ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 3
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2007, 02:32:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
λάθος! εγώ την κατάλαβα!


Για να ακούσω... Για να ακούσω...!!! ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ???

Y.Γ. Τελικά κουιζομάνια έπαθα. Αχα χα χα!!



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2007, 04:23:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Παίδες η επιστήμη σηκώνει τα χέρια ψηλα!!!

Πέρα από το αν είσαι κοντός παίζεις καλύτερη μπάλα πράγμα που δεν θέλει επεξήγηση, δεν κατάλαβα τίποτα άλλο.

Και "αδύνατο δεν είναι τίποτα".

...βοηθάτε χριστιανοί που έλεγε και ο Βέγγος!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2007, 07:35:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλά, εντελώς ό,τι να 'ναι μετάφραση με το babelfish!
Έχω χρησιμοποιήσει κι εγώ παρόμοιο πρόγραμμα για μετάφραση κι όχι μόνο αυτό αλλά την έδωσα κιόλας περήφανος ότι έφερα εις πέρας μια μετάφραση.
Το αποτέλεσμα ήταν τραγικό...

quote:
Με αφορμή το κλιπάκι της Μαλάμως, μια σκέψη....αν και θα έπρεπε να το γράψω στο θέμα του Απέριττου, αλλά βαριέμαι τώρα.

Α, αυτή την ξέρω!
Σχετικά με τις φίρμες που βγαίνουν από την Πάνια αποδεικνύει όχι μόνο αυτό που λες αλλά και πόσο πολύ λειτουργούμε ως μάζα...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2007, 11:48:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Θυμίζει πάντως τις προφητείες του Νοστράδαμου!

A. Kircher έγραψες !!!

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Ανώριμο αλλά....τέλειο!!! Τα Ημισκούμπρια σε μέταλ έκδοση!
--------------------------------------------------------------------------------

και δεν έχεις δει τίποτα ακόμη!



crucifire το "Λυωμένο παγωτό" (ή "Γιαούρτι Χαλασμένο") το έχουνε κάνει σε βιντεάκι ??? Κορυφαίοι στίχοι έτσι ???

Άμα κάνεις παρουσίαση για τους ΑΝΩΡΙΜΟΥΣ, πρέπει να κάνεις και για τους METALIRA δεν νομίζεις ???

ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΡΕΑ Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2007, 19:04:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Για να ακούσω... Για να ακούσω...!!! ΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ???

έλα μωρά, σιγά το concept. γεννήθηκε χόμπιτ, τα παιδάκια στη γειτονιά τον κροϊδεύανε, κι αυτός πήρε μια μπάλα ποδοσφαίρου κι έγινε spider-man να' ούμ, και περνούσε κάτω απ'τα πόδια τους και πέρναγε πρώτο αμυντικό, δεύτερο αμυντικό, εικοστό πέμπτο αμυντικό, τερματοφύσκουλα, κι έβαζε αυτογκόλ! κοινώς πίστεψέ το μπορείς! λαμακίες για να βγαίνουν οι χόμπιτς και να χαίρονται!

τους μετάλιρα δεν τους ξέρω τόσο καλά. θες να τους παρουσιάσεις εσύ;

quote:
crucifire το "Λυωμένο παγωτό" (ή "Γιαούρτι Χαλασμένο") το έχουνε κάνει σε βιντεάκι ???

βασικά, το τραγούδι λέγεται SOS από WC! και, πέρα από μία λάιβ εκτέλεση, δυστυχώς δεν υπάρχει σε βίντεο. άλλωστε δε νομίζω ότι ένα βίντεο από μια τουαλέτα θα τέριαζε στην υψιλή αισθητική των ANORIMOI !!!

αλλά ποιοί είναι αυτοί;

[δώστε μου κανά 20λεπτο να συντάξω παρουσίαση!]

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2007, 19:12:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
έλα μωρά, σιγά το concept. γεννήθηκε χόμπιτ, τα παιδάκια στη γειτονιά τον κροϊδεύανε, κι αυτός πήρε μια μπάλα ποδοσφαίρου κι έγινε spider-man να' ούμ, και περνούσε κάτω απ'τα πόδια τους και πέρναγε πρώτο αμυντικό, δεύτερο αμυντικό, εικοστό πέμπτο αμυντικό, τερματοφύσκουλα, κι έβαζε αυτογκόλ! κοινώς πίστεψέ το μπορείς! λαμακίες για να βγαίνουν οι χόμπιτς και να χαίρονται!

Αποκρυπτογράφηση μηδέν.

Μόνο ο Dying_Incubus το ψιλιάστηκε μου φαίνεται.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2007, 19:29:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire

Η ΑΡΧΗ ΤΟΥ ΕΠΟΥΣ
A long time ago, in a galaxy far far away...


O Necropethamenos σκουπισε τον ιδρωτα απο τα στοιβαρα
του μπρατσα και το νευρικα συσπωμενο μετωπο του. Ο Trampakoulas
ήταν το ιδανικο ατομο για το συνολο βιρτουοζων που σχεδιαζε να σχηματισει.
Τα μελωδικα, αισθησιακα, αλλα και αντρικια φωνητικα του συμπληρωναν ολοσωστα
τα δυνατα σαν...ε...σαν γροθια φορτηγατζη riffs του Necropethamenos.
- Καποια μερα θα κατακτησουμε τον κοσμο
Ο Trampakoulas εγνεψε καταφατικα.

--------------------------------------------------------------------------------

1 χρονο αργοτερα , μεσα στο υπογειο του τοτε τυμπανιστή Dhino, η υπερμπάντα προβαρει
εντατικα τα πνευματικα της εργα...μια καταθεση ψυχης υπο τις ονομασιες "Σαδομαχ ο Θαλασσινος",
"εκτρωση", "του Σταματουκου η αδελφη", "Στιρελλα" και αλλα πολλα...
το πρώτο demo στελνει το μυνημα στον κοσμο. Anorimoi RULES! (δηλαδη το καταθαψανε αλλα αυτο
δεν εχει καμμια σημασια).

Το 2ο ντεμο σκιζει τα παντα. Περιλαμβανονται και τα καημενα αφτια των συντακτων του hammer.
H Μπαντα εχει πλεον παρει τα πανω της. Ολα ειναι ετοιμα για την παγκοσμια κυριαρχια.
Και εκει, στην υστατη στιγμη (κατι σαν την κουραδα οταν χαιδευει απαλα την αστραφτερη επιδερμιδα
του θεου της πορσελανης.) χωρις λογο και αιτια, ισως γιατι 4 βιρτουοζοι ειναι πολλοι για ενα συγκροτημα,
ισως γιατι οι επαγγελματικες υποχρεωσεις του καθενος λυγιζαν την ενοτητα του ιερου τερατος με το ονομα
"ανωριμοι", ισως παλι λογω των πανελλαδικων εξετασεων το συγκροτημα μενει στασιμο για 4 χρονια.

--------------------------------------------------------------------------------

1999. η ωρα ήρθε να σφιξει ο κώλος και να κυλήσει η κουραδα στα ολοσκοτεινα νερα.
στον πυρηνα του θεου. στην κοινωνια των σωματικων εκκρισεων, την αναρχη συναξη
της σκοτεινης ουσιας ολων των ψυχων αυτης της πόλης.
Μετα απο χρονια ενασχοληση με αλλα συγκροτηματα και χωρις να απομακρυνθουν απο
αυτα ουτε κατα το ελαχιστο, οι Ανωριμοι ήρθαν να παρουν αυτο που παντα τους ανηκε.
Να γευτουν το κρασι της δοξας καθως το νεο τους ηχογραφημα ειναι σχεδον ετοιμο.
Με 3 νεα μελη να στηρίζουν τα 2 εναπομειναντα θα εξαπολυσουν την επιθεση τους και θα
κατατροπωσουν ολους τους βλασφημους που τολμησαν να τους κατακρινουν.

Σκατα στα μουτρα τους.

line up σήμερα:

ΤΡΑΜΠΑΚΟΥΛΑΣ
Η μαμά του τον φωνάζει Κώστα.
Lead Vocals
Πρώην κατάδικος. Νυν παντρεμένος. Δις ισόβια.

NECROPETHAMENOS
H μαμά του τον φωνάζει Δημήτρη (και πολύ συχνά ανεπρόκοπο γαϊδούρι)
Rythm/Lead Guitar, φωνητικά, WEB Μάστορας.
Πρώην πρωταθλητής στίβου, τα παράτησε για καθαρά ιδεολογικούς λόγους.

KΟΥΡΑΔΑ
Η μαμά του τον φωνάζει Βαγγέλη.
Drums
Πρώην άνθρωπος. Νυν Ανώριμος.

TAFOPLAKIUM
Η μαμά του τον φωνάζει Γιώργο
Bass
Πρώην γιός του Σατανά. Τον αποκλήρωσε. Νυν όχι και τόσο επιτυχημένος
πρώην γιός του σατανά

SATRIΓΙΑΝΝΗΣ
Η μαμά του τον φωνάζει Γιάννη.
Rythm/Lead Guitar
Πρώην πολύτεκνος αλλά τα έστειλε στι Σηβηρία για εκδρομούλα

COUNT VARGSTEINER
Η μαμά του τον φωνάζει Πανο.
Μασκώτ/Αφηγητής/Εξεκιουτιβ Μπροντιούσερ.
Καταζητούμενος απο την ασφάλεια Αττικής, με το κωδικό όνομα Παραπάνος,
μετά απο τη μαζική καταστροφή χιλιομέτρων του αποχετευτικού δικτύου.
Πρώην φωτομοντέλο. Νυν...ε...Δε θέλετε να ξέρετε.

ok, αρκετό κόπυινγκ-πέιστινγκ...

οι anorimoi λοιπόν, ανοίκουν όπως καταλάβατε, στον τομέα του masturbation metal. μπαίνουν αρκετά συχνά και στα χωράφια του σατηρικού μέταλ, που καλλιεργήθηκε κυρίως σε ελλάδα και ιταλία.

οι στίχοι τους δεν είναι πάντα ιδιαίτερα εμπνευσμένοι, αλλά η μουσική τους, κυρίως όταν έχει και καλή παραγωγή, είναι φοβερά δουλεμένη, και με οποιδήποτε είδος καταπιάνονται, το καταφέρνουν μια χαρά!

έχουν κάνει πολλές διασκευές, αλλά τα πιο κουφά είναι τα κομμάτια που γράφουν μόνοι τους. βέβαια κυρίως τα πρώτα, είναι όντως ανώριμα, και σχετικά με προσωπικά τους "βιώματα"...

στο anorimoi.com θα βρείτε σχεδόν όλη τη δισκογραφία τους και τα βίντεό τους για τσάμπα κατέβασμα, και, πιστέψτε με, μέχρι και το τελευταίο ντέμο αξίζει! έχουν κάνει αρκετές επανεκδώσεις κομματιών τους, αλλά μη διστάσετε να ακούσεται και το ορίτζιναλ και το remastered. άλλο feeling κάθε φορά!

δισκόγκραφυ!:

--demo tape 1 [And Justice For The Lightning of the Black Puppets
that Killed'em All - 1993]
--demo tape 2
--pappous : the rock opera
--into flory ride
--φανέλα-πόντος-προσφυγιά : δε βέρυ μπέστεστ οφ...
--farting the world
--singles [ναι, έχουν κι απ'αυτά!]
--kings of feta
--ο πανίσχυρος μεγιστάνας των ninja [single με το soundtrack της ομόνυμης υπερπαραγωγής, που μπορείτε να τσεκάρετε στο you tube, καθώς και κάποια remastered κομμάτια]
--αναμένεται: 17 κατσαρίδες

give them ALL a shot!

p.s. τελευταία ανακοίνωση στο σάιτ τους:
-->Μπορείτε πλέον να βρείτε το Kings Of Feta CD και στο Rock City (Ακαδημίας). Λεφτά. Δώστε μας.

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2007, 19:33:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
για όσους θέλουν μια γρήγορη γεύση, σχετικά με το πόσο random μπορούν να γίνουν, τσεκάρετε το remake του
-Δε βλάχ αροουζ οφ ντεθ
στο cd into flory ride.

...tribute to joey de maio and... zorbas [wtf?!]


______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2007, 20:55:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Άντε και με το καλό να δούμε και τους Nanowar!!

quote:
Άμα κάνεις παρουσίαση για τους ΑΝΩΡΙΜΟΥΣ, πρέπει να κάνεις και για τους METALIRA δεν νομίζεις ???

Θυμάμε εκείνο το μπ3 που μου είχε στείλει ο crucifire μετά από συνωμοσία με τον Κέρρυ....χα χα χα...ήταν άπαιχτο!

quote:
A. Kircher έγραψες !!!

Μα... ήτανε σαν του Νοστράδαμου, δεν ήτανε; Άντε τώρα να πείσεις τους πιστούς ότι δεν είχε και αυτός το δικό του babelfish

quote:
Αποκρυπτογράφηση μηδέν.

Gretel, να το πάρει το ποτάμι;

Για τους πορωμένους με το thrash προτείνω το Error in Evolution των σουηδών One Man Army and the Undead Quartet. Θα σας κάνει λιώμα! Πάρα πολύ καλό!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2007, 21:32:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Μα... ήτανε σαν του Νοστράδαμου, δεν ήτανε; Άντε τώρα να πείσεις τους πιστούς ότι δεν είχε και αυτός το δικό του babelfish

Ωχ!
Λες να έπαιζε κάτι τέτοιο κι εμείς να ψαχνόμασταν για αιώνες τι ήθελε να πει ο ποιητής?

quote:

Αποκρυπτογράφηση μηδέν.

Μόνο ο Dying_Incubus το ψιλιάστηκε μου φαίνεται.


Πως λέμε μηδέν εις το πηλίκο?
Λες να το κατάλαβα, ε?

Τους Ashes You Leave τους ξέρετε ή να κάνω παρουσίαση με την πρώτη ευκαιρία?

Χαίρε KERRY KING!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2007, 15:44:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
καλά που μου το θύμισε ο kircher. nanowar θα παρουσιάσει κανείς ή γράφω εγώ;

btw, για τους φίλους του είδους:
PARADISE LOST - The Enemy

http://www.youtube.com/watch?v=O_HwMrrJ4M4

εμένα δε με ενθουσίασε. πολύ απλοϊκό, και πολύ ροκ... αλλά έχει ωραίο κλιπάκι. αν πετύχει κανίς το νέο κλιπ των firewind [breaking the silence] ας ρίξει ένα κρα, γιατί, αν και ο gus μου είχε πει ότι το ετοίμαζαν, υπάρχει μόνο ένα στο you tube, από την ίδια τη century media, αλλά έχει φάει διαγραφή...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2007, 22:01:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Τους Ashes You Leave τους ξέρετε ή να κάνω παρουσίαση με την πρώτη ευκαιρία?

Εγώ δεν τους έχω ξανακούσει, θέλει και ρώτημα;

quote:
καλά που μου το θύμισε ο kircher. nanowar θα παρουσιάσει κανείς ή γράφω εγώ;

Εσύ, γιατί εγώ δεν έχω τίποτα δικό τους εδώ που είμαι. Είχα κατεβάσει κάποια εμπιθρι στην Φλόριντα και είχαν και γαμώ τα γέλια.

Επίσης να προσθέσω ότι πλέον δεν λέγονται Nanowar αλλά Nanowar of Steel κατά το Rhapsody=>Rhapsody of Fire

Παρεπιπτόντως μόνο στην Ελλάδα και στην Ιταλία ξέρω να υπάρχουν τέτοια συγκροτήματα.

Una Fatsa Una Ratsa, Baby!!!!

Είμαστε λαοί που μας αρέσει το γέλιο και η σάτιρα. Οι άγγλοουνοσαξοβάρβαροι δεν θα μπορούσαν να το κάνουν ποτέ αυτό....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2007, 00:55:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Είμαστε λαοί που μας αρέσει το γέλιο και η σάτιρα. Οι άγγλοουνοσαξοβάρβαροι δεν θα μπορούσαν να το κάνουν ποτέ αυτό....

τι λες τώρα;! μπορεί κανένα κοντοσούβλι να συγκρηθεί με τα επικά γλέντια που περιγράφονται σε τραγούδια σαν των korpiklaani?! μην τα ισοπεδόνουμε όλα!

quote:
πλέον δεν λέγονται Nanowar αλλά Nanowar of Steel κατά το Rhapsody=>Rhapsody of Fire

πωπω, τι μαλάκες είναι αυτοί!!!! ok, θα παρουσιάσω το τελυταιο τους cd [other bands play - nanowar gay] αύριο!

'νύχτα!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2007, 01:04:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
τι λες τώρα;! μπορεί κανένα κοντοσούβλι να συγκρηθεί με τα επικά γλέντια που περιγράφονται σε τραγούδια σαν των korpiklaani?! μην τα ισοπεδόνουμε όλα!

Πες τααααααααααααα


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2007, 03:18:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Παίδες για τα νταχτιριντίδικα από το βορρά (korpiklaani, finntroll etc.) δεν αντιλέγω. Άλλο ήθελα να πω όμως και με διακόψατε (αυτό θα το έλεγα αν σας είχα μπροστά, αλλά αφού δεν σας έχω το γράφω)

Τι ήθελα να πω, τι ήθελα να πω...με κάνατε και έχασα τον ειρμό μου.

Α ναι, το θυμήθηκα.

Το να παίζεις ένα είδος (που χου μέταλ) και να το σατυρίζεις ταυτόχρονα.

Κάπως το λένε αυτό επιστημονικά αλλά μου διαφεύγει τώρα. Να σας δώσω όμως ένα παράδειγμα από την Αρχαία Ελληνική Λογοτεχνία (εδώ ξυπνάει ο φιλόλογος μέσα μου).

Η αρχαίες κωμωδίες παίζονταν κατά τη διάρκεια και προς τιμήν της γιορτής του Διονύσου. Στους Βάτραχους του Αριστοφάνη ο Διόνυσος ξεφτηλίζεται κανονικά, χέζεται από το φόβο του πάνω στην σκηνή και οι θεατές έχουν κατουρηθεί από τα γέλια. Ανάμεσα τους, ο πανάγιος ιερέας του Διονύσου ο οποίος κάθεται στην πρώτη τιμητική θέση γελάει με τον εμπαιγμό του θεού. Και όλα αυτά γίνονται στην ιερή ημέρα του Διονύσου.

Αυτό ενοούσα. Τώρα δώστε μου λίγη προσοχή να το αναπτύξω περισσότερο.

Dying Incubus, Crucifire, Gretel με μία φωνή:

ΣΚΑΣΕ!!!!!!ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ!!!!




Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2007, 10:27:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Dying Incubus, Crucifire, Gretel με μία φωνή:

ΣΚΑΣΕ!!!!!!ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ!!!!


Χαχα!
Μπα, μην το λες.

Το καινούριο των Paradise Lost δεν το έχω ακούσει, έχει περάσει καιρός από τότε που ασχολιόμουν με το συγκρότημα αυτό.
Ίσως το ψάξω.

Για Nanowar κτλ δεν έχω να πω κάτι.
Εδώ δεν έχω ακούσει Manowar και παρεμφερή!

Τους Ashes You Leave θα τους παρουσιάσω ή αργότερα ή αύριο.


Την καλημέρα μου σε όλους σας με Danse Macabre!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2007, 13:03:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Κάπως το λένε αυτό επιστημονικά αλλά μου διαφεύγει τώρα.

αυτοσαρκασμό...;

quote:
Dying Incubus, Crucifire, Gretel με μία φωνή:

ΣΚΑΣΕ!!!!!!ΚΑΤΑΛΑΒΑΜΕ!!!!


τον crucifire πάντως βγαλ'τον. εμένα με ενδιαφέρει η αρχαία δραματουργεία! βέβαια, κακά τα ψέματα, κυρίως του αριστοφάνη [καλά, ο τύπος rules!] αλλά μου αρέσει να το φαντάζομαι και σαν σκηνικό, σαν ένα φεστιβάλ, στην ελληνική φύση, με αύθονο κρασί, χωρίς όμως τσικνο-μπόχα και κλαρίνα! αφού καμιά φορά πάω στο θεατρίκα του διονύσου στην ακρόπολη και κάθομαι και αναβιώνω τη σκηνή...

άσχετο, φαντάζεστε τους therion να παίζουν στο ηρώδειο;!

οι nanowar θα καθυστερήσουν λίγο, λόγω έκτακτου διαγωνίσματος-παλουκιού που προέκυψε!

--ρε γαμώτο, σκέφτομαι πως αν είχα πάει σε κάποια φιλολογική σχολή, θα μπορούσα με κάποιον τρόπο να χρησιμοποιήσω τη γνωριμία μου με τον kircher...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/06/2007, 16:11:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Ashes You Leave





Οι Ashes You Leave είναι ένα gothic/doom συγκρότημα το οποίο προέρχεται από την Κροατία και δημιουργήθηκε το 1995 κι αρχικά ονομαζόταν Icon.
Η μουσική τους είναι "σκοτεινή", σε αρκετά σημεία γίνεται πένθιμη και μελαγχολική σα να ακούμε ένα θρήνο, ενώ σε άλλα πιο δυνατή κι επιθετική.
Τα φωνητικά είναι γυναικεία και από το 2006 στα φωνητικά είναι η Tamara.
Είναι η τρίτη τραγουδίστρια κατά σειρά - προηγήθηκαν η Dunga κι η πολύ ταλαντούχα και νέα (18 χρονών) Marina.

Οι Ashes You Leave έχουν λάβει μέρος σε αρκετά festivals της Ευρώπης όπως στο "Summer Breeze", το Wave Gothic Treffen κι έχουν παίξει δίπλα σε σπουδαία συγκλροτήματα όπως οι Moonspell, Epica, Paradise Lost, Nightwish κ.α. κι έχουν υπογράψει συμβόλαιο με την δισκογραφική εταιρία "Morbid Records".

Η δισκογραφία τους είναι η εξής:

  • The passage back to life (1998)
  • Desperate existence (1999)
  • Inheritance of sin and shame (2000)
  • Fire (2002)

Εντός του 2007 αναμένεται το 5ο τους album ενώ μπορείτε να ακούσετε ένα τραγούδι από αυτό (το Standed) από εδώ.








Κάποιες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε και στο site τους εδώ, το οποίο όμως είναι σε περίοδο αναβάθμισης.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2007, 03:35:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
--ρε γαμώτο, σκέφτομαι πως αν είχα πάει σε κάποια φιλολογική σχολή, θα μπορούσα με κάποιον τρόπο να χρησιμοποιήσω τη γνωριμία μου με τον kircher...

εμ..τα λέω εγώ στους νέους ότι η φιλολογία είναι το μέλλον και δεν με πιστεύουν

Άσε καλά είσαι εκεί που είσαι....

Dying Incubus καλοί φαίνονται οι Ashes You Leave. Άμα καταφέρω και ξεφύγω από το black που με έχει ξαναπιάσει να ακούω μετά μανίας τώρα θα τους κοιτάξω.

QUIZ

Ποιός είναι ο ρομαντικός αυτός νέος με την κόκκινη κορδέλα στο καπέλο;;;;

Όποιος το βρει.....ΔΕΝ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2007, 11:19:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου, οι Ashes You Leave είναι πράγματι πάρα πολύ καλοί!
Προσπάθησε να τους ψάξεις.
Είπα να βάλω κάτι σε πιο gothic γιατί βλέπω ότι έχει πέσει πολύ metal στο θέμα...
Χαχα!

Για το quiz το μυαλό μου πάει στον Dani Filth.
Αν πέφτω εντελώς έξω, ρίξε κανένα στοιχείο παραπάνω...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2007, 12:47:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
Marilyn Manson & Evan Rachel Wood... αν και προτιμούσα την προηγούμενη. άσε που αυτή είναι πολύ νέα για τα δόντια του κωλόγερου [19 αυτή-38 αυτός]

κερδίζω βραβείο εικονοερευνητή! βρήκα ποιά εικόνα είναι, μέσα σε 20 μόλις δευτερόλεπτα!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2007, 12:49:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
και προς απόδειξιν:

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2007, 02:20:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
Χαιρετώ τους πάντες!

Παραπλάκωσε δουλειά και χάθηκα λίγο, όμως σας παρακολουθώ συχνά. Ελπίζω σύντομα να γεμίσουμε και το τρίτο μέρος του thread!

Σύντομα και λακωνικά: Γκρουπάρα απίστευτη από Ιταλία (και αρχίζω να αναθεωρώ για τους Ιταλούς τελευταία.) Sorry, αν έχουν ξαναναφερθεί. Πάντως, progressive gothic δεν είχα ξανακούσει, και για να είμαι ειλικρινής, νόμιζα πως το ένα είδος αναιρεί το άλλο. Άν κάτι δεν χαρακτηρίζει το gothic, αυτό είναι σίγουρα οι εναλλαγές.

Εν ολίγοις, οι Malombra

παίζουν progressive gothic, που μεταλλίζει αρκετά. Βέβαια, θα ήταν αρκετά καλύτερα αν έλειπαν τα σόλο στην κιθάρα. Αλλά, anyway, αν έχετε ακούσει κάτι παρόμοιο, παρακαλώ τα φώτα σας!

Μπορείτε να ακούσετε μερικά κομμάτια τους στο myspace.com. Ιδιαίτερη προσοχή παρακαλώ στο El Centro . Οι γκοθάδες της παρέας, ας τσεκάρουν και τον Chrisantemo Del Carrione. Καθόλου κακός.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2007, 08:10:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Τον χαρακτηρισμό progressive gothic πρώτη φορά τον ακούω!
Θα θελα να ξερα τι άλλο θα βγάλουν!

Το συγκρότημα που αναφέρεις, καλή μου Brie Boy, δεν το γνωρίζω αλλά θα ψάξω το τραγούδι που λες ώστε να δω περί τίνος πρόκειται.

Από την Ιταλία πάντως έχουν προέλθει πολύ καλά συγκροτήματα όπως οι Lacuna Coil, Theatres Des Vampires, Macbeth κτλ οπότε τους βρίσκω μια χαρά τους Ιταλούς!

Όσο για το quiz, έπεσα εντελώς έξω!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2007, 11:00:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Καλημέρα στην εκλεκτή παρέα

Από τις λίγες περιπτώσεις που ένα ελληνόφωνο συγκρότημα μου κέντρισε τόσο έντονα το ενδιαφέρον... Μιλάω για τους 1550, άκουσα το Κάποια Κυριακή τυχαία στο ραδιόφωνο και ο ήχος τους μου θύμισε κάτι από Nada Surf και Whipping Boy (οι τελευταίοι υπήρξαν φαινόμενο κατά την άποψή μου - μιλάμε για ανεξάρτητο rock για όσους αναρωτιούνται).

Ρίξτε τους μια ματιά στο http://www.myspace.com/fifteen50 και πείτε μου την γνώμη σας. Θα τους ψάξω περισσότερο, αυτό είναι το μόνο σίγουρο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2007, 17:23:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Χαιρετώ την Brie Boy τον Kerry και την υπόλοιπη παρέα.

quote:
κερδίζω βραβείο εικονοερευνητή! βρήκα ποιά εικόνα είναι, μέσα σε 20 μόλις δευτερόλεπτα!

Είσαι κορυφή! Αν και περίμενα πως θα το βρεις!

quote:
(και αρχίζω να αναθεωρώ για τους Ιταλούς τελευταία.)

quote:
Από την Ιταλία πάντως έχουν προέλθει πολύ καλά συγκροτήματα όπως οι Lacuna Coil, Theatres Des Vampires, Macbeth κτλ οπότε τους βρίσκω μια χαρά τους Ιταλούς!

Παιδιά στην Ιταλία υπάρχει τρομερό υλικό. Ο Dying Incubus έγραψε παραπάνω κάποια πολύ καλά group, o crucifire θα πει Rhapsody of Fire, υπάρχουν και οι Ataraxia και γενικώς ότι έχω ακούσει από την Ιταλία στέκεται σε πολύ υψηλά επίπεδα.

Τους Malombra θα τους κοιτάξω.

quote:
Από τις λίγες περιπτώσεις που ένα ελληνόφωνο συγκρότημα μου κέντρισε τόσο έντονα το ενδιαφέρον... Μιλάω για τους 1550, άκουσα το Κάποια Κυριακή τυχαία στο ραδιόφωνο και ο ήχος τους μου θύμισε κάτι από Nada Surf και Whipping Boy (οι τελευταίοι υπήρξαν φαινόμενο κατά την άποψή μου - μιλάμε για ανεξάρτητο rock για όσους αναρωτιούνται).

Τους Nada Surf τους ξέρω σαν όνομα. Τους Whipping Boy δεν....Πάντως τους 1550 τους άκουσα μόλις τώρα στο myspace και έχουν ενδιαφέρον.

Θα παρουσιάσω συντομα: Hellas: The Black Death Anthology (1989-2006)

Μια συλλογή σε δύο cd με σπάνια κομμάτια από την ιστορία του ελληνικού black/death.
AGATUS ,ZEMIAL, KAWIR, NOCTERNITY, MACABRE OMEN, LEGION OF DOOM, REX INFERNUS, LEMEGETHON, ORDER OF THE EBON HAND, SARCASTIC TERROR, DEVISER, MORTIFY, SADISTIC NOISE, DREAMER'S SEAL, NOCTURNAL DEATH, CTHONIUM, NECROMANTIA, ROTTING CHRIST, NERGAL, VARATHRON, NIGHTFALL, OBSECRATION, ZEPHYROUS,SEPTIC FLESH, THE ONE, HORRIFIED, THOU ART LORD, DISHARMONY

Έχει αρκετό ενδιαφέρον.....

Επίσης (αυτό σας το κράταγα για έκπληξη): Παλιά, πέρα από τα άλλα που έχω κάνει ήμουνα και καλλιτέχνης της electronica

Λέω να ανεβάσω μερικά κομμάτια μου στο rapidshare να μου πείτε την γνώμη σας. Τρίπτυχο concept από την Ορφική κοσμογονία. Κάποιοι εδώ εξέφρασαν ενδιαφέρον να τα ξανακυκλοφορήσουν. Πριν λοιπόν γίνω ρεζίλι να μου πείτε αν αξίζει....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2007, 21:36:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
o crucifire θα πει Rhapsody of Fire

όχι! θα πω nanowar! γμτ, μόνο την παρασκευή το μεσημέρι θα έχω χρόνο να τους παρουσιάσω...

quote:
Λέω να ανεβάσω μερικά κομμάτια μου στο rapidshare να μου πείτε την γνώμη σας.

άντε, άντε, άντε, γρήγορα, γρήγορα, γρήγορα!

έτσι με ψήνεις να ανεβάσω κι εγώ τα ηλεκτρονικά κομμάτια που έιχα γράψει στο γυμνάσιο ρε πούστη...! μπα, δεν παίζει. μουσιακά κομμάτια...

να σου πω, σε αυτά τα κομμάτια ανοίκουν οι στίχοι που μου είχες πει ότι θα μου στείλεις;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2007, 07:39:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Πράγματι, είναι κι οι Ataraxia από την Ιταλία αλλά που μυαλό εχθές!
Αν και δεν έχω ολόκληρη την δισκογραφία τους ακόμα, τους βρίσκω από τα καλύτερα συγκροτήματα της Ιταλίας στο συγκεκριμένο είδος.
Ειδικά το Il fantasma dell' Opera πιστεύω ότι είναι από τα καλύτερα τους albums.

quote:
Επίσης (αυτό σας το κράταγα για έκπληξη): Παλιά, πέρα από τα άλλα που έχω κάνει ήμουνα και καλλιτέχνης της electronica

Πως και προέκυψε η electronica?

Υ.Γ. Να πω κι εγώ μια extra καλημέρα στους Brie Boy & KERRY KING που ψιλοκάνουμε μαύρα μάτια ώσπου να τους δούμε!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2007, 08:18:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
να σου πω, σε αυτά τα κομμάτια ανοίκουν οι στίχοι που μου είχες πει ότι θα μου στείλεις;

Όχι και ρε γαμώτο συγνώμη το είχα ξεχάσει τελείως. Στο τέλος της εβδομάδας πάντως.

quote:
Πως και προέκυψε η electronica?

Δεν λένε πως πρέπει να τα κάνεις όλα από μία φορά; Πάντως δεν ξέρω αν είναι electronica, έτσι μου λένε πάντως.

Λοιπόν κατεβάστε τα, είναι μόνο 47 ΜΒ.

Be kind, και πείτε μου γνώμες. Μετά θα σας πω για το τι περιγράφουν τα κομμάτια.

Άντε και σε καλή μεριά....

http://rapidshare.com/files/36639098/Orphica.rar.html


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/06/2007, 09:34:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Be kind, και πείτε μου γνώμες. Μετά θα σας πω για το τι περιγράφουν τα κομμάτια.

Άντε και σε καλή μεριά....


Περίμενε να πάω σπίτι κι αρχίζω να κατεβάζω!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy