ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 59
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/03/2006, 07:18:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:


Χωρίς να έχω διαβάσει ακόμη τα προηγούμενα κείμενα λέω ότι τα ενδεχόμενα που υπάρχουν είναι:

α) να είσαι ένας από εκείνους που ασκούν μαζικές υποβολές σκόπιμα περί Πεντέλης
β) να μην έχεις πλέον καμμιά ανάμνηση περί του τι ακριβώς σου συνέβη και να έχεις αυτές που σου επέτρεψαν να έχεις
γ) να συμβαίνει κάτι άλλο



θα παρω την κουρτινα 5


quote:

Το να υπάρχει διαδιαστασικό πέρασμα κλπ αποκλείεται παντελώς και εκ προοιμίου.



μ αρεσει η σιγουρια σου


quote:

Διότι δεν είναι δυνατό να συμβεί κανένα διαδιαστασικό άνοιγμα περάσματος σε συνηθισμένες και "κανονικές" συνθήκες.



ποιος μιλησε για "κανονικες" συνθηκες?

το φαινομενο γενικα εχει εξαρσεις και υφεσεις


quote:

Αν πάει κανείς στο σπήλαιο ή κάπου που δρουν κάποιες περίεργες ομάδες,



λες να δρουν περιεργες ομαδες επι του κεντρικου δρομου μετα την στροφη στον αγιο Πετρο, κατα τις 7 η ωρα το απογευμα?

γιατι εκει συνεβει το πρωτο περιστατικο.

quote:

Και άλλος από αυτούς θα γράψει βιβλία και θα φτιάχνει μια πραγματικότητα όπως την θέλει και τον βολεύει , εξυπηρετώντας τους σκοπούς και τις ανάγκες του, δημιουργώντας μύθους.



ειμαι ενας απ αυτους πλεον...


quote:

Και τα φαινόμενα όλο και θα συνεχίζονται εκμαυλίζοντας και άλλους αφελείς-υποψήφια θύματα που θα νομίζουν ότι κάτι ιδιαίτερο συμβαίνει εκεί το οποίο θα τρέχουν να διαπιστώσουν.


δεν καταλαβα, να τους απομακρυνουν θελουν ή να τους παρασυρουν να πανε?


quote:

Θα μου πεις βέβαια θέλει "αρετή και τολμη η ελευθερία" .



ιδιοτροπια της απο τοτε που την γνωρισα - δεν σου καθεται αλλιως

.


καλημερα ειπαμε?


σαλαμαλεκουμ μοζη μου!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Moz
Μέλος 3ης Βαθμίδας


666 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/03/2006, 00:06:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Moz
Πριβιέτ! ((dejavu...))

quote:

Θα μου πεις βέβαια θέλει "αρετή και τολμη η ελευθερία" .


Θέλει, ε; Xμ... ((Για να το λες, κάτι θα ξέρς...))

quote:
Μόνο ο μύθος συντηρεί την ιστορία αυτή και οι ανάγκες κάποιων να τον διατηρούν.

«Κάποιων»; Ποιων;; Για ρίξε, ωρε Διόνυσε, καναδυό ονόματα-διευθύνσεις-τηλέφωνα ((διότι το συστράν «μερικών» είναι ολίγον-τι μπαχατέλα...))

D-o-GON, τσάκο καναδυό ακόμα και προχώρα, μπας και δούμε κάνα κβαντικό! ((και μην αμφιβάλλεις καθόλου...))

Το Μαγικό βουνό, ο Κθούλου-καοτόνικ και η Απέθαντη τραγουδίστρια / σίκιουελ 400... ((+!))

Δώστε τα FFώτα στο λαό / 35ωρο τώρα
SeriusBased_M©Z society_dejavu mode...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

DAGON
Μέλος 3ης Βαθμίδας


664 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2006, 04:48:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους DAGON
quote:
Το Μαγικό βουνό, ο Κθούλου-καοτόνικ και η Απέθαντη τραγουδίστρια / σίκιουελ 400...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2006, 10:23:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
Ενημερώνουμε το αγαπητό κοινό ότι στις παρυφές του Πεντελικού, σε λίγο δυσπρόσιτο σημείο και σε χωματόδρομο, βρέθηκαν φωτοβολίδες και καπνογόνο. Οι φωτοβολίδες θεωρούνται εμπρηστικός μηχανισμός και σίγουρα δεν ήταν τυχαία η απόκρυψη και τοποθέτησή τους κάτω από πευκάκια.

Ευχαριστούμε την το παράρτημα Ασφάλειας Πεντέλης για την άμεση και γρήγορη επέμβαση. Το θέμα θα το αναλάβει ο αρμόδιος Εισαγγελέας.

Ξέρετε, είπαμε κάποτε, οι εμπρηστές δεν θα περάσουν.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2006, 11:46:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

Ενημερώνουμε το αγαπητό κοινό ότι στις παρυφές του Πεντελικού, σε λίγο δυσπρόσιτο σημείο και σε χωματόδρομο, βρέθηκαν φωτοβολίδες και καπνογόνο. Οι φωτοβολίδες θεωρούνται εμπρηστικός μηχανισμός και σίγουρα δεν ήταν τυχαία η απόκρυψη και τοποθέτησή τους κάτω από πευκάκια.

Ευχαριστούμε την το παράρτημα Ασφάλειας Πεντέλης για την άμεση και γρήγορη επέμβαση. Το θέμα θα το αναλάβει ο αρμόδιος Εισαγγελέας.

Ξέρετε, είπαμε κάποτε, οι εμπρηστές δεν θα περάσουν.

Σας ευχαριστούμε για την κατανόηση.



καπου παραπανω εγραψα (ο γραφικος γερων) οτι το βουνο σταματησε την παρανομη λατομευση χρησιμοποιωντας τα μαντροσκυλα του μεσω της συγχρονικοτητας.


το πως βρεθηκε στον σωστο τοπο την σωστη στιγμη το καταλληλο μαντροσκυλο (γιατι οι περισσοτεροι δυστυχως δεν καταγγελουν ο,τι βλεπουν για να μην "μπλεξουν") θα ηταν ενδιαφερον να το διηγηθει το ιδιο!


εγω το φχαριστηθηκα παντως!


και ναι, τοπαμε κάποτε, οι εμπρηστές δεν θα περάσουν.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2006, 11:57:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:
το πως βρεθηκε στον σωστο τοπο την σωστη στιγμη το καταλληλο μαντροσκυλο

Εγώ προσωπικά έχω σταματήσει να εκνευρίζομαι άν με "πιάσει" κόκκινο φανάρι, ή άν πάω και είναι κλειστά το τάδε και το δείνα.

Έμαθα να αποδέχομαι αυτό που συμβαίνει, όχι φαταλιστικά και μοιρολατρικά, αλλά γιατί πολλές φορές σου "μιλάει" αλλά δεν το ακούς.

Το πώς βρέθηκα εγώ στο συκγεκριμένο χωματόδρομο, είναι από απίθανο έως απίστευτο

Είχε όμως το σκοπό του

Σημείωση> Καμία σχέση με τη Σπηλιά που πάνε όλοι λές και έχουν κλείσει ραντεβού με το Μεταφυσικό. Το Μεταφυσικό δεν είναι πράσινες λάμψεις και κόκκινα φωτάκια.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2006, 22:30:00  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Το Μεταφυσικό δεν είναι πράσινες λάμψεις και κόκκινα φωτάκια.

Μήπως κόκκινες λάμψεις με πράσινα φωτάκια??

quote:
Έμαθα να αποδέχομαι αυτό που συμβαίνει, όχι φαταλιστικά και μοιρολατρικά, αλλά γιατί πολλές φορές σου "μιλάει" αλλά δεν το ακούς.

Το πώς βρέθηκα εγώ στο συκγεκριμένο χωματόδρομο, είναι από απίθανο έως απίστευτο

Είχε όμως το σκοπό του


Οπως τα λες


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2006, 10:23:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
Όπως σας έχω ξαναπεί, στην Πεντέλη εξαφανίζονται άνθρωποι.

Έχουν εξαφανιστεί όλοι, όσοι ασχοληθεί με το θέμα.

Πάρτε τα παλιά τόπικ της "Πεντέλης". Δεκάδες ονόματα.

Ή έχουν πάρει όλοι την απάντησή τους (που το αμφιβάλω) ή συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο.

Που χάθηκαν οι συμπαθείς φίλοι μας, που μιλούν την Μπαλανική Διάλεκτο ?


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2006, 10:31:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

Έμαθα να αποδέχομαι αυτό που συμβαίνει, όχι φαταλιστικά και μοιρολατρικά, αλλά γιατί πολλές φορές σου "μιλάει" αλλά δεν το ακούς.

Το πώς βρέθηκα εγώ στο συκγεκριμένο χωματόδρομο, είναι από απίθανο έως απίστευτο

Είχε όμως το σκοπό του


οποία συγχρονικοτης, ε?


αυτη ομως δεν ειναι τοσο ανεξηγητη οσο αυτο που εμαθα χθες στις ειδησεις της ΝΕΤ απο το στομα του κοινοταρχη Πεντελης:
"η συμπεριφορα της πολιτειας τα τελευταια 20 χρονια ειναι ανεξηγητη.
τα ρεματα και οι πλαγιες του βουνου εχουν ενταχθει στο σχεδιο πολης, ενω η κεντρικη πλατεια μας ειναι εκτος σχεδιου πολης"


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2006, 17:19:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

του κοινοταρχη Πεντελης*



*προεδρος της Ενωσης Κοινοτητων Πεντελης (αυτο το εμενταλ θα με φαει...)


λοιπον, εμεις φυτευουμε κι αυτοι τα ξεπατωνουν...

εμεις θα νικησουμε ομως, γιατι δεν εχουμε συμφερον, ουτε καν σκοπο, αλλά αγαπη και μερακι!


φυτευουμε για να φυτευουμε παιδες Ελληνων!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2006, 12:14:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:
φυτευουμε για να φυτευουμε παιδες Ελληνων!

Άμα δε φυτέψεις κάναν ... εμπρηστή (ή καταπατητή)

Δάσος δε στεριώνει ...

Βρίλ



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Διόνυσος
Νέο Μέλος


13 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2006, 20:23:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Διόνυσος
quote:
Που χάθηκαν οι συμπαθείς φίλοι μας, που μιλούν την Μπαλανική Διάλεκτο ?

Χάθηκαν; Εδώ δεν είστε όλοι;

Αλλά μιας και οι κανόνες του παιχνιδιού το επιτρέπουν ας πω για το ΜΟΖ (Mozart ή Μάγος του Οζ ;) που ρώτησε ξέρωντας την απάντηση και κάποια στοιχεία για ένα πρόσωπο που σαφώς είναι εν γνώσει του και σκοπίμως μυθοπλάστης και αυτό δεν είναι άλλο από τον αρχικό διδάσκαλο των διδασκάλων της ανωτέρω διαλέκτου. Α ονόματα δε λέμε!!! Όλα κιόλα ..το απαγορεύουν οι κανόνες του Μεγάλου Παιχνιδιού.

Ως μέγας διδάσκαλος γνωρίζει άριστα την τέχνη της μυθοπλασίας και ως ιερέας του Απόλλωνα (και όχι μόνο ) και την τέχνη της ερμηνείας των "χρησμών" και των χρησμών (?) .

Το χέρι της εταιρείας Big brother καθοδηγεί σθεναρά τις εξελίξεις.
Αλλά τα όργανα που κρατά το χέρι δε γνωρίζουν τις προθέσεις του, όπως και το χέρι δε γνωρίζει τις προθέσεις του κεφαλιού.
Απλά υπακούει στις εντολές του.


"Το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι" λένε. Και πράγματι όταν το κεφάλι χάσει τη λογική του αρχίζει να βαδίζει το δρόμο της αυτοκαταστροφής και της διάλυσης.Τότε όλο το σώμα καταστρέφεται και δεν το σωζει
κανένα Χέρι ή Πόδι.Αυτό είναι αποτέλεσμα της χημικής ένωσης άνθρακα, ιωδίου και ενός άγνωστου στοιχείου που συμβολίζεται με Α. Αυτή η χημική ένωση είναι γενικά καταστροφική και δε μπορεί να τη χειριστεί εύκολα σχεδόν κανένας αλχημιστής. Εκτός ελαχίστων ίσως.
Όπως και μιας άλλης ένωσης φθορίου, βορίου και ιωδίου επίσης. Δεν ξέρω αν φταίει το ιώδιο αλλά πάντως είναι ενώσεις επικίνδυνες.

Γιαυτό πρέπει να προσέχει κανείς. Στη ατμόσφαιρα της σπηλιάς υπάρχουν ίχνη τέτοιων ενώσεων και αν τις αναπνεύσει κανείς προκαλούν παραισθήσεις μέχρι και το θάνατο (αν δεν τις αντέχει ο οργανισμός του και πάρει μεγάλες δόσεις). Νομίζω έγινα σαφής. Οι ενώσεις αυτές δεν εμφανίζονται συνεχώς αλλά κατά διαστήματα.Και ενώ υπάρχουν στην ατμόσφαιρα δε σημαίνει ότι δεν είναι στέρεες ή υγρές μερικές φορές. Αναμιγνύονται πολύ εύκολα με άλλες ενώσεις αλλά δε σπάνε έυκολα οι δεσμοί των μορίων τους. Είναι περίεργες οι αντιδράσεις τους και μάλλον απρόβλεπτες καθώς εξαρτώνται από διάφορους παράγοντες. Συνήθως εμφανίζουν ιδιότητες παρόμοιες με εκείνες των ουσιών που αναμιγνύονται. Και κάνουν αντιδράσεις σε συγκεκριμένες συνθήκες που πρέπει κανείς να τις ξέρει καλά για να τις υπολογίσει σωστά.

Μερικοί που τις ανέπνευσαν είδαν αλλόκοτα πράγματα.
Γιαυτό προσέξτε από αυτές αν δεν τις έχετε ήδη αναπνέυσει. Αλλιώς καλά όνειρα. Ευελπιστώ να μην ισχύσει αυτό το τελευταίο και για τον εαυτό μου.
Η εταιρεία που έχει σχέση με αυτές τις ενώσεις και τις παράγει ως ένα από τα προϊόντα της με συγκεκριμένη χρήση, φυσικά δε θέλει να χάσει το μονοπώλιο σε οτιδήποτε. Γιαυτό και οι πιο πάνω δηλώσεις ήταν αρκούντως σαφείς και ασαφείς με σκοπό να μη θίξουν την εταιρεία που ενδιαφέρεται για το θέμα.
Δεν είμαι βέβαιος για την ύπαρξη του βορίου αλλά το ιώδιο υπάρχει σίγουρα και τα υπόλοιπα στοιχεία. Επίσης δεν είμαι βέβαιος για την αναλογία των στοιχείων και των ενώσεων που σχηματίζουν αλλά είμαι βέβαιος ότι κάθε ένα από αυτά υπάρχει σε κάποια αναλογία.

Υπάρχουν και άλλα χημικά στοιχεία από μικρότερες εταιρείες, θυγατρικές, αλλά ανέφερα τα πιο επικίνδυνα. Τα άλλα μπορούν να γίνουν επικίνδυνα σε μερικές περιπτώσεις σε μεγάλες δόσεις. Αλλά όχι με την εισπνοή σε μικρό βαθμό.

Αυτά για την ώρα επιτρέπουν οι κανόνες του Παιχνιδιού να πω.
Και κάτι που παραλίγο να ξεχάσω: όταν αναδεύεται ένα ρευστό μίγμα με δύναμη , τότε λόγω της τριβής με τον αναδευτήρα μπορεί να δημιουργηθεί από μια ταχύτητα ανάδευσης και μετά τυρβώδης ροή. Οπότε αυτό εξηγεί εν μέρει και τα όσα είπα πιο πάνω, αν αναλογιστεί κανείς ότι η μάζα χρειάζεται ανάδευση σε τακτά διαστήματα.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2006, 21:43:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
Γουστάρω τριολελέ παιχνίδι!

Δυστυχώς για μερικούς που το παίζουν έξυπνοι χωρίς να είναι, ο αρχικός μπαρουφολόγος, που μπέρδεψε τ' αστέρια με τα πορτοκάλια, δεν είναι αυτός που νομίζετε και δεν τολμάτε να κατονομάσετε.

Αλλά, όταν η αριστερά σας δεν γνωρίζει τι ποιεί η δεξιά σας, είναι μοιραίο να ξεκινάτε για την Πεντέλη και να καταλήγετε στούς Δελφούς!

The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2006, 10:06:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
Φίλτατε Διόνυσε,

ενημερωτικά σας λέω ότι ξέρω παρα πολύ καλά ποια είναι η ένωση φθορίου, βορίου και ιωδίου.

Η σύνθεση του Ιερατείου εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει, ούτε το παρελθόν ούτε το μέλλον του.

Συλλέγοντας ΜΟΝΟ τα στοιχεία που βρήκα διάσπαρτα στη σπηλιά, σχημάτισα γρήγορα την δική μου άποψη, που διαφέρει σε πάρα πολλά σημεία με την κλασσική σχολή περί των φαινομένων της σπηλιάς.

Θέλετε απόδειξη ? Ψάξτε από πότε υπογράφω με το γνωστό "άλλο τι είναι και άλλο τι φαίνεται". Κάποια στιγμή το απέσυρα, διότι κατάντησε κουραστικό.

Επιμένω όμως ότι οι περισσότεροι έχουν χαθεί και εξαφανιστεί. Είναι το μόνο φαινόμενο που συμβαίνει τακτικά εκεί πάνω. Οι εξαφανίσεις.
Ποιός θυμάται τους ...
(και έχω μια λίστα με τουλάχιστον 30 ονόματα)
που έγραφαν, έγραφαν, έγραφαν για αυτή τη σπηλιά, που βρήκαν το ένα, βρήκαν το άλλο, είδαν αυτό, εκείνο, το άλλο, άκουσαν, μύρισαν, έβηξαν και έκλασαν μέντες...

Πιστεύετε ότι έστω και ένας από αυτά τα ονόματα, πλησίασαν έστω και 1% της πραγματικής ιστορίας του τόπου ?
Αμφιβάλλω.

Πλησιάστε με. Καιρό το περιμένω...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2006, 18:16:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
Για CIA και FBI μιλάει ο Διόνυσος;

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2006, 22:59:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

Για CIA και FBI μιλάει ο Διόνυσος;

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.



μπα, για τις μυστικες φαρμακευτικες εταιριες της Γουαδελουπης μιλαει μαλλον - αυτη δεν εχει και την φορμουλα Νατριο - θειον(S) συν το αγνωστο Α?


για τα κινητρα της Γουαδελουπης οσον αφορα την Πεντελη ξερουμε τιποτα?


εγω εχω ηδη πει τι υποθετω.


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2006, 23:47:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
Εμενα ρε παιδια μου εχει μεινει στο μυαλο ενας ταλαιπωρος ξερακιανος σπηλαιολογος,που πορφανως ειχε φαει τις καταβασεις με το κουταλι στον Χαρδαβελα που προσπαθουσε εξηγησει στους φρενιασμενους οπαδους του Φουρακη οτι ολα αυτα περι στοων που συνδεοονται και πανε απο Πεντελη στους Δελφους ειναι %$& και οι παλαβιαριδες τον αποκαλεσαν συνομωτη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2006, 23:48:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
Εμενα ρε παιδια μου εχει μεινει στο μυαλο ενας ταλαιπωρος ξερακιανος σπηλαιολογος,(που προφανως ειχε φαει τις καταβασεις με το κουταλι) στην Χαρδαβελοεκπομπη που προσπαθουσε εξηγησει στους φρενιασμενους οπαδους του Φουρακη οτι ολα αυτα περι στοων που συνδεοονται και πανε απο Πεντελη στους Δελφους ειναι %$& και οι παλαβιαριδες τον αποκαλεσαν συνομωτη.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2006, 00:51:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
Αν θυμάσαι και ποιος χαζοβιόλης υποστήριξε την εν λόγω υπόγεια επικοινωνία (όχι, δεν ήταν ο Φουράκης) κάνεις ένα βήμα προς την ανακάλυψη τής Αρχικής Αιτίας τού Μπαρουφοθορύβου που ακούγεται στη Σπηλιά...

ps. NSA, όπου Ν= Άζωτο (πολύ συνωμοσιολογία πέφτει; ή όχι;)

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2006, 04:20:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
Ποιος ήταν ο αρχικός υποστηρικτής της ιδέας περι υπόγειων συνδέσεων?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2006, 09:11:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
quote:

Ποιος ήταν ο αρχικός υποστηρικτής της ιδέας περι υπόγειων συνδέσεων?

Μην πείτε τον κυρ-Γιάννη, χάσατε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2006, 09:32:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
Τελικά ποιός ήταν ο προπάτορας της πατάτας περι στοών που συνδέουν Πεντέλη-Δελφους?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2006, 09:47:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
quote:

Τελικά ποιός ήταν ο προπάτορας της πατάτας περι στοών που συνδέουν Πεντέλη-Δελφους?


www.asana.gr ακόμη το περπατούν... πρέπει να έχουν φτασει Αλίαρτο...


Ο άσπρος σίφουνας....

Η βλακεία είναι δικαίωμα του καθενός.....
Η μετάδοση της, προνόμιο 99% των μελών του φόρουμ...
Ο ασπασμός της, υποχρεωτικός, σύμφωνα με μερικούς ...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2006, 10:26:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
Μπουαχαχαχχαχχαχ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!11
Αυτοοος?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2006, 10:33:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
Μην ασχολείστε με τις ανοησίες του κάθε τρελαμένου.


Βρήκα και παραθέτω το εξής

quote:

ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΣΠΗΛΑΙΟΛΟΓΙΑΣ Σ.ΕΛ.Α.Σ. ΜΑΙΟΣ-ΙΟΥΝΙΟΣ 2006

Ημερομηνία έναρξης: Τρίτη 2 Μαΐου 2006 (ώρα 19:00)

Ο Σπηλαιολογικός Ελληνικός Αθλητικός Σύλλογος ( Σ.ΕΛ.Α.Σ. ) διοργανώνει και φέτος, για ένατη συνεχή χρονιά Σεμινάρια Αθλητικής και Επιστημονικής Σπηλαιολογίας. Τα σεμινάρια διαρκούν 7 εβδομάδες, με θεωρητικά μαθήματα κάθε Δευτ. & Τετ. 19:00-22:00 μμ (Πασίωνος 44-46, Ν.Κόσμος) και πρακτικά τα Σαββατοκύριακα. Τα πρακτικά μαθήματα περιλαμβάνουν τεχνικές κατάβασης & ανάβασης με μονό σχοινί, σε μονοήμερες εκπαιδευτικές εξορμήσεις σε σπήλαια & βάραθρα της Αττικής, καθώς και δύο διήμερες εξορμήσεις για την ολοκλήρωση των σεμιναρίων.


Περισσότερες πληροφορίες :
http://www.selas.org/index.php?option=com_content&task=view&id=84&Itemid=2&lang=el




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2006, 12:49:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
Ο Πάλμος; Δεν νομίζω. Είναι πολύ βαρύς για να προπορευτεί. Στην εκπομπή συμμετείχε ο εν λόγω διασπορεύς ψευδών ειδήσεων.

Από την άλλη, όμως, δεν πρέπει να κάνουμε το συνηθισμένο λάθος τών αφελών: να ρωτήσουμε έναν γεωλόγο για την αθανασία τής ψυχής.

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2006, 21:31:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
Τι σου είναι αυτή η Πεντέλη...

Έχει εξαφανιστεί ακόμα και ο Iranon.

Ανανέωση έχει να γίνει από το Δεκέβριο 2005.

Μας κακομαθαίνετε κύριε Πρέσβη...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2006, 20:28:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

Τι σου είναι αυτή η Πεντέλη...

Έχει εξαφανιστεί ακόμα και ο Iranon.

Ανανέωση έχει να γίνει από το Δεκέβριο 2005.

Μας κακομαθαίνετε κύριε Πρέσβη...



εκανα εγω μια απροβλεπτη "ανανεωση" στο θεμα Πεντελη κι επεσε γενικη μουγκα...

ευχαριστω τους ελαχιστους που ασχοληθηκαν με τα στοιχεια


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Βρίλ
Μέλος 3ης Βαθμίδας


659 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2006, 11:27:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Βρίλ
Το είχα ξαναπεί και παλαιότερα, το ξαναλέω και τώρα.

Εδώ προσωπικά δεν πιστεύω ότι οι (περισσότεροι) άνθρωποι θέλουν να ασχοληθούν με στοιχεία. Θέλουν να λένε, για να λένε.

Πάρε παράδειγμα αυτούς που τρέχουν στις εκλησίες, κάνουν μεγάλους σταυρούς και όλα αυτά που έχουν να κάνουν με θρησκεία, σε βαθμό υπερβολής. Εγώ προσωπικά έχω τις χείριστες εμπειρείες ανθρώπινης συμπεριφοράς ακριβώς από τέτοιους ανθρώπους. Κάνουν όμως, για το ΘΕΑΘΕΙΝ τα παραπάνω, απλά για να κρυφτούν πίσω από το δάκτυλό τους.

...

Οι περισσότεροι άνθρωποι θέλουν το δράκο. Τον θέλουν για να γλυκάνει την ανάλατη ζωούλα τους. Το θέμα αυτό έχει κλείσει. Το είπε ο γιαλαμπόυκας στην τιβί, το είπε ο κύρ-Σταύρος, που τον ξέρουμε και τον εμπιστευόμαστε, το είπε και ο Μπάμπης στην καφετέρια. Αυτό είναι και μέχρι εκεί πάει.

Κονομήσαν και κάποιοι από τις ψεμματάρες τους, και ακόμα και όταν βγήκαν κάποιοι και βροντοφώναξαν "ψέμματα", εμφανίστηκαν οι παρατρεχάμενοι να φιμώσουν την όποια αντίδραση.
Τι ψάχνεις λοιπόν ?

Εμείς οι τρείς, οι πέντε, οι δεκαπέντε είμαστε. Οι χιλιάδες άλλοι, τον δράκο θέλουν, τον δράκο έχουν.
Στο μυαλό τους.

Εγώ τον δράκο λυπάμαι, γιατί έτσι στενά και ασφυκτικά που είναι εκεί μέσα, μπουντρουμιασμένος είναι....



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2006, 15:47:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


κυκλοφορησε απο τις εκδοσεις Κεδρος το βιβλιο "ΠΕΝΤΕΛΗ - το ιερο ορος της Αθηνας", του Τασου Πετουρη.


καλη επιτυχια εδελφε!!! .

ωστοσο ουτε αυτο εχει δρακο μεσα...

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 59 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55 56 57 58 59
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy