ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 59
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2006, 17:27:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Άρχισαν τα όργανα !!!

Να 'σαι καλά φίλε Στράτο

quote:
Απλά χρειάζεται περισσότερη ψυχραιμία και κατανόηση από όλους μας.

Έτσι κι’ αλλιώς δεν έχουμε να χωρίσουμε και τίποτα.


Συμφωνώ και επαυξάνω

Infinitum Finitum ProducitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2006, 20:42:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Άντα (whiz), σε καλωσορίζω στα forums.
Μου αρέσει η αμεσότητα και η ευγένεια με την οποία αντιμετωπίζεις τις ειρωνικές, ή χιουμοριστικές (κάποιοι το βλέπουν έτσι μάλλον) παρεμβάσεις. Πέρα από τις όποιες απόψεις έχεις επάνω στο θέμα, αυτός σου ο τρόπος είναι που έχει πρακτική αξία και είναι κάτι, που δε μαθαίνει κανείς ούτε σε βιβλία, ούτε σε Πανεπιστήμια

Ευστράτιε, το ίδιο θα πω και για σένα, ως προς τον τρόπο που εκθέτεις τις απόψεις σου, αλλά και που προσπαθείς να ηρεμήσεις τα πνεύματα

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μιας και στο τελευταίο σου μήνυμα αναγνωρίζω μια καλή διάθεση από μέρους σου, ως προς τον τρόπο με τον οποίο διαφωνείς με ανθρώπους των οποίων τις απόψεις αμφισβητείς, δε θα σχολιάσω το συγκεκριμένο θέμα περισσότερο, ελπίζοντας πως αυτή η διάθεση θα συνεχιστεί.

Θα ήθελα ωστόσο να σου πω κάποια πράγματα σχετικά με το θέμα της ψηφιακής σου υπογραφής. Λάβε υπόψην σου, πως προσωπικό πρόβλημα δεν έχουμε με κανέναν και πως θα ήταν καλύτερα να διευθετηθεί το θέμα αυτό με έναν ειρηνικό τρόπο. Αυτός ήταν και ο λόγος που σου έστειλα πρώτα email εκ μέρους των υπευθύνων, αντί να φέρω το θέμα της ψηφιακής σου υπογραφής ξανά στα forums. Δυστυχώς, δεν έμεινε εκεί το θέμα.

AZAΧ_ΧΑΖΑ, παρατηρήσεις και συστάσεις για ψηφιακές υπογραφές και usernames έχουμε κάνει αρκετές φορές σε μέλη. Οι αλλαγές γίνανε από τα μέλη που τους έγιναν οι συστάσεις αυτές (ή από εμάς, στις περιπτώσεις που δεν ήταν τεχνικώς δυνατό να γίνουν από τα μέλη). Δεν το είχε κάνει κάποιος θέμα. Θεωρώ βέβαια πιθανό ότι στη δική σου περίπτωση, επειδή τη χρονική περίοδο που σου έγιναν συστάσεις για την ψηφιακή υπογραφή που χρησιμοποιείς, συνέπεσε να έγιναν και συστάσεις σχετικά με τη συμμετοχή σου στον ειρωνικό τρόπο αντιμετώπισης κάποιων μελών, να επιβαρύνθηκε το όλο θέμα με αρνητικές ψυχολογικές αντιδράσεις. Αυτό δεν είναι παράλογο, ούτε και αφύσικο, αλλά δεν έχει νόημα να συνεχίζεται.

Κατανοώ το πως νιώθεις, γιατί όταν πιστεύουμε ότι μας επιβάλλουν κάτι παρά τη θέλησή μας, πολλές φορές μας βγαίνει αντίδραση. Από την άλλη μεριά όμως, αυτός ο χώρος στον οποίο συμμετέχουμε, έχει κάποιους κανονισμούς, φιλοξενεί ανθρώπους που πιθανόν να νιώθουν προσβεβλημένοι με κάποια πράγματα που γράφονται και θα έπρεπε να προσπαθήσουμε όλοι μας να κάνουμε λίγο πέρα τον εγωϊσμό μας, για να μπορέσουμε όλοι μαζί, με τη διαφορετικότητα του καθενός μας, να συνυπάρξουμε ειρηνικά και δημιουργικά.

Σ' αυτό το πλαίσιο λοιπόν, για τελευταία φορά θα σε παρακαλέσω να σεβαστείς τη σύσταση της ομάδας υπευθύνων του ESOTERICA, να αφαιρέσεις τη συγκεκριμένη φράση από την υπογραφή σου. Ή να την τροποποιήσεις με τρόπο τέτοιο, που να μην είναι προσβλητική για μια μεγάλη μερίδα ανθρώπων. Σου υπενθυμίζω ότι μπορείς να επικοινωνήσεις μέσω email μαζί μου, για να βρούμε μια λύση που να είναι συμβατή με τις αρχές λειτουργίας του χώρου αυτού.

Για το σκοπό αυτό, έχεις περιθώριο δύο ημερών ακόμα. Εάν δε θέλεις να επιλυθεί με τον τρόπο αυτό, αναγκαστικά θα προβούμε σε χρονική απενεργοποίηση σε πρώτη φάση. Ειλικρινά όμως, δεν πιστεύω πως υπάρχει λόγος να φτάσουμε στο σημείο αυτό.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

whiz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


196 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2006, 21:42:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους whiz

Αmalia,

Σε ευχαριστω παρα πολυ για τα καλα σου λογια!

Σε ευχαριστω που με δικαιωνεις και με κανεις να νιωθω ανετα!

Με εκτιμηση ΆνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2006, 22:24:14  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Το “πρόβλημα” λοιπόν δημιουργείται όταν ένας “νέος” μπαίνει για να πει την εμπειρία του ή να ρωτήσει κάτι, ή να καταθέσει κάτι που διάβασε σχετικά με το μεταφυσικό και το παράξενο.
Σου λέει… τι διάολο, εδώ μέσα με τέτοια πράγματα ασχολούνται, θα με ακούσουν κι’ εμένα.
Έλα όμως που τα περισσότερα θέματα στα βασικά τους έχουν συζητηθεί και δεν προκαλούν καμία εντύπωση. Έχουν ξεθωριάσει και έχουν κουράσει τους λιγάκι πιο σκεπτικιστές και όχι μόνο, να λένε και να ακούνε κάθε φορά τα ίδια και ίδια και κατά συνέπεια να φαίνονται κάπως πιο “εχθρικοί”.

Άρα εγώ καταλήγω στο ότι ούτε οι “νέοι” φταίνε, λόγο αγνοίας ούτε οι “παλιοί”, λόγο εμπειρίας.

Απλά χρειάζεται περισσότερη ψυχραιμία και κατανόηση από όλους μας.


Kατά τη γνώμη μου δεν έχει σημασία αν είσαι νέος ή παλιός σε ένα φόρουμ. Σημασία έχει να μην έχεις την κακιά συνήθεια να συμμετέχεις σε ένα τόπικ χωρίς να το έχεις διαβάσει από την αρχή...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."

Edited by - Avallon on 12/09/2006 22:27:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/09/2006, 23:38:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
Avallon:
quote:
Σημασία έχει να μην έχεις την κακιά συνήθεια

Avallon, μπορεί να μην πρόκειται περί συνήθειας, εφόσον εάν κάποιος είναι νέο μέλος στα forums (γενικότερα στα forums οποιουδήποτε site), δεν έχει προλάβει ακόμα να αναπτύξει συνήθειες. Όσον αφορά τους παλιότερους, σαφώς και είναι χρήσιμο να έχει διαβάσει κάποιος το θέμα, αλλά και πάλι μπορεί να υπάρχουν πράγματα στα οποία θα ήθελε να επανέλθει. Αν πάλι κάτι τέτοιο γίνεται συνέχεια, ε τότε ναι, οι κακές συνήθειες καλό είναι να κόβονται!


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 00:09:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:

Amalia λέει...

Θα ήθελα ωστόσο να σου πω κάποια πράγματα σχετικά με το θέμα της ψηφιακής σου υπογραφής. Λάβε υπόψην σου, πως προσωπικό πρόβλημα δεν έχουμε με κανέναν και πως θα ήταν καλύτερα να διευθετηθεί το θέμα αυτό με έναν ειρηνικό τρόπο. Αυτός ήταν και ο λόγος που σου έστειλα πρώτα email εκ μέρους των υπευθύνων, αντί να φέρω το θέμα της ψηφιακής σου υπογραφής ξανά στα forums. Δυστυχώς, δεν έμεινε εκεί το θέμα.

AZAΧ_ΧΑΖΑ, παρατηρήσεις και συστάσεις για ψηφιακές υπογραφές και usernames έχουμε κάνει αρκετές φορές σε μέλη. Οι αλλαγές γίνανε από τα μέλη που τους έγιναν οι συστάσεις αυτές (ή από εμάς, στις περιπτώσεις που δεν ήταν τεχνικώς δυνατό να γίνουν από τα μέλη). Δεν το είχε κάνει κάποιος θέμα. Θεωρώ βέβαια πιθανό ότι στη δική σου περίπτωση, επειδή τη χρονική περίοδο που σου έγιναν συστάσεις για την ψηφιακή υπογραφή που χρησιμοποιείς, συνέπεσε να έγιναν και συστάσεις σχετικά με τη συμμετοχή σου στον ειρωνικό τρόπο αντιμετώπισης κάποιων μελών, να επιβαρύνθηκε το όλο θέμα με αρνητικές ψυχολογικές αντιδράσεις. Αυτό δεν είναι παράλογο, ούτε και αφύσικο, αλλά δεν έχει νόημα να συνεχίζεται.

Κατανοώ το πως νιώθεις, γιατί όταν πιστεύουμε ότι μας επιβάλλουν κάτι παρά τη θέλησή μας, πολλές φορές μας βγαίνει αντίδραση. Από την άλλη μεριά όμως, αυτός ο χώρος στον οποίο συμμετέχουμε, έχει κάποιους κανονισμούς, φιλοξενεί ανθρώπους που πιθανόν να νιώθουν προσβεβλημένοι με κάποια πράγματα που γράφονται και θα έπρεπε να προσπαθήσουμε όλοι μας να κάνουμε λίγο πέρα τον εγωϊσμό μας, για να μπορέσουμε όλοι μαζί, με τη διαφορετικότητα του καθενός μας, να συνυπάρξουμε ειρηνικά και δημιουργικά.

Σ' αυτό το πλαίσιο λοιπόν, για τελευταία φορά θα σε παρακαλέσω να σεβαστείς τη σύσταση της ομάδας υπευθύνων του ESOTERICA, να αφαιρέσεις τη συγκεκριμένη φράση από την υπογραφή σου. Ή να την τροποποιήσεις με τρόπο τέτοιο, που να μην είναι προσβλητική για μια μεγάλη μερίδα ανθρώπων. Σου υπενθυμίζω ότι μπορείς να επικοινωνήσεις μέσω email μαζί μου, για να βρούμε μια λύση που να είναι συμβατή με τις αρχές λειτουργίας του χώρου αυτού.

Για το σκοπό αυτό, έχεις περιθώριο δύο ημερών ακόμα. Εάν δε θέλεις να επιλυθεί με τον τρόπο αυτό, αναγκαστικά θα προβούμε σε χρονική απενεργοποίηση σε πρώτη φάση. Ειλικρινά όμως, δεν πιστεύω πως υπάρχει λόγος να φτάσουμε στο σημείο αυτό.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!


Άκου να δείς πώς έχει... λές οτι η υπογραφή μου είναι προσβλητική για τα μέλη ΑΥΤΟΥ του φορουμ... ΚΑΝΕΙΣ ΛΟΙΠΟΝ ΕΝΑ ΣΟΥΠΕΡ ΠΟΛΕΜΟ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 7 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ...

ΟΚ ...ΜΕΓΕΙΑ ΣΟΥ ΜΕ ΧΑΡΑ ΣΟΥ... ΛΕΣ ΛΟΙΠΟΝ, ΠΩΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙΣ ΜΕ ΚΑΝΟΝΕΣ....

ΛΟΙΠΟΝ...ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΠΡΟΣΒΑΛΕΙ...

1) Ο ΒΖΙΝ ΒΖΟΥΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΒΙΑΣΑΝ ΕΞΩΓΗΙΝΕΣ...
2) Ο ΠΑΛΜΟΣ ΚΑΙ Ο ΝΟΡΤΙΝ ΜΕ ΤΗΝ ΕΡΕΥΝΕΣ ΤΟΥΣ ΠΕΡΙ ΑΣΤΡΟΠΥΛΩΝ ΚΑΙ ΥΠΟΓΕΙΩΝ ΣΤΟΩΝ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ ΚΑΙ ΦΘΑΝΟΥΝ ΔΕΛΦΟΥΣ ΚΑΙ ΔΩΔΩΝΗ...
3) Ο PaNo ΠΟΥ ΙΣΧΥΡΊΖΕΤΑΙ ΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ 12ΚΛΩΝΟ DNA , KAI ΑΜΑ ΒΑΛΕΙΣ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΣΕ ΒΡΑΣΤΟ ΝΕΡΟ ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΕΙΣ...
4) Ο ΟΓΥΓΟΣ ΠΟΥ ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ ΠΩΣ ΜΕΤΡΑΕΙ ΤΟ ΗΥΠΣΟΣ ΒΟΥΝΩΝ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥΣ ΚΑΙ ΜΟΝΟ
5) Η ΚΟΠΕΛΑ ΠΟΥ ΙΣΧΥΡΙΖΕΤΑΙ ΠΩΣ ΒΛΕΠΕΙ ΟΥΦΟ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΓΚΟΜΕΝΟΥ ΤΗΣ...
6) ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ....

ΤΟ ΚΑΛΟ ΞΕΡΕΙΣ ΟΜΩΣ ΠΟΙΟ ΕΙΝΑΙ;;; ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΔΕΝ ΠΡΟΣΒΑΛΟΥΝ ΜΟΝΟ ΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΔΕΚΑΔΕΣ ΑΛΛΟΥΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ....

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΛΟΙΠΩΝ ΚΥΡΙΟΙ ΚΥΡΙΕΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΕΣ.....;;;;

.....Τ Ι Π Ο Τ Α .....

ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕΡΙΚΟΙ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΗ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΑΛΛΟΙ ΤΟΣΟΙ ΚΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΒΡΙΣΚΟΥΝ ΟΡΙΣΜΕΝΑ ΘΕΜΑΤΑ ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΑ...

ΟΤΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΣΒΗΣΕΤΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ...ΤΟΤΕ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩΣ ΝΑ ΣΒΗΣΩ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ...

ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ...ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ..ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ...ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΕ....


Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...


___________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΗΝ ΨΗΦΙΑΚΗ ΥΠΟΓΡΑΦΗ
13/09/2006
Dying_Incubus

___________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 02:18:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ...ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ ..ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ...ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΤΙΠΟΤΕ....

Αγαπητέ ΑΖΑΧ_ΧΑΖΑ, σαφώς και κάνουμε αλλά μάλλον δεν έχεις την διάθεση είτε να το αντιληφθείς είτε να το αποδεχθείς.

Ως προς την γενικότερη τοποθέτηση σου (όπως αυτή διαφαίνεται μέσα από την τελευταία σου απάντηση ειδικότερα) θα πρέπει να σε πληροφορήσω οτι πιθανότατα έχεις μπερδέψει κάποια πράγματα.

Πρώτα απ' όλα, ή είσοδος σου στις Συζητήσεις του Esoterica ήταν οικειοθελής και μια δική σου επιλογή και, θέλω να πιστεύω, πως σου ήταν γνωστή κι η θεματολογία στην οποία οι Συζητήσεις αυτές κινούνται.
Από την στιγμή λοιπόν που συμμετέχεις με την θέληση σου σε έναν τόπο και δεν σε εξανάγκασε κανείς για αυτό, είσαι υποχρεωμένος να τον σεβαστείς και να συμμετάσχεις μέσα στα πλαίσια των Κανονισμών που διέπουν τη λειτουργία του.

Οπότε πως μπορείς να αναφέρεις οτι νιώθεις προσβεβλημένος τη στιγμή που επέλεξες να συμμετάσχεις σε μια Κοινότητα που η θεματολογία της είναι ο εσωτερισμός κι η μεταφυσική?
Σου επιβλήθηκε τίποτα, αγαπητέ, και δεν το αντιληφθήκαμε ώστε να μην νιώσεις προσβεβλημένος?

Η πρόταση "Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ..." αντίκειται στους Κανονισμούς Λειτουργίας τους οποίους αποδέχθηκες κατά την εγγραφή σου στις Συζητήσεις μας.

Σε παρακαλώ, έχει αναλυθεί ξανά αυτό το θέμα αρκετά διεξοδικά πιστεύω.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 10:52:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
Ακριβως τις ιδιες σκεψεις εχω και εγω Ευστρατιε.

(αναγνωριζοντας δε οτι ειμαι ενοχη του "τα παιρνω στο κρανιο οταν ενα θε,α που εχει χιλιοαναλυθει μεχρι τελικης πτωσεως ξανανοιγει και μου ερχεται μια αυθορμητη αντιδραση να φαω ζωντανο το θεματοθετη").

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 12:29:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
Και συνεχίζω σχετικά με την Πεντέλη...

quote:
Avallon
Kατά τη γνώμη μου δεν έχει σημασία αν είσαι νέος ή παλιός σε ένα φόρουμ.

Συμφωνώ και επαυξάνω.
Τους όρους “νέος” και “παλιός” της χρησιμοποίησα για συντομία και όχι για διάκριση.
Αν πέρασε κάτι τέτοιο, λάθος μου.

quote:
Σημασία έχει να μην έχεις την κακιά συνήθεια να συμμετέχεις σε ένα τόπικ χωρίς να το έχεις διαβάσει από την αρχή...

Φιλενάδα, κάπως έτσι το είπα κι’ εγώ...
Αλλά δεν είναι πάντα εύκολο να διαβάσεις όλο το θέμα .
Για το συγκεκριμένο θέμα, για παράδειγμα, βλέπει ο άλλος “ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη” και σου λέει εδώ είμαστε…και αρχίζει…
Για να διαβάσει 46 σελίδες πριν πει, ότι είδε UFO στη Πεντέλη ή τον Νταβέλη παγανιά, πρέπει να είναι φυλακισμένος.
Αν και εγώ, όσα θέματα έχω διαβάσει, τα έχω διαβάσει απ’ την αρχή γιατί διαβάζω πολύ περισσότερο απ’ ότι γράφω.
Και δεν είμαι φυλακή.

quote:
medtech
(αναγνωριζοντας δε οτι ειμαι ενοχη του "τα παιρνω στο κρανιο οταν ενα θε,α που εχει χιλιοαναλυθει μεχρι τελικης πτωσεως ξανανοιγει και μου ερχεται μια αυθορμητη αντιδραση να φαω ζωντανο το θεματοθετη").


Πάντως, αυτό το τελευταίο με το φαί να πας να το κοιτάξεις. Μην το αφήσεις έτσι.

ΥΓ.jonniebegood sorry για τις άσχετες παρατηρήσεις.

Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 15:16:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:


whiz

Φιλε μου,
θα ηθελα να σου πω πως ειμαι κατοικος ραφηνα και εχω ακουσει πολλαπαραξενα για την πενταλη.
ΕΜενα ομως δεν μου εχουν συμβει.Παρολα αυτα μελετησα λιγο καταληγοντας στο συμπερασμα πως στην πεντελη υπαρχουν ηλεκτρομαγνητικα πεδια τα οποια επιτρεπουν ταξιδια στο χρονο.



θεωρω πως απευθυνεσαι σε μενα ως θεματοθετη, και απαντω:

αυτο το "εχω ακουσει" μας κανει να βγαζουμε σπυρια εδω μεσα!

οπότε μην παραξενευεσαι με τις αντιδρασεις...


τωρα περι ηλεκτρομαγνητικων πεδιων, ποιος εκανε τις μετρησεις?

και πως κατεληξε στο οτι ειναι εφικτα ταξιδια στον χρονο μεσω ηλεκτρομαγνητικων πεδιων?


quote:

κατα καιρουσ πολλοι ερευνητες εχουν μελετησει την περιοχη και σε συνεργασια με επιστημονες φυσικους θεωρητικα ειναι σημειο αναφορας για ufo.



αν δεν κανω λαθος, ΑΤΙΑ σημαινει αγνωστου ταυτοτητος ιπταμενο αντικειμενο και οχι απαραιτητα εξωγηινο διαστημοπλοιο


απο την αλλη, δεν εχω καμια αναφορα φιλου ή γνωστου μου για ΑΤΙΑ στην Πεντελη, αλλά για άλλου ειδους εμπειριες


quote:

Αξιοσημειωτο για την περιοχη ειναι και το ματι.Αφου πηγαινεις στην ν.μακρη θα ξερεις που βρισκετε το ματι.



οχι, δεν επεσε στην αντιληψη μου - εννοεις οτι εσυ το βλεπεις?


quote:

Φιλε μου Σταματη,
το καναλι που ανεφερα στο Ματι ειναι γεωφυσικο φαινομενο και αποτελειτε απο μαγνητικο πεδιο γιαυτο και στην ουσια ειναι ενα καναλι που δεν υπαρχει περιπτωση αν στειλεις ενα μηνυμα αυτο να κλαπει.Αυτα απο οτι θυμαμε εχουν να κανουν με την φυσικη της 3ης γυμνασιου



βρε Αντα μου, αυτο εγω γιατι δεν το θυμαμαι?

θα μου πεις "εσυ πασχεις απο εμενταλ και το ξεχασες", ή "οταν εσυ πηγαινες σχολειο γραφατε με το κοντυλι" - οκ, αλλά αν σου ειναι δυνατον παρεθεσε το κειμενακι απο το βιβλιο της φυσικης που το αναφερει


quote:

Αν παλι ναι τοτε ποια ειναι η δικη σου αποψη στο θεμα που κατεθεσε ο φιλος μας jonniebegood?



εγω γλυκεια μου δεν ειμαι επιστημων, ενας αμορφωτος ντηζαϊνερ φυσικων υλικων ειμαι , οπότε παρεθεσα μονο ο,τι βιωσα με μαρτυρες και στο βιβλιο παρεθεσα στοιχεια με φωτογραφιες, που περιμενουν απαντησεις απο ειδικους

η υποθεση μου περι διαστατικης συγκλισης (που τραβηξε το ενδιαφερον των αμερικανων, δεν ειναι αντιγραφη απο περιοδικα μηστηριου, αλλα απο την θεωρια των υπερχορδων)


quote:

Δεν ειμαι εδω για να εντυπωσιασω τον οποιον δηποτε τι νοημα θα ειχε αλλωστε πισω απο ενα υπολογιστη.



κοιτα συγχρονικα ποτε εγραψες ο,τι εγραψες:


jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
3661 Μηνύματα Απεστάλη: 10/09/2006, 22:51:34
--------------------------------------------------------------------------------
"δυο πραγματα θα πω αποψε:

πρωτον, ειδα στις ειδησεις του ΣΚΑΙ το τι συμβαινει με το "φιλετο" Πεντελη - οι οικοδομικοι συναιτερισμοι κανουν το παν για να αποχαρακτηρισθουν οι δασικες περιοχες που κατεχουν (αφου ειναι δασικες, πως γινεται να τις κατεχουν ιδιωτες???) και τα συμφεροντα ειναι Τεραστια!


δευτερον, ετυχε να δω σε ντοκυμανταιρ τις αντιπυρηνικες υπογειες οχυρωσεις των αμερικανων και εβαλα τα γελια οταν αυθορμητα τις συσχετισα με το δηθεν υπογειο αρχηγειο του ΝΑΤΟ στην Πεντελη

παραδειγμα: στο ορος Σαγιεν το αρχηγειο βρισκεται κατω απο 2.600 ποδια γρανιτη, χωρια οι απιστευτα παχιοι τοιχοι και πορτες, και διαθετει τεραστια τουνελ

γενικως οι αμερικανοι προτιμουν το εδαφος να ειναι γρανιτικο πετρωμα, οχι μαρμαρο, και ας συγκρινουμε τα 2.600 ποδια γρανιτη με τα καποια (30? 40?) μετρα μαρμαρου της οροφης της σπηλιας...

ΝΑΤΟ ΝΑΤΟ το παραμυθι..."


και τα δυο περασαν στο ντουκου φυσικα απο την στιγμη που αρχισες να γραφεις για ουφο...


απο την αλλη μου θυμισες τυρακι για αυτους που επιπλητονται αυτην την περιοδο απο τους συντονιστες για την κριτικη τους και την ειρωνια τους...


ενυ γουεϊ που λενε στο χωριο μου, αν ολα αυτα ειναι συμπτωση, σορυ και γουελκαμ στο φορουμ


παρεπιπτοντως το βιβλιο μου το διαβασες αφου κανεις ερευνα για την Πεντελη?

αυτο δινεται πρωτα τζαμπα στο δικτυο, για να διαβαζεται χωρις να γινεται κανεις πλουσιος

κοιτα στην ιστοσελιδα μου

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 15:33:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

AZAΧ_ΧΑΖΑ

Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...


βρε αζαξ, εμενα μ αρεσει πιο πολυ τωρα η υπογραφη σου!


της παει το κοκκινακι!!!

κι επειδη εχω κανει το διδακτορικο μου στην γλωσσολογια πανω στους αποσυμβολισμους κειμενων, επαναλαμβανω την αναλυση της επιμαχης φρασης: "η μεταδοση της, ΠΡΟΝΟΜΙΟ 99% των μελων του φορουμ"


προνομιο της μεταδοσης λεει ρε παιδια, δεν το προσεξατε?

αν εχω το προνομιο να μεταδωσω βλακεια, σημαινει και πως το κανω?

ή οτι εχω την δυνατοτητα να το κανω?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 15:48:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Ευστράτιος

Εδώ μέσα, ο καθένας μας κρίνεται από τα γραφόμενα του.
(αυτό βάζω στοίχημα ότι το ακούτε πρώτη φορά)



καλε μου Στρατο θα επικοινωνησουν μαζι σου οι δικηγοροι μου για την κλοπη πνευματικης ιδιοκτησιας - ελπιζω ναχεις φραγκα για αποζημιωση, μην κανω τζαμπα εξοδα...

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 16:02:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos

ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ ΚΑΙ ΕΣΥ ΒΡΕ AZAΧ_ΧΑΖΑ, ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΚΟ, ΑΛΛΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΞΕΣΚΑΛΩΣΟΥΝ ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΠΡΟΣΒΕΒΛΗΜΕΝΟΙ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 16:18:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
quote:
jonniebegood
καλε μου Στρατο θα επικοινωνησουν μαζι σου οι δικηγοροι μου για την κλοπη πνευματικης ιδιοκτησιας -

Πρώτα απ’ όλα πρέπει να αποδείξεις, ότι το είπες πριν από ‘μένα.
Και μετά, ότι δεν το έχει πει κάποιος άλλος, πριν από εσένα.
Αλλά μην μπαίνεις στον κόπο...είμαι ο πρώτος.

quote:
jonniebegood
ελπιζω ναχεις φραγκα για αποζημιωση, μην κανω τζαμπα εξοδα...

Φράγκα θα έχω σίγουρακαι πολλά μάλιστα το Μάιο.
Όταν ο θρύλος θα είναι στο τελικό του Champions League.

Το ρισκάρεις


Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Imperator
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
227 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 16:35:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Imperator
Στράτο εσύ αρουραίε γύρνα στη φωλιά σου γιατί έρχετε και 5άρα τώρα απ΄τη Σαχτάρ!


Πάντως δε μπρορώ να καταλάβω γιατί διαμαρτύρεται η κυρία που είπε για την Πεντέλη ( whiz) νομίζω. Ποιος την πρόσβαλε? Ερωτήσεις της έκαναν για αυτά που έγραψε. Που την είδε την ειρωνία? Αν έχει να πει κάτι γιατί δε το λέει να τους αποστομώσει?

Δηλαδή τι ήθελε να της απαντήσουν? "Ουάου και για πες κι άλλα " και να εντυπωσιαστούμε? Λένε οι άνθρωποι τις σκέψεις που τους γεννήθηκαν όταν διάβασαν αυτά τα πράγματα. Τι να έλεγαν " ποοπο τι συναρπαστική εμπειρία"!

Μερικοί δηλαδή θέλουν ντε και καλά γλύψιμο? Και άμα κάποιος αμιφβητήσει κάτι μυξοκλαίγονται! Ναι τα θίξαμε τα καημένα, τα προσβάλλαμε! Πραγματικά δηλαδή απορώ, είδα τις ερωτήσεις του AZAX XAZA μία μία και ήταν ενδιαφέρουσες. Η προσβολή και η ειρωνία που ακριβώς ήταν?

Μερικοί όμως όταν τους στριμώχνει κάποιος έχουν την καραμέλα " με προσέβαλλε, με ειρωνεύεται, δε συζητάει κλπ". Και μετά λένε "δε μπορώ να συζητήσω με τέτοια άτομα" κλπ. Αφού ορίστε σου κάνει ερωτήσεις ο άλλος. Αν πράγματι είχες επιχεριήματα και "πράμα" να πεις αυτό θα ήταν βούτυρο στο ψωμί σου.

Εμένα μια φορά κάτι είπα και κάποιος με αμφισβήτησε. Ε απλά έκατσα και του απάντησα με επιχειρήματα και μετά ο άνθρωπος συμφώνησε. Δεν ήταν καλύτερο αυτό που έκανα αντί να κλαψομούνιαζα ότι "με ειρωνεύτηκε, με προσέβαλλε, μου ακούμπησε την τρίχα, με έκανε ντα".
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 16:40:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
για την υπογραφη του azax xaza θα συμφωνησω με την αποψη του τζονη

το προνομιο δεν συμενει και απαρετιτα μεταδοση
και για να το δουμε και διαφορετικα
το 1% που δεν εχει αυτο το προνομιο γιατι δεν το εχει;;;

quote:
ellovos

ΑΛΛΑΞΕ ΤΟ ΚΑΙ ΕΣΥ ΒΡΕ AZAΧ_ΧΑΖΑ, ΟΧΙ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙΣ ΑΔΙΚΟ, ΑΛΛΑ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΞΕΣΚΑΛΩΣΟΥΝ ΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΟΣΟΙ ΓΕΝΝΗΘΗΚΑΝ ΠΡΟΣΒΕΒΛΗΜΕΝΟΙ


με την λογικη αυτη τοτε θα πρεπει να γινουν ολοι λευκοι γιατι καποιοι
γεννηθηκαν με την νοοτροποια οτι οι μαυροι ειναι κατωτεροι

θα πρεπει να γινουν ολοι χριστιανοι γιατι καποιοι γεννηθηκαν με την νοοτροποια οτι οποιος δεν ειναι χριστιανος ειναι οργανο του σατανα

θα πρεπει να γινουν ολοι.......

οχι ellovos και παλι οχι
αν καποια ατομα εχουν προβλημα λογο μη κατανοησης αυτοι πρεπει να προσπαθησουν να καταλαβουν τι λεει η υπογραφη του αζαχ χαζα
και οχι να χωρευουν χιλια ατομα στον σκοπο που καρφωθηκε στο κεφαλι ενος ατομου

ας μας πουν οι διαχιρηστες η μαλλον το καλυτερο ειναι να μας πουν τα ιδια τα μελη που προσβαλονται απο την υπογραφη οτι
<<ναι ρε παιδια εμενα αυτη η φραση με προσβαλει>>
εγω μονο τους διαχιρηστες εχω δει να προσβαλονται
και συγκεκρημενα μονο την αμαλια

και στην τελικη ας μας πουν οσοι εχουν προσβληθει για ποιον λογο εχουν προσβληθει;;;;
τι ακριβως καταλαβενουν διαβαζοντας αυτη την φραση;;;

εγω καταλαβενω οτι το 99%μπορει να μεταφερει την καθε τυχαρπαστη σαχλαμαρα και να μπορεσει να πεισει διαφορα ατομα οτι η σαχλαμαρα αυτη δεν ειναι σαχλαμαρα

οσοι μπορουν να πουλησουν φυκια για μεταξωτες κορδελες
(γιατι αυτο λεει η φραση)
ειναι το λυγοτερο εξυπνα ατομα


Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 19:52:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Πουτ δε 99% οφ Αζαχ-χαζά ντάουν σλόουλυ!!!

Δημήτρης

______
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

whiz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


196 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 20:08:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους whiz

Καλησπερα,

Λοιπον.............
Ας υποθεσουμε πως οτι ειπα ειναι σαχλαμαρες και δικαιος με κραζετε και μου συμπεριφερεσρε ετσι.Αυτη λοιπον θα ειναι η ζημία που θα εχω εισπραξει σωστα?

Αν ομως εχω το δικιο με το μερος μου?
Ποια θα ειναι η ζημια για εσας που αδικος θα μου εχετε επιτεθει με αυτον τον τροπο?
Γιατι μια συγνωμη δεν θα αρκει.

Τι ειστε προθημοι να χασετε?Τι θα σας κοστισει εσας?


Για παραδειγμα,
Εσυ ΑΖΑΧ_ΧΑΖΑ , διατειθεσε να αλλαξεις την υπογραφη σου?
Εχεις την μαγκινα το κανεις?

Φυσικα αυτο ισχυει και για ολους τους υπολοιπους
Οπως medtech.gigenis,ellovos,Imperator και με μεγαλη μου λυπη εσυ jonniebegood που ανοιξες αυτο το θεμα.
Τι ειστε διατεθημενοι να χασετε?


Φιλε jonniebegood,
αν τελικα δεν υπαρχει καμια απαντηση τοτε?
Κατι δεν παει καλα με εσενα για να εξακολουθεις να πιστευεις οτι εζησες κατι τετοιο το οποιο ο ιδιος χλευαζεις.

Δεν το κανω για ολους εσας που προανεφερα,αλλα γιατι εχω λαβει απο αξιολογα μελη του forum(κατα την γνωμη μου)καποια e-mail και εχω δει αληθινο ενδιαφερον ως προς το θεμα.


Και τελος δεν προθημοποιουμε να συνεχιστει απο μερους μου αυτη η συζητηση μεχρι να σας μεταφερω τις 'αποδειξεις' που αναζητατε.
Τοτε θα ξανανα ανοιξω το θεμα αυτο για να καταθεσω τις αποδηξεις και θα δω και τι γραψατε.

Ως τοτε καλα να περνατε!


Με εκτιμηση ΆνταΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

whiz
Μέλος 2ης Βαθμίδας


196 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 20:16:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους whiz

Και για να μην ξεχασω........


Φιλε μου θεματοθετη το Ματι ειναι περιοχη ετσι απλα προς γνωση.

Τσ υπολοιπσ με τις αποδειξεις.

Παντα με εκτιμηση Άντα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gigenis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2759 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 21:32:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gigenis
quote:
Λοιπον.............
Ας υποθεσουμε πως οτι ειπα ειναι σαχλαμαρες και δικαιος με κραζετε και μου συμπεριφερεσρε ετσι.Αυτη λοιπον θα ειναι η ζημία που θα εχω εισπραξει σωστα?


αν το να ζητας αποδηξεις για καποια αναφορα ειναι κραξημο
τοτε εγω ειμαι η κοκκινοσκουφιτσα ντυμενη χιονατη

quote:
Αν ομως εχω το δικιο με το μερος μου?
Ποια θα ειναι η ζημια για εσας που αδικος θα μου εχετε επιτεθει με αυτον τον τροπο?
Γιατι μια συγνωμη δεν θα αρκει.


προσπερνω την "επιθεση" και σου λεω οτι αν φερεις αποδηξεις για οτι λες
δεν προκεται να εχουμε καμια ζημια απλα θα εχουμε αποκτησει περισοτερες γνωσεις

ουτε εγω βλεπω σαν ζημια το να παραδεχτω το λαθος μου δημοσια
σε αντιθεση με τα ατομα που γραφουν περι βζινν-βζουνν καταστασεων
που θυγονται οταν βλεπουν οτι μπροστα τους δεν υπαρχουν μονο προβατα


quote:
Για παραδειγμα,
Εσυ ΑΖΑΧ_ΧΑΖΑ , διατειθεσε να αλλαξεις την υπογραφη σου?
Εχεις την μαγκινα το κανεις?


θυγμενη με την υπογραφη;;
ενδιαφερον


quote:
Φυσικα αυτο ισχυει και για ολους τους υπολοιπους
Οπως medtech.gigenis,ellovos,Imperator και με μεγαλη μου λυπη εσυ jonniebegood που ανοιξες αυτο το θεμα.
Τι ειστε διατεθημενοι να χασετε?


εγω ειμαι διατεθημενος να χασω την θεση που απεκτησα στο συμβουλιο των ολυμπιων

το ιδιο πιστευω οτι διατηθετε να χασει και ο τζονης

η medtech πιθανον να παιζει την ιδιοτητα της που εχει σαν δρακονιανη πρακτορισα που ειναι να παρασερνει τους ελληνες με την γοητεια της

για τα αλλα μελη λυπαμε αλλα δεν ξερω

quote:
Και τελος δεν προθημοποιουμε να συνεχιστει απο μερους μου αυτη η συζητηση μεχρι να σας μεταφερω τις 'αποδειξεις' που αναζητατε.
Τοτε θα ξανανα ανοιξω το θεμα αυτο για να καταθεσω τις αποδηξεις και θα δω και τι γραψατε.

θα περιμενουμε
ελπιζω μονο να μην ανοικεις και εσυ στην ομαδα των αλλων που ακομη φερνουν τις αποδηξεις

quote:
Ως τοτε καλα να περνατε!



επισης

θανατος στους αναζητηστες αποδηξεων
θα κρεμασουμε τον τελευταιο σκεπτικιστη απο τα αντερα του τελευταιου αρνητη κουτοχορτοφαγιας

Κανεις δεν εμαθε σκοποβολη πυροβωλοντας το κεφαλι τουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 01:26:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Φτου κι’ απ’ την αρχή…

Bρε σεις, υπάρχει μεγαλύτερο Μυστήριο από την ίδια τη Φύση;

Ιδού:

Ποιο ζωάκι του δάσους χτίζει τη φωλιά (;) του με χαλίκια και λάσπη;;;
Κι αν δεν είναι φωλιά τι είναι;

[Σημ. Το «οικοδόμημα» έχει μέγεθος όσο μια παλάμη.]

Εγώ πάντως δεν γνωρίζω.

Όποιος γνωρίζει, κερδίζει ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ, 48ωρη πεζοπορεία στην Πεντέλη με 2 ολόκληρα τρίλεπτα διαλλείματα (για ύπνο ούτε κουβέντα έτσι;) και φυσικά μακριά από χωματόδρομους και μονοπάτια. Στάση μόνο για ούρηση (αν χρειαστεί και εν κινήσει) κι από φαΐ, παξιμάδια και νερό.
Θα αντισταθείτε σ’ αυτόν τον πειρασμό;;;

Εξαιρείται ο Johnnie μιας και έχει γευτεί ουκ ολίγες φορές την ανεπανάληπτη εμπειρία.


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 04:24:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

whiz

Λοιπον.............
Ας υποθεσουμε πως οτι ειπα ειναι σαχλαμαρες και δικαιος με κραζετε και μου συμπεριφερεσρε ετσι.Αυτη λοιπον θα ειναι η ζημία που θα εχω εισπραξει σωστα?



δεν σε εκραξε κανεις!


quote:

Αν ομως εχω το δικιο με το μερος μου?



μα δεν παρεθεσες δικη σου εμπειρια, αλλά το τι ακουσες και το τι διαβασες...

κανε ενα κοπο να διαβασεις το τοπικ απ την αρχη


quote:

Ποια θα ειναι η ζημια για εσας που αδικος θα μου εχετε επιτεθει με αυτον τον τροπο?
Γιατι μια συγνωμη δεν θα αρκει.



στο ξαναλεω, δες συγχρονικα τι εγραψες και ποτε...


quote:

Τι ειστε προθημοι να χασετε?Τι θα σας κοστισει εσας?


...και με μεγαλη μου λυπη εσυ jonniebegood που ανοιξες αυτο το θεμα.


διαβαστο πρωτα το ρημαδι το τοπικ και θα δεις οτι ο,τι ειχα να χασω (τιποτα δηλαδη) τοχασα ηδη...


quote:

Φιλε jonniebegood,
αν τελικα δεν υπαρχει καμια απαντηση τοτε?



απαντηση σε τι?

στα ουφο ή στο τι βιωσα?

απο την αλλη εγω δεν ψαχνω για απαντησεις, δεν ειμαι ερευνητης, ειμαι παρατηρητης


quote:

Κατι δεν παει καλα με εσενα για να εξακολουθεις να πιστευεις οτι εζησες κατι τετοιο το οποιο ο ιδιος χλευαζεις.



διαβασες τι εζησα?

εχεις κατι να πεις γι αυτο?

και δεν σε χλευασα (αν και μ αρεσει να το κανω καμια φορα)


quote:

Δεν το κανω για ολους εσας που προανεφερα,αλλα γιατι εχω λαβει απο αξιολογα μελη του forum(κατα την γνωμη μου)καποια e-mail και εχω δει αληθινο ενδιαφερον ως προς το θεμα.



οτι σου ειπαν, ακουσες, διαβασες, για ουφο στην Πεντελη?

και τι να πουν αυτοι που τρωνε κυριολεκτικα τον ελευθερο χρονο τους εκει ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΔΑΝ ΟΥΦΟ?

ωστοσο ειδαν "άλλα" πραγματα, τα οπ[οια μαλλον δεν σε συγκινουν...


quote:

Και τελος δεν προθημοποιουμε να συνεχιστει απο μερους μου αυτη η συζητηση μεχρι να σας μεταφερω τις 'αποδειξεις' που αναζητατε.



μας τιμωρεις ή δεν υπαρχουν αφου προσωπικα δεν εχεις καμια εμπειρια οπως δηλωσες?


quote:

Φιλε μου θεματοθετη το Ματι ειναι περιοχη ετσι απλα προς γνωση.



βρε Αντα μου, στον Μαραθωνα παραθεριζω απο το νηπιο

εσυ μιλουσες για το μαγνητικο ματι που βρισκεται υποτιθεται στα ανοιχτα της βασης της Νεας Μακρης και οχι για την περιοχη Ματι που απεχει πολυ απο την βαση


ΥΓ. διαβασε το βιβλιο μου (δωρεαν ειναι) και βρες γιατι δινω τοση σημασια στον γρανιτη που ανεφερα παραπανω...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 04:27:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Ποιο ζωάκι του δάσους χτίζει τη φωλιά (;) του με χαλίκια και λάσπη;;;



οι αγριοσφηγκες Νταβελη μου

αυτη ειναι μια φωλια πολλων γενεων, γιατι οι κορες πανε και χτιζουν εκει που γεννηθηκαν


επι 6 χρονια συμβιωνω στην Κρητη με τις απογονους της πρωτης αγριοσφηγκας που επελεξε το σπιτι μου για να γεννησει - και τα παμε μια χαρα!!!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 08:12:55  Εμφάνιση Προφίλ
Καλημέρα παιδιά!
Για να καταλάβω... τα "αξιόλογα" μέλη του forum είναι αυτά που πιστεύουν την φίλη μας την Αντα χωρίς αποδείξεις? Ολοι οι υπόλοιποι τί είμαστε ρε παιδιά??? μπορεί να μου εξηγήσει κανείς???
Επίσης... φίλη Αντα... ξέχασες να αναφέρεις και εμένα! Ολους τους είπες... εμένα με ξέχασες βρε! και εγώ από τους δύσπιστους δεν είμαι??? Τέλος πάντων... εγώ θα περιμένω τις αποδείξεις που μας έχεις πέι οτι έχεις.
Φιλικά
ΣταμάτηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 09:49:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Φιλε μου,

θα ηθελα να σου πω πως ειμαι κατοικος ραφηνα και εχω ακουσει πολλαπαραξενα για την πενταλη.
ΕΜενα ομως δεν μου εχουν συμβει.Παρολα αυτα μελετησα λιγο καταληγοντας στο συμπερασμα πως στην πεντελη υπαρχουν ηλεκτρομαγνητικα πεδια τα οποια επιτρεπουν ταξιδια στο χρονο.κατα καιρουσ πολλοι ερευνητες εχουν μελετησει την περιοχη και σε συνεργασια με επιστημονες φυσικους θεωρητικα ειναι σημειο αναφορας για ufo.

Αξιοσημειωτο για την περιοχη ειναι και το ματι.Αφου πηγαινεις στην ν.μακρη θα ξερεις που βρισκετε το ματι.Εχει ονομαστει ετσι επειδη μεσα στην θαλλασα υπαρχει ενα μαγνητικο καναλι το οποιο διαπερνα την γη και το αλλο ακρο της καταληγει στην οθασιγκτον.Δεν ειναι τυχαια η αμερικανικη βαση,ουτε και το γεγονος για το ποσοι εχουν προσπαθησει να καταλαβουν τον χωρο κατα διαστηματα(ιστορικα)Εχω βρει πολλες απαντησεις για το θεμα στο βιβλιο ΜΥΣΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ εκδοσεις ΑΡΧΕΤΥΠΟ.Αξιοσημειωτα για τα παραδοξα της ελλαδας ειναι τα αρθρα του ΠΑΝΤΕΛΗ ΓΙΑΝΝΟΥΛΑΚΗ.O οποιος μεσα απο εκπομπη στα ανεξηγητα εχει ζητησει να επικοινωνησει ο κοσμος μαζι του για την καταγραφη και μελετη περιεργων παρομοιων εμπειριων.Θα ηταν καλο να επικοινωνησεις μαζι του και να των ενημερωσεις.Παντως μην σε ξενιζει το γεγονος γιατι δεν εισαι ο μονος ουτε και πρεπει να ντρεπεσε να το μοιραστεις μηπως σε κοροιδεψουν.Οποιος το κανει φοραει παροπιδες.

Άντα


Whiz,

Μάλλον εννοείς την γνωστή σπέκουλα του «Μαγνητικού Τούνελ» σύμφωνα με την οποία η μια άκρη του καταλήγει κοντά στα γραφεία της CIA στο Langley (σωστότερα McLean).

Αυτό το θέμα αν θυμάμαι καλά έχει αναλυθεί επαρκώς πολύ παλαιότερα, οπότε με δυο λόγια συνοψίζω πως: Η συγκεκριμένη φήμη εξακολουθεί ως σήμερα να είναι εντελώς ανυπόστατη δίχως κανένα απολύτως τεκμήριο, προερχόμενη σε μορφή γεωμαγνητικού χάρτη (απλά έχουν τραβήξει μια γραμμή.. –σελ. 234, «Πέρα από το Αίνιγμα της Πεντέλης») από το δυσεύρετο και αμφίβολης αξιοπιστίας βιβλίο «Έλληνες πράκτορες της CIA και KGB» (εκδόσεις Ισοκράτης) του 1990.

Η δε Αμερικάνικη τηλεπικοινωνιακή βάση στην Ν. Μάκρη (ιδρυθείσα μεταξύ 1953-54) που υποτίθεται ότι χρειαζότανε αυτό το «Τούνελ» για μεταφορά δεδομένων και άλλων στοιχείων ..έκλεισε στις 17-08-1990 αποδεικνύοντας de facto πως είτε α) «Μαγνητικό Τούνελ» δεν υπήρξε ποτέ ή β) και αν υπήρξε δεν υπάρχει πια ή δεν είναι πλέον απαραίτητο.

Εδώ όπως καταλαβαίνεις τελειώνει οριστικά η συγκεκριμένη υπόθεση εκτός και αν έχεις κάτι άλλο να προσθέσεις.

Υ.Γ.
Αυτό που πρέπει να κρατήσεις όσον αφορά τον Παντελή Γιαννουλάκη είναι πως τουλάχιστον πρόκειται για αξιόλογο συγγραφέα τα υπόλοιπα είναι υπό αίρεση.. -η τακτική του τον καιρό που τον διάβαζα ήταν να μπλέκει πολλά πράγματα ταυτόχρονα σε έναν θαυμάσιο (όμως) αχταρμά («του βγάζω το καπέλο» που λένε).

Το «Μυστική Ελλάδα» είναι ένα καλό λαογραφικό πόνημα το οποίο συνήθως αντλεί τις πληροφορίες του από παλαιότερες λαογραφικές πηγές (βρες τις καθώς τίποτε δεν συγκρίνεται με το πρωτότυπο) - όμως αυτό ΔΕΝ σημαίνει ότι κάθε τι που γράφει είναι θέσφατο ή αληθινό.

Edited by - XD on 14/09/2006 10:03:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 10:42:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Αν έχει να πει κάτι γιατί δε το λέει να τους αποστομώσει?

Ελα ντε!Φερε μας αποδειξεις Αντα!

quote:
Για παραδειγμα,
Εσυ ΑΖΑΧ_ΧΑΖΑ , διατειθεσε να αλλαξεις την υπογραφη σου?
Εχεις την μαγκινα το κανεις?

Φυσικα αυτο ισχυει και για ολους τους υπολοιπους
Οπως medtech.gigenis,ellovos,Imperator και με μεγαλη μου λυπη εσυ jonniebegood που ανοιξες αυτο το θεμα.
Τι ειστε διατεθημενοι να χασετε?


Α)Την θεση μας στο συμβουλιο των Ολυμπιων?
Β)Θα μας απολυσουν απο την CIA?
Γ)Θα μας δωσουν δυσμενη μεταθεση στο Α Κενταυρου?
Δ)θΑ απωλεσουμε λιγες χιλιαδες εγκεφαλικα κυτταρα ακομα με αυτα που ακουμε?

Αληθεια ποιο το προβλημα σου με εμενα και τους Elovo Imperator,Gigeni και JBG?Κανεις απο μας δεν σε ειρωνευτηκε προσωπικα,ΑΠΟΔΕΙΞΕΙΣ ΖΗΤΗΣΑΜΕ.

Αποδειξεις ΕΧΕΙΣ?


quote:
Δεν το κανω για ολους εσας που προανεφερα,αλλα γιατι εχω λαβει απο αξιολογα μελη του forum(κατα την γνωμη μου)καποια e-mail και εχω δει αληθινο ενδιαφερον ως προς το θεμα.


Να υποθεσω οτι για σενα ΑΞΙΟΛΟΓΟΣ ειναι οποιος ΔΕΝ ζηταει αποδειξεις...

quote:
Και τελος δεν προθημοποιουμε να συνεχιστει απο μερους μου αυτη η συζητηση μεχρι να σας μεταφερω τις 'αποδειξεις' που αναζητατε.
Τοτε θα ξανανα ανοιξω το θεμα αυτο για να καταθεσω τις αποδηξεις και θα δω και τι γραψατε.


ΑΜΗΝ ΚΑΙ ΠΟΤΕ.Φερε τις,τις ερμες...

quote:
η medtech πιθανον να παιζει την ιδιοτητα της που εχει σαν δρακονιανη πρακτορισα που ειναι να παρασερνει τους ελληνες με την γοητεια της

Φυσικα...

quote:
Ποιο ζωάκι του δάσους χτίζει τη φωλιά (;) του με χαλίκια και λάσπη;;;
Κι αν δεν είναι φωλιά τι είναι;

[Σημ. Το «οικοδόμημα» έχει μέγεθος όσο μια παλάμη.]


Στην απαντησε με προλαβε ο Τζονι!

XD ευχαριστουμε για τις πληροφοριες.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 10:53:07  Εμφάνιση Προφίλ
Πωπω τι μαθαίνω???
φίλη μου medtech είσαι δρακονιανή???
και πώς δεν το είχα καταλάβει? φτού! τόσα βιβλία που είχα διαβάσει πήγαν χαμένα! Κάνεις και βζίνν βζούνν???
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 11:30:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
αν καποια ατομα εχουν προβλημα λογο μη κατανοησης αυτοι πρεπει να προσπαθησουν να καταλαβουν τι λεει η υπογραφη του αζαχ χαζα
και οχι να χωρευουν χιλια ατομα στον σκοπο που καρφωθηκε στο κεφαλι ενος ατομου

gigenis, θα πρέπει να υπάρξει κι η κατανόηση για ποιούς λόγους κρίνεται απαραίτητη η αφαίρεση της επίμαχης φράσης από την υπογραφή του ΑΖΑΧ_ΧΑΖΑ.
Οι λόγοι έχουν αναλυθεί αρκετά οπότε θα μπορούσε κάποιος που δεν τους κατανοεί να κοιτάξει και στα μηνύματα γίνεται η σχετική συζήτηση για αυτό το θέμα όσο και στους Κανονισμούς Λειτουργίας των Συζητήσεων.
Αν κάποιος το πράξει αυτό θα καταλάβει οτι το θέμα δεν αφορά "τον σκοπό που καρφώθηκε στο κεφάλι ενός ατόμου".


=======================================================

AZAX_XAZA, δεδομένου οτι απόψε το βράδυ λήγει η διήμερη προθεσμία που σου είχε δοθεί, ο λογαριασμός σου θα απενεργοποιηθεί για το χρονικό διάστημα των 2 εβδομάδων.
Ευχόμαστε ειλικρινά μέσα σ' αυτό το διάστημα να κάνεις μια προσπάθεια να δεις τα πράγματα αφενός με λιγότερη συναισθηματική φόρτιση κι αφετέρου μέσα από έναν τρόπο θέασης που θα επεκτείνεται πέρα από τον προσωπικό.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
templier
Νέο Μέλος


30 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 12:18:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους templier
Επιτρέψατε μου μία παρατήρηση: Το όρος Πεντέλη φαντάζει πλέον σαν μία καραφλή γυναίκα. Για εμένα, το μέγα παράξενο της Πεντέλης είναι ότι εκεί που υπήρχαν δεντράκια πήρε φωτιά και αντί να φυτρώνουν με αναδάσωση ή με φυσικό τρόπο νέα δέντρα, ξεπετάγονται στην θέση τους μεζονέτες. Παράξενο; ίσως όχι και τόσο για αυτή την χώρα. Αλήθεια, μια και είμαστε σε προεκλογική περίοδο, έχει βρεθεί κανείς από τους υποψήφιους να κάνει κάποια πρόταση σχετικά;

"It is the mark of an educated mind to be able to entertain a thought without accepting it" - AristotleΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 12:25:19  Εμφάνιση Προφίλ
τί λες βρε φίλε templier??? και να χάσουν τις ψήφους των καταπατητών??? άσε που μερικές από τις βιλίτσες που σκάνε μύτη σε τέτοιες περιπτώσεις παίζεται να είναι και κάποιων πολιτικών! Κόρακας κοράκου μάτι βγάζει?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 59 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55 56 57 58 59
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.265625
Maintained by Digital Alchemy