ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 3
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2007, 18:37:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Ωωωωωωωωωωωωχχχχ we painted it!!!

αν θες να κάνεις απόλυτη μετάφραση... we painted HER!!!
άλλο ένα πράγμα που κάνουν οι μικρότεροι καλύτερα... καλύτερες μεταφράσεις! επίσης είμαστε και καλύτεροι εξυπνάκηδες... προφανώς!

quote:
Πιστεύω βέβαια να μην τα κάνεις όλα γρήγορα

είπα, σκέφτομαι γρήγορα, μίλάω γρήγορα... αμέσως εκεί το μυαλό σας εσάς των γυναικών, μην ακούσετε τη λέξη γρήγορα... κατά τ'άλλα... νέος=αντοχές κλπ...! αλλά το χοντρύναμε πολύ οπότε...

να τονίσω, και κυρίως στη γκρέτελ, ότι μιλάω έτσι χύμα, γιατί είμαστε ανοιχτόμυαλη παρέα, έτσι; γι'αυτό και σχολιάζω την ηλικία μιας κυρίας... γιατί δεν είναι μια οποιαδήποτε κυρία!

quote:
αλλά δεν είμαστε και για απόσυρση!!!

κάθε άλλο! αλλά όταν θα 'σαι, να δωρήσεις τις... ΜΑΤΑΡΕΣ σου στην επιστήμη!!!

quote:
Όντως δεν είναι εδώ το κατάλληλο μέρος για να το συζητήσουμε αλλιώς θα σου έδινα μια συμβουλή...

ελεύθερα, οπουδήποτε, άλλωστε έχεις τη σοφία των δεκαετιών σου [50 στον αριθμό αν θυμάμαι καλά...]. βέβαια, είπαμε, νιάτα rule!!!

όπως και οι παλιοί metallica rule! [πως σας επαναφέρω στο θέμα!]

ρε γαμώτο... ξαφνικά έχει πέσει περίοδος μάπας στις νέες κυκλοφορίες. ότι καινούργιο κατεβάσω, αν και μου κάνει εντύπωση στην αρχή, σε ένα λεπτό συμπερένω ότι πρόκειται απλώς για μια ακόμη ανούσια κυκλοφορία...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/05/2007, 19:08:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Kαλά ντε το εμπέδωσα δεν χρειαζόταν να το πεις δύο φορές


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2007, 07:35:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
ελεύθερα, οπουδήποτε, άλλωστε έχεις τη σοφία των δεκαετιών σου [50 στον αριθμό αν θυμάμαι καλά...].

Ναι, είμαι σαν τον Gandalf the White!
Εσύ θα κάνεις τον Φρόντο?

Επειδή τον τελευταίο καιρό έχω βρει κι εγώ καινούριες δισκογραφίες, δε μπορώ να πω ότι έχω απογοητευτεί.
Εχθές κατέβασα το The great silence (2005) από Elusive - το δεύτερο album του συγκροτήματος.
Θα το ακούσω μάλλον σήμερα.

Μια ψυχή μου συνέστησε το τραγούδι Circle never ends και τελικά είχα το πρώτο τους album Destination zero (2001), στο οποίο είναι και το τραγούδι αυτό.
Ωραίο τραγούδι!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/05/2007, 17:34:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
γμ τα double posts μου! καλά μου φάνηκε ότι το έστειλα δύο φορές, αλλά η δεύτερη φορά μπήκε στη νέα σελίδα, και δεν πήρα χαμπάρι!

λοιπόν λοιπόν, gandalf και λοιποί κάτοικοι της μέσης γης, σήμερα, τη μέρα του θωρ [ο ρούνος τους θωρ προφέρεται θερ, και σήμερα είναι thur's day. να μαθαίνουμε και λίγο ιστορία...] οι πέντε βίκινγκς εισβάλουν... καλά, σταματάω να αντιγράφω το promotional κείμενο... σήμερα λοιπόν, παίζουν οι amon amarth στο gagarin!

η μέρα μου ξεκίνησε με το εξής δείλλημα:

κάτων στο χορό του θανάτοου με τα μεθυσμένα γομάρια, να εκτονοθούμε, ή πάνω, να απολάυσουμε στο μέγιστο το θέαμα...

σκέφτομαι ότι κάτω, πέραν του ότι δε θα βλέπω τίποτα, θα ακούω μόνο τα τύμπανα πάνω στα οποία θα κοπανιέμαι... ο δε εξόστης δεν απέχει τόσο απ'τη σκηνή, και η θέα είναι πανοραμική. επίσης έχεις αρκετό χόρο για το ποτό σου, και για να στρίψεις τσιγάρο [κανονικό, όποιος πίνει μπαφάκια σε συναυλείες είναι κάφρος, βέβηλος, και του ευχόμαι να του κάτσει η τζιβάνα στο λαιμό! μετά, ή έστω πριν. εγώ ρε φίλε, που στέκομαι δίπλα σου, γιατί να μαστουρώσω;]...

μάλλον θα γίνω νταβέλης και θα πάω πάνω να χαθώ στη μουσική!

κάμερα, μάλλον δε θα πάρω, λόγω του εξονυχιστηκού ελέγχου που τρώω κάθε φορά στο γκαγκάριν. η γκρέτελ φαντάζομαι θα πάρει, μιας και έχει μέρη να την κρύψει [και όχι, δεν εννοώ εκεί εξυπνάκηδες...] και μάλλον θα είναι κάτω ως γνήσια καφρίτσα [κατά το καρφίτσα!] !!!

--αυτά. παίρνω το σπαθί μου και την κάνω! the battle rages on and on...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2007, 07:55:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Κανένα νέο από όσους πήγαν στην συναυλία?
Ήταν καλά?
Δεν ήταν καλά?

Φωνή βοώντος εν τη ερήμω?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2007, 16:21:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
βασικά περίμενα να δω αν θα γράψει η gretel, αλλά δε βλέπω τίποτα... οπότε ξεκινάω εγώ, κι αν θέλει συμπληρώνει... αν και μέχρι να τελειώσω εγώ το μύνημα αυτό, μπορεί να έχει γράψει κι εκείνη... όταν περιγράφω αγόνα, γράφω σιγά σιγά...

ήταν μια ζεστή και ηλιόλουστη μέρα, η τελευταία του μαϊου [καλό μήνα!] και κάποια ζώα είχαν τη φαεινή ιδέα να προγράμματίσουν τη συναυλεία των amon amarth πέμπτη... πάει στο διάολο... ο κόσμος είχε αρχίσει να στοιβάζεται [καλά, δε στοιβαζόταν αλλά αυτή η λέξη έχει πλάκα!] έξω απ'το gagarin. τα θεϊκά σκηνικά με τις θείτσες να κατεβαίνουν απ' το λεωφορείο [μπροστά στο γκαγκάριν υπάρχει η στάση "θυμαράκια"!!! - πρέπει να σταματήσω να ανοίγω παρενθέσεις...] έσπαγαν λίγο τη βαρεμάρα, καθώς όλα πήγαιναν με πολύ αργούς ρυθμούς. όταν μπήκαμε, έλεγχος τελικά δε μας έγινε. πήγα με την παρέα μου και έπιασα την κλασσική θέση στο κάτω διάζομα του εξώστη [καλά, δεν παίζει να υπάρχει καλύτερη, εκτός ίσως απ'του ηχολήπτη, που είναι λίγο μπροστά και κάτω απ'τον εξώστη... στμάτα να ανοίγεις παρενθέσεις!] οπότε, λοιπόν, οι φωτο που θα χώσω είναι αισχρές [καλά, δεν έκανα και πολλή προσπάθεια για να βγουν καλές, γιατι ήμουν χαμένος! το, δε, μπλακ λάιτ δε βοηθούσε και πολύ την κατάσταση! κι άλλη παρένθεση!] και περιμένουμε τις φωτο της γκρέτεεεελ.....

κουβέντα με αγνώστους, μαλακίτσες με τον dj που μας είχε λιώσει στους infidel, και βγαίνουν επιτέλους οι battleroar.

επι τόπου soundcheck [αν είναι δυνατόν!... παρένθεση...] αι αρχίζουν κάτι χαζοτράγουδα που θύμιζαν παλιούς kamelot (?) παλιούς rhapsody, παλιά παπούτσια... τέλος πάντως, έδιναν την εντύπωση ότι έχουν πείρα και αέρα, ενώ δεν έχουν. κομμάτια απλά, που στηρίζονταν κυρίως στα ντραμς, με πολεμική θεματολογία. ρίχνει κι ένα ωραίο ο φωνακλάς, με σκατά προφορά:

we're gonna go back, to ancient rome! a time of gladietrs! [έτσι το είπε, εγώ τι φταίω;!] atina [έ, ρε μ'αυτή την ατήνα...], morituri te salutant!!! [οι μελοθάνατοι σε χαιρετούν, για όσους δεν ξέρουν λατινικά σαν τον kircher!!!]...

τέλος πάντων, όσο προχωρούσε το setlist ανέβαιναν και τα standards, με τον ήχο να βελτιώνεται σταδιακά [αν και έπιασα ένα σημείο στα ντραμς να είναι playback! απατεώνες!] και να δείχνουν ότι έχουν πολλές καλές ιδέες, αλλά κάποια πράγματα τα κούραζαν πολύ, και ο τραγουδιάρης ήταν ψιλοποζέρι, έκανε ηλίθιες χειρονομίες, έπαιζε με τους απο-κάτω, έλεγε κλισέ χαζοφρασούλες... τεσ'πα, βαρέθηκα να γράφω για τους noobάδες! το πρόγραμμα έχει amon amarth!!!

soundcheck pt.II [estimated time, κανά μισάωρο... κοντά έπεσα!]

και σβήνουν τα φώτα. ατμοσφαιρική μελαγχολική μουσική από εγχωρδα στα ηχεία...
και βγαίνουν οι βίκινγκς με valhall awaits me!!!
ο johan δεν πολυακουγόταν στην αρχή, αλλά σταδικά, το γρύλισμα άρχισε να δονεί το κλαμπ συθέμελα! πραγματικά μιλάμε για σεισμό! φοβόμουν πως τα τραγούδια του with oden on our side δε θα λειτουργούσαν καλά live λόγω του μπλιμπλικιού που έχει πέσει στον ήχο, αλλά καμία σχέση. η μπάντα διέλυε τα πάντα στο πέρασμά της! ο δε φρέντρικ να δίνει ρέστα πίσω από τα τύμπανα... γροθιές στο στομάχι!
μέχρι το τέλος του τραγουδιού, ήξερες ότι ήρθαν βίκινγκς!

κι αρχίζει ο johan να απαγγέλει, με φωνή πριονοκορδέλα:
when I am dead, lay me in a mound, raise a stone for all to see RUNES carved TO MY MEMORY!!!
ανατριχίλα... εγώ τουλάχιστον δεν πίστευα στα αυτιά μου. άψογη απόδοση, τόσο του τραγουδιού, αλλά, κυρίως, και του συναισθήματος!

geia sou hellas! geia sou atina! [καλά, αν ξανακούσω αυτό το "ατήνα" θα ανεβώ στη σκηνή να δείρω τον frontman, ακόμα κι αν είναι ο ίδιος ο dickinson!]
"we 're happy to be here" και τα σχετικά, "πρώτη μας φορά εδώ αλλά όχι η τελευταία" [καλά, αυτό είναι σίγουρο. με το χαμό που κάναμε...!]

"αλλά δεν είμαστε διαφορετικοί, γιατί κι εσείς κι εμείς... have ODEN ON OUR SIDE !!!! "

πανολεθρία!

μετά το πέρας του ύμνου στον πατέρα, υψώνει το κέρατο που είχε στη μέση του, και "geia sas!"
γειά μας!

το 'πε και στα σουιδικά αλλά δε νομίζω να το 'πιασε κανείς!
χαμός! "ευκαριστώ πουλύ!" πουλί...; ποιό πουλί...;

death in fire... σεισμός... οι χορδές πήραν φωτιά!

ο johan σε τρελά κέφια να παίζει μαζί μας, και, μάλλον, να προσπαθεί να εξηγήσει πως τόσο λίγα άτομα μπορεί να κάνουν τόσο θορυβο!!!

και κάπου εκεί γίνεται ένα ωραίο. γυρνάω σε ένα φίλο μου και του λέω
-"ε, τώρα το..."
-[johan] "fate of norns"
και με κοιτάει μ'ένα ύφος του στυλ "καλά, πως έβγαλες εσύ τέτοιο μουγκρητό!!!"

σεισμός, λοιμος, καταποντισμός, κι εγώ δεν ξέρω τι... αφού για πλάκα, ένας με τράβηξε βιντεάκι την ώρα που κοπανιόμουν, και μου το έδηξε μετά... τα μάτια μου έτοιμα να πεταχτούν έξω, σκυλόδοντα στον αέρα... πρώτη φορά αφινιάζω έτσι...
οι άνθρωποι, live, δεν παίζονται!

"ευκαριστώ πουλύ!" πουλί...; ποιό πουλί...; τι θα πει ποιό πουλι...;!
κοράκια απ'τα ηχεία και cry of the black birds!!!

μερικά ακόμα κομμάτια, που δε θυμάμε [και πολλά θυμήθηκα, βασικά!]

και εγκαταλείπουν τη σκηνή... και καλά... άντε, λέω, να πούμε κανά "we went more" να χαρούν!

κι αρχίζει το πιο δυνατό encore που έχω ακούσει! ταυτόχρονα με τις συντονισμένες... ιαχές, να βαράμε και πόδια κάτω, και ο εξώστης να είναι έτοιμος να πέσει!!!

και ξαναβγαίνουν με... prediction of warfare νομίζω..; ανάθεμα κι αν θυμάμαι...

"σας αγαπάμε πολύ, είστε φοβεροί, θα ξανάρθουμε, τελευταίο τραγούδι..."

ε, ποιό; pursuit of vikings για να τα σπάσουμε όλα! παίζει να έχω προκαλέσει εσωτερικό... κάταγμα στο τοιχάκι μπροστά μου... μας βγήκε όλη η λύσα!!! στο τέλος μας έβαλε να τραγουδήσουμε το ρεφραίν!
"oden! guide our ships..." η φωνή μου προφανώς σήμερα έχει πάρει άδεια! πώρωση!

έπεσε και πρόσκληση στο texas για μετά, να μας υπογράψουν και αυτόγραφα, αλλά, που... σκέφτηκε κανείς μας να φέρει αμάξι...; όχι... ζώα...

χαιρετούρες, μπαγκέτες, κανα-δυό αυτόγραφα να μας βρίσκονται...και τον πικρό δρόμο του γυρισμού... αυτά είναι!

...παρενθέσεις τέλος! δεν περιγράφω άλλο!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 01/06/2007 16:23:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2007, 17:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
μέρος δεύτερο... ας μαλακιστούμε λίγο...

συμβουλές για την επόμενη συναυλεία:

-μην πάτε σε μέταλ συναυλεία με ψύξη στον αυχένα. η υπεραιμία απ'το headbanging δεν το κάνει καλύτερα. το κάνει πολύ, πολύ χειρότερα!

-μην πάτε σε μέταλ συναυλεία με ψύξη στον αυχένα, στραμπουλιγμένο πόδι, κι έχοντας καταναλώσει όλη μέρα τέσσερις καφέδες, μισή τυρόπιτα και νερό... χρειάζεστε ενέργεια και καλή φυσική κατάσταση.

-για την ώρα της συναυλειας δε χρειάζεστε ενέργεια και καλή φυσική κατάσταση, φροντίζει η αδρεναλίνη γι'αυτό. την άλλη μέρα να σας δω!

-μην πάτε σε συναυλεία αν την άλλη μέρα έχετε πολύ πρωινό ξύπνημα. είναι σίγουρο ότι θα αργήσετε τουλάχιστον ένα αθλητικό δεκάλεπτο, ένα ακαδημαϊκο τέταρτο... κατιτίς ρε παιδί μου!

-πολύ περισσότερο, μην πάτε σε συναυλεία αν την άλλη μέρα έχετε πολύ πρωινό ξύπνημα συνδυασμένο με κάποια εργασία στη διάρκεια της οποίας παίζεται το τομάρι το δικό σας και των γύρω σας! εργαστήριο οργανικής χημείας ας πούμε... είναι σχεδόν σίγουρο ότι τουλάχιστον δύο άτομα θα τραυματηστούν από δική σας βλακεία! [οχι, εμένα ευτυχώς με πρόλαβαν για κλάσματα δευτερολέπτου και τη γλυτώσαμε με τοξικές αναθυμιάσεις!]

-μην πάτε σε συναυλεία χωρίς αυτοκινητο, γιατί όσο δύσκολο κι αν είναι να βρεις θέση πάρκινγκ, δεν ξέρεις τι μπορέι να παιχτεί μετά... ένα πάρτυ στο texas ας πούμε!

-μην πάτε σε συναυλεία χωρίς κάμερα. στη χειρότερη θα σας την κρατήσουν ως το τέλος της συναυλείας. χθες, δύο τύποι τις είχαν δώσει στους ηχολήπτες, και αυτοί τις έστησαν στο καλύτερο σημείο για να τραβήξουν τα πάντα! καλά λαμόγια κι οι ηχολήπτες!

-αν πάτε σε μέταλ συναυλεία, σε καμία περίπτωση μην έχετε την αυταπάτη ότι την επόμενη μέρα θα μπορείτε να κινήστε, να στέκεστε και να ακούτε κανονικά! το πιο πιθανό είναι να νιώθετε πόνο σε οποιο μυ μπορεί να νιώσει πόνο, εκτός κι αν έχετε πιει μια μπανιέρα... πρόστυχα!

-αν πάτε σε μέταλ συναυλεία, και τύχει να πλησιάσετε το μπαρ, κεράστε και μια μπύρα το διπλανό σας που βλέπετε ότι μετράει τα μπρίκια που έκλεψε απ'το παγκάρι, μπας και του φτάσουν... σήμερα εσείς, στην επόμενη αυτός. έτσι πάει...

-αν πάτε σε μέταλ συναυλεία, κι απ'έξω δείτε το πιο απίστευτο πλάσμα που πάτησε ποτέ στη γη [όχι, τις ματάρες μας δεν τις είδα!] μην επιχηρήσετε να τραβήξετε φωτογραφία. καλήτερα μη χαζεύετε καν. δεν ξέρετε αν εκί έχει έρθει μόνο με το φλώρο που στέκετε δίπλα της, ή και με τον τεράστιο μουσάτο χαρλεά που έχει πάει για μπύρες! άλλωστε και να το πλησιάσεις αυτό το δημιούργημα, δε θα μπορέσεις να μιλήσεις καν. άσ'το να πάει στο καλό!

-αν δείτε τον προαναφερθέντα φλώρο να σας πλησιάζει, παίξτε το αδιάφοροι. ξέρει κι ο ίδιος ότι είναι μια μπουνιά, κι η μισή θα πάει χαμένη. αλλά γιατί να χαλάσουμε τις καρδιές μας;

-αν πάτε σε μέταλ συναυλεία και η μπάντα αρχίσει ένα τραγούδι που δεν ξέρετε, μην αγχόνεστε. είναι μια καλή ευκαιρία να στρίψετε ένα τσιγάρο, να ανοίξετε το κινητό σας να δείτε ποιές θαυμάστριες σας αναζήτησαν [κινητά κλειστά στη συναυλεία, υπάρχουν και στόκοι, στους οποίους θα αναφερθούμε σε επόμενο επισόδιο], να βγάλετε καμιά φωτογραφία...

-αν πάτε σε μέταλ συναυλεία και οι amon amarth αρχίσουν ένα τραγούδι που δεν ξέρετε, μην αγχόνεστε. αν έχετε ακούσει ένα, τα έχετε ακούσει όλα! απλά υπολογίζετε τα γυρίσματα για να συντονήσετε το χτύπημα, και πετάτε λέξεις όπως odin [ή oden], war, victory κλπ.

-αν πάτε σε μέταλ συναυλεία και σταθείτε στον εξόστη [και μιλατε στο πόπολο σαν το ναυαγοσόστη... σαββόπουλος... άσχετο] βεβαιωθήτε ότι πληρεί απαραίτητες προϋποθέσεις για να αντέξει συντονισμένο κοπάνημα κεφαλιού [ελληνιστί headbanging!] και κρούσεις ποδιών [ελληνιστί stomping!] χωρίς να βρεθείτε στην αγκαλιά του από κάτω!

-αν πάτε σε μέταλ συναυλεία και δίπλα σας είναι ένα γκρουπ σουιδών, μη χάσετε ευκαιρία να δείξετε ότι είστε καλύτερο croud απ' αυτούς! δεν πα ν' ακολουθούν τη μπάντα σ'όλο τον κόσμο, είναι ΚΡΥΟΙ!

-τέλος, [αν πάτε σε μέταλ συναυλεία (και σκοπεύετε να την περιγράψετε μετά σε ένα φόρουμ, προσπαθήστε να ανοίγετε λιγότερες παρενθέσεις!) είναι βαρετές!]{τουλάχιστων μάθετε να τις χρησιμοποιήτε μαθηματικά σωστά!}

-και κυρίως, αν πάτε σε μέταλ συναυλεία στην οποία θα βρίσκετε κι ο crucifire, ελάτε στον εξώστη να σας κεράσει ένα κεράσι, εεε μια μπύρα.
[μπύρα, ουίσκι, γκαζόζα, ό,τι πίνετε τέλος πάντων!]

--αυτάαααα ....

--αυτά!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/06/2007, 19:31:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
επειδή βλέπω νέκρα σήμερα, κι επειδή σκέφτομαι ότι τα δύο μηνύματά μου είναι πολύ μεγάλα για να διαβαστούν εύκολα, μπορώ να κάνω μία περίληψη [!] και ταυτοχρονα να βάλω ένα διαγωνισμό:

όποιος τα διαβάσει αρκετά προσεκτικά ώστε να βρει όλα μου τα λάθη, κερδίζει δωράκι. βασικά, δε με ενδιαφέρει τόσο να διαβάσετε τα ποστς μου, αλλά είμαι περίεργος να δω ποιός έχει τόσο ελεύθερο χρόνο...

and in the words of the ask-a-ninja ninja: I look forward to killing you soon!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2007, 13:56:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
πωπω νέκρα...

kircher, που 'σαι;! έφτασες ζωντανός;!

gretel; δεν πιστεύω να έφυγες εσύ σηκωτή αυτή τη φορά!

καλά, για τον D_I δε ρωτάω... κακός συντονιστής ψόφο δεν έχει!!!

οι πανελλήνιες τελείωσαν αλλά σπάρτακος και σαβαώθ άφαντοι...

o kerry λιώνει στη δουλειά [καλώς τα δέχτηκες by the way!]

ο νταβέλης, καλά... έχει ξεχάσει πως λειτουργάει το πιτσί...

οι έκτακτοι... σιγή...

μόνος μου έμεινα και μιλάω με τον εαυτό μου...;

--εκτός αν, λόγω σαββάτου μείνατε στο κρεβάτι, οπότε, είστε απαράδεκτοι...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2007, 15:02:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
όποιος τα διαβάσει αρκετά προσεκτικά ώστε να βρει όλα μου τα λάθη, κερδίζει δωράκι. βασικά, δε με ενδιαφέρει τόσο να διαβάσετε τα ποστς μου, αλλά είμαι περίεργος να δω ποιός έχει τόσο ελεύθερο χρόνο...

Εγώ δεν θέλω δωράκι οπότε δεν διαγωνίζομαι!

Ούτε έκθεση ιδεών να έγραφες!

quote:
μόνος μου έμεινα και μιλάω με τον εαυτό μου...;

Λες οι άλλοι να μην άντεξαν και να την έκαναν με ελαφρα?
Χεχε!

Για να λες πάντως ότι χτυπιόσουν στην σκηνή κι ότι κόντευαν να σου βγουν τα μάτια έξω, πέρασες καλά...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2007, 15:39:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Ούτε έκθεση ιδεών να έγραφες!

ναι, η αλήθεια είναι πως όταν βαριέμαι γράφω πολύ...

quote:
Λες οι άλλοι να μην άντεξαν και να την έκαναν με ελαφρα?

διόλου απίθανο!

quote:
Για να λες πάντως ότι χτυπιόσουν στην σκηνή κι ότι κόντευαν να σου βγουν τα μάτια έξω, πέρασες καλά...

...γάτα είσαι !!!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2007, 10:33:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Zeraphine


Οι Zeraphine είναι ένα Γερμανικό gothic rock συγκρότημα το οποίο δημιουργήθηκε το 2000 κι αποτελείται από 5 μέλη.
Στην ουσία αποτελεί μια "μετενσάρκωση" των Dreadful Shadows αφού 2 από τα μέλη των Zeraphine προήλθαν από εκείνο το συγκρότημα.
Ο Sven Friedrich στα φωνητικά κι ο Norman Selbig στην κιθάρα.

Στα τραγούδια τους υπάρχει άλλοτε μια πιο μελαγχολική και μελωδική χροιά κι άλλοτε πιο alternative ενώ οι στίχοι είναι και στα Γερμανικά και στα Αγγλικά - ένα θέμα που απασχόλησε αρκετά το συγκρότημα.

Η δισκογραφία του συγκροτήματος είναι η εξής:

  • Kalte sonne (2002)
  • Traumaworld (2003)
  • Be my rain (single, 2003)
  • New Year's Day (single, 2004)
  • Die macht in dir (single, 2004)
  • Blind camera (2005)
  • Still (2006)

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε εδώ.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2007, 18:15:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Γειά χαρά παίδες, έχω φτάσει εδώ από την Πέμπτη αλλά κοιμόμουνα για κανά δυο μέρες, στο κρεβάτι και όρθιος.

Μου έφυγε ο πάτος να οδηγάω αλλά φτάσαμε σόοι, δόξα να'χει ο Ερμής που προστατεύει τους ταξιδιώτες. Ακούσαμε και μπόλικη μουσική στο δρόμο, κυρίως black metal, από Βοσκόπουλο μέχρι τα καινούργια των Mayhem, Akercocke, και Throne of Katarsis.

Το βράδυ κοιμηθήκαμε σε ένα φτηνό μοτέλ από αυτά με τους παρανόμους και τους ξενύχτες αλλά εγώ ήμουν τόσο βρώμικος και αξύριστος που έδεσα αμέσως με το περιβάλλον.

Την ίδια στιγμή που συνέβαιναν αυτά τα βαρετά, κάποιοι εδώ μέσα βαράγαν το κεφάλι τους στην συναυλία των Amon Amarth!

Δηλαδής από ότι καταλαβαίνω οι battleroar δεν έλεγαν και τίποτα; χμ....το Age of Chaos πάντως ακούγεται.

Πολύ καλή παρουσίαση crucifire όπως πάντα και τα διαβάζουμε τα ποστ don't worry!

Όπως και για τους Zeraphine, Dying Incubus, δεν τους έχω ξανακούσει αλλά αν βρεθούν στον δρόμο μου θα τους ελέγξω.

Χτες πήγα σε ένα δισκάδικο εδώ που έχει metal να πάρω κάτι καινούργια cd. Ακουγόταν από τα ηχεία κάτι πολύ γνωστό και όταν πήγα στο ταμείο να πλερώσω ήταν ένας νέος στην ηλικία του crucifire. Πήρα κάτι cd των Xasthur. Μου λέει το παληκάρι. Πολύ καλά cd...το ξέρω του λέω...τι είναι αυτό που ακούγεται; Μου λέει είναι ένα παλιό black μέταλ από την Σουηδία, Bathory τους λένε.

Τι να του πεις τώρα;

Με ξεφτήλισε ο μικρός!!!!Ρόμπα με έκανε και από δίπλα η γυναίκα μου να γέλαει....

Για να τιμωρήσω τον εαυτό μου αποφάσισα να πηγαίνω κάθε μέρα γυμναστήριο....

By the way, το cd ήταν το κλασσικό Blood Fire and Death του 1988. Όποιος ήταν στην συναυλία των Amon Amarth και του αρέσει το Viking αν δεν το έχει ακούσει να το ακούσει αμέσως!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2007, 22:01:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Εδώ είμαι κι εγώ.

Επιτέλους μπορώ να κουνήσω τα χέρια μου, γιατί ήμουν τόσο πιασμένη που δεν μπορούσα ούτε να καταπιώ.

Αγαπητέ μου crucifire ήμουν ακριβώς στην πρώτη σειρά, αν ψάξω στην τελευταία φωτογραφία που έβγαλες σίγουρα θα με βρω.

Περιέγραψες τέλεια θα έλεγα τον χαμό της Πέμπτης, η συναυλία ήταν απίστευτη μου άρεσε πάρα πολύ, έχω και κάτι μικρά βιντεάκια, αλλά ΦΥΣΙΚΑ ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΕΠΙΝΑ ΜΠΥΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΓΙΟΧΑΝ ΣΤΟ ΤΕΞΑΣ, ΌΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΠΑΝΙΚΟΣ.

Και γαμώ τους τυπάδες είναι όλοι, ζητούσαν τραγούδια, γυρνούσαν από παρέα σε παρέα.

Θα ξανάρθουν γιατί ενθουσιάστηκαν, είχαν ακούσει πολλά για μας σα κοινό αλλά τους έκανε εντύπωση που το κοινό ήξερε τα λόγια από τα τραγούδια.


Viking God!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2007, 23:47:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Όποιος ήταν στην συναυλία των Amon Amarth και του αρέσει το Viking αν δεν το έχει ακούσει να το ακούσει αμέσως!

έχω όλη τη δισκογραφία τους, αλλά δε μου λένε και πολλά... μάλλον είναι καθαρά θέμα έλειψης τεχνολογίας της εποχής... δεν ξέρω. πόμπα πάντως απ'το συνομίλικο του crucifire!!!!!

quote:
Το βράδυ κοιμηθήκαμε σε ένα φτηνό μοτέλ από αυτά με τους παρανόμους και τους ξενύχτες αλλά εγώ ήμουν τόσο βρώμικος και αξύριστος που έδεσα αμέσως με το περιβάλλον.

έέέέτσι! κι εγώ θέλω να πάω σε ένα τέτοιο ρε γαμώτο... τα βλέπω στις ταινίες και όλο κουλά πράγματα γίνονται εκεί!

quote:
Επιτέλους μπορώ να κουνήσω τα χέρια μου, γιατί ήμουν τόσο πιασμένη που δεν μπορούσα ούτε να καταπιώ.

εμ, τα 'πα! και ειδικά εσείς οι... ηλικιωμένοι [!] πρέπει να προσέχετε! κατά τ'άλλα όλοι θα με λένε ξενέρωτο, που κάθησα στον εξώστη ενώ η γκρέτελ πήγε μπροστά με τους παρανοϊκούς λιγδιάρηδες!

quote:
ΦΥΣΙΚΑ ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΕΠΙΝΑ ΜΠΥΡΕΣ ΜΕ ΤΟ ΓΙΟΧΑΝ ΣΤΟ ΤΕΞΑΣ

τώρα θα σου έλεγα κάτι, αλλά θα προσβάλω και τοπυς χριστιανούς του φόρουμ και δε θέλω...

quote:
Θα ξανάρθουν γιατί ενθουσιάστηκαν, είχαν ακούσει πολλά για μας σα κοινό αλλά τους έκανε εντύπωση που το κοινό ήξερε τα λόγια από τα τραγούδια.

εμ, τι είμαστε εμείς; σαν τα ξυλάγκουρα τους σουιδούς, που κοιτούσαν με σταυρωμένα τα χέρια;! που πας ρε καραμήτρο. θα μου πεις βέβαια αυτοί την άλλη μέρα θα έπρεπε να είναι αρτημελείς για να πάνε και στην ισπανία... τεσ'πα...

τώρα το ότι δεν έχει περάσει ακόμα η ομωπλάτη μου εμένα, είναι φυσιολογικό; γιατί από την ώρα που κρεμάστηκα με το ένα χέρι απ'το πίσω κάγκελο, προς το τέλος της συναυλείας, κι έκανα τον πήθικο [καλά μας λένε πιθίκια τελικά!]

...τι να κάνω, κάπου έπρεπε να ξεσπάσω, και θεωρώ ύψιστη μαλακία να ξεσπάς πάνω στους άλλους... εσείς οι μπροστινοί να τ'ακούτε!

--p.s. γκρέτελ, είμαι περίεργος να μάθω τι τους είπες στο σχολείο, για να φύγεις από την πέμπτη!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 00:59:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
-p.s. γκρέτελ, είμαι περίεργος να μάθω τι τους είπες στο σχολείο, για να φύγεις από την πέμπτη!

Aναρρωτική αγαπητέ λόγω αλλεργίας

quote:
τώρα θα σου έλεγα κάτι, αλλά θα προσβάλω και τοπυς χριστιανούς του φόρουμ και δε θέλω...

Χε χε !!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 01:23:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Επιτέλους μπορώ να κουνήσω τα χέρια μου, γιατί ήμουν τόσο πιασμένη που δεν μπορούσα ούτε να καταπιώ.

quote:
τώρα το ότι δεν έχει περάσει ακόμα η ομωπλάτη μου εμένα, είναι φυσιολογικό;

Ο καθένας με τον πόνο του!
Βρε τι μου λέτε! Πονάτε, πονάτε; Και εγώ τι να πω που πονάω και χωρίς να δω και τους Amon Amarth ε;

Καλά ρε gretel αυτά τα πάρτυ μετά τις συναυλίες δεν υποτίθεται πως είναι πριβέ; Ή έχω χάσει επεισόδια;

quote:
έχω όλη τη δισκογραφία τους, αλλά δε μου λένε και πολλά... μάλλον είναι καθαρά θέμα έλειψης τεχνολογίας της εποχής... δεν ξέρω. πόμπα πάντως απ'το συνομίλικο του crucifire!!!!!

Νομίζω πως το καθήκον με καλεί για παρουσίαση σύντομα....

quote:
έέέέτσι! κι εγώ θέλω να πάω σε ένα τέτοιο ρε γαμώτο... τα βλέπω στις ταινίες και όλο κουλά πράγματα γίνονται εκεί!

Άκουσε με, δεν θέλεις....

quote:
Aναρρωτική αγαπητέ λόγω αλλεργίας

(γκούχ) περαστικά (γκούχ) χε χε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 07:35:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Τι έγινε, βρε παίδες?
Στο Metal & Gothic μπήκα ή στα εξωτερικά ιατρεία του ΚΑΤ?
Ο ένας πονάει από 2 μέρες οδήγηση, η άλλη μόλις ξεπιάστηκε, ο άλλος έχει ακόμα την ωμοπλάτη του...
Είστε καλά ή να σας στείλω πεσκέσι σε έναν γιατρό μου να σας κάνει και καλύτερη τιμή?

quote:
Γειά χαρά παίδες, έχω φτάσει εδώ από την Πέμπτη αλλά κοιμόμουνα για κανά δυο μέρες, στο κρεβάτι και όρθιος.

Καλώς έφτασες και καλώς μας ξανάρθες!
Κι εγώ κοιμάμαι τώρα όρθιος και δεν οδηγούσα 2 μέρες...

quote:
Αγαπητέ μου crucifire ήμουν ακριβώς στην πρώτη σειρά, αν ψάξω στην τελευταία φωτογραφία που έβγαλες σίγουρα θα με βρω.

Εδώ σε βρήκα εγώ, καλή μου...

quote:
πόμπα πάντως απ'το συνομίλικο του crucifire!!!!!

What is "πόμπα"?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 08:00:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Καλά ρε gretel αυτά τα πάρτυ μετά τις συναυλίες δεν υποτίθεται πως είναι πριβέ; Ή έχω χάσει επεισόδια;
.

Περισσότερο στο εξωτερικό γίνεται αυτό. Είχα πάει πριν 2 χρόνια σε συναυλία των Death Angel στο Λονδίνο και είχα πάει στο πάρτυ μετά που όντως ήταν πριβέ.

Εδώ πάντως συνήθως ανάλογα με ποια εταιρία φέρνει το συγκρότημα, και τί άκρες έχουν οι ιδιοκτήτες των μεταλ κλαμπ, τους πάνε μετά, ή πριν το λάιβ στο συγκεκριμένο μαγαζί.

Το Τέξας στην Αθήνα και το eightball ή το dizzy dolls στη Θεσσαλονίκη είναι κλαμπ που έχεις μεγάλη πιθανότητα να δεις τα συγκροτήματα μετά τα λάιβ.

Τώρα γιατί δεν ήρθε ο crucifire -επειδή δεν υπήρχε αυτοκίνητο? ή δε διάβασα καλά!!- αυτός έχασε. Χε χε!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
SPARTAKOS20
Νέο Μέλος

Algeria
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 13:26:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SPARTAKOS20
Hey guys.

Ο Σπάρτακος εδώ είναι αλλά 3.39 ευρώπουλα μέχρι να φορτώσει η σελίδα.

Δυστυχώς, ίσως και να φταίει η ώρα, τις περισσότερες φορές το 1.50 ευρωπούλάκι είναι γεγονός.

Οι πανελλαδικές τελείωσαν πήγαμε μπανάκι, και τα σπάσαμε τα ήπιαμε και όλα τα σχετικά.:ΡΡΡΡΡ

crucifire και Γκρετελ γκρρρρ! Πήγατε Amon Amarth.

Μια βδομαδούλα αργότερα να ήταν γαμώτο μου.

Νταξει θα ξαναρθουν πιστεύω.

Γκρετελάκι κι εγώ σε διακρίνω στην φωτογραφία, :)) thanks crucifire!!!

A crucifire σου ρίχνω 2 χρονάκια, οπότε απαιτω σεβασμο, μιας και πήρα τα 21 στις 17 του Μάη.

Λοιπον θα ξεκινήσω την παρουσίαση με το Αμερικάνικο thrash bay area της δεκαετίας του 1980.

Και μια και δεν ήξερα από που να αρχίσω πήρα μια ιδέα από το παρτάκι που πήγε η Γκρετελ και θα ξεκινήσω από τους Death Angel.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

SPARTAKOS20
Νέο Μέλος

Algeria
15 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 13:53:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους SPARTAKOS20
Death Angel

Death Angel είναι ένα thrash metal συγκρότημα με Φιλιπινέζικη καταγωγή, από το Σαν Φραντσίσκο της Καλιφόρνια.

Εγιναν το 1982.


Τα μέλη τους είναι οι:

* Mark Osegueda - Vocals
* Rob Cavestany - Guitars, Vocals
* Ted Aguilar - Guitars
* Andy Galeon - Drums
* Dennis Pepa - Bass, Vocals

Παλαιότερα μέλη:

Gus Pepa - Guitar (1982-1992)


ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΙΑ:

1986 Kill As One

1987 The Ultra-Violence

1988 Frolic through the Park


1990 Act III

1990 Fall From Grace

2004 The Art of Dying

2005 Archives and Artifacts

2007 Untitled 5th Album


______________________________________________________________


Εχουν κάνει κατά καιρους και άλλα Projects όπως τους


The Organization -γαμάτοι-
Swarm -έτσι κι έτσι-
και τελευταία ο frontman έφτιαξε τους
All Time Highs -πολύ hard rock ροκεντρολιά κατα τη γνωμη μου.


Περισσότερα στα:

http://en.wikipedia.org/wiki/Death_Angel
http://www.deathangel.com/

Edited by - SPARTAKOS20 on 04/06/2007 13:55:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 16:05:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Ρίξτε μια ματιά στα παρακάτω λινκ:

http://www.dublindeathpatrol.com/index2.htm
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=60918665
http://www.metal-rules.com/zine/index.php?option=content&task=view&id=202&Itemid=28


Επανέρχομαι αργότερα...



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 16:45:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Aναρρωτική αγαπητέ λόγω αλλεργίας

αλλεργία... και το 'χαψαν;!

quote:
Άκουσε με, δεν θέλεις....

γιατί ρε, κάνεις και υποκοσμικές γνωριμίες!

quote:
What is "πόμπα"?

ε, άσ'το, δεν τα ξέρεις εσύ αυτά! είσαι παππούς! ρόμπα βρε genius!

quote:
Είστε καλά ή να σας στείλω πεσκέσι σε έναν γιατρό μου να σας κάνει και καλύτερη τιμή?

να μας στείλεις τη γκρέτελ να μας κάνει καλά με τις ΜΑΤΑΡΕΣ της! σε συνδιασμό με σιάτσου κατά προτίμηση!

quote:
Εδώ σε βρήκα εγώ, καλή μου...

κι εγώ, κι εγώ! τι κερδίζω;!

quote:
Τώρα γιατί δεν ήρθε ο crucifire -επειδή δεν υπήρχε αυτοκίνητο? ή δε διάβασα καλά!!- αυτός έχασε. Χε χε!!

δε θα σε πετύχω πουθενά; που θα πάει! θα σου πω εγώ! και by the way, εγώ γνώρισα τον gus g.! τι να μου πει ο johan!!!

quote:
και τα σπάσαμε

μη λες "τα σπάσαμε". αυτό το λένε οι emo. εμείς απλώς το κάνουμε, χωρίς να το λέμε!

quote:
Γκρετελάκι κι εγώ σε διακρίνω στην φωτογραφία, :)) thanks crucifire!!!

σου 'χω και πιο ενδιαφέρουσες φωτογραφίες της, αλλά αυτά μέσω μέιλ... φράγκα να 'χεις...

quote:
A crucifire σου ρίχνω 2 χρονάκια, οπότε απαιτω σεβασμο, μιας και πήρα τα 21 στις 17 του Μάη

wtf! και τώρα θυμήθηκες να δώσεις πανελλήνιες;! σου 'κατσε όμως. τα θέματα ήταν τραγικά γελοία... πάντως τσίμπισες. μπήκες στη λίστα με τους παππούδες!

quote:
Λοιπον θα ξεκινήσω την παρουσίαση με το Αμερικάνικο thrash bay area της δεκαετίας του 1980.

Και μια και δεν ήξερα από που να αρχίσω πήρα μια ιδέα από το παρτάκι που πήγε η Γκρετελ και θα ξεκινήσω από τους Death Angel.


what the skunk?! τι βλακείες άκουγε ο κόσμος πριν τους βάλω στον ίσιο δρόμο...;!

btw, θα παρουσιάσει κανείς το σιντί των scorpions, ή να το κάνω εγώ;


______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 16:57:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
ου 'χω και πιο ενδιαφέρουσες φωτογραφίες της, αλλά αυτά μέσω μέιλ... φράγκα να 'χεις...

Δεν το έπιασα αυτό!!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 17:07:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
αλλεργία... και το 'χαψαν;!

Μα έχω αλλεργία απλά συντόνισα το τέστ στον αλλεργιολόγο σε μια "βολική ημερομηνία"


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 18:42:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Καλώς έφτασες και καλώς μας ξανάρθες!

Σ'ευχαριστώ φίλε μου Dying Incubus να'σαι καλά!

quote:
Στο Metal & Gothic μπήκα ή στα εξωτερικά ιατρεία του ΚΑΤ?

χα χα! Και φαντάσου να γεράσουν όπως εγώ τι θα λένε!

quote:
Λοιπον θα ξεκινήσω την παρουσίαση με το Αμερικάνικο thrash bay area της δεκαετίας του 1980.

SPARTAKOS20 είσαι πολύ ωραίος! Πάρα πολύ καλή επιλογή! Μήπως άκουσες το The Blackening από Machine Head; Ποτέ δεν τους συμπάθησα τους Machine Head αλλά με το τελευταίο έχει γίνει χαμός από τους thrashers. Εμένα για κάποιο λόγο και πάλι δεν με εντυπωσίασε.

Αν το άκουσες, ή όποιος άλλος το άκουσε να μας πει μια δεύτερη γνώμη...

quote:
Περισσότερο στο εξωτερικό γίνεται αυτό. Είχα πάει πριν 2 χρόνια σε συναυλία των Death Angel στο Λονδίνο και είχα πάει στο πάρτυ μετά που όντως ήταν πριβέ.

Ναι έχεις δίκιο Gretel για το εξωτερικό, αυτό σκεφτόμουν και εγώ. Άλλη μια φορά που μας τα ρίχνει η Ελλάδα! Εγώ πάντως αυτά τα πάρτυ, αν και δεν έχω πάει σε κανένα, θα τα απόφεύγα γιατί με το που το σκέφτομαι νοιώθω άβολα...

Η εκδήλωση για τον καρκίνο είναι αξιέπαινη!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 18:46:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
btw, θα παρουσιάσει κανείς το σιντί των scorpions, ή να το κάνω εγώ;

To άκουσες; Τι λέει;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 19:31:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Δεν το έπιασα αυτό!!!!

χαλάρωσε, δεν είναι κάτι ιδιαίτερο... απλά γυμνές...

quote:
To άκουσες; Τι λέει;

δε θα απαντήσω μονολεκτικά, γιατί κάποιοι θα πουν ότι δε χρωστάω καλό λόγο σε κανέναν [καλά, ισχύει αυτό, αλλά δε θέλω να το λένε οι "κάποιοι"!]

οπότε, θα κάνω αναλυτική παρουσίαση ή σήμερα το βράδυ, η αύριο.

cyaz!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 20:26:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Ναι έχεις δίκιο Gretel για το εξωτερικό, αυτό σκεφτόμουν και εγώ. Άλλη μια φορά που μας τα ρίχνει η Ελλάδα! Εγώ πάντως αυτά τα πάρτυ, αν και δεν έχω πάει σε κανένα, θα τα απόφεύγα γιατί με το που το σκέφτομαι νοιώθω άβολα...

Koίτα το μόνο που είναι επικίνδυνο, είναι να λατρεύεις ένα συγκρότημα, ή να έχεις μια άποψη συγκεκριμένη γι΄αυτούς και να σε διαψεύσουν παντελώς και να χάσεις πάσα ιδέα όταν τους γνωρίσεις από κοντά.

Εγώ ευτυχώς, αν εξαιρέσουμε μία περίπτωση, δεν έχω παράπονο, όσοι έχω γνωρίσει από κοντά είναι απίστευτα μη-ψωνισμένοι.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2007, 21:25:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
ποιά είναι η περίπτωση-εξαίρεση, αν επιτρέπεται;

[αλλά εσύ γνώρισες τους ensiferum. τι πρόβλημα έχεις απ'τη ζωή σου;! το νεό σίνγκλ τους, που βγήκε στο νετ χθες το άκουσες φαντάζομαι...]

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 04/06/2007 21:37:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1796875
Maintained by Digital Alchemy