ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 59
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2006, 07:01:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros
Λεφτεριά στον άσπρο σίφουνα. Ζηταμε άμεσα την ενεργοποίηση του λογαριασμού του, ινα βλέπομεν εις τας οθόνας των λαπτοπίων μας το λεμονοκουποστεφανωμένο κεφάλι του γαταρίου.

Ασε που ζηλέψαν όλοι με τις διακοπές του και θέλουμε κι εμείς...

Και άλλος ένας λόγος, εκεί που είναι θέλουμε να τον προστατέψουμε - και το γατάρι του εννοείται - από τις τυχόν σαδιστικές μποντάζ επιθέσεις των εξωγήινων που κάνουν ΠΛΠΛΠΛΛΠΛΛΠΛΛ....

Ψήφος υπέρ της αποποινικοποίησης του ΑΖΑΧ - άλλωστε ποτέ δεν έβλαψαν τα καθαρά τζάμια - και τα καθαρά μυαλά. Και στο καθαρό τζάμι - δεν φταίει το τζάμι που έπεσες πάνω του, αλλα εσύ που δεν πρόσεχες...

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2006, 07:55:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Καλημέρα σε όλες και όλους!

JbG ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, αλλά μάλλον δεν χρειάζονταν...

Αφού απλώς επανέλαβα λόγια άλλων...

Και στάσεις ζωής μπορώ να πω (τις οποίες εγώ προσεγγίζω θεωρητικώς, αφού πρακτικώς έχεις μία και μόνο ευκαρία στη ζωή σου να εφαρμόσεις)...

Οι δε φορείς αυτής της στάσης ζωής ενίοτε όχι μόνο διακήρυξαν τις απόψεις τους αυτές αλλά και πέθαναν για αυτές...

Και το καταπληκτικότερο: είναι διαχρονικές και διαπολιτισμικές...

Το είπαν οι 300 του Λεωνίδα που χτενίζονταν πριν πεθάνουν... Οι Σαμουράι που διάβαζαν στίχους πριν μονομαχήσουν... Οι αυτόχθονες αμερικανοί - οι κακώς λεγόμενοι και Ινδιάνοι - που παρατηρούσαν τον ουρανό πριν ξεχυθούν εναντίον του αμερικανικού ιππικού...

Θα μπορούσα να συμπληρώσω κι άλλα παραδείγματα!

Είναι πολύ απλό - τα πολλά λόγια είναι φτώχεια όμως κι εγώ έχω πει ήδη πάρα πολλά...

Το ανέκδοτο της μέρας:

"Η αξία του ηττημένου είναι που δίνει αξία στο νικητή"

(Κάθε άνθρωπος γεννιέται για να πεθάνει, άρα δίνει μια χαμένη εκ των προτέρων μαχη...)

Τουτέστιν η αξία του Θανάτου - ως αναντίρρητου γεγονός - καθορίζεται από την αξία της Ζωής...

(Πάει και ανάποδα όμως: "Η Ζωή ως γεγονός δεν χάνεται, άρα χαμένος είναι ο Θάνατος".)

Οπότε η αξία της Ζωής καθορίζεται από τη ποιότητα του Θανάτου...

Ουάου!!! Απογειώθηκα πρωί πρωί... Μάλλον θάχει πήξιμο η Βάρης Κορωπίου!!!

Προς αγαπητή Αμαλία: δεν πειράζει ας κάνω λάθος για τον ΑΖΑΧ_ΧΑΖΑ... Αλλά δεν παρατηρείται κι εσείς μια πτώση στη ποιότητα των forums της αναζήτησης γενικώς; Δεν αναρωτιέστε γιατί; Μήπως δεν φταίει ο ΑΖΑΧ_ΧΑΖΑ (και οι συν αυτώ φυσικά...) αλλά απλά οι άνθρωποι δεν ικανοποιούνται πια με τα βζιν βζουν;

Λέω, μήπως;

Δημήτρης

______
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2006, 12:23:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid
Johnnie μου ισχύει όπως ακριβώς το έγραψα.

Εννοώ ότι έστω και εάν σε μιά ακτινογραφία φαινόμαστε ίδιοι, όπως σωστά επεσήμανε ο dim kar, δεν είμαστε όλοι ίδιοι, τουλάχιστον προς το παρόν.
Έχω την δική μου άποψη, η όποια πιθανόν και να διαφέρει από την άποψη του κολλητού μου, και πραγματικά δεν έχω κανένα πρόβλημα γι΄αυτό. Δεν μου αρέσουν οι ίδιες απόψεις και συμπεριφορές που είναι ίδιες μόνο για συναισθηματικούς λόγους.
Επιλέγω εγώ για την ζωή μου γιατί εγώ θα λάβω τα αποτελέσματα των επιλογών μου.

Ο dim kar πέρασε το δικό του μήνυμα και εγώ το δικό μου.

Dim kar πιστεύω ότι απάντησα στο μήνυμά σου.
Μπήκα στο foscaving, φοβήθηκα βλέπεις μην μου καεί το video!!! Μου άφησε εξαιρετικές εντυπώσεις.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2006, 14:52:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

dim.kar

Καλημέρα σε όλες και όλους!

JbG ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, αλλά μάλλον δεν χρειάζονταν...



καλα λογια?

χαχαχα!

σ εκανα να νιωσεις αβολα, ε?

θαπρεπε να πω "η εκ Βομβαης επι χρημασι εκδιδομενη υπερηλιξ"


Δημητρη το ξερεις οτι δεν κανω κοπλιμεντα, ουτε χαϊδευω αυτια - λεω αυτο που εισπρατω, αυτο που νιωθω, αυτο που "βλεπω"

και εχω κουσουρι με την αληθεια


quote:

pyramid

Johnnie μου ισχύει όπως ακριβώς το έγραψα.

Εννοώ ότι έστω και εάν σε μιά ακτινογραφία φαινόμαστε ίδιοι, όπως σωστά επεσήμανε ο dim kar, δεν είμαστε όλοι ίδιοι, τουλάχιστον προς το παρόν.



μα και στην ακτινογραφια δεν φαινομαστε ιδιοι γλυκεια μου - τα κρανια μας και η οδοντοστοιχια μας διαφερουν

ο θανατος μας εξομοιωνει...


quote:

Έχω την δική μου άποψη, η όποια πιθανόν και να διαφέρει από την άποψη του κολλητού μου, και πραγματικά δεν έχω κανένα πρόβλημα γι΄αυτό.



και πολυ καλα κανεις


quote:

Δεν μου αρέσουν οι ίδιες απόψεις και συμπεριφορές που είναι ίδιες μόνο για συναισθηματικούς λόγους.



ουτε εμενα - αλλά υπονοεις κατι αναφεροντας το?


quote:

Επιλέγω εγώ για την ζωή μου γιατί εγώ θα λάβω τα αποτελέσματα των επιλογών μου.



σωστα!

περπατας το μονοπατι σου

αλλά ο προορισμος ολων μας ειναι κοινος

το ταξιδι διαφερει...


χαιρεσθε απαντες!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2006, 14:54:46  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Και στο καθαρό τζάμι - δεν φταίει το τζάμι που έπεσες πάνω του, αλλα εσύ που δεν πρόσεχες...

Eγραψες σάτυρε!! Απλά κορυφαίο!

Ρε παιδιά μην κάνετε κι έτσι... σε λίγο θα'ναι πάλι κοντά μας... αλί από μερικούς άλλους που έφυγαν for good...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2006, 19:33:45  Εμφάνιση Προφίλ
Και αφού φίλοι μου σας αρέσουν οι σοφές φράσεις... διαβάστε και αυτό:
Ο ΜΟΝΟΣ ΑΘΑΝΑΤΟΣ ΕΙΝΑΙ Ο ΘΑΝΑΤΟΣ
λίγο μακάβριο δεν το κάναμε?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2006, 01:42:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Παρατήρησα κάτι που μου έχει κάνει εντύπωση. Πολλοί, σε διάφορα τόπικ, κοροϊδεύουν και ειρωνεύονται «ειδήμονες ερευνητές» (Γιαννουλάκης, Γιαννόπουλος, Φουράκης, Πάλμος, Κεραμυδάς κ.λ.π κ.λ.π) για τις μπαρούφες που λένε και γράφουν. Συμφωνώ και επαυξάνω, και’ γώ μαζί τους.
Όταν όμως γίνεται λόγος για τον Μπαλάνο, τότε όλοι σηκώνουν τα χέρια ψηλά και μιλάνε για την εξαίρεση του κανόνα. Και ερωτώ: Από πού κι ως που; Τι είναι αυτό που κάνει τον Μπαλάνο να ξεχωρίζει από τους προαναφερθέντες «ερευνητές»; Κοροϊδεύουμε τους άλλους που μιλάνε για έρπουσες σκιές, ούφο, κ.λ.π ενώ για τον Μπαλάνο που έλεγε τα ίδια, το βουλώνουμε. Θα μου πείτε, μα ο Μπαλάνος ασχολήθηκε σοβαρά με το θέμα, και οι άλλοι το γελοιοποίησαν.

Όταν ένας άνθρωπος που λέει ότι στην Πεντέλη έγινε πόλεμος μεταξύ εξωγήινων και Πεντελιωτών οι οποίοι βαστούσαν όπλα Tόμσον, πόσο σοβαρά μπορεί να τον πάρει κανείς; (Μετά έλεγε ότι δεν το’ πε) Όταν μεταφράζει βιβλία μαγείας και αποκρυφισμού, πόσο σοβαρά μπορεί να τον πάρει κανείς; Όταν μιλάει για έρπουσες σκιές και τον Κθούλου, πόσο σοβαρά μπορεί να τον πάρει κανείς; Όσο σοβαρά μπορεί να πάρει κανείς τον Γιαννουλάκη.

Το ότι ο Μπαλάνος δεν παραδέχεται ότι πάνε σατανιστές στη Σπηλιά της Πεντέλης, ή ότι η Σπηλιά δεν έχει ραδιενέργεια ή ότι δεν παραδέχεται την θεωρία της κούφιας γης (και που καλά κάνει για όλα αυτά) πάει να πει, ότι συγκαταλέγεται στους έγκυρους ερευνητές; Να με συγχωρείτε, αλλά ο μόνος σύγχρονος έγκυρος ερευνητής που μου έρχεται στο μυαλό, είναι εκείνο το παλικάρι ο ΠΑΝΕΙΟΣ. Όποιος τον διαβάσει θα καταλάβει. Αλλά και όποιος τον γνωρίζει καταλαβαίνει καλύτερα.

Μήπως να αφήσουμε για τους συναισθηματισμούς και τις συμπάθειες και να το δούμε λίγο πιο λογικά;

Και πότε θα έρθει, αν έρθει εκείνη η στιγμή που θα αποτινάξουμε από πάνω μας όλη αυτή την «υπερφυσική» μπουρδολογία των «ερευνητών» και να σταματήσουμε να μιλάμε για πράγματα ΥΠΕΡ της Φύσης, (κατά προτίμηση των «ερευνητών» «διαολοσκότεινα») όταν δεν υπάρχει τίποτα πάνω απ’ αυτήν;


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2006, 04:39:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Όταν όμως γίνεται λόγος για τον Μπαλάνο, τότε όλοι σηκώνουν τα χέρια ψηλά και μιλάνε για την εξαίρεση του κανόνα. Και ερωτώ: Από πού κι ως που; Τι είναι αυτό που κάνει τον Μπαλάνο να ξεχωρίζει από τους προαναφερθέντες «ερευνητές»;

Πολύ καλό το ερώτημα φίλε Ntavelis666,
και ίσως και να έχεις και δίκιο.

Μου φαίνεται όμως ότι ο Μπαλάνος όλα αυτά τα χρόνια έχει επιδείξει μια πιο σεμνή παρουσία στον χώρο από τα άλλα ονόματα που αναφέρεις. Τα γραπτά του, τουλάχιστον αυτά που έχω διαβάσει, έχουν μία σοβαρότητα που λείπει από πολλούς ερευνητές του παράξενου όχι μόνο στην Ελλάδα αλλά και στο εξωτερικό. Τώρα βέβαια δεν μπορώ να ξέρω τις σκοπιμότητες και τις σκοτεινές πτυχές που μπορεί να έχει ο καθένας. Εγώ κρίνω αυτά που διαβάζω και με βάση αυτά δεν μπορώ να πω ότι ο Μπαλάνος είναι "έγκυρος" (πως ερμηνεύεται η εγκυρότητα στο χώρο του παράξενου άλλωστε;) αλλά μπορώ να πω ότι με κάνει και σκέφτομαι ένώ πολλοι άλλοι στο χώρο με κάνουν και γελάω.

quote:
Να με συγχωρείτε, αλλά ο μόνος σύγχρονος έγκυρος ερευνητής που μου έρχεται στο μυαλό, είναι εκείνο το παλικάρι ο ΠΑΝΕΙΟΣ. Όποιος τον διαβάσει θα καταλάβει. Αλλά και όποιος τον γνωρίζει καταλαβαίνει καλύτερα.

Το παληκάρι δεν γνωρίζω προσωπικά, αλλά διαβάζω την σελίδα του εδώ και καιρό, όπως και τους ίρανον, όπως και το βιβλίο που έβγαλε ο jonniebegood και το έχει βάλει online. Και αυτά τα γραπτά με κάνουν να σκέφτομαι και όχι να γελάω.

Προσωπική εμπειρία δεν έχω και δεν μπορώ να κρίνω ιδίοις όμασι.

Αυτή είναι η διαφορά μας και αυτό πραγματικά είναι που δίνει στην δική σου την γνώμη και των άλλων που έχουν φάει τα βουνά με το κουτάλι μεγαλύτερη βαρύτητα στο θέμα.

Εγώ το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να διαβάζω και να σκέφτομαι.

Infinitum Finitum ProducitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/09/2006, 10:51:06  Εμφάνιση Προφίλ
Ο Μπαλάνος εξαργυρώνει την ώριμη ή καλύτερα αδιάφορη στάση που επέδειξε απέναντι στα ΜΜΕ τα τελευταία χρόνια.

Τώρα φήμες για πράγματα που υποτίθεται ότι είπε ή έκανε ο Μπαλάνος κυκλοφορούν σε βιβλία άλλων «ερευνητών» οι οποίοι πλούτισαν με λογοκλοπές ολόκληρων τμημάτων έργων του (κάπου εκεί πράγματι μπορείς να βρεις και φήμες για τα «όπλα Thompson» κ.α. -όνομα βιβλίου, σελίδα και συγγραφέα δεν λέω, υπολήψεις δεν θίγω)..

Όσον αφορά τα βιβλία περί της Πεντέλης θα εκφράσω μια υποκειμενική γνώμη την οποία δεν πρόκειται να συζητήσω περαιτέρω με κανέναν διότι .. είναι υποκειμενική!

Λοιπόν υπάρχουν βιβλία δυο κατηγοριών, εκείνα που ευχαρίστως ξανά διαβάζω και εκείνα που τα διάβασα μια φορά και τέλος, ότι είχαν να μου πουν οι «ερευνητές τους» το έβρισκα και μόνος μου στην βιβλιοθήκη μου.. -τα βιβλία του Μπαλάνου για εμένα ανήκουν στην πρώτη κατηγορία.

Edited by - XD on 26/09/2006 10:52:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 08:53:19  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλοι μου, εδώ ισχύει μια παλιά παροιμία που λέει "μαζί με τα ξερά καίγονται και τα χλωρά". Μόνο που το δύσκολο εδώ είναι να ξεχωρήσεις ποιά τελικά είναι πραγματικά τα ξερά και ποιά τα χλωρά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 15:51:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

A. Kircher

Μου φαίνεται όμως ότι ο Μπαλάνος όλα αυτά τα χρόνια έχει επιδείξει μια πιο σεμνή παρουσία στον χώρο από τα άλλα ονόματα που αναφέρεις.



γεγονος


quote:

Εγώ κρίνω αυτά που διαβάζω και με βάση αυτά δεν μπορώ να πω ότι ο Μπαλάνος είναι "έγκυρος" (πως ερμηνεύεται η εγκυρότητα στο χώρο του παράξενου άλλωστε;) αλλά μπορώ να πω ότι με κάνει και σκέφτομαι ένώ πολλοι άλλοι στο χώρο με κάνουν και γελάω.


ειναι ενα τεστ εγκυροτητας κι αυτο φιλτατε - το να σε προβληματιζουν αυτα που διαβαζεις κι οχι να σε κανουν να γελας

εγκυροτητα δε σε αυτον τον τομεα, δεχομαι μονο την βιωματικη


quote:

quote:

Να με συγχωρείτε, αλλά ο μόνος σύγχρονος έγκυρος ερευνητής που μου έρχεται στο μυαλό, είναι εκείνο το παλικάρι ο ΠΑΝΕΙΟΣ.


Το παληκάρι δεν γνωρίζω προσωπικά,



βιωματικοτατος ο Θανασης - διαβαστε το Αδηλη Ελλαδα και θα καταλαβετε...


quote:

αλλά διαβάζω την σελίδα του εδώ και καιρό, όπως και τους ίρανον, όπως και το βιβλίο που έβγαλε ο jonniebegood και το έχει βάλει online. Και αυτά τα γραπτά με κάνουν να σκέφτομαι και όχι να γελάω.



απαντω και στον φιλο μου τον Νταβελη11880

ο καθε βιωματικος συγγραφεας προσθετει ενα κομματακι της πραγματικοτητας, οπως την αντιλαμβανεται απο την οπτικη του γωνια

αν δεν συνεβαινε ετσι, θα ηταν σαν να προσθεταμε λευκα κομματια παζλ σε μια εικονα του πυργου του Αιφελ


quote:

Αυτή είναι η διαφορά μας και αυτό πραγματικά είναι που δίνει στην δική σου την γνώμη και των άλλων που έχουν φάει τα βουνά με το κουτάλι μεγαλύτερη βαρύτητα στο θέμα.



ο καθενας απο το μετεριζι του θαλεγα


quote:

Εγώ το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να διαβάζω και να σκέφτομαι.



πολυ καλα κανεις φιλε μου, αλλά θα σου προτεινα, χωρις παρεξηγηση, ταυτοχρονα να βγεις και να συναντησεις την Φυση


quote:

Νταβελης11880

Να με συγχωρείτε, αλλά ο μόνος σύγχρονος έγκυρος ερευνητής που μου έρχεται στο μυαλό, είναι εκείνο το παλικάρι ο ΠΑΝΕΙΟΣ. Όποιος τον διαβάσει θα καταλάβει. Αλλά και όποιος τον γνωρίζει καταλαβαίνει καλύτερα.



ρε συ Νταβελη, ξερεις ποσο εκτιμω τον Θαναση, ξερεις ποσο εκτιμω εσενα, ξερεις ποσο εκτιμω τον Αντρεα, ξερεις ποσο εκτιμω τον Μπαλανο, ξερεις ποσο εκτιμω διαφορους ανθρωπους

και εκτιμω τον καθενα για αυτο που ειναι - ο γνησιος εαυτος του

δεν ειμαστε ολοι ιδιοι κι αυτο ειναι που αξιζει - η διαφορετικοτητα μας


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/09/2006, 16:05:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

XD

Ο Μπαλάνος εξαργυρώνει την ώριμη ή καλύτερα αδιάφορη στάση που επέδειξε απέναντι στα ΜΜΕ τα τελευταία χρόνια.



συμφωνω


quote:

Όσον αφορά τα βιβλία περί της Πεντέλης θα εκφράσω μια υποκειμενική γνώμη την οποία δεν πρόκειται να συζητήσω περαιτέρω με κανέναν διότι .. είναι υποκειμενική!

Λοιπόν υπάρχουν βιβλία δυο κατηγοριών, εκείνα που ευχαρίστως ξανά διαβάζω και εκείνα που τα διάβασα μια φορά και τέλος, ότι είχαν να μου πουν οι «ερευνητές τους» το έβρισκα και μόνος μου στην βιβλιοθήκη μου.. -τα βιβλία του Μπαλάνου για εμένα ανήκουν στην πρώτη κατηγορία.



εδω να πω για οσους δεν το γνωριζουν οτι ο Μπαλανος εχει γραψει και ενα βιβλιο επιστημονικης φαντασιας, τους ονειροτοπους της γης, εκδοσεις Ωρορα

η γνωμη μου ως ανθρωπου που εδω και χρονια απο λογοτεχνια διαβαζει μονο επιστημονικη φαντασια;

καταπληκτικο

ΥΓ. επειδη το κυτιον παραπονων εκλεισε προσωρινα, γκρινιαζω εδω

προσπαθω επι ωρες να στειλω αυτα τα δυο μηνυματα, και το κατορθωσα τωρα, αφου εκανα λογκ αουτ μεταξυ τους

ειλικρινα δεν βρισκω χρονο για να συζητω στο εσωτερικα τις τελευταιες μερες, επειδη μου παιρνει ωρες για να στειλω ενα ποστ...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2006, 09:01:29  Εμφάνιση Προφίλ
quote:


quote:

XD

Ο Μπαλάνος εξαργυρώνει την ώριμη ή καλύτερα αδιάφορη στάση που επέδειξε απέναντι στα ΜΜΕ τα τελευταία χρόνια.



συμφωνω


quote:

Όσον αφορά τα βιβλία περί της Πεντέλης θα εκφράσω μια υποκειμενική γνώμη την οποία δεν πρόκειται να συζητήσω περαιτέρω με κανέναν διότι .. είναι υποκειμενική!

Λοιπόν υπάρχουν βιβλία δυο κατηγοριών, εκείνα που ευχαρίστως ξανά διαβάζω και εκείνα που τα διάβασα μια φορά και τέλος, ότι είχαν να μου πουν οι «ερευνητές τους» το έβρισκα και μόνος μου στην βιβλιοθήκη μου.. -τα βιβλία του Μπαλάνου για εμένα ανήκουν στην πρώτη κατηγορία.



εδω να πω για οσους δεν το γνωριζουν οτι ο Μπαλανος εχει γραψει και ενα βιβλιο επιστημονικης φαντασιας, τους ονειροτοπους της γης, εκδοσεις Ωρορα

η γνωμη μου ως ανθρωπου που εδω και χρονια απο λογοτεχνια διαβαζει μονο επιστημονικη φαντασια;

καταπληκτικο

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr



Συμφωνώ απόλυτα, πρόκειται για εξαιρετικό συγγραφέα!

Edited by - XD on 28/09/2006 09:03:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2006, 17:57:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
εδω να πω για οσους δεν το γνωριζουν οτι ο Μπαλανος εχει γραψει και ενα βιβλιο επιστημονικης φαντασιας, τους ονειροτοπους της γης, εκδοσεις Ωρορα

Ναι το είχα διαβάσει παλιά και μου έκανε πολύ καλή εντύπωση. Επίσης έχει κάνει και πάρα πολλές μεταφρασεις, επιστημονική φαντασία και λογοτεχνία τρόμου, οι οποίες είναι όλες τους πολύ καλές.

quote:
πολυ καλα κανεις φιλε μου, αλλά θα σου προτεινα, χωρις παρεξηγηση, ταυτοχρονα να βγεις και να συναντησεις την Φυση

Σωστός...αν και εδώ που είμαι η ελληνική φύση είναι λίγο μακριά. Τώρα η φύση, θα μου πεις, είναι μία παντού και η επαφή μαζί της σου ανοίγει άλλους ορίζοντες. Συμφωνώ, αλλά σαν τις ελληνικές ομορφιές δύσκολα βρίσκεις.

Infinitum Finitum ProducitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/09/2006, 19:42:52  Εμφάνιση Προφίλ
A. Kircher σε ποιά πόλη των ΗΠΑ μένεις?


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2006, 02:51:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Γειά σου φίλη Avallon,
τα τελευταία τέσσερα χρόνια δουλεύω στην Φλόριντα, σε μια πόλη που λέγεται Gainesville, δεν νομίζω να την ξέρει κανείς.
Πιο παλιά είμουνα στο Wisconsin και στο Σικάγο.


Infinitum Finitum ProducitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2006, 07:48:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Βρε A. Kircher, το Gainesville ή το Wisconsin είναι κοντά στην πολιτεία της Νεμπράσκα ή καμία σχέση?

Just curiosity!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/09/2006, 19:20:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Φίλε Dying Incubus,
η Νεμπράσκα είναι "σχετικά" κοντά στο Wisconsin μία ώρα περίπου με το αεροπλάνο.

Παιδιά, συγνώμη αν βγαίνω εκτός θέματος αλλά μιας και ο jonniebegood (και πολύ καλά έκανε) μου είπε να βγώ να συναντήσω την φύση δείτε και τα ωραία που έχω εδώ. Μπορεί να μην έχουμε βουνά και σπηλιές αλλά έχουμε κροκοδειλέους κάργα.

Infinitum Finitum ProducitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

chrisostseska
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/10/2006, 13:32:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chrisostseska
επαψε η πεντελη να ειναι βουνο μυστηριων?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2006, 08:59:58  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε μου, δεν έπαψε η Πεντέλη να είναι βουνό μυστηρίων... απλά μετά από σχεδόν 50 σελίδες στο φόρουμ... τί άλλο νέο να γραφτεί?
Αν κάποιος συμφορουμίτης έχει μια νέα εμπειρία να μοιραστεί μαζί μας να είσαι σίγουρος πως αυτή θα γραφτεί...
Αλήθεια... τις διάβασες όλες αυτές τις σελίδες?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
chrisostseska
Νέο Μέλος


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2006, 16:46:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους chrisostseska
τις περισσότερες.τελευταία δεν γραφόταν και τίποτα σοβαρό βέβαια.
το τοι γράφτηκαν 50 σελίδες δεν λέει τίποτα.Μάλλον έχουν πάψει οι περισσότεροι να ασχολούνται με την πεντέλη γενικώς.
θα ανέβαζα καμία φωτογραφία από αυτες τις μερες με την ομίχλη στην κορυφή αλλά δεν ξέρω πως γίνεται...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/10/2006, 19:59:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros
Το οτι δεν γραφουν τιποτα καινουριο στο φορουμ δεν σημαινει οτι επαψαν και ολοι να ασχολουνται. Δεν σημαινει οτι το βουνο εχει αδειασει απο επισκεπτες, και ουτε οτι επαψαν να συμβαινουν παραξενα γεγονοτα (φυσικά και οχι παραφυσικα, απλα ισως ακατανοητα). Αλλωστε να ξερεις οτι μερικες φορες καποιες εμπειριες που σου εμφανιζονται ως προσωπικες - σαν ενα προσωπικο δωρο καπως- δεν τις μοιραζεσαι ευκολα ουτε με τους κοντινους σου, ποσο μαλλον σε ενα φορουμ..

Οσο για ομορφες φωτογραφιες, απο αυτες υπαρχουν ενα σωρο... Παρε μια να εχεις δωρο απο μενα! Απο τη μερα με το ληστοτσιμπουσι στους Ασωματους πριν δυο βδομάδες....

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/10/2006, 03:53:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

A. Kircher

Παιδιά, συγνώμη αν βγαίνω εκτός θέματος αλλά μιας και ο jonniebegood (και πολύ καλά έκανε) μου είπε να βγώ να συναντήσω την φύση δείτε και τα ωραία που έχω εδώ. Μπορεί να μην έχουμε βουνά και σπηλιές αλλά έχουμε κροκοδειλέους κάργα.



βουνα δεν εχετε αλλά απο αγρια φυση σκιζετε μεγαλε!


quote:

chrisostseska

επαψε η πεντελη να ειναι βουνο μυστηριων?


stanfromgreece

Φίλε μου, δεν έπαψε η Πεντέλη να είναι βουνό μυστηρίων... απλά μετά από σχεδόν 50 σελίδες στο φόρουμ... τί άλλο νέο να γραφτεί?
Αν κάποιος συμφορουμίτης έχει μια νέα εμπειρία να μοιραστεί μαζί μας να είσαι σίγουρος πως αυτή θα γραφτεί...
Αλήθεια... τις διάβασες όλες αυτές τις σελίδες?


κατι νεο υπαρχει παντα παιδια

quote:

chrisostseska

τις περισσότερες.τελευταία δεν γραφόταν και τίποτα σοβαρό βέβαια.
το τοι γράφτηκαν 50 σελίδες δεν λέει τίποτα.Μάλλον έχουν πάψει οι περισσότεροι να ασχολούνται με την πεντέλη γενικώς.
θα ανέβαζα καμία φωτογραφία από αυτες τις μερες με την ομίχλη στην κορυφή αλλά δεν ξέρω πως γίνεται...



φιλτατε, ολοκληρο βιβλιο με στοιχεια παρουσιασα - γι αυτα εχεις κατι να πεις?

αν δεν σε καλυπτουν, υπαρχει και αποσπασμα απο το δευτερο βιβλιο μου περι του τι απεγινε η περιβοητη κουκλα της σπηλιας

ελπιζω να σου λυνω καποιες αποριες και να σου δημιουργω προβληματισμους...


http://www.johnniebegood.gr/book/book2koukla.htm


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2006, 10:28:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
«Ανάμεσα στο χώρο και το χρόνο, εκεί που συνορεύουν οι δίνες του αγνώστου με την ξεθωριασμένη πραγματικότητα, υπάρχουν τόποι μαγικοί, χώροι όπου ο άνθρωπος δεν κατόρθωσε ακόμα να στήσει το θρόνο του ορθολογισμού.
Η κατανόησή τους είναι τόσο μαγική, ώστε οι τροβαδούροι του μυστηρίου τους ερωτεύονται και τραγουδούν για χάρη τους τις μελωδίες των αιώνων. Αυτές οι μελωδίες φαντάζουν σαν να γεννήθηκαν μέσα από τα σπλάχνα του Ερέβους και από λόγια που έψαλαν οι ίδιοι οι θεοί.
Ο άνθρωπος μπορεί να βάζει κερί στ’ αυτιά του, ως νέος Οδυσσέας, ώστε να μην ακούει το κάλεσμα των άστρων, όμως κάποιοι τολμηροί κοίταξαν την αλήθεια κατάματα.
Τραγούδησαν τις μελωδίες που ηχούν από την μαγική φλογέρα του Πανός, χόρεψαν ανάμεσα στα ουρλιαχτά της Τρίμορφης Εκάτης, ξεστόμισαν τους χρησμούς της Μήδειας και άνοιξαν το κουτί της Πανδώρας.
Όταν τελείωσε αυτό το μαγικό πανηγύρι, ξεδίψασαν με το ποτό της ελευθερίας που τους κερνούσε ο λήσταρχος Νταβέλης στα λημέρια του…Ξέρω ότι άρχισε η σκέψη σας να στροβιλίζεται γύρω από το χώρο της Πεντέλης, προσπαθώντας και εσείς να ακούσετε τα κρυφά μυστικά που ψιθυρίζει ο διαβολικός ληστής, σε όλους όσους πίνουν το ποτό του. Άλλωστε, ο σκοπός αυτού του μαγικού πάζλ των σκέψεών μου, είναι να σας οδηγήσει στα κρυφά νοήματα του αινιγματικού πεντελικού χώρου, μέσω της νοητικής δίνης, που θα αποτελέσει την εσωτερική προσωπική σας Πύλη στο χώρο.
Έτσι, όταν κάπου παρακάτω θα σας δείξω κατάματα το πρόσωπο της Πεντέλης, δεν θα πετρώσετε, όπως εκείνοι οι άτυχοι που διψούσαν για το μυστήριο και έτυχε να αντικρίσουν το πρόσωπο της Μέδουσας.
Τώρα, το αν θα ανοίξετε μέσα από αυτή την περιήγηση, είσοδο προς την άβυσσο ή τα άστρα, είναι κάτι που πραγματικά εξαρτάται από εσάς». (Περιοδικό «Mystery», τ. 8)


Δεν ξέρω για’ σας παιδιά, εγώ πάντως ανατρίχιασα! Δεν ξαναπατάω το πόδι μου εκεί πάνω! Να’ ναι καλά ο ανωτέρω «ερευνητής» που μας έδειξε το πρόσωπο της Πεντέλης κατάματα!!! Μπορεί βέβαια να πετρώσαμε, αλλά μάθαμε επιτέλους την αλήθεια!
Ξύπνα Γκαντάρα!


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2006, 10:30:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
«Ανάμεσα στο χώρο και το χρόνο, εκεί που συνορεύουν οι δίνες του αγνώστου με την ξεθωριασμένη πραγματικότητα, υπάρχουν τόποι μαγικοί, χώροι όπου ο άνθρωπος δεν κατόρθωσε ακόμα να στήσει το θρόνο του ορθολογισμού.
Η κατανόησή τους είναι τόσο μαγική, ώστε οι τροβαδούροι του μυστηρίου τους ερωτεύονται και τραγουδούν για χάρη τους τις μελωδίες των αιώνων. Αυτές οι μελωδίες φαντάζουν σαν να γεννήθηκαν μέσα από τα σπλάχνα του Ερέβους και από λόγια που έψαλαν οι ίδιοι οι θεοί.
Ο άνθρωπος μπορεί να βάζει κερί στ’ αυτιά του, ως νέος Οδυσσέας, ώστε να μην ακούει το κάλεσμα των άστρων, όμως κάποιοι τολμηροί κοίταξαν την αλήθεια κατάματα.
Τραγούδησαν τις μελωδίες που ηχούν από την μαγική φλογέρα του Πανός, χόρεψαν ανάμεσα στα ουρλιαχτά της Τρίμορφης Εκάτης, ξεστόμισαν τους χρησμούς της Μήδειας και άνοιξαν το κουτί της Πανδώρας.
Όταν τελείωσε αυτό το μαγικό πανηγύρι, ξεδίψασαν με το ποτό της ελευθερίας που τους κερνούσε ο λήσταρχος Νταβέλης στα λημέρια του…Ξέρω ότι άρχισε η σκέψη σας να στροβιλίζεται γύρω από το χώρο της Πεντέλης, προσπαθώντας και εσείς να ακούσετε τα κρυφά μυστικά που ψιθυρίζει ο διαβολικός ληστής, σε όλους όσους πίνουν το ποτό του. Άλλωστε, ο σκοπός αυτού του μαγικού πάζλ των σκέψεών μου, είναι να σας οδηγήσει στα κρυφά νοήματα του αινιγματικού πεντελικού χώρου, μέσω της νοητικής δίνης, που θα αποτελέσει την εσωτερική προσωπική σας Πύλη στο χώρο.
Έτσι, όταν κάπου παρακάτω θα σας δείξω κατάματα το πρόσωπο της Πεντέλης, δεν θα πετρώσετε, όπως εκείνοι οι άτυχοι που διψούσαν για το μυστήριο και έτυχε να αντικρίσουν το πρόσωπο της Μέδουσας.
Τώρα, το αν θα ανοίξετε μέσα από αυτή την περιήγηση, είσοδο προς την άβυσσο ή τα άστρα, είναι κάτι που πραγματικά εξαρτάται από εσάς». (Περιοδικό «Mystery», τ. 8)


Δεν ξέρω για’ σας παιδιά, εγώ πάντως ανατρίχιασα! Δεν ξαναπατάω το πόδι μου εκεί πάνω! Να’ ναι καλά ο ανωτέρω «ερευνητής» που μας έδειξε το πρόσωπο της Πεντέλης κατάματα!!! Μπορεί βέβαια να πετρώσαμε, αλλά μάθαμε επιτέλους την αλήθεια!
Ξύπνα Γκαντάρα!


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/10/2006, 10:49:51  Εμφάνιση Προφίλ
Τί έγραψε ο ποιητής!!!
ανατρίχιασα...
μπρρρρρρ!!!
νοητική δίνη... πύλες στον χώρο...
ούτε εισαγωγή για εκπομπή του Χαρδαβέλλα να ήταν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2006, 16:55:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

αγνωστος ποιητης (ευγενης χορηγεια απο Νταβελης11880)

Η κατανόησή τους είναι τόσο μαγική, ώστε οι τροβαδούροι του μυστηρίου τους ερωτεύονται και τραγουδούν για χάρη τους τις μελωδίες των αιώνων. Αυτές οι μελωδίες φαντάζουν σαν να γεννήθηκαν μέσα από τα σπλάχνα του Ερέβους και από λόγια που έψαλαν οι ίδιοι οι θεοί.



προσωπικα ακουω τους τροβαδουρους να φωναζουν απο τα σπλαχνα του ερεβους ακατατανοητα στους κοινους θνητους μπινελικια, οπως "γαμω το καραμπινερ μου γαμω" ή "δεν φτανω να την βγαλω την πουτανα την λανιερα"

και ναι, οι Ελληνες Θεοι εριχναν και μπινελικια


quote:

όμως κάποιοι τολμηροί κοίταξαν την αλήθεια κατάματα.



ποιοι καλε?


quote:

Όταν τελείωσε αυτό το μαγικό πανηγύρι, ξεδίψασαν με το ποτό της ελευθερίας που τους κερνούσε ο λήσταρχος Νταβέλης στα λημέρια του…



δηλαδη πηραν τα βουνα και εγιναν ληστες???

εμας εννοει ρε Νταβελη που παιρνουμε τα βουνα, κλεβουμε σκουπιδια και πλακωνομαστε στα κρασια στα λημερια μας (ασωματοι πχ)

μας πηραν χαμπαρι

quote:

Έτσι, όταν κάπου παρακάτω θα σας δείξω κατάματα το πρόσωπο της Πεντέλης, δεν θα πετρώσετε, όπως εκείνοι οι άτυχοι που διψούσαν για το μυστήριο και έτυχε να αντικρίσουν το πρόσωπο της Μέδουσας.



το εδειξε τελικα "καπου παρακατω", "καταματα", το προσωπο της Πεντελης?

πετρωσε κανεις στον καναπε του?

quote:

Ntavelis11880

Δεν ξέρω για’ σας παιδιά, εγώ πάντως ανατρίχιασα!


αναπουπουλιασα!!!


quote:

Δεν ξαναπατάω το πόδι μου εκεί πάνω!



ουτε εγω Νταβελη μου

πως την γλυτωσαμε στο τσακ, ε?


quote:

Να’ ναι καλά ο ανωτέρω «ερευνητής» που μας έδειξε το πρόσωπο της Πεντέλης κατάματα!!!



ναναι καλα, ναναι ο ανθρωπος!

αλλά το προσωπο της Πεντελης εγω δεν τοδα - πρεπει να χωσω χρημα για το δω?


quote:

Μπορεί βέβαια να πετρώσαμε, αλλά μάθαμε επιτέλους την αλήθεια!
Ξύπνα Γκαντάρα!



πεστην ρε Νταβελη την αληθεια εσυ που την διαβασες ολη την αποκαλυψη του ποιητη

εχει ρυτιδες το προσωπο της?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/10/2006, 18:17:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Σπέρα!!!

quote:

πεστην ρε Νταβελη την αληθεια εσυ που την διαβασες ολη την αποκαλυψη του ποιητη

εχει ρυτιδες το προσωπο της?


Αν αναφέρεστε στη Δούκισσα, τα 'χε τα χρονάκια της η σέξυ γιαγιά!!!

Δημήτρης

___________________
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2006, 01:00:55  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
προσωπικα ακουω τους τροβαδουρους να φωναζουν απο τα σπλαχνα του ερεβους ακατατανοητα στους κοινους θνητους μπινελικια, οπως "γαμω το καραμπινερ μου γαμω" ή "δεν φτανω να την βγαλω την πουτανα την λανιερα"

και ναι, οι Ελληνες Θεοι εριχναν και μπινελικια


Καλά, από μπινελίκια άλλο τίποτα!

Ειδικά αν έχει ξελυθεί και το "σουτιέν" από το κρολ
και σε σφίγγει και η ζώνη στα μπούτια!

Αλλά οι κοινοί θνητοί που βρίσκονταν στην επιφάνεια το γλίτωσαν
τελικά το βρωμόξυλο....


.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/10/2006, 11:21:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

Αλλά οι κοινοί θνητοί που βρίσκονταν στην επιφάνεια το γλίτωσαν
τελικά το βρωμόξυλο....




Οι κοινοί θνητοί έπρεπε να σου είχαν βάλει ένα ρεσώ κάτω από το σχοινί και να σου πούνε "έχεις πέντε λεπτά στη διάθεσή σου!"

Από την άλλη, γιατί να γλιτώσουν το βρωμόξυλο οι της επιφανείας ? Δε σε βοήθησαν όπως θα έπρεπε ?

Ας άκουγες τους εκπαιδευτές σου και δεν θα πάθαινες τίποτα. Εξάλλου, εγώ ξέρω τουλάχιστον έναν, έναν τυπά εκεί με ένα μούσι, που από το πρώτο μάθημα στον πύργο έλεγε ξανά και ξανα "μη τη σφίγγετε τη ζώνη, να είναι χαλαρά, να περνάνε τα δάκτυλα της παλάμης μέσα από τα ζωνάρια". Ο ... παθώς... μαθώς !

Άρε "Οδυσσέα", με το βουλοκέρι σου...



Το Τέρας της Σπηλιάς της Πεντέλης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 59 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55 56 57 58 59
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy