ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 59
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2006, 08:33:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου Ntavelis666, αυτές οι πανέμορφες φωτογραφίες τις οποίες παρέθεσες στο μήνυμα που απέστειλες στις 07/11/2006, 23:51:40 από ποιό μέρος είναι?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2006, 10:03:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko
.

Edited by - kroko on 09/11/2006 10:29:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2006, 10:08:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko
.

Edited by - kroko on 09/11/2006 10:30:03Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2006, 10:13:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko
Αξιολάτρευτε φίλε μου Νταβέλη, εγώ που δεν ενδιαφέρομαι καθόλου για τη μαγειρική, σε παρακαλώ να μου στείλεις εκείνη την καταπληκτική σου συνταγή για το μαγικό σουφλέ που φτιάχνεις ... σλούρπ, σλούρπ!

Δώστην μου εσύ, και εγώ όλο και σε κάποιον θα βρώ να τη δώσω, να την αξιοποιήσει...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2006, 11:03:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Αξιολάτρευτε φίλε μου Νταβέλη, εγώ που δεν ενδιαφέρομαι καθόλου για τη μαγειρική, σε παρακαλώ να μου στείλεις εκείνη την καταπληκτική σου συνταγή για το μαγικό σουφλέ που φτιάχνεις ... σλούρπ, σλούρπ!

Δώστην μου εσύ, και εγώ όλο και σε κάποιον θα βρώ να τη δώσω, να την αξιοποιήσει...


Χμμμ!
Μάλλον kroko μου, δεν τα πας και τόσο καλά με τα μαγειρέματα...
Για να κάνεις όμως κι εσύ μια αρχή, πάρε ένα δωράκι!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2006, 11:10:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko
quote:

Για να κάνεις όμως κι εσύ μια αρχή, πάρε ένα δωράκι!




Σε ευχαριστώ, αλλά κράτα τη, λέω να μη στη στερήσω τη ρόμπα

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2006, 11:15:23  Εμφάνιση Προφίλ
αμαν!!!!
Dying-Incubus... πού το βρήκες αυτό???
ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΟ ΜΟΥ!!!!
Μου το είχε κάνει δώρο η γυναίκα μου στην επέτειο των γάμων μας...

Μου το έκανε... γιατί στην επέτειο του αρραβώνα μας... της είχα πάρει ένα σετ... κατσαρόλες!

Οντως οι φωτογραφίες της προηγούμενης σελίδας ήταν καταπληκτικές!!!
Φίλε πές μας πού βρίσκεται το μέρος... με βλέπω να την κάνω για εκεί... αν μου επιτεθεί κανένα ιπτάμενο τηγάνι!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2006, 11:30:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko
quote:

Οντως οι φωτογραφίες της προηγούμενης σελίδας ήταν καταπληκτικές!!!
Φίλε πές μας πού βρίσκεται το μέρος... με βλέπω να την κάνω για εκεί...


Ρε σείς, η μία δείχνει τη γνωστή σπηλιά και η άλλη δείχνει μια τρύπα με νερό και χόρτα!

Δε νομίζετε, ότι ο ζήλος σας να ξεσηκωθείτε να δείτε μια τρύπα με νερό είναι λίγο υπερβολική;

Αυτό που σας τσίγκλησε ήταν προφανώς η "πρόσκληση" για τους Σπηλαιολόγους, που είπε το παληκάρι. Και σιγα, μη μείνετε εσείς απ έξω...

Λείπει η αλεπού απ το παζάρι;

Δε παίζετε κανένα εσωτερίστικο παιχνιδάκι, κανένα ποτηράκι, κανένα πνευματάκι...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2006, 11:34:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Ποδίτσα είναι, αγαπητέ μου, αλλά αν θες να το δεις ως ρόμπα no problem!

Αν το πάρω όμως εγώ λέω να το συνδυάσω όμως με τίποτα δερμάτινα παπουτσάκια που σκοπεύω να αγοράσω.
Αν όμως θελήσω τελικά να τα αγοράσω, κλάψε το ζωάκι που θα μου δώσει το δέρμα του...

Μην έχουμε κλάμματα λοιπόν, ε?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2006, 11:45:12  Εμφάνιση Προφίλ
ΑΑΑ! όλα κι'όλα...
Δεν ασχολούμαι με... πνεύματα και ποτηράκια...
μόνο με οινοπνεύματα και ποτηράκια...
ασε και είχα και την γιορτή μου εχτές... και είμαι κουρκουμπίνι σήμερα...
Αυτή η τρύπα με το νερό και τα χόρτα φίλε μου... είναι η φύση! και αν ζείς μέσα στην πόλη... και μία "μπουκίτσα" φύσης είναι αρκετή για να σε χορτάσει!
Σαν θέαμα είναι υπέροχο! Εχω και εγώ μερικές φωτογραφίες στο σπίτι μου με ανάλογα τοπία από διάφορα μέρη της Ελλάδας...Πελλοπόνησο, Χίο,Ρόδο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2006, 14:01:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko
quote:

Ποδίτσα είναι, αγαπητέ μου, αλλά αν θες να το δεις ως ρόμπα no problem!


Ποδίτσα; Μήπως τελικά είναι πιο πολύ πορδίτσα;

quote:

Αν το πάρω όμως εγώ λέω να το συνδυάσω όμως (...) με τίποτα δερμάτινα παπουτσάκια που σκοπεύω να αγοράσω.
Αν όμως θελήσω τελικά να τα αγοράσω, κλάψε το ζωάκι που θα μου δώσει το δέρμα του...

Μην έχουμε κλάμματα λοιπόν, ε?


Κοίταξε. Ισχύουν τα παρακάτω δύο αξιώματα.

Ο καθείς παίρνει αυτο που του αξίζει (1) και

ο καθείς φτάνει μέχρι εκεί που φτάνει (2)

Με βλέπεις να ιδρώνω; Με βλέπεις να κλαίω;

To "δάκρυ" που βλέπεις στον Κροκό είναι ... κροκοδείλιο! Μπορεί λοιπόν να είναι και δάκρυ από το ... πολύ γέλιο!

Φτάσε λοιπόν εκεί που μπορείς, και άμα κινήσεις να πάς να βρείς τα βουνά και τα λαγκάδια, να σου τυλίξω τίποτα πατάτες για το δρόμο. Είναι μακρύς, κουραστικός και δύσβατος.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/11/2006, 16:28:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Dying_Incubus
Φίλε μου Ntavelis666, αυτές οι πανέμορφες φωτογραφίες τις οποίες παρέθεσες στο μήνυμα που απέστειλες στις 07/11/2006, 23:51:40 από ποιό μέρος είναι?



quote:

kroko

Αξιολάτρευτε φίλε μου Νταβέλη, εγώ που δεν ενδιαφέρομαι καθόλου για τη μαγειρική, σε παρακαλώ να μου στείλεις εκείνη την καταπληκτική σου συνταγή για το μαγικό σουφλέ που φτιάχνεις ... σλούρπ, σλούρπ!


παιδες με κουφανατε αμφοτεροι!

ο ινκουμπους ρωταει τον Νταβελη απο "που" ειναι οι φωτογραφιες, ενω ειναι γνωστο οτι αφου ειναι του Νταβελη και τις ανεβασε εδω και οχι στα ιερα βουνα, ειναι απο την Πεντελη (εξαλλου η μια ηταν της σπηλιας)


ο κροκο θεωρει οτι ο ινκουμπους ρωταει για να παει, ενω ειναι γνωστο οτι δεν γινεται να στειλεις καποιον σε σημειο που ανακαλυψε ο Νταβελης στο βουνο, χωρις στιγμα gps


με την συνεχεια της παρεξηγησης, ομολογω οτι γελασα πολυ!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2006, 04:06:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Ας αναφέρω κι εγώ επί τροχάδην την εμπειρία μου από την Πεντέλη.

Κατ'αρχήν ανηφορίζοντας με το αμάξι μου τα οπίσθιά μου έπαθαν των παθών τους τον τάραχο αφού η πληθώρα καταραμένων λακούβων με έκανε να πηγαίνω πάνω κάτω, πάνω κάτω κτλ

Οταν έφτασα σχετικά ψηλά ξαπόστασα για λίγο, και έβγαλα με το κουνιστό μου τηλέφωνο μια ωραία φωτογραφία της πρωτεύουσας όπως φαινόταν από εκεί ψηλά. Πάρτε να 'χετε.


Πάρκαρα κάπου απομονωμένα και συνέχισα την πορεία μου πεζός, για να απολαύσω και τη μαγευτική βουνίσια φύση της περιοχής.

Μετά από λίγο περπάτημα, έφτασα σε ένα περίεργο, παλιό, εγκαταλελειμένο σπίτι. Οι τύχοι φιλοξενούσαν διάφορα συνθήματα πολιτικού, ερωτικού, ιδεολογικού και θρησκευτικού περιεχομένου.
Ωστόσο, αυτό που μου έκανε εντύπωση και με τρόμαξε αρκετά μπορώ να πω, ήταν μια ζωγραφιά ένός φρικτού δαιμονικού τέρατος σε έναν από τους τείχους του σπιτιού.

Παρα την τρομάρα που πήρα κατάφερα να φωτογραφίσω την εν λόγω ζωγραφιά με το κουνιστό μου τηλέφωνο.
Η ζωγραφιά στον τοίχο του σπιτιού είναι η παρακάτω.

Μπρρρ!! Και τώρα με πιάνει φόβος και τρέμουλο που την βλέπω.

Εν πάση περιπτώσει, κάθησα λίγο στο σπίτι, ώσπου μια παρέα που τριγυρνούσε στην περιοχή εκεί εμφανίστηκε. Βγάλαμε σαντουιτσάκια, κεφτεδάκια, κρασιά και λοιπά καλούδια. Οπως καταλαβαίνετε ακολούθησε μνημειώδες φαγοπότι.

Κατά τις απογευματινές ωρες, μια μυστηριώδης ομίχλη έκανε την εμφάνισή της, καλύπτοντας τα πάντα. Υστερα από λίγα λεπτά, η ομίχλη υποχώρησε, το τοπίο καθάρισε και τι να δω!!!?? Ενας από την παρέα είχε μεταμορφωθεί στο φρικτό αυτό τέρας που σας έδειξα στην φωτογραφία από τον τοίχο του σπιτιού!!! Ισως να ήταν το περιβόητο τέρας της σπηλιάς της Πεντέλης το οποίο ενίοτε τρομοκρατεί την περιοχή, δεν ξέρω.
Εχω βάσιμες υποψίες για την πραγματική ταυτότητα του τέρατος και στο περιοδικό μου ΑΚΛΑΥΤΟΝ, αυτού του μήνα, αναλύουν ύστερα από δική μου προτροπή κορυφαίοι σπηλαιολόγοι και ερευνητές το σκοτεινό αυτό ζήτημα.

Τελικά, μέσα στον πανικό μου,δεν πρόλαβα να ξεχωρίσω τα πρόσωπα της παρέας μπας και καταλάβω ποιος είναι το φοβερό αυτό τέρας και έτρεξα γρήγορα προς το αυτοκίνητό μου αγνοώντας κατά πολύ και ένα UFO που έβγαζε δυνατούς ήχους βζιν-βζουν και πέρασε στιγμιαία πάνω από το κεφάλι μου. Πάτησα τέτοια γκάζια που απορώ πώς δεν βρέθηκα σε κάνα γκρεμό του βουνού!! Τα λάστιχά μου βέβαια, σίγουρα θέλουν άλαγμα....

Κλείνοντας θα πρέπει να επισημάνω πως όλοι σας θα πρέπει να είστε ιδιαίτερα προσεκτικοί όταν ανεβαίνετε στα όρη και ειδικά στην Πεντέλη. Δε μπορώ να γνωρίζω περισσότερα, αλλά ένα σας λέω με σιγουριά.

Κάτι σατανικό και καταχθόνιο ζει ανάμεσά μας!!!

Ευλόγησον...

Lost in Necropolis

La ville de la mort


Edited by - Agnostic on 10/11/2006 04:12:57Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/11/2006, 07:01:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
Με αφορμή τις απίστευτες ανοησίες που διάβασα πιο πάνω -και δεν εννοώ την σατυρική παρέμβαση του Αγνόστικ-, διαπιστώνω για άλλη μια φορά το εξής παράδοξο. Το συγκεκριμένο τόπικ εξελίσσεται εδώ και δύο χρόνια περίπου και χαίρει άκρας θεαματικότητας στο φόρουμ του "Εσοτέρικα". Δεκάδες πληροφορίες έχουν περάσει από αυτό το τόπικ όπως και άλλα σε αυτό το φόρουμ, που αγγίζουν το θέμα της Πεντέλης από φυσιολατρική χροιά, όπως π.χ. και οι δεκάδες δημοσιεύσεις του φίλου μας "Νταβέλη" συνοδευμένες και από φωτογραφίες. Πολλές από αυτές έχουν και το χαρακτήρα της αυτοψίας αλλά και της αποκλειστικής πρωτο-δημοσίευσης από αυτό το φόρουμ. Αν είναι καλό και φρόνιμο αυτό είναι άλλο θέμα και όχι του παρόντος.

Όποιος έχει μπεί στον πειρασμό και στον κόπο να ανέβει στην Πεντέλη για να δεί την περίφημη σπηλιά, αποκλείεται να μην έχει προσέξει ότι στην Πεντέλη έχουν απομείνει ακόμα δέντρα, και σε κάποια σημεία αρκετά και μάλιστα ψηλά. Στη διαδρομή με το αυτοκίνητο για τη σπηλιά, περνά ο δρόμος από πολλά σημεία με δέντρα! Τα δέντρα λιγοστεύουν βέβαια πλησιάζοντας την περιοχή των λατομείων, αλλά όλη η Πεντέλη δεν είναι δα και τα λατομεία. Με λίγη προσεκτική παρατήρηση -ναι, εντάξει, είναι δύσκολη εργασία αυτό- διαπιστώνει κανείς, ότι η αναλογία του κατεστραμένου από τα λατομεία τμήματος του βουνού είναι στην πραγματικότητα πιο μικρή άπ όσο θα περίμενε κανείς.

Μήπως η λαχτάρα για αυτά τα περιβόητα "αλλόκοτα φαινόμενα" κάνει όσους ασχολούνται με αυτή τη σπηλιά να μη βλέπουν τίποτε άλλο, πέρα από "αλλόκοτα φαινόμενα" ? Μήπως αυτή η λύσσα για την συνάντηση με το "παράξενο" κάνει την ματιά του επίδοξου "αναζητητή" να βλέπει μόνο τα "παραφυσικά" ? Κάτι σαν τη ματιά μέσα από την κλειδαρότρυπα ? Αγνοούμε όλα τα άλλα, πολλές φορές προφανή και αυτονόητα, για να βαφτίσουμε το παραμικρό "αλλόκοτο" φαινόμενο ? Τόσο επικίνδυνη είναι η επίδραση του καθαρού βουνίσιου αέρα στον μέσο κάτοικο της τσιμεντούπολης ?

Το χιλιοταλαιπωρημένο θέμα με τα κατασκευασμένα "παράδοξα" και "φαινόμενα" αυτής της σπηλιάς έχει κοπάσει κάπως αυτόν τον καιρό. Πιθανότατα επειδή τα ΜΜΕ ανακάλυψαν άλλους μόσχους σιτευτούς. Τι θα γίνει άμα θυσιαστούν και αυτοί ? Θα ξαναβγεί πάλι όλη αυτή η ανοησία από την κατάψυξη? Θα ξανανέβουν όλες εκείνες οι καρικατούρες εξερευνητών να μας υποβάλλουν ξανά και ξανά τις ενορχηστρωμένες τους ανοησίες και τις αυθαίρετες "επιστημονικές" τους αλήθειες? Τουλάχιστο θα πρωτοτυπήσουν αυτή τη φορά ή θα δούμε ξανά και ξανά τις ίδιες ανοησίες ? Τα δεκάδες πονήματα, η αστείρευτη φαντασία και ο αχταρμάς του "copy-paste" από το Ιντερνέτ, οι δεκάδες "ερευνητές" που προωθούν τα καρτέλ των εκδοτικών οίκων και οι νεόπλουτοι προαγωγοί τους είναι μόνο μια ένδειξη για την ανεξάντλητη πηγή εσόδων που προσφέρει το θέμα. Ξέρετε τι είναι για ένα παιδί του μεροκάματου να του τάζουν ξαφνικά βολτίτσες με το κοτεράκι? Μέχρι και τους Ναϊτες Ιπότες θα δεί να καλπάζουν στη σπηλιά την επόμενη φορά που θα βρεθέι "τυχαία" εκεί.

Η υπόθεση με αυτή τη σπηλιά έχει καταντήσει αηδία. Άν δεν υπήρχε φαρδύς δρόμος, ώστε να ανεβαίνουν ολόκληρα στίφη με τα αυτοκίνητα και τα μηχανάκια τους μέχρι ακριβώς μπροστά την είσοδο -κάποιοι μπαίνουν με τα 4x4 τους ακόμα πιο μέσα- και άν η σπηλιά δεν ήταν βατή, αλλά ήταν στενή η είσοδός της ή κάθετη, ώστε να είναι κοπιαστική, επίπονη και επικίνδυνη η είσοδος σε αυτήν, άν χρειαζόταν ειδικό εξοπλισμό και δεκάδες μέτρα σχοινιού για να φτάσει κανείς εκεί, ούτε ένας δεν θα ασχολούταν με τα "αλλόκοτα φαινόμενα" που μας παρουσιάζει πιά και "η κουτσή Μαρία" της "αναζήτησης"! Δεν είναι η δομή της, το περιεχόμενό της ή η γεωγραφία της σπηλιάς, που την έχει μετατρέψει σε θέμα πρός ανεξέλεκτη εκμετάλλευση, είναι η ατυχία της να έχει εύκολη πρόσβαση. Υπάρχουν στην Αττική δεκάδες άλλες σπηλιές, με πολύ περισσότερες αίθουσες, με πολύ μεγαλύτερο μήκος, με "τούνελ" και διαδρομές πολύ μεγαλύτερες από αυτήν της "λιμνούλας", με πολύ πιο αξιόλογο διάκοσμο. Αλλά αυτές, για να τις επισκευτεί κανείς, πρέπει να μπεί στη διαδικασία του επίπονου: ή είναι δύσκολη η πρόσβαση ή επικίνδυνη η διαδικασία. Πόσοι άραγε από αυτούς τους "εξερευνητές του παράδοξου" έχουν ασχοληθεί με σημεία παραπέρα της γνωστής σπηλιάς ? Πόσοι έχουν ασχοληθεί με τοποθεσίες πιο πάνω, πιο κάτω, πιο δεξιά ή αριστερά της σπηλιάς ? Με άλλες σπηλιές του Πεντελικού, που δεν είναι τόσο εύκολη η πρόσβαση ? Με στενή είσοδο ή σε απόκρυμνα σημεία ? Πόσοι έχουν κάνει το αδιανόητο, να ΠΕΡΠΑΤΗΣΟΥΝ έστω και διακόσια μέτρα παραπέρα της γνωστής σπηλιάς?

Όλα γίνονται μπροστά από μια οθόνη. Όλη η επαφή με το άγνωστο εκεί έξω, γίνεται τελικά με ενδιάμεσο μια οθόνη. Όλο το ενδιαφέρον για αυτό γίνεται εκ του ασφαλούς, πίσω από μια οθόνη, με τη νοοτροπία του ποντικού που καυχιέται ότι νίκησε το λιοντάρι.
Γνώστες και εξερευνητές του Πεντελικού...



Το Τέρας της Σπηλιάς της Πεντέλης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2006, 01:38:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Θα ήθελα να ενημερώσω τον αγαπητότατο AGNOSTIC, για μια άκρως συνταρακτική αποκάλυψη η οποία νομίζω πως θα τον ενδιαφέρει και θα ήταν χαρά μου να την προσφέρω στο αφυπνιστικό περιοδικό ΑΚΛΑΥΤΟΝ προς δημοσίευση.

Α – ΠΟ – ΚΛΕΙ – ΣΤΙ - ΚΟ !

ΟΜΑΔΑ ΕΓΚΥΡΩΝ ΧΡΙΣΤΙΑΝΩΝ ΕΡΕΥΝΗΤΩΝ – ΟΥΦΟΛΟΓΩΝ, «ΞΕΣΚΕΠΑΣΕ» ΤΗΝ ΣΑΤΑΝΙΣΤΙΚΗ ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ ΤΗΝ ΟΠΟΙΑ ΠΡΟΩΘΕΙ Ο ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΗΣ, ΣΤΟ ΒΙΒΛΙΟ ΤΟΥ «ΠΕΝΤΕΛΗ – ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΕΙΡΑΜΑ» ! ! !

Ο ίδιος αφορίστηκε, ενώ το βιβλίο του ρίχτηκε στην πυρά…

Οι χριστιανουφολόγοι, αφού κατέληξαν πως το «φαινόμενο» της Πεντέλης για το οποίο κάνει λόγο ο Johnniebegood δεν είναι παρά μια εκδήλωση της δύναμης του Σατανά, πήγαν στην ίδια την περιοχή και ξόρκισαν το κακό. (Πολύ πιθανό, να είναι αυτοί που έβαλαν τα καινούρια τζάμια και τις καινούριες μαρμαρόπλακες για τα οστεοφυλάκεια, στα εκκλησάκια της Σπηλιάς) φωτογραφίες των οποίων παρουσίασε προ ολίγου καιρού εδώ, ο Johnnie.

Και για να μη νομίζει ο φίλος Agnostic ότι τόση ώρα αερολογώ, ιδού η συγκλονιστική φωτογραφική απόδειξη.

Βλέπουμε, πως το βέλος δείχνει στη δοκό Α5 του αριστερού τούνελ.

Θα σας εξηγήσω αμέσως γιατί.

Όσοι έχετε διαβάσει το βιβλίο του JBG, σίγουρα θα θυμάστε πως έχει αναφερθεί εκτενώς στις δοκούς των δύο τούνελ αριστερά και δεξιά της Σπηλιάς.

Στις σελίδες 25 - 26 του βιβλίου, ο συγγραφέας κάνει λόγο για το ΔΕΞΙ τούνελ και πιο συγκεκριμένα για τη δοκό Α6 όπου «από μπροστά μοιάζει να έχει υποστεί κάποιο ισχυρό χτύπημα που ξεκόλλησε την ηλεκτροσυγκολλημένη βάση της». (σελ. 26)

Κατά τους χριστιανουφολόγους, ο συγγραφέας, στην πραγματικότητα, δεν αναφερόταν στη δοκό Α6 του ΔΕΞΙΟΥ τούνελ, αλλά στη δοκό Α5 του ΑΡΙΣΤΕΡΟΥ. Και αυτό γιατί αν στρέψουμε ανάποδα το Α5, μας βγαίνει 5Α= ΠΕΝΤΑΛΦΑ ! ! ! Αυτό είναι ένα μονάχα δείγμα των υποχθόνιων μηνυμάτων που περνάει ο συγγραφέας στο έργο του.

Επίσης, το όνομα «Johnnie be…GOOD» είναι «στάχτη στα μάτια» για τους αφελείς.

Χρειάζεται να πούμε τέλος, πως στους κύκλους των Συνομωσιολόγων, εκφράζεται η άποψη πως ο συγγραφέας χρησιμοποίησε το ΑΡΙΣΤΕΡΟ και ΔΕΞΙ τούνελ της Σπηλιάς, ως αλληγορία για την… αριστερή και τη δεξιά ατραπό ! ! ! Παροτρύνοντας μάλιστα (με υποσυνείδητα μηνύματα) να οδηγήσει τους αναγνώστες στο αριστερό! Εκεί που βρίσκεται η ξορκισμένη δοκός με το κωδικό όνομα «ΠΕΝΤΑΛΦΑ» !

Όσο η έρευνα προχωρά, όλο και περισσότερα για τα Σατανικά Φαινόμενα της Πεντέλης θα βλέπουν το φως της δημοσιότητας.

Ήρθε ο καιρός επιτέλους, να μάθει ο κοσμάκης την αλήθεια.

Υ.Γ: Κάντε ένα συνδυασμό όλων των παραπάνω με το άρθρο του προηγούμενου τεύχους του ΑΚΛΑΥΤΟΝ, σχετικά με το αν ο JOHNNIEBEGOOD EINAI ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ ΤΕΡΑΣ ΤΗΣ ΣΠΗΛΙΑΣ ΤΗΣ ΠΕΝΤΕΛΗΣ!


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2006, 01:40:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666

ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/11/2006, 02:22:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Agnostic

αυτό που μου έκανε εντύπωση και με τρόμαξε αρκετά μπορώ να πω, ήταν μια ζωγραφιά ένός φρικτού δαιμονικού τέρατος σε έναν από τους τείχους του σπιτιού.

Εχω βάσιμες υποψίες για την πραγματική ταυτότητα του τέρατος και στο περιοδικό μου ΑΚΛΑΥΤΟΝ, αυτού του μήνα, αναλύουν ύστερα από δική μου προτροπή κορυφαίοι σπηλαιολόγοι και ερευνητές το σκοτεινό αυτό ζήτημα.


μα τι θα γινει με σας τους παπαρατσι?

αποκαλυψατε ποιο ειναι το αληθινο τερας που τρομοκρατει τον κοσμο στην σπηλια, επρεπε να βαλετε και την φωτογραφια μου επειδη ειμαι λιγο τριχωτος?


ευλογητος


quote:

Ntavelis666

Κατά τους χριστιανουφολόγους, ο συγγραφέας, στην πραγματικότητα, δεν αναφερόταν στη δοκό Α6 του ΔΕΞΙΟΥ τούνελ, αλλά στη δοκό Α5 του ΑΡΙΣΤΕΡΟΥ. Και αυτό γιατί αν στρέψουμε ανάποδα το Α5, μας βγαίνει 5Α= ΠΕΝΤΑΛΦΑ ! ! ! Αυτό είναι ένα μονάχα δείγμα των υποχθόνιων μηνυμάτων που περνάει ο συγγραφέας στο έργο του.

Επίσης, το όνομα «Johnnie be…GOOD» είναι «στάχτη στα μάτια» για τους αφελείς.

Χρειάζεται να πούμε τέλος, πως στους κύκλους των Συνομωσιολόγων, εκφράζεται η άποψη πως ο συγγραφέας χρησιμοποίησε το ΑΡΙΣΤΕΡΟ και ΔΕΞΙ τούνελ της Σπηλιάς, ως αλληγορία για την… αριστερή και τη δεξιά ατραπό ! ! ! Παροτρύνοντας μάλιστα (με υποσυνείδητα μηνύματα) να οδηγήσει τους αναγνώστες στο αριστερό! Εκεί που βρίσκεται η ξορκισμένη δοκός με το κωδικό όνομα «ΠΕΝΤΑΛΦΑ» !



μη τα καρφωνεις ολα ρε Νταβελη

ο μικρος Γιωργακης με εβαλε να το κανω!!!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2006, 00:02:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Αγαπητέ Ίνκουβε, οι φωτογραφίες είναι από Πεντέλη. Αν ήταν από αλλού θα τις έβαζα στο θέμα του Πάνειου.

«Με λίγη προσεκτική παρατήρηση -ναι, εντάξει, είναι δύσκολη εργασία αυτό- διαπιστώνει κανείς, ότι η αναλογία του κατεστραμένου από τα λατομεία τμήματος του βουνού είναι στην πραγματικότητα πιο μικρή άπ όσο θα περίμενε κανείς.»

Σωστός ο Βρίλ. Οι πληγές του βουνού, σε σχέση με το μέγεθός του είναι πάρα πολύ μικρές. Να θυμίσω πως η Πεντέλη εκτείνεται από λίμνη Μαραθώνα μέχρι Παλλήνη, από Εκάλη έως Ραφήνα και από Μελίσσια έως πεδιάδα Μαραθώνα. Νομίζω πως το μέγεθος της πληγής των λατομείων μπρος σε όλη αυτή την έκταση είναι πάρα πολύ μικρό.

«Αγνοούμε όλα τα άλλα, πολλές φορές προφανή και αυτονόητα, για να βαφτίσουμε το παραμικρό "αλλόκοτο" φαινόμενο ? Τόσο επικίνδυνη είναι η επίδραση του καθαρού βουνίσιου αέρα στον μέσο κάτοικο της τσιμεντούπολης ?»

Δεν θα έλεγα ότι είναι ο καθαρός βουνίσιος αέρας φίλε μου, αλλά η ραδιενέργεια της Σπηλιάς! Ο Πάλμος εντόπισε μπόλικη από δαύτη!

«Το χιλιοταλαιπωρημένο θέμα με τα κατασκευασμένα "παράδοξα" και "φαινόμενα" αυτής της σπηλιάς έχει κοπάσει κάπως αυτόν τον καιρό. Πιθανότατα επειδή τα ΜΜΕ ανακάλυψαν άλλους μόσχους σιτευτούς. Τι θα γίνει άμα θυσιαστούν και αυτοί ? Θα ξαναβγεί πάλι όλη αυτή η ανοησία από την κατάψυξη? Θα ξανανέβουν όλες εκείνες οι καρικατούρες εξερευνητών να μας υποβάλλουν ξανά και ξανά τις ενορχηστρωμένες τους ανοησίες και τις αυθαίρετες "επιστημονικές" τους αλήθειες? Τουλάχιστο θα πρωτοτυπήσουν αυτή τη φορά ή θα δούμε ξανά και ξανά τις ίδιες ανοησίες ? Τα δεκάδες πονήματα, η αστείρευτη φαντασία και ο αχταρμάς του "copy-paste" από το Ιντερνέτ, οι δεκάδες "ερευνητές" που προωθούν τα καρτέλ των εκδοτικών οίκων και οι νεόπλουτοι προαγωγοί τους είναι μόνο μια ένδειξη για την ανεξάντλητη πηγή εσόδων που προσφέρει το θέμα. Ξέρετε τι είναι για ένα παιδί του μεροκάματου να του τάζουν ξαφνικά βολτίτσες με το κοτεράκι? Μέχρι και τους Ναϊτες Ιπότες θα δεί να καλπάζουν στη σπηλιά την επόμενη φορά που θα βρεθέι "τυχαία" εκεί.»

Έγραψες!!!

«Η υπόθεση με αυτή τη σπηλιά έχει καταντήσει αηδία. Άν δεν υπήρχε φαρδύς δρόμος, ώστε να ανεβαίνουν ολόκληρα στίφη με τα αυτοκίνητα και τα μηχανάκια τους μέχρι ακριβώς μπροστά την είσοδο -κάποιοι μπαίνουν με τα 4x4 τους ακόμα πιο μέσα- και άν η σπηλιά δεν ήταν βατή, αλλά ήταν στενή η είσοδός της ή κάθετη, ώστε να είναι κοπιαστική, επίπονη και επικίνδυνη η είσοδος σε αυτήν, άν χρειαζόταν ειδικό εξοπλισμό και δεκάδες μέτρα σχοινιού για να φτάσει κανείς εκεί, ούτε ένας δεν θα ασχολούταν με τα "αλλόκοτα φαινόμενα" που μας παρουσιάζει πιά και "η κουτσή Μαρία" της "αναζήτησης"! Δεν είναι η δομή της, το περιεχόμενό της ή η γεωγραφία της σπηλιάς, που την έχει μετατρέψει σε θέμα πρός ανεξέλεκτη εκμετάλλευση, είναι η ατυχία της να έχει εύκολη πρόσβαση. Υπάρχουν στην Αττική δεκάδες άλλες σπηλιές, με πολύ περισσότερες αίθουσες, με πολύ μεγαλύτερο μήκος, με "τούνελ" και διαδρομές πολύ μεγαλύτερες από αυτήν της "λιμνούλας", με πολύ πιο αξιόλογο διάκοσμο. Αλλά αυτές, για να τις επισκευτεί κανείς, πρέπει να μπεί στη διαδικασία του επίπονου: ή είναι δύσκολη η πρόσβαση ή επικίνδυνη η διαδικασία. Πόσοι άραγε από αυτούς τους "εξερευνητές του παράδοξου" έχουν ασχοληθεί με σημεία παραπέρα της γνωστής σπηλιάς ? Πόσοι έχουν ασχοληθεί με τοποθεσίες πιο πάνω, πιο κάτω, πιο δεξιά ή αριστερά της σπηλιάς ? Με άλλες σπηλιές του Πεντελικού, που δεν είναι τόσο εύκολη η πρόσβαση ? Με στενή είσοδο ή σε απόκρυμνα σημεία ? Πόσοι έχουν κάνει το αδιανόητο, να ΠΕΡΠΑΤΗΣΟΥΝ έστω και διακόσια μέτρα παραπέρα της γνωστής σπηλιάς?»

Τι μου θύμισες τώρα…Όταν τα έλεγα αυτά κάποτε στο παλιό τόπικ, ένας γνωστός πεντελολόγος είχε μπει εδώ με πολλά και διάφορα ονόματα και έριχνε τα καντήλια της ζωής του. Πόσο μαλάκας ήμουν που έκατσα και ασχολήθηκα…

Κατά τ’ άλλα, συμφωνώ και επαυξάνω αν και ξέρεις και ξέρω ότι αυτά που λες, απ’ το ένα αυτί θα μπουν και απ’ το άλλο θα βγουν…για πολλοστή φορά…

Ο κόσμος ψοφάει για μυστήριο. Να σκεφτείς ότι την φωτογραφία του σωλήνα με το ηλεκτροκολλημένο καπάκι που είχα βάλει εδώ πρίν από λίγες σελίδες, την είδα να δεσπόζει σε άλλο forum με τον τίτλο (αν θυμάμαι καλά) ΠΑΡΑΞΕΝΟ ΚΑΠΑΚΙ ΣΤΗΝ ΠΕΝΤΕΛΗ ! ! !

Δύσμοιρο βουνό τι σου’ μελλε να πάθεις…
Ελπίζω κάποτε να το αφήσουν στην ησυχία του… όχι μόνο οι εμπρηστές και οι οικοπεδοφάγοι, αλλά και οι φαντασιόπληκτοι.

JBG: «μη τα καρφωνεις ολα ρε Νταβελη
ο μικρος Γιωργακης με εβαλε να το κανω!!!»

Ας πρόσεχες!


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2006, 00:13:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Για καληνύχτα (και για να «ξεκολλάμε» λίγο απ’ τη Σπηλιά), κάποιες hard core όψεις του Πεντελικού.

ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΡούλαΠαγκράτι
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2006, 13:10:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΡούλαΠαγκράτι
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ:

ΔΗΛΩΣΗ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2006, 14:09:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko
ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΕΧΕΙ ΜΕΤΑΦΕΡΘΕΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ:

ΔΗΛΩΣΗ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗΣΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2006, 18:05:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

ΡούλαΠαγκράτι

Παρακαλώ τους συντονιστές να ψάξουν άμεσα την υπόθεση αυτή.Ειλικρινά δε θέλω να πιστέψω αυτό που ακούγεται ότι δηλαδή ο πραγματικός ψυχάκιας είναι ο Βριλ που αθετεί συνεχώς τα όσα έχει πει σα να μη συμβαίνει τίποτα



και εγω δεν μπορω να πιστεψω οτι εφτιαξες κλωνο για του την πεις

γιατι δεν του το λες με το νικ σου ωστε να μην παραβιασεις τους κανονισμους?


*

παρεπιπτοντως, βρισκεις οτι ειναι το καταλληλο τοπικ για να του την πεις?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2006, 18:53:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


και ομως ειναι απο την Πεντελη


εδω σε αφηνει το λεωφορειο (σταση Νταβελης11880) και μετα παιρνεις ταξι ή σερπας...

τι ομορφο μπορει να κρυβεται στα ξερα χορτα?


ΥΓ. οι φωτογραφιες ειναι δικες μου και του Νταβελη

δειχνουν φυσικα τα ευκολα σημεια, μιας και στα δυσκολα δεν μπορει κανεις να βγαζει φωτογραφιες, αλλά κοιταει που παταει


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
BLIND GUARDIAN
Μέλος 1ης Βαθμίδας


124 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/11/2006, 21:36:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους BLIND GUARDIAN
Καλησπέρα σε όλους τους φιλους. Αν και έχω πολυυυυυ καιρό να μπώ σας παρακολουθώ ανελειπώς. Τα θερμά μου χαιρετίσματα.

Με εκτίμηση

Ο τυφλός οδηγός και φύλακας της γνώσης.

Υ.Γ. Exellent Job JonnybeGood με το βιβλίο σου.

ΚΟΙΤΑ ΓΥΡΩ ΝΙΩΣΕ ΓΥΡΩ ΤΡΟΜΑΞΕ ΓΥΡΩ ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΡΑΤΑΣ ΚΑΠΟΙΟ ΜΥΣΤΙΚΟ ΣΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΝΑ ΤΟΥ ΔΩΣΕΙΣ ΠΝΟΗ......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pyramid
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1585 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2006, 11:55:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pyramid

Γιάννη μου τι εννοείς με τους κλώνους και τα λοιπά που αναφέρεις?
Σε παρακαλώ να απαντήσεις ευθέως.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2006, 12:36:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

pyramid

Γιάννη μου τι εννοείς με τους κλώνους και τα λοιπά που αναφέρεις?
Σε παρακαλώ να απαντήσεις ευθέως.



γλυκεια μου pyramid, δεν σε υποψιαζει για κλωνο το "νεο μελος - πρωτο μηνυμα"?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2006, 17:17:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko
quote:
δεν σε υποψιαζει για κλωνο το "νεο μελος - πρωτο μηνυμα"?

Μόνο το τσιτάτο του Αινσταίν : Δυο πράγματα είναι απέραντα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία. Kαι δεν είμαι σίγουρος για το πρώτο.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ostria
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


4324 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2006, 18:16:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ostria
Τι βλέπουν τα ματάκια μου στο alter?

Καλά, οι τελευταίες φωτογραφίες Νταβέλη και jonnie είναι τέλειες!

'We are either alone in the universe or we are not. Both ideas are overwhelming'
-Arthur C. Clarke-
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΡούλαΠαγκράτι
Νέο Μέλος


4 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2006, 20:39:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΡούλαΠαγκράτι
quote:
γλυκεια μου pyramid, δεν σε υποψιαζει για κλωνο το "νεο μελος - πρωτο μηνυμα"?

Γλυκέ μου Τζόνι, αυτό ήταν που σε υποψίασε εσένα;Ή η υποκρισία στην οποία κλείνουμε τα μάτια μας ο καθείς για διάφορους λόγους;Θα μπορούσα κι εγώ να αδιαφορήσω αλλά δε το έκανα για να μη νομίσουν ορισμένοι ότι τρώμε κουτόχορτο.Και καταλαβαίνω πως με κατανοούν και οι υπεύθυνοι που δεν έχουν παρέμβει εως τώρα.

Δεν έβρισα κανέναν.Αιχμηρά συμπεράσματα εξέφρασα. Περιμένω να μας εξιστορήσεις τις ανεξήγητες εμπειρίες σου στην εκπομπή της ζουμερής Θρασκιά και στο πλευρό του αξιότιμου κ.κ Πάλμου με τον οποίον συμφώνησες αρκετές φορές.Θα κάνει άραγε κριτική στην εκπομπή το γελοίο καχέκτυπο ,θέλω να πιστεύω!- του Βριλ;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/11/2006, 22:33:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:
για να μη νομίσουν ορισμένοι ότι τρώμε κουτόχορτο.

Και στεναχωριέσαι; Άλλαξε ποικιλία! Yπάρχουν και λιγότερο πικρά χόρτα, όπως και υπάρχουν και εναλλακτικές λύσεις! (βλ. εδώ )

Οι ανάγκες των συμπαθέστατων μυρικαστικών (γνώριμο χαρακτηριστικό τους το (ανα)μάσημα τροφής) είναι οποσδήποτε σε άμεση πρωταιραιότητα των ενδιαφερόντων μας!!!

quote:

Και καταλαβαίνω πως με κατανοούν και οι υπεύθυνοι που δεν έχουν παρέμβει εως τώρα.


Δεν ξέρω αν έχουν όντως τόση κατανόηση με τα προβλήματά σου. Πιθανώς όμως να έχουν να ασχοληθούν με περισσότερο σημαντικά πράγματα από εσένα, που εγώ κατανοώ απόλυτα



Το Τέρας της Σπηλιάς της Πεντέλης

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 59 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55 56 57 58 59
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1992188
Maintained by Digital Alchemy