ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 59
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Polait
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 11:54:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Polait
Satyre έχω επισκεφτεί κατ΄επανάληψη το συγκεκριμένο νοσοκομείο και δεν εντόπισα κάτι το παράξενο ή το ασυνήθιστο πέαν του γεγονότος οτί είναι ακόμα σε λειτουργία ο υποσταθμός της ΔΕΗ. Όταν τον πλησιάζεις νιώθεις έντονη ζαλάδα και έμετο τάση άλλα άυτό είναι μάλλον λογικό.
Πράγματι παλιά ήταν αρχηγείο των ΝΑΖΙ (το 40..) και τα πλακάκια μετά την ανακαίνηση του 1970 ενώ έφεραν επάνω τους τη σβάστινγκα τα κάλυψαν με άλλα...Από τότε όμως εγκαταλείφθηκε και παραμένει έτσι.
Αν σε ενδιαφέρει απλά και μόνο η εξερεύνηση του σου λέω οτι φυλάγεται από φύλακα ο οποίος μένει μέσα και πως υπάρχει ένα δωμάτιο με ένα κοντέϊνερ γεμάτο από ολοκαίνουργες αναλογικές τηλεφωνικές συσκευές του ΟΤΕ με μύλο. Μετά την προτελευταία επίσκεψή μου όμως εκλεισαν την πόρτα με καρφωμένες σανίδες.Επίσης υπάρχει και ένα μικρό χρηματοκιβώτιο στα υπόγεια το οποίο είναι κλειδωμένο.
Ότι και αν αποφασίσεις να κάνεις καλή τύχη και προσοχή.
Φιλικά PolaitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
oneiric1
Πλήρες Μέλος

Greece
1229 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 12:09:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Τι θα γίνει βρε oneiric με την περίπτωσή μας?
Για πόσο ακόμα θα συνεχίσουμε να γράφουμε ταυτόχρονα?
Μμμμ...ενδιαφέρουσες οι φωτογραφίες σου...

Το ίδιο σκεφτόμουν και 'γω βρε Avallon, μόλις είδα την απάντησή σου!!

Είναι από το ghoststudy.com, το καλύτερο site "περίεργων" φωτογραφιών που υπάρχει στο internet.


* Ειρήνη *
~ Love is the only truth ~Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stavros_p
Μέλος 1ης Βαθμίδας


104 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 16:05:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Εχω μια πληροφορια,και ψαχνω περαιτέρω στοιχεία για το μέρος. Υπαρχει εμαθα ένα εγκαταλειμμένο νοσοκομείο στην Πεντέλη, που λέγεται "Νοσοκομείο εργατων θαλάσσης". Εχει να λειτουργησει πολλά χρόνια και έχει αφεθεί να σαπίζει, είναι πενταώροφο και κρυμμένο μέσα στο δάσος.Ο φίλος μου που πήγε μου είπε πολλά περίεργα που συνεβησαν πολλά περίεργα, από πέτρες να πέφτουν απο το ταβάνι μέσα στα δωμάτια πάνω του (χωρις να γκρεμίζεται ο τόίχος, ειναι μεν εγκατελειμέννο αλλα οχι κ ετοιμορροπο), μέχρι περίεργες λάμψεις, και μια πολυ περιεργη φωτογραφία που οποιος θελει μπορει να του τη στείλω, για να την ανεβάσει και εδω στο φόρουμ γιατι δεν εχω χρονο να ψαχνομαι με τον υπολογιστη σχετικα με το πως να την ανεβάσω. Αν κάποιος ξέρει κατι σχετικα με το Νοσοκομειο, ας το παραθέσει παρακαλώ..

ΥΓ. Τα ακριβη λογια του φιλου μου μολις μου ειπε οτι βρηκε το νοσοκομειο ηταν "φιλε αυτο παιζει να ηταν και κρεματοριο!" λογικα θα ειχε δει καποιον κλιβανο αποστειρωσης σεντονιων και το λεει αυτο.

ΥΓ2. Πολυ κινηση σημερα βραδυ στην Πεντέλη...

ΕΣΣΕΤΑΙ ΗΜΑΡ


ε, αυτό το νοσοκομείο περίπου που είναι?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 20:21:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

"The Ghost Lights of Marfa, as they are now called, were first reported more than a century ago when Robert Ellison, one of the area's first settlers, witnessed these mysterious glowing orbs in 1883. But they apparently existed before that, for the local Apache are said to have believed the eerie lights were stars dropping to earth."



κανε και μια μεταφραση γλυκεια μου οστρια.


κατι πιανω αλλα και κατι χανω...


.

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 20:23:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

oneiric1:

Γράφεις: θα μπορουσαμε να τα επηρεαζουμε και εμεις οι ιδιοι.

Χμ... πως δηλαδή? Με τη συμπεριφορά μας την συγκεκριμένη στιγμή ή γενικότερα σαν χαρακτήρες?


δεν γνωριζω ακριβως το πως, αλλα ειναι πιθανον.


θα παρουσιασω καποια στιγμη ολοκληρωμενες τις υποθεσεις μου γιατι εχουν ηδη παρατηρηθει δειγματα υποκλοπων...


.

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 20:26:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Ostria:

Βρήκα ένα άρθρο που μπορεί να έχει κάποια σχέση (αφορά μιά παλιά θεωρία που σχετίζεται και με την οργόνη)

http://www.guardian.co.uk/life/farout/story/0,13028,1511940,00.html


βρε αδελφουλα, τα λιγα αγγλικα μου δεν μου επετρεψαν να βρω κατι για οργονη αλλα μονο για αμοιβαδες.

quote:

Και αν βοηθάει, βρήκα και αυτό

http://www.sgha.net/orb_theory.html


αυτη ειναι η πρωτη θεωρια προς την οποια ετεινα στις αρχες...

quote:

Αλλά και αυτό
"You can create your own orbs quite easily. Go outside on a misty evening and take a picture. You will find that you capture lots of "orbs". These are in fact moisture droplets that have been highlighted by the flash and digital cameras are so sensitive in that they can pick these up. Always study orb pictures closely... "


αυτη ειναι η λογικοτερη εξηγηση για τα αιτια των ορμπ.

τα μικροσωματιδια σκονης και υγρασιας.

εχω κανει πολλα πειραματα, μονος, με φιλους, και φιλοι μονοι τους, ειτε με σκονη ειτε με υγρασια.


σε καποιες περιπτωσεις οντως επιασα ορμπς (μερικες σε ομιχλη πχ) αλλα στις περισσοτερες, αν και οι συνθηκες ηταν ιδανικες, δεν παρουσιαστηκε τιποτα!


και αυτο που προβληματιζει εμενα δεν ειναι η φυση των ορμπς, αλλα η συμπεριφορα τους.

.

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 20:36:02  Εμφάνιση Προφίλ
Ωρες ώρες με λυπεί που ασχολούμαστε με όλα τα "περίεργα" εντός της σπηλιάς και προσπερνάμε τα μικρά εκείνα θαύματα που συντελούνται έξω από αυτή...

Πόσες φορές περάσαμε από κει, ποιός όμως το πρόσεξε?

Την ίδια στιγμή που κάποιοι μοχθούν με αναδασώσεις προσπαθώντας να "πείσουν" κάποια δεντράκια να ζήσουν ένα μικρό δεντράκι διάλεξε αυτή την άγονη πέτρα γιατί απλά εκεί βρήκε τη γωνιά του...
Η φύση δε παύει να με εκπλήσσει...

Σημερα το απόγευμα μετά από πολύ καιρό ξαναπήγα στη σπηλιά και είδα ότι κάποιο μεγάλο όχημα (κατά πάσα πιθανότητα φορτηγό) είχε στην κυριολεξία θερίσει τα κλαδιά των δέντρων εκατέρωθεν του δρόμου. Επειτα είδα και τη σπηλιά και μου φάνηκε ότι την είχαν σκάψει κι άλλο εκεί στο κέντρο κάτω από τον τσιμεντένιο "εξώστη"... Απόλυτη ηρεμία, μόνο δυο αναριχητές αφοσιωμένοι στο στόχο τους...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 23:42:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.

μηνυμα στον αρθρογραφο που εκανα κριτικη στο αρθρο του και με αποκαλει ειρωνικα γκουρου στο φορουμ που διαφεντευει και με διεγραψε οταν τολμησα να τον κριτικαρω - ναι εσενα λεω, που με παρακολουθεις, και εχεις το θρασος να με αποκαλεις με τα φιλαρακια σου συκοφαντη και υβριστη.

ΑΠΟΔΕΧΟΜΑΙ ΤΗΝ ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-ΠΡΟΚΛΗΣΗ ΠΟΥ ΑΠΗΥΘΗΝΕΣ ΣΤΟΝ ΒΡΙΛ ΓΙΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΟΤΑΝ ΕΡΘΕΙΣ ΣΤΗΝ ΑΘΗΝΑ.


ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΣΤΗΝ ΣΠΗΛΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΡΑΤΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΡΘΡΟ ΣΟΥ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΞΕΙΣ ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΣΚΑΡΦΑΛΩΣΕΣ, ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΛΥΣΕΙΣ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΑΛΛΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥΣ ΕΚΦΡΑΣΕΙ!


δεν λεω οτι περιμενα να παραδεχθεις τι εκανες, αλλα περιμενα να ελπιζεις να ξεχαστει.


εσυ ομως επιμενεις οτι σε λασπολογησα - γιατι δεν απαντας λοιπον κομματι κομματι στην κριτικη μου?

οπως ειπε καποιος στα λημερια σου, τα γραπτα μενουν στο δικτυο και εγω τα υπογραφω ολα οσα εχω γραψει!


δεν ειπα ψεματα, δεν παραπληροφορησα, δεν εβρισα.

αν δεν θελεις να σου κανουν κριτικη να μην γραφεις πραγματα που δεν στεκουν!


γιατι ειμαστε στον 21ο αιωνα, δεν ανεχομαστε την παραπληροφορηση και ευτυχως εχουμε Δημοκρατια και μπορουμε να κανουμε κριτικη!


.

σου απαντω εδω για διαφορους λογους:


πρωτον ειμαι ανεπιθυμητος στην επικρατεια σου - εφαγα διαγραφη μεσα σε μερικες ωρες.

δευτερον δεν θελω να σου κανω διαφημιση, γι αυτο και δεν αναφερω το ονομα σου.

τριτον, εδω ο χωρος ειναι δημοκρατικοτατος και τα μελη δεν ειναι προκατειλλημενα.


γραψε ο,τι θελεις!

περιμενω μηνυμα σου για να βρεθουμε στην σπηλια - θα εχω και βιντεοκαμερα μαζι μου για να καταγραψω ο,τι μου αποκαλυψεις!!!


info@johnniebegood.gr


.

.

sory για το μικρο ευχαριστο διαλειμα παιδια.

επανερχομαστε σε σοβαρα θεματα.


.


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.gr

Edited by - jonniebegood on 24/06/2005 23:44:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2005, 23:44:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος
Καλησπερα
Καποιες πληροφοριες που ειχα γι αυτο το νοσοκομειο περι στοων που ξεκινουσαν απο τα υπογεια του δεν επαληθευθηκαν δυστυχως...περαν μιας πορτας μεταλλικης που δεν ανοιγε με τιποτα κατα τα αλλα ειναι υπεροχο το αλσυλιο που υπαρχει γυρω και παιρνεις μια γευση για το πως ηταν καποτε και ολη η γυρω περιοχη.... μεσα απο αυτο περνα και μια ρεματια που κατεβαινει απο την Πεντελη (Αγιο Συλα)
ΑΥΤΑ
ΠΑΝΕΙΟΣ

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2005, 00:36:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
quote:

κανε και μια μεταφραση γλυκεια μου οστρια.



Sorry jonnie μου, αλλά βαριόμουν να τα μεταφράσω!


"Τα Φώτα-Φαντάσματα της Marfa, όπως ονομάζονται σήμερα, αναφέρθηκαν για πρώτη φορά πάνω από ένα αιώνα πριν, όταν ο Robert Ellison, ένας από τους πρώτους αποίκους της περιοχής, έγινε μάρτυρας των μυστηριωδών λαμπερών orbs το 1883. Αλλά όπως φαίνεται υπήρχα και πριν από αυτό, επειδή λέγεται ότι οι ντόπιοι Απάτσι πίστευαν ότι τα απόκοσμα φώτα ήταν αστέρια που έπεφταν στην γη."


Για την οργόνη, λέει απλώς ότι επηρεάστηκε από την θεωρία του Ράιχ για την οργόνη και είπε ότι τα orbs είναι ζωντανά όντα. Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με την οργόνη για να ξέρω αν θεωρεί ότι λόγω της οργόνης μπορούσαν να ζήσουν στην ατμόσφαιρα ή ότι τρέφονταν με κάποιο τρόπο.


quote:

αυτη ειναι η λογικοτερη εξηγηση για τα αιτια των ορμπ.

τα μικροσωματιδια σκονης και υγρασιας.

εχω κανει πολλα πειραματα, μονος, με φιλους, και φιλοι μονοι τους, ειτε με σκονη ειτε με υγρασια.

σε καποιες περιπτωσεις οντως επιασα ορμπς (μερικες σε ομιχλη πχ) αλλα στις περισσοτερες, αν και οι συνθηκες ηταν ιδανικες, δεν παρουσιαστηκε τιποτα!

και αυτο που προβληματιζει εμενα δεν ειναι η φυση των ορμπς, αλλα η συμπεριφορα τους.


Αυτή είναι μιά λογική απάντηση.
Σίγουρα δεν εμφανίζονται πάντα και σίγουρα πρέπει να έχουν κάποια σχέση με τις ατμοσφαιρικές συνθήκες. Εχεις σκεφτεί κάποια orbs να είναι περίεργα έντομα; Αν θυμάμαι καλά, αυτή ήταν η εξήγηση που έδωσαν σε μερικά orbs (όχι σε όλα).
Η συμπεριφορά τους, δεν ξέρω αν μας βοηθάει να βρούμε τι μπορεί να είναι. Δες τις σφαιρικές αστραπές, συμπεριφέρονται εξίσου παράξενα αλλά προφανώς δεν έχουν νοημοσύνη (ή μήπως έχουν;)


'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2005, 01:02:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.

μερικες απο τις φωτογραφιες της 23ης που περιεχουν παλι στην ιδια περιοχη της εισοδου λαμψεις που δεν ειναι ορμπς.




και η τελευταια σε μεγεθυνση

.


ξεχασα να σας συστηθω: ειμαι ο μουρλος που τριγυριζει και φωτογραφιζει λαμψεις και ορμπς.


(μπορειτε να με λετε και γκουρου για να γελατε!)


ο Νταβελης ειναι ο μουρλος που τριγυριζει στο βουνο και φωτογραφιζει τις φυσικες ομορφιες και πτωματα.

.


αυτα λεγονται για μας καπου αλλου - αλλα οι μονες δικες τους φωτογραφιες που ειδα ηταν φυσικες ομορφιες του σπηλαιου με μυστηριωδεις υποτιτλους...


οι δικες μας τι το μεμπτο εχουν αραγε?


οτι δεν βαζουμε μυστηριωδεις υποτιτλους?


να βαλω βρε αδερφε!


α. μυστηριωδης αγνωστη λαμψη στα χορτα!


β. αγνωστο πλασμα που μπορεσε να διαφυγει απο το μυστηριωδες ανοιγμα που μια μικρη αγιογραφια το κρατουσε φυλακισμενο.


γ. αλλου ειδους πλασμα που ηταν αποκλεισμενο πισω απο τις σιδερενιες μπαρες και το τσιμεντο και αγνωστο πως, διεφυγε.


δ. το μυστηριωδες πλασμα λιγο πριν επιτεθει σε θηλυκο μελος* της ληστοσυμμοριας και του σκισει την φουστανελα!


* εχουμε και μεις, εχουμε και μεις!


.


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

wolfowitz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


307 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2005, 01:14:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους wolfowitz
Εσεις ομως βλεπετε σκιες στον υπνο σας οταν εισαστε μωρα.;;;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2005, 01:19:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

"Τα Φώτα-Φαντάσματα της Marfa, όπως ονομάζονται σήμερα, αναφέρθηκαν για πρώτη φορά πάνω από ένα αιώνα πριν, όταν ο Robert Ellison, ένας από τους πρώτους αποίκους της περιοχής, έγινε μάρτυρας των μυστηριωδών λαμπερών orbs το 1883. Αλλά όπως φαίνεται υπήρχα και πριν από αυτό, επειδή λέγεται ότι οι ντόπιοι Απάτσι πίστευαν ότι τα απόκοσμα φώτα ήταν αστέρια που έπεφταν στην γη."


σορυ γλυκεια μου για την αγγαρια αλλα αξιζε τον κοπο!

υπαρχουν ανθρωποι που εχουν δει με γυμνο ματι κινουμενες λαμψεις στην σπηλια.

quote:

Για την οργόνη, λέει απλώς ότι επηρεάστηκε από την θεωρία του Ράιχ για την οργόνη και είπε ότι τα orbs είναι ζωντανά όντα. Δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα με την οργόνη για να ξέρω αν θεωρεί ότι λόγω της οργόνης μπορούσαν να ζήσουν στην ατμόσφαιρα ή ότι τρέφονταν με κάποιο τρόπο.


την οργονη φαντασου την σαν το Τσι ή το Πρανα - η ζωτικη ενεργεια της Φυσης.


οντα να τρεφονται με οργονη μπορω να φαντασθω, αλλα οχι τα ορμπς.

quote:

Αυτή είναι μιά λογική απάντηση.
Σίγουρα δεν εμφανίζονται πάντα και σίγουρα πρέπει να έχουν κάποια σχέση με τις ατμοσφαιρικές συνθήκες.


τραβαω συνεχεις φωτογραφιες στο ιδιο σημειο και συγκρινω τα αποτελεσματα - δεν ειναι σταθερα οπως θαπρεπε, και πολλες φορες με πολλη σκονη και υγρασια δεν εμφανιζονται καθολου.


quote:

Εχεις σκεφτεί κάποια orbs να είναι περίεργα έντομα;



εχω φωτογραφησει και εντομα, αλλα και νυχτεριδες δυο ειδων οπως ειναι φυσικο μετα απο τοσες φωτογραφιες - δεν εμφανιζονται ομως σαν ορμπς.


παρατηρησε τις λαμψεις που παρεθεσα των τελευταιων ημερων.


μου εμφανιζονταν σπανια και ξαφνικα επιμενουν να εμφανιζονται στην ιδια περιοχη.


αν ειναι εντομα, γιατι τα επιασε ο φακος τωρα και μαλιστα στην ιδια μονο περιοχη και πουθενα αλλου?


quote:

Η συμπεριφορά τους, δεν ξέρω αν μας βοηθάει να βρούμε τι μπορεί να είναι. Δες τις σφαιρικές αστραπές, συμπεριφέρονται εξίσου παράξενα αλλά προφανώς δεν έχουν νοημοσύνη (ή μήπως έχουν;)



δεν μας βοηθαει οχι, αλλα αυτη ειναι το παραξενο της υποθεσης.


εμενα δεν με ενδιαφερει το αν ειναι αντανακλασεις σε μικροσωματιδια, αλλα το τι τα επηρεαζει στην εμφανιση τους.


αχ και να μπορουσα καλη μου να βαλω φωτογραφιες με ατομα και ορμπς - θα καταλαβαινες τι εννοω.


.

ποιος μπορει να κρινει τι εχει νοημοσυμη και τι οχι αραγε?

.

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2005, 01:31:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

ΠΑΝΕΙΟΣ

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε..



χαιρε φιλτατε Θαναση!


ποτε θα μας περπατησεις σε κανα φαραγγι της Παρνηθας?


.

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2005, 01:33:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Ωρες ώρες με λυπεί που ασχολούμαστε με όλα τα "περίεργα" εντός της σπηλιάς και προσπερνάμε τα μικρά εκείνα θαύματα που συντελούνται έξω από αυτή...

Πόσες φορές περάσαμε από κει, ποιός όμως το πρόσεξε?

Την ίδια στιγμή που κάποιοι μοχθούν με αναδασώσεις προσπαθώντας να "πείσουν" κάποια δεντράκια να ζήσουν ένα μικρό δεντράκι διάλεξε αυτή την άγονη πέτρα γιατί απλά εκεί βρήκε τη γωνιά του...
Η φύση δε παύει να με εκπλήσσει...



πρεπει να σου δειξω την συλλογη μου απο φωτογραφιες με παρομοια δεντρακια!

οποιος κοιταει, βλεπει παντως!


.

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2005, 01:36:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

wolfowitz

Εσεις ομως βλεπετε σκιες στον υπνο σας οταν εισαστε μωρα.;;;


αμε!

εγω ειχα δει την μορα με γυαλινα ματια και φακους επαφης!


.

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/06/2005, 01:44:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
quote:
jonniebegood:
ξεχασα να σας συστηθω: ειμαι ο μουρλος που τριγυριζει και φωτογραφιζει λαμψεις και ορμπς.

Ε, μα δεν είσαι όμως καλέ μου ? Άδικο έχουν οι άνθρωποι?

Jonnie ο Orbhunter!!


quote:
jonniebegood:ο Νταβελης ειναι ο μουρλος που τριγυριζει στο βουνο και φωτογραφιζει τις φυσικες ομορφιες και πτωματα.


Του βρήκα και τίτλο: Ο καπετάνιος των κρυμμένων διάσελων!

Συνώνυμο: Κλεισούρα, δερβένι

"Στης Ιστορίας το διάσελο, όρθιος ο γυιός πολέμαγε!" που λέει και ο Βρεττάκος.

(Μπαμπινιώτης τάδε έφη)


quote:
jonniebegood:δ. το μυστηριωδες πλασμα λιγο πριν επιτεθει σε θηλυκο μελος* της ληστοσυμμοριας και του σκισει την φουστανελα!

* εχουμε και μεις, εχουμε και μεις!


Τα δικά σας θηλυκά μέλη ευτυχώς δεν διαρρηγνύουν τα ιμάτιά τους προς χάριν του ανεξήγητου...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2005, 13:45:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

.


johnniebebad is back babys


θαχουμε πολλα να λεμε


ναστε καλα!


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/08/2005, 22:56:39  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
johnniebebad is back babys

θαχουμε πολλα να λεμε

ναστε καλα!


Welcome back μεγάλε ORB-HUNTER...
Αντε και καλό αντάμωμα!

Λεων. Μπαμπάνης


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mushroom
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2005, 02:13:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mushroom
Καλησπέρα σας.Εγώ στη Πεντέλη δεν έχω πατήσει ποτέ αν και έχω διαβάσει πολλά.Πιστέυω στο παράξενο και βρίσκω το ανεξήγητο μαγικό.Θα ήθελα πολύ να πάω σύντομα και γενικά να συναντήσω άτομα του forum αυτού.

Αυτα.
Μονο πεποιθήσεις για την ώρα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2005, 10:18:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
Πεντέλη ?

Έχω ακούσει πολλά άλλα δεν ξέρω πως να πάω.

Μπορεί κάποιος από σας να μου στείλει έναν χάρτη με κούριερ ?



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/08/2005, 14:01:13  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Πεντέλη ?

Έχω ακούσει πολλά άλλα δεν ξέρω πως να πάω.

Μπορεί κάποιος από σας να μου στείλει έναν χάρτη με κούριερ ?


Α χα χού χα !!!
Τι αστειάκια είναι αυτά καλοκαιριάτικα?
Να σου δώσω τα στοιχεία του καπετάν Μελούνα να επικοινωνήσεις μαζί του? Αυτός όλο και κάποιον χάρτη θα έχει μαζί του, δε μπορεί...


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 03:40:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

Καλησπέρα σας.Εγώ στη Πεντέλη δεν έχω πατήσει ποτέ αν και έχω διαβάσει πολλά.Πιστέυω στο παράξενο και βρίσκω το ανεξήγητο μαγικό.Θα ήθελα πολύ να πάω σύντομα και γενικά να συναντήσω άτομα του forum αυτού.

Αυτα.
Μονο πεποιθήσεις για την ώρα.



καλως ηρθες Mushroom στο τοπικ και στο φορουμ.

αν το επιθυμεις, θα πας συντομα!


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 03:42:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

Πεντέλη ?

Έχω ακούσει πολλά άλλα δεν ξέρω πως να πάω.

Μπορεί κάποιος από σας να μου στείλει έναν χάρτη με κούριερ ?



για ολα υπαρχει λυση απο Την Υπηρεσια!!! (Υ.Α.Π.)

η μανταμ Ουρσουλα μπορει να σας πει τον δρομο αμα ασημωσετε!

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/08/2005, 03:46:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.


ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ!

ΕΧΩ ΣΙΧΑΘΕΙ!

ΕΧΩ ΤΣΑΤΙΣΤΕΙ!


Η ηλιθια αντιπαλοτητα που διαιωνιζει την ασεβεια προς το Θειον και από τις δυο πλευρες.

Η μια πλευρά εσβυσε κάποια γκραφιτι και ζωγραφισε τα συμβολα της στο μάρμαρο.

Η άλλη θεώρησε σοφο να ανταποδωσει σπαζοντας τον ξυλινο σταυρο που υπήρχε στην δεξιά αγια τραπεζα και τοποθετωντας τον συμβολικα ανάμεσα στα ζωγραφισμενα συμβολα.

Που είναι ο σεβασμος στο Θειον?

Οι μεν πιστεψαν ότι ξορκιζουν τον κινδυνο της Πατρωας θρησκευτικης αντιληψης, οι δε στην προσπάθεια τους να ανταποδωσουν τα ισα απεδειξαν ότι ουδεμια σχέση έχουν με την Πατρωα αντίληψη που θελει κάθε Φυσικό χώρο ιερο και σεβεται κάθε άλλη θρησκευτικη αντίληψη του Θειου.


ΑΙΣΧΟΣ!

ΥΒΡΙΣ!

ΑΣΕΒΕΙΑ!

Σας βαρεθηκα και ειλικρινα εισαστε τυχεροι που δεν σας πετυχα…


Johnniebebad αμα λαχει

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Mushroom
Νέο Μέλος

Greece
12 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 05:49:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Mushroom
Καλημέρα σας.Δυστηχώς βρέθηκες μπροστά σ'αυτό το θέαμα.Αν κανονίσετε καμία 'εκδρόμη' προς το βουνό πείτε το.

Ευχαριστώ για το καλοσόρισμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 11:15:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

Αν κανονίσετε καμία 'εκδρόμη' προς το βουνό πείτε το.



βασικα δεν παμε εκδρομες στο βουνο - παμε συχνα για ποτισμα, καθαρισμα ή μονο για να παμε.


όποτε εχεις χρονο και θελεις, στειλε μεϊλ να παμε παρεα.

.


ζητω συγνωμη απο ολους για το οτι οι φωτογραφιες στο τοπικ ειναι απενεργοποιημενες - ειναι κατι προσωρινο και υπαρχει λογος γι αυτο.


θα επανελθουν τελη σεπτεμβρη.


ναστε καλα


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/08/2005, 11:31:57  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
βασικα δεν παμε εκδρομες στο βουνο - παμε συχνα για ποτισμα, καθαρισμα ή μονο για να παμε.


όποτε εχεις χρονο και θελεις, στειλε μεϊλ να παμε παρεα.



Καπετάνιε πες του ότι στις 3 συνεχόμενες επισκέψεις παίρνει δώρο την επίσημη κάρτα μέλους της ΥΑΠ, κονκάρδα, μπλουζάκι και καπέλο...

Από βδομάδα επανέρχομαι στα καθήκοντα μου και κατεβαίνω εις τας Αθήνας!

Ο λήσταρχος
Λεων.Μπαμπάνης


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2005, 01:44:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Καπετάνιε πες του ότι στις 3 συνεχόμενες επισκέψεις παίρνει δώρο την επίσημη κάρτα μέλους της ΥΑΠ, κονκάρδα, μπλουζάκι και καπέλο...



και δυο κουβαδες φυσικα...


quote:

Από βδομάδα επανέρχομαι στα καθήκοντα μου και κατεβαίνω εις τας Αθήνας!


ελα ορε λησταρχε μπας και κανουμε και κανα κλεφτικο τσιμπουσι!


Γκανταρας


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/08/2005, 01:57:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.


αν και την αναφερω συχνα, η συγχρονικοτητα δεν παυει να με εκπλησει!...


παντα ηθελα να συναντησω καποιον που ναχε δει την σπηλια πριν το 77 και να μου την περιγραψει με λεπτομερειες.


εγινε κι αυτο, αλλα με τον τροπο του βουνου τελικα.

χτες ηρθε να με δει ενας παλιος φιλος (μεγαλυτερος μου) που εδω και μερικα χρονια μενει εκτος Αθηνων και τον συναντω μονο 3-4 φορες τον χρονο.

και μετα απο τοσα χρονια φιλιας, για πρωτη φορα συζηταμε για την Πεντελη και μου αποκαλυπτει οτι ζουσε στο Μαρουσι και ο μονιμος προορισμος της παρεας του οταν εκαναν κοπανα απο το γυμνασιο, ηταν η Σπηλια.


εμεινε εκπληκτος οταν συνειδητοποιησε οτι για τριαντα σαραντα χρονια δεν ειχε συζητησει με κανεναν για την Σπηλια.

κι αυτο γιατι ναι μεν πηγαινανε για "εξερευνηση" ως εφηβοι, ως ενηλικας ομως σοβαρεψε το προσωπο του οταν μου ειπε οτι: "παντως το μερος ηταν φουλ στην ενεργεια - το νιωθαμε"

κι αυτο το τελευταιο ηταν εξισου σημαντικο για μενα, με την περιγραφη της Σπηλιας...

.

ναστε καλα!

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 59 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55 56 57 58 59
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.21875
Maintained by Digital Alchemy