ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 59
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2005, 23:17:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Είναι όμως διαφορετικά φωτισμένες.
Μήπως παίζει ρόλο ο φωτισμός?


ειναι τραβηγμενες στο ιδιο λεπτο.

με την ιδια μηχανη, με το ιδιο ηλιακο φως, με το ιδιο φλας.


δεν θα επρεπε να παρουσιαστει εστω ενα?


τι επηρεασε τον φωτισμο?

εχω την εντυπωση οτι στην πρωτη τα ορμπς αποροφουν το φως.

αλλα γιατι οχι και στην δευτερη?


τι μπορει να αλλαξε?

και εννοειται πως στην συνεχεια της φωτογραφισης εξακολουθησαν να εμφανιζονται και να εξαφανιζονται...

εχω δεκαδες τετοια περιστατικα καταγεγραμενα, οπως και ανεξηγητους υπερφωτισμους στα τουνελ.

ολες βγαινουν κανονικες (με το φλας να μην φωτιζει περα απο 4-5 μετρα), και μια βγαινει με τα πετρωματα του τουνελ να αστραφτουν απο φως!

ΥΓ. εγω δεχομαι οτι ειναι αντανακλασεις σε μικροσωματιδια, αλλα υπαρχουν πολλες περιπτωσεις που διαφαινεται μια νοηση, και μαλιστα με χιουμορ να τα κατευθυνει.


αν μου το επιτρεψουν οι εμφανιζομενοι στις φωτογραφιες ανθρωποι (ακομη και για να τις παρουσιασω με σβυσμενα προσωπα πρεπει να παρω την αδεια τους), θα παραθεσω κουφες φωτογραφιες.

εκτος αυτων ομως, συντομα ορμπς χωρις φλας, ορμπς υπο γωνια απο την οποια δεν προερχεται φως, ορμπς κινουμενα, ορμπς με τρομερο χιουμορ, ορμπς σε διαφορα σταδια εξελιξης, ορμπς να κυρτωνουν για να αποφυγουν το αυτι μου, κτλ, κτλ.


ολα απο την σπηλια...

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2005, 23:34:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood
quote:

Jonniebegood αν θέλεις μια επαγγελματική γνώμη,
βάλε τις φωτογραφίες στο www.dpgr.gr να δούμε τι θα σου απαντήσουν...

Φιλικά, osalonikios...



φιλε μου εχω διαβασει ολες τις εξηγησεις.


απο ολες εγω προσωπικα ρεπω προς τα μικροσωματιδια.


αλλα για να σας λεει ο κακος βριλ οτι υπαρχουν φωτογραφιες που "ανηκουν στην δευτερη κατηγορια", κατι ξερει!

ειναι συμπρωταγωνιστης με "περιεργα" ορμπς (εγω τα αποκαλω χιουμοριστικα) σε αρκετες φωτογραφιες και ο ιδιος!


οσο για εμενα, με δουλευουν κανονικα!!!

πραγμα που με υποψιαζει για την σχεση των ανθρωπων με τα ορμπς...


(εχω τραβηξει δεκαδες ποζες, απο το ιδιο σημειο προς την ιδια κατευθυνση και οσο στο φοντο υπηρχαν συγκεκριμενα ατομα, δεν εμφανιζοταν κανεναν ορμπ - μολις βγηκαν απ το φοντο και μπηκε αλλος ή εμεινε αδειο, εμφανιστηκαν ντουζινες!)


και συμφωνα με την θεωρια των κβαντα επηρεαζουμε καθε φαινομενο!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2005, 23:49:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
quote:
πραγμα που με υποψιαζει για την σχεση των ανθρωπων με τα ορμπς...


quote:
και συμφωνα με την θεωρια των κβαντα επηρεαζουμε καθε φαινομενο!

Καλόμαθε η γριά στα quote...

Καλέ μου johnny, μπορείς ίσως όταν έχεις λίγο χρόνο να το αναλύσεις λίγο αυτό, όσο μπορείς να το εξηγήσεις?

Εννοείς ότι επηρεάζει τα orbs η διάθεση μας να δούμε όντως orbs?
Ή η διάθεση μας γενικότερα, τα vibes μας?
Sorry που σε πρήζω, αλλά έχει πολύ ενδιαφέρον.
Να'σαι καλά. Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2005, 12:06:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
ο κακός Βρίλ συνιστά...

ΠΡΟΣΟΧΗ στις έννοιες και τις πιθανές παρερμηνείες τους

κβάντα
η στοιχειώδης ποσότητα εκπεμπόμενης ενέργειας

κβαντικός -η,
ο, η σχετικός -η με τα κβάντα ή που έχει τις χαρακτηριστικές ιδιότητες των κβάντα

κβαντομηχανική
θεωρία της μαθηματικής φυσικής που εξετάζει τη μηχανική των συστημάτων σωματιδίων με τη βοήθεια μεγεθών που μπορούν να μετρηθούν

Φυσική
η επιστήμη που μελετά το σύνολο των φαινομένων της ύλης, την κίνηση και τις μετατροπές της.

Μείζον ελληνικό λεξικό, Τεγόπουλος-Φυτράκης


Edited by - Vril on 09/04/2005 12:06:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2005, 12:34:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Εννοείς ότι επηρεάζει τα orbs η διάθεση μας να δούμε όντως orbs?
Ή η διάθεση μας γενικότερα, τα vibes μας?


δεν ξερω!


απλα διαπιστωσα οτι σε αλλους ανθρωπους εμφανιζονται και σε αλλους οχι.


εχω εκατονταδες φωτογραφιες οπου τραβαω σταθερα το ιδιο σημειο με διαφορα ατομα να εναλλασονται στο πλανο.


οι επισκεπτες της σπηλιας πρεπει να με περνουσαν για παλαβο αφου τραβαγα συνεχως το ιδιο σημειο (που δεν ειχε και κατι το ενδιαφερον), αλλα η εναλλαγη της εμφανισης των ορμπς σε σχεση με το ποιος βρισκεται στο πλανο ειναι πολυ ενδιαφερουσα!!!


οπως και το σε ποια σημεια παρουσιαζονται τα ορμπς σε σχεση με το ατομο που φωτογραφιζεται - εκει ταιριαζει αυτο που ελεγα περι χιουμορ...


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ
Μέλος 1ης Βαθμίδας


136 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2005, 12:38:05  Εμφάνιση Προφίλ
Κατα τη γνωμη μου τα ορμπς ειναι μια νεα μοδα στο ιντερνετ και οχι κατι το παραξενο.Ενα απλο παιχνιδισμα του φωτος με το φακο.

ΑΠΟ ΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ ΣΤΗ ΓΗ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2005, 12:38:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

ο κακός Βρίλ συνιστά...

ΠΡΟΣΟΧΗ στις έννοιες και τις πιθανές παρερμηνείες τους



τι παρερμηνευτηκε βριλη μου κακε?


η αρχη της απροσδιοριστιας του Χαϊζενμπεργκ δεν οριζει την τυχαιοτητα του κβαντικου συμπαντος?


και δεν ειναι νομος της κβαντικης θεωριας το οτι δεν υπαρχει φαινομενο χωρις παρατηρητη ο οποιος το επηρεαζει?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2005, 12:53:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Κατα τη γνωμη μου τα ορμπς ειναι μια νεα μοδα στο ιντερνετ και οχι κατι το παραξενο.Ενα απλο παιχνιδισμα του φωτος με το φακο


φιλε μου ΑΔΔΑΡ ΑΣΟΥΡ καλωσηρθες στο τοπικ και ευχαριστω για την φωτογραφια.


ειναι ο,τι καλυτερο για να παρουσιασω μια αλλη κατηγορια ορμπς, αυτα υπο γωνια αντιθετη απο την όποια πηγη του φωτος.


τα σχηματα της φωτογραφιας σου βρισκονται υπο γωνια σε αμεση σχεση με την πηγη του φωτος και ειναι οντως αντανακλαση του φακου της μηχανης.

κοιτα και αυτην την φωτογραφια:


για οσους γνωριζουν την σπηλια, φωτογραφιζω το βαθος της και αριστερα μου ειναι η κατολισθηση, χωρις φλας.


το ηλιακο φως ερχεται απο δεξια μου.


τα ορμπς ομως ειναι αριστερα και υπο γωνια τετοια λες και το φως προερχεται απο αριστερα!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2005, 19:09:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

η αρχη της απροσδιοριστιας του Χαϊζενμπεργκ δεν οριζει την τυχαιοτητα του κβαντικου συμπαντος?


και δεν ειναι νομος της κβαντικης θεωριας το οτι δεν υπαρχει φαινομενο χωρις παρατηρητη ο οποιος το επηρεαζει?



Χμμμμ....
Και ο μπακλαβάς της γιαγιάς μου ήταν/είναι αξεπέραστος...
Αλλά, δεν θα ήθελα να εμπλέξω τον μπακλαβά της γιαγιάς μου με φαινόμενα που εμφανίζονται σε φωτογραφίες.

Και ο Heisenberg διατύπωσε την θεωρία της απροσδιοριστίας (Unschärfelehre). Επίσεις πίστευε και στην νίκη του ΙΙΙ. Ράιχ.
Παρατηρούσε τον πόλεμο, παρόλα αυτά δεν μπόρεσε να αλλάξει την έκβασή του. Επιρεάζει πάντα ο παρατηρητής το φαινόμενο ?
Παρότι είχε εμπλακεί και ενεργα ?

Τι συμπέρασμα βγάζουμε ?
Οτι ο μπακλαβάς της γιαγιάς μου είναι όντως αξεπέραστος. Και αυτό δεν είναι τυχαίο. Εξάλλου, το έιπε και ο Heisenberg...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2005, 19:47:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
Υποθέτω όμως ότι μάλλον o johnny δεν το εννοούσε ακριβώς έτσι, δηλ ο παρατηρητής δεν επηρεάζει το φαινόμενο με βάση την επιθυμία του για την έκβαση του φαινομένου, αλλά με την παρουσία του.

Δηλ προφανώς δεν μπορούμε να εμφανίσουμε orbs σε μια φωτογραφία, μόνο και μόνο επειδή ως παρατηρητές θα το επιθυμούσαμε, όπως και ο οποιοσδήποτε ως παρατηρητής ενός πολέμου,δεν μπορεί να επηρεάσει την έκβαση του, (βεβαια και εδώ ο παραληρισμός είναι λίγο περίεργος, γιατί σίγουρα, αλλιώς επηρεάζεις ως παρατηρητής το φαινόμενο μιας γάτας που τρώει, ή το πέταγμα μιας μύγας στο δωμάτιο, και αλλίως ένα γεγονός όπως ο πόλεμος.)

Αλλά αν το πάρουμε από την άποψη της εκεπεμπόμενης ενέργειας, άλλη ενέργεια για παράδειγμα εκπέμπει το σώμα του ενός και άλλη του άλλου. Και ίσως, αυτό να επηρεάζει την εμφάνιση των orbs σε φωτογραφίες που υπάρχουν και άτομα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2005, 19:59:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
Μα, καλή μου, το είπα με μία κουβέντα...

quote:

δεν θα ήθελα να εμπλέξω τον μπακλαβά της γιαγιάς μου με φαινόμενα που εμφανίζονται σε φωτογραφίες.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2005, 23:28:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Οτι ο μπακλαβάς της γιαγιάς μου είναι όντως αξεπέραστος.



φυσικα!!!


αφου ησουν εσυ ενας απο τους παρατηρητες κακιστε!


ειχα ακριβως την ιδια σχεση με το ιμαμ μπαϊλντι της μανας μου!!!

πραγμα που επιβεβαιωνει τον Χαϊζενμπεργκ: αν δεν δοκιμασεις και δεν δοκιμασω, ολα ειναι εξισου πιθανα!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2005, 23:32:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Υποθέτω όμως ότι μάλλον o johnny δεν το εννοούσε ακριβώς έτσι, δηλ ο παρατηρητής δεν επηρεάζει το φαινόμενο με βάση την επιθυμία του για την έκβαση του φαινομένου, αλλά με την παρουσία του.



σωστα υποθετεις.


quote:

Δηλ προφανώς δεν μπορούμε να εμφανίσουμε orbs σε μια φωτογραφία, μόνο και μόνο επειδή ως παρατηρητές θα το επιθυμούσαμε, όπως και ο οποιοσδήποτε ως παρατηρητής ενός πολέμου,δεν μπορεί να επηρεάσει την έκβαση του, (βεβαια και εδώ ο παραληρισμός είναι λίγο περίεργος, γιατί σίγουρα, αλλιώς επηρεάζεις ως παρατηρητής το φαινόμενο μιας γάτας που τρώει, ή το πέταγμα μιας μύγας στο δωμάτιο, και αλλίως ένα γεγονός όπως ο πόλεμος.)


δεν μπορουμε οντως!


ελα που τα ατιμα φυτρωνουν διπλα σε εξαιχοντες αμφισβητιες (ονοματα δεν λεω, μην με πιεζετε, τον βριλ εννοω! και οχι μονο...)


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2005, 23:34:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Μα, καλή μου, το είπα με μία κουβέντα...


εγω μπορω να το πω με τρεις φωτογραφιες σου, αν μου το επιτρεψεις!

(φυσικα θα παραποιησω τα χαρακτηριστικα σου.)

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2005, 01:46:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

εγω μπορω να το πω με τρεις φωτογραφιες σου, αν μου το επιτρεψεις!
(φυσικα θα παραποιησω τα χαρακτηριστικα σου.)

Σου επιτρέπω, αλλά με δύο όρους

1. Θα κρύψεις τη φάτσα μου

2. θα κρύψεις την κοιλιά μου

οποτε μαλλον ΜΑΥΡΗ θα βγει η φωτογραφια ...



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

τυχερουλης
Πλήρες Μέλος

Greece
1123 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2005, 08:04:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους τυχερουλης
Αν δεν είναι πράσινος θα απογοητευτώ.


----

Σκάβε βαθειά-τρέξε γρήγορα!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2005, 23:19:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Αν δεν είναι πράσινος θα απογοητευτώ.


ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΙΣ:

ψαχνω για πρασινα τερατακια, καθε ειδους!


παρακαλω οποιος εχει αναλογη φωτογραφια να μου την στειλει.

εχω να κανω κατι φωτομονταζ!!!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2005, 06:05:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
Τερατάκι δεν μου βρίσκεται αλλά έχω μια σε Μπραντ Πιτ σε πρασινάκι, να την στείλω???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
e_shadow
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
246 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2005, 11:06:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους e_shadow
αυτη σου κανει??????

ΟΣΟ ΖΩ ΕΛΠΙΖΩ!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/04/2005, 12:45:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


ας πιασω την δικη μου επαφη με τα ορμπς της σπηλιας απ την αρχη:

την 1 - 9 - 2004 δανειστηκα την ψηφιακη ενος φιλου για να φωτογραφησω για πρωτη φορα την σπηλια (η αναλογικη μου ειχε χαλασει προσφατα και χρειαζοταν αντιπροσωπεια για να επισκευασθει).

επελεξα να φωτογραφησω σημεια που θεωρησα "υποπτα" και τραβηξα περιπου 60 φωτογραφιες.

σε μια μονο απο αυτες, εμφανιστηκαν δυο ορμπς.

αυτα:


εδω σε μεγεθυνση:

και εδω το μεγαλυτερο σε μεγεθυνση:

ηταν τα πρωτα ορμπς που φωτογραφησα στην σπηλια.


απο εκεινη την ημερα, καθε φορα που ανεβαινα και φωτογραφιζα παρουσιαζονταν ολο και περισσοτερα.

η μηχανη δεν ειχε παρουσιασει ποτε ξανα ορμπς και στις 5 επομενες φωτογραφησεις ο φιλος που του ανηκε, ερχοταν μαζι μου απο περιεργεια.


θα προσπαθησω να παρουσιασω την ιστορια κλιμακωτα για να γινουν κατανοητα τα ακατανοητα της!

και ειναι πολλα!


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

christ-k
Νέο Μέλος

Greece
1 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2005, 16:44:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους christ-k
Γειά σας...

Χρόνια ακουγα για τα μυστήρια της Πεντέλης και του σπήλαιου του Νταβέλη, πρόσφατα όμως αποφάσισα με ένα φίλο με αντίστοιχα ενδιαφέροντα να την ψάξουμε λίγο περισσότερο και έτσι το Σάββατο λέμε να πάμε να κάνουμε επιτόπια εξέταση...

Θα ήθελα μερικές συμβουλές σχετικά με το πώς θα προσεγγίσουμε με ι.χ. το σπήλαιο ή που θα το αφήσουμε και πόσο περίπου ποδαρόδρομο θα κάνουμε...

Ακόμα πείτε μου, πού βρίσκεται ο δρόμος όπου συμβαίνει η αντιστροφή των βαρυτικών δεδομένων και πώς θα φθάσουμε και θα τον αναγνωρίσουμε...

Αν επίσης μπορείτε να μου δώσετε κάποιο λινκ με χάρτη της περιοχής, ακόμα καλύτερα...

Ευχαριστώ εκ των προτέρων...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2005, 17:12:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

ο δρόμος όπου συμβαίνει η αντιστροφή των βαρυτικών δεδομένων και πώς θα φθάσουμε και θα τον αναγνωρίσουμε...

Πολύ απλό.
Εκεί που γίνεται αντιστροφή των βαρυτικών φαινομένων, εκεί δηλ. που αντί για "προς τα κάτω" πηγαίνει "πρός τα πάνω", ονομάυεται επιστημονικά "συνθήκη έλλειψης βαρύτητας".
Είναι το σημείο, που η συνισταμένη των δυνάμεων που ασκούνται σε μία μάζα είναι μηδέν.
Τις συνθήκες αυτές τις γνωρίζουν καλά οι αστροναύτες, κοσμοναύτες και οι λοιποί της κλαδικής της αεροδιαστημικής.

Λοιπόν, πώς θα αναγνωρίσετε το σημείο που γίνεται αντιστροφή της βαρύτητας.
Θα ανεβείτε το δρόμο, τη μεγάλη ανηφόρα πρός Νέα Μάκρη.
Όταν θα αρχίσουν να πετάνε αναπτήρες, τσιγάρα, γυαλιά και όσοι δεν είναι δεμένοι μέσα στο αυτοκίνητο, πα να πεί οτι πετύχατε διάνα !

Για τις υπόλοιπες πλεροφορίες, διαβάστε τα 2-3 τόπικ της Πεντέλης.
Θα τα βρείτε όλα εκεί.

Και φυσικά, γουελ-κάμ του δώθε !

Φιλικότατα,

ο κακός Βρίλ


Edited by - Vril on 14/04/2005 17:14:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2005, 01:50:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


προσπαθω να βαλω φωτογραφιες αλλα δεν μπορω να κανω login στον παθφαϊντερ που τις φορτωνω.

οταν συνελθει ο παθ, θα συνεχισω με τα ορμπς και την συμπεριφορα τους.

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2005, 00:10:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

στο εν τω μεταξυ ας αναφερω τι μου ειπε ενας ανθρωπος που συναντησα την Παρασκευη στην σπηλια.

ανεβηκαμε απο το αρχαιο μονοπατι και δεν υπηρχε κανεις στην περιοχη.


την ωρα που φευγαμε ηρθαν δυο ατομα και πιασαμε την κουβεντα.


καποια στιγμη με ρωτησε ο ενας: "πιστευεις οτι υπαρχει θετικη ενεργεια στην περιοχη?"


"φυσικα" του απαντησα, "γι αυτο ερχομαι στην πρωτη ευκαιρια".


χαρηκε με την απαντηση και μου ειπε την ιστορια του την οποια παραθετω συνοπτικα.

δεν καπνισε ποτε, δεν ηπιε, και ηταν αθλητικος τυπος.


ωστοσο καποια στιγμη του διαγνωστικε "μεγαλοκαρδια" με διαφορες επιπλοκες.

η περιπτωση ηταν μη αναστρεψιμη και οι προσπαθειες των γιατρων περιοριζονταν στο να κρατησουν την κατασταση σταθερη.

αυτος εκανε ενα κλικ και πηρε τα μονοπατια της Πεντελης αν και απαγορευοταν.

η βελτιωση του προβληματισε τους γιατρους, που εφτασαν να μιλουν για "εσωτερικη ενεργεια" που προκαλουσε την ιαση.


ο ιδιος γνωριζει πολυ καλα οτι την ενεργεια την πηρε απο το συγκεκριμενο βουνο.


με επιβεβαιωσε και τον επιβεβαιωσα!

μακαρι να αποφασισει να γραψει ο ιδιος την ιστορια του.


τον ευχαριστω που μου την διηγηθηκε, και ευχαριστω την συγχρονικοτητα που τον συναντησα στην σπηλια!!!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2005, 11:23:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
quote:

και ευχαριστω την συγχρονικοτητα που τον συναντησα στην σπηλια!!!

Να αυχαριστείς τον Μίνι-Βρίλ που μας καθυστάρησε και μας έβγαλε τελείως εκτώς προγράμματος...

Συγχρονικότητα ?
Ανωτέρα βία ?
Θεία Πρόνοια ?

Χου νόους...
Εγώ το λέω "Κατηγορία Νο. 2 : Χωρίς σαφή λόγο΄ύπαρξης, προφανή εξήγηση ή εύλογη αιτία..."

ο κακός Βρίλ


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2005, 12:53:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

Να αυχαριστείς τον Μίνι-Βρίλ που μας καθυστάρησε και μας έβγαλε τελείως εκτώς προγράμματος...

Συγχρονικότητα ?
Ανωτέρα βία ?
Θεία Πρόνοια ?

Χου νόους...
Εγώ το λέω "Κατηγορία Νο. 2 : Χωρίς σαφή λόγο΄ύπαρξης, προφανή εξήγηση ή εύλογη αιτία..."

ο κακός Βρίλ


δεν σε ειχα ρωτησει αν ηθελες να σε αναφερω ως αυτοπτη και αυτηκοο μαρτυρα κακε μου βριλ, και δεν τοκανα.

χαιρομαι που το εκανες μονος σου!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Vril
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2321 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2005, 15:39:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Vril
Νεο βιβλίο

Οδηγός θετικής ενέργειας
Χριστιάννας Λάμπρου
Εκδόσεις Φρενίκη


λέει (μεταξύ άλλων)

"όταν γελάς, γέλα με την καρδιά σου. Γελάει καλύτερα όποιος γελάει συνέχεια"

Λοιπόν. Μπορεί να μήν πιστεύω στη θετική ενέργεια, μπορεί να διάβασα για την θετική ενέργεια, παρόλα αυτά αποκλείεται να γίνω ποτέ καλός άνθρωπος, έ, καλός Βρίλ ήθελα να πώ.

Παρόλα αυτά γελάω με την καρδιά μου, όταν διαβάζω στο νέτ τις διάφορες σάλτσες και φαντασίες που τυλίγουν (κυρίως) το Όρος Πεντελικόν.
Βλέπεις, μπλέξαμε τον Νταβέλη και με τη βαρύτητα τώρα. Όπου Νταβέλης και θηλυκιά γάτα...

Και η παραμυθολογία καλά κρατεί...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2005, 01:27:22  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Να αυχαριστείς τον Μίνι-Βρίλ που μας καθυστάρησε και μας έβγαλε τελείως εκτώς προγράμματος...

Συγχρονικότητα ?
Ανωτέρα βία ?
Θεία Πρόνοια ?



Μήπως βρεγμένο pampers?
Ρε παιδιά δε ρίγνετε και μια εξήγηση για τα όρμπς?
Τι στο καλό είναι αυτά?
Πρώτη φορά τα ακούω...


"H Γνώση είναι δύναμη...1234 + γω ξέρω να μετρώ μόνο ως το 4"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2005, 11:28:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

καλη μου Αβαλλον, τα ορμπς ειναι λαμψεις (συνηθως σφαιρικες) που εμφανιζονται στις φωτογραφιες.


η επισημη εξηγηση την οποια και δεχομαι ειναι οτι προκειται για αντανακλασεις σε μικροσωματιδια σκονης ή υγρασιας.

δεν εξηγει ομως ολες τις περιπτωσεις εμφανισης τους, ουτε την περιεργη πολλες φορες συμπεριφορα τους.

ξεκινησα να διηγουμαι την δικη μου επαφη με τα ορμπς στην σπηλια και παρεθεσα τα δυο πρωτα που φωτογραφισα.


η συνεχεια ειναι ενδιαφερουσα και "κουφη" μερικες φορες!

θα γραψω και θα παραθεσω και φωτογραφιες, αλλα ας αναφερω κατι περιεργο που συνεβει χτες στο βουνο.

μετα το ποτισμα πηγαμε στην σπηλια.


σε ορισμενα σημεια εξω απο την εισοδο και μπροστα στο εκκλησακι μυριζε εντονα κατσικιλα.


λες και βρισκομουν σε μαντρι!

παρολλο που ψαξαμε την περιοχη δεν ανακαλυψαμε πατηματα κατσικιων ή καποιο ιχνος κοπριας.


για τα ορμπς θα επανελθω συντομα!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθεινΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

zagreas
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
153 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2005, 12:10:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους zagreas  Στείλτε ένα ICQ Μήνυμα στο Μέλος zagreas
Μια ερωτηση για το φιλο jonniebegood.
Πολλα ατομα εχουν αναφερει διαφορες εμπειριες στη Πεντελη.
Αλλες εμμπειριες ηταν θετικες αλλες αρνητικες.

Ποιοι παραγοντες κατα την γνωμη σου καθοριζουν το ειδος της εμπειριας?

999Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 59 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55 56 57 58 59
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.234375
Maintained by Digital Alchemy