ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 3
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2007, 18:25:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
’ ρε γαμώτο να μην καταφέρω να κατέβω Ελλάδα το καλοκαίρι, θα περνάγαμε τέλεια!

I am sure about it, pal!

Τους Kampfar θα τους ψάξω γιατί το black σε συνδυασμό με pagan & folk στοιχεία μάλλον θα μου αρέσει.
Το εξερευνώ κι αναφέρω γνώμες όταν το ακούσω!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2007, 07:37:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε Α. Kircher, το βρήκα το Kvass αλλά δεν το άκουσα ακόμα.
Εν τω μεταξύ προσπάθησα να βρω δείγματα κι από τους Eon, Indigo Child που πρότεινε πρόσφατα η Brie Boy αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα να βρω τίποτα...



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2007, 14:42:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Την άλλη φορά να πάτε όλοι!

την άλλη φορά να έρθεις κι εσύ!
προειδοποίηση για μελοντικά λάιβ των σαβαωθ: εμένα μόλις σήμερα άρχισε να μου περνάει η φαρυγγίτιδα πυ τσίμπισα ουρλιάζοντας την παρασκευή! προβλέπεται επίσης φοβερή καταπόνηση του σβέρκου, κι εσείς είστε και... νέα παλικάρια !!!

quote:
’ ρε γαμώτο να μην καταφέρω να κατέβω Ελλάδα το καλοκαίρι, θα περνάγαμε τέλεια!

πάλι δε μπορείς;! χριστούγεννα;

quote:
ο ήχος του Kvass είναι ένας φόρος τιμής στις ρίζες του Black-Pagan metal

χμμμ θα το τσεκάρω αν και έχω ψιλοβαρεθεί ο είδος...

λοιπόν, σχετικά με κάτι που είχα προτείνει πριν κάτι μήνες:

http://www.thevarangianway.com/

τελικά, όταν δεις τις επεξηγήσεις κάθε κομματιού, δ φαίνεται τόσο άσχημο. ακόμα και σεχτικά με την προδοσία των varangians... μια ιστορία είναι κι αυτή. ειδικά η κατάρα στο σίδιρο έχει φοβερούς στίχους, από μία σκοπιά που δεν είχα σκεφτεί ποτέ...
στίχοι εδώ: http://darklyrics.com/t/turisas.html

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2007, 17:52:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Φίλε Α. Kircher, το βρήκα το Kvass αλλά δεν το άκουσα ακόμα.

Dying Incubus, είναι λίγο άγριο πάντως, αλλά άκουσε το, το εμένα μου άρεσε πολύ. Χτες επιτέλους έστειλα και τα CD (είμαι ξεφτίλας, το ξέρω), αύριο εδώ είναι αργία λόγω εθνικής επετείου και τα λοιπά αλλά πιστεύω μέχρι την άλλη εβδομάδα να τα έχεις.

quote:
πάλι δε μπορείς;! χριστούγεννα;

Ναι ρε γαμώτο έχω μπλέξει με κάτι ιστορίες για αρκούδες λόγω δουλειάς. Τα Χριστούγεννα πάντως είναι πιο πιθανό. Στενοχωριόνται και οι δικοί μου που έχω να τους δω δυό χρόνια τώρα. Από διακοπές επίσης πάπαλα.

quote:
χμμμ θα το τσεκάρω αν και έχω ψιλοβαρεθεί ο είδος...

Δεν θέλω να ακούω τέτοια...δεν θέλω να ακούω τέτοια...αφού τζάμπα είναι...ένα άκουσμα δεν βλάπτει.

Πάντως δεν νομίζω να ενθουσιάσει κανένα....εκτός από τον Σαβαώθ.

quote:
Εν τω μεταξύ προσπάθησα να βρω δείγματα κι από τους Eon, Indigo Child που πρότεινε πρόσφατα η Brie Boy αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα να βρω τίποτα...

Και εγώ δεν βρήκα τίποτα επίσης, αλλά το παλεύω.

quote:
τελικά, όταν δεις τις επεξηγήσεις κάθε κομματιού, δ φαίνεται τόσο άσχημο. ακόμα και σεχτικά με την προδοσία των varangians... μια ιστορία είναι κι αυτή. ειδικά η κατάρα στο σίδιρο έχει φοβερούς στίχους, από μία σκοπιά που δεν είχα σκεφτεί ποτέ...

Πάντως εμένα μου άρεσε περισσότερο από το Battle Metal. Δεν θα τους έβαζα όμως στο ίδιο επίπεδο με Ensiferum. Για την ώρα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2007, 08:09:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Dying Incubus, είναι λίγο άγριο πάντως, αλλά άκουσε το, το εμένα μου άρεσε πολύ. Χτες επιτέλους έστειλα και τα CD (είμαι ξεφτίλας, το ξέρω), αύριο εδώ είναι αργία λόγω εθνικής επετείου και τα λοιπά αλλά πιστεύω μέχρι την άλλη εβδομάδα να τα έχεις.

Σήμερα έχω χρόνο οπότε θα το ακούσω επιτέλους!

Όσον αφορά τα cd, δεν φτάνει που τα έστειλες είσαι και ξεφτίλας?
Thanks and I will reciprocate!

Στην Αμερική είναι η 4η Ιουλίου, στην Ελλάδα σαν σήμερα πριν 3 χρόνια πήραμε το Euro!

quote:
Και εγώ δεν βρήκα τίποτα επίσης, αλλά το παλεύω.

Κι εγώ θα συνεχίσω το ψάξιμο γιατί μπορεί να τα βρω εκεί που δεν το περιμένω...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2007, 09:11:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Στην Αμερική είναι η 4η Ιουλίου, στην Ελλάδα σαν σήμερα πριν 3 χρόνια πήραμε το Euro!

Ωχ τόχα τελείως ξεχάσει....είναι αυτό με το "σηκωσέ το";

’σχετο, έχω πεθυμήσει να πάω σε καμιά συναυλία. Μόνο που εδώ που είμαι δεν έχει τίποτα για καλοκαίρι. Επίσης έχω πεθυμήσει να πάω διακοπές. Α... αυτό το έγραψα και πιο πάνω.

To άλλο κουφό...ο Lemmy των Motorhead εκδηλώθηκε...

StayThirstyMedia.com: Do you listen to contemporary music?

Lemmy: Yeah, sometimes, not as much as I did. I've been listening to EVANESCENCE a lot, I think they're ****ing excellent. Excellent production, excellent songs, excellent arrangement. The girl's got a great voice, you know. And I don't even fancy her, which is a big part of girl singers, you know what I mean? I think they're just great. I went to see them in Vegas.

’λλα του!!!

Εντάξει, δεν είναι και άσχημοι οι Evanescence αλλά χάθηκε να αναφέρει τόσα άλλα συγκροτήματα; Έχασα πάσα ιδέα!
Ουκ γαρ έρχεται μόνον που λέει και ο crucifire.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2007, 10:49:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Καλημέρα φίλοι μου,

Φίλε A. Kircher, αν θυμάμαι καλά Lemmy έχει δηλώσει και φαν των ABBA στο παρελθόν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2007, 12:30:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Πάντως εμένα μου άρεσε περισσότερο από το Battle Metal.

σε δικαιολογώ μόνο επειδή το b.m. είναι πιο πειραματικό ,αλλά οι μελωδίες του δεν παίζονται. και δε μπορώ να τους συγκρίνω με τους ensiferum γιατί είναι διαφορετικά πράγματα, αλλά στους turisas έχει πέσει τρελή μελέτη, και σκέψου ότι δεν έχουν τα μέσα των ensi, κι όμως έχουν φοβερό ήχο. απλά δε σηρίζονται τόσο στα metal όργανα...

quote:
σαν σήμερα πριν 3 χρόνια πήραμε το Euro!

ε, όχι! μη μου πεις ότι ασχολήσε με το ποδόσφαιρο! ή εγκυκλοπεδικά το έριξες;

quote:
ο Lemmy των Motorhead εκδηλώθηκε...

αίσχος...

quote:
Ουκ γαρ έρχεται μόνον που λέει και ο crucifire.

το λέει, το λέει! τελικά "ουκ" είναι η "ου" ;

happy 4th of july everybody! σας αφιερώνω την εισαγωγή της τριλογίας του gettysburg των iced earth. έλα να σηκωνόμαστε και χέρι στην καρδιά για την αστερόεσα!

Oh, say can you see, by the dawn's early light...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2007, 16:44:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Φίλε A. Kircher, αν θυμάμαι καλά Lemmy έχει δηλώσει και φαν των ABBA στο παρελθόν.

quote:
ε, όχι! μη μου πεις ότι ασχολήσε με το ποδόσφαιρο! ή εγκυκλοπεδικά το έριξες;

Απ' το στόμα μου το πήρες!

quote:
το λέει, το λέει! τελικά "ουκ" είναι η "ου" ;

ου(κ)

quote:
το λέει, το λέει! τελικά "ουκ" είναι η "ου" ;

happy 4th of july everybody! σας αφιερώνω την εισαγωγή της τριλογίας του gettysburg των iced earth. έλα να σηκωνόμαστε και χέρι στην καρδιά για την αστερόεσα!

Oh, say can you see, by the dawn's early light...


Βρε άντε από δω.......


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2007, 21:56:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Απ' το στόμα μου το πήρες!

ε, να σου το ξαναδώσω. φτού!

quote:
ου(κ)

ουγκ!

quote:
Βρε άντε από δω.......

δεν το ΄πιασα, έχουμε τίποτα εναντίον της μητέρας αμερικής; αυτή σε ταϊζει άλλωστε!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 03:03:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
δεν το ΄πιασα, έχουμε τίποτα εναντίον της μητέρας αμερικής; αυτή σε ταϊζει άλλωστε!

Αχ....αυτό με πλήγωσε.
Ναι, τι να πω τώρα. Ταιριάζει το "Εδώ τρως και πίνεις, αλλού πας και το δίνεις"

Εν τω μεταξύ τώρα μου ήρθε φλασάκι.

Στο Rockwave πως και δεν πήγες;;;

Είχε από Iced Earth, Dream Theater μέχρι και Sabbath.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 08:37:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Εντάξει, δεν είναι και άσχημοι οι Evanescence αλλά χάθηκε να αναφέρει τόσα άλλα συγκροτήματα; Έχασα πάσα ιδέα!

Πρέπει να έχω κάπου 2 - 3 τραγούδια τους παλιότερα.
Αλλά δεν τρελαίνομαι κιόλας...

quote:
Ωχ τόχα τελείως ξεχάσει....είναι αυτό με το "σηκωσέ το";

Αυτό, αυτό!
Με το γκολ του Χαριστέα στο 55' για το οποίο πιστεύω ότι μόλις μπήκε ξεσήκωσε σχεδόν κάθε γειτονιά της Ελλάδας στο πόδι...

quote:
ε, όχι! μη μου πεις ότι ασχολήσε με το ποδόσφαιρο! ή εγκυκλοπεδικά το έριξες;

Προς τι η έκπληξη?

Φίλε A. Kircher, εξακολουθώ να μη μπορώ να βρω τίποτα από Eon, Indigo Child.
Εσύ μήπως είδες φως στο τούνελ?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 09:20:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
γαμώ την τεχνολογία μου! αντί να πατήσω το κουμπί του ξυπνητηρίου να ξαναβαρέσει σε δεκα λεπτα, το έκλεισα κι έχασα διαγώνισμα! μέχρι και σκονάκια με ειδικά κοψίματα ανά ενότητα στις άκρες είχα κάνει! γκρρρρ!

αλήθεια εσείς πως κάνατε σκονάκια;

quote:
Ταιριάζει το "Εδώ τρως και πίνεις, αλλού πας και το δίνεις"

εμ... gods bless america!

quote:
Στο Rockwave πως και δεν πήγες;;;

Είχε από Iced Earth, Dream Theater μέχρι και Sabbath.


βαλτός είσαι;! κατ'αρχίν, δεν ξέρω τι γίνεται στο πατρίδα αμερική, εδώ, με τα λεφτά του εισητηρίου αγόραζα τους ίδιους τους σάμπαθ... και είναι και εξεταστική περίοδος... πάει, τους έχασα πρόπερσυ, τους έχασα και τώρα... ποτέ δε θα δω σαν σε όραμα τον tony iommi με την παλιά γνωστή μεταλική του κόμη... που λένε και οι ημίσκουμπρες... merde...

quote:
Προς τι η έκπληξη?

και σε είχα για καλό και ήσυχο παιδί. δε φανταζόμουν ότι ασχολήσαι με τέτοια προτόγονα αθλήματα για αμόρφοτους και γέρους...

την καλημέρα μου με the wild rover διασκευή από tyr, και the very wild rover από cruachan! είμαι βλάχος τελικά!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 18:27:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Φίλε A. Kircher, εξακολουθώ να μη μπορώ να βρω τίποτα από Eon, Indigo Child.
Εσύ μήπως είδες φως στο τούνελ?

Κοίταξε το εμέιλ σου

quote:
ποτέ δε θα δω σαν σε όραμα τον tony iommi με την παλιά γνωστή μεταλική του κόμη... που λένε και οι ημίσκουμπρες... merde...

Η συνέντευξη τι έγινε; Καλά εξετάσεις κατακαλόκαιρο έχετε; Είναι από τις καταλήψεις;

quote:
αλήθεια εσείς πως κάνατε σκονάκια;

Εμείς δεν κάναμε καθότι έχω κάτι στην φάτσα που τραβάει τους επιτηρητές προς το μέρος μου.
Συνέχεια εμένα βάζανε στόχο, μου αλλάζανε θέσεις, με φέρνανε μπροστά, καθόντουσαν πάνω από το κεφάλι μου σαν τον χάρο και τα λοιπά και τα λοιπά. Και ενώ η προσοχή ήταν στραμένη πάνω μου ένα γύρω γινόταν χαμός από σκονάκια και αντιγραφές. Και αυτοί τίποτα να κοιτάνε εμένα.

Γι αυτό δεν έκανα εγώ κάνανε οι άλλοι......

quote:
και σε είχα για καλό και ήσυχο παιδί. δε φανταζόμουν ότι ασχολήσαι με τέτοια προτόγονα αθλήματα για αμόρφοτους και γέρους...

Δεν μπορώ να φανταστώ τον Incubus να είναι ποδοσφαιρόφιλος. Αν και τότε με τον Χαριστέα είχα γίνει και εγώ!!!

Βγάζω το καπέλο στην Brie Boy για τους Indigo Child!

Πολύ καλοί!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 19:38:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Η συνέντευξη τι έγινε;

χλομό... αλλά δεν αποκλύω τίποτα οριστικά...

quote:
Καλά εξετάσεις κατακαλόκαιρο έχετε; Είναι από τις καταλήψεις;

δεν είμαστε αμέρικα εδώ!
μέσα ιουλίου κλείνουμε [με εξεταστική] μέσα αυγούστου ανοίγουμε [με εξεταστική !!!]

quote:
έχω κάτι στην φάτσα που τραβάει τους επιτηρητές προς το μέρος μου.

κάτι τέτοιες ύποπτες φάτσες βρίσκω κι εγώ και πάω και κάθομαι μακριά!!!

quote:
Δεν μπορώ να φανταστώ τον Incubus να είναι ποδοσφαιρόφιλος.

ούτε για αστείο!

quote:
Αν και τότε με τον Χαριστέα είχα γίνει και εγώ!!!

κι εγώ, αλλά για το ξύλο στην ομόνοια!

πωπω, πολύ μεταλικό το περιεχόμενο του ποστ μου! θα επανορθώσω με κοινωνικό σχολιασμό.

για όσους δε διάβασαν το νέο HM/MH:

στις 21 ιουλίου, [μία μέρα πριν το τριήμερο του grasspop festival στo βέλγιο και αργοπορημένα λόγω των ένδοξων ελ.τα!] έφτασαν στα γραφεία του περιοδικού ένα εισητήριο για το τριήμερο, και για καμπνγκ στο χόρο, κι ένα σημείωμα από ένα μεταλά, που δε μπορούσε τελικά να πάει, και δεν ήθελε να πάει χαμένο. μαγκιά του που το'στειλε στο περιοδικό, άλλο θέλω να θίξω.
το τικέτο αυτό περιλάμβανε τα ανωτέρω, καθώς και παραλαβή από σταθμό τρένου και μεταφορά στο χόρο, καθώς και χρήση των εγκαταστάσεών του, που πάνε πακέτο με το κάμπινγκ. το φεστιβάλ περιλάμβανε 72 συγκροτήματα. ανάμεσά τους [βαθειά ανάσα... κάθεστε; πάμε!]
aerosmith, within temptation, type O negative, blind guardian, therion, satrianni, celtic frost, thin lizzy, pain of salvation, epica, grave digger, amorphis, static x, belphegor, iron maiden, korn, heaven and hell [black sabbath ρε!], dimmu borgir, cannibal corpse, tiamat, sirenia, OZZY, slayer, children of bodom, black label society, hammerfall,
και για μένα: turisas, korpiklaani, eluveitie, finntroll, amon amarth, moonsorrow,
και γ**ώ το κέρατό μου, πόσο έκανε;! 120 γιούρια! μόνο! πέντε φορές να βγω με την παρέα μου, θέλοντας και μη τόσα ξοδεύω, θέλοντας και μη. και παίζουν και ακόμα καλύτερες φάσεις στην ευρώπη!
και με ρωτάει ο kircher γιατί δεν πήγα rockwave. να δώσω το λιγότερο 60 τη μέρα [120 για τις 3 μέταλ μέρες], και να δω τρία-τέσσερα από τα ανωτέρω, 2 ακόμα καλά συγκροτήματα, και κανά ελληνικό, που, όπως και να το κάνουμε δε...

ΕΛΛΑΔΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!

[p.s. όχι, αν με έπερναν κι εμένα από σταθμό τρένου και με πήγαιναν, δε θα είχα πρόβλημα... εκεί κολλάω εγώ! ]

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 21:34:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Εντάξει, το μήνυμα ελήφθη. Εγώ έχω να πάω σε συναυλία από Νοέμβρη που είδα τους Incantation. Εσύ έχεις πάει στου κόσμου τα συγκροτήματα. Πάντως γουστάρω φάση να είμαι Ελλάδα και να πάμε σε καμιά συναυλία μαζί, εσύ, ο Incubus, ο Kerry και τα άλλα τα παιδιά. Και μετά να την κάνουμε για του Θανάση να φάμε κανά πιτόνι να λαδώσει το είναι μας.

Α ρε τι σκέφτομαι εδώ στην ξενητιά!

Κάτι άλλο...

Στην λίστα με τα συγκροτήματα είδα Thin Lizzy ή με γελάνε τα τέσσερα ματάκια μου;

Μπας και έκανες λάθος; Thin Lizzy χωρίς τον Lynott;;

Αν δεν ξέρετε γιατί μιλάω, οι μικροί, πέτε μου να κάνω παρουσίαση για ένα από τα μεγαλύτερα hard rock συκροτήματα στην ιστορία της μουσικής.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 23:23:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
τι να σου πω... στο χάμερ το διάβασα, μπορεί να είπε κατά λάθος μαμαλαμακία ο χρονόπουλας...

quote:
γουστάρω φάση να είμαι Ελλάδα και να πάμε σε καμιά συναυλία μαζί, εσύ, ο Incubus, ο Kerry και τα άλλα τα παιδιά.

πωπω, να πάρουμε τον D_I σε καφρομέταλ συναυλεία και να τον ρίξουμε και στο πιτ! κι άμα μας ξαναμιλήσει... μη σου πω ότι θα φάμε αυτόματο μπανάρισμα! [το χειρότερο που μπορώ να πάθω!]

quote:
Και μετά να την κάνουμε για του Θανάση να φάμε κανά πιτόνι να λαδώσει το είναι μας.

κιελ ντακαντάνς! εγώ λέω να πάμε να πιούμε ένα whiskey in the jar!!!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2007, 23:33:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
τι είδα και πέθανα στο γέλιο;!

http://www.youtube.com/watch?v=uZjSZuzA__c&mode=related&search=

μιλούσα με ένα φίλο σχετικά με τους lizzy, μιας και τους αναφέραμε, και μόλις μου το έστειλε, είπα, αυτό πρέπει να το δει ο kircher.

σίγουρα οι dubliners δεν κολλάνε εδώ, αλλά το μπάντζο πάντα μου θυμίζει και την bluegrass!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2007, 00:58:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Χα..χα..χα και γαμώ τις γενιάδες έχουν οι τύποι!!!

Πάντως η εκτέλεση πρέπει να είναι η ορίτζιναλ φολκ. Καλό!

quote:
τι είδα και πέθανα στο γέλιο;!

Εγώ να δεις τι είδα! Χάζευα κάτι γκόθικ downloads μπας και βρω τίποτα ενδιαφέρον να κατεβάσω και ανάμεσα σε διάφορους γκοθάδες υπήρχε και η παρακάτω Κύπρια μούσα της γκόθ Ευριδίκη.

Αυτό που μένει τώρα είναι να δω το μεγάλο Στράτο "ΠΕΘΑΜΕΝΟΣ" Λασκαρίδη σε κανά site με death metal και μετά να κατέβει ο Χριστός και να μας μαζέψει όλους μαζί για την κόλαση.

Μην το γελάτε καθόλου!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2007, 08:05:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
και σε είχα για καλό και ήσυχο παιδί. δε φανταζόμουν ότι ασχολήσαι με τέτοια προτόγονα αθλήματα για αμόρφοτους και γέρους...

Καλά, δεν ασχολούνται μόνο οι γέροι κι οι αμόρφωτοι με το άθλημα!

Για να απαντήσω πάντως στο ερώτημα σας, δεν ασχολούμαι με το ποδόσφαιρο.
Τον συγκεκριμένο όμως αγώνα και το συγκεκριμένο γκολ το θυμάμαι πολύ καλά!

quote:
Κοίταξε το εμέιλ σου

Το είδα, το είδα!
Είσαι μεγάλη μούρη πάντως!
Χεχε!

Όσο για τα σκονάκια, κι εγώ έχω κάτι που τραβούσε τους επιτηρητές προς τα μένα.
Παρόλα αυτά όμως, έβρισκα τον τρόπο!

quote:
κιελ ντακαντάνς! εγώ λέω να πάμε να πιούμε ένα whiskey in the jar!!!

Σε τι γλώσσα ομιλείς?

Όσο για την Ευρυδίκη, δεν ξέρω πως και γιατί την παρουσίασαν ως goth.
Είναι όμως ωραία γυναίκα...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2007, 08:21:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Όσο για την Ευρυδίκη, δεν ξέρω πως και γιατί την παρουσίασαν ως goth.
Είναι όμως ωραία γυναίκα...

Ωραία γυναίκα είναι πάντως gothic δεν είναι. Μάλλον τους μπέρδεψε το εξώφυλο

Όταν ξεπατώσεις στο άκουσμα τους Indigo Child, και το αξίζουνε είναι πραγματικά πολύ καλοί, μετά έχει σειρά το καινούργιο των Elend - A World in Their Screams. Καταπληκτικό neoclassical!

Για όσους αγαπάνε τους Dead Can Dance.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2007, 11:53:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Όταν ξεπατώσεις στο άκουσμα τους Indigo Child, και το αξίζουνε είναι πραγματικά πολύ καλοί, μετά έχει σειρά το καινούργιο των Elend - A World in Their Screams. Καταπληκτικό neoclassical!

Τους Dead Can Dance του λατρεύω!
Έχω ένα καινούριο των Elend αλλά δεν θυμάμαι αν είναι αυτό που λες.
Λογικά αυτό θα είναι...
Επίσης πολύ καλό συγκρότημα!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2007, 18:17:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
πρέπει να είναι η ορίτζιναλ φολκ.

πλάκα κανεις! φολκιά ήταν ορίτζιναλι;!

quote:
Σε τι γλώσσα ομιλείς?

γαλλικά με ελληνικούς χαρακτήρες γιατί βαριόμουν να τους αλλάξω! what a decadence για σένα!

quote:
Όσο για την Ευρυδίκη, δεν ξέρω πως και γιατί την παρουσίασαν ως goth.

γιατί ο φλώρος ο core-γιαλάς που ντύνεται emo-γκοθάς;! [μη βάλεις μπιπ, φλώρος είναι πουλί!]
και η ευριδίκη, ναι, όμορφη είναι, αλλά είναι και σκαμπό [κοινώς ένα μέτρο κι ένα μίλκο με τα χέρια στην ανάταση], είναι και τρεντόσκυλο!


______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2007, 18:21:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
ακούστε το "comme ci comme ca - μια φορά" και πείτε γνώμες!

http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=172968665&MyToken=ba388325-f7fe-4b9c-bfda-2caa8e394226

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2007, 00:50:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
πλάκα κανεις! φολκιά ήταν ορίτζιναλι;!

Yes siree! Κατά πάσα πιθανότητα το τραγούδι φτιάχτηκε κάπου στο 1728.

Όλη η ιστορία εδώ:

http://en.wikipedia.org/wiki/Whiskey_in_the_Jar

quote:
και η ευριδίκη, ναι, όμορφη είναι, αλλά είναι και σκαμπό [κοινώς ένα μέτρο κι ένα μίλκο με τα χέρια στην ανάταση], είναι και τρεντόσκυλο!

Καλό Σαββατοκύριακο με Finntroll και Korpens Saga!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2007, 10:01:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
πωπω η μία πιο αστεία απ'την άλλη είναι οι εκδοχές του τραγουδιού! και ήμουν σίγουρος ότι θα έψαχνες την εκδοχή από metallica!

καλό Σ/Κ κι από μένα με among ancestors από τι άλλο; turisas! πωπω κόλλημα...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2007, 10:24:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
http://www.the-vision-bleak.de/?page=news&lang=en

ένα τραγούδι απ'το καινούργιο άλμπουμ των θεών του τρόμου.... μέ΄ση δεξιά...

είναι περίεργο το ότι, τόσο κοντά στην ημερομηία κυκλοφορίας του και δεν υπάρχει πουθενά για κατέβασμα! γκρρρρρρρρρρ

by the way σήμερα είναι φοβερή μέρα! βγαίνουν τα αποτελέσματα για τα νέα 7 θαύματα! καλή μας επιτυχία!

--βγαίνει και το harry potter and the deathly hallows... συναρπαστικό, ε;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2007, 11:56:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
και η ευριδίκη, ναι, όμορφη είναι, αλλά είναι και σκαμπό [κοινώς ένα μέτρο κι ένα μίλκο με τα χέρια στην ανάταση], είναι και τρεντόσκυλο!

Δεν ξέρω αν είναι τρεντόσκυλο η γυναίκα ούτε την έχω μετρήσει να δω το ύψος της.

Όσο για το Comme ci comme ca το είχα ακούσει στο ραδιόφωνο όταν αποκλείστηκε η Κύπρος από την Eurovision αλλά πρέπει να το είχα ακούσει και πιο πριν.

Πάω να ασχοληθώ με τους Indigo Child τώρα και σας λέω την γνώμη μου μετά!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2007, 16:36:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
by the way σήμερα είναι φοβερή μέρα! βγαίνουν τα αποτελέσματα για τα νέα 7 θαύματα! καλή μας επιτυχία!

Η Ακρόπολη από ότι θυμάμαι δεν ήταν 8η; Ανεβήκαμε καθόλου;

quote:
--βγαίνει και το harry potter and the deathly hallows... συναρπαστικό, ε;

Ετοιμάζω από τώρα το αντίσκηνο με προμήθειες για να κάνω κάμπινγκ έξω από το βιβλιοπωλείο!

-----------------------------------------

Thin Lizzy - Whiskey In The Jar

http://www.youtube.com/watch?v=RLDXr7Dwh54

------------------------------------------
Metallica - Whiskey In The Jar

http://www.youtube.com/watch?v=cswkEL1O4Hk

Stationary Willberries - Whiskey In The Jar

http://www.youtube.com/watch?v=StVjlXQ_Xmw

Gary Moore and Eric Bell - Whiskey In A Jar

http://www.youtube.com/watch?v=bopEpw66_AY

Μ' αρέσουν όλες εκτός από αυτήν των Ατσάλικα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2007, 16:47:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Επειδή σας αγαπάω και μιας και είναι Σαββατοκύριακο και μάλλον είστε ακόμα Αθήνα είπα να σας φτιάξω την διάθεση......

http://www.youtube.com/watch?v=rWj4o2--c54

Διαβάστε και τα σχόλια!!!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1396484
Maintained by Digital Alchemy