus! Και δυστυχώς το πρόμο έχει βγει έτσι μόνο, οπότε μέχρι να κυκλοφορήσει το κανονικό άλμπουμ θα βολευτούμε με αυτό.....

Πρώτη φορά ακούω ολόκληρο δίσκο των Nightwish αλλά οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2007, 09:04:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου, οι Nightwish έχουν και πολύ καλύτερα τραγούδια οπότε έχεις καιρό ακόμα.
Θα δεις από Δευτέρα κι άλλα πράγματα και θαύματα από αυτούς!

Νιώθω ότι με εποχή Tarja ήταν απλά διαφορετική "ενσάρκωση" του συγκροτήματος όπου τώρα πέρασε σε μια άλλη, εξίσου ενδιαφέρουσα.
Γενικότερα δε μου αρέσει να συγκρίνω ένα συγκρότημα με τους 2 διαφορετικούς τραγουδιστές που μπορεί να είχε.

Την καλημέρα μου με το Beyond belief από Epica.
Ίσως το καλύτερο τραγούδι του καινούριου τους album...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2007, 09:30:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
τις καλημέρες μου με... I Can't Live (If Living Is Without You)
τι να κάνω, αυτό ακούνε εδώ! αλλά θα τους φτιάξω! μόλις τελειώσει το τραγούδι, θα πέσει το pilgrim από maiden!

quote:
Και δυστυχώς το πρόμο έχει βγει έτσι μόνο

το έχουν μάθει πια οι εταιρίες ρε γαμώτο, και βάζουν voice overs, μιξάρουν το τέλος ενός τραγουδιού με την αρχή του επόμενου, και γενικά κάνουν ό,τι μπορούν για να μας τα σπάνε, λες και, όταν βγει επιτέλους το άλμπουμ, δε θα μπορούμε να το κατεβάσουμε...

quote:
και την Μαρία την ’σχημη ξέρω, και τον Γιάννη τον Όμορφο, καί ότι άλλο παίζει

τρεντάάάάάάάάάάάά

quote:
μου έρχεται να ρίξω κουτουλιά στον υπολογιστή!

ποιός έχει το πλεονέκτημα;!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2007, 09:52:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
ποιός έχει το πλεονέκτημα;!

Μάλλον το έχω εγώ...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/08/2007, 12:31:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
γιατί ρε τούβλα έχεις στο κεφάλι σου;

το άκουσες τελικά ολόκληρο το cd;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2007, 02:01:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Άσχετο σχόλιο....

Το Seventh Son of a Seventh Son των Maiden είναι κορυφαίο.

Το άκουγα πριν λίγο, δηλαδή το έχω ακούσει άπειρες φορές αλλά κάθε που το ξανακούω με ανεβάζει.....

All Time Classic!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2007, 06:22:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros
Βγάζουν καινούριο CD οι ΤΕΡΑΣΤΙΟΙ MOONSPELL που είναι και το αγαπημένο μου συγκρότημα!! Το άλμπουμ πρόκειται για επανεκτελέσεις του Θρύλικού έπους mini-LP Under the moonspell, tou demo Anno Satanae και του φοβερού demo τραγουδιού- του πρώτου που έβγαλαν ποτέ, Serpent Angel... Πλήρες tracklisting:


- Halla alle halla al rabka halla (Praeludium/Incantatum Solistitium)
- Tenebrarum Oratorium (Andamento I/Erudit Compendyum)
- Interludium/Incantatum Oequinoctum
- Tenebrarum Oratorium (Andamento II/Erotic Compendyum)
- Opus Diabolicum (Andamento III/Instrumental Compendyum)
- Chorai Lusitânia! (Epilogus/Incantatam Maresia)
- Chorai Lusitânia! (Epilogus/Incantatam Maresia)
- Intro
- Goat on Fire
- Ancient Winter Goddess
- Wolves from the Fog
- Outro
- Serpent Angel


ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
http://periplanisis.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2007, 10:12:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
λοιπόν τους moonspell ποτέ δεν τους συμπάθησα ποτέ, λόγω των φωνητικών τους, αλλά ίσως τώρα είναι μια καλή ευκαιρία να κάνω άλλη μια προσπάθεια!

σάτυρε, stick around να κάνεις παρουσίαση όταν κυκλοφορήσει!

kircher... σώπα! χεχε! έχω την εντύπωση ότι φέτος δεν το παίξανε στην Ελλάδα... ή αυτό ήταν ή κάποιο άλλο, από το ομώνυμο cd που τσαντίστηκα που δεν το παίξανε... αλλά έχω την εντύπωση ότι αυτό ήταν.

και μιας και με έφτιαξες, την καλημέρα μου με "το κακό που κάνουν οι άνθρωποι" [the evil that men do για τους noobs!]

όπως πρόπερσι που ήρθαν για το early days dvd, και δεν έπαιξαν το 22 acacia avenue!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 09/08/2007 10:15:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2007, 14:11:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Εμένα πάλι μου αρέσουν πολύ οι Moonspell, δεν είναι χάλια και τα φωνητικά τους!
Έχω ακούσει και χειρότερα...

Σας φέρνω κι εγώ νέα για όσους ακούνε The Sins Of Thy Beloved (έχει υπάρξει παρουσίαση τους στο 2ο μέρος του θέματος)!
Το συγκρότημα ήταν σε "λήθαργο" τα τελευταία 5 περίπου χρόνια μετά από την αποχώρηση 3 μελών του - ανάμεσα τους ήταν κι η Anita, η τραγουδίστρια.
Επέστρεψε στο συγκρότημα και σε πρόσφατη συνέντευξη της είπε ότι ανυπομονεί να αυξήσουν την δισκογραφία τους.
Κατά την γνώμη μου πρόκειται για ένα από τα καλύτερα gothic/symphonic metal συγκροτήματα οπότε θα περιμένω μέσα στον άλλον χρόνο την καινούρια τους δουλειά.
Όποιος δεν τους έχει ακούσει, ας τους ψάξει!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2007, 15:03:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Εμένα πάλι μου αρέσουν πολύ οι Moonspell, δεν είναι χάλια και τα φωνητικά τους!

Κατά τ'αλλα δεν είσαι μεταλλάς Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2007, 16:26:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Ε, οι Moonspell gothic metal παίζουν!
Αν έπαιζαν τίποτα thrash, black, heavy δε νομίζω να ασχολιόμουν μαζί τους!

Μιας κι εσένα σου άρεσαν - αν θυμάμαι καλά - οι The Sins Of Thy Beloved να είσαι έτοιμος για το επόμενο album τους!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2007, 18:05:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Καλώς τον Σάτυρο!

Από τους Moonspell μου αρέσουν κάποια τραγούδια τους τρομερά και κάποια άλλα με αφήνουν αδιάφορο.

For the record....είχανε ξεκινήσει ως black (Anno Satanae) μετά το γυρίσανε στο gothic και τώρα πάλι πίσω στο black.

Οι βαμπυρικές αναφορές φυσικά δίνουν και παίρνουν.

Αγαπημένο μου κομμάτι μάλλον το Vampiria από το Wolfheart.

quote:
και μιας και με έφτιαξες, την καλημέρα μου με "το κακό που κάνουν οι άνθρωποι" [the evil that men do για τους noobs!]

Και από μένα το Infinite Dreams

quote:
Μιας κι εσένα σου άρεσαν - αν θυμάμαι καλά - οι The Sins Of Thy Beloved να είσαι έτοιμος για το επόμενο album τους!

Αυτό πήγαινε στον Κerry, αλλά τους The Sins of Thy Beloved τους έμαθα και εγώ από τον Incubus (θυμάσαι;) οπότε αναμένω το καινούργιο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2007, 18:43:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Καλησπέρα από Κοζάνη με τον Predator δίπλα μου!!!
Αφιερώνων σε όλους τους μεταλλάδες την ταινία "Η πένα του πεπρομένου"...
(Για όλους τους καμένους και μη...)Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/08/2007, 19:11:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Τι κάνετε στην Κοζάνη ρε παληκάρια;;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2007, 09:50:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Καλημέρα στην καλύτερη παρέα στο διαδύκτιο !!!

quote:
Μιας κι εσένα σου άρεσαν - αν θυμάμαι καλά - οι The Sins Of Thy Beloved να είσαι έτοιμος για το επόμενο album τους!

Καλά θυμάσαι φίλε μου, από τις πιό εξαιρετικές προτάσεις που μας έχεις κάνει

quote:
Καλησπέρα από Κοζάνη με τον Predator δίπλα μου!!!

Πού είσαι ρε OANNHSEA ???
Το χώνεψες το χούμους ???

Δικός μας είναι και ο Predator ???

Φίλοι μου, θα κάνω μίνι διακοπές από σήμερα μέχρι και την άλλη Παρασκευή, αν και θα έχω pc μαζί μου δεν θα μπω στον πειρασμό να το χρησιμοποιήσω για τίποτα άλλο πέρα από mp3 player και digi/photo storage... Oπότε θα τα ξαναπούμε σε μία εβδομάδα !!!

Καλή αντάμωση λοιπόν !!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/08/2007, 13:32:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Αγαπημένο μου κομμάτι μάλλον το Vampiria από το Wolfheart.

Εμένα είναι πάλι το Opium!

Κι εσένα σου άρεσαν οι The Sins Of Thy Beloved!
Προχθές το βράδυ τους είχα βάλει στην διαπασών.
Τώρα ποιός γείτονας θα με βρίζει ακόμα αλλά αυτό είναι άλλο θέμα!
Το καινούριο τους album πάντως νομίζω ότι θα αργήσει.
Τι 5 χρόνια αναμονής τι 6 στην τελική!

Χαιρετίσματα επίσης στον OANNHSEA & τον PREDATOR!

quote:
Φίλοι μου, θα κάνω μίνι διακοπές από σήμερα μέχρι και την άλλη Παρασκευή, αν και θα έχω pc μαζί μου δεν θα μπω στον πειρασμό να το χρησιμοποιήσω για τίποτα άλλο πέρα από mp3 player και digi/photo storage... Oπότε θα τα ξαναπούμε σε μία εβδομάδα !!!

Καλές διακοπές, φίλε!
Καλά να περάσεις!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2007, 13:01:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
χεχε, συμπτωματικά προχθές είδα την πενα του πεπρωμένου, και πορώθηκα απίστευτα. είμαι φαν του τζακ μπλακ και τον tenacious d, αλλά αυτή η ταινία ήταν κορυφή και από άποψη σεναρίου, μουσικής, αλλά και συμμετοχών! άνταμ σάντλερ, τιμ ρόμπινς, αλλά η κορυφαία για μένα στιγμή στην ταινία, ήτν στην αρχή, με τον DIO να τραγουδάει μέσα από την αφίσα!

τελικά ronnie θα έκανε και γαμώ τις επικούρες! ας το σκεφτούν μερικά από τα μεγάλα ονόματα της σκηνής! τον φαντάζεστε να συμμετέχει σε καποιο πρότζεκτ τύπου rhapsody ή avantasia; ...πωπω

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/08/2007, 21:12:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Καταρχάς Καλές Διακοπές στον φίλο Kerry King!

Εγώ φεύγω την Δευτέρα για Φλόριντα, δύο μέρες οδήγημα, το αμάξι φορτωμένο κάργα και τα λοιπά και τα λοιπά. Καλό μου ταξίδι!

quote:
είμαι φαν του τζακ μπλακ και τον tenacious d, αλλά αυτή η ταινία ήταν κορυφή και από άποψη σεναρίου, μουσικής, αλλά και συμμετοχών!

Και εγώ είμαι φαν του Μπλάκ και η ταινία ήταν όντως κορυφαία!

quote:
ας το σκεφτούν μερικά από τα μεγάλα ονόματα της σκηνής! τον φαντάζεστε να συμμετέχει σε καποιο πρότζεκτ τύπου rhapsody ή avantasia; ...πωπω

Ο Dio είναι από τις μεγαλύτερες φωνές που έχουν περάσει από το μέταλ/χάρντ ροκ.

Εν τω μεταξύ, όσοι τον έχουν γνωρίσει προσωπικά, όχι εγώ δυστυχώς, έχουν να πουν τα καλύτερα για το άτομο του.

Τα τελευταία χρόνια δεν έχει κάνει τίποτα σημαντικό από μουσικής πλευράς αλλά δεν χρειάζεται. Ο άνθρωπος έχει γράψει ιστορία με τους Rainbow, Sabbath και με το δικό του group.

Holy Diver....και τα μυαλά στα κάγκελα!

’ντε, παίδες, τα λέμε σύντομα!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2007, 13:00:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Εγώ φεύγω την Δευτέρα για Φλόριντα, δύο μέρες οδήγημα, το αμάξι φορτωμένο κάργα και τα λοιπά και τα λοιπά. Καλό μου ταξίδι!

Φίλε μου, καλό σου ταξίδι και κυρίως καλή υπομονή για το διήμερο οδήγημα...
Προσοχή και να τα πούμε σύντομα!

Βρε παίδες, πριν μερικές ημέρες είχα ρωτήσει ποιός θα μπορούσε να κρατάει ένα διπλό αρχείο για τις παρουσιάσεις που γίνονται στο τρίτο μέρος του θέματος.
Έχω κρατήσει σε ένα έγγραφο Word ό,τι υπάρχει έως τώρα αλλά καλό θα ήταν να το είχαμε διπλό.
Ποιός μπορεί να το κάνει?
(Αν αυτός που το αναλάβει δεν έχει κρατήσει τίποτα έως τώρα, του στέλνω το δικό μου έγγραφο για να κρατάμε μαζί από κει και πέρα το αρχείο).


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2007, 18:40:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
αν μου στείλεις το παλιό, ξεκινάω εγώ. άλλωστε τσεκάρω δυο-τρεις φορές τη μέρα. άσχετα που γράφω μια φορά κάθε δύο μέρες...

kircher, καλό ταξίδι, αν και δε σε φοβάμαι! μια χαρά έκανες το φλόριντα-γουισκόνσιν.

o kerry, όντως πήγε πάργα κα ξέχασα να τον ξαποστείλω. αν του στείλω μύνημα στον ελληνικό του αριθμό, θα χρεωθεί κι αυτός λόγω roaming, ε;

και... ναι. DIO rulez... και είναι όντως πολύ απλός, ωραίος και καταδεκτικός τύπος. τον έχω γνωρίσει.

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/08/2007, 21:29:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Θα στο στείλω, φίλε!
Οπότε το αναλαμβάνουμε παρέα!

quote:
o kerry, όντως πήγε πάργα κα ξέχασα να τον ξαποστείλω. αν του στείλω μύνημα στον ελληνικό του αριθμό, θα χρεωθεί κι αυτός λόγω roaming, ε;

Χαχα!
Καλά, αυτό πρέπει να μπει σε κανένα site με μαργαριτάρια!!!
Η Πάργα είναι στην Ήπειρο που είναι Ελλάδα εδώ και χρόνια...
Μήπως τη μπέρδεψες με την Πράγα?

Αν σε παρηγορεί αυτό που θα σου πω, παλιά τις μπέρδευα κι εγώ...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2007, 00:45:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
τι λες ρε, εδώ νόμιζα μέχρι πέρσυ ότι οι σέρρες είναι νησί. [και τώρα που το λέω δεν είμαι απόλυτα σίγουρος...]

πάντως πάργα μου είχε πει ό κέρρυ, και νόμιζα ότι αυτο βρισκόταν στη λετονία!

πως θα γίνει να τροποποιήσουμε τα τελευταία μυνήματα πριν τα δει;!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2007, 08:01:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
τι λες ρε, εδώ νόμιζα μέχρι πέρσυ ότι οι σέρρες είναι νησί. [και τώρα που το λέω δεν είμαι απόλυτα σίγουρος...]

Καλά, εσύ είσαι χειρότερος από μένα στην Γεωγραφία!

quote:
πάντως πάργα μου είχε πει ό κέρρυ, και νόμιζα ότι αυτο βρισκόταν στη λετονία!

Μη λες άλλα, θα φάμε γιαούρτια...

quote:
πως θα γίνει να τροποποιήσουμε τα τελευταία μυνήματα πριν τα δει;!

Δεν γίνεται!
Αυτά αποτελούν την προσωπική σου παρακαταθήκη...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2007, 09:34:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
εσύ είσαι χειρότερος από μένα στην Γεωγραφία!

με προσβάλλεις! είμαι χειρότερος απ' ΟΛΟΥΣ στη γεωγραφία! παρ' όλα αυτά, ξέρω να σου δείξω στο χάρτη όλες τις πολιτείες της αμερικής [βασικά, τις ηνωμένες μόνο]!

quote:
Αυτά αποτελούν την προσωπική σου παρακαταθήκη...

καλά ρε, δε θα γίνω συντονιστής; θα σου πω εγώ!

αλήθεια για να γίνεις D_I στη θέση του D_I, πρέπει να φτάσεις συγκεκριμένο αριθμό μηνυμάτων, ή να τα έχεις καλά και με τους αντμίνιδες;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2007, 11:42:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
με προσβάλλεις! είμαι χειρότερος απ' ΟΛΟΥΣ στη γεωγραφία!

Α, δεν είναι τίποτα!
Μια αντιβίωση των 500 mgr και θα γίνεις περδίκι...

quote:
αλήθεια για να γίνεις D_I στη θέση του D_I, πρέπει να φτάσεις συγκεκριμένο αριθμό μηνυμάτων, ή να τα έχεις καλά και με τους αντμίνιδες;

Μια άλλη πρόταση θα ήταν να γίνεις crucifire στην θέση του crucifire.
Σχετικά με το να τα έχεις καλά με τους "αντμίνιδες" που λες, δε ρίχνεις μια μετάφραση γιατί χάνεται το σήμα?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2007, 14:27:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Μια άλλη πρόταση θα ήταν να γίνεις crucifire στην θέση του crucifire.

αδύνατον... είμαι ΑΝΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΟΣ!
πρέπει να έχεις κάνει τρελά σεμινάρια εξυπνάδων και πριξομπαλισμού!

quote:
Σχετικά με το να τα έχεις καλά με τους "αντμίνιδες" που λες, δε ρίχνεις μια μετάφραση γιατί χάνεται το σήμα?

ΕΛΑ ΤΩΡΑ που δεν καταλαβαίνεις!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2007, 16:09:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
AMARANTH

http://www.youtube.com/watch?v=GdZn7k5rZLQ&mode=user&search=

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/08/2007, 17:15:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Καλή φωνή, αλλά σαν την φωνή της Tarja (έτσι βαθιά, μυστηριακή) δεν είναι...
Για πρώτα να ακούσω όλη τα καινούρια κομμάτια με την ησυχία μου και τα λέμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1559906
Maintained by Digital Alchemy