ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 3
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 22:20:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Koίτα το μόνο που είναι επικίνδυνο, είναι να λατρεύεις ένα συγκρότημα, ή να έχεις μια άποψη συγκεκριμένη γι΄αυτούς και να σε διαψεύσουν παντελώς και να χάσεις πάσα ιδέα όταν τους γνωρίσεις από κοντά.

Ακριβώς, αυτό είναι που ήθελα να πω, υπάρχουν κάποια συγκροτήματα και μουσικοί που για μένα έχουν περάσει στον μύθο, δικαίως ή αδίκως, γιατί δεν τους έχω γνωρίσει ποτέ από κοντά και κάποιοι άλλοι που λατρεύω βρίσκονται στην απέναντι όχθη, οπότε λέω να το καθυστερήσω για λίγο.

Τώρα έχω συναντήσει κάποιους που δεν με πολυενδιαφέρουν, όπως ο Glen Benton για παράδειγμα o οποίος μου θύμισε αμερικάνο μεθυσμένο νταλικιέρη και ο οποίος υποτίθεται πως είναι αποκρυφιστής και σατανιστής αλλά δυστυχώς είναι poser του κερατά (όνομα και πράμα).

quote:
το νεό σίνγκλ τους, που βγήκε στο νετ χθες το άκουσες φαντάζομαι...]

Τι; Πως; Που; Πότε βγήκε αυτό;;; Mήπως λες για το one magic portion; Αυτό είναι καιρό έξω.

quote:
δε θα απαντήσω μονολεκτικά, γιατί κάποιοι θα πουν ότι δε χρωστάω καλό λόγο σε κανέναν [καλά, ισχύει αυτό, αλλά δε θέλω να το λένε οι "κάποιοι"!]

Δηλαδή ιτ σακς;;; Δεν περίμενα και τίποτα άλλο από τους scorpions μετά από 47 χρόνια καριέρας.

quote:
χαλάρωσε, δεν είναι κάτι ιδιαίτερο... απλά γυμνές...

Καλά....πάρτε τώρα μία του γέρου για να χαλαρώσετε γιατί σας βλέπω αφηνιασμένους.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 07:32:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλή δουλειά με την δισκογραφία που παρουσίασες, αγαπητέ SPARTAKOS20.

quote:
χα χα! Και φαντάσου να γεράσουν όπως εγώ τι θα λένε!

Εδώ λένε εμάς γέρους πάνω στο άνθος της ηλικίας μας!
By the way, γιατί νόμιζα ότι θα ήσουν με κοντά μαλλιά κτλ?
Δικός μας είσαι κι εσύ!

quote:
σου 'χω και πιο ενδιαφέρουσες φωτογραφίες της, αλλά αυτά μέσω μέιλ... φράγκα να 'χεις...

quote:
χαλάρωσε, δεν είναι κάτι ιδιαίτερο... απλά γυμνές...

Χμμμ!
Δεδομένου ότι μας διαβάζουν αρκετά άτομα - συνομιλητές μας κι απλοί αναγνώστες - νομίζω πως θα πρέπει να αποφεύγουμε τέτοιου είδους χιούμορ.
Εμείς έχουμε γίνει μια πολύ καλή παρέα μεταξύ μας αλλά φαντάσου τι μπορεί να σκεφτεί κάποιος που μπαίνει στο θέμα για πρώτη φορά και να μην κατανοήσει την χιουμοριστική σου διάθεση, φίλε μου...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SPARTAKOS20
Νέο Μέλος

Algeria
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 10:58:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SPARTAKOS20
quote:
Καλή δουλειά με την δισκογραφία που παρουσίασες, αγαπητέ SPARTAKOS20.

Thanx Dying_Incubus.

quote:
Τώρα έχω συναντήσει κάποιους που δεν με πολυενδιαφέρουν, όπως ο Glen Benton για παράδειγμα o οποίος μου θύμισε αμερικάνο μεθυσμένο νταλικιέρη και ο οποίος υποτίθεται πως είναι αποκρυφιστής και σατανιστής αλλά δυστυχώς είναι poser του κερατά (όνομα και πράμα).


Mε έστειλες.

Ρε crus be serious, μεγάλωσες πια. Θα κάνουμε το κορίτσι μας να κομπλάρει στο τέλος.!!!


Θα συνεχίσω την παρουσίαση με EXODUS και κατόπιν SLAYER.

Edited by - SPARTAKOS20 on 05/06/2007 11:00:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SPARTAKOS20
Νέο Μέλος

Algeria
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 11:30:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SPARTAKOS20
ΕΧΟDUS

Αμερικάνικο thrash metal συγκρότημα που δημιουργήθηκε στο San Francisco, California το 1980 από τον τραγουδιστή και drummer Tom Hunting, κιθαρίστες τον Tim Agnello και Kirk Hammett, και μπασίστα τον Carlton Melson.

Φυσικά σε 27 χρόνια ζωής (!) το συγκρότημα έχει αλλάξει πολλές φορές σύνθεση.

Έχουν βγάλει επτά άλμπουμ και το όγδοο θα κυκλοφορήσει το δευτερο εξάμηνο του 2007, αν δεν κάνω λάθος.

Το 1983 ο Kirk Hammett αφήνει το συγκρότημα και πηγαίνει στους Metallica. Αντικαταστάτης του ήταν ο Rick Hunolt.

Σημαντική επίσης είναι η στιγμή που ο Paul Baloff μετά το άλμπουμ Pleasures of the Flesh το 87 φεύγει και αντικαθίσταται από τον Steve "Zetro" Souza, που τραγουδούσε στους Legacy που αργότερα γίναν οι Τestament.

Γενικά τέτοιες αλαξοκολιές γινόταν και γίνονται συχνά στη bay area σκηνή.

Ας έρθουμε στο line up γιατί αλλιώς άκρη δε θα βγει:

ΜΕΛΗ:

LINE UP NOW:

* Rob Dukes (Vocals) -- 2005-present
* Gary Holt (Guitars) -- 1981-1993 / 1997-1998 / 2001-present
* Lee Altus (Guitars) -- 2005-present
* Jack Gibson (Bass) -- 1997-1998 / 2001-present
* Tom Hunting (Drums) -- 1980-1989 / 1997-1998 / 2001-2005 / 2007-present


Former Members (εμφανίζονται σε Albums)

Vocals

* Paul Baloff -- 1982-1986 / 1997-1998 / 2001-2002 (deceased)
* Steve "Zetro" Souza -- 1986-1993 / 2002-2004

Guitars

* Rick Hunolt -- 1983-1993 / 1997-1998 / 2001-2005

Bass

* Rob McKillop -- 1983-1990
* Michael Butler -- 1991-1993

Drums

* John Tempesta -- 1989-1993
* Paul Bostaph -- 2005-2007


Former Members (δεν εμφανίζονται σε αλμπουμς)

Vocals

* Matt Harvey -- 2004
* Steev Esquivel -- 2004

Guitars

* Kirk Hammett -- 1980-1983
* Tim Agnello -- 1980-1981
* Mike Maung -- 1983
* Evan McCaskey -- 1983 (deceased)

Bass

* Carlton Melson -- 1980-1981
* Geoff Andrews -- 1981-1983

Drums

* Perry Strickland -- 1989
* Gannon Hall -- 1993
* Chris Kontos -- 1993


ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΙΑ


1982 Demo (1982)



Bonded by Blood (1985)



Pleasures of the Flesh (1987)



Fabulous Disaster (1989)



Impact is Imminent (1990)



Good Friendly Violent Fun (live album, 1991)



Lessons in Violence (compilation, 1992)



Force of Habit (1992)



Another Lesson in Violence (live album, 1997)



Tempo of the Damned (2004)



Shovel Headed Kill Machine (2005)


Περισσότερα στο:
http://www.exodusattack.com/

Edited by - SPARTAKOS20 on 05/06/2007 11:42:16

Edited by - SPARTAKOS20 on 05/06/2007 12:03:37Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SPARTAKOS20
Νέο Μέλος

Algeria
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 12:00:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SPARTAKOS20
Slayer


Οι Slayer είναι αμερικάνικο thrash metal συγκρότημα που δημιουργήθηκε το 1981 από τους κιθαρίστες Jeff Hanneman και Kerry King.

Οι Slayer απέκτησαν φήμη σαν επικεφαλείς της Αμερικάνικης thrash metal σκηνής το 1986 με την κυκλοφορία του Reign in Blood, που το αποκαλέσανε "the heaviest album of all time."


ΜΕΛΗ:

ΤΩΡΙΝΟ LINE UP:

* Tom Araya - bass, lead vocals (1981–present)
* Jeff Hanneman - guitar (1981–present)
* Kerry King - guitar (1981-present)
* Dave Lombardo - drums (1981–1986, 1987–1992, 2001–present)


Former members:

* Paul Bostaph - drums (1992–1996, 1997–2001)
* Jon Dette - drums (1996–1997)
* Tony Scaglione - drums (1986–1987)


ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΙΑ:

Studio albums

* 1983: Show No Mercy
* 1985: Hell Awaits
* 1986: Reign in Blood
* 1988: South of Heaven
* 1990: Seasons in the Abyss
* 1994: Divine Intervention
* 1996: Undisputed Attitude
* 1998: Diabolus in Musica
* 2001: God Hates Us All
* 2006: Christ Illusion


EPs/Box Sets

* 1984: Haunting the Chapel
* 2003: Soundtrack to the Apocalypse
* 2006: Eternal Pyre

DVDs/Live CDs

* 1984: Live Undead
* 1991: Decade of Aggression
* 1995: Live Intrusion
* 2003: War at the Warfield
* 2004: Still Reigning


Περισσότερα -και φωτογραφίες των άλμπουμ γιατί θα φτάσουμε πάλι τα 4 ευρώπουλα- στα:

http://en.wikipedia.org/wiki/Slayer
http://www.slayer.net/site.php
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 16:26:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
πάρτε τώρα μία του γέρου για να χαλαρώσετε γιατί σας βλέπω αφηνιασμένους.

γουάάάάά! ο kircher με βιονική αφάνα!
καμία σχέση με το παρόν:

καλά, έγινα ένα με το πάτωμα μιλάμε!

quote:
Δηλαδή ιτ σακς;;; Δεν περίμενα και τίποτα άλλο από τους scorpions μετά από 47 χρόνια καριέρας.

όχι, δε σκάρει εντελώς. ίσα-ίσα που είναι πολύ προσεγμένο σαν σιντί... σαν σκόρπιονς όμως, μου άφησαν μια απίστευτη πικρία... σκέψου ότι μ'αυτούς μεγάλωσα [όσο μεγάλωσα, άλλο δεν πάει...] αυτοί ήταν το πρώτο συγκρότημα που είδα λάιβ, ούτε θυμάμε πότε και που, και ότι γι'αυτούς πήγα στο λυκαβητό με 39 πυρετό και καταροή του πούστη! ούτε θυμάμε πως γύρισα σπίτι!

η γνώμη μου λοιπόν:

hour I: ο δίσκος μπαίνει δυνατά, αλλά περίεργα... μία ασταθής μίξη ροκ και thrash, με δυνατές κιθάρες, καλοδουλεμένο στην παραγωγή, σχετιά ευχάριστο στο άκουσμα, αλλά απίστευτα δυσάρεστο όταν ξεκινάς να ακούσεις scorpions...

the game of life: ε, κάτι κάνουμε εδώ. κλασσική εισαγωγή scorpions, με κάτι από παλιό αμερικάνικο ροκ. αν και, και άλι, οι κιθάρες είναι λίγο περίεργες στο ρεφραίν. τόσο που, από περιέργεια, κάθισα να το βρω στην κιθάρα, για να καταλάβω τι ακριβώς κάνουν... κι έχουν αλλάξει πολύ το στυλ τους... τέλος πάντων, κι αυτό ευχάριστο τραγουδάκι, radio friendly, μάλλον θα αποτελέσει το πρώτο τους σιγκλ. θυμίζει αρκετά το προηγούμενο unbreakable...

we were born to fly: WTF ?! αυτό θυμίζει ελλεϊνά το learn to crawl των black lab... τέλος πάντων, power ballad, απ'αυτές που βλέπει ο kircher όποτε ανοίγει τηλεόραση... την προσπερνάω...

the future never dies: ουουουου αυτό μπαίνει με πιάνο. καλό θα 'ναι.. ναι καλά! θυμίζει τουλάχιστον 5 τραγούδια μόλις το ακούσεις. κι άλλο power ballad, με στυλ αποκαλυπτικό-προφητικό... μου φέρνει και κάτι απο don't wanna miss a thing [aerosmith για το "αρμαγεδών"]. ψιλο-το-πάνε για μιούζικαλ. εντάξη, η φωνή του klaus meine, είναι σταθερή αξία, αλλά, που να το σηκώσει όλο μόνος του γαμώτο... τέλος πάντων, έχει κι ένα ενδιαφέρον πέρασμα προς το τέλος, αλλά μάλλον ανούσιο...

you're loving me to death: ναι, ναι.. πάλιωσε η ιστορία παίδες. εσείς ξεκινήσατε αυτά τα τραγούδια, και ξέρετε ότι με νεο-thrash-nu-μαλακίστες δε βγαίνει... εντάξη, αυτό θα δουλεύει γαμάτα λάιβ, αλλά όχι για τους σκόρπιονς ρε πούστη μου! περιέργως φέρνει σε κάποια σημεία κάτι απ'τις παλιές εποχές, αλλά το "λάθος" "διορθώνεται" αμέσως...

321: it's the final countdooooown! καλά, σοβαρεύομαι. λοιπόν, ακόμα δεν έχω καταλάβει πως πέρασε τόσο γρήογρα όλο το cd, χωρίς καμία αλλαγή. όλο ένα τόνο, ένμα ριφ, μία χροιά στη φωνή, κιόλα τόσο καλογυαλισμένα, λες και τα έβγαλε όλα μαζί ο κομπιούτορας.... σε σημείο δηλαδή να θες να βαρέσεις το κεφάλι σου στα ηχεία...

love will keep us alive: επιτέλους, κάτι αξιοπρόσεκτο. καψουρομπαλάντα της πίπας, αλλά ακούγεται πραγματικά ευχάριστα! θυμίζει λίγο το poison του alice cooper, χωρίς distortion! ειναι και λίγο ταξιδιάρικο. όταν είναι για χαλαρό τραγούδι μια χαρά τα πάνε οι πούστηδες. όταν είναι για ροκιά ξεφεύγουν...

we will rise again: μακάρι. πότε; πραγματικά δηλαδή, αυτό το τραγούδι πρέπει να το ακούσει ο kircher... ζήτω η αμερικανιά! λες και ακούω staind... γιατί ρε παιδιά; τι χαμηλοκουρδίσματα και λαμακίες είναι αυτές; αυτό που κορόιδευα πριν ένα μήνα στους linkin park για το minutes to midnight [ναι, τα τρία πρώτα μου άρεσαν. γιατί;!] το είδα τώρα στους θρύλους!

your last song: ναι, πλάκα πλάκα, παίζει να μην ακούσω άλλο... καλά που το καταλάβατε! τέσ'πα, ξεκινάει power-ballad-έ και μετά, άντε να πιστέψεις ότι είναι σκόρπιονς. άλλη μια μπαλάντα, που φέρνει λίγο σε bostons, γυαλισμένους και με ντέφι! κατά τ'άλλα... μακριά!

love is war: love is blind μαλάκες! εντάξη, κι αυτό το προσπερνάω, λέγοντας "τα ίδια και χειρότερα με το προηγούμενο"... πραγματικά τα νεύρα μου σμπαραλιάζονται σιγά-σιγά...

the cross [featuring billy corgan, όχι κανά τυχαιο!]: πάτε καλά ρε! προσπερνάω το γεγονός ότι ο klaus πήγε σε συναυλεία των smashing pumpkins, αλλά και ότι πήρε το τραγουδο-κιθαρίστα στο δίσκο του, για να φτιάξουν μαλιστα μια τέτοια παπ***ά... να πάνε στο διάολο. δε θέλω να τους ξαναδώ ποτέ μου...

humanity: ooohhhh the humanity! δεν περιγράφω άλλο... το λέει και μόνος του "humanity, auf wiedersehen, it's time to say goodbye...". τώρα τι να σου πω; ότι θα μας λείψετε;

δεν ξέρω ρε παιδιά, ριξτε του μια αυτιά και μόνοι σας αν θέλετε, αλλά μημου πείτε ότι δεν έχω δίκιο. ήθελα να πάω και φέτος, που θα είναι με uli jon roth και joe cocker [you can leave your hat oooonnn!!!] αλλά δεν παίζει... αρκετά λεφτά έδωσα για ένα ξεπουλημένο συγκρότημα. προτιμώ τους σκόρπιονς στα παλιά μου cd... [cd όχι βινύλια, είπαμε, αυτά είναι της λήθινης εποχής!]

quote:
Ρε crus

ώπα, στην καλύτερη cruci, κι αυτό όταν φτάσεις τα 100 μυνήματα!

quote:
be serious

πλάκα θα κάνεις...

quote:
μεγάλωσες πια

πες μου ότι κάνεις πλάκα... σοβαρά...

quote:
Θα κάνουμε το κορίτσι μας να κομπλάρει στο τέλος.!!!

α. δεν είναι το κορίτσι "μας". είναι το κορίτσι "σκέτο"!
β. δεν κομπλάρει, ξέρει τι τσογλάνι είμαι!
γ. έχω πει και χειρότερα!
δ. αν είχα. λες, τέτοιες φωτογραφίες, δε θα τις έβγαζα σε πληστηριασμό; φυσική η ίδια θα ήταν η highest bidder, ώστε να τις βγάλει απ'τη φόρα, αλλά ξέρεις πόσα θα κονόμαγα;!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 16:58:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Mayhem-Ordo Ad Chao

Με αυτόν τον τίτλο κυκλοφόρησε στις 27 Απριλίου το τέταρτο αλμπουμ των Mayhem. Ordo ad Chao σημαίνει στα λατινικά "Τάξη προς το Χάος", μια αρκετά ενδιαφέρουσα αντιστροφή του Ordo Ab Chao (Τάξη από το Χάος).

Για το ποιοί είναι οι Mayhem και ποιά είναι η σημασία τους στην διαμόρφωση του black metal δεν νομίζω πως χρειάζονται σχόλια. Κατευθείαν στο cd λοιπόν.

To limited edition έρχεται σε ένα μεταλικό slipcase και στο κέντρο του διακρίνεται πίσω από σκούρο το κόκκινο artwork του εξωφύλου που είναι αρκετά αφηρημένο. Ανάλογη αφηρημένη τέχνη κοσμεί και τις υπόλοιπες σελίδες του άλμπουμ με τους στίχους ευανάγνωστα τυπωμένους στα δεξιά.

Στη σύνθεση του συγκροτήματος αυτήν την φορά ο Attila στα φωνητικά (το μεγάλο comeback στους mayhem μετά το θρυλικό De Mysteriis Dom Sathanas), Blashphemer στις κιθάρες και το μπάσο μαζί με τον Necrobutcher, και στα drums ο μεγάλος Hellhammer.

Με το πρώτο άκουσμα σου κάνει εντύπωση το σκοτεινό ατμοσφαιρικό κομμάτι με τίτλο A Wise Birthgiver με το οποίο αρχίζει το άλμπουμ. Η μουσική είναι παγωμένη, αφηρημένη, νεκρική. Ο ήχος σχεδόν πειραματικός. Οι στίχοι μόνο τρεις γραμμές.

To creature give life
Create a primitive worker
That he may bear the yoke assigned

Τα ίδια στοιχεία χαρακτηρίζουν και τα υπόλοιπα κομμάτια. Τρομαχτικά ξεσπάσματα ήχου ανάμεσα σε διαστήματα νεκρικής σιγής. Οι Mayhem ξεπερνάνε τον εαυτό τους σε δημιουργική πληρότητα και ατμόσφαιρα με το Illuminate Eliminate να ξεπερνάει το 9 λεπτά κακοφωνίας και μουσικού μινιμαλισμού. Τα τύμπανα του hellhammer δεν επικεντρώνονται μόνο στα ατίθασα blastbeats αλλά και σε πιο αργά εκφραστικά περάσματα. Στα κομμάτια υπάρχουν επιρροές από doom, experimental, black metal αλλά μου είναι δύσκολο να εντάξω την μουσική σε μια συγκεκριμένη κατηγορία.

Το άλμπουμ έχει μια ηθελημένα κακή παραγωγή που μπορεί να ξενίσει αρκετούς. Μου θύμησε demo κασσέτα του 80. Το μπάσο είναι έντονο, τα τύμπανα χωρίς equalizer και γενικά ο ήχος ωμός. Ωστόσο όλα τα όργανα και τα μέρη ακούγονται με ακρίβεια και τίποτα δεν έχει χαθεί στην μίξη.

Η θεματολογία του άλμπουμ ποικίλει. Από αντι-χριστιανικά μηνύματα, σε καταστροφολογικές αναφορές, αντιστροφή πόλων (Wall of Water), μέχρι τους εσωτερικούς διαλογισμούς του Illuminate Eliminate.

Συνολικά πρόκειται για το καλύτερο άλμπουμ της καριέρας των Mayhem και σίγουρα ένα από τα καλύτερα άλμπουμ της χρονιάς. Ήδη το cd ανέβηκε στο νο. 12 των Νορβηγικών τσάρτς κάτι που μου έκανε μεγάλη εντύπωση μιας και πρόκειται για το πιο απρόσιτο και πειραματικό έργο των Mayhem.

Για όσους ακούνε black metal δεν χρειάζεται να πω τίποτα παραπάνω γιατί είμαι σίγουρος πως το έχουν ακούσει ήδη.

Για τους υπόλοιπους, δοκιμάστε το.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 17:10:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Βρε θηρίο που την πέτυχες αυτήν;;;;

χα, χα είμαι και πολύ φλωράκης πάντως! Ναι όπως πολύ καλά θυμότανε και ο Dying Incubus τα έκοψα αν και τώρα είμαι στην φάση να τα ξαναφήσω....

SPARTAKOS20 πολύ καλές οι παρουσιάσεις από το κλασσικό thrash.

quote:
δεν ξέρω ρε παιδιά, ριξτε του μια αυτιά και μόνοι σας αν θέλετε, αλλά μημου πείτε ότι δεν έχω δίκιο. ήθελα να πάω και φέτος, που θα είναι με uli jon roth και joe cocker [you can leave your hat oooonnn!!!] αλλά δεν παίζει... αρκετά λεφτά έδωσα για ένα ξεπουλημένο συγκρότημα. προτιμώ τους σκόρπιονς στα παλιά μου cd... [cd όχι βινύλια, είπαμε, αυτά είναι της λήθινης εποχής!]

Θα το ακούσω. Πάντως τα παλιά με τον Roth και το german accent είναι άπαιχτα. Ειδικά το Tokyo Tapes.

Τα λέμε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 18:07:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
βασικά [άσχετο] αλλά αν είναι να αφήσεις μαλλί, προτείνω κοτσίδα, λίγο πιο μακρύ απο την πρώτη φωτο. το έχει κάνει ένας φίλος μου, που σου μοιάζει απίστευτα, καθηγητής φυσικής, και φαίνεται κυριλέ στο μάθημα, αλλά άμα αρχίσει και κοπανιέται φαίνεται επίσης καλό

quote:
Χμμμ!
Δεδομένου ότι μας διαβάζουν αρκετά άτομα - συνομιλητές μας κι απλοί αναγνώστες - νομίζω πως θα πρέπει να αποφεύγουμε τέτοιου είδους χιούμορ.

ωπ, αυτό τώρα το είδα... ξέρεις, ειδικά εσένα, όσο είσαι τόσο καθώς πρέπει και συγκρατημένος, δε θα σταματήσω να σε δουλεύω!
θα το πω δημόσια, κι ας ακουστεί κάπως, και ξέρεις ότι σε πάω:
μου δίνεις την εντύπωση ότι δε ζεις τη ζωή σου ρε αδερφέ...
τεσ'πα εσύ εισαι το αφεντικό εδώ μέσα, οπότε, οκ, κομμένα τα χοντρά!

αλήθεια, ΑΝΟΡΙΜΟΥΣ έχουμε δει εδώ;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 21:00:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Ακριβώς, αυτό είναι που ήθελα να πω, υπάρχουν κάποια συγκροτήματα και μουσικοί που για μένα έχουν περάσει στον μύθο, δικαίως ή αδίκως, γιατί δεν τους έχω γνωρίσει ποτέ από κοντά και κάποιοι άλλοι που λατρεύω βρίσκονται στην απέναντι όχθη, οπότε λέω να το καθυστερήσω για λίγο.

Πάντως ειλικρινά Α.Κircher έχω γνωρίσει πολλά συγκροτήματα, ανάμεσα σ΄αυτά οι TESTAMENT, D.R.I, AMON AMARTH, TIAMAT, LACUNA COIL, STRATOVARIUS, ONSLAOUT, BIOHAZARD, PRO PAIN, SHADOWSFALL, CHIMAIRA, SENTENCED, EXODUS, DEATH ANGEL, HATEBREED, DESTRUCTION, BRAINSTORM e.c.t.

και αν εξαιρέσουμε τους SENTENCED κανένας δεν με απογοήτευσε.

Εχει το ρίσκο του δε λέω αλλά εγώ περισσότερο εκτίμησα το χώρο παρά απογοητεύτηκα.

Αγαπητέ Σπάρτακε θα κάνω παρουσίαση δύο αγαπημένων μου συγκροτημάτων από τη σκηνή thrash bay area, αν δε σε πειράζει.

Των VIO-LENCE & FORBIDDEN


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 21:05:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
καλώς την! για πες κι εσύ, δεν πιστεύω να πειράχτηκες, έτσι;

btw, ξέχασες τους πιο σημαντικούς στη λίστα!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 22:04:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
by the way:
quote:
Τι; Πως; Που; Πότε βγήκε αυτό;;; Mήπως λες για το one magic portion; Αυτό είναι καιρό έξω.

one more magic POTION, που 'χεις το φαϊ στο μυαλό! πεινάμε; πεινάμε;

όχι, δεν εννοώ αυτο. μπλοφάρω, να δω αν θα τσιμίσει η γκρέτελ, η οπία όμως μάλλον πειράχτηκε...

καλά, δε νομίζω, γιατί με ξέρει, και ξέρει ότι την αγαπάω [σλουρπ] και πως θαυμάζω τις ΜΑΤΑΡΕΣ της [σλουρπ σλουρπ!] αλλά λέω... μήπως;


______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 22:55:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
btw, ξέχασες τους πιο σημαντικούς στη λίστα!

Για να ακούσω!!!


quote:
όχι, δεν εννοώ αυτο. μπλοφάρω, να δω αν θα τσιμίσει η γκρέτελ, η οπία όμως μάλλον πειράχτηκε...

Δεν είμαι ψάρι δεν τσιμπάω, κουκουβάγια είμαι, και καμιά φορά και μπούφος.


quote:
καλώς την! για πες κι εσύ, δεν πιστεύω να πειράχτηκες, έτσι;


Αμα βγάλω τα μαστίγια θα καταλάβεις.! Χε χε χε!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 23:15:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Vio-lence

όλα τα λεφτά αυτή η φωτογραφία!!!

Sean Killian όπως ήταν

Το συγκρότημα όπως ήταν

και όπως είναι σήμερα


Οι Vio-lence είναι thrash metal μπάντα που έγινε το 1985, και αρχικά κυκλοφότησε μερικές demo κασσέτες, ενα EP και 3 LPs μεταξύ 1985 και 1993.

Για τη μουσική τους τί να πω? Απλά ακουστε τους όσοι είστε φίλοι της σκηνής αυτής.

ΜΕΛΗ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟΥ LINE UP

* Sean Killian - Vocals
* Dean Dell - Bass
* Troy Fua - Guitar
* Perry Strickland - Drums
* Phil Demmel - Guitar

ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΑ ΜΕΛΗ

# Jerry Birr - Vocals
# Eddie Billy - Bass (brother of Testament vocalist, Chuck Billy)
# Robb Flynn - Guitar (previously on Forbidden Evil)
# Ray Vegas - Guitar (Attitude Adjustment)
# Mark Hernandez - Drums


ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΙΑ


Demos

* Mechanic (1986)

EP

* Torture Tactics (1991)

LP

* Eternal Nightmare (1988)
* Oppressing the Masses (1990)
* Nothing to Gain (1993)

DVDs

* Blood and Dirt (2006)

Δηλ. τα παρακάτω:


Aπλά από τους καλύτερους της εποχής


Αγαπημένο μου Βίντεοκλιπ το "world in a world"


Περισσότερα στα:

http://en.wikipedia.org/wiki/Vio-lence
http://www.vio-lence.com


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 23:16:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Μα, βρε A. Kircher, αν η φωτογραφία που παρέθεσες εσύ στο μήνυμα σου είναι η πιο πρόσφατη, τα μαλλιά σου είναι μακριά!
Τέλος πάντων, μπερδεύτηκα!

quote:
ωπ, αυτό τώρα το είδα... ξέρεις, ειδικά εσένα, όσο είσαι τόσο καθώς πρέπει και συγκρατημένος, δε θα σταματήσω να σε δουλεύω!
θα το πω δημόσια, κι ας ακουστεί κάπως, και ξέρεις ότι σε πάω:
μου δίνεις την εντύπωση ότι δε ζεις τη ζωή σου ρε αδερφέ...
τεσ'πα εσύ εισαι το αφεντικό εδώ μέσα, οπότε, οκ, κομμένα τα χοντρά!

Ευχαριστώ, φίλε!

Χαίρομαι πάντως που στο τρίτο μέρος αυτού του θέματος υπάρχει η συνεννόηση μεταξύ μας ώστε να καταλαβαίνει ο ένας τον άλλον κι η απαραίτητη κατανόηση ώστε να διακρίνουμε τι λέει και γιατί το λέει...

Καλό βράδυ σε όλους!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2007, 23:47:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Για να ακούσω!!!

τους άσχετους, τους ensiferum!

quote:
Αμα βγάλω τα μαστίγια θα καταλάβεις.! Χε χε χε!

άντε ρε... μπούφο! για να σταλεί το προηγούμενο μνμ, μου έβγαλε error 30 φορές, και λέω "θα εισηγήθηκε η γκρέτελ να φάω μπανάρισμα"!!!

quote:
Χαίρομαι πάντως που στο τρίτο μέρος αυτού του θέματος υπάρχει η συνεννόηση μεταξύ μας ώστε να καταλαβαίνει ο ένας τον άλλον κι η απαραίτητη κατανόηση ώστε να διακρίνουμε τι λέει και γιατί το λέει...

μεγάλο ερωτηματικό πάνω απ'το κεφάλι μου... αυτό που είπες που πάει; στο ότι κόω τα χοντρά, ή στο ότι είσαι πολύ σφιγμένος...; είναι και βράδυ κι είμαι μέρες άυπνος!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2007, 02:00:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
τους άσχετους, τους ensiferum!

Bay area thrash αγαπητέ καμία σχέση με τους ensiferum!!!


quote:
άντε ρε... μπούφο! για να σταλεί το προηγούμενο μνμ, μου έβγαλε error 30 φορές, και λέω "θα εισηγήθηκε η γκρέτελ να φάω μπανάρισμα"!!!

κι εγώ το έπαθα. Αλλά ως μπούφος έκανα λαθος και το έκανα και για την πάρτη μου να δω αν γίνεται


quote:
μεγάλο ερωτηματικό πάνω απ'το κεφάλι μου... αυτό που είπες που πάει; στο ότι κόω τα χοντρά, ή στο ότι είσαι πολύ σφιγμένος...; είναι και βράδυ κι είμαι μέρες άυπνος!

maybe think harder!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2007, 02:02:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
A η αγαπημένη μου διαφήμηση:

http://www.youtube.com/watch?v=FkHmV0s3PjE


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2007, 05:05:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
άντε ρε... μπούφο! για να σταλεί το προηγούμενο μνμ, μου έβγαλε error 30 φορές, και λέω "θα εισηγήθηκε η γκρέτελ να φάω μπανάρισμα"!!!

χα χα χα! Πλάκα θα είχε να ξεκινάγαμε συμπαράσταση για τον συναγωνιστή crucifire ενάντια στον ολοκληρωτισμό των συντονιστών του εσωτέρικα. Εγώ δεν θα ήξερα ποιόν να υποστηρίζω μιας και τους αγαπάω και τους δύο!
Θα ήταν πάντως μια νέα νότα στο Metal και Gothic!
Δεν μου πέρασε από το μυαλό ούτε μία στο δισεκατομύριο.

quote:
Μα, βρε A. Kircher, αν η φωτογραφία που παρέθεσες εσύ στο μήνυμα σου είναι η πιο πρόσφατη, τα μαλλιά σου είναι μακριά!
Τέλος πάντων, μπερδεύτηκα!

Αν όμως δεν είναι;

quote:
Χαίρομαι πάντως που στο τρίτο μέρος αυτού του θέματος υπάρχει η συνεννόηση μεταξύ μας ώστε να καταλαβαίνει ο ένας τον άλλον κι η απαραίτητη κατανόηση ώστε να διακρίνουμε τι λέει και γιατί το λέει...

Ακριβώς!

Gretel αυτά τα συκροτήματα πρώτη φορά τα ακούω.Θα τα κοιτάξω.

Dying Incubus βρες αν μπορείς και άκουσε το Morian-Sentinels of Sun. Πρόκειται για ένα καλό καινούργιο gothic-rock από την Φιλανδία. Χωρίς γυναικεία φωνητικά έτσι για αλλαγή. Αν το ακούσεις πες μου αν σου άρεσε. Το άκουσα βιαστικά μια δυο φορές και το βρήκα καλό.

ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ -ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ-ΤΟ Hävitetty ΤΩΝ MOONSORROW ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΚΑΘΩς ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥς. ΘΕΟΙ!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2007, 07:25:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
μεγάλο ερωτηματικό πάνω απ'το κεφάλι μου... αυτό που είπες που πάει; στο ότι κόω τα χοντρά, ή στο ότι είσαι πολύ σφιγμένος...; είναι και βράδυ κι είμαι μέρες άυπνος!

Αποκρυπτογράφηση θέλει...

quote:
χα χα χα! Πλάκα θα είχε να ξεκινάγαμε συμπαράσταση για τον συναγωνιστή crucifire ενάντια στον ολοκληρωτισμό των συντονιστών του εσωτέρικα. Εγώ δεν θα ήξερα ποιόν να υποστηρίζω μιας και τους αγαπάω και τους δύο!
Θα ήταν πάντως μια νέα νότα στο Metal και Gothic!
Δεν μου πέρασε από το μυαλό ούτε μία στο δισεκατομύριο.

Φίλε, δεν χωράνε τέτοια θέματα στο Metal & Gothic!
Το έχουμε αποδείξει αυτό.

quote:
Αν όμως δεν είναι;


Μήπως έχεις κοντά μαλλιά και φοράς περούκα?
Χαχα!

Θα ψάξω για Morian από το απόγευμα κιόλας!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2007, 14:57:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Bay area thrash αγαπητέ καμία σχέση με τους ensiferum!!!

α, δεν κατάλαβα ότι επικεντρωνόμαστε μόνο στην ακτή! ουγκ...

quote:
maybe think harder!!!

το άλλο με τον τοτό γεωμέτρητο ξέρεις! δεν παίζει τέτοια φάση! όποτε σκέφτομαι σκληρά εγώ, η ανθρωπότητα κάνει ένα τεράστιο βήμα μπροστά, και δε νομίζω ότι είστε έτοιμοι ακόμα για τέτοια πρόοδο! όχι τίποτ'άλλο, θα κάνω κανά τσαφ σαν τον ξάδερφό μου τον άλμπερτ, και θα με κατηγορείτε για καμιά καινούργια βόμβα [για την οποία θα κάνει τσαφ κάποιος ξάδερφος του οπενχάιμερ!]

ωραία διαφήμιση by the way! κι έχει δίκιο... έχεις δει ποδόσφαιρο που ξέρουν οι κοντοί!

quote:
χα χα χα! Πλάκα θα είχε να ξεκινάγαμε συμπαράσταση για τον συναγωνιστή crucifire ενάντια στον ολοκληρωτισμό των συντονιστών του εσωτέρικα. Εγώ δεν θα ήξερα ποιόν να υποστηρίζω μιας και τους αγαπάω και τους δύο!

θα μπορούσες να επιλέξεις δημοκρατικά, αξιοκρατικά και διακρατικά... εμένα!

quote:
Φίλε, δεν χωράνε τέτοια θέματα στο Metal & Gothic!
Το έχουμε αποδείξει αυτό.

γι αυτό κι εγώ τα λέω όλα...: http://www.youtube.com/watch?v=gAnRYfVOrWg

quote:
ΝΑ ΑΚΟΥΣΕΤΕ -ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΗΔΗ-ΤΟ Hävitetty ΤΩΝ MOONSORROW ΠΟΥ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΕΙ ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΘΕΜΑ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΟΛΗ ΤΗΝ ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥΣ. ΘΕΟΙ!!!!

βασικά το χεβιτέτι δε με ενθουσίασε ιδιαίτερα... κατα τ'άλλα, ναι είναι πολύ καλοί!

και για να τελειώνει το σήριαλ με τη μεταλική κόμη του βερενίκου:
η φωτό με το μαλρύ μαλλί είναι σχεδόν τόσο αρχαια όσο ο ίδιος, ενώ η "επαγγελματική" είναι από τότε που έπαψε να είναι άνθρωπας και έγινε εφιάλτης φοιτητών!

λοιπόν, "ανόριμους" να παρουσιασω τελικά;! μιλάμε για θυσαυρό!

α, και το κλιπ του μήνα [παλιό, αλλά το ξέθαψα για να... ευθυμίσουμε! καλά ο kirch το έχει δει στάνταρ...]

http://www.youtube.com/watch?v=d3u86DPd7qc&mode=related&search=

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2007, 15:32:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Forbidden

Oι Forbidden αρχικά ονομαζόταν Forbidden Evil, έγιναν τον Μάρτιο του 1985 με αυτό το όνομα ηχογράφησαν μερικές κασσέτες demo.

Forbidden Evil ήταν επίσης το όνομα του πρώτου επίσημου album.

Το line up ως το 1989 ήταν οι: Russ Anderson (vocals), Craig Locicero και Glen Alvelais (guitars), Matt Camacho (bass) και Paul Bostaph (drums).

Το 1990, ο Glen Alvelais άφησε το συγκρότημα (μετακόμισε στους Testament δύο χρόνια αργότερα), και το κενό κάλυψε ο Tim Calvert.

To δεύτερο άλμπουμ το Twisted Into Form, ήταν μεν δυνατό όπως το ντεμπούτο τους αλλά με κάποια σημεία που θυμιζαν doom metal.

Επαναλαμβανόμενα προβλήματα οδήγησαν σε νέα αλλαγή του line-up όταν ο drummer Paul Bostaph έφυγε παίρνοντας τη θέση του Dave Lombardo στους Slayer, και αντικαταστάθηκε από τον Steve Jacobs.

Μετά από αυτό οι Forbidden κυκλοφόρησαν δύο ακόμα albums, το Distortion και το Green και κατόπιν διαλύθηκαν αν θυμάμαι καλά το 1997.

Βρέθηκαν για μια τελευταία φορά στο Thrash of the Titans για τον Chuck Billy's και τα έξοδα της θεραπείας του από καρκίνο, με το πρωταρχικό τους όνομα Forbidden Evil.

Ο RUSS ANDERSON κατά γενική ομολογία υπήρξε μια από τις καλύτερες φωνές της παγκοσμίου μέταλ σκηνής -για πολλούς η καλύτερη- του οποίου τα ίχνη χάνονται τελείως μετά την απόπειρά του να δημιουργήσει τους Parking lot Prophets μια μπάντα που δεν έπαιζε μεταλ.

ΚΡΙΜΑ.

Aκούστε από το Twisted to form το ομόνυμο κομμάτι και από το ίδιο άλμπουμ τα Infinite & Chalice of blood να πάρετε μια ιδέα για την ποιότητα της φωνής του. Για τα σόλο δεν το συζητάμε!!! Ξυράφια.


ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ lINE UP

* Russ Anderson - Vocals (1985-1997)
* Craig Locicero - Guitar (1985-1997)
* Tim Calvert - Guitar (1989-1997)
* Matt Camacho - Bass (1985-1997)
* Steve Jacobs - Drums (1992-1997)


Former members

* Robb Flynn - Guitar (1985-1987)
* Glen Alvelais - Guitar (1987-1989)
* Paul Bostaph - Drums (1985-1992)

ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΙΑ


* Forbidden Evil (1988)
* Raw Evil: Live at the Dynamo (1989) - EP Live (Κάνει κάτι ανεβάσματα στη φωνή του σ΄αυτό που αν τα άκουσε ο Halford θα έκλαιγε)
* Twisted into Form (1990)
* Point of No Return (1992) - Compilation
* Distortion (1995)
* Green (1997)


Δηλαδή τα παρακάτω:


Περισσότερα στα:

http://www.bnrmetal.com/groups/forb.htm
http://www.myspace.com/forbidden__evil
http://www.metal-archives.com/review.php?id=1378


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2007, 18:55:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel

Aχαχα χα χα. Παιδιά απίστευτο, μπήκα στη Βικιπέδια να δώ μήπως υπήρχε εκεί τίποτα νεότερο για τους Forbidden και επειδή είχα κάποιες άγνωστες λέξεις έβαλα να μεταφράσει το babelfish μια παράγραφο.

Θεϊκό το αποτέλεσμα. Κατόπιν το έκανα για τους Slayer. Παραθέτω το κείμενο και τη μετάφραση, ελπίζω να γελάσετε όσο εγώ. Μου έφτιαξε τη μέρα:

Forbidden (band)

Forbidden was originally known as Forbidden Evil, under which name they recorded several demo tapes. Forbidden Evil is also the name of their first official album. The line up until 1989 was Russ Anderson (vocals), Craig Locicero and Glen Alvelais (guitars), Matt Camacho (bass) and Paul Bostaph (drums). In 1990, Glen Alvelais left the band (joining Testament two years later), his spot filled by Tim Calvert. They released their second studio record Twisted Into Form, which had a moodier feel than their debut, with some "depressing"/doom metal touches. Internal problems in the band caused a line-up change once again, with drummer Paul Bostaph (who left to take over from Dave Lombardo in Slayer) replaced by Steve Jacobs. After this Forbidden released two more albums, however with no real label support the band disintegrated after the albums Distortion and Green. They reformed as a one-off for Chuck Billy's Thrash of the Titans benefit concert, under their original name Forbidden Evil.


METAΦΡΑΣΗ

Απαγόρευσαν γνωστή αρχικά όπως απαγορευμένο κακό, με ποιο όνομα κατέγραψαν διάφορες ταινίες επίδειξης. Το απαγορευμένο κακό είναι επίσης το όνομα του πρώτου επίσημου λευκώματός τους.

Η διάταξη έως το 1989 ήταν Russ Αντερσον (vocals), craig Locicero και Glen Alvelais (κιθάρες), ματ Camacho (πέρκες) και Paul Bostaph (τύμπανα). Το 1990, Glen Alvelais άφησε τη ζώνη (ενώνοντας διαθήκη δύο έτη αργότερα), το σημείο του από Tim που γέμισε Calvert.

Κυκλοφόρησαν το δεύτερο αρχείο στούντιό τους που στρίφτηκε στη μορφή, που είχε μια pjo' μοοδηερ αίσθηση από την έναρξή τους, με μερικές "αφές μετάλλων depressing"/moj'ras. Τα εσωτερικά προβλήματα στη ζώνη προκάλεσαν μια αλλαγή διατάξεων άλλη μια φορά, με τον τυμπανιστή Paul Bostaph (που έφυγε για να αναλάβει από Dave Lombardo στο φονιά) αντικατήστησε από το Steve Jacobs.

Μετά από αυτό που απαγόρευσαν δύο περισσότερα λευκώματα, εντούτοις χωρίς την πραγματική υποστήριξη ετικετών η ζώνη αποσύνθεσε μετά από τη διαστρέβλωση λευκωμάτων και πράσινος.

Μεταρρύθμισαν όπως ένας παραγόμενος επί παραγγελία για το τσοκ Billy ξυλοφορτώνει της συναυλίας οφελών τιτάνων, κάτω από το αρχικό απαγορευμένο όνομα κακό τους


KAI SLAYER:

Slayer is an American thrash metal band, formed in 1981 by guitarists Jeff Hanneman and Kerry King.[2] Slayer rose to fame as a leader of the American thrash metal movement with their 1986 release Reign in Blood, which has been called "the heaviest album of all time."[3] The band is credited as one of the "Big Four" thrash metal bands along with Megadeth, Metallica, and Anthrax.[4]

Slayer are known for their musical traits, involving fast tremolo picking, guitar solos, double bass drumming, and screaming vocals.

Ο φονιάς είναι Αμερικανός ξυλοφορτώνει τη ζώνη μετάλλων, που διαμορφώνεται το 1981 από τους κιθαρίστες Jeff Hanneman και kerry King.

ο φονιάς ανήλθε στη φήμη δεδομένου ότι ένας ηγέτης του Αμερικανού ξυλοφορτώνει τη μετακίνηση μετάλλων με την απελευθέρωση του 1986 τους βασιλεύει στο αίμα, το οποίο έχει κληθεί "βαρύτερο λεύκωμα όλου time."

που η ζώνη πιστώνεται δεδομένου ότι ένα από "μεγάλα τα τέσσερα" ξυλοφορτώνει τις ζώνες μετάλλων μαζί με Megadeth, Metallica, και Anthrax.

Ο φονιάς είναι γνωστός για τα μουσικά γνωρίσματά τους, που περιλαμβάνουν τη γρήγορη επιλογή tremolo, τα solos κιθάρων, τη διπλή βαθιά τυμπανοκρουσία, και τα vocals κραυγής.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2007, 18:58:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Με αφορμή το κλιπάκι της Μαλάμως, μια σκέψη....αν και θα έπρεπε να το γράψω στο θέμα του Απέριττου, αλλά βαριέμαι τώρα.

Αν απέδειξε κάτι η Πάνια, είναι το πόσο εύκολο είναι να κατασκευαστούν "μουσικά είδωλα" στην μαζική κουλτούρα, πόσο εύκολο είναι να γραφτούν πιασάρικα χιτάκια για τον καθένα, και πόσο εύκολο είναι να τσιμπίσουν τα ψαράκια και να ακολουθούν τα προβατάκια το κάθε γιδοβοσκό. Εκεί είναι όλη η ουσία της μουσικής βιομηχανίας.
------------------------------------------------------------------------------

quote:
και για να τελειώνει το σήριαλ με τη μεταλική κόμη του βερενίκου:
η φωτό με το μαλρύ μαλλί είναι σχεδόν τόσο αρχαια όσο ο ίδιος, ενώ η "επαγγελματική" είναι από τότε που έπαψε να είναι άνθρωπας και έγινε εφιάλτης φοιτητών!

quote:
βασικά το χεβιτέτι δε με ενθουσίασε ιδιαίτερα... κατα τ'άλλα, ναι είναι πολύ καλοί!

Αυτό το άκουσα να το λένε πολλοί από τους παλιούς οπαδούς τους. Είναι λιγότερο folk πάντως και περισσότερο black.

quote:
α, και το κλιπ του μήνα

Α.. πολύ καλή επιλογή, classic Finntroll! Την διαφήμιση της gretel εγώ γιατί δεν την κατάλαβα;;;;

quote:
Φίλε, δεν χωράνε τέτοια θέματα στο Metal & Gothic!
Το έχουμε αποδείξει αυτό.

quote:
Θα ψάξω για Morian από το απόγευμα κιόλας!

Μου έκανε εντύπωση γιατί είναι καινούργιο συγκρότημα και το πρώτο τους CD ανέβηκε στο 29 της Φιλανδίας και το single "Away From The Sun" νούμερο 2 στα singles. Φέρνουν πάντως περισσότερο προς το rock και λιγότερο προς το gothic και heavy. Άκουσε τους πάντως, δεν είναι άσχημοι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2007, 19:05:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Ο φονιάς είναι Αμερικανός ξυλοφορτώνει τη ζώνη μετάλλων, που διαμορφώνεται το 1981 από τους κιθαρίστες Jeff Hanneman και kerry King.

Βρήκαμε τον δολοφόνο! Τελικά ήταν Αμερικανός!

quote:
ο φονιάς ανήλθε στη φήμη δεδομένου ότι ένας ηγέτης του Αμερικανού ξυλοφορτώνει τη μετακίνηση μετάλλων με την απελευθέρωση του 1986 τους βασιλεύει στο αίμα, το οποίο έχει κληθεί "βαρύτερο λεύκωμα όλου time."

Μέσα στην αναμπουμπούλα εμφανίστηκε και ο Bush και έριξε και αυτός κανά δυο φάπες!

Θυμίζει πάντως τις προφητείες του Νοστράδαμου!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2007, 20:37:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
μια πληροφορία που έμαθα πριν λίγο καιρό [το credit, ή μάλλον η... πίστωση πάει στον johnniebegood] είναι ότι σχεδιάζεται ένα νέο ηλεκτρονικό λεξικό/μεταφραστής, που ως γλώσσα αναφοράς θα έχει την αρχαία ελληνική... wtf! δηλαδή πως θα υποστηρίξει η ελληνική γλώσσα τις δεκαπέντε λέξεις που έχουν οι εσκιμώοι για να περιγράψουν το χιόνι;!

quote:
Βρήκαμε τον δολοφόνο! Τελικά ήταν Αμερικανός!

ΚΑΙ ξυλοφόρτονε ζώνες μετάλλου!

quote:
Είναι λιγότερο folk πάντως και περισσότερο black.

ακριβώς... and that's a baaaaaad thing!

λοιπόν, παρουσίαση ανόριμων θα κάνω αύριο. μέχρι τότε:

http://www.youtube.com/watch?v=o51r4BeEdbk

μην το δείτε αν προσβλαίνεσται εύκολα! α, και κάτι ακόμα:

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2007, 20:47:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Την διαφήμιση της gretel εγώ γιατί δεν την κατάλαβα;;;;

Eννοείς δεν κατάλαβες πού κολλάει?

Look closer my friend!!!

Mάλλον κανείς δεν κατάλαβε!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2007, 21:17:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Eννοείς δεν κατάλαβες πού κολλάει?

Gretel μου, είμαι λίγο αργός σε αυτά. Είδα μόνο ένα μικρό ανθρωπάκι να παίζει μπάλα ανάμεσα σε κάτι πόδια. Άσε όμως να το ξανακοιτάξω....

quote:
http://www.youtube.com/watch?v=o51r4BeEdbk

Ανώριμο αλλά....τέλειο!!! Τα Ημισκούμπρια σε μέταλ έκδοση!

Αν δεις τον Savaoth, hails από μένα και burn the roses πες του!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2007, 22:30:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Gretel μου, είμαι λίγο αργός σε αυτά. Είδα μόνο ένα μικρό ανθρωπάκι να παίζει μπάλα ανάμεσα σε κάτι πόδια. Άσε όμως να το ξανακοιτάξω....


To μυνημα ειναι το ζουμι καλε μου!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2007, 00:00:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Look closer my friend!!!

look closer, think harder... run faster, jump higher τι θα γίνει;! ποιά είναι τα standards που πρέπει να φτάσουμε;!

quote:
Mάλλον κανείς δεν κατάλαβε!!!

λάθος! εγώ την κατάλαβα!

quote:
Gretel μου, είμαι λίγο αργός σε αυτά. Είδα μόνο ένα μικρό ανθρωπάκι να παίζει μπάλα ανάμεσα σε κάτι πόδια. Άσε όμως να το ξανακοιτάξω....

προφανώς δεν το άκουσες! ή δεν ξέρεις αγγλικά!

quote:
Ανώριμο αλλά....τέλειο!!! Τα Ημισκούμπρια σε μέταλ έκδοση!

και δεν έχεις δει τίποτα ακόμη!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy