ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 3
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2007, 23:13:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Σ' ευχαριστώ A. Kircher!!!

Παιδιά, δε μπορώ να κοιτάξω εύκολα links όταν είμαι στον υπολογιστή της δουλειάς μου.
Οπότε δεν το είδα καθόλου αυτό που λες για τους Ignitor

Τώρα ακούω και τα samples από Nightwish.
Μια χαρά είναι - κάπως πιο "μαλακά" κι εντελώς διαφορετικό στυλ - αλλά η Tarja είναι Tarja...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/05/2007, 11:56:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
ουπς! μαλακία έκανα. δεν ήθελα να πω nightwish.com ....

ήθελα να πω http://metalmusicforever.blogspot.com/

να κατεβάσετε όλο το eva να μου πείτε τη γνώμη σας.

πρόκειται για ένα αργό τραγούδι, γεμάτο συναίσθημα, που μάλλον φανερώνει το στυλ της anette. εν τω μεταξύ, η φωνή της μου θυμίζει πολύ τη den adel των πρώτων δίσκων. σίγουρα είναι πιο πρίμα, πιο ροκ, λιγότερο επιβλητική από την tarja, αλλά θα την ανεχθώ, απλά βλέποντας τους νέους nightwish ως μια διαφορετική μπάντα, ή τουλάχιστον ένα ανεξα΄ρτητο πρότζεκτ απ'τους μουσικούς των nightwish που ξέραμε...


quote:
Κάτι σαν τον crucifire ένα πράμα. Γι αυτό τον αγαπάω τον μικρό

κι εγώ σ'αγαπάω, γιατί αν και παππούς, ψάχνεσαι!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2007, 03:07:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Kαλημέρα σε όλους. Αν και προχωρημένη η ώρα Αχ ΚΕΡΡΥ ΚΙΝΓΚ πόσο σε θυμήθηκα απόψε -σχετικά με την άλλη συζήτηση- δε φαντάζεσαι.

Ελπίζω να μη φτερνιζόσουνα συνέχεια!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2007, 12:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Βρε crucifire, φωνητικά όντως μου θυμίζει κι εμένα την Den Adel και ψαχνόμουν να βρω τι μου θυμίζει η φωνή της Annette!
Τώρα θα κατεβάσω ολόκληρο το τραγούδι και θα σας πω γνώμη

Έχει όμως θανατηφόρο βλέμμα, ε?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2007, 13:04:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
ναι αλλά είναι 36 χρονών ρε γαμώτο... καμιά πιο νέα δεν έπαιζε; τι διάολο ρε γαμώτο, πολύ πουροκρατεία ξαφνικά στη μέταλ!

...ε, βέβαια, αφού ξαφνικά όλοι οι πιτσιρικάδες γίναν emo...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2007, 14:36:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Αχ ΚΕΡΡΥ ΚΙΝΓΚ πόσο σε θυμήθηκα απόψε -σχετικά με την άλλη συζήτηση- δε φαντάζεσαι.

Ελπίζω να μη φτερνιζόσουνα συνέχεια!!!


Και που να με ακούσεις να φταρνίζομαι, θα πέσεις κάτω από τα γέλια

gretel μου τώρα μόλις μιλάγαμε γι'αυτά με τον crucifire και πως τόλμησες να πάρεις το μέρος μου.... Δεν βαριέσαι, ο καθένας είναι άξιος των επιλογών του, αρκεί που υπάρχουν κάποιοι να μας καταλαβαίνουν Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/05/2007, 15:52:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
ναι αλλά είναι 36 χρονών ρε γαμώτο... καμιά πιο νέα δεν έπαιζε; τι διάολο ρε γαμώτο, πολύ πουροκρατεία ξαφνικά στη μέταλ!

Και σκεφτόμουν όταν την κοίταζα να πω ότι μου φαίνεται καμιά 35αριά χρονών!
Εντάξει όμως!
Μια γυναίκα 35 χρονών δεν είναι και πουρό, μην τρελαθούμε...
Αν ταιριάζει στο συγκρότημα, λίγο με ενδιαφέρει εμένα πόσο είναι.

Η Cadia πχ των Inkubus Sukkubus πλησιάζει τα 40 κι η γυναίκα είναι φωνάρα.
Τι θα την κάνουμε, θα την σκοτώσουμε?



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2007, 00:23:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Άσχετο με το θέμα μας, αλλά θέλω να το γνωστοποιήσω στον A. Kircher που είναι παλαίουρας όπως κι εγώ, καθώς και σε όποιον από την παρέα μας ενδιαφέρεται να μάθει πως μεγαλώσαμε εμείς τα -κατά τον crucifire - πουρά

http://retro.ellhnismos.org/index.php

Φίλε Dying_Incubus ελπίζω να μην είναι αντίθετο στους όρους του esoterica.gr η παραπομπή σε άλλο forum - αν είναι ζητάω συγνώμη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2007, 01:14:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Μια γυναίκα 35 χρονών δεν είναι και πουρό, μην τρελαθούμε...

Ρε σεις πάτε καλά; Αυτές οι γυναίκες σε βάζουν κάτω και λες τον δεσπότη Παναγιώτη....να μην λέμε κι ότι θέλουμε....

Kerry πολύ καλό το φόρουμ είδα ότι έχει πολύ υλικό για συζήτηση. Εκείνη την συλλογή Greece Attacks μπας και την βρήκε κανείς;

Το Eva μου άρεσε αρκετά. Η Anette Olzon τελικά είναι η τραγουδίστρια αλλά αυτό θα το μάθατε. Εγώ πάντως δεν την είχα ξανακούσει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2007, 01:39:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Κερίες και κύριοι,

αι παρουσιάσεις της εβδομάδος....

Elend

Flames-Made In Hell

Autumn Tears-The Hallowing

Flotsam and Jetsam-No Place for Disgrace

Nightwish-Eva



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2007, 08:44:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε KERRY KING, δεν θα σε στήσουμε στα 4 μέτρα...

quote:
Ρε σεις πάτε καλά; Αυτές οι γυναίκες σε βάζουν κάτω και λες τον δεσπότη Παναγιώτη....να μην λέμε κι ότι θέλουμε....

Μα, γιατί νομίζεις πως είπα το αντίθετο?

Την καλημέρα μου με Nightwish και Crownless!

(Μιας κι είναι γρήγορο και ψιλοδυνατό κομμάτι θα σας αρέσει.
Νομίζω... )



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2007, 11:51:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
σε όποιον από την παρέα μας ενδιαφέρεται να μάθει πως μεγαλώσαμε εμείς τα -κατά τον crucifire - πουρά

ποιός σου είπε ότι μεγαλώσατε!

quote:
Ρε σεις πάτε καλά; Αυτές οι γυναίκες σε βάζουν κάτω και λες τον δεσπότη Παναγιώτη....να μην λέμε κι ότι θέλουμε....

συγκρίνεται με 20άρα; και μη μου πεις το γνωστό για τη γριά κότα. να γ***σω θέλω, όχι να φάω σούπα! ούτε περί 40άριδων=2*20άρες, γιατί δε θα τρέχω στο περίπτερο να τη χαλάσω...
και το θέμα είναι να πει αυτή το δεσπότη παναγιώτη, να την ακούσει όλο το τετράγωνο, και να σου κάτσουν μετά και όλες όσες μένουν σε αυτό!
...νοοτροπεία 20άρη...

quote:
Κερίες και κύριοι,

αι παρουσιάσεις της εβδομάδος....


αααυτός είσαι!

ήθελα να παρουσιάσω ένα cd γαμώτο [screw korpiklaani, ίδιο με τα παλιά είναι. έχεις ακούσει ένα, τα 'χεις ακούσει όλα. είτε σ'αρέσουν είτε όχι] και έχασα το driver της κάρτας ήχου μου [έκανα φορμάτ χθες] και πρέπει τώρα να το ψάξω για να το κατεβάσω ώστε να ξανακούσω το cd. όποιος εφήυρε τα drivers, τον παίρνει!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2007, 16:49:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Μα, γιατί νομίζεις πως είπα το αντίθετο?

Όχι βέβαια, φίλε μου Dying Incubus, απλά έβαλα το λάθος quote Το ξέρω ότι λέμε το ίδιο. Τώρα αυτοί που διαφωνούν =>crucifire κάποια στιγμή θα δούνε και αυτοί το φως!

Αν και το παρακάτω δεν το είχα σκεφτεί!

quote:
ούτε περί 40άριδων=2*20άρες, γιατί δε θα τρέχω στο περίπτερο να τη χαλάσω...

quote:
Την καλημέρα μου με Nightwish και Crownless!

Πολύ καλή επιλογή! Το crowless είναι το αγαπημένο μου κομμάτι απο nightwish.

quote:
ήθελα να παρουσιάσω ένα cd γαμώτο [screw korpiklaani, ίδιο με τα παλιά είναι. έχεις ακούσει ένα, τα 'χεις ακούσει όλα.

Αυτό σκεφτόμουνα και εγώ. Προτιμώ πάντως τους finntroll.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2007, 18:03:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Τα Παιδιά των Metallica

Μπορεί οι Metallica να έχουν πέσει σε νάρκη εδώ και κάτι αιώνες, να έχουν γίνει τραγελαφικές φιγούρες του παλιού εαυτού τους, ωστόσο η επίδραση τους στην παγκόσμια αλλά και αμερικάνικη μουσική σκηνή παραμένει αξιοθαύμαστη μέχρι σήμερα. Και είναι πραγματικά αναμφίβολο πως οι δύο μεγάλες δυνάμεις στο αμερικάνικο mainstream μέταλ παραμένουν το metalcore και οι metallica. Σκέφτηκα λοιπόν να παρουσιάσω κάποια συγκροτήματα από την νέα γενιά του Αμερικάνικου μέταλ με την ευκαιρία της κυκλοφορίας κάποιων πολύ καλών άλμπουμ αυτήν την χρονιά που είχα την ευκαιρία να ακούσω. Δεν ξέρω κατά πόσο αυτά τα group είναι γνωστά στο ελληνικό κοινό, είναι όμως ευκαιρία να τα μάθετε καθώς εδώ είναι da sh!t!

Δύο παρατηρήσεις.....

α) Μιλάω για mainstream γιατί η αμερικάνικη μέταλ σκηνή έχει τεράστια πληθώρα σημαντικών ονομάτων, τα περισσότερα από τα οποία μένουν στην αφάνεια ή έχουν περισσότερους οπαδούς σε χώρες πέρα του Ατλαντικού παρά στην ίδια την Αμερική.

β) Έχω πει και πριν πως δεν θεωρώ το metalcore μέταλ και βρίσκω την επίδραση του καταστροφική παρά δημιουργική στο χώρο της μέταλ μουσικής (προσωπική άποψη βέβαια). Γιαυτό και θα αναφερθώ σε συγκροτήματα που είναι περισσότερο και κυρίως μέταλ με κάποιες metalcore επιρροές και δεν θα δώσω σημασία σε "καλά" (?) groups όπου το metalcore υπερισχύει.

Παρακάτω θα παρουσιάσω για την ώρα τους Shadows Fall και τους Chimaira



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2007, 18:24:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Παρακάτω θα παρουσιάσω για την ώρα τους Shadows Fall και τους Chimaira



Πακέτο πάνε αυτοί?

Τους είδα προ διετίας στο Αν Κλαμπ στα Εξάρχεια, με κοινό 200 άτομα -καλά η ράστα του τραγουδιστή εκτός ότι κόντευε να πιαστεί στους προβολείς στο ταβάνι, χτύπησε στον ώμο μου, πονάει χειρότερα κι από γκλοπ- και έχω να πω τα καλύτερα.

Αργότερα ήπιαμε και μπύρα μαζί τους σε γειτονικό μπαρ και είναι απίστευτα καλά και απλά παιδιά.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2007, 18:36:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Shadows Fall

Οι Shadows Fall ιδρύθηκαν το 1995 στο Springfield της Μασσαχουσέτης και θεωρούνται μία από τις μεγάλες δυνάμεις του αμερικάνικου μέταλ σήμερα. Ο ήχος τους αρχικά είχε πιο έντονα στοιχεία μελωδικού death ενώ τα τελευταία χρόνια οι thrash επιδράσεις είναι πολύ πιο έντονες. Τα στοιχεία metalcore είναι ελάχιστα.

Η τελευταία δουλειά τους με τίτλο The Threads of Life κυκλοφόρησε πριν από δύο μήνες από την πολυεθνική Atlantic Records (γιαυτό λέμε για mainstream)

Πρόκειται για ένα πολύ thrashy άλμπουμ με φωνητικά που δεν έχουν σε τίποτα να ζηλέψουν τις δοξασμένες μέρες του Hetfield και τρομερά riffs και ρυθμούς που συμπηκνώνουν όλη την ιστορία του thrash μέταλ και την οδηγούν σε ένα νέο επίπεδο. Πόσες φορές θα πω thrash σε αυτήν την παρουσιάση; Thrash, thrash, thrash! Αυτή είναι η ουσία του άλμπουμ.

Ωστόσο το The Threads of Life έχει επίσης πολλά μελωδικά στοιχεία σε βαθμό που με παραξένεψε στο πρώτο άκουσμα. Μετά από λίγο όμως τα κομμάτια μπαίνουν μέσα σου με τις μελωδίες, ειδικά του Redemption, να σε συνεπέρνουν σε βαθμό να μην θέλεις να σταματήσει. Ο δίσκος μέχρι στιγμής έχει πουλήσει 48,000 αντίτυπα και έφτασε στο νούμερο 46 του billboard.

Από τις προηγούμενες δουλειές τους ξεχωρίζω το πολύ καλό The War Within. Συνιστώνται ανεπιφύλακτα στους οπαδούς των Metallica αλλά και σε κάθε ακροατή του καλού metal.

Πλήρης δισκογραφία και άλλα στοιχεία στο wikipedia

http://en.wikipedia.org/wiki/Shadows_Fall


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2007, 18:41:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Γειά σου gretel, καλά εμείς όλο μαζί μπαίνουμε!

quote:
Πακέτο πάνε αυτοί?

Όχι μάλιστα ουδεμία σχέση...οι Chimaira είναι το κάτι άλλο.

quote:
Αργότερα ήπιαμε και μπύρα μαζί τους σε γειτονικό μπαρ και είναι απίστευτα καλά και απλά παιδιά.

Ζηλεύω!!!! Όντως πρόκειται για πολύ καλό group και η ράστα δεν παίζεται!!! Χαίρομαι που σου άρεσαν.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2007, 19:15:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Chimaira



Οι Chimaira ιδρύθηκαν το 1995 στο Cleaveland του Ohio. Οι επιρροές του metalcore στον ήχο τους είναι πολύ πιο έντονες σε σχέση με τους Shadows Fall, ωστόσο το τελευταίο άλμπουμ τους με τίτλο Resurrection έχει έντονα τα στοιχεία του thrash και για αυτό αποφάσισα να το παρουσιάσω, πέρα από το γεγονός βέβαια ότι το βρήκα πολύ καλό. Επίσης να πω ότι δεν έχω ακούσει τίποτα από τις προηγούμενες δουλειές τους.....

Το Ressurection ξεχυλίζει από ενέργεια, η μουσική είναι αρκετά δυναμική και ρυθμική και το άλμπουμ θέλει γερά αυτιά, αυτά που δεν ματώνουν εύκολα από την σκληράδα του ήχου. Αν και πολλοί χαρακτήρισαν το resurrection ως thrash άλμπουμ, απλά να πω πως το metalcore υπάρχει σαν βασική επίδραση με το thrash να κερδίζει στα riff και στο drumming. Εμένα που το metalcore με απωθεί αφάνταστα μου ο ήχος των Chimaira μου τράβηξε τη προσοχή αμέσως, οπότε όσο και και το metalcore να υπάρχει δεν δημιουργεί προβλήματα στους μη-metalcore fans.
H δομή των κομματιών είναι λίγο απροσάρμοστη και πειραματική θα έλεγα χωρίς όμως οι Chimaira να είναι ιδιαίτερα τεχνικό συγκρότημα. Αυτό δεν σημαίνει φυσικά πως δεν ξέρουν να γράφουν τραγούδια που σου μένουν.

Επίσης μεγάλη εντύπωση μου έκαναν και οι στίχοι τους οποίους τους βρήκα αρκετά προβληματισμένους κάτι το οποίο δεν συνηθίζεται αρκετά στο μέταλ. Αρκετά οργισμένοι στίχοι αλλά με νόημα επίσης.

Συνολικά να πω πως ο δίσκος στέκεται σε αρκετά υψηλά επίπεδα και δείχνει την διαφορετική στροφή που έχει πάρει το αμερικάνικο μέταλ τώρα τελευταία, έρχεται δηλαδή πιο κοντά στις αρχές και τις ιδέες του Thrash, ένα είδος που αρκετοί είχαν ξεχάσει στις μέρες μας.

Το συνιστώ σε όσους θέλουν να ακούσουν ένα metalcore συγκρότημα με σημαντικές thrash επιρροές και που -ίσως- προωθεί το είδος σε ένα επόμενο επίπεδο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2007, 20:03:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Στα χρόνια που βλέπω live έχει τύχει να γνωρίσω από κοντά πολλά συγκροτήματα -μόνο ο Θείος Λέμμυ ξέφυγε αλλά πού θα μου πάει- και έχω διαπιστώση εκτός από μία εξαίρεση, ότι όλοι μα όλοι είναι απίστευτα προσιτοί και απλοί, ουδεμία σχέση με τους δικούς μας φελούς που κυκλοφορούν με μπράβους, και εξαιρετικά χαμηλών τόνων.

A. Kircher τί συγχρονισμός πάλι!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2007, 20:48:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
ουδεμία σχέση με τους δικούς μας φελούς που κυκλοφορούν με μπράβους

εξαρτάται για ποιούς δικούς μας λες. γιατί, όπως για παράδειγμα συνέβει με εμένα και τους firewind ή τους rotting christ, οι έλληνες μεταλάδες μόνοι ους έρχονται και σου πιάνουν κουβέντα [και δε νομίζω ότι έχουν ανάγκη για δημόσιες σχέσεις!]. τώρα για τους τύπους της show biz, ε, όπως κάνει εκεί ο μπραντ πιτ, κάνει κι εδώ ο καπουτζήδης. γραμμένους τους έχω και τους δύο... [αν και ο πιτ, αμα θέλει είναι καλός ηθοποιός]

quote:
είναι da sh!t!

για μένα θα είναι πάντα αμερικανάκια. κονσόλα 100%, τσαγανό 0 ! πάντα της εύκολης λύσης... μοναδική εξαίρεσαη τεχνικά συγκροτήματα, και οι iced earth, που είναι όμως απ'τον καιρό του νώε!!! ...του αρχιμίδη καλύτερα.

quote:
Τώρα αυτοί που διαφωνούν =>crucifire κάποια στιγμή θα δούνε και αυτοί το φως!

καλά, το φως είναι στο φρέσκο κρέας [σόρρυ κιόλλας γκρέτελ, που γίνομαι κάφρος!] αλλά κάποιοι *γκουχ*κωλόγεροι*γκουχ* έχουν ξεχάσει πως είναι, εδώ και καιρό!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2007, 21:36:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Δικούς μας εννοώ τα πόμολα που σκάνε μύτη από ένα ριάλιτυ και σε 2 μήνες κυκλοφορούνε με ντουλάπες δίπλα τους.

Επίπλωση.

Δεν εννοώ τους μεταλλάδες φυσικά.

quote:
καλά, το φως είναι στο φρέσκο κρέας [σόρρυ κιόλλας γκρέτελ, που γίνομαι κάφρος!] αλλά κάποιοι *γκουχ*κωλόγεροι*γκουχ* έχουν ξεχάσει πως είναι, εδώ και καιρό!

ΣΕΜΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

Καθένας με τα γούστα του μικρέ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2007, 22:04:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
για μένα θα είναι πάντα αμερικανάκια. κονσόλα 100%, τσαγανό 0 ! πάντα της εύκολης λύσης...

ΔΕΝ...ΞΕΡΕΙΣ... ΤΙ... ΧΑΝΕΙΣ...

quote:
καλά, το φως είναι στο φρέσκο κρέας [σόρρυ κιόλλας γκρέτελ, που γίνομαι κάφρος!] αλλά κάποιοι *γκουχ*κωλόγεροι*γκουχ* έχουν ξεχάσει πως είναι, εδώ και καιρό!

ΔΕΝ...ΞΕΡΕΙΣ... ΤΙ... ΧΑΝΕΙΣ...

quote:
Δικούς μας εννοώ τα πόμολα που σκάνε μύτη από ένα ριάλιτυ και σε 2 μήνες κυκλοφορούνε με ντουλάπες δίπλα τους.

ΜΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΤΑΜΠΑΚΗ ΤΑΡΑΤΕ!

Τι εστί Καπουτζήδης;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2007, 07:38:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
καλά, το φως είναι στο φρέσκο κρέας [σόρρυ κιόλλας γκρέτελ, που γίνομαι κάφρος!] αλλά κάποιοι *γκουχ*κωλόγεροι*γκουχ* έχουν ξεχάσει πως είναι, εδώ και καιρό!

Προβλέπω να πέφτει καταιγίδα...

Βρε παιδιά, ποιοί είναι όλοι αυτοί που λέτε που εσείς τους ξέρετε κι εγώ τους αγνοώ?
Πέραν των συγκροτημάτων, ποιόν Ταμπάκη λέτε?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2007, 15:41:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Προβλέπω να πέφτει καταιγίδα...

Που; Εγώ δεν βλέπω τίποτα.....

Dying Incubus τα δύο συγκροτήματα που παρουσίασα δεν νομίζω να σου αρέσουν εκτός κιαν άκουγες metallica και μας το έκρυβες Τα παρουσίασα γιατί αποτελούν μέρος της νέας γενιάς του αμερικάνικου μέταλ ότι κιαν σημαίνει αυτό.....αν σου άρεσαν οι metallica προτείνω να κοιτάξεις τους shadows fall.

quote:
Πέραν των συγκροτημάτων, ποιόν Ταμπάκη λέτε?

Obviously you are not a golfer!

Η ατάκα είναι από την ταινία Big Lebowski. Αν δεν την έχετε δει να την δείτε οσονούπω.

Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι δεν έβλεπες παρατράγουδα, και πραγματικά χαίρομαι για αυτό!

Παίδες θα μου λείψετε για μερικές μέρες, αύριο ξεκινάει η οδύσσεια στους αυτοκινητόδρομους της αμερικής. Θα ξαναμπώ πάλι το σαββατοκύριακο.

Μέχρι τότε να είστε καλά, behave και τα σχετικά!

Τα λέμε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2007, 15:55:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
ταμπάκης= υψήφωνος [πολύ όμως] λαϊκός βάρδος της παρτίδας 2005 την ανίτας... σούργελο. δεν εσχολούμαι περεταίρω. youtube αν θέλετε...

quote:
Καθένας με τα γούστα του μικρέ.

ξέρεις... αποκαλόντας με μικρέ, πέρα του ότι με εξοργίζεις [draco dormiens nunquam titilandus! νομίζω σωστά το έχω γράψει, ο kircher θα μας πει] τονίζεις το γηρεόν της ηλικίας σου... ματάρες μου!

που χάθηκε ο σπάρτακος αλήθεια; φυσική γράφουμε αύριο;!

quote:
ΔΕΝ...ΞΕΡΕΙΣ... ΤΙ... ΧΑΝΕΙΣ...

καλά, ειδηκά για το δεύτερο... εσύ δεν ξέρεις τι χάνεις!

λοιπόν, η πέμπτη ζυγώνει! προμηθευτήκαμε όλοι τα εισητηριάκια μας;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2007, 17:37:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
ξέρεις... αποκαλόντας με μικρέ, πέρα του ότι με εξοργίζεις [draco dormiens nunquam titilandus! νομίζω σωστά το έχω γράψει, ο kircher θα μας πει] τονίζεις το γηρεόν της ηλικίας σου... ματάρες μου!

Aσε "μεγάλε" δε μασάω εγώ από τέτοια.

Εσύ διατυμπανίζεις ότι είσαι πιτσιρικάς. Αν είσαι 20 χρονών μικρός είσαι, γιατί παρεξηγιέσαι?

quote:
τονίζεις το γηρεόν της ηλικίας σου

Εκτός αν είμαι τεκνατζού

quote:
ματάρες μου

Αρχίσαμε το δούλεμα?????


Εισητήρια δεν έχω πάρει ακόμα θα τα αποκτήσω αύριο.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2007, 19:47:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
άλλο πιτσιρικάς, άλλο μικρός. πιτσιρικάς, σημαίνει ακμή! μικρόις σημαίνει ανάπτυξη! σκέψου το!

όντως 20 ετών [18 βασικά] κάνω τα πάντα καλύτερα από οποιοδήποτε άτομο με διαφορά ηλικίας πάνω από 5 χρόνια [πάνω ή κάτω!]. got it?! σκέφτομαι γρήγορα, μιλάω γρήγορα και περιμένω απ'τους άλλους να δρουν γρήγορα! [the wolf απ'το pulp fiction!]
αλλά δεν είναι εδώ το κατάλληλο μέρος να το συζητήσουμε!

quote:
Εκτός αν είμαι τεκνατζού

και πάλι τονίζεις το γηρεόν της ηλικίας σου. δεν ξέρω καμιά 20άρα τεκνατζού! χεχε!

quote:
Αρχίσαμε το δούλεμα

γιατί, πότε το σταμάτησα;! άλλο ένα καλό που έχει αυτή η ηλικία! έρχονται στιγμές που δουλεύεις τους άλλους με τρελή ευκολία! και ακόμα δε με έχει πιάσει κρίση δουλέματος!

κάτι που θέλω να προτεςίνω εδώ και καιρό. πέραν του ότι είναι καλή διασκευή, από μία καλή μπάντα αμερικανακίων, έχει και φοβερο κλιπάκι από το θεο todd mcfarlane!!! που μεγαλουργεί πάλι...

http://www.youtube.com/watch?v=9KW8DRSvEoQ

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/05/2007, 21:45:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
crucifire

quote:
όντως 20 ετών [18 βασικά] κάνω τα πάντα καλύτερα από οποιοδήποτε άτομο με διαφορά ηλικίας πάνω από 5 χρόνια [πάνω ή κάτω!]. got it?! σκέφτομαι γρήγορα, μιλάω γρήγορα και περιμένω απ'τους άλλους να δρουν γρήγορα! [the wolf απ'το pulp fiction!]
αλλά δεν είναι εδώ το κατάλληλο μέρος να το συζητήσουμε!

Χε χε γι΄αυτό σε γουστάρω. Πιστεύω βέβαια να μην τα κάνεις όλα γρήγορα, γιατί τότε αποκλείεται να τα κάνεις καλύτερα από άτομα 5 χρόνια μεγαλύτερα

quote:
και πάλι τονίζεις το γηρεόν της ηλικίας σου. δεν ξέρω καμιά 20άρα τεκνατζού! χεχε!

Όχι και 20 αγαπητέ, αλλά δεν είμαστε και για απόσυρση!!!


quote:
γιατί, πότε το σταμάτησα;! άλλο ένα καλό που έχει αυτή η ηλικία! έρχονται στιγμές που δουλεύεις τους άλλους με τρελή ευκολία! και ακόμα δε με έχει πιάσει κρίση δουλέματος!

Ωωωωωωωωωωωωχχχχ we painted it!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2007, 07:25:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε A. Kircher, είχα αποπειραθεί να ακούσω Metallica γύρω στα 12 - 13.
Μου είχε γράψει κάποιος 2 κασέτες, τις άκουγα αλλά τελικά δεν είναι για το δικό μου αυτί.

Όσον αφορά τον Ταμπάκη, δεν τον γνώριζα τον άνθρωπο.

Άντε, καλό ταξίδι να έχεις, καλή υπομονή με την διαδρομή και το Σαββατοκύριακο τα λέμε πάλι!

quote:
όντως 20 ετών [18 βασικά] κάνω τα πάντα καλύτερα από οποιοδήποτε άτομο με διαφορά ηλικίας πάνω από 5 χρόνια [πάνω ή κάτω!]. got it?! σκέφτομαι γρήγορα, μιλάω γρήγορα και περιμένω απ'τους άλλους να δρουν γρήγορα! [the wolf απ'το pulp fiction!]
αλλά δεν είναι εδώ το κατάλληλο μέρος να το συζητήσουμε!

Όντως δεν είναι εδώ το κατάλληλο μέρος για να το συζητήσουμε αλλιώς θα σου έδινα μια συμβουλή...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2007, 18:31:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Ωωωωωωωωωωωωχχχχ we painted it!!!

αν θες να κάνεις απόλυτη μετάφραση... we painted HER!!!
άλλο ένα πράγμα που κάνουν οι μικρότεροι καλύτερα... καλύτερες μεταφράσεις! επίσης είμαστε και καλύτεροι εξυπνάκηδες... προφανώς!

quote:
Πιστεύω βέβαια να μην τα κάνεις όλα γρήγορα

είπα, σκέφτομαι γρήγορα, μίλάω γρήγορα... αμέσως εκεί το μυαλό σας εσάς των γυναικών, μην ακούσετε τη λέξη γρήγορα... κατά τ'άλλα... νέος=αντοχές κλπ...! αλλά το χοντρύναμε πολύ οπότε...

να τονίσω, και κυρίως στη γκρέτελ, ότι μιλάω έτσι χύμα, γιατί είμαστε ανοιχτόμυαλη παρέα, έτσι; γι'αυτό και σχολιάζω την ηλικία μιας κυρίας... γιατί δεν είναι μια οποιαδήποτε κυρία!

quote:
αλλά δεν είμαστε και για απόσυρση!!!

κάθε άλλο! αλλά όταν θα 'σαι, να δωρήσεις τις... ΜΑΤΑΡΕΣ σου στην επιστήμη!!!

quote:
Όντως δεν είναι εδώ το κατάλληλο μέρος για να το συζητήσουμε αλλιώς θα σου έδινα μια συμβουλή...

ελεύθερα, οπουδήποτε, άλλωστε έχεις τη σοφία των δεκαετιών σου [50 στον αριθμό αν θυμάμαι καλά...]. βέβαια, είπαμε, νιάτα rule!!!

όπως και οι παλιοί metallica rule! [πως σας επαναφέρω στο θέμα!]

ρε γαμώτο... ξαφνικά έχει πέσει περίοδος μάπας στις νέες κυκλοφορίες. ότι καινούργιο κατεβάσω, αν και μου κάνει εντύπωση στην αρχή, σε ένα λεπτό συμπερένω ότι πρόκειται απλώς για μια ακόμη ανούσια κυκλοφορία...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy