ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 3
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2007, 07:48:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Μου φαίνεται περίεργο να παρουσιάζω ένα δίσκο ο οποίος έχει γράψει ιστορία στο χώρο της μουσικής (μέταλ και μη).

Φίλε μου, για αυτόν ακριβώς το λόγο "κολλάω" να γράψω για μεγάλα και θρυλικά συγκροτήματα της gothic σκηνής!
Πέρα από τον όγκο στοιχείων που θα πρέπει να συλλεχθούν και να ταξινομηθούν κατάλληλα για να παρουσιαστούν, νιώθω αμήχανα στο να επιχειρήσω κάτι τέτοιο.
Εν πάσει περιπτώσει, είδα εχθές την παρουσίαση και πιστεύω ότι έκανες πολύ καλή δουλειά!

quote:
Όπως λέω και στους μαθητές μου καμιά φορά....ΝΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΤΟ ΗΞΕΡΕΣ!!!!

Ποτέ δεν είναι αργά, Sir!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2007, 22:32:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
dude! πάνω που θα ρωτούσα τι έγινε με την παρουσίαση!
πάντως όντως, πως να τους παρουσιάσεις;
όταν ένας τρεντάς με ρωτάει "ποιοί είναι πάλι αυτοί οι μπλακ σάμπαθ" εγώ το μόνο που μπορώ να τους πω είναι "οι πατεράδες του μέταλ". απάντηση: "α, καλά". "του doom, συγκεκριμένα" - "ναι, ναι, κατάλαβα. αυτοί με τα μαλλιά"... ναι... και με τα μάτια επίσης. και τα αυτιά!

αυτή τη σιγμή ακούω το revolution calling. σίγουρα δε θα χτυπιόμουν σε μια συναυλεία με αυτό, αλλά το ακούω πολύ ευχάριστα!

by the way, νόμιζα ότι prgressive είναι κάτι σαν κι αυτό: http://www.youtube.com/watch?v=8_9hVoMamyU

δεν είναι αντιπροσωπευτικό παράδειγμα του στυλ που μου έρχεται στο μυαλό, αλλά αυτά τα παιδιά τα έχω μεσα στην καρδιά μου. τους είχε δει και λάιβ εκεί. είναι πιο νέοι από μένα [αλλά πήγαιναν σε μουσικό λύκειο, ο σαβαώθ τα ξέρει τα παιδιά].

ρίξ'τε μια ματιά και στα υπόλοιπα βίντεό τους, αξίζουν!

άντε και στο επόμενο ποστ θα παρουσιάσω το number of the beast των maiden! χαχα!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/11/2007, 22:38:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
προσπάθησα να κάνω edit το προηγούμενο μνμ, αλλά κόλλησε. διορθώσεις:

είναι πιο νέοι ΚΑΙ από μένα ΑΛΛΑ ΠΑΙΖΟΥΝ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ !!! [βέβαια πήγαιναν σε μουσικό λύκειο, ο σαβαώθ τα ξέρει τα παιδιά]

και αυτό: http://www.youtube.com/watch?v=CcOrz5sjrq8

ειδικά το τρικ που κάνει στο 0.32 ο ντράμερ μου διαλύει τη σπλήνα!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2007, 03:53:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
όταν ένας τρεντάς με ρωτάει "ποιοί είναι πάλι αυτοί οι μπλακ σάμπαθ" εγώ το μόνο που μπορώ να τους πω είναι "οι πατεράδες του μέταλ". απάντηση: "α, καλά". "του doom, συγκεκριμένα" - "ναι, ναι, κατάλαβα. αυτοί με τα μαλλιά"... ναι... και με τα μάτια επίσης. και τα αυτιά!

Κρίμα στο παληκάρι, τι να πεις...είχα γνωρίσει μια κοπέλα πριν παντρευτώ σε μια συναυλία του Morrissey (δεν τον ξέρετε των Smiths), αρκετά εμφανίσιμη, πιάσαμε κουβέντα στο τέλος και κάπως ανέφερα τους Pink Floyd. Μου λέει "ποιοί είναι αυτοί;". Τιιιιιι;;;;;;;;;

Έπεσα από τα σύνεφα. Δεν μπορούσα να πιστέψω πως υπάρχουν άνθρωποι που ακούνε μουσική και δεν ξέρουν τους Floyd, ούτε σαν όνομα!

Περιττό να πω ότι έστριψα δια του λεωφορείου, γιατί ήθελε να με πάει και στο σπίτι με το αυτοκίνητο, τρομάρα της.

Τώρα βέβαια το μετάνιωσα, χε χε! Άσχετα βέβαια όλα αυτά αλλά έτσι είναι οι γέροι, ότι θυμούνται χαίρονται!

Τώρα για τους Εντροπία, καλοί, πολύ καλοί μουσικοί τους βγάζω το καπέλο αλλά δεν....

Ίσως στο μέλλον, αλλά για την ώρα θέλουνε πολύ δουλειά...συγνώμη που το λέω, πάντα υποστηρίζω τα ελληνικά σχήματα, αλλά νομίζω ότι δεν μπορούν να σταθούνε.

Πάντως από progressive προτείνω για αρχή Symphony X, Pain of Salvation, Opeth, Ayreon, Dream Theater και τους άγνωστους θεούς Fates Warning


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/11/2007, 07:36:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλά, κάτι κουφά έχω ακούσει κι εγώ και για μουσικά συγκροτήματα όσο και για το gothic ως μουσικό ρεύμα.

Για αυτό πιστεύω πλέον πως το καλύτερο είναι να κάθομαι σπίτι μου να ακούω ό,τι θέλω, να προφυλάσσω τα μάτια μου από ποζερίες, τα αυτιά μου από βλακείες και το μυαλό μου από εισερχόμενες αηδίες!

Μάλλον έκανα ρίμα, ε;

quote:
Κρίμα στο παληκάρι, τι να πεις...είχα γνωρίσει μια κοπέλα πριν παντρευτώ σε μια συναυλία του Morrissey (δεν τον ξέρετε των Smiths),

Φίλε, λες να μην ξέρουμε τους Smiths;
Ε, όχι...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2007, 04:02:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Φίλε, λες να μην ξέρουμε τους Smiths;

Το αγαπημένο μου μη-μέταλ σχήμα από το 80! Το "δεν το ξέρετε" το έγραψα για να δω αντιδράσεις

quote:
Για αυτό πιστεύω πλέον πως το καλύτερο είναι να κάθομαι σπίτι μου να ακούω ό,τι θέλω, να προφυλάσσω τα μάτια μου από ποζερίες, τα αυτιά μου από βλακείες και το μυαλό μου από εισερχόμενες αηδίες!

Όντως! Έγραψες!

Οι Black Sabbath ετοιμάζουν νέο δίσκο με τον Dio!!!

Μπας και άκουσε κανένας το καινούργιο singe της Tarjia "I Walk Alone";

χα...χα...χα....

Σαπουνόπερα ονόματι Nightwish! "Bye Βye Beautiful" εναντίον "I Walk Alone"

Sorry gentlemen, δε μπορώ πλέον να τους πάρω σοβαρά....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2007, 08:28:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Χαχα!
Έχουν βγει στις επάλξεις;

Κοίτα, δεν έχει κι ιδιαίτερο νόημα να ασχοληθείς πάρα πολύ.
Προσωπικά ακούω τα τραγούδια τους - όσο κι αν μου αρέσουν - κι από κει και πέρα ας κάνουν ό,τι θέλουν μεταξύ τους.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2007, 18:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Χαχα!
Έχουν βγει στις επάλξεις;

Σε κάτι ξένα φόρα για metal, έχει γίνει χαμός, πλακώνονται οι fans μεταξύ τους για τα μάτια των κοριτσιών, έχει πλάκα.

Επίσης μετά την τραγουδίστρια των Tristania, η τραγουδίστρια των Sirenia του αντίπαλου συγκροτήματος την έκανε για άλλα.

Υποψιάζομαι ότι τα ψωμιά των metal συγκροτημάτων με γυναικεία φωνητικά είναι μετρημένα. Όταν βγήκαν στον χώρο τα πρώτα group με γυναικεία φωνητικά ήταν μια καινοτομία που τράβηξε αρκετούς, αλλά τώρα νομίζω ότι πολλοί έχουν βαρεθεί αυτό το συγκεκριμένο είδος, μιας και δεν προσφέρει τίποτα καινούργιο.

Εκτός φυσικά από τους οπαδούς των Nightwish που συνεχίζουν τον αγώνα ακάθεκτοι.

Μπορεί φυσικά να κάνω και λάθος, αλλά μου φαίνεται πως έρχονται αλλαγές.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/11/2007, 19:16:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
εγώ προσπάθησα να δω το I walk alone όταν είχε πρωτοβγεί, ως βιντεάκι, αλλά δεν τα κατάφερα. και τώρα, είδα ένα λεπτό, και για να εξιλεωθώ έβαλα το sons of odin των manowar. όλα σκατά. μέχρι και το μαλλί της. πάει η τάργια.

και σκέφτομαι, είπα ότι δε θέλω να την ξαναδώ μπροστά μου, αλλά σε λίγες μέρες παίζει εδώ... να πάω ή να μην πάω;

και το άλλο... γιατί ρε πούστη [συγγνώμη, γκέυ ήθελα να πω] τουόμας δεν έπαιρνες μια σοπράνω; [με ω, όπως μ****ω κλπ] που να μπορεί να πει και τα παλιά τραγούδια; κι ας είχες και την ανέτ στην καβάτζα; λες και δε μπορείς να πληρώσεις δύο μισθούς!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2007, 08:04:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Σε κάτι ξένα φόρα για metal, έχει γίνει χαμός, πλακώνονται οι fans μεταξύ τους για τα μάτια των κοριτσιών, έχει πλάκα.

Ε, καλά!
Σιγά μην σφαχτούμε για τα μάτια της κάθε μιας και του κάθε group.
Έλεος δηλαδή!
Είπαμε να ακούμε gothic metal, να μας αρέσουν τα συγκροτήματα με γυναικεία φωνητικά αλλά όχι και να το ρίξουμε στις κλωτσοπατινάδες.
Sorry, αλλά αυτά δεν τα κάναμε ούτε στο σχολείο!

quote:
Υποψιάζομαι ότι τα ψωμιά των metal συγκροτημάτων με γυναικεία φωνητικά είναι μετρημένα. Όταν βγήκαν στον χώρο τα πρώτα group με γυναικεία φωνητικά ήταν μια καινοτομία που τράβηξε αρκετούς, αλλά τώρα νομίζω ότι πολλοί έχουν βαρεθεί αυτό το συγκεκριμένο είδος, μιας και δεν προσφέρει τίποτα καινούργιο.

Φίλε, η αλήθεια είναι πως έχουν βγει πάμπολλα συγκροτήματα gothic metal με γυναικεία φωνητικά.
Πολλά από αυτά δεν έχουν να αναδείξουν τίποτα καινοτόμο και σημαντικό, το πολύ - πολύ να βγάλουν ένα καλό τραγούδι.
Παρόλα αυτά δε νομίζω ότι τα συγκροτήματα με γυναικεία φωνητικά αρχίζουν να φθίνουν.
Τουλάχιστον όχι ακόμα.
Κάποια ψωμιά τα έχουν ακόμη, απλά θα δούμε αλλαγές σε συγκροτήματα που θεωρούσαμε "κλασσικές αξίες".
Ενδιαφέρον μπορεί να έχει, ίσως έχουμε μια εξέλιξη κλπ.
Οψώμεθα!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2007, 20:08:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Σιγά μην σφαχτούμε για τα μάτια της κάθε μιας και του κάθε group.
Έλεος δηλαδή!

α, δεν ξέρω, για σένα, εγώ ευχαρίστως σφαζόμανε [yup!] για τα μάτια της σιμόν! και τα τέσσερα!

το θεωρώ πιό στρέιτ απ'το να σφάζομαι για τα μάτια του σέιφερ ή του μπάρλοου [πρώην και νυν αντίστοιχα φωνακλάδες των iced earth]

quote:
Sorry, αλλά αυτά δεν τα κάναμε ούτε στο σχολείο!

κατάλαβα, εσύ είχες πάει στις καλόγριες! γιατί αν δεν παίξεις ξύλο για την γκόμενα ή τη μπάλα στο σχολείο, γιατί θα παίξεις; [εξαίρεση εγώ, που ήμουν ο ένας απ'τους dj του σχολείου, και στα διαλλείματα τους έπηζα στα "νύχια" όπως τα αποκαλούσαν, και με κυνήγαγαν!]

quote:
Οψώμεθα!

ναι, καλά. άμα δεν κάνει η σιμόν και η κάθε σιμόν καμιά γυμνή φωτογράφιση να προωθήσει το προϊόν...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/11/2007, 23:06:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
para bailar la bamba!!!

http://www.youtube.com/watch?v=ykpRruJzClg

δε συνηθίζω να βλεπω τέτοιες βλακείες, αλλά αυτό έχει λίγη πλάκα!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2007, 03:02:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
A χα χα χα χα...

Νασαι καλά ρε crucifire, πέθανα στο γέλιο!!!

Πάρτε τώρα και το ντιρλαντά τιρλά νταντά

Από το ίδιο καταξιωμένο συγκρότημα....Slipknot.

ουπς από το πολύ γέλιο ξέχασα να βάλω το λινκ

http://www.youtube.com/watch?v=n_w0iN_xG0U


Edited by - A. Kircher on 09/11/2007 03:04:31Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2007, 06:36:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Δεν ξέρω αν ενδιαφέρει κανένα το παρακάτω νέο, αλλά εγώ πέταξα το laptop στον αέρα από την χαρά μου...ευτυχώς το ξανάπιασα!

Χάζευα τυχαία στο website της άγνωστης κατά τα άλλα εταιρίας Dockyard1 και τι βλέπω

Just signed (14.06.2007)

Black Metal pioneers NECROMANTIA started back in 1989 and are considered as one of the most respected black metal bands worldwide. Dockyard 1 is proud to add this band to our roster!

NECROMANTIA were pioneers of the Second Wave of Black Metal along with DARKTHRONE, EMPEROR, SAMAEL, ENSLAVED, IMPALED NAZARENE, ROTTING CHRIST, BURZUM e.t.c. Their unique music style and dedication in the Black Arts established them as one of the leading bands from Europe along with their countrymates ROTTING CHRIST. It has been a long time since the last album, but now NECROMANTIA are preparing their new opus, out in November 2007!

The band states about the album:
"The working title is: "The Sound of Lucifer Storming Heaven" and be prepared for a mix of harsh black metal, dark orchestrations and
ritualistic parts the NECROMANTIA way! YOU HAVE BEEN WARNED!"

Τους Necromantia τους είχα παρουσιάσει στην αρχή αυτού του τόπικ.

Ο προηγούμενος δίσκος είχε βγει το 2000.

Μετά την Θεογονία των Rotting Christ, θα βγάλουν καινούργιο οι Necromantia και μας μένουν μόνο να αναστηθούν οι Varathron για να κλείσει ο κύκλος της Αγίας Τριάδας του Ελληνικού black.

Χε χε μάλλον έχει γεννηθεί ο Αντίχριστος το 2007 δεν εξηγείται αλλιώς...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2007, 09:14:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
κατάλαβα, εσύ είχες πάει στις καλόγριες! γιατί αν δεν παίξεις ξύλο για την γκόμενα ή τη μπάλα στο σχολείο, γιατί θα παίξεις; [εξαίρεση εγώ, που ήμουν ο ένας απ'τους dj του σχολείου, και στα διαλλείματα τους έπηζα στα "νύχια" όπως τα αποκαλούσαν, και με κυνήγαγαν!]

Ε, να κάθομαι τώρα στην ηλικία μου και να σκοτώνομαι με άλλους για το αν η Tarja ή η Annete είναι καλύτερη είναι κάπως κουφό...
Και τι να λέω δηλαδή;
Αν η μία βγάζει καλύτερα την "σολ" κι αν η άλλη βγάζει καλύτερα τη "λα";


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2007, 13:28:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
να κάθομαι τώρα στην ηλικία μου

άει γειά σου! έφερες το σωστό επιχείρημα!

quote:
η άλλη βγάζει καλύτερα τη "λα"

η "λα" της τάργια ήταν [παρελθοντικός χρόνος] μια χαρά.

η ανέτ είναι η πρώτη στον κόσμο που έβγαλε μι δίαιση, και πάει για σι δίαιση!

[οι οποίες δεν υπάρχουν... για όσους δεν κατάλαβαν]

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

w_o_m
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2007, 03:37:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους w_o_m
εμμμ πριν λίγες ημέρες έγινα και εγώ μέλος εδώ ..

@A. Kircher
Οι Varathron κυκλοφόρησαν album το 2004 και υπάρχει θέμα και για το επόμενο το 2008.

Επίσης το Necromantia το άκουσα την προηγούμενη εβδομάδα και δεν ...
Δεν μου άρεσε καθόλου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2007, 04:45:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Φίλε w_o_m
καλώς όρισες στην παρέα μας!

Ελπίζω να μείνεις κοντά μας να τα λέμε.

Για τους Necromantia, νομίζω πως κάνεις λάθος. Το τελευταίο άλμπουμ τους ήταν το IV: Malice το 2000. Μετά βγάλανε δύο συλλογές και ένα box set αλλά αυτά δεν πιάνονται.

quote:
Επίσης το Necromantia το άκουσα την προηγούμενη εβδομάδα και δεν ...
Δεν μου άρεσε καθόλου.

Λες για αυτό που θα βγει; Πάντως για μένα το καλύτερο τους είναι το Crossing The Fiery Path του 1993. Το έχω παρουσιάσει κάπου στην αρχή, στην δεύτερη τρίτη σελίδα αυτού του θέματος, δεν θυμάμαι.

Πρόκειται για κορυφαίο black με δόσεις traditional metal.
Βέβαια γούστα είναι αυτά και είναι σχετικά.

Εσύ τι ακούς;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2007, 10:52:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλώς ήλθες w_o_m!
Καλή συνέχεια!

Ακούς κι εσύ metal όπως οι υπόλοιποι συμμετέχοντες εδώ;

quote:
Πρόκειται για κορυφαίο black με δόσεις traditional metal.
Βέβαια γούστα είναι αυτά και είναι σχετικά.

Είδες;
Για αυτό δεν το έχω ακούσει!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2007, 13:14:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
w_o_m καλώς όρισες στo team! πρώτο μύνημα στο τόπικ του μεταλ βλέπω! έτσι!

quote:
Ακούς κι εσύ metal όπως οι υπόλοιποι συμμετέχοντες εδώ;

ο D_I είναι γκοθάς και είναι μειοψηφία εδώ, αλλά τον υπομένουμε αναγκαστικά, γιατί είναι συντονηστής!

εγώ πάλι ακούω τα πάντα, αν και το καθαρό black το βρίσκω κουραστικό μετά από λίγο. είμαι κυρίως του viking/death/folk.

speaking of which, manegarm έχει ακούσει κανείς; να πατήσω παρουσίαση; η πλάκα είναι ότι έτσι όπως τους άκουσα, θεώρησα ότι είναι το πρώτο συγκρότημα που θα έπρεπε να είχα ακούσει όταν άρχισα να ασχολούμαι με τη βόρεια μυθολογία. κοινώς... επιτέλους άκουσα και κάτι της προκοπής!

α, ναι, w_o_m, όπως ίσως έχεις δει, συνήθως, όταν ακούσουμε κάτι καινούργιο και μας κάνει εντύπωση, κάνουμε μια ψιλοπαρουσίαση του δίσκου ή της μπάντας. αυτό βέβαια δεν αποκλύει παλιά συγκροτήματα, και φυσικά, γιατί όχι, και κλασσικά συγκροτήματα. [βλ. παρουσίαση του kircher για το operation mindcrime π.χ.]

καλή συνέχεια!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2007, 14:09:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Αγαπητέ w_o_m καλωσήρθες στην παρέα μας.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2007, 01:02:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Ποιά είναι τα αγαπημένα σας εξώφυλα; Τα πέντε δικά μου...

5. Dio-Holy Diver

4. Amorphis-Tales From the Thousand Lakes

3. Solitude Aeturnus-Into the Depths of Sorrow

2. The Gates of Slumber-Suffer no Guilt

και το NUMBER ONE....

MERCYFUL FATE - DON'T BREAK THE OATH.....

m/...m/


Edited by - A. Kircher on 12/11/2007 01:04:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2007, 01:40:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Το πρώτο είναι το δικό μου αγαπημένο!!!



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2007, 08:01:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Τι να σου κάνω, βρε A. Kircher, που είμαι στην δουλειά και δε μπορώ να έχω την πολυτέλεια του χρόνου για να κάνω τις αναζητήσεις μου!
Θα παραθέσω και τα δικά μου κάποια στιγμή.

Το εξώφυλλο των Dio νομίζω πως είναι από τα κλασσικά.
Παρόλα αυτά, εμένα μου αρέσει καλύτερα αυτό των Solitude Aeternus και των Amorphis.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/11/2007, 17:39:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
χμμμ, my top five then...

5. Iron Maiden - Powerslave [να σου βγουν τα μάτια μέχρι να ανακαλύψεις όλα τα κρυφά μυνήματά του!]

4. Therion - Lemuria / Serius B [το απόλυτο artwork]

3. Folkearth - Drakkars in the Mist [για προφανείς λόγους!]

2. Rhapsody - The Dark Secret [γιατί έγινα ρεζίλι στο δισκοπωλείο όταν το είδα!]

1. Epica - The Divine Conspiracy

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 12/11/2007 18:06:30Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2007, 17:07:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Το εξώφυλο των Folkearth είναι κορυφαίο!

Και των Epica είναι εντυπωσιακό.

Ρε συ, των Rhapsody πρώτη φορά το βλέπω, και νόμιζα ότι τα έχω τα άλμπουμ τους...ο βασιλιάς πρέπει πάντως να είναι ο Christopher
Lee. Τι σχέση έχει με τον δίσκο, μπας και ξέρεις;

Και γιατί έγινες ρεζίλι;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2007, 18:57:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a
Μερικά απ΄ αυτά που είχα πρόχειρα. Είναι όμως απ΄ τα καλύτερα.

έν οίδα ότι ουδέν οίδαΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2007, 19:54:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a
DAS IST GOTHIC!!!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2007, 23:34:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Χρόνια πολλά A. Kircher.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2007, 04:45:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Καταρχάς να καλωσορίσω τον φίλο seirios12a, δεν τον έχω ξαναδεί εδω μέσα!

gretel να σαι καλά και συ ότι επιθυμείς!

Τα άλλα τα "γαιδούρια" εδω μέσα τίποτα....

gretel, στείλε μου ένα ε-μειλ να μου πεις αν έχεις λάβει τίποτα.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1699219
Maintained by Digital Alchemy