ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 3
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2008, 10:24:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Κι εγώ προσπαθώ να μαζεύω albums από συγκροτήματα που μου αρέσουν αλλά πολλές φορές καταλήγω να κάνω πολύ καιρό μέχρι να τα ακούσω.
Μιας κι είχες γράψει ότι σου αρέσουν οι Zeraphine, ψάξε λίγο τους Dreadful Shadows - τους ακούω τώρα.

Ένα πολύ καλό gothic rock συγκρότημα το οποίο πιστεύω θα σου αρέσει.





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2008, 19:41:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Ειναι πολυ καλοι.
Πιο παλια ηθελα να κουρευτω σαν τον sven,ευτυχως μου εβαλα μυαλο
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2008, 01:33:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter
Mε συγχωρείτε που διακόπτω, οι Faith no more εσεις που ασχολείστε, τι είδος μουσικής παίζουν;; Grunts;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2008, 16:56:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
θα μπορουσε κανεις να πει,οτι επαιζαν..εναλλακτικη rock,εχουν ιστορια καμια 11αρια χρονια.Μετα εξαφανιστηκαν.Επηρρεασαν πολλα συγκροτηματα αυτου του ειδους.Και προσωπικα το epic(1989)το σιχαινομαι μιας και τα ξαδελφια μου αφου ειχαν ξεκινησει την "μυηση"μου σε αυτο το ειδος της μουσικης,εκαναν το τρομερο λαθος αργοτερα να με βαλουν να το ακουσω.Δεν το μπορω με τιποτα.
Γενικα απο εναλλακτικο rock πολυ λιγα συγκροτηματα ηταν καλα.Πολλοι τους θεωρουν μορφες για το ειδος τους,αλλα δεν θα το κρινω αυτο.Ισως και να ηταν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Richter
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
359 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2008, 18:39:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Richter
Αγαπητή μαιμουδίτσα, το Epic είναι απο τα πιο γνωστά τους, άλλα υπάρχουν κ άλλα που είναι ψιλοάγνωστα όπως:To Midlife crisis,A small victory, King for a day...,Evidence κτλ. Τα οποία για μένα θεωρούνται για μένα κορυφαία!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2008, 19:29:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Mα οταν δεν εισαι οπαδος ενος συγκροτηματος,δεν ακους τα παντα απο αυτο,το epic το ακουσα γιατι τοτε ηταν επιτυχια τους.Δεν ξαναασχοληθηκα.Σιγουρα θα ειναι κορυφαιο συγκροτημα για την κατηγορια του.
Να υποθεσω πως εισαι οπαδος του εναλλακτικου και μονο;
Αν ναι,τοτε συγκροτηματα οπως alice in chains,soundgarden κ.α.θα σου αρεσαν πολυ.Για την σημερινη εναλλακτικη σκηνη δεν μπορω να πω,μιας και δεν παρακολουθω.
Κι εδω να εκφρασω και μια πικρια μου για τους Queensryche.Μεγαλη απογοητευση το Operation II.
Πολυ επηρροη απο εναλλακτικα στοιχεια,κατι που δεν αρμοζει στο συγκεκριμενο συγκροτημα.
Νομιζα πως θα ηταν οι απολυτοι masters στο χωρο του progressive,και θα συνεχιζαν τα μεγαλεια του operation I.Ματαια..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2008, 10:22:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Από Faith No Mοre δεν έχω κάποιο άκουσμα οπότε και δε μπορώ να τους κρίνω.
Γενικά από εναλλακτικό rock δεν ξέρω και πάρα πολλά και δεν ασχολήθηκα κι ιδιαίτερα.

quote:
Πιο παλια ηθελα να κουρευτω σαν τον sven,ευτυχως μου εβαλα μυαλο

Το είχα σκεφτεί κι εγώ παλιά που είχα πάλι μακριά μαλλιά αλλά προτίμησα να τα κόψω όλα και να τα αφήσω μερικά χιλιοστά μόνο...

Σήμερα από το πρωί είχα μια διάθεση για Dead Can Dance, είναι ένα συγκρότημα το οποίο νομίζω δεν χρειάζεται συστάσεις κι αξίζει μεγάλες τιμές.
Δεν συμφωνείτε;


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2008, 14:02:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Σήμερα από το πρωί είχα μια διάθεση για Dead Can Dance

Γιατί βρε ? Τι έβλεπες στον ύπνο σου ???

quote:
ένα συγκρότημα το οποίο νομίζω δεν χρειάζεται συστάσεις κι αξίζει μεγάλες τιμές.

quote:
Πιο παλια ηθελα να κουρευτω σαν τον sven,ευτυχως μου εβαλα μυαλο

---------------------------------------------------------
Το είχα σκεφτεί κι εγώ παλιά που είχα πάλι μακριά μαλλιά αλλά προτίμησα να τα κόψω όλα και να τα αφήσω μερικά χιλιοστά μόνο...


Δεν βάζετε καμμία φωτό να καταλάβουμε κι εμείς οι άσχετοι ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2008, 14:28:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Eγω σημερα το πρωι παλι δεν ειχα καμια διαθεση,και χθες δεν ηξερα καν τι σημαινει διαθεση.
Εννοεις να βαλουμε φωτογραφια του sven?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2008, 02:35:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
www.youtube.com/watch?v=8BvV9arABLs
AφιερωμενοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2008, 12:25:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Παίδες, χαίρετε.

Λόγω εξεταστικής έχω ψιλοχαθεί, αλλά σας διαβάζω!

Μπήκα να πω χρόνια πολλά στον άσχετο που δεν ξέρει το Σβεν, για τα γενέθλειά του!!!

Πολύχρομος κι εντοιχισμένος Άκη!!!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2008, 13:39:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Νά'σαι καλά φιλαράκι !!!

Τι να κάνω ρε παιδιά, δεν τον ξέρω τον κύριο Sven....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2008, 15:03:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Χρονια πολλα.Να σε χαιρονται,και ο,τι καλυτεροΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2008, 20:07:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire

Πάρ' την την κραγμένη!!!

Δε μου λες; ΤΑ ΠΟΣΑ;;;!!!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2008, 21:04:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Γιατι εισαι λιγακι κακος;
και οι Led Zeppelin,και οι Queen,και οι πιο σκληροι Judas Priest ειχαν κραγμενες,αλλα ειδες ωραια τραγουδακια που εβγαλαν;
Ασε που στο black metal οι περισσοτεροι τετοιοι ειναι..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2008, 11:34:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Γιατι εισαι λιγακι κακος;

Mε αδικείς... όχι και "λιγάκι"...

quote:
και οι Led Zeppelin,και οι Queen,και οι πιο σκληροι Judas Priest ειχαν κραγμενες,αλλα ειδες ωραια τραγουδακια που εβγαλαν;

Δεν είπα το αντίθετο. Μόνο που η συγκεκριμένη κραγμένη είναι και ατάλαντη... και τρελένονται τα κοριτσόπουλα για πάρτυ του. Ο τύπος δε μπορεί καλά καλά να αναπνεύσει, πόσο μάλλον να τραγουδήσει...

Ο Γονίδης τουλάχιστον έχει βάλει και μια ενίσχυση μέσα στη μύτη του

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2008, 12:11:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
μαιμουδιτσα σ'ευχαριστώ για τις ευχές σου.

quote:
Γιατι εισαι λιγακι κακος;
-----------------------------------
Mε αδικείς... όχι και "λιγάκι"...

Κατά βάθος είναι ένα καλό και ντροπαλό παιδί. Όταν ακούει όμως την μουσική του σατανά.... να, κάτι μπαίνει μέσα του και μεταμορφώνεται

quote:
Δε μου λες; ΤΑ ΠΟΣΑ;;;!!!

Αισίως τα 37 !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2008, 18:05:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Να τα χιλιασεις και να μεγαλωσεις την οικογενεια σου.
Ολοι ακουμε την μουσικη του σατανα εδω,πλακα κανω,εγω δεν τρελαινομαι για τον Sven,απλα.δεν ειναι η μονη κραγμενη στον χωρο.
Κακος εσαι!!Κακος!!
Τι θα ακουσουμε σημερα;λιγακι απο Shark Island?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2008, 14:42:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Κατά βάθος είναι ένα καλό και ντροπαλό παιδί. Όταν ακούει όμως την μουσική του σατανά.... να, κάτι μπαίνει μέσα του και μεταμορφώνεται

Waaaargh, let jesus **** youououou!!!

quote:
Αισίως τα 37 !!!

Πριν πόσο καιρό;! Πλάκα, 3 μόνο μέχρι τα σαράντααααα!

quote:
Κακος εσαι!!Κακος!!

Θα ανέβαζα ένα sound clip που να λέω "είμαι" με μπρούταλ φωνητικά, αλλά βαριέμαι!

Η αλήθεια είναι ότι τελευταία, μη διακρίνοντας κάποια ιδιαίτερη κυκλοφορία στο χώρο της μέταλ, έχω ξεστρατήσει λίγο.

π.χ. χθες πήγα στου stomp (βραχάκια φυσικά). Τους περίμενα λίγο πιο νταπαντούπα, αλλά δε χαλάστηκα. Αλλά όταν θες να παίξεις κομμάτι με 6 zippo, καλύτερα να πας Επίδαυρο!

Επίσης ψάχνομαι πάρα πολύ με το μουσικό μέρος του steampunk ρεύματος.

Και με έχει προβληματίσει και το εξής κομμάτι τελευταία:

έχει πολλά μπινελίκια, αλλά προσπαθήστε να καταλάβετε το λόγο. Παραθέτω μια λάιβ εκδοχή που εξηγεί και το πως γράφτηκε το τραγούδι. Υβρεοπομπή του Δεληβοριά (δεν ακούω γενικά)

Α, η φράση που κόβεται στην αρχή στο βίντεο είναι "ήξερα στο στρατό..."

http://www.youtube.com/watch?v=1pUWD3tth78

Οι στίχοι: (μην τους διαβάσετε από πριν)

http://stixoi.info/stixoi.php?info=Lyrics&act=details&song_id=3413

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2008, 15:24:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Ειχε πολυ πλακα.
Πανουση εχεις δει;εκει να δεις μπινελικια..
Ο αδελφος μου ειχε γραψει ενα τραγουδι με brutal φωνητικα.
Λεγοταν the frog και για ρεφραιν ρευοταν.Αντε,και στους Cannibal Corpse!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2008, 09:59:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε KERRY KING, αν και καθυστερημένα, Χρόνια Πολλά, να χαίρεσαι την οικογένεια σου κι ό,τι επιθυμείς να το λουστείς.

quote:
Δεν είπα το αντίθετο. Μόνο που η συγκεκριμένη κραγμένη είναι και ατάλαντη... και τρελένονται τα κοριτσόπουλα για πάρτυ του. Ο τύπος δε μπορεί καλά καλά να αναπνεύσει, πόσο μάλλον να τραγουδήσει...

Για να είμαι ειλικρινής, οι προσωπικές επιλογές ενός καλλιτέχνη είναι ένα ζήτημα που ποτέ δε με επηρέασε στο να ακούω τη μουσική του εάν μου αρέσει κι αν είναι στα γούστα μου.
Όσον αφορά τον Sven τώρα, δε νομίζω ότι ο χαρακτηρισμός "ατάλαντος" είναι κάτι που του αξίζει.
Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα με τις αναπνοές του και φυσικά η φωνή του είναι πάρα πολύ καλή.

Τα πάντα όμως στη μουσική είναι υποκειμενικά τελικά.

Dying_Incubus is now playing Cradle Of Filth - Nymphetamine.





In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2008, 13:04:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Πανουση εχεις δει;εκει να δεις μπινελικια..

Σε παρακαλώ, με Πανούση μεγαλώσαμε! Το τι κ*λους γλύφαμε για να βρούμε σπάνια λάιβ, ακυκλοφόρητα και λοιπές μλκίες δε λέγεται! Μέχρι σε συγγενείς των Μουσικών Ταξιαρχιών πήγαμε!

Αλλά είναι μια μπαλάντα που όποτε την ακούω μου σηκώνεται η τρίχα! Και όχι εξ αιτίας του ρεφραίν, αυτή είναι μια φράση που τη χρησιμοποιώ σε κάθε δεύτερη πρόταση! Και δεν εννοώ το "σ' αγαπώ"! Μουσικά είναι απίστευτα δυνατό...

http://www.youtube.com/watch?v=J1qQrFLzhd0


quote:
Λεγοταν the frog και για ρεφραιν ρευοταν.

Τον πρόλαβαν οι Stomp!!!

quote:
Για να είμαι ειλικρινής, οι προσωπικές επιλογές ενός καλλιτέχνη είναι ένα ζήτημα που ποτέ δε με επηρέασε στο να ακούω τη μουσική του εάν μου αρέσει κι αν είναι στα γούστα μου.
Όσον αφορά τον Sven τώρα, δε νομίζω ότι ο χαρακτηρισμός "ατάλαντος" είναι κάτι που του αξίζει.
Δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα με τις αναπνοές του και φυσικά η φωνή του είναι πάρα πολύ καλη

Κατ' αρχίν, δεν είναι προσωπική επιλογή, είναι ορμονικό. Στο συγκεκριμένο άτομο.
Αλλά το ότι η φωνή του βγαίνει απ'τα καμένα ρουθούνια του; Δε σου λέει κάτι; Δεν είπα ότι λαχανιάζει.

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 07/09/2008 13:25:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2008, 13:53:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Crusifire,δηλ καλλιτεχνες με τετοια φωνη σου ειναι ασχημο να τους ακους;
Ας πουμε David Bowie,Nick Cave,Sisters of Mercy,η τον απολυτο αρχοντα Iggy Pop?
Απο Cradle of Filth τα εχω ολα.Για να ειμαιειλικρινης ομως,το Black Metal δεν το συμπαθησα ποτε.Συγκροτηματα οπως Marduk,Gorgoroth,Immortal η ακομη και τους δικους μας παλιους Rotting Christ,δεν μπορεσα ποτε να τους ακουσω.Ειναι σαν να βαζω τον εαυτο μου,σε μια αρκετα επωδυνη διαδικασια.
Τα πιο καινουργια τους,κατι λενε..
Που χαθηκες εσυ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2008, 14:03:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
quote:


Σε παρακαλώ, με Πανούση μεγαλώσαμε!


Εχεις δει το "Με λενε Ποπη;"
Πολυ πλακα!!Ο ξαδελφος μου πηγαινε σε εκεινη την τρυπα που επαιζαν οι Μουσικες Ταξιαρχιες,το τι συριγγα ηταν πεταμενη δεν λεγεται..
Νικολας Ασημος..Καλες εποχες..
Εμεις τα πιτσιρικια ειμασταν μικρα για να νιωσουμε την μαγεια των 80ς.
Ολα βρισκοντουσαν σε ανθηση και κυριως η μουσικη.Τοτε υπηρχε μουσικη.
Τωρα ολα ειναι μασημενη τροφη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2008, 19:04:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Crusifire...

Είπα κι εγώ υπάρχει άνθρωπος που δε θα κάνει το αιώνιο λάθος;! Ξανακοίτα το nick μου

quote:
δηλ καλλιτεχνες με τετοια φωνη σου ειναι ασχημο να τους ακους;
Ας πουμε David Bowie,Nick Cave,Sisters of Mercy,η τον απολυτο αρχοντα Iggy Pop?

Εδώ μπερδεύεις τη βούρτσα με...
Το ίδιο είναι ο Σβεν και το ίδιο ο Ιγγυ Ποπ; Για άκου καλύτερα. Πως εκπνέει και πως αρθρώνει ο ένας και πως ο άλλος. Ο ένας είναι μια μαστουρωμένη εκδοση του Βοσκόπουλου, κι άλλος έχει απόλυτα αλήτικη φωνή...

quote:
Εχεις δει το "Με λενε Ποπη;"

Έλεος...

quote:
Πολυ πλακα!!Ο ξαδελφος μου πηγαινε σε εκεινη την τρυπα που επαιζαν οι Μουσικες Ταξιαρχιες,το τι συριγγα ηταν πεταμενη δεν λεγεται..

Έεεεετσιιιιιι!!!

quote:
Νικολας Ασημος..Καλες εποχες..

Όοοοοχιιιιι... αυτόν πραγματικά δεν τον πάω μία... δεν ξέρω γιατί...

quote:
Εμεις τα πιτσιρικια...

Τα ποιά;!;!;!

quote:
...ειμασταν μικρα για να νιωσουμε την μαγεια των 80ς.
Ολα βρισκοντουσαν σε ανθηση και κυριως η μουσικη.Τοτε υπηρχε μουσικη.
Τωρα ολα ειναι μασημενη τροφη.

Καλά, εγώ δε ζούσα καν στα 80's. Αλλά δε θα έλεγα ότι και τότε υπήρχε μουσική... Και τώρα υπάρχουν στην Ελληνική βιομηχανία δυο τρια κρυφά διαμάντια, αλλά μέχρι εκεί. Μια ζωή η Ελληνική μουσική πέντε ακόρντα στη σειρά ήταν. Γιατί, ήξεραν από μουσική τα πρεζάκια του τότε; Εντάξει, και οι στίχοι πες, είχαν κάποιο νόημα, αλλά όπως έχω πει κι εδώ, δε γουστάρω με τίποτα να προσπαθεί να με κάνει ο άλλος να σκεφτώ...

Και να βλέπω όλους τους δήθεν επαναστάτες να τραγουδάνε στιχάκια των τότε καλλιτεχνών, λες και άμα δεν έχει μέτρο ή ομοιοκαταληξία ένα νόημα, είμαστε πολύ slow για να το πιάσουμε!!!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2008, 19:55:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
[quote]

Είπα κι εγώ υπάρχει άνθρωπος που δε θα κάνει το αιώνιο λάθος;! Ξανακοίτα το nick μου
[quote]

-Πω πω,τι ψειρας που εισαι με την ορθογραφια,οριστε βρε..Crucifire,Crucifire,Crucifire...

[quote]
Εδώ μπερδεύεις τη βούρτσα με...
[quote]

Μην το πεις...εχε χαρη που ειμαστε γειτονοπουλα..


[quote]
Τα ποιά;!;!;!
[quote]

Συγκριτικα με εκεινους που την δεκαετια του 80 ηταν εφηβοι,εγω ειμουν πιτσιρικι.Να υποθεσω πως εισαι παιδι των 90ς


[quote]
Καλά, εγώ δε ζούσα καν στα 80's. Αλλά δε θα έλεγα ότι και τότε υπήρχε μουσική...
[quote]


Δεν μιλαω για την ελληνικη μουσικη
Παντως αν σου αρεσει εστω και λιγο ο Παπακωνσταντινου,θα ξερεις πως τα μισα που λεει ηταν του Νικολα Ασημου.Πατησε πανω σε αυτον και εγινε πρωτη μουρη..
Τωρα για τον Sven και τον Iggy,απ'οτι βλεπω,ξερεις απο φωνες,μιλωντας και για Γονιδη και Βοσκοπουλο..
Εγω σου βαζω και λιγο Διονυσιου για να το κανουμε λιγο πιο heavy τι λες;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2008, 12:30:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
-Πω πω,τι ψειρας που εισαι με την ορθογραφια,οριστε βρε..Crucifire,Crucifire,Crucifire...

Είμαι απίστευτα ανορθόγραφος, απλά το s αντί για c, το έχουν κάνει όλοι, Όλοι, ΟΛΟΙ όσοι έχουν γράψει το όνομά μου. Μέχρι κι η μάνα μου το έχει γράψει λάθος, που επί κάμποσα χρόνια σιδέρωνε μια μπλούζα με το ψευδώνυμο πάνω!

quote:
Μην το πεις...εχε χαρη που ειμαστε γειτονοπουλα..

Θύμησέ μου που μενεις;

quote:
Συγκριτικα με εκεινους που την δεκαετια του 80 ηταν εφηβοι,εγω ειμουν πιτσιρικι.Να υποθεσω πως εισαι παιδι των 90ς

Δεν είχες πατήσει τα δευτέρα -άντα ακόμα ε; Όπως καταλαβαίνεις, και 2 χρόνια να με περνάει κάποιος θα του την πω, οπότε μην πολυπροσβλένεσαι!!!

quote:
Παντως αν σου αρεσει εστω και λιγο ο Παπακωνσταντινου,θα ξερεις πως τα μισα που λεει ηταν του Νικολα Ασημου.Πατησε πανω σε αυτον και εγινε πρωτη μουρη..

Μιλάω για performance, όχι songwriting!
Και τις ελληνικές φωνές τις ξέρω συμπτωματικά, όχι ότι ακούω!

Λοιπόν, αν και δεν ακούω γενικά Metallica, το Death Magnetic δε μου είπε πραγματικά τίποτα. Μα τίποτα...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2008, 15:08:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
Νεα Ιωνια κοντα.
Δεν προσβληθηκα.Μιλωντας για Metallica,δεν εβγαλαν και τιποτα αξιολογο τωρα τελευταιαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
μαιμουδιτσα
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
505 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2008, 15:11:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους μαιμουδιτσα
www.youtube.com/watch?v=tVP-HoQmE-4
Αυτο ειναι τραγουδι..
Τοτε εισουν αγεννητοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2008, 21:27:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Μουαχαχαχαχαχαχα...

Βασικά την είχα προλάβει, ελπίζοντας ότι θα είναι καρτούν στο στυλ των κόμιξ του Τριβιζά, αλλά καμία σχέση...

Αυτό πρέπει να ήταν σούπερ ντούπερ animation για την εποχή του, ε;

Δες εδώ!
http://www.youtube.com/watch?v=ndkcke5bPrc

Διασκευή αυτού εδώ:

http://www.youtube.com/watch?v=YXtQTzJKikg

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy