ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 59
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 10:33:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Avallon:

Οι κάμπιες μπορεί τον ένα χρόνο να φαίνεται ότι έχουν ξεράνει με το έργο τους ολοσχερώς ολόκληρο δάσος και την επόμενη χρονιά το δάσος είναι και πάλι καταπράσινο.


καλημερα!


δεν ειναι καμπιες καλη μου!

οι καμπιες τρωνε τις πευκοβελονες και απογυμνωνουν το δεντρο που δειχνει ξερο.


μαλιστα φετος δεν υπηρξαν ιδιαιτερες προσβολες απο καμπια.

αυτο που ειδαμε ειναι να ξερενονται χωρις εμφανη αιτια διασπαρτες τουφες, και σταδιακα ολοκληρο το δεντρο...

ισως πρεπει να βαλω και αλλες φωτογραφιες.

.

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος Ιωαννίδης
Νέο Μέλος

Greece
2 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2005, 11:31:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος Ιωαννίδης
Αγαπητέ κύριε Τριανταφύλλη, φυσικά και η πρόταση που κάνω σ' εσάς - όπως ταυτόχρονα σε όλους- ισχύει. Αν το επιθυμείτε, μπορείτε ελεύθερα να γράψετε ένα ή και περισσότερα άρθρα για τα μυστήρια της Πεντέλης και εμείς θα τα δημοσιεύσουμε με χαρά. Πιστεύω πραγματικά στην ελευθερία του λόγου και προσπαθώ το περιοδικό μας να παρουσιάζει όσο γίνεται περισσότερες οπτικές οποιοδήποτε φαινομένου. Ως εκ τούτου και η επιλογή των σκοτεινών θεμάτων -όπως εύστοχα παρατηρεί ο Νταβελις666- η οποία γίνεται διότι το παράδοξο κατέχει όχι μόνο την φωτεινή αλλά και την σκοτεινή του οδό. Καλό είναι λοιπόν να υπάρχει μια όσο γίνεται σφαιρική προσέγγιση των πραγμάτων. Αυτό προσπαθώ και εγώ προσωπικά -στα πλαίσια των πρακτικών και ανθρωπίνων δυνατοτήτων φυσικά- μέσα από τα βιβλία και τα άρθρα μου.
Η αλήθεια είναι μια σφαιρική κατάσταση και όπως συμβαίνει με την Ινδική ιστορία με τον ελέφαντα, ήμαστε και εμείς υποταγμένη στην μερική και μάλλον ποτέ πλήρη κατανόηση της ενότητας.
Το mystery δεν είναι ένα σκοτεινό περιοδικό, ούτε καν ένα σκοταδιστικό! Έχει πράγματι ένα γοτθικό-ρομαντικό χαρακτήρα, όμως αυτό είναι θέμα ταυτότητας, προσωπικής φιλοσοφίας και εν πάση περιπτώσει, αποτελεί μια ακόμη από τις ποικίλες οπτικές προσέγγισης. Πιστεύω προσωπικά πως ο κόσμος είναι "μαγικός" και όχι περίεργος ή ανεξήγητος! Φυσικά κάθε αρθρογράφος και στο περιοδικό μας έχει και την δική του οπτική, όμως αυτό είναι ουσιαστικά θεμιτό καθώς έτσι υπάρχει πλουραλισμός και φυσικά ελευθερία απόψεων.
Πιστεύω πραγματικά στο ότι μπορούμε να κάνουμε ένα καλό και σοβαρό έργο και σ' αυτό το μονοπάτι μπορούμε να συμβαδίσουμε όλοι μας…

Φιλικά
Γιώργος Ιωαννίδης
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 01:38:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος
JBG ανεβαζω ακομα μια φωτο απο Πεντελη οπως σου ειχα πει και ειναι κι αυτη κοντα στον μαγνητικο σταθμο ΠΕΝΤΕΛΗΣ
Μπορει καποιος αν ξερει να μας πει τι ακριβως δειχνει αυτη η πινακιδα του ΙΓΜΕ;

ΘΑΝΑΣΗΣ
ΠΑΝΕΙΟΣ

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 03:01:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
ΦΟΒΑΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΚΑΤΑΠΡΑΣΙΝΟ...ΘΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΨΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ...ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΖΟΥΖΟΥΝΑΚΙΑ ΔΕΝ ΠΟΛΥΠΛΗΣΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΑΣΘΕΝΗ ΔΕΝΤΡΑΚΙΑ.

ΜΙΑ ΦΗΜΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΕΙΧΕ ΚΑΛΕΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΓΕΡΜΑΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΛΕΤΗΣΟΥΝ ΤΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΑΥΤΟ...ΟΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΓΝΩΣΤΟΥΣ ΣΤΟ ΔΑΣΑΡΧΕΙΟ...ΑΝ ΘΕΛΕΙ...ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ ΝΑ ΡΩΤΗΣΕΙ ΑΝ ΙΣΧΥΕΙ ΑΥΤΗ Η ΦΗΜΗ...ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΥΓΟΝΤΑΙ ΠΟΛΛΑ...ΑΠΟ ΠΟΛΛΟΥΣ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

mothmangreece
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 04:41:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους mothmangreece
Parakolou8w pollous mhnes ola osa grafontai sxetika me ta mysthria ths pentelhs.Eimai enas arketa megalos se ilikia an8rwpos kai gnwrizw arketa gyrw apo palious kai neous pou asxolountai me to vouno kai ekfrazoun tis apopseis tous se entypa,vivlia kai diadiktyo.H paremvash mou auth exei na kanei me thn kritiki pou 8elw na askhsw ston xrhsth jonniebegood. Kalo 8a htan na kateveis ligo apo to kalami.Kanenas den einai fwteinos pantognwsths kai den prepei na to paizei yperanw olwn.Alh8eia exeis anarwth8ei pote ti apopsi exei o kyklos sou gia to atomo sou (ennoontas tous an8rwpous pou mazeueste syxna pykna na provlhmatisteite gia diafora 8emata).Poios eisai esy pou 8a apokaleseis thn ka8e omada newn kai atomika en8ousiwdwn an8rwpwn ws paramy8ades? Giati o ka8e neos prepei na dinei anaphora se sena kai tous synergates sou? Kai mena me piran ta xronia alla den exw vgalei tetoia psyxologika kataloipa… De ka8esai na asxolh8eis ligo me ta louloudakia sou.

Kalimera
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pixeldream
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1606 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 05:02:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους pixeldream
mothmangreece ΙΣΩΣ ΝΑ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΟΤΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΑΝ ΑΥΤΗ

quote:
De ka8esai na asxolh8eis ligo me ta louloudakia sou.

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΥΡΟΔΟΤΗΣΕΙ...ΧΟΝΤΡΟΥΣ ΚΑΥΓΑΔΕΣ...ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΔΕΝ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΤΟΥ ΛΕΝΕ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ...ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΞΕΚΙΝΟΥΝ ΚΑΥΓΑΔΕΣ ΣΕ ΘΕΜΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΤΟΣΟ ΟΜΟΡΦΟ ΒΟΥΝΟ;

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΣΥΓΚΡΑΤΗΘΟΥΝ ΤΑ ΠΝΕΥΜΑΤΑ ΣΕ ΧΑΜΗΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ.

ΦΙΛΙΚΑ.

..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 09:18:47  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Poios eisai esy pou 8a apokaleseis thn ka8e omada newn kai atomika en8ousiwdwn an8rwpwn ws paramy8ades?

Μήπως... ενας άνθρωπος με κοινή λογική και ένας αναγνώστης με σωστή κριτική


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."

Edited by - Avallon on 04/06/2005 09:19:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 09:40:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
ΕΛΕΟΣ !!!
Θα ξεκινήσει τώρα μια ατελείωτη αντιπαράθεση και θα παρακολουθούμε καυγά από εδώ και μπρος.... Σας ικετεύουμε, ξεκινήστε τον καυγά σε νέο τόπικ και μην παρεκλείνετε του θέματος....

Προς συντονιστές : Δεν είναθ άσχημη ιδέα η δημιουργία τοπικ "Προσωπικές αντιπαραθέσεις" προκειμένου να μεταφέρονται εκεί οι επικρίσεις - όταν βέβαια ξεφεύγουν της μιας απλής σπόντας και μιας απάντησης πάνω σε αυτή. Ειναι κρίμα να γεμίζουν σελίδες με μορφη

quote
Ο Χ εγραψε : μπλα μπλα μπλα....
unquote
Απαντηση : Ε λοιπον να μπλα μπλα μπλα....


quote ατο quote
quote
O χ εγραψε : μπλα μπλα μπλα...
unquote
Απαντηση : Ε λοιπον να μπλα μπλα μπλα....
Unquote ατο unquote
Εσυ να μπλα μπλα μπλα.....

Και πάει λέγοντας..........

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 10:01:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης
Μην είσαι τόσο σίγουρος ότι θα γίνει έτσι.
Δεν χρειάζεται να κανείς συνεχώς τις ίδιες παρατηρήσεις.
Το σωστό είναι τώρα να μην μου απαντήσεις για να τηρείς πρώτος εσύ τα λεγόμενα σου…

-----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 10:22:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
"Kalo 8a htan na kateveis ligo apo to kalami.Kanenas den einai fwteinos pantognwsths kai den prepei na to paizei yperanw olwn."

Δεν έχω γνωρίσει ποιο προσγειωμένο άνθρωπο από τον JBG. Κι’αυτό το λέω επειδή τον ξέρω όχι μόνο διαδυκτιακά, αλλά και προσωπικά.
Καλό θα ήταν αν θέλεις να ασκήσεις κριτική να γνωρίζεις άμεσα κάποιον. Από τα γραφόμενά του μονάχα, κανείς δεν μπορεί να βγάλει συμπεράσματα για το άτομο του.

«Alh8eia exeis anarwth8ei pote ti apopsi exei o kyklos sou gia to atomo sou»

Προσωπικά, χαίρομαι πάρα πολύ που τον γνώρισα. Στην μια του κόρη είχα πει κάποτε ότι είναι πολύ τυχερή που έχει ένα τέτοιο πατέρα.

«Poios eisai esy pou 8a apokaleseis thn ka8e omada newn kai atomika en8ousiwdwn an8rwpwn ws paramy8ades?»

Δεν έχει τίποτα απολύτως με τις «ομάδες». Έχει όμως μ’αυτές που ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΑ είναι παραμυθάδες. Ποιος είναι αυτός που μπορεί να διαψεύσει τα τραγελαφικά που υπάρχουν στο άρθρο της «Πυθέας» περί Σατανιστών, φυλακές και στοές περίεργων πλασμάτων; Γιατί με αυτούς μονάχα ασχολήθηκε ο Johnnie και όχι άδικα.

«Giati o ka8e neos prepei na dinei anaphora se sena kai tous synergates sou?»

Αυτό πρώτη φορά το ακούω. Ποιος το είπε αυτό αγαπητέ; Ο Johnnie; Θα μπορούσες μήπως να μας παραπέμψεις σε σχετική αναφορά;

«De ka8esai na asxolh8eis ligo me ta louloudakia sou.»

Να με συγχωρείς Mothmangreece, αλλά αυτά είναι λόγια σοβαρού και μεγάλης ηλικίας ανθρώπου όπως εσύ; Καλή η κριτική και είναι φυσικά αποδεκτή, όταν όμως αυτή γίνεται με επιχειρήματα. Το να ειρωνεύεσαι ένα άνθρωπο που ασχολείται αποκλειστικά με τη ΦΥΣΗ και έχει πολλές γνώσεις πάνω σε αυτήν, δείχνει οτι στην ουσία δεν έχεις τα κατάλληλα επιχειρήματα για να ασκήσεις κριτική εις βάρους του.

Την καλημέρα μου.


http://briefcase.pathfinder.gr/download/ntavelis666/34522/434595/0/1.jpgΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 11:54:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

.


νασαι καλα νεε μας φιλε για την κριτικη!


οριστε και οι αποδειξεις του παραπτωματος μου...


http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=7&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=3522


.


.


pixeldream:
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΥΡΟΔΟΤΗΣΕΙ...ΧΟΝΤΡΟΥΣ ΚΑΥΓΑΔΕΣ


KERRY KING:
Θα ξεκινήσει τώρα μια ατελείωτη αντιπαράθεση και θα παρακολουθούμε καυγά από εδώ και μπρος....

φιλε μου pixeldream, και φιλε μου KERRY KING, αυτα δεν γινονται εδω μεσα.


ο καθενας ειναι ελευθερος να γραψει και να κανει την κριτικη του.


δεν μπορω ουτε θελω να πεισω κανεναν για τιποτα.


εκανα κριτικη και μου εκαναν κριτικη.


ο καθενας μπορει να βγαλει τα συμπερασματα του αν τις διαβασει.


κατα τα αλλα, μενουμε εδω και συνεχιζουμε με τα του βουνου!

πρεπει να ευχαριστησω τους φιλους Avallon και Ntavelis666 για τα καλα τους λογια (μην μου το κανετε αυτο ρε παιδια στην ηλικια μου! ) και ολους τους συμμετεχοντες σε αυτο το τοπικ για την θετικη τους σταση.


.


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 12:57:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

.


ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ!


οι φωτογραφιες ειναι προσφατες και δειχνουν τα υπολειματα ενος ατυχηματος στο ανοιγμα της λιμνουλας.

πιθανοτατα το τραυμα ηταν στο κεφαλι (οσοι εχουν μπει ερποντας σε σπηλαιο καταλαβαινουν γιατι).



.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 13:04:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.


και κατι ακομη: μην καταστρεφετε στην προσπαθεια σας να εξερευνησετε!!!

αναγνωριζω την καλη σας προθεση εφοσον προσπαθησατε να ξανακλεισετε το καπακι, αλλα σας επεσε βαρυ και εσπασε!


ατυχημα, το δεχομαι, αλλα ρε παιδια ειναι πρωτον επικινδυνο να πατησει κανεις στην τρυπα, και δευτερον να ξανακλειδωσουν το εκκλησακι!

ερωτηση προς όποιον γνωριζει: με τι κολλα θα μπορουσαμε να το επιδιορθωσουμε?

.

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 13:06:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

.

μετα τα αιματα και τις ζημιες, ας χαλαρωσουμε λιγο, ε?


.


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 13:12:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.

καλο σαββατοκυριακο σε ολες και ολους!


.


παρεπιπτοντως, οση ωρα εγραφα, δεχτηκα επιθεση με τρογιαν απο το IP 220.74.197.137


η αναζητηση σταματησε εδω:


San Jose. Ca. USA


location unkown

server not responding

.


δεν θα το ανεφερα, αλλα ειναι που δεν πιστευω στις συμπτωσεις...


ναστε καλα!


.

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 16:35:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
mothmangreece
τα greeklish δεν πείθουν...
Να υποθέσω πως συμμετέχεις για να συμβάλλεις στις συζητήσεις;

κλικ me
Ποτέ μην δεχτείς τα σύνορα του ανθρώπου!
Να σπας τα σύνορα! Ν'αρνιέσαι ότι θωρούν τα μάτια σου!
Να πεθαίνεις και να λες: ΘΑΝΑΤΟΣ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kondoras
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
272 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 19:02:38  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΕΞΕΡΕΥΝΗΣΕΙΣ ΠΑΙΔΙΑ!
πιθανοτατα το τραυμα ηταν στο κεφαλι (οσοι εχουν μπει ερποντας σε σπηλαιο καταλαβαινουν γιατι).

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.gr


Όπως λέει και ο JBG "ου μαθείν δει τα σπήλαια αλλά παθείν".Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

πάνειος
Μέλος 2ης Βαθμίδας


231 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/06/2005, 23:50:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους πάνειος
quote:
De ka8esai na asxolh8eis ligo me ta louloudakia sou

Μια χαρα ασχολειτε με τα λουλουδακια του ο JBG και με πολυ εμπνευση δημιουργει γυρω απο αυτα θαυμασια πραγματα (αυτο το γνωριζω) .....αλλα υπαρχουν και τα ¨λουλουδακια¨ τα αλλα .....που μονον εμπνευση δεν εχουν και δεν μπορουν να δημιουργησουν κατι αληθινο και αξιο λογο......οποτε μια ΚΡΙΤΙΚΗ καλο θα τους κανει.
Και ο ¨κυκλος¨ του μια χαρα τον βρισκει.....
Και μην ξεχνατε μια καλη σκληρη αληθινη κριτικη μονο καλο μπορει να κανει σε νεους ενθουσιωδεις ερευνητες.....
Αντιθετα τα καλα και ομορφα ψευτικα λογια και τα μπραβο θα αφησουν αυτους τους ανθρωπους, που ειναι νεοι και στο ξεκινημα τους, να συνεχισουν σε λαθανσμενο δρομο οπου μονο την αληθεια δεν θα προσεγγισουν αλλα το κυριοτερο δεν θα εξελιχθουν και δεν θα γινουν καλυτεροι...οι ιδιοι που τελικα πρεπει να ειναι ο απωτερος σκοπος καθε ανθρωπου που αναζητα ...να γινει ενας καλυτερος ανθρωπος .
ΠΑΝΕΙΟΣ

Ο μέγας ΠΑΝ δεν τέθνηκε..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2005, 02:53:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

kondoras


Όπως λέει και ο JBG "ου μαθείν δει τα σπήλαια αλλά παθείν".



χαχαχα!


καλο!


.

φιλε μ αρεσει το χιουμορ σου!


καλως ηρθες στο τοπικ και στο φορουμ.

.

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2005, 02:55:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

πάνειος

Μια χαρα ασχολειτε με τα λουλουδακια του ο JBG και με πολυ εμπνευση δημιουργει γυρω απο αυτα θαυμασια πραγματα


φιλε μου σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια για την τεχνη μου!


ειναι η καλυτερη ανταμοιβη για μενα!


.

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2005, 03:08:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.


για να ηρεμησουν καποιες ψυχες που δεν με καταλαβαν, δεν προκειται να γραψω επικριτικο αρθρο για κανεναν!

η προταση μου στον κ. Ιωαννιδη ηταν μονο για να κρινω την αμεροληψια του. (ψυχολογος ειναι, ειμαι σιγουρος οτι θα με καταλαβει και θα με συγχωρησει)


εγω την κριτικη μου την εκανα στο φορουμ της ομαδας, στο εσωτερικα, και εστειλα γραμμα στο περιοδικο.

όποιος καταλαβε καταλαβε!


δεν προκειται να σπαταλησω χρονο για να αντιπαρατεθω με κανεναν!


.

αν γραψω αγαπητοι ανησυχουντες, ναστε σιγουροι οτι δεν θα δημιουργησω, αλλα θα παραθεσω στοιχεια, και θαναι πρωτοτυπα.


ισως να χρειαζεται μια κλωτσια η κατσαρολα πριν κολλησει...


.

ναστε καλα, και καλη δυναμη σε οσους παρουν σημερα τα βουνα, τα βαραθρα και τα λαγκαδια!

.

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 16:46:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

ναστε καλα, και καλη δυναμη σε οσους παρουν σημερα τα βουνα, τα βαραθρα και τα λαγκαδια!

Μάτια που δε βλέπονται, γρήγορα ξεχνιούνται ?

Μήπως ξέχασες κάαααποιους, μόνο και μόνο επειδή πάνε σε ποοοολύ .... σκοτεινά μέρη ???


Α, και όσο εσύ ασχολιόσουν με τα λουλουδάκια σου, εμείς ψάχναμε να βρούμε τα πλάσματα που .... κατοικούν στη στοά
(c)σοβαρής ομάδας εξερεύνησης

Και καλά θα κάνεις να μην τους αμφισβητείς, γιατι θα έρθει και ο ... μπαμπάς να σε κάνει ... ντά !

Γουέλ καμ...

Ο κακός Βρίλ

Υ.Γ. Think Watson, think


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2005, 22:45:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

καπεταν Μελλουνας:

Μάτια που δε βλέπονται, γρήγορα ξεχνιούνται ?

Μήπως ξέχασες κάαααποιους, μόνο και μόνο επειδή πάνε σε ποοοολύ .... σκοτεινά μέρη ???



εγω νομιζα οτι σε κλεψαν οι Νυμφες των βαθιων σπηλαιων και μας ξεχασες!

εμεις πως γινεται να ξεχασουμε καποιον απο την συμμορια?

σε μελεταμε ορε Μελλουνα και σε περιμενουμε (καποτε) στα παλια λημερια...

τα κοκκινα καντηλια αναβουν παντως εκ μερους σου.


Γκανταρας

.

.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2005, 02:41:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


.

θυμαστε την αφρωδη πολυουρεθανη?


εκτος απο τα χορτα, τελικα χρησιμευσε για να στηριξει και αυτο:



"αυτο" ειναι προφανως το ντεκορ για τα εξωτερικα γυρισματα καποιας εκπομπης ή σηριαλ.



ο μυστικισμος του φελιζολ θαλεγα...

λοιπον κυριοι της τηλεορασης: ΜΑΖΕΥΕΤΕ ΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΣΑΣ ειτε ειναι αρχαιολογικος ο χωρος ειτε οχι!

ελπιζω να μην ειστε εσεις οι υπαιτιοι και για το σπασιμο του μαρμαρινου σκεπασματος...

.


.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2005, 10:08:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

εγω νομιζα οτι σε κλεψαν οι Νυμφες των βαθιων σπηλαιων και μας ξεχασες!

Οι νύμφες των σπηλαίων, μετά από αιώνια απομόνωση και εγκλεισμό στο σπήλαιο έχουν ιδιαίτερα αυξημένες .... ανάγκες !

Αυτός είναι και ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ λογος, για τον οποίο είμαι τόσο ΤΕΖΑ και ΣΕΡΝΟΜΑΙ όταν βγαίνουμε από τα σπήλαια ...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2005, 21:50:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

βριλης:

Οι νύμφες των σπηλαίων, μετά από αιώνια απομόνωση και εγκλεισμό στο σπήλαιο έχουν ιδιαίτερα αυξημένες .... ανάγκες !

Αυτός είναι και ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ λογος, για τον οποίο είμαι τόσο ΤΕΖΑ και ΣΕΡΝΟΜΑΙ όταν βγαίνουμε από τα σπήλαια ...


για Νυμφοληπτο σε κοβω ορε Μελλουνα!

.

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2005, 00:17:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

για Νυμφοληπτο σε κοβω ορε Μελλουνα!

και ΤΙ δεν κάνω, εγω το ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ, μπας και σκάσει ένα χαμόγελο ευχαρίστησης σε αυτές τις κατακαημένες τις σπηλαιονύμφες...

Τις καημένες.....



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2005, 02:34:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

vril:

και ΤΙ δεν κάνω, εγω το ΚΑΛΟ ΠΑΙΔΙ, μπας και σκάσει ένα χαμόγελο ευχαρίστησης σε αυτές τις κατακαημένες τις σπηλαιονύμφες...


καπετανιο, αν και αποπροσανατολιζω το ιδιο μου το τοπικ, να διηγηθω εκεινη την ιστορια με τους Τουρκους να σκασεις κι εσυ κανα χαμογελο?

.


ειμασταν που λετε καποτε στο λημερι μας, οταν εφτασε τρεχοντας ο γοργοποδαρος Πανουσης, και λεει στον αρχηγο μας τον Νταβελη με κομενη την ανασα απο το τρεξιμο: "καπετανιο... Τουρκοι πολλοι... ερχονται..."

"ποσοι ειναι ορε Πανουση, 50?", ρωταει ο μεγαλος, "να παρουμε τα μαχαιρια μας και να τους πετσοκοψουμε".

"πιο πολλοι, πιο πολλοι" λεει λαχανιασμενος ο Πανουσης.

"μπα ναναι 100?", ρωταει ο μοναδικος, "να παρουμε τα σπαθια μας να τα κοψουμε τα σκυλια".

"πιο πολλοι, πιο πολλοι, καπετανιο", λεει ο Πανουσης βηχοντας.


"ορε μπα ναναι 200 να παρουμε τις μπιστολες να τους ξεκανουμε ή 500 να παρουμε τα καριοφιλια μας και να τους μακελεψουμε?" ρωταει ο μεγιστος.

"πιο πολλοι σου λεω καπετανιο, πιο πολλοι" επιμενει ο Πανουσης.

"τοτε να παρουμε τον πουλο και να την κοπανησουμε", λεει ο ανεπαναληπτος.


.

γι αυτο τον εχουμε ακομα αρχηγο...

.

μια προσφορα της ληστοσυμμοριας Νταβελη και Της Υπηρεσιας - Υ.Α.Π.


.

.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Timetrapped
Μέλος 1ης Βαθμίδας


125 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2005, 08:49:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Timetrapped
quote:

ειμασταν που λετε καποτε στο λημερι μας, οταν εφτασε τρεχοντας ο γοργοποδαρος Πανουσης, και λεει στον αρχηγο μας τον Νταβελη με κομενη την ανασα απο το τρεξιμο: "καπετανιο... Τουρκοι πολλοι... ερχονται..."

Αχ τι μου θύμισες τώρα...

Το άλλο το θυμάσαι που φύλαγε ο Γιαγκούλας καραούλι και έρχεται
τρέχοντας στο λημέρι και λέει : "Έρχονται Τούρκοι ορέ ληστές
γιομίστε τα τουφέκια!"

και ρωτάει ο Νταβέλης : "Πόσοι είναι ορέ Γιαγκούλα?"

"Τριακόσιοι-ένας (301)!!" απαντάει ο Γιαγκούλας.

"Καλά μωρέ πως τους μέτρησες και έβγαλες
ακριβώς τριακόσιαένα κεφάλια??"

"Α πολύ εύκολο καπετάνιο, απαντάει ο Γιαγκούλας,
είναι ένας μπροστά και καμιά τριακοσαριά από πίσω του!!!"


Συγνώμη ορέ Γκαντάρα για την παρένθεση στο θέμα σου
αλλά κάποιες αναμνήσεις δε σβήνονται τόσο εύκολα...

If the truth hurts prepare for pain.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2005, 13:27:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Timetrapped:

Συγνώμη ορέ Γκαντάρα για την παρένθεση στο θέμα σου
αλλά κάποιες αναμνήσεις δε σβήνονται τόσο εύκολα...


και οι ληστες στα ανεξηγητα του Πεντελικου κατατασονται Πανουση μου!

εχουμε καιρο να χτυπησουμε ορε καπετανιο, ή μου φαινεται?


.


.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν www.johnniebegood.grΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 59 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55 56 57 58 59
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy