ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 3
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2008, 08:52:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε seirios12a, δεν είμαι από τους ανταγωνιστές απλά εργάζομαι πολύ κοντά στον χώρο που θα γίνει η έκθεση.

Όσο για την ταινία, έχω να πάρω να δω κάποια πάρα πολύ καιρό.
Έχω χάσει την επαφή τελείως.
Λες αν προσπαθήσω να δω το Control να γίνω ένα με το πάτωμα μετά;


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2008, 12:17:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a
Πάντως αν περάσεις απ΄το περίπτερο κερνάω καφέ. Αρκεί να παίζει χρόνος.

Όσο για το έργο είναι και ασπρόμαυρο πιθανόν να ψιλομαυρίσεις κι εσύ

Στο Βασίλειο Των Τυφλών, Ο Μονόφθαλμος Βασιλεύει

Edited by - seirios12a on 08/04/2008 12:19:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2008, 07:35:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Έγινε, φίλε!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/04/2008, 12:52:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
βρήκα χρόνοοοοοοοοοοοοοοο!

λίγο, αλλά βρήκα.

λοιπόν, πάλι επιγραμματικά. έχασα την συναυλία των κάβειρος, γιατί έπεφτε την ίδια μέρα με τους άμορφις, τους οποίους επίσης έχασα, αφού προκλήθηκε μια γενική συνεννόηση μπουζούκι στην παρέα με τα δύο event ταυτόχρονα.

πήγα όμως kamelot - firewind (kamelwind που λέει κι ο νταβέλης)...

καλά ήταν, αλλά ο ήχος άθλιος, πράγμα περίεργο για το fuzz... θα επανέλθω με λεπτομέρειες. το σκάω τώρα απ' τη δουλειά να πάω στον τεχνικό μου να δω τι θα γίνει με το πισί... πωπω, κάθε φορά που παθαίνει κάτι ο υπολογιστής μου, αισθάνομαι ότι κάποιος συγγενής μου είναι άρρωστος...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/04/2008, 11:36:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Για να κινήσουμε λίγο το θέμα μας πάλι!

Εγώ έχω χάσει τα αυγά και τα πασχάλια με νέες κυκλοφορίες που πρέπει να αφιερώσω κάποιες ώρες για να δω τι έχει βγει από τα συγκροτήματα που μου αρέσουν, τι νέα συγκροτήματα παίζουν και τι albums θέλω να βρω.

Προσπαθώ να βρω το Science and nature από Inkubus Sukkubus και το Namarie από Narsilion αλλά ανεπιτυχώς!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/04/2008, 21:15:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a
Έπεσε εξαφανιζόλ στο θέμα μου φαίνεται. Μια ερώτηση, είδε κανείς σας την συναυλία των U2 στην τρισδιάσταση έκδοση στα σινεμά?


Στο Βασίλειο Των Τυφλών, Ο Μονόφθαλμος ΒασιλεύειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/04/2008, 12:45:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Λίγο εξαφανιζόλ έπεσε όντως στο θέμα αλλά πάλι με χρόνους και καιρούς εδώ θα είμαστε όλοι.

Δεν είδα την συναυλία που λες, έχω πολύ καιρό να δω ταινία.
Αυτές τις ημέρες που ξεκουράστηκα λίγο είχα αρκετό χρόνο να βρω τα 2 album που έψαχνα κι είχα αναφέρει παραπάνω.
Το Namarie το άκουσα 2 φορές και μου άρεσε.
Γενικά οι δουλειές των Narsilion είναι και προσεγμένες και δεν απογοητεύουν εύκολα το κοινό τους.
Το νέο album των Inkubus SUkkubus το έχω ακούσει καμία δεκαριά φορές και το ακούω και τώρα, οπότε τα λόγια είναι περιττά...




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/05/2008, 14:01:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
γκαντέμηδες, λίγα λεπτά αφού έστειλα το τελευταίο μου μύνημα, κάηκε η μητρική μου! και επειδή έπεσα πάνω σε πάσχα, θα πάρω σήμερα το πισί μου επιτέλους, αλλά ευτυχώς αναβαθμισμένο [καιρός ήταν]... η μαλακία είναι ότι ο παλιός μου σκληρός θα μπει ως δευτερεύον [μάλλον μ μια θηκούλα ως εξωτερικός] άρα φτου κι απ'την αρχή εγκατάσταση προγραμμάτων, ρυθμίσεις, screensavers - wallpapers και τσιμπράγκαλα... κι έχω μείνει και πίσω σε μουσικά θέματα... πανικός...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2008, 15:46:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Τα έχω περάσει αυτά που λες με σκληρούς αλλά σε πολύ πιο επώδυνη μορφή αφού έχανα και μεγάλο όγκο από τα αρχεία που είχα.
Κι όχι τίποτα άλλο, με ένοιαζε που έχανα videoclips και τραγούδια κατά χιλιάδες....

Με τα μουσικά νέα προσπαθώ κι εγώ να δω νέες κυκλοφορίες οπότε είμαι ακόμα στην έρευνα.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/05/2008, 20:53:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
πλάκα πλάκα, για να ρίξω την ερώτηση εδώ μιας και ο τεχνικός μου δε σηκώνει το τηλέφωνο. Τον παλιό μου σκληρό, τον έχω βάλει δευτερεύοντα [μάλιστα, επειδή είναι και μόνο 80 γκιγκα τον έβλα σε θηκούλα, να τον έχω εξωτερικό, να τον κουβαλάω] και για κάποιο λόγο, δε μπορώ να ανοίξω τα "έγγραφά μου" που βρίσκονται σε αυτόν. έχει σημασία ότι είχα βάλει π.χ. κωδικό, όταν μπούταρα από εκεί;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Non_Serviam
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2008, 19:10:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Non_Serviam
Να' μαι και εγώ. Λοιπόν, εγώ είμαι καινούριος στο site γενικώς. Πρώτη φορά το είδα σήμερα και αφού ανακάλυψα αυτή την ομολεγομένως υπέροχη ενότητα είπα να εγγραφώ.

Μπορώ να ρωτήσω ποιό είναι το θέμα? :p


Edited by - Non_Serviam on 04/05/2008 19:11:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2008, 19:50:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Άκυρη η ερώτησή μου, το βρήκα.

Νon_Serviam, καλώς ήρθες! Η ερώτησή σου είναι για πλάκα φυσικά, έτσι;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Non_Serviam
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2008, 20:06:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Non_Serviam
Μωρέ για πλάκα δεν είναι απλά όπως κατάλαβα (ή τουλάχιστον νομίζω πως κατάλαβα ) θέμα δεν υπάρχει. Καλύτερα.

Ας ρωτήσω λοιπόν ποιά είναι τα ακούσματα σας γενικώς μιας και βαριέμαι να αυτοπαρουσιαστώ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Non_Serviam
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2008, 20:49:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Non_Serviam
Τώρα μου ήρθε μια ερώτηση, by the way.

Ξέρει κανείς το line-up των Ανατέλλων Τρόμος? Μήπως ξέρει κανείς και σε περιοχή και ποιά χρονιά σχηματίστηκαν?

Προσπαθώ να τους βάλω στο Metal Archives και δεν έχω αρκετά στοιχεία.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/05/2008, 22:01:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Πρώτη φορά τους ακούω εγώ. Όπως καλά κατάλαβες, το θέμα δεν είναι ένα (αν προσπαθείς να λύσεις το προαιώνιο ερώτημα maiden versus 'tallica δεν ήρθες καλά! πλάκα κάνω!)

...και γενικά συζητάμε για νέες κυκλοφορίες, οι παλιοί κάνουν αφιερώματα - εγώ ως νέος τους τη ΄λεω για την ηλικία τους! - γράφουμε ανταποκρίσεις από συναυλείες, [χρωστάω μία kamelwind αλλά δε γράφω τίποτα. φιάσκο. μόνο η βιολίστρια των κάμελοτ έδωσε αξία στα λεφτά μας!] κλπ

Τώρα, από ακούσματα. Εγώ είμαι εύκολος, καθώς απέχω μόνο από πολύ δύσπεπτα μπλακ-ντουμ-θρας, μιας και θεωρώ ότι η πλειοψηφία τους έχει γίνει από ατάλαντους πιτσιρικάδες, που θέλουν βάζοντας δύο ακόρντα ανά τραγούδι να γίνουν διάσημοι.

Κατά τ'άλλα, έχω μεγάλη κλήση σε ιστορία-μυθολογία, οπότε θα με βρεις σε κανά δάσος να ακούω φολκ-έπικ-ντεθ κλπ

Γενικα αποφευγω τα κλισέ, και βάζω στο ίδιο τσουβάλι αυτόν που στο τραγούδι του έχει δύο νότες, με αυτόν που έχει 500 ανά δευτερόλεπτο. Έχω ανοιχτό μυαλό, αλλά όταν δε χάνεται η ουσία...

Ενδιαφέρον, πρώτη φορά κάθησα να σκεφτώ τι σκατά ακούω τόσο καιρό...

Αλλά πες μας κι εσύ βρε αδερφέ δυο πράγματα για 'σένα. Έπεσες άλλωστε και σε εποχή που εδώ γύρω έχει ησυχία...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Non_Serviam
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2008, 00:45:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Non_Serviam
Λίγα για το Black, αδελφέ

Χαχαχα. Προσωπικά, ακούω κυρίως Black με δεύτερο και τρίτο αγαπημένο είδος το Doom / Death και το Ατμοσφαιρικό Death (Horrified, Persefone, Septic Flesh) αντίστοιχα. Από εκεί και πέρα είμαι ακούω και όλα τα υπόλοιπα είδη (Metal και μη) εκτός από σκυλαδικά. Δηλαδή θα με πιάσεις να ακούω από Electro (κυρίως Martial Industrial, Neofolk, Dark Ambient και EBM) μέχρι Punk (Anarcho-Punk, Crust, Folk Punk) και Hip-Hop (εννοείται φυσικά όχι τις gangsta παπαριές).

Πάλι πάντως πετυχαίνω forum σε περίοδο ησυχίας. Πάντα αυτό παθαίνω ρε πούστη μου Και στο DIY music από όταν μπήκα, νέκρωσαν τα forums.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2008, 08:59:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ Non_Serviam, καλώς ήλθες κοντά μας.
Σου εύχομαι καλή συνέχεια!

Όπως σου είπε ήδη ο crucifire στο θέμα αυτό συζητάμε για τις νέες ή τις παλιές κυκλοφορίες, για διάφορα συγκροτήματα από τον χώρο της metal & gothic σκηνής κυρίως και γίνονται και κάποιες παρουσιάσεις συγκροτημάτων κι albums.

Προσωπικά ακούω gothic, dark, ethereal αλλά έχω και κάποια έλξη για λίγο doom.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2008, 13:09:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Καλά, κι εγώ ακούω τα πάντα εκτός από σκυλάδικα, αλλά ανάλυσα τα μέταλ ακούσματα. Βασικά, το φόρουμ έχει νεκρώσει, γιατί όλα τα μέλη είναι απασχολημένα αυτό τον καιρό, εκτός απ' τον D_I που γενικά δεν κάνει τίποτα στη ζωή του!

Α, για όσους δεν το ξέρουν, ο Kircher έρχεται Ελλάδα στις 8 του μηνός. Ετοιμαστείτε για πιτόγυρα!

Που λες N_S, το ντουμ είναι το μόνο είδος που πραγματικά δεν αντέχω, γιατί αυτό το χαμηλό τέμπο μου φέρνει πονοκέφαλο. Όσο καλοφτιαγμένο και ατμοσφαιρικό και να είναι, όσο συναίσθημα κι αν έχει, μου φέρνει κυριολεκτικά υπνηλία. Έχει τύχει να θέλω να ακούσω ένα κομμάτι για να το αναλύσω, και να μη μπορώ. Τέλος πάντων, υποκειμενικό.

Και το μπλακ δεν το μπορώ όταν δεν έχει καλή παραγωγή. Αλλά το ντεθ το σέβομαι απόλυτα, κι όταν έχει και λίγη μελωδία, ψοφάω.

Να πάρει, έπεσε το αγαπημένο μου φόρουμ απ' όπου κατέβαζα σιντί. έχετε καμιά πρόταση; Με μέιλ εννοείται, εδώ απαγορεύεται.

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Non_Serviam
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2008, 15:42:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Non_Serviam
Μάλιστα. Ωραίο forumάκι μοιάζει.

Που λέτε σήμερα τσίμπησα μέσω ανταλλαγής με έναν κολλητό μου (έδωσα το The Silver Arm των Airged L'Amh). Επίσης, ετοιμάζομαι να κάνω και καμμια παραγγελιούλα από Χαλκίδα μιας και έχω μαζέψει κάποια χρήματα (πέτυχα κάποια album σε ένα σιντάδικο της Χαλκίδας στην μονοήμερη που δεν τα έχω πετύχει τόσο καιρό στα σιντάδικα των Εξαρχείων). Οπότε μια χαρά


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2008, 17:12:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Tι ακριβώς τσίμπησες;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Non_Serviam
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/05/2008, 20:24:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Non_Serviam
Ουψ, ξέχασα να γράψω τι τσίμπησα. Decoryah μου έδωσε. Το Fall-Dark Waters του '96


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2008, 00:22:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Για να καταλάβεις λοιπόν πως λειτουργεί αυτό το φόρουμ, περιμένουμε όλοι μια σύντομη παρουσίαση του άλμπουμ και της μπάντας! Εγώ δηλαδή που δεν τους ξέρω, και μάλλον και οι υπόλοιποι!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Non_Serviam
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2008, 01:16:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Non_Serviam
Ωραία λοιπόν. Γκουχ γκουχ (βήξιμο προετοιμασίας ).

Που λέτε λοιπόν οι Decoryah ήταν μια μπάντα που σχηματίστηκε το 1989 στην Φινλανδία. Το 1992 κυκλοφόρησαν το πρώτο τους demo, το οποίο ονομαζόταν Whispers From Death και ήταν ανεξάρτητη κυκλοφορία. Τον επόμενο χρόνο κυκλοφόρησαν το πρώτο τους EP μέσω της Witchhunt Records. Την ίδια χρονιά κυκλοφόρησαν το δεύτερο demo τους που είχε το όνομα Cosmos Silence, το οποίο ήταν ανεξάρτητη κυκλοφορία. Το 1995 επέστρεψαν με το πρώτο τους full-length, το οποίο ονομαζόταν Wisdom Floats και κυκλοφόρησε από την Witchhunt Records. Μετά από το album αυτό τους υπέγραψε η Metal Blade Records με συμβόλαιο που προέβλεπε 7 album. Έτσι λοιπόν το 1996 κυκλοφόρησαν το δεύτερο full-length τους, το Fall Dark Waters (από την Metal Blade φυσικά). Το συγκρότημα διαλύθηκε μετά από αυτό το album χωρίς να προλάβει ποτέ να ολοκληρώσει το συμβόλαιο της με την Metal Blade και χωρίς να κάνει ούτε ένα live. Παρόλα αυτά το 1997 η Metal Blade κυκλοφόρησε το EP με το όνομα Breathing The Blue, το οποίο είχε γραφεί πριν η μπάντα ακόμα διαλυθεί και μάλλον ήταν το υλικό για το τρίτο αναμενόμενο τους album.

Ο ήχος του συγκροτήματος χαρακτηρίζεται από το Cello καθώς και μια εμφανή λυρικότητα. Ατμοσφαιρικό Gothic / Doom Metal μπορεί να χαρακτηριστεί (crucifire μπορείς να κοιμηθείς άφοβα). Αυτό που μετράει πάντως είναι πως το συγκρότημα είναι αρκετά καλό και θεωρώ πως αν δεν είχαν διαλυθεί θα είχαν πετύχει αρκετά πράγματα.

Για να πάρετε μια γεύση ακούστε το Reaching Melancholiah από το ντεμπούτο τους, Wisdom Floats -> http://www.youtube.com/watch?v=9QCg5Zr9dXs


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2008, 09:08:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ Non_Serviam, θα τους ψάξω τους Decoryah γιατί λογικά θα μου αρέσουν όπως καταλαβαίνω από την παρουσίαση που έκανες.
Θα προσπαθήσω λοιπόν να βρω τις δουλειές τους.

Αν θέλεις περιηγήσου και στις υπόλοιπες Κατηγορίες Συζητήσεων, υπάρχουν πάρα πολλά θέματα που μπορεί να σε ενδιαφέρουν και να σε κάνουν να εκφέρεις κάποιες απόψεις σου, να καταθέσεις κάποια ερωτήματα σου κλπ.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2008, 12:05:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Ωραίος. Θα τους τσεκάρω κι εγώ, έτσι από περιέργεια.

Α, κάτι ακόμα, σωστά όλα, απλά μια σημείωση. Όταν μια μπάντα έχει γυναίκα, στέλνουμε φωτό!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Non_Serviam
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2008, 15:11:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Non_Serviam
Οκ παιδιά. Οι Decoryah έχουν και γυναίκες αλλά σαν session οπότε δεν είναι σε καμμιά φωτό της μπάντας


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2008, 19:30:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a
Non_Serviam
Καλώς μας ήρθες. Είπες πως ακούς μέχρι και πανκ. Για ρίξε μερικά συγκροτήματα, να δούμε τι πανκ ακούς.


Στο Βασίλειο Των Τυφλών, Ο Μονόφθαλμος ΒασιλεύειΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Non_Serviam
Νέο Μέλος

Greece
17 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2008, 21:30:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Non_Serviam
Ανατέλλων Τρόμος, Αρχή Του Τέλους, Βαλπουργία Νύχτα, Septic Death, Capitalist Casualties, Axegrinder, Kaaos, Terveet Kädet, Skitsystem, Oi Polloi, Descendents, Guillotine Terror, Kolovrat, Agressiva 88, Cut Throat, Johnny Thunders And The Heartbreakers, Non Servium, Los Fastidios, Ostiada Oi! και Zurzir.

Κι άλλα πολλά σε παρόμοιο στυλ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

seirios12a
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
394 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2008, 10:28:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους seirios12a
Λίγο που είδα στο youtube, από στίχους καλά πάνε αλλά από μουσική..

Λοιπόν έχουμε και λέμε (μερικά γκρουπ που άφησαν ιστορία σε αυτήν την σκηνή), χωρίς να είναι ρουφιάνοι της βασσίλισας.

DEAD KENNEDY'S
http://www.youtube.com/watch?v=8uu4SRvJbD0

CRASS
http://www.youtube.com/watch?v=NMTIFbUXx7c&feature=related

CHAOS U.K.
http://www.youtube.com/watch?v=EXGLjjy_lQw

DISORDER
http://www.youtube.com/watch?v=6_LiYM0AHgw&feature=related

CONFLICT (EX CRASS)
http://www.youtube.com/watch?v=h85v7y1PlTs&feature=related

Βασικά αυτά ακούγαμε την εποχή μου. Τα γκρουπ που αναφέρεις δεν τα ξέρω καθόλου φαντάσου.

Στο Βασίλειο Των Τυφλών, Ο Μονόφθαλμος Βασιλεύει

Edited by - seirios12a on 11/05/2008 10:29:38Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/05/2008, 14:26:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Προς τα πανκιά εδώ...

Μέταλ και γκόθικ λέμε!!!

...καλά, προφανώς πλάκα κάνω...


...βαριέμαι... φαίνεται, ε;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy