ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2006, 12:58:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Άμα πας αριστερά στο menu θα δεις που γράφει Narsilion's Inn.
Εκεί θα βρεις βιογραφίες και τα πάντα.

Λοιπόν φίλε μου, είχες απόλυτο δίκο για τους ORDO FUNEBRIS. Κατέβασα και τα δύο άλμπουμ που έχουν βγάλει, τα Songs From The Enchanted Garden και Cantar A La Morte. Τι να πω..... ΑΡΙΣΤΟΥΡΓΗΜΑΤΑ !!!

Φαντάσου τώρα, συννεφιασμένο Κυριακάτικο πρωινό (έτσι ήτανε στις 9 σήμερα) και περναμε πρωινό στην βεράντα υπό τους ήχους του Songs From The Enchanted Garden.... Και ο νους μας πέταγε σε παραμυθένια τοπία... Τελικά τα διαμάντια έχουν ήδη γίνει 4 (2 από Narsilion και 2 από Ordo Funebris) και όποιος δεν ακούσει δεν πρόκειται ποτέ του να καταλάβει περί τίνος μιλάμε....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2006, 13:29:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Χεχε!
Ξέρω τι προτείνω, φίλε μου!
Κι ειλικρινά χαίρομαι πολύ που σου άρεσαν τόσο τα 2 αυτά albums.
Είχα λυπηθεί αρχικά όταν έμαθα οτι οι Ordo Funebris διαλύθηκαν...

Πάντως, από τα καλύτερα τραγούδια τους είναι το Maellus Malleficarum, συμφωνείς?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2006, 14:03:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Να σου πω την αλήθεια το Songs From The Enchanted Garden μου άρεσε πιό πολύ. Ίσως γιατί δεν ήτανε τόσο... "σκοτεινό" ας πούμε.

Το Maellus Malleficarum θυμίζει και λιγο Dead Can Dance πάντως, δεν νομίζεις ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2006, 14:32:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Πρώτη μου επαφή με ΝΕΝΙΑ και το La Casa Del Dolore.....

ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΝΟΙΑ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ.....

Σαν να βρίσκεσαι σε στοιχειωμένο ψυχιατρείο και να περιφέρεσαι στους σκοτεινούς εκγαταλελειμένους θαλάμους..... Εφιαλτικό CD, ιδανικό άμα θέλει κάποιος να φτιάξει εφιαλτική ατμόσφαιρα στο θεοσκότεινο σπίτι του...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2006, 14:34:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Φίλε D_Ι το μόνο λαϊκό σου άκουσμα φαντάζομαι πως είναι το ΣΚΩΤΩΣΕΣ ΕΝΑΝ ΠΕΘΑΜΕΝΟ, σωστά ???? Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2006, 14:55:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Να σου πω την αλήθεια το Songs From The Enchanted Garden μου άρεσε πιό πολύ. Ίσως γιατί δεν ήτανε τόσο... "σκοτεινό" ας πούμε.

Το Maellus Malleficarum θυμίζει και λιγο Dead Can Dance πάντως, δεν νομίζεις ?


Χμμμ!
Είσαι του πιο "φωτεινού"?

Πάντως εμένα το τραγούδι Maellus Malleficarum δε μου θύμισε καθόλου Dead Can Dance.
Μιας και μιλάμε για Narsilion, το τραγούδι My falling darkness εμένα μου θυμίζει πάρα πολύ Arcana...

Όσο για τους Nenia συμφωνώ!
Που να σε βάλω να ακούσεις και Sopor Aeternus!

quote:
Φίλε D_Ι το μόνο λαϊκό σου άκουσμα φαντάζομαι πως είναι το ΣΚΩΤΩΣΕΣ ΕΝΑΝ ΠΕΘΑΜΕΝΟ, σωστά ????

Όχι βρε!
Το "κλαίει η μάνα μου στο μνήμα"!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2006, 18:14:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
Πάντως εμένα το τραγούδι Maellus Malleficarum δε μου θύμισε καθόλου Dead Can Dance.

Άμα μιλάμε για το track 9 από το Cantar A La Morte, τότε θα επιμείνω...
Τα πρώτα 3:30 λεπτά ειδικά.....

Θα ψάξω τα πρώτα Dead Can Dance album μου και θα σου πω με ποιό μοιάζει. Σου το λέω γιατί για μένα οι Dead Can Dance αποτελούν άκουσμα 20ετίας ενώ οι Ordo Funebris αποτελούν φρέσκο άκουσμα, οπότε καταλαβαίνεις γιατί μου δώθηκε αυτή η εντύπωση.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2006, 20:59:46  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Να προτείνω κι εγώ κάτι απο τον black metal χώρο???(τι να κάνουμε ο καθένας ό,τι γνωρίζει....)

Θα τολμήσω να προτείνω In The Woods.Oι "παλιοί" του είδους θα τους γνωρίζουν(εγω πάντως δεν είμαι "παλιός"...)Δεν είναι ακριβώς παλιό συγκρότημα(του 1992 νομίζω ειναι),απλά τους γνωρίζουν συνήθως οι "ψαγμένοι" black metallers που εκείνη την εποχή είχαν και κάποια εμπειρία στο black metal(γι αυτό και λέω παλιοι)

Η δισκογραφία τους είναι η εξής:

Isle of Men (demo) (1993)
Heart of the Ages (1995)
White Rabbit (7") (1996)
A Return to the Isle Of Men (1996)
Omnio (1997)
Let There Be More Light (7") (1998)
Strange in Stereo (1999)
Epitaph (7") (2000)
Three Times Seven on a Pilgrimage (2000)
liveatthecaledonienhall (2003)

Απ'ότι γνωρίζω ξεκινήσανε με το όνομα Green Carnation αλλά έπειτα ήρθε σε αυτούς κάποιο μέλος των Emperor και τους έκανε
από Death metal------->Black metal...Μετά τους πήρε και η δισκογραφική που ήταν και οι Burzum,Mayhem κτλ..οπότε έγινε το κακό..
Συνεχίσανε ως dark-ambient black metal.



Bleat the Christian lie,
only mortals die...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2006, 07:22:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου KERRY KING, πρέπει να εννοούμε το ίδιο τραγούδι καθώς δε μπορώ να θυμάμαι αυτήν την στιγμή αν το τραγούδι είναι το 9 track.
Ίσως είναι αυτό.
Κοίταξε, φίλε μου, εγώ μπορεί να μην ακούω Dead Can Dance 20 χρόνια, τους ακούω όμως 10-11 και δε μου ήρθαν στο νου ακούγοντας το συγκεκριμένο τραγούδι.
Όμως κι αυτά υποκειμενικά δεν είναι, καλέ μου φίλε?
Εσένα στους θύμισαν, εμένα πάλι όχι.

Μιας κι έχουμε πιάσει τα πιο "dark" συγκροτήματα να προτείνω εν καιρώ τους Arcana ή θα ήθελες να το κάνεις εσύ?

Φίλε μου Savaoth, από In The Woods δεν έχω ακούσει τίποτα.
Ίσως λόγω του οτι δεν έχω ασχοληθεί με το black metal ποτέ μου...
Πριν αλλάξουν όνομα (όταν ήταν ακόμα Green Carnation) είχαν κι άλλη δισκογραφία?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2006, 09:31:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Φίλε D_I θα μας δωθεί μια μέρα η ευκαιρία να ακούσουμε ταυτόχρονα (μέσω του μίκτη μου) τα δύο κομμάτια και τότε θα βγάλουμε τα συμπεράσματά μας. Είναι σίγουρα υποκειμενική η κρίση μας, πάντως έχε υπόψιν σου πως οι φίλοι μου με φωνάζουν Juke-Box λόγω του μουσικού όγκου πληροφοριών του μυαλού μου

Πάντως να ξέρεις πως έχω εμπιστοσύνη στην κρίση σου και μέχρι στιγμής ότι έχεις προτείνει είναι όντως αξιόλογο. Περιμένω να κατέβουν και άλλα ακούσματά σου (Theatre of Vampires πχ) και μόλις πάρω την πρώτη ιδέα θα σου/σας πω εντυπώσεις.

Πάντως νοιώθω πως το έχω πιάσει πλήρως το νόημα του εν λώγω θέματος, διευρύνω τα ακούσματά μου με βάση τις προτάσεις σας. Πρώτα με τους Graveworm του Ntavelis666, τώρα με τα gothic του Dying Incubus.... 'Ενα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους συμμετέχουν στην κουβέντα μας και ελπίζω να βοηθήσω κι εγώ κάποιους από εσάς να γνωρίσετε νέες μουσικές εμπειρίες.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2006, 09:33:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Φίλε D_I το βήμα όλο δικό σου για να μας πεις για τους ARCANA Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2006, 09:37:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Φίλε Savaoth, IN THE WOODS έχω κάπου σε κάποια συλλογή...
Θυμάμαι πως το κομμάτι τους μου είχε αρέσει πολύ.
Είμαι λίγο επιφυλακτικός με το Black Metal, λόγω του ότι δεν ασχολούμαι καν με τους στοίχους οπότε πολλές φορές το απορρίπτω λόγω άσχημης (κατ'εμέ) παραγωγής. Συνήθως οι κιθάρες ακούγονται λες και είναι μέσα σε τσίγγινο ντενεκέ, πχ το πρώτο άλμπουμ των Satyricon έχει φοβερές συνθέσεις αλλά χάλια παραγωγή...

Θα βρω και θα γράψω ποιό κομμάτι τους έχω και αν μου πεις πως είναι χαρακτηριστικό του ύφους τους τότε θα τους ψάξω παραπάνω.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2006, 10:57:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου KERRY KING, νομίζω πως δεν χρειάζεται να ευχαριστείς για κάτι.
Άλλωστε ο σκοπός του συγκεκριμένου topic είναι να ανταλλάζουμε απόψεις αλλά κι ιδέες για συγκροτήματα κι ακούσματα.
Όλοι μαθαίνουμε μέσω του άλλου κατά κάποιο τρόπο!
Παίρνεις ιδέες από εμάς κι εμείς παίρνουμε από σένα!

Μια διόρθωση μόνο σε κάτι.
Το συγκρότημα που ανέφερα λέγεται Theatres Des Vampires κι όχι Theatre Of Vampires.
Στο επισημαίνω ώστε να μην κάνεις λάθος και δε μπορείς να βρεις κάτι!
Εάν σου αρέσει πάντως η vampiric ατμόσφαιρα, ψάξε και τους Siebenburgen...

Υ.Γ. Θα παρουσιάσω τους Arcana με την πρώτη ευκαιρία!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2006, 11:05:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Λάθος από βιασύνη φίλε μου, THEATRES DES VAMPIRES είναι βέβαια και πρόλαβα να ακούσω μόνο τα δύο πρώτα κομμάτια από το τελευταίο τους CD (το έχεις προτείνει σε προηγούμενο Post σου). Δυστυχώς όμως η πηγή μου σέρνεται και ελπίζω μέχρι να γυρίσω το απόγευμα να έχει κατέβει όλο το CD. Η ατμόσφαιρα ακούγεται Spooky, κάπου όμως με ξένισε ο ήχος των ντραμς.... Μην πω παραπάνω γιατί ήτανε μία πολύ πρόχειρη ακρόαση (μπορεί να τα έχουν παίξει τα ηχεία μου πχ), οπότε σίγουρα θα επανέλθω.

quote:
Εάν σου αρέσει πάντως η vampiric ατμόσφαιρα,

Πας να με προσυλιτήσεις, ε ????

Σε λίγο θα κόψω και την μπύρα και θα πίνω μόνο κόκκινο κρασί Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2006, 13:59:00  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
quote:

Φίλε μου Savaoth, από In The Woods δεν έχω ακούσει τίποτα.
Ίσως λόγω του οτι δεν έχω ασχοληθεί με το black metal ποτέ μου...
Πριν αλλάξουν όνομα (όταν ήταν ακόμα Green Carnation) είχαν κι άλλη δισκογραφία?


Φίλε Dying Incubus οι Greeen Carnation υπάρχουν ακόμα και σήμερα και μάλιστα πριν λίγο καιρό έχουν βγάλει κάποιο cd.
Bασικά πρόκειται για τον πρώτο μπασίστα των Emperor(που να θυμάμαι όνομα τώρα....)και άλλο ένα μέλος των τότε In The Woods που εφυγαν απο το συγκροτημα και συνεχισαν του Green Carnation Με κατι αλλα παλικάρια.

Δισκογραφία:
Hallucinations of Despair demo (1991)
Journey to the End of the Night (1999)
Light of Day, Day of Darkness (2001)
Blessing in Disguise (2003)
The Trilogy Boxed Set (2004)
Alive and Well... in Krakow DVD (2004)
The Quiet Offspring (2005)
The Burden Is Mine... Alone (2005)
The Acoustic Verses (2006)

Tα παλικάρια λένε ότι παίζουν progressive-folk Metal...
Aλλά πιστεύω πως θα σου αρέσουν ΠΟΛΥ περισσότερο οι In The Woods,τουλάχιστον στα dark wave-ambient σημεία που δίνουν μια ατμόσφαιρα Νορβηγικού δάσους.


Bleat the Christian lie,
only mortals die...


Edited by - Savaoth on 10/07/2006 14:00:12Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2006, 16:14:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Δεν ξέρω πόσοι έχετε ακούσει τους satyrian αλλά εγώ ενθουσιάστηκα.

Το τραγούδι "Invictus" είναι ύμνος. Έχουν ανδρικά και γυναικεία φωνητικά, και οι τραγουδίστριες αν δεν κάνω λάθος είναι δύο.

http://www.darkgrove.net/satyrian/index.html


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2006, 18:37:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Εκτακτη είδηση, ακούσατε ακούσατε!!!

Δεν θα εμφανιστούν οι Wasp στο Rockwave λόγω προβλημάτων υγείας του τραγουδιστή.

http://www.rocking.gr/article2955.php

Εμένα προσωπικά δεν με πειράζει, γιατί έτσι ίσως να μπορέσω να απολαύσω περισσότερη ώρα τα υπόλοιπα συγκροτήματα που μου αρέσουν περισσότερο από τους Wasp εκείνη την ημέρα.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2006, 09:12:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου KERRY KING, δε νομίζω οι Theatres Des Vampires να είναι κακοί στα ντραμς.
Δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο προσωπικά δηλαδή...

quote:
Σε λίγο θα κόψω και την μπύρα και θα πίνω μόνο κόκκινο κρασί

Λες?
Πλάκα - πλάκα, τελευταία το έχω ρίξει κι εγώ στο κόκκινο κρασί.
Να αρχίσω να ανησυχώ?

Φίλε savaoth, έχεις να προτείνεις μερικά κομμάτια από In The Woods ώστε να έχω μια γνώμη?

Καλή μου gretel, εγώ δεν έχω ακούσει Satyrian αλλά αν το προτείνεις μπορώ να αρχίσω να ψάχνομαι...


===================================================


Οι Arcana είναι ένα συγκρότημα από την Σουηδία κι απαρτίζεται από 2 μέλη, έναν άνδρα (Peter Pettersson) και μια γυναίκα (Ida Bengtsson) και δημιουργήθηκε το 1993.
Το μουσικό στυλ στο οποίο κινείται ένα ένα εξαίσιο μίγμα από darkwave, gothic, symphonic.

Τα albums τους ως τώρα είναι τα εξής:

  • Dark age of reason (1996)
  • Lizabeth (single, 1997)
  • Cantar de procella (1998)
  • Isabel (single, 1999)
  • The last embrace (1999)
  • Body of sin (single, 2002)
  • Inner pale sun (2003)
  • The new light (2004)
  • Le serpent rouge (2005)

Προσωπικά τους συστήνω ανεπιφύλακτα στους λάτρεις του συγκεκριμένου μουσικού είδους!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2006, 09:20:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Καλημέρα σε όλους !

Φίλε D_I έχω εμπιστοσύνη στο γούστο σου και θα τους ψάξω τους ARCANE.

Με ποιό album προτείνεις να ξεκινήσουμε ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2006, 09:22:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
ARCANA ήθελα να πω......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2006, 09:41:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου, ειλικρινά δε μπορώ να ξεχωρίσω κάποιο...
Ξεκίνησε από το πρώτο!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kost
Απενεργοποιημένος Λογαριασμός


3194 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2006, 11:53:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kost

Dying_Incubus χτύπα το "Heart of the Ages" από In the Woods.Είναι ένα από τα πιο cult albums που έχω ακούσει...

Ο ήχος είναι σχετικά ακατέργαστος αλλά το feeling που βγάζει είναι μοναδικό.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2006, 14:22:52  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Θα συμφωνήσω με τον φιλο Kost.Το συγκεκριμένο album είναι αντιπροσωπευτικο της μουσικής των In The Woods.Bέβαια έχουν κάνει αλλαγές στον ήχο τους και τις συνθέσεις τους από τότε,αλλά μη τα θέλουμε όλα δικά μας.
Η θα ακούμε ΟΛΟΥΣ τους δίσκους για να έχουμε ολοκληρωμένη άποψη ή θα αρκούμαστε στα πιο αντιπροσωπευτικά.


Bleat the Christian lie,
only mortals die...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2006, 20:53:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Μόλις ολοκλήρωσα την ακρόαση του Perpetual Desolation από τους THE SINS OF THY BELOVED και προσπαθώ να συνέλθω.....

Σε έναν δίκαι κόσμο, αυτό το άκουσμα θα γινόταν σε έναν χώρο σαν το Μέγαρο Μουσικής (πχ - λόγω ακουστικής) όπου εκστασιασμένοι θα παρακολουθούσαμε ένα ωριαίο show gothic αριστούργημα....

Δεν ξέρω πως αλλιώς να περιγράψω το συναίσθημα, πάντως ο ήχος τους με ταξίδεψε.... πού πίσω.... σε πολύ σκοτεινά μέρη....

Σταματάω εδώ γιατί "Θα Με Βρεί Κόλακα" ο D_I έτσι και αρχίζω να τον εκθιάζω πάλι.... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2006, 20:55:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:

Μόλις ολοκλήρωσα την ακρόαση του Perpetual Desolation από τους THE SINS OF THY BELOVED και προσπαθώ να συνέλθω.....

Σε έναν δίκαιο κόσμο, αυτό το άκουσμα θα γινόταν σε έναν χώρο σαν το Μέγαρο Μουσικής (πχ - λόγω ακουστικής) όπου εκστασιασμένοι θα παρακολουθούσαμε ένα ωριαίο show gothic αριστούργημα....

Δεν ξέρω πως αλλιώς να περιγράψω το συναίσθημα, πάντως ο ήχος τους με ταξίδεψε.... πολύ πίσω.... σε πολύ σκοτεινά μέρη....

Σταματάω εδώ γιατί "Θα Με Βρεί Κόλακα" ο D_I έτσι και αρχίζω να τον εκθιάζω πάλι....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2006, 20:56:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Ωραίο editing έκανα ο μάστορας.....

Sorry παιδιά, διαβάστε μόνο το δεύτερο Post που είναι μέσα στο quote... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2006, 07:48:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου, ό,τι και να πω για τους The Sins Of Thy Beloved θα είναι λίγο!
Υπέροχα ακούσματα!
Το βιολί δένει πολύ όμορφα με τα γυναικεία αιθέρια φωνητικά και τα βαριά ανδρικά.
Έχω κι ένα βιντεοκλίπ τους, το The flame of wrath.

Καλή μου gretel, όλο το album των Satyrian (Eternitas) είναι πολύ καλό!
Είναι σε καλό δρόμο τα παιδιά!

Υ.Γ. Φίλε μου KERRY KING, για να κάνεις edit πρέπει να έχεις κάνει login.
Έπειτα, πάνω από κάθε σου απάντηση (μέσα σε ένα τρίωρο από την ώρα αποστολής του μηνύματος) έχει ένα εικονιδιάκι με ένα μολύβι.
Αν το επιλέξεις θα μπορείς να μετατρέψεις το μήνυμα σου, διορθώνοντας πχ ένα ορθογραφικό λάθος από κεκτημένη ταχύτητα.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2006, 09:07:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Καλημέρα φίλοι μου,

Φίλε D_I το όλο πάντρεμα στον ήχο των The Sins Of Thy Beloved δημιουργεί ένα υπέροχο σύνολο. Νοιώθεις πως παρακολουθείς μία παράσταση, μακάρι να μπορούσαν αυτά τα ακούσματα να συνδιαστούν με ανάλογα οπτικά θεάματα. Θυμάμαι όταν είδα Cradle Of Filth στην σκηνή πόσο απογοητεύτηκα....

Περιμένω να κατεβάσω και την υπόλοιπη δουλειά τους και εύχομαι να γνωρίσω ανάλογο ενθουσιασμό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2006, 09:11:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Άκουσα και τα δύο τελευταία άλμπουμ των Inner Shrine και είναι όντως υπέροχα....

Τελικά ο φίλος μας ο Dying_Incubus έχει ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ γούστο...

Φίλε D_I τσέκατε το e-mail σου, σου έστειλα δουλειά για το σπίτι

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/07/2006, 09:13:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Άκουσα και τα δύο τελευταία άλμπουμ των Inner Shrine και είναι όντως υπέροχα....

Τελικά ο φίλος μας ο Dying_Incubus έχει ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ γούστο...

Φίλε D_I τσέκαρε το e-mail σου, σου έστειλα δουλειά για το σπίτι

Edited by - KERRY KING on 12/07/2006 09:14:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.203125
Maintained by Digital Alchemy