ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 3
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2007, 07:56:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Να τα ακούσεις με την πρώτη ευκαιρία!

Τους Primal Fear δεν τους είχα ακούσει ούτε κατ' όνομα!
Επάνω στο φθινοπωρινό ηλιοστάσιο το νέο album, ε?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2007, 16:55:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Τους Primal Fear δεν τους είχα ακούσει ούτε κατ' όνομα!

Παίζουν power metal, o crucifire τους ξέρει καλά

quote:
Επάνω στο φθινοπωρινό ηλιοστάσιο το νέο album, ε?

Ούπς, αυτό μου διέφυγε. Τρομερή παρατηριτικότητα DI!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/08/2007, 23:55:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
METAL IS FOREVEEEEEER

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2007, 07:29:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Αγορίνα μου!!!!!

Το περίμενα πως θα το έγραφες.

Ύμνος έτσι, δεν χωράει αμφιβολία!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2007, 11:47:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
φίλε μου την εποχή που είχε βγει αυτό το τραγούδι, εγώ είχα αρχίσει να ανοίγομαι σε πιο mainstream ήχους, λόγω της παρέας μου, κι αυτό το τραγούδι με ξαναέβαλε στο σωστό δρόμο! πρέπει που και που να βγαίνουν τέτοια "ενοτικά" τραγούδια... lest we forget! κι ας ακούγονται που και που ποζεράδικα! βλέπε book of heavy metal, με τον παρανοϊκό snowy shaw στα ντραμς και τον gus g. στην... φλογέρα!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2007, 10:22:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Ποιό είναι ύμνος, βρε A. Kircher?
Κάπου χάνω τη μπάλα...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2007, 11:19:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
http://www.youtube.com/watch?v=4-HZ_u1zfC8

εσένα δε θα σου αρέσει το τραγούδι, αλλά έχει.. ταλαντούχες background actresses! [έτσι τις λέμε τώρα! το "κομπάρσος" είναι υποτιμιτικό]

εσένα μπορεί να σου αρέσει το seven seals:

http://www.youtube.com/watch?v=7qhM9T3mxgE#
______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 26/08/2007 11:23:20Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2007, 12:01:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Για κάποιο λόγο το πρώτο video δε μου ανοίγει καθόλου οπότε δε μπορώ να εκτιμήσω το ταλέντο των background actresses!

Το δεύτερο όμως το είδα.
Αν και δε με τρελαίνει ως τραγούδι, έχει πολύ καλό videoclip!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2007, 16:16:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
φίλε μου την εποχή που είχε βγει αυτό το τραγούδι, εγώ είχα αρχίσει να ανοίγομαι σε πιο mainstream ήχους, λόγω της παρέας μου, κι αυτό το τραγούδι με ξαναέβαλε στο σωστό δρόμο! πρέπει που και που να βγαίνουν τέτοια "ενοτικά" τραγούδια... lest we forget! κι ας ακούγονται που και που ποζεράδικα! βλέπε book of heavy metal, με τον παρανοϊκό snowy shaw στα ντραμς και τον gus g. στην... φλογέρα!

Ακριβώς, το Metal is Forever έλεγα πως είναι ύμνος DI. Όπως έγραψε και ο crucifire είναι inspirational και ενωτικό. Οι Primal Fear είναι πολύ καλοί κατά την γνώμη μου.

Τώρα με αυτά που γίνονται στην Ελλάδα, τι μουσική να ακούσεις και που μυαλό. Χτες άκουγα κάτι παλιά των Nightwish, το Century Child και το Oceanborn έτσι για να περάσω και στο καινούργιο.

Όπως έχω πει και στο παρελθόν, όταν ένα συγκρότημα είναι τόσο γνωστό όσο οι Nightwish, με πιάνει το αντιδραστικό μου και δεν ασχολούμε. Μέγα σφάλμα όμως!!!

Δεν τους περίμενα τόσο καλούς! Ειδικά οι ενορχηστρώσεις με τα keyboards είναι κορυφαίες.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2007, 18:33:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
D_I ψάξε το βίντεο κλιπ του metal is forever, αυτό είναι το λινκ που δε σου ανοίγει.

kircher, όταν αμφιβάλεις για κάποια εμπορική μπάντα, άκου τα τραγούδια που έβγαλαν, λίγο πριν γίνουν γνωστοί. συνήθως είναι τα καλύτερά τους. παρ'όλο το μεγαλείο της μουσικής των τωρινών nightwish, το century child ακόμα είναι αποτυπωμένο στο μυαλό μου, και έχει την πρώτη θέση!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2007, 21:23:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
kircher, όταν αμφιβάλεις για κάποια εμπορική μπάντα, άκου τα τραγούδια που έβγαλαν, λίγο πριν γίνουν γνωστοί. συνήθως είναι τα καλύτερά τους. παρ'όλο το μεγαλείο της μουσικής των τωρινών nightwish, το century child ακόμα είναι αποτυπωμένο στο μυαλό μου, και έχει την πρώτη θέση!

Έχεις δίκιο φίλε μου. Αλλά είμαι και 'γω αντιδραστικός γαμώτο μου!

Πάντως όσο το ακούω το century child, τόσο περισσότερο εντυπωσιάζομαι.

Παρεπιπτόντως στο ε-μαιλ σου έχεις και ένα λινκ σχετικό με τους Primal Fear


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/08/2007, 08:42:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Από τα παλιότερα τραγούδια των Nightwish πολύ καλά είναι τα Angels fall first, Gethsemane, Tutenkhamen, Bless the child, Moondance.

Αυτά να ψάξεις να βρεις αν δεν τα έχεις, ειδικά το πρώτο είναι το αγαπημένο μου τραγούδι από αυτούς.

Προσωπικά δεν κοιτάω αν μια μπάντα είναι αρκετά εμπορική ή όχι.
Αν κάθεται καλά στο αυτί μου, την ακούω.
Αν δεν μου κάθεται, δεν ασχολούμαι περαιτέρω...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2007, 00:25:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Dying Incubus, ευχαριστώ, θα τα κοιτάξω.

Και μιας και με έχει πιάσει Nightwishίδίτιδα, παίζεται να βγάλω και εισητήρια για τις 15 του Νοέμβρη που έρχονται εδώ για συναυλία.

Γιούπι...!!!!!

Μόνο που έχασα την Tarja και αυτό με χαλάει λίγο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/08/2007, 08:48:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Για να είμαι ειλικρινής, δεν έχω ιδέα που βρίσκεται η Tarja και τι κάνει.
Μετά τους Nightwish έχασα τα ίχνη της αλλά δεν τα έψαξα κιόλας...

Φίλε A. Kircher, τους Tristania τους ξέρεις καθόλου?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/08/2007, 17:37:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Η πρώτη απάντηση δεν μπήκε....

quote:
Φίλε A. Kircher, τους Tristania τους ξέρεις καθόλου?

Όχι μόνο τους ξέρω αλλά είναι από τα λίγα gothic συγκροτήματα που έχω τρία CD τους. Περιττό να πω πως μου αρέσουν πολύ, ιδιαίτερα το Beyond the Veil.

Τα λέμε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2007, 05:36:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Διέρευσε στο ίντερνετ το καινούργιο των Arch Enemy με τίτλο Rise Of The Tyrant. Επίσημα κυκλοφορεί στις 24 Σεπτέμβρη.

Για όσους ενδιαφέρει....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/08/2007, 07:34:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Για τους Tristania δεν έχει γίνει και παρουσίαση στο θέμα μας και νομίζω πως θα άξιζε τον κόπο.
Ίσως την κάνω μέσα στο Σαββατοκύριακο, αν προλάβω.

Το Beyond the veil είναι όντως πολύ καλό, ίσως το καλύτερο τους και κατά την δική μου γνώμη.
Πολύ ωραία τραγούδια πάντως είναι τα Angelique, Crushed dreams!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2007, 06:02:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Μου φαίνεται και μένα περίεργο που δεν έχει γίνει παρουσίαση μέχρι τώρα για τους Tristania γιατί νομίζω πως τους έχουμε αναφέρει ξανά.

Οπότε Dying Incubus, όταν έχεις χρόνο, προχώρα άφορα.

Θα κάνω και εγώ μια παρουσίαση το Σαββατοκύριακο αλλά ακόμα δεν ξέρω τι

Ίσως να παρουσιάσω ένα ελληνικό Black metal group, τους NADIWRATH μιας και βγάλανε το πρώτο τους ντέμο το οποίο βρήκα πολύ καλό.

Ίσως και όχι...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2007, 07:48:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε, σκόπευα να κάνω την παρουσίαση τους μέσα στο Σαββατοκύριακο που θα είχα περισσότερο χρόνο να συγκεντρώσω πληροφορίες αλλά από εχθές στο σπίτι μου δεν έχω τηλέφωνο!
Ύστερα από 4,5 μήνες που έχω κάνει αίτηση μετάβασης από τον ΟΤΕ σε κάποια άλλη εταιρία, θυμήθηκαν να ολοκληρώσουν την φορητότητα χωρίς να ειδοποιήσουν την καινούρια εταιρία.
Ελπίζω να λυθεί σήμερα ή αύριο το πολύ αυτό το πρόβλημα και να μην μου βάλουν τηλέφωνο όταν τρώμε την γαλοπούλα σε κανένα Χριστουγεννιάτικο τραπέζι...

Ελλάδα είναι αυτή!

Οπότε θα κάνω την παρουσίαση το συντομότερο δυνατόν!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/08/2007, 15:15:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
ε, όχι ολόκληρος συντονιστής και να μην έχει τηλέφωνο! σαμποτάζ! οι εβραίοι! κανόνησε να σε πετύχω σε κανά ίντερνετ καφέ να καίγεσαι! ρεζίλι θα σε κάνω!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/09/2007, 18:18:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
ε, όχι ολόκληρος συντονιστής και να μην έχει τηλέφωνο! σαμποτάζ! οι εβραίοι! κανόνησε να σε πετύχω σε κανά ίντερνετ καφέ να καίγεσαι! ρεζίλι θα σε κάνω!

Παίδες πεσμένοι είμαστε όλοι! Δικαιολογείται βέβαια μετά από τα τελευταία γεγονότα. Βέβαια, υπάρχει ελπίδα, μόνο που έμεινε μέσα στο κουτί της Πανδώρας. Τώρα ποιός έχει το θάρρος να το ανοίξει και να την βγάλει έξω;

Μια μικρή παρουσίαση όπως είχα πει...

Nadiwrath-DEMO

Οι Nadiwrath είναι ένα καινούργιο black metal σχήμα από την Αθήνα. Στα φωνητικά έχουμε τον Wrath ο οποίος έχει γίνει γνωστός στο underground με τους Dodsferd που αποτελούνται από τον ίδιο και μόνο τον ίδιο. Οι Dodsferd (Wrath) έχουν βγάλει δύο άλμπουμ, ένα demo και ένα split, και δημιούργησαν αίσθηση με το τελευταίο τους "****ing your Creation" από την Moribund Cult, μια αρκετά σημαντική εταιρία στο σύγχρονο black.

Η συμμετοχή του Wrath στους Nadiwrath μου έκανε εντύπωση μιας και ο τύπος ακολουθούσε το ρεύμα του μοναχικού black metal, το οποίο, μετά τους Burzum, πήρε μεγάλη ώθηση στην αμερική με σχήματα όπως οι Xasthur, Leviathan, κ.α. όλα τους one-member bands.

Φαίνεται πως ο Wrath βαρέθηκε την μοναξιά και είπε να κάνει κανά φίλο. Μαζί του λοιπόν στους Nadiwrath έχουμε τους Nadir - κιθάρες, Sardonic - μπάσο (αν και στο demo δεν παίζει) και Yngve - drums.

Το demo κυκλοφόρησε τον Αύγουστο σε 300 αντίτυπα και περιέχει 3 κομμάτια. Ο ήχος είναι αρκετά δυναμικός με πολλά στοιχεία punk, ίσως περισσότερα στοιχεία punk από black για το γούστο μου, υπάρχει οργή, υπάρχει μανία, υπάρχει και λίγο πόνος κάπου στο βάθος. Η ηχογράφηση και η μίξη είναι πολύ καλή με όλα τα όργανα και τα φωνητικά ισορροπημένα. Τα φωνητικά του Wrath είναι από τα καλύτερα black φωνητικά που έχω ακούσει τον τελευταίο καιρό. Γενικά πρόκειται μια πολύ καλή πρώτη προσπάθεια που σε αφήνει ανυπόμονο για το τι θα φέρει το μέλλον.

Τους εύχομαι καλή συνέχεια!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2007, 07:05:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Κι άλλη μία παρουσίαση, ένα CD που άκουσα πρόσφατα....

Astrofaes-The Attraction: Heavens and Earth (1997)

To συγκρότημα αυτό με το καταπληκτικό όνομα (Αστροφαής -ποιός μπορεί να μαντέψει τι σημαίνει;) μας έρχεται από την Ουκρανία -συγκεκριμένα από την πόλη Kharkiv-και το παραπάνω άλμπουμ είναι το πρώτο τους demo. Βασικός συντελεστής o Thurios (δύο ελληνικά ονόματα στην σειρά) μέλος επίσης των Drudkh και των Hate Forest. Μέχρι σήμερα οι Astrofaes έχουν κυκλοφορήσει 8 άλμπουμ και χαίρουν ιδιαίτερης εκτίμησης στο black underground. Η θεματολογία τους, όπως και τα περισσότερα συγκροτήματα από την Ουκρανία, έχει να κάνει με την περηφάνια της σλαβικής φυλής, την φύση, και τον εθνικισμό.

Το The Attraction: Heavens and Earth περιέχει έξι κομμάτια ατμοσφαiρικού black με κατά κόρον χρήση των πλήκρων που κυριαρχούν στον ήχο, γεγονός που μπορεί να ξενίσει όσους προτιμούν το πιο κιθαριστικό black metal. Τα φωνητικά είναι κάπως απόμακρα και αυτή η ιδιαιτερότητα στην μίξη δίνει μια πιο μαλακή χροιά στον ήχο τους. Αν σκεφτούμε τα ηχητικά μηχανήματα που ήταν διαθέσιμα στην Ουκρανία το 96-7, μπορούμε να δικαιολογήσουμε τις όποιες ατέλειες στην παραγωγή και την μίξη.

Η μουσική των Astrofaes στο The Attraction: Heavens and Earth σε ταξιδεύει σε σκοτεινά δάση με πολεμιστές και μάγους, με άγνωστους θεούς και λατρείες και με παγανιστικά έθιμα.

Αυτό είναι αρκετό για ένα demo.

Τουλάχιστον για εμένα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2007, 07:39:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
ε, όχι ολόκληρος συντονιστής και να μην έχει τηλέφωνο! σαμποτάζ! οι εβραίοι! κανόνησε να σε πετύχω σε κανά ίντερνετ καφέ να καίγεσαι! ρεζίλι θα σε κάνω!

Εάν όμως τα πάρω πιο χοντρά απ' ό,τι τα έχω πάρει ήδη, με βλέπω να βάζω μπουρλότο και στον ΟΤΕ και στην εταιρία που έχω κάνει αίτηση 4,5 μήνες τώρα για να βγάλω άκρη...

Φίλε A. Kircher, ωραίες παρουσιάσεις!
Ρίξτο όμως και σε κάτι πιο gothic και για εμάς!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/09/2007, 22:51:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
χαχα εχω τρελλαθει τελειως:

http://www.rocking.gr/livedates-year2007-month11.php


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2007, 05:03:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
ΕΡΧΟΝΤΑΙ!!!!

ΕΡΧΟΝΤΑΙ!!!!

Αλί από μας εδώ γιατί αυτά τα συγκροτήματα σπάνια περνάνε τον Ατλαντικό.

Εγώ λέω πάντως να πάτε και στους Dark Tranquility μαζί με τους Samael! Τρομερός συνδυασμός.

quote:
Φίλε A. Kircher, ωραίες παρουσιάσεις!

Να 'σαι καλά φίλε μου! Με το τηλέφωνο τι έγινε;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2007, 07:51:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Από Samael είχα ακούσει παλιότερα κάποια τραγούδια.
Δεν θυμάμαι αυτή την στιγμή πως μου φάνηκαν αλλά για να μην τους έψαξα παραπάνω...

quote:
Να 'σαι καλά φίλε μου! Με το τηλέφωνο τι έγινε;

Καλή ερώτηση!
Όσο έχεις πάρει εσύ σαφή απάντηση, άλλο τόσο έχω πάρει κι εγώ...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2007, 16:19:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Εμένα οι Σάμαελ πάντως μου αρέσουν πολύ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/09/2007, 19:16:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
τι λες τώρα κυρά δασκάλα; ποιούς samael και τέρατα και σατανάδιδις!

ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΘΕΟΙ!

No more all we see will be the face of eternal wait !!!

The Dragonheads are rising, let the stars be our guides!!!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2007, 05:50:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
τι λες τώρα κυρά δασκάλα; ποιούς samael και τέρατα και σατανάδιδις!

ΧΞΣ

quote:
ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΟΙ ΘΕΟΙ!

Και η gretel αυτό έλεγε! Πάντως άμα πάτε να κάνετε από κείνες τις μουράτες παρουσιάσεις με τις φωτογραφίες και τα λοιπά...

quote:
Όσο έχεις πάρει εσύ σαφή απάντηση, άλλο τόσο έχω πάρει κι εγώ...

Το φοβόμουνα...Τι να πω;;Υπομονή.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2007, 07:47:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε A. Kircher, μου είπαν ότι μέχρι την Παρασκευή θα έχω τηλέφωνο κι Internet.
Άντε να δούμε...

quote:
Και η gretel αυτό έλεγε! Πάντως άμα πάτε να κάνετε από κείνες τις μουράτες παρουσιάσεις με τις φωτογραφίες και τα λοιπά...

Τώρα που το λες, χρωστάω κι εγώ μια παρουσίαση από Tristania...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy