ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 3
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2007, 00:00:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
παίδες, τις έχω γράψει τις ανταποκρίσεις, και θα δείτε πράγματα που θα καραφλιάσετε!

είχα όμως ένα πρόβλημα με το ιντερνέτς [που λέει κι η γιαγιά μου] οπότε σας ενημερώνω τώρα από ένα φίλο, και αύριο με το καλό αποστέλω.

d_I ήρθες έπικα; άμα θες γράψε καμιά προθέρμανση, καμιά εντύπωση κλπ

τα λέμε!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2007, 08:01:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Ξέρεις ο/η Sopor Aeternus έβγαλε ένα CD φέτος το Les Fleurs du Mal, δηλαδή "Τα άνθη του Κακού".

Baudelaire rulez!

Το cd πάντως το έχω αλλά προφανώς δεν πρόλαβα τα 2000 αντίτυπα...
Για να είμαι ειλικρινής πάντως, δεν έχω δυσκολευθεί καθόλου να βρίσκω albums από Sopor Aeternus, τα έβρισκα πάντα εύκολα.
Ακόμη και το album με το χώμα...

Σου αρέσουν οι Sopor Aeternus;

quote:
d_I ήρθες έπικα; άμα θες γράψε καμιά προθέρμανση, καμιά εντύπωση κλπ

No, I didn't...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2007, 18:42:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
TARJA live @ Fuzz

φτάσαμε στο fuzz μαζί με την μπάντα. η τάργια βέβαια δε φάνηκε πουθενά [σιγά μη φαινόταν!]

πλήθος κόσμου απ'έξω, πολλοί κρατόντας ανθοδέσμες [ντόινγκ!]

σιγά σιγά μπήκαμε μέσα, αράξαμε κάτω απ'την κερκίδα των VIP, οπού κάθονταν οι οικογένειες των μουσικών, καθώς και:

TARJA live @ Fuzz

φτάσαμε στο fuzz μαζί με την μπάντα. η τάργια βέβαια δε φάνηκε πουθενά [σιγά μη φαινόταν!]

πλήθος κόσμου απ'έξω, πολλοί κρατόντας ανθοδέσμες [ντόινγκ!]

σιγά σιγά μπήκαμε μέσα, αράξαμε κάτω απ'την κερκίδα των VIP, οπού κάθονταν οι οικογένειες των μουσικών, καθώς και

καλά, κι εγώ κρύο τον θεωρώ το σεφερλή, αλλά ο δικός μας παίζει καλά: http://www.youtube.com/watch?v=4hhGOv0Awh0

ακόμα, μαζί μας ήταν μια απίστευτα όμορφη κοπέλα, κοκκινομάλλα... ναι, το πιάσατε... η σιμόν και η παρέα της!

η σκηνή του fuzz είχε γεμίσει ασφυκτικά, με μία πληκτρού, ένα κιθαρίστα, ένα μπασίστα, δύο τσελίστες, ένα αρμόνιο για την ίθδια την τ΄ργια, καθώς και ό,τι θα χρειαζόταν ο αδερφός της [ένα δεύτερο drum set, κιθάρες κι ανάθεμα κι αν θυμάμαι τι άλλο έπαιζε ο τόμυ!]

οφείλω να ομολογίσω ότι ήταν όλοι ένας κι ενας. ο turunen δεν ήξερες τι έπαιζε κάθε φορά, ενώ άνετα τραγουδούσε κιόλλας. ο ντράμερ, αν και δεν τον έπιανε το μάτι σου για σοβαρό άνθρεωπα, ειχε φοβερή τεχνική και ταχύτητα. η πληκτρού, πολύ συμπαθιτική κοπέλα, εδιχνε ότι ξέρει σε βάθος τις δυνατότητες των συνθεσάιζερ της, αλλά έκανε και άψογη δεύτερη φωνή, οι τσελίστες κάπου χάνονταν, κι ο κιθαρίστς δεν έκανε και πολλά πράγματα, αλλά την παράσταση, χαλαρά έκλεψε ο μπασίστας. ο niggah έκανε άνετα το στηβ χάρρις και τον τζόυ ντε μάιο να κλάψουν και να του ζητήσουν αυτόγραφο, καθώς πέρα παό πολυ καλός στο ίδιο το όργανο, ήταν άψογος χειρηστής των πολυεφφέ, και φοβερός showman και τραγουδιστής.

την τάργια δεν έχει νόημα να την επαινέσω αφού στα δύο πρώτα κομμάτια πίστευα ότι ήταν playback η φωνή της, μέχρι που είδα να συνεχίζει σε όλο το σετ αψεγάδιαστα! οι ανθδέσμες έφταναν βροχή στη σκηνή, κι αν δεν έσκυβ επί τόπου να τις πάρει, οι φαν τις πετάγανε πάνω της, λες και ήταν στα μπουζούκια [καγκούρια!]

να γκρινιάξω λίγο; θα γκρινιάξω. όταν λεμε ώρα έναρξης 9 δεν εννοούμε 10...

εισαγωγή με boy and the ghost ΑΚΡΙΒΩΣ όπως το ακούτε στο cd. εκπληκτική ακρίβεια τόσο στην εκτέλεση, όσο και στην ηχητική του χώρου. αναμενόμενο για μένα, από τους guardian. αν θυμάμαι καλά μετά τραγούδισε το die alive. γρήγορος χαιρετισμός στο "αγαπημένο" της ελληνικό κοινό, και υπόσχεση ότι σε αυτή τη συναυλεία θα υπάρχει "much passion, but most of all, much opera!". passion and the opera από την εποχή της στους nightwish, με το νταβέλη να ουρλιάζει "με ποιό δικαίωμα;!"... καλά, η αλήθεια είναι ότι η τάργια τίποτα δεν είχε γράψει για τη μπάντα, επομένως δεν έχει ποσοστό δικαιωμάτον. τρέχα γύρευε...

όλα τα δυνατά, αλλά και ταμπαλαντοειδή κομμάτια του δίσκου, lost northern star [αυτό το είχε για ζέσταμα, χαλαρά!], sing for me [αρκετά τραγούδησα για σας, τραγουδήστε κι εσείς για μένα!], προσπαθώ να θυμηθώ που κάθισε στα πλήκτρα, our great divide ή minor heaven, είπαμε και το phantom of the opera [αναμενόμενο] με τον τόμμυ με τη μάσκα του να κάνει [χλιαρά όμως] το ρόλο του φαντάσματος.
καλυνύχτα-we want more-επιστροφή-encore με poison [τρίζουν τα κόκκαλα του alice cooper και είναι και ζωντανός ο καημένος!] και φυσικά I walk alone. highlight της βραδιάς το αβυσσαλέο Ciaran's Well, που από την τρομαχτική εισαγωγή του, μέχρι τα τεχνικά δίκασα, και τις κορόνες ήταν πραγματικά σχεδόν playback. ακόμα και ο πιο άσχετος θα ψάρωνε απο τέτοιο performance!

να ξαναγκρινιάξω λίγο; στο Nemo [ναι, το έπαιξαν] κάποιος nightwishικός ηχολήπτης δυνάμωσε τόσο πολύ την κιθάρα του παλικαριού, που αναγκάστηκε να κάτσει αυτός στα αυγά του, και να τον γεμίσει ο μπασίστας, με την παραμόρφωση... κρίμα. μιλάμε ότι η ένταση είχε πάει τόσο ψηλά που μόλις έστριβε λίγο το κουμπί της έντασης πάνω στην κιθάρα του, τα ντραμς εξαφανίζονταν!

τέλος πάντων, δεν παραπονιέμαι, θα στενοχωριόμουν άμα το έχανα. αλλα μέτά τους ensiferum δεν υπάρχει άλλο live για μένα...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2007, 20:19:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
μόνο που σε αυτά τα δύο λάιβ, έκανα το οφθαλμόλουτρο της ζωής μου! μόνο και μόνο γι'αυτό έχασες D_I... μιλάμε τα μάτια μου κόντευαν να πεταχτούν απ'τις κόγχες!

την επομένη, μετά από ένα δυνατό hang over, με αυτιά βουλωμένα και μάτια όπως προπεριγράφησαν, ξεκινάμε για το σινέ κεραμεικός. παραδέχομαι ότι εγώ την έκανα τη βλακεία, και χαθήκαμε μέσα στα στενά, αλλά τελικά το βρίκαμε. φοβερός χόρος, με εξώστες μπαλκόνια [κλειστά δυστυχώς] αμφιθεατρικό πάτωμα, με επίπεδα, πολλα τετραγωνικά, με την κονσόλα στη μέση, και γύρω της θρανία, στα οποία είχαμε αράξει παρέα με τον Ariën van Weesenbeek [πρώην ντράμμερ των god dethroned και νυν των epica] και τον Ad Sluijter [κιθάρα στους epica, επίσης φοβερός μαθηματικός], για να δούμε τους bare infinity. την εφύγρανση του λάρυγγά μας ανέλαβε το cine κεραμεικός catering. να το προτιμήσετε. μιά πράσινη και δύο cokes... α, ναι, 9 ΕΥΡΩ

right on time σκάνε οι bare infinity, κι αφού παθένω το δεύτερο σοκ, από την τραγουδήστριά τους [το πρώτο το είχα πάθει από τα κορίτσια στο κοινό, αλλά η χτιστιάνα φορούσε έναν απίστευτο κορσέ. που είσαι ρε γιώργο!] τεσ'πα. καλοί, δεμένοι, λίγο επαναλαμβανόμενοι βέβαια, αλλά με καλή διάθεση, δομημένα τραγούδια, ψηλά για τα ελληνικά στάνταρντς [σιχαίνομαι όποτε το λέω αυτό!] με τον τζίτζιφα να έχει κάθε τρεις και λίγο τεχνικά προβλήματα ["όπως κάθε ντράμμερ που σέβεται το εαυτό του" πρόσθεσε η χριστιάνα]

Jiggly and Arien
σε πολλούς δεν άρεσαν. εμένα καθόλου δε με χάλασαν, και ένας [εκ των 12] θεός ξέρει πόσο θα ήθελα τη χριστιάνα στη μπάντα μου, αν και η φωνή της ήταν πιο πολύ ροκ, κι όχι οπερετική, αλλά αυτό διορθώνεται!

το πρόγραμμα περιελάμβανε και μία γ@μ@τη διασκευή του it's a wonderful [wonderful] life από black http://www.youtube.com/watch?v=iyfu_mU-dmo

διαλειμματάκι για ανασυγκρότηση. τα παιδιά κατέβηκαν κι αυτοί να δουν τους έπικα μαζί μας.

ο dj, ψαγμένος μεν, αλλά άκυρος δε, έβαλε από πανούκλα-μπλακ μέχρι another brick in the wall! εκεί τσαντίστηκα. ένα τραγούδι που θα έπρεπε να το ξέρουν και να το τραγουδούν όλα τα τσογλάνια εκεί μέσα, ακομα και τα emo, όλοι το πέρασαν στην ψύχρα. θα έπρεπε να τρώνε ακόμα ξύλο στα σχολεία. αλλά τη δική μας τη γενιά δεν την εκφράζει αυτό βλέπεις.

anyway. ανασύνταξη για τους έπικα:

άμα με βρείτε κερδίζετε αρκουδάκι! είμαι κοντά στο κέντρο του πλάνου.

και χάνουμε το μπούσουλα! δειλά δειλά οι πρώτες νότες του indigo και μεγαλειώδης είσοδος με obsessive devotion... αχχ simone...

καλά, καλύψαμε όλη τη δισκογραφία μιλάμε! μέχρι και σπάνια collector's items παίξαμε! βλέπε τη μουρλή διασκευή στο crystal mountain των death! τι phantom agony, τι cry for the moon, sensorium, seif al din [μεγάλο πιτ, παραγγελειά από τον mark.] το illusive consensus δε μου παίξανε ρε γαμώ το και είναι το αγαπημένο μου! μπόλικα απ'το δεύτερο cd, το οποίο δεν το είχα μέχρι πρότεινως οπότε τίτλους δε θυμάμαι, αλλά εκείνο το κέλτικο το παίξανε! γιούπιιιι! πολύ πράμα απ'το divine conspiracy, όπως never enough, fools of damnation [πωπω, με ξετιναξε!, safeguard to paradise [αυτό μόνο στο νταβέλη θα μπορούσε να αρέσει!], και άλλα που τα ξεχνάω, αλλά όπως καταλάβατε τελειωμό δεν είχε το σετ, με encore άνω σε encore! ένοιωθα σωματικά και ψυχικά εξαντλημένος, αν και το μόνο που έκανα ήταν να ακούω και να χτυπιέμαι! ναι, παίξανε τόσο καλά! εν τω μεταξύ, ο φωτισμός έδινε ένα φοβερό θεατρικό τόνο στο λάιβ. πάω στοίχημα πως πολλά emo την επομένη έκοψαν τις φράτζες τους και γιναν άνθρωποι!

η simone, ομιλιτικότατη και κεφάτη, έδειξε ότι σιγά σιγά αφήνει το "mezzo" πίσω της και κρατάει μόνο το "soprano" αφού είχε βάλει πολύ πράμα στα σχετικά απλά φωνητικά του πρώτου δίσκου. έμαθε και το all time classic "ευκχαριστώ"!!! [το "κχ" το προφέρεις σα να σε πνίγουν!].

αλλά στο πρώτο encore μας την είπε λίγο ο coen:
αν παίξουμε άλλο ένα κομμάτι θα μας υποσχεθείτε όταν ξανάρθουμε θα έχει καλύτερο καιρό; γιατί στην πατριδα μας έχει πιο πολλή ζέστη!

το μάρτη που είχαν ξανάρθει εριχνε καρέκλες, τώρα σχεδόν χιόνιζε... ηλιο ακουν και ήλιο δε βλέπουν οι καημένοι!

δυστυχώς ήθελα πάρα πολύ να ακούσω illusive consensus, chasing the dragon και death of a dream, αλλά δεν...

κατά τ'άλλα να σας πω πως έπαιξαν; άψογα! να γκρινιάξω; όχι που δε θα γκρίνιαζες! τα τραγούδια τους ειναι πολύ μεγάλα και με πολλά γυρίσματα με αποτέλεσμα να ξεχνάνε πότε μπαίνουν τα φωνητικά, σε πολλές στιγμές. λεπτομέριες...

πάντως απεφάνθειν ότι η σιμόν είναι η πιο όμορφη γυναίκα της γης... κι ας μην έχει τις... "ΜΑΤΑΡΕΣ"! γειά σου γκρέτελ! εσύ γιατί δεν ήρθες;!

τι πάθαμε σαββατοκυριακάτικα!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/12/2007, 20:52:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Το ταμείο είναι μείον και πολύ μείον αγαπητέ crucifire. Ήθελα πολύ να δω την πανέμορφη Σιμόν που έχει τίς ΜΑΤΑΡΕΣ.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2007, 07:57:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Εντάξει, η φωνή της Tarja είναι απίστευτη, αυτό νομίζω το έχουμε πει κι είναι πασιφανές.
Αλλά προσωπικά με έχει κουράσει η όλη ιστορία με το εργάκι Tarja vs Annete.
Πάλιωσε κιόλας το θέμα...

Από το τελευταίο album των Epica μου αρέσουν πάρα πολύ τα τραγούδια Fools of damnation & Beyond belief.
Το δεύτερο το έπαιξαν;

quote:
πάντως απεφάνθειν ότι η σιμόν είναι η πιο όμορφη γυναίκα της γης...

Είναι πανέμορφη, σ' αυτό δεν θα διαφωνήσω καθόλου...

quote:
Το ταμείο είναι μείον και πολύ μείον αγαπητέ crucifire.

Άσε!
Παίζει να είμαι από τους λίγους Έλληνες που αντί να περιμένω τα Χριστούγεννα για να μαζέψω λίγα χρήματα θα δώσω ό,τι έχω και δεν έχω...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/12/2007, 14:11:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire

οι φωτο που δεν εμφνήστηκαν από πάνω.

α, ρε κατακαημένη φτωχολογιά...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2007, 02:13:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
μόνο που σε αυτά τα δύο λάιβ, έκανα το οφθαλμόλουτρο της ζωής μου! μόνο και μόνο γι'αυτό έχασες D_I... μιλάμε τα μάτια μου κόντευαν να πεταχτούν απ'τις κόγχες!

Χούφτωσες, χούφτωσες;;;;

quote:
άμα με βρείτε κερδίζετε αρκουδάκι! είμαι κοντά στο κέντρο του πλάνου.

Ξεκάθαρο, εγώ σε βρήκα αμέσως. Θέλω τώρα το teddy bear!

quote:
το πρόγραμμα περιελάμβανε και μία γ@μ@τη διασκευή του it's a wonderful [wonderful] life από black

Από τα πολύ καλά κομμάτια του 80 που το ακούνε δυστυχώς μόνο στην Ελλάδα.

quote:
ο dj, ψαγμένος μεν, αλλά άκυρος δε, έβαλε από πανούκλα-μπλακ μέχρι another brick in the wall! εκεί τσαντίστηκα. ένα τραγούδι που θα έπρεπε να το ξέρουν και να το τραγουδούν όλα τα τσογλάνια εκεί μέσα, ακομα και τα emo, όλοι το πέρασαν στην ψύχρα. θα έπρεπε να τρώνε ακόμα ξύλο στα σχολεία. αλλά τη δική μας τη γενιά δεν την εκφράζει αυτό βλέπεις.

Κρίμα.... ίσως γιατί δεν φάγατε ξύλο στα σχολείο. Εμάς μας είχανε σαπήσει κανονικά.

quote:
βλέπε τη μουρλή διασκευή στο crystal mountain των death!

WTF? Οι Έπικα παίξανε death σε συναυλία; Αντί να τραβάτε φωτογραφίες λεω γω δεν παίρνετε μαζί σας κανά digital recorder να ακούσουμε κανά bootleg;

quote:
οι ανθδέσμες έφταναν βροχή στη σκηνή, κι αν δεν έσκυβ επί τόπου να τις πάρει, οι φαν τις πετάγανε πάνω της, λες και ήταν στα μπουζούκια [καγκούρια!]

Λουλουδού είχε το μαγαζί;;Το "Ανέβα στο τραπέζι κούκλα μου γλυκιά" το παίξανε;;;

¶ντε ρε, χαίρομαι που πέρασες καλά! Τι άλλες συναυλίες τώρα έχουνε σειρά;;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2007, 08:09:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Κρίμα.... ίσως γιατί δεν φάγατε ξύλο στα σχολείο. Εμάς μας είχανε σαπήσει κανονικά.

Αυτό έλειπε!
Ένα χαστούκι μόνο έχω φάει και το θυμάμαι κι εγώ κι η δασκάλα που το τόλμησε...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2007, 17:39:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Χούφτωσες, χούφτωσες;;;;

δήθεν τυχαία! δεν είχα την ευκαιρία, εκεί που στεκόμουν, να προβώ σε τέτοιου είδους ενέργειες. είχα το γκομενοδιώχτη δίπλα μου! [ξέρω πως διαβάζεις κουφάλα!]

quote:
Ξεκάθαρο, εγώ σε βρήκα αμέσως. Θέλω τώρα το teddy bear!

καλά, βγήκε λίγο πιο μικρή απ'όσο περίμενα!

quote:
Κρίμα.... ίσως γιατί δεν φάγατε ξύλο στα σχολείο. Εμάς μας είχανε σαπήσει κανονικά.

μπα ένα καθηγητής στο λύκειο πήγε να με χτυπήσει. του γύρισα το χέρι και του λέω "το σκεφτήκατε καλά πριν το κάνετε;" κι εκείνος άρχισε να χασκογελάει... φυσικα την έφαγα την ωριαία μου, αλλά τουλάχιστον κατάλαβε ότι δε βαράμε μαθητές. άνοιξε τη χούφτα σου τώρα!

quote:
WTF? Οι Έπικα παίξανε death σε συναυλία; Αντί να τραβάτε φωτογραφίες λεω γω δεν παίρνετε μαζί σας κανά digital recorder να ακούσουμε κανά bootleg;

απ' ότι είπε ο μαρκ, παίζει ηχογράφιση, επίσιμη μάλιστα. θα ψάξω και θα τη βρω.

quote:
Λουλουδού είχε το μαγαζί;;Το "Ανέβα στο τραπέζι κούκλα μου γλυκιά" το παίξανε;;;

αμέ! εκεί να δεις γαρύφαλο! όλα τα λεφτά λουλούδια [έλεος με το λε-πά]

quote:
Τι άλλες συναυλίες τώρα έχουνε σειρά;;

nothing, for the time being. το μάρτιο έχουμε nightwish, kamelot, visions of atlantis, τον αύγουστο maiden, και ενδιάμεσα μάλλον κανα ελληνικό συγκρότημα. τίποτα rotting christ. να δεις που θα έρθουν και οι turisas και θα πάω να φουντάρω γαμώτο!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2007, 19:22:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Dying Incubus, ξέχασα να σου απαντήσω για τους Sopor Aeternus!

Ναι μου αρέσουν πολύ αν και δεν τα έχω ακούσει όλα. Κάποια από cd τους είναι λίγο δύσκολο να τα βρει κανείς γιατί έχουν κυκλοφορήσει σε πολύ περιορισμένα αντίτυπα και ναι, έχω ακούσει και για αυτό με την σκόνη του νεκροταφείου. Γενικά είναι μουσική αρκετά συναισθηματικά φορτισμένη γιαυτό και δεν ακούγεται συνέχεια.

quote:
το μάρτιο έχουμε nightwish, kamelot, visions of atlantis, τον αύγουστο maiden, και ενδιάμεσα μάλλον κανα ελληνικό συγκρότημα. τίποτα rotting christ.

Ε, αρκετά είναι αυτά!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/12/2007, 23:00:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Το παρακάτω δεν αφορά άμεσα την μουσική που ακούμε εμείς αλλά ποτέ δεν ξέρεις.....

How to Create a Sexy Pop Star

http://www.youtube.com/watch?v=irk3_p15RJY

Το κλιπάκι είναι από ένα documentary του 2006 που απέσπασε πολλά βραβεία και καταπληκτικές κριτικές. Ο τίτλος του είναι

Before the Music Dies.

http://www.imdb.com/title/tt0760307/

To τρέιλερ εδώ:

http://www.beforethemusicdies.com/

Να το δείτε όλοι!

Ρε συ crucifire, μιας και σε ενδιαφέρει ο κινηματογράφος και ξέρω πως έχεις και ταλέντο ρε μπαγάσα, έχεις σκεφτεί ποτέ να κάνεις κάτι ανάλογο; Ίσως κάτι για την σχέση των νέων με την μουσική στην Ελλάδα ή για την μέταλ σκηνή κ.τ.λ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2007, 08:30:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Με τα albums των Sopor Aeternus δεν δυσκολεύτηκα ιδιαίτερα για να τα βρω οπότε ήταν όλα ok με αυτό.
Η μουσική είναι όντως σε πολύ μεγάλο βαθμό συναισθηματικά φορτισμένη σε σημείο που όταν την ακούσω θέλω κι εγώ ένα διάλειμμα μετά!

Είναι πολύ καλή, ξυπνάει πολλά συναισθήματα αλλά από κει και πέρα αν έχεις εκείνη την στιγμή μια ψυχολογική διάθεση μέτρια ή άσχημη γίνεσαι κομμάτια...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/12/2007, 16:59:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Ρε συ crucifire, μιας και σε ενδιαφέρει ο κινηματογράφος και ξέρω πως έχεις και ταλέντο ρε μπαγάσα

σκ@τ@ στα μούτρα μου. την ταινία της οποίας το τρέιλερ είδες... ακόμα δεν την έχω μοντάρει. και τα γυρίσματα ολοκληρώθηκαν το καλοκαίρι...

quote:
έχεις σκεφτεί ποτέ να κάνεις κάτι ανάλογο;

να φτιάξω μία ποπ σταρ; χεχε! πάντως αυτοί οι τύποι δεν έχουν κανένα πρόβλημα στη ζωή τους. όχι μόνο βγάζουν λεφτά χωρίς να δουλεύουν, αλλά όλα τα επίδοξα πορνίδια παρελαύνουν απ'το κρεβάτι τους πρώτα!

quote:
Ίσως κάτι για την σχέση των νέων με την μουσική στην Ελλάδα ή για την μέταλ σκηνή κ.τ.λ.

όταν γύρισα απο΄τους έπικα, και πέφτοντας για ύπνο με αυτιά που βούιζαν, παίχτηκε μέσα στο κεφάλι μου ολόκληρο τραγούδι, που έγραψα επί τόπου [ευτυχώς είχα το κινητό δίπλα και τραγούδισα τη μελωδία κάποιων οργάνων σε ηχογράφιση]... έτσι και τώρα, όλο το πρότζεκτ που λες παίχτηκε στιγμιαία μπροστά στα μάτια μου:

ξεκινάμε με τυχαίους περαστικούς [και κυρίως τρέντυ, όμορφες και βλαμμένες περαστικές] στο δρόμο, που όλοι έχουν την ίδια απορία: "μέταλ; τι είναι αυτό; αυτοί οι βρωμιάρηδες μαλλιάδες που χτυπιούνται σαν πίθηκοι;"

τίτλοι. narration [εγώ, που μιμούμαι τον don la fontaigne, αυτόν τον βαρύτονο που ακούμε στα τρέιλερ όλων των ταινιών], με ερωταπαντήσεις για το τι είναι η μέταλ, τι είδη έχει, που δεν τα ξέρει ο κόσμος, και τι γίνεται με τη μέταλ στην ελλάδα.

λίγα λόγια από το σάκη των rotting christ, ο οποίος μένει 10 λεπτά απ'το σπίτι μου, αλλά σιγά μην τον δω ποτέ.

σκηνές σε διάφορα προβάδικα από underground σθγκροτήματα, που το παλεύουν με τα ελάχιστα ελληνικά μέσα [α, να και οι σαβαώθ!]

ο gus g. [κώστας καραμητρούδης λέγεται βάρβαρε!] και ο bob [μπάμπης, ζώον!] κατσιώνης περιγράφουν την κατάσταση στο εξωτερικό.

σκηνές από λάιβ ελληνικών σχημάτων, καλών και άμπαλων.

συγκριτικά πλάνα εφφετζίδικης συναυλείας [rammstein, rhapsody] και μπουζουκιών [δεν περιλαμβάνει οπίσθια λυκνιζόμενα επί τραπεζιώνε!]

emoκάθαρση: συναντεύξεις από μαύρα [σύνταγμα] και ροζ [κηφισιά] emo, τα οποία εν συνεχεία δέρνω και γιαουρτώνω...

κλπ κλπ

ok, χρειάζομαι δύο καλές κάμερες, η μία να είναι steady αν γίνεται, καλά κονέ, budget, κι ένα editing software της προκοπής, γιατί το innacle και τα της σονυ μου τη δίνουν...

οπότε, σκατά...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

w_o_m
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2007, 00:26:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους w_o_m
Περι Β. Sabbath
quote:

Ναι το έχω. Το remaster είναι πολύ καλό αν και σε μερικά cd το remaster της castle (UK) ίσως να είναι καλύτερο. Υπάρχουν και κάποιες γιαπωνέζικες εκδόσεις που είναι φανταστικές στο θέμα του ήχου.

Πάντως αυτό το BOX έχει σαν πηγή τα αυθεντικά tapes των 70's. Και της castle είναι καλά πάντως. Αλλά από άγνωστη πηγή - τουλάχιστον έτσι ξέρω εγώ.

quote:

Πουροανάμνηση #1234,562: Η πρώτη μου εμπειρία με Sabbath ήταν όταν ένας μεγαλύτερος μου έδωσε μια κακογραμμένη κασέτα του We Sold Our Soul for Rock N' Roll την οποία έλυωσα κυριολεκτικά σε ένα μονοφωνικό κασσετόφωνο.

Πλάκα πλάκα και εγώ το πρώτο πράγμα που άκουσα γενικά απο μουσική ήταν το Mob Rules .. πριν 20 χρονια :|

Kircher εάν δεν κάνω λάθος παλαιότερα σε είχα δει να μιλάς για τους Dodsferd. Εάν ισχύει σου αρέσουν? Ετοιμάζουν live τον επόμενο μήνα :)

Edited by - w_o_m on 23/12/2007 00:27:50Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2007, 11:22:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Kircher εάν δεν κάνω λάθος παλαιότερα σε είχα δει να μιλάς για τους Dodsferd. Εάν ισχύει σου αρέσουν? Ετοιμάζουν live τον επόμενο μήνα :)

Δε λέει κάποιος τι εστί Dodsferd και σε εμάς που δεν γνωρίζουμε;


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/12/2007, 12:56:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
όπως τα λέει ο αρχηγός. τι εστί;

δωράκι για τον kircher, αν και μπρεί να το έχει δει:

μόλις έχει φύγει ο γιάρης, κι έχει έρθει ο πέτρης. με γιούκα-πέκκα και όλιβερ.

http://youtube.com/watch?v=f4msNLPNc7g&feature=related

α, και χρωστάω μία eternal tears of sorrow ε; οκ.

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2007, 02:31:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Δε λέει κάποιος τι εστί Dodsferd και σε εμάς που δεν γνωρίζουμε;

quote:
όπως τα λέει ο αρχηγός. τι εστί;

Μα καλά, κανείς δεν διαβάζει αυτά που γράφω; Καυμό τό χω!

Οι Dodsferd είναι το one man group του Wrath (Νίκος Σπανάκης, δεν ξέρω αν θέλει να μαθευτεί το πραγματικό του όνομα, αλλά ούτως ή άλλως τρεις και μία είμαστε δεν έχει σημασία).
Πρόκειται κατά την γνώμη μου από τα καλύτερα black σχήματα των τελευταίων χρόνων. Αν και δεν νομίζω να αρέσει σε κανένα εδώ γιατί είναι πολύ ακατέργαστο.
Είχα παρουσιάσει παλιότερα τους Kampf και τους Nadiwrath που είναι side project. Ρίξτε μια ματιά.

quote:
Kircher εάν δεν κάνω λάθος παλαιότερα σε είχα δει να μιλάς για τους Dodsferd. Εάν ισχύει σου αρέσουν? Ετοιμάζουν live τον επόμενο μήνα :)

Αν πας, γράψε περιγραφή. Και να μπαίνεις πιο συχνά, εμείς έχουμε πολλά κοινά

quote:
δωράκι για τον kircher, αν και μπρεί να το έχει δει:

Ρε συ, τι κεραυνός ήταν αυτός! Όχι δεν το είχα δει....Ο ντράμερ γαμούσε κούκους...έτσι ήταν και στην Αθήνα; Αν ήταν έτσι ΑΞΙΟΙ!

Παιδιά σας εύχομαι καλές γιορτές να περάσετε μαζί με τους ανθρώπους που αγαπάτε και σας αγαπάνε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2007, 11:42:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Μα καλά, κανείς δεν διαβάζει αυτά που γράφω; Καυμό τό χω!

Άσε τα παράπονα!
Τόσα και τόσα έχουμε παρουσιάσει εδώ, που να τα θυμόμαστε όλα οι καψεροί;

quote:
Παιδιά σας εύχομαι καλές γιορτές να περάσετε μαζί με τους ανθρώπους που αγαπάτε και σας αγαπάνε!

Καλές γιορτές και σε σένα καθώς και σε όλους όσους συμμετέχουν σε αυτό το θέμα ενεργά ή ως αναγνώστες!

Have a gothic Christmas!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/12/2007, 13:07:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
έτσι ήταν και στην Αθήνα; Αν ήταν έτσι ΑΞΙΟΙ!

κατ'αρχίν, από κείνο το line-up μόνο ο πέτρι και ο μάρκους ήταν στο ατήνα. αλλά ο πέτρι έχει βελτιωθεί πολύ [στο βίντεο suckαρε big time] και ο ντράμμερ, έπιζε τα ίδια, με μεγαλύτερη ακρίβεια, και έχοντας ανμένο τσιγάρο ταυτόχρονα [μου έφυγε η μασέλα εκεί!]!!!

καλές γιορτές παίδες, καλά να περάσετε, θα έγραφα "καλά χριστούνεκρα" αλλά τον κράξανε το νταβέλη που το είχε πει, οπότε εγώ θα πω καλό εορτασμό του yule! εεέλα να βλέπω τα παγανόδεντρα!

p.s. έτσι και πιάσω στα χέρια μου τα τσογλάνια που με ξύπνισαν πρωί πρωί για να μου πουν χριστιανικό τραγούδι, θα τα θυσιάσω στον Όντιν...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 26/12/2007, 10:13:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα σας και Χρόνια Πολλά!

Προσπαθούσα να βρω ένα τραγούδι που να ανταποκρίνεται στην προηγούμενη ευχή μου και βρήκα τι άλλο;

Within Temptation - Gothic Christmas

Λείπετε όλοι ή βρίσκεται και κανένας εδώ;


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 27/12/2007, 12:40:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
τώρα θυμήθηκα τι ήθελα να σας αφιερώσω εγώ!

http://www.youtube.com/watch?v=HbNdVmAGleg

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/12/2007, 17:51:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
πωπω νέκραααα...

έχει πέσει ύπνος στις διακοπέεεες

http://www.youtube.com/watch?v=jr1yrV8VOUc&NR=1

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2007, 11:47:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Aenima



Οι Aenima είναι ένα gothic/ethereal συγκρότημα από την Πορτογαλία.
Δημιουργήθηκε το 1997 από τον Rune (κιθάρα) και την Carmen (φωνητικά) ενώ πλέον έχουν προσχωρήσει στο συγκρότημα ακόμη τρία μέλη.

Η φωνή της Carmen - την οποία θεωρώ προσωπικά ως μία από τις καλύτερες στον χώρο της gothic σκηνής - είναι αιθέρια κι οπερατική και με "βάθος" κι όταν πλέκεται με τη μουσική που άλλοτε είναι δραματική και πολύ μελωδική κι άλλοτε πιο δυνατή κι έντονη σε Κέλτικους ρυθμούς, το αποτέλεσμα είναι εξαίσιο.
Σε μερικά τραγούδια επίσης δίνεται η αίσθηση στον ακροατή ότι βρίσκεται σε ένα σκοτεινό και στοιχειωμένο μέρος ενώ σε άλλα ότι ακούει κάποιους σκοπούς από ένα μεσαιωνικό τοπίο.

Η δισκογραφία τους έως τώρα, έχει ως εξής:

  • Skies (Promo, 1997)
  • Revolutions (1999)
  • Never fragile (cd single, 2002)
  • Sentient (2003)
  • Split (cd single, 2004)

Τραγούδια όπως τα Lilith, Eclipse, Pale, Morningrise, Dusk, Rites of passage, Song for a moonlit mermaid είναι απλά από τα καλύτερα τους.








Περισσότερες πληροφορίες για το συγκρότημα μπορείτε να βρείτε στο επίσημο site τους που βρίσκεται εδώ.




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/12/2007, 15:01:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
give him a straitjacket and an enema! no, first give him an enema, then give him a straitjacket!

από που είναι αυτό kircher?!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/12/2007, 19:24:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
λοιπόν, σήμερα βρήκα ένα cd ενός συγκροτήματος που μου είχε κινήσει την περιέργεια το εξώφυλλό του σε ένα δισκοπωλείο.

αρχικά μια μικρή παρουσίαση του συγκροτήματος.

SVARTSOT

πρόκειται για μια μπάντα από τη Δανία, που παίζει (τι άλλο;) φολκ. αλλά τσαμπουκαλεμένο φολκ, σε συνδυασμό με το ντεθ των Amon Amarth, και τις υπόγειες μελωδίες των Eluveitie.

κρατόντας πολύ καλή ισορροπεία ανάμεσα στο φολκ και το μέταλ, χωρίς να γίνονται γραφικοί, δεν είναι βέβαια για το αυτί αυτοί που έχει μάθει σε manowar ή burzum, είναι για τον ανοιχτόμυαλο μεταλά.

η μουσική τους δεν είναι τόσο εφφετζίδικη ή ταξιδιάρικη. δεν απαιτεί απόλυτη ησυχία, σκοτάδι και ισχυρό ηχοσύστημα. άνετα τους ακούω τσουγκρίζοντας pints, χωρίς να έχουν το γλετζέδικο στυλ των korpiklaani, αλλά επειδή συνδυάζουν το πολεμικό βίκινγκ με το εύθυμο κέλτικο στοιχείο.

σύνθεση:
* Michael Lundquist Andersen - guitar
* Niels Thøgersen - drums
* Cristoffer J.S. Frederiksen - lead guitar, mandolin, acoustic guitar
* Claus B. Gnudtzmann - vocals
* Stewart C. Lewis - Irish whistles, bodhran, axes & other weird instruments
* Martin Kielland-Brandt - bass


RAVNENES SAGA

Διαμάντι. έχει τα πάντα μέσα. τραγούδια για ξύλο. τραγούδια για κουπί. τραγούδια για φαγοπότι. το κομμάτι Spillemandens Dåse τα λέει όλα.

πιστεύω πως ακούγεται ευχάριστα κι από τον άσχετο, που αφού ξεψαρώσει από τα [ίσως υπερβολικά] βαθιά μπρούταλ φωνητικά [εμένα με εκφράζουν και τα προτιμώ απ'τις απομιμίσεις ξεράσματος]...

είναι ουσιαστικά το ντεμπούτο άλμπουμ τους, αφού πριν από αυτό έχουν ένα self-financed LP [Svundne Tider (2006)] και ένα σινγκλάκι [Tvende Ravne] από το ομώνυμο δεύτερο τραγούδι του cd.

ιδανική κυκλοφορεία για τον kircher και τον kerry που έχουμε κάτι χρόνια να τον δούμε.αν έπαιζαν φράγκα θα σας το έστελνα για τις γιορτές [αν και ο kircher το έχει μάλλον] αλλά τα χριστούγεννα ξεφραγκιάστηκα! (και καλά...)

coming up next... Alestorm! σκωτσέζικο πειρατικό μέταλ, βουτηγμένο στο ρούμι! Arrrr! αυτή η napalm records όλο γεναίες κινήσεις κάνει τελευταία. svartsot, summoning, alestorm... ευτυχώς για μας!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2007, 14:47:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αυτό είναι και το τελευταίο μου μήνυμα στο παρόν θέμα.....

....για φέτος!

Εύχομαι σε όλους μας Καλή Χρονιά κι ένα 2008 γεμάτο με μουσική!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/12/2007, 21:07:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Κι αυτό είναι το δικό μου! και μάλλον το τελευταίο για καιρό, αφού βλέπω ότι έχει ψιλοερημώσει η κατάσταση! μάλλον κάποιοι καλοπερνάνε!

πως θα περάσεις D_I το βράδυ της πρωτοχρονιάς; εγώ με βλέπω με ένα μπουκάλι στο χέρι κι από σπίτι σε σπίτι κι από καφετέρια σε μπαρ, με τόσες προσκλήσεις που έχω δεχθεί... καταραμένες υποχρεώσεις.

καλή χρονιά λοιπόν, κι αυτό που έχω να ευχηθώ εγώ είναι έκρηξη δημιουργικότητας! κυριώς για όσους ασχολούνται με τις τέχνες!

τα λέμε του χρόνου I guess...


______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 31/12/2007 23:46:34Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2008, 00:20:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
καλά, πιο gtp, μίζερη και μικροπρπεή αλλαγή χρονιάς δεν έχω ξαναδεί. άντε, και του χρόνου θα πούμε απλά "καλό μήνα"...

μη γκρινιάζεις μωρέ, πρωτοχρονιάτικα...

πάω να ανοίξω καμιά σαμπάνια να λουστώ...

πρωτοχρονιές και αηδίες... bah humbug... [αυτό πάλι ποιός το έλεγε kircher?]

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Marte
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
666 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/01/2008, 01:07:09  Εμφάνιση Προφίλ
πρωτοχρονιες κι αηδιες.... πέστα!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy