ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 59
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2006, 17:32:43  Εμφάνιση Προφίλ
Δε μπορείτε να φανταστείτε τι περίεργοι ήχοι υπάρχουν στη φύση.

Ενα βράδυ ενώ ήμουν φιλοξενούμενη στο εξοχικό ενός φίλου και κοιμόμουν άκουσα ένα βογγητό τόσο δυνατό και τόσο ανθρώπινο που τρόμαξα...

Ηταν ένα βαθύ μπάσσο αντρικό βογγητό... στην αρχή νόμιζα ότι είχαν μπει οι φίλοι μας στο δωμάτιο για να μας κάνουν πλάκα και άνοιξα το φως για να τους πιάσω επ'αυτοφόρω όταν όμως είδα ότι στο δωμάτιο δεν υπήρχε κανείς άλλος εκτός από μένα και τον άντρα μου που κοιμόταν δίπλα μου φρίκαρα!

Ξύπνησα τρομαγμένη τον άντρα μου και μέχρι να του διηγηθώ τι συμβαίνει ακούω ξανά τον ήχο με προέλευση από το ταβάνι.
Κοιτάζω και τι να δω: 2 μικρά σαμιαμίδια να κάνουν πρακτική εξάσκηση στο κάμα σούτρα.!!!

Ειλικρινά σας μιλάω τόσο εγώ όσο και ο άντρας μου θα βάζαμε το χέρι μας στη φωτιά ότι επρόκειτο για ανθρώπινη φωνή...


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/09/2006, 19:52:36  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλοι γειά σας!
Φίλη Avalon... άμα σου έκανε εντύπωση ο ήχος από τα σαμιαμιδάκια... να δείς τί εντύπωση θα σου έκανε ο ήχος που βγάζουν...οι χελώνες... ΝΑΙ ΟΙ ΧΕΛΩΝΕΣ...κατα την διάρκεια του... κάμα σούτρα! Ξέρεις... οι κανονικές...οι στεριανές! εκτός από τα βογγητά ακούς και κάτι... ΓΚΝΤΟΥΠ...από τις κουτουλιές του αρσενικού στο θηλυκό,και άμα δεν ξέρεις τί είναι... τα κάνεις πάνω σου κανονικά...χιχιχιχιΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2006, 00:58:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

dim.kar

Εδώ το αριστούργημα: http://www.grapheine.com/bombaytv/play_uk.php?id=1603323

Παιζουν: Βρίλης και Τέρας!

Θα αλλαξω καριερα στα γεραματα - θα γινω κι εγώ σκηνοθετης!



οπα φιλε, μπορει να προηγεισαι χρονικα αλλά εδω μιλαμε για ταλεντο!


για τεϊκ α λουκ:

http://www.grapheine.com/bombaytv/play_uk.php?id=1601949

μετα απο αυτο, το σκεφτομαι για τα σεμιναρια...


http://www.grapheine.com/bombaytv/play_uk.php?id=1602057

μουκοψε η λογοκρισια τους υποτιτλους - το ρ στον δευτερο υποτιτλο ειναι ρεμαλια, και ο τελευταιος συμπληρωνεται απο το "θα το βρουμε μονοι μας το ανοιγμα για το τακλαμακαν"


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2006, 01:01:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

stanfromgreece

Φίλοι γειά σας!
Φίλη Avalon... άμα σου έκανε εντύπωση ο ήχος από τα σαμιαμιδάκια... να δείς τί εντύπωση θα σου έκανε ο ήχος που βγάζουν...οι χελώνες... ΝΑΙ ΟΙ ΧΕΛΩΝΕΣ...κατα την διάρκεια του... κάμα σούτρα! Ξέρεις... οι κανονικές...οι στεριανές! εκτός από τα βογγητά ακούς και κάτι... ΓΚΝΤΟΥΠ...από τις κουτουλιές του αρσενικού στο θηλυκό,και άμα δεν ξέρεις τί είναι... τα κάνεις πάνω σου κανονικά...χιχιχιχι



εχω 12 στον κηπο μου (τις μαζευω απ τον δρομο όποτε χτιζεται πολυκατοικια στην θεση της μονοκατοικιας που ζουσαν) και μιλαμε για οργια!!!

φωτια και λαυρα ειναι!!!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2006, 09:15:29  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Φίλοι γειά σας!
Φίλη Avalon... άμα σου έκανε εντύπωση ο ήχος από τα σαμιαμιδάκια... να δείς τί εντύπωση θα σου έκανε ο ήχος που βγάζουν...οι χελώνες... ΝΑΙ ΟΙ ΧΕΛΩΝΕΣ...κατα την διάρκεια του... κάμα σούτρα! Ξέρεις... οι κανονικές...οι στεριανές! εκτός από τα βογγητά ακούς και κάτι... ΓΚΝΤΟΥΠ...από τις κουτουλιές του αρσενικού στο θηλυκό,και άμα δεν ξέρεις τί είναι... τα κάνεις πάνω σου κανονικά...χιχιχιχι

Ασε φίλε μου... τον έχω ακούσει και γω αυτό τον ήχο όταν ήμουν αραχτή στην Πάρνηθα και ρέμβαζα και μέχρι να το ανακαλύψω ιδίοις όμασι τα είχα παίξει!!


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2006, 09:25:58  Εμφάνιση Προφίλ
Johnnie!!
Που τα βρήκες αυτά?


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2006, 13:19:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


εχω κληρονομικο χαρισμα στην σκηνοθεσια!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2006, 23:11:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Γεια χαρά σε όλους.

Δεν συνηθίζω να βάζω φωτογραφίες οι οποίες – κατ’ εμέ – φαντάζουν παράξενες (Προσοχή, «παράξενες», όχι «υπερφυσικές». Υπερφυσικό άλλωστε δεν υπάρχει),
γιατί κατά κάποιο τρόπο μου φαίνεται ανούσιο.

Όμως θα παραθέσω μία, γιατί με ενδιαφέρει πολύ να ακούσω και μια άλλη γνώμη. Ο Johnnie, όταν την είδε, απλά χαμογέλασε (όχι ειρωνικά). Ο Vril είπε: «ε, και;» Και’ γω λέω: «το κέρατό μου το τραγίσιο».

Πολύ πιθανό λοιπόν, η ερώτηση που έχω να κάνω να είναι τελείως ηλίθια και να υπάρχει κάποια λογικότατη εξήγηση, την οποία – ως ηλίθιος -, δεν έχω ακόμα αντιληφθεί. Η ερώτησή μου έχει να κάνει με την παρακάτω φωτογραφία.

Στο σημείο που δείχνει το κίτρινο βέλος, είναι εμφανές ότι ένα αυτοκίνητο «καρφώθηκε» για τον α, β λόγο πάνω στη μπάρα. Οk μέχρι εδώ.

Όμως εκεί που δείχνει το κόκκινο βέλος τι στο καλό γίνεται ρε παιδιά;
Έτσι όπως φαίνεται, θα πρέπει, αυτό το οποίο προσέκρουσε στην μπάρα να μην ερχόταν από την άσφαλτο, αλλά από την πλαγιά…και στην πλαγιά δεν πας φυσικά ούτε με ποδήλατο. Εν τω μεταξύ, δεν θα μπορούσε ούτως ή άλλως να έρθει κάτι από την πλαγιά και να πέσει πάνω στο συγκεκριμένο σημείο, γιατί θα το εμπόδιζαν τα δύο δέντρα . Δεν νομίζω ότι προέρχεται από τη δύναμη που ασκήθηκε με την πρόσκρουση του αυτοκινήτου γιατί η μπάρα εκεί μοιάζει λες και κάτι την έχει πατήσει με δύναμη.

Τι νομίζετε ότι έγινε;

Μια σημείωση: και οι δύο συγκρούσεις πάνω στην μπάρα πρέπει να έγιναν μάλλον την ίδια στιγμή, γιατί την αμέσως προηγούμενη ημέρα που είχα ξαναπεράσει από εκείνο το σημείο, η μπάρα ήταν άθικτη.

Παρατηρήστε και τις γραμμές στην άσφαλτο από το ένα σημείο ως το άλλο.

Το αν πιστεύω σε υπερφυσικές μπαρUFOλογίες, ή αν πλέω σε πελάγη φαντασίας, νομίζω πως το γνωρίζουν κάποιοι από’ δω. Όχι, δεν υπονοώ τίποτα τέτοιο.

Τέλος πάντων…

Είς αναμονή κραξίματος…


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gentleman
Μέλος 3ης Βαθμίδας


757 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/09/2006, 23:38:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gentleman
> Ηταν ένα βαθύ μπάσσο αντρικό βογγητό... από 2 μικρά σαμιαμίδια

Τεχνικά ενδιαφέρον, γιατί με την μέχρι τώρα τεχνολογία δεν είναι δυνατόν να βγει δυνατό μπάσο από τόσο μικρό "ηχείο". Σαν το παρακάτω ήταν;


Edited by - gentleman on 07/09/2006 00:07:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 01:36:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Φίλε Νταβέλη666,

αν ήταν αυτοκίνητο και οι δύο συγκρούσεις έγιναν την ίδια στιγμή

με μιά πρώτη ματιά νομιζω ότι έγινε το παρακάτω:

το αυτοκίνητο έφυγε από το δρόμο προς τα δεξιά, χτύπησε τη μπάρα και μετά έφυγε από πανω, γύρισε ανάποδα και προσγειώθηκε με την μούρη προς τα αριστερά και χτύπησε την μπάρα από την έξω μεριά.

Η μπάρα έχει φύγει πάρα πολύ προς τα δεξιά αλλά λιγότερο προς τα αριστερά πράγμα που σημαίνει ότι η ορμή ήταν λιγότερη.

Έχω δει δυστυχώς και πολύ χειρότερα.

Τα δύο δέντρα μου το χαλάνε λιγο.....

Για να δούμε τι θα πουν κι οι άλλοι

Infinitum Finitum Producit

Edited by - A. Kircher on 07/09/2006 01:39:20

Edited by - A. Kircher on 07/09/2006 01:42:05Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

PY8AGORAS
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2330 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 02:39:41  Εμφάνιση Προφίλ
@Ntavelis166

Λίγο-πολύ με πρόλαβε ο φίλος A. Kircher...

Το πιο πιθανό κατά τη γνώμη μου, είναι οντως να ερχόταν ένα αυτοκίνητο με μεγάλη ταχύτητα και μη μπορώντας να το "κρατήσει" στο δρόμο ο οδηγός στη συγκεκριμένη στροφή,
λίγο πριν από το σημείο που γράφεις το λογότυπό σου στη φωτογραφία, έφυγε δεξιά και κοπάνησε στη μπάρα το μπροστά και δεξιά μέρος του αυτοκινήτου (από τη μεριά του συνοδηγού δηλαδή) κατά το μεγαλύτερο μέρος "πλάγια" όμως και όχι με τη "μούρη" γιατί ήδη ο οδηγός θα προσπαθούσε απεγνωσμένα να "κόψει" το τιμόνι αριστερά μόλις αντελήφθη ότι "τον πετάει" έξω την ύστατη στιγμή.

Λόγω της σφοδρής πρόσκρουσης στη μπάρα, αλλά και του απότομου κοψίματος του τιμονιού προς τα αριστερά, με την ορμή που είχε το αυτοκίνητο, υποθέτω ότι μάλλον εκτινάχθηκε στον αέρα "στρεφόμενο" (δηλαδή αν το φανταστούμε σε slow motion άρχισε να ανυψώνεται η πλευρά του συνοδηγού και να "κατεβαίνει" η πλευρά του οδηγού) με αποτέλεσμα να "προσγειωθεί" στο τμήμα της μπάρας που υπέστη την "παράξενη" παραμόρφωση,
είτε με "τα πλάγια" του οδηγού και με τους 4 τροχούς και το κάτω μέρος του αυτοκινήτου να "κοιτάζουν" προς τα 2 δέντρα,
είτε ακόμη και με τον ουρανό του αυτοκινήτου (δηλ. το αυτοκίνητο τελείως τουμπαρισμένο με τις ρόδες προς τα πάνω)
αναλόγως της αρχικής ταχύτητας και της μάζας του αυτοκινήτου (δηλ.ουσιαστικά της αρχικής του "ορμής")


====
@Avallon,JbG,και λοιπές δημοκρατικές δυνάμεις,

Σχετικά με το "κάμα-σούτρα" των χελωνών:
είναι όντως πολύ εντυπωσιακό το όλο σκηνικό
και με τους ήχους των καύκαλων που κοπανιούνται
και με το αρσενικό που "βγάζει τη γλώσσα" του προς τα έξω ανοίγοντας το στόμα του και φαίνεται είτε σαν να θέλει να "γελάσει" είτε σαν να έχει "λόξυγγα" όπως αγκομαχάει για να επιτελέσει το "έργον"
και πού να δείτε τι "γκάζια" ρίχνει έτσι και του ξεφύγει για λίγο το θυληκό!
Ξεχνάει για λίγο ότι είναι χελώνα ("χελώνος" για την ακρίβεια)
και γίνεται ...λαγός για να τη φτάσει και να συνεχίσει το "έργον"!



.
.
.
" Υπάρχει ο σωστός τρόπος, ο λάθος τρόπος, και ο ...δικός μου τρόπος! "Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 08:40:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Εάν πάντως έγινε αυτό που λένε οι αγαπητοί PY8AGORAS & A. Kircher, ας ελπίσουμε αυτό το ατύχημα να μην κόστισε κάποια ζωή...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 09:02:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Σχετικά με το "κάμα-σούτρα" των χελωνών:
είναι όντως πολύ εντυπωσιακό το όλο σκηνικό
και με τους ήχους των καύκαλων που κοπανιούνται
και με το αρσενικό που "βγάζει τη γλώσσα" του προς τα έξω ανοίγοντας το στόμα του και φαίνεται είτε σαν να θέλει να "γελάσει" είτε σαν να έχει "λόξυγγα" όπως αγκομαχάει για να επιτελέσει το "έργον"
και πού να δείτε τι "γκάζια" ρίχνει έτσι και του ξεφύγει για λίγο το θυληκό!
Ξεχνάει για λίγο ότι είναι χελώνα ("χελώνος" για την ακρίβεια)
και γίνεται ...λαγός για να τη φτάσει και να συνεχίσει το "έργον"!

Xα,χα! Να'σαι καλά!

gentleman οχι τα σαμιαμίδια δεν ήταν χρωματιστά. Είχαν αυτό το μπεζ, υπόλευκο χρώμα που τα κάνει σχεδόν διάφανα...


Οσο για την φωτογραφία του Νταβέλη θα βοηθούσε ιδιαίτερα να ξέραμε πως κινούνται σε αυτές τις λωρίδες τα αυτοκίνητα... ποια δηλαδή είναι η άνοδος και ποια η κάθοδος... (άποψή μου )


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/09/2006, 17:20:54  Εμφάνιση Προφίλ
Ααααχ...τί μου θυμήσατε με όλα αυτά για τα χελωνάκια...
πόσο καιρό έχω να δώ τα 4 που έχω στο εξοχικό μου...
μου έχουν λείψει τα άτιμα... είχαν πλάκα τα ΓΚΑΠ-ΓΚΟΥΠ...
(βρε λέτε να είμαι ανώμαλος??? απ'ότι ξέρω έχουν κυκλοφορήσει και ταινίες με τέτοια ζευγαρώματα )
Τώρα σχετικά με την φωτογραφία... επειδή είχε η θεία μου μια παρόμοια έξοδο από τον δρόμο...θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες... καθώς και εκείνης το αυτοκίνητο βρέθηκε με τις ρόδες να κοιτάνε τον ουρανό σαν κατσαρίδα που πάτησε το ΤΕΖΑ . Ευτυχώς βγήκε σώα! Η μπάρα όμως είχε παρόμοιο τσαλάκωμα από την οροφή του αυτοκινήτουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 00:43:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Λοιπόν ας το ρίξουμε στους λεξάριθμους, μιας που τελευταία είναι και της μόδας.

Έχουμε και λέμε :

Μ(40) Α(1) Λ(30) Α(1) Κ(20) Α(1) Σ(200) = 293

Οπότε… «κομμένα» τα 666, 166 και 11880.
Από’ δω και στο εξής «Νταβέλης293».

Αγαπητοί A. Kircher και Πυθαγόρα, θα συμφωνήσω μαζί σας. Ομολογουμένως, αυτή η πιθανότητα ούτε που μου’ χε περάσει από το μυαλό.

Το μόνο που έχω να πω και που μου έχει κάνει τεράστια εντύπωση γιατί εξαντλώντας και την παραμικρή λογική εξήγηση, καταλήγω σε αδιέξοδο είναι ότι σε ένα μονάχα σημείο του βουνού γίνονται όλα τα αυτοκινητιστικά ατυχήματα. Και αυτό είναι το λιγότερο. Σε κάποια απόμακρα και δύσβατα σημεία, εκεί που δεν υπάρχει ούτε χωματόδρομος, ούτε καν μονοπάτι, έχω βρει κατά καιρούς διάφορα αυτοκίνητα τα οποία μόνο… «πετώντας» θα μπορούσαν να φτάσουν εκεί. Σε μερικές περιπτώσεις, εμφανίζονται ξαφνικά κατασκουριασμένα και διαλυμένα, ενώ λίγες μέρες πρίν ή και βδομάδες που τύχαινε να είχα περάσει ξανά από’ κεί, δεν υπήρχε το παραμικρό. Πότε προλαβαίνουν και σκουριάζουν τόσο γρήγορα; Αυτό όμως που μ’ έχει προβληματίσει περισσότερο, είναι ότι κάποια απ’ αυτά έχουν μετακινηθεί σε υψηλότερα σημεία από’ κεί που αρχικά βρίσκονταν, ή έχουν εξαφανιστεί εντελώς. Όσα έχουν εξαφανιστεί, δεν έχει απομείνει από δαύτα, ούτε ελατήριο!

Αυτά τα ολίγα.
Χαιρετώ.


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 08:17:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε Ntavelis666, αναφέρεσαι σε αυτοκίνητα τα οποία έχουν εγκαταλειφθεί σε κάποια σημεία του βουνού?
Αλήθεια, μιας και τα αυτοκίνητα σου φαίνεται οτι σκουριάζουν τόσο γρήγορα εκεί, εσύ τι εξήγηση θα έδινες για αυτό?
Γιατί ok, αν κάποια αυτοκίνητα έχουν ξεμείνει εκεί ίσως πήγαν οι κάτοχοι τους εκεί και τα πήραν ή δεν ξέρω τι.

Βρε, μπας και πηγαίνουν διάφοροι και τα αυτοκινητάκια τα κάνουν καλοκαιρινά?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 16:27:19  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε Νταβέλη
Μήπως κάποιοι ανεγκέφαλοι και ασυνείδητοι έχουν βρεί το μέρος για χωματερή και πάνε το βράδυ με κανέναν γερανό και πετάνε τα αυτοκίνητα στο βουνό? Τώρα,άν τα ατυχήματα γίνονται στο ίδιο σημείο, δεν είναι παράξενο! Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είναι κακοκατασκευασμένος (τί περίεργο!!! στην Ελλάδα ε?) ο δρόμος και να έχει λάθος κλίση σε εκείνο το σημείο! Μου έχει τύχει και εμένα σε διάφορα μέρη της Ελλάδας να βλέπω πεταμένα αυτοκίνητα σε χωράφια... και μετά από λίγες μέρες να τα έχουν κάνει βίδες! Μην σου φένεται και αυτό παράξενο!Και εγώ αν έβρισκα ένα αυτοκίνητο πεταμένο μέσα στο χωράφι μου... βίδες θα το έκανα! Ακου και ένα κουφό που μου είπε ένας αγρώτης από το νησί μου! Επειδή κάποιος τους είπε ότι η σκουριά κάνει καλό στις ρίζες των δέντρων και πως τα δυναμώνει... βάζουν από μόνοι τους κάποια παλιοσίδερα (και παλια αυτοκίνητα!) μέσα σε χωράφια! Εχει ακούσει κανένας άλλος κάτι παρόμοιο??? εγώ πραγματικά δεν το ήξερα!!!
Ευχαριστώ
ΣταμάτηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 17:41:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Καλημέρα!

Ναι, κάνει καλό. Αυξάνει το ποσοστό των οξειδίων του σιδήρου στο χώμα, στοιχείου απαραίτητο για την ανάπτυξη και των φυτών.

Διαφορετικά υπάρχουν ειδικά λιπάσματα.

O JbG μπορεί να επιβεβαιώσει.

Δημήτρης

______
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

stanfromgreece
Πλήρες Μέλος

Greece
1043 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 17:55:14  Εμφάνιση Προφίλ
Πράγματι φίλε Dim.kar έχεις δίκιο! Από την στιγμή που το θυμήθηκα και το έγραψα παραπάνω άρχισα να το ψάχνω στο ίντερνετ και όντως η σκουριά κάνει καλό στα φυτά! Ελπίζω μόνο να μην το παρακάνουν μερικοί και κάνουν νεκροταφεία αυτοκινήτων τους αγρούς... γιατι,πάνε τα τοπία μετά!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 18:11:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
Δεν έχει όμως την ίδια επίδραση στον ανθρώπινο εγκέφαλο και στις αρθρώσεις, γι’ αυτό ας προσέχουμε.

Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/09/2006, 20:05:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Αγαπητοί μου Dying Incubus και Stanfromgreece, στα σημεία αυτά όπου βρίσκονται ή βρισκόντουσαν τα αυτοκίνητα, δεν είναι δυνατόν να πάει κανείς γερανός. Το σκέφτηκα κι αυτό, αλλά κάτι τέτοιο είναι αδύνατον. Τα μέρη αυτά, μόνο χωματερές δεν είναι. Μέσα σε πυκνά και δύσβατα δάση δίχως καμία πρόσβαση, πάνω σε απότομες πλαγιές κ.ο.κ. Εξετάζοντας τις γύρω από τα αυτοκίνητα περιοχές, δεν μπορεί από πουθενά, μα από πουθενά να τα πέταξαν.

Dying Incubus, γράφεις:

«Αλήθεια, μιας και τα αυτοκίνητα σου φαίνεται οτι σκουριάζουν τόσο γρήγορα εκεί, εσύ τι εξήγηση θα έδινες για αυτό?»

Τι να σου πω αδελφέ, δεν είμαι σε θέση να γνωρίζω. Τα βλέπεις την μία με το χρώμα τους και την άλλη να έχουν σκουριάσει λες και βρίσκονταν εκεί 10 χρόνια.

Φίλε Σταμάτη (Stanfromgreece) γράφεις: «Μήπως κάποιοι ανεγκέφαλοι και ασυνείδητοι έχουν βρεί το μέρος για χωματερή και πάνε το βράδυ με κανέναν γερανό και πετάνε τα αυτοκίνητα στο βουνό?»

Όπως είπα και πρίν αποκλείω την περίπτωση γερανού. Αυτό δυστυχώς δεν αποδεικνύεται με το να το λέω σε ένα forum και αν πεις ότι λέω μαλακίες, θα’ χεις και απόλυτο δίκιο. Ίσως κάποια στιγμή βάλω κάποιες φωτογραφίες. Αλλά και αυτές δεν βοηθούν στο να γίνει κατανοητό, ότι στα σημεία όπου βρίσκονται δεν μπορεί πράγματι να μεσολαβήσει ανθρώπινος παράγοντας.

‘Υστερα λές:

«Τώρα,άν τα ατυχήματα γίνονται στο ίδιο σημείο, δεν είναι παράξενο! Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είναι κακοκατασκευασμένος (τί περίεργο!!! στην Ελλάδα ε?) ο δρόμος και να έχει λάθος κλίση σε εκείνο το σημείο!»

Δεν έχεις κι άδικο.

«Ακου και ένα κουφό που μου είπε ένας αγρώτης από το νησί μου! Επειδή κάποιος τους είπε ότι η σκουριά κάνει καλό στις ρίζες των δέντρων και πως τα δυναμώνει... βάζουν από μόνοι τους κάποια παλιοσίδερα (και παλια αυτοκίνητα!) μέσα σε χωράφια! Εχει ακούσει κανένας άλλος κάτι παρόμοιο??? εγώ πραγματικά δεν το ήξερα!!!»

Tα συγκεκριμένα αυτοκίνητα δεν εξυπηρετούν κανένα τέτοιο σκοπό.

Έχω κάτσει ολόκληρα βράδια σε κάποια από αυτά τα σημεία, (όπως συνηθίζω άλλωστε – η ερήμωση στην Πεντέλη είναι η υπέρτατη ηδονή) αλλά ποτέ δεν έτυχε να δω κάτι που να εξηγεί το πώς έφτασαν εκεί τα αυτοκίνητα.

Να’ στε καλά.


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 04:20:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Φίλε Νταβέλη666,

αρκετά ενδιαφέρον αυτό με τα αυτοκίνητα.

Θυμάμαι όταν αρκετά παλιά είχα διαβάσει το πρώτο βιβλίο του Μπαλάνου για την Πεντέλη και νομίζω ότι έκανε μια αναφορά σε κάποιο παρόμοιο περιστατικό, ότι δηλαδή είχαν δει σε κάποια από τις εξορμήσεις τους στο βουνό κάποιο αυτοκίνητο παρατημένο σε κάποιο σημείο που θα ήταν αδύνατο να βρεθεί.

Ο λόγος που το αναφέρω είναι ότι αν όντως το γράφει ο Μπαλάνος αυτό το φαινόμενο πρέπει να είναι παλιό.

Μήπως κανένας φίλος μπορεί να επιβεβαιώσει αν όντως είναι έτσι ή έχω αρχίσει και ξεμωραίνομαι;

Infinitum Finitum ProducitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 09:21:40  Εμφάνιση Προφίλ
Έτσι είναι

Το Αίνιγμα της Πεντέλης, σελ. 92
Πέρα από το Αίνιγμα της Πεντέλης, σελ. 111

Η υπόθεση αυτή όπως λέει ο ΜΠΑΛΑΝΟΣ εξετάσθηκε διεξοδικά στο βιβλίο του «Η Μεθοδολογία της Έρευνας» οπότε αν το έχει κανείς ας μας δώσει περισσότερες πληροφορίες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 10:18:10  Εμφάνιση Προφίλ
Κάποια φορά νομίζω είδα ένα αυτοκίνητο σφηνωμένο σε μια πλαγιά ανάμεσα σε δυο δέντρα στο πουθενά... δεν μπορεί να βγήκε εκτός δρόμου και να κατρακύλησε εκεί... ο δρόμος δεν ήταν εκεί κοντά.


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ευστράτιος
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
785 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 13:53:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ευστράτιος
Με αφορμή αυτό που ανέφερε ο Ntavelis666 θέλω να ρωτήσω :

Εσείς που είστε θαμώνες πάνω στο βουνό, πως εξηγείτε αυτό το φαινόμενο με τα αυτοκίνητα ;
Εμφανίζονται και εξαφανίζονται ξαφνικά, βρίσκονται σε σημεία που δεν θα μπορούσαν να είχαν πρόσβαση και σκουριάζουν πολύ γρήγορα.
Εγώ μόλις το διάβασα κουφάθηκα, γιατί ξέρω και πως γράφει ο Ntavelis666.

quote:
Ntavelis666
Έχω κάτσει ολόκληρα βράδια σε κάποια από αυτά τα σημεία, (όπως συνηθίζω άλλωστε – η ερήμωση στην Πεντέλη είναι η υπέρτατη ηδονή) αλλά ποτέ δεν έτυχε να δω κάτι που να εξηγεί το πώς έφτασαν εκεί τα αυτοκίνητα.

Εγώ μόνο αυτό θα μπορούσα να προτείνω, αλλά βλέπω ότι με πρόλαβες.
Ίσως (αν και δύσκολο), αν έβρισκες και παρέα που να έχει το χρόνο και την υπομονή να κάνετε μαζί, ότι έκανες μόνος, σε περισσότερα σημεία και πιο συστηματικά;
Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο.

Αν βρεις κάποια άκρη, πες μας.

Να 'στε όλοι καλά...

Στράτος

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 15:55:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


ειναι γεγονος οτι εχω δει αυτοκινητα πεταμενα σε σημεια απροσιτα και παραλογα να υπαρχουν


απο το πρωτο (ασπρο) που παρατηρησαμε με την συντροφο μου πριν καμια εικοσαετια να βρισκεται επι μηνες στα δεξια του δρομου Πεντελη Μαραθωνα με κατευθυνση Μαραθωνα,
σε σημειο που δεν θα μπορουσε να φτασει κουτρουβαλωντας γιατι υπηρχαν βραχοι και χωρις τις αναμενομενες ζημιες - αθικτη οροφη, αθικτο παρμπριζ - μεχρι αυτοκινητα που μου εδειξε ο Νταβελης και δεν υπηρχε τροπος να εχουν βρεθει εκει εφοσον υπηρχε πυκνο δασος πριν καει το βουνο

εξαλλου καποια απο αυτα μετα τις πυρκαϊες αποκαλυφθηκαν


τωρα αν τα παιρνει καποιος για μεταλλο - ναι, οι γυφτοι πχ ασχολουνται ενεργα με το αθλημα


ωστοσο σε μια συγκεκριμενη περιπτωση που μου εδειξε ο Νταβελης, το αυτοκινητο ειχε μετακινηθει αρκετα μετρα και ειχε τσαλακωθει αγρια - ωστοσο δεν ελειπε τμημα του ουτε φαινονταν σημαδια κοπης με οποιοδηποτε τροπο


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 19:14:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Ένα μικρό παράδειγμα.

Στη δεύτερη φωτογραφία, αυτό που καφετίζει πάνω στα μάρμαρα δεν είναι κομμάτια από το αυτοκίνητο, αλλά ο κορμός ενός δέντρου που έχει σαπίσει.

Τονίζω ότι η φωτογραφία ΔΕΝ αποδεικνύει τίποτα απ’ όσα έχω πει. Αυτό θα γινόταν, αν παρέθετα ολόκληρη την γύρω περιοχή σε φωτογραφίες, (πράγμα αρκετά χρονοβόρο) ώστε να γίνει κατανοητό το γεγονός ότι δεν μπορεί το αυτοκίνητο να έφτασε εκεί που το βρήκα. Καλό θα ήταν να γίνει μια βιντεοσκόπηση ώστε να μπορεί να καταλάβει κάποιος που δεν έχει πάει εκεί τι γίνεται. Το σκέφτομαι έντονα αυτό τον καιρό.

ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/09/2006, 19:52:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Φίλε Ευστράτιε, δυστυχώς δεν έχω καταλήξει τι προκαλεί όλα αυτά το φαινόμενα.

Κατά κάποιο τρόπο, έχω γίνει ο «Αρτέμης Μάτσας» της Πεντέλης. Πολλές φορές κάνω ολονύχτιες πεζοπορίες μόνο και μόνο μπας να τσακώσω κανα βάνδαλο και ειδοποιώ αμέσως τους Men in Blue. Έχω δεί άτομα να πριονίζουν δέντρα, άτομα να κάνουν παράνομες εξορύξεις, άτομα να πετάνε σκουπίδια και μπάζα. Όμως το τι συμβαίνει με τα αυτοκίνητα, δεν το έχω δεί ποτέ. 13 χρόνια τώρα, δεν έχω δει απολύτως τίποτα! Βλέπω μονάχα τις ανεξήγητες αλλαγές πάνω τους, την αλλαγή θέσης τους, ή την εξαφάνισή τους, ακόμα κι αν έχει μεσολαβήσει μονάχα μια μέρα.

Μίλησες Ευστράτιε για παρέα…καλό τ’ ανέκδοτο. Όχι φίλε μου, ούτε κατά διάνοια. Μόνη εξαίρεση ο Timetrapped και ο Satyros που έχουν έρθει κανα δυο φορές. Τον Johnnie και τον Βρίλ δεν τους πιέζω για κάτι τέτοιο, γιατί είναι οικογενειάρχες άνθρωποι.


Υ.Γ: Ίσως κάποιοι με χαρακτηρίσουν ρουφιάνο. Όταν πρόκειται αποκλειστικά για ποταπούς κάφρους νεοέλληνες κανίβαλους που βιάζουν κατά συρροή τη Φύση και πόσο μάλλον την Πεντέλη που την θεωρώ πιο πολύ μητέρα μου και από την μητέρα μου, ναι, είμαι ρουφιάνος με Ρ κεφαλαίο.


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2006, 02:08:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Έτσι είναι

Φίλε XD ευχαριστώ

Καλά το θυμόμουνα λοιπόν.
Μήπως μπορεί κανείς να γράψει τι εξήγηση δίνει ο Μπαλάνος;

Παιδιά μήπως μπορεί κανείς να αναγνωρίσει μοντέλο και χρονολογία στο αυτοκίνητο της πρώτης φωτογραφίας του Νταβέλη;

Έτσι από περιέργεια....

Infinitum Finitum Producit

Edited by - A. Kircher on 10/09/2006 02:09:13Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

XD
Πλήρες Μέλος

Greece
892 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/09/2006, 13:38:53  Εμφάνιση Προφίλ
Φίλε A. Kircher, δυστυχώς στα δυο βιβλία του για την Πεντέλη δεν δίνει κάποια εξήγηση.

Edited by - XD on 10/09/2006 13:40:33Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 59 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55 56 57 58 59
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy