ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/01/2007, 21:56:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Κι εμένα μ' έχουν πιάσει ρίγη συγκίνησης μ' αυτό που έμαθα πριν από λίγο αλλά για άλλο λόγο απ' ό,τι εσύ!

Παλιότερα είχα προτείνει ένα από τα καλύτερα gothic/dark συγκροτήματα, τους Autumn Tears όπου κι είχα παρουσιάσει την δισκογραφία τους.
Στους επόμενους μήνες κυκλοφορεί το επόμενο άλμπουμ τους, το The hallowing.
Όποιος τους ακούει λοιπόν και του αρέσει το συγκρότημα, ας έχει τα μάτια του ανοιχτά...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/01/2007, 14:27:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
κάπως έτσι;

πλάκα πλάκα τους έχω ακούσει και μου φάνηκαν πολύ καλοί, αν και αυτό τον καιρό είμαι πολύ μαυρισμένος για γκοθικ...

από βδομάδα θα γράψω για τη θεογονία των rotting christ. οι blacksters καθώς και οι folksters [ναι!!!] τσιμπήστε το άφοβα!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2007, 05:43:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Τι ακούω τώρα; Royaume Mèlancolique χε χε!

Η απόλυτη τελειότης μουσικής και στίχων (να που τα γαλλικά κάπου χρησιμεύουν). Dying Incubus και πάλι ευχαριστώ για τις προτάσεις σου!

quote:
από βδομάδα θα γράψω για τη θεογονία των rotting christ. οι blacksters καθώς και οι folksters [ναι!!!] τσιμπήστε το άφοβα!

Βγάλαν οι Rotting Christ καλό δίσκο; Να το ακούσω κι ας μην το πιστεύω.

Crucifire πάντως και σένα την γνώμη σου την εμπιστεύομαι οπότε για να το λες καλό θα'ναι.

Τα λέμε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/01/2007, 07:47:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλορίζικα τα albums, φίλε μου!

Πραγματική τελειότης, όπως το είπες...
Δε μπορώ να βρω άλλα λόγια για να περιγράψω τη μουσική, τους στίχους και το συναίσθημα του κάθε τραγουδιού τους!
Να φανταστείς έχω αρχίσει να ψάχνομαι να μεταφράζω από τα γαλλικά τους στίχους των τραγουδιών παρόλο που μετά από 5 χρόνια γαλλικών είχα μάθει μόνο το όνομα μου και κανένα "καλημέρα"!

Άκουσα το Vite' από Gaias Pendulum κι έχω να πω πολύ καλά λόγια!
Οπότε σ' ευχαριστώ κι εγώ για την πρόταση, φίλε μου.

Φίλε crucifire, κάπως έτσι είχα μείνει όντως για τους Autumn Tears...
Το εν λόγω συγκρότημα πάντως μπορώ να πω οτι είναι από τα λίγα που χαίρει εκτίμησης τόσο από τα άτομα που προτιμούν να ακούνε gothic όσο κι από αυτά που ακούνε metal.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2007, 03:22:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Πραγματικά οι σύγχρονοι μεταλλάδες είναι από τα πιο ανοιχτόμυαλα άτομα όσον αφορά την μουσική. Και αυτό αποδεικνύεται και από την πολυμορφία του είδους η οποία κατ'εμέ είναι μοναδική (πως τα λέω έτσι ρε παιδί μου )

Αναμένουμε λοιπόν το καινούργιο Autumn Tears οι οποίοι είναι αμερικανοί που σημαίνει ότι μάλλον θα το βρούμε πιο εύκολα από τους Dark Sanctuary.

Και αυτό γιατί το P. II ακόμα το ψάχνουνε.....

Τώρα συμφωνώ με τον crucifire για την θεογονία. Όντως το καλύτερο τους μετά από πολύ καιρό. Και μάθανε και να σολάρουνε μετά από 22 χρόνια. Η μέρα με την νύχτα με τα πρώτα τους.

Το μόνο που δεν μου αρέσει είναι ότι κατά την γνώμη μου το άλμπουμ δεν έχει πολύ ενέργεια. Είναι κάπως soft και mid-tempo. Όχι ότι αυτό είναι από μόνο του κακό αλλά εμένα κάπως με χάλασε. Τα θρακιώτικα παραδοσιακά στοιχεία είναι καλά αλλά κάπου δεν κολλάνε.

Αυτά όμως είναι είναι ψίλοι στα άχυρα. Πραγματικά η θεογονία είναι από τις καλύτερες προσφατες κυκλοφορίες στο χώρο του black και νομίζω ότι θα μείνει ως μία από τις καλύτερες προσφορές των Rotting Christ.

Τελευταίο.

Και πάλι συγχαρητήρια στα παιδιά για ένα από τα καλύτερα ονόματα στην ιστορία του metal. Όσες φορές θέλω να τσαντίσω ένα χριστιανό (δεν το κάνω συχνά αλλά μερικές φορές τυχαίνει γιατί με βγάζουν από τα ρούχα μου) τους λέω για το πιο διάσημο συγκρότημα της χώρας μου που είναι οι ROTTING CHRIST χε χε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2007, 07:49:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου A. Kircher, νομίζω πως είναι και το πιο σωστό ένα άτομο να είναι ανοιχτόμυαλο όσον αφορά τη μουσική.
Το ιδανικό βέβαια θα ήταν να προσπαθούσε να είναι γενικά αλλά ας μην το ανοίξω αυτό το θέμα εδώ...
Άλλωστε στη μουσική δεν χωρούν παρωπίδες, βρε παιδιά.
Αφού βοηθάει την ψυχή όλων μας να εκφραστεί πως γίνεται να γινόμαστε στενόμυαλοι?

quote:
Και αυτό γιατί το P. II ακόμα το ψάχνουνε.....

Ποιό είναι το P. II?
Με μπέρδεψες...

quote:
Και πάλι συγχαρητήρια στα παιδιά για ένα από τα καλύτερα ονόματα στην ιστορία του metal.

Τα συγχαρητήρια όλων μας!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2007, 16:39:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Φίλε μου Dying Incubus,
το P.II είναι το Exaudi Vocem Meam - Part 2.

Ενώ μου είπανε ότι το έχουνε ακόμα προσπαθούν να βρουν που το έχουνε βάλει για να μου το στείλουν........

Παίδες ανακάλυψα ένα συγκρότημα από την Γερμανία που λέγονται Hecate και παίζουν μουσική κάπως σαν τους Dark Sanctuary και τους Arcana με μεσαιωνικά όργανα και παγανιστική θεματολογία. neo-folk, neo-classical etc.

Διαβάστε κριτικές εδώ:

http://www.heathenharvest.com/article.php?story=200406221540323

http://www.fluxeuropa.com/mn0006-hekate.htm

Είναι πολύ καλοί. Αν ενδιεφέρεστε και δεν μπορείτε να τους βρήτε πείτε μου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/02/2007, 20:41:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Πραγματικά οι σύγχρονοι μεταλλάδες είναι από τα πιο ανοιχτόμυαλα άτομα όσον αφορά την μουσική. Και αυτό αποδεικνύεται και από την πολυμορφία του είδους η οποία κατ'εμέ είναι μοναδική

ζωγραφίζει ο θεός, ζωγραφίζειειειειει!!!!!!!!

εντάξη δεν είπα ότι είναι το άλμπουμ του αιώνα η θεογονία, αλλά με τον καινούργιο κιθαρίστα [τα σόλο που έλεγες] έκαναν ένα βήμα μπροστά!

quote:
φορές θέλω να τσαντίσω ένα χριστιανό

πςε κι άλλες μεθόδους, μου χρειάζονται συχνά!!!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/02/2007, 07:16:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Δικαιολογίες σου λένε A. Kircher!
Το έχουν το album αλλά το σαμποτάρουν!

Το συγκρότημα λέγεται Hekate ή Hecate?
Το δεύτερο είναι solo project μιας κοπέλας ενώ το πρώτο πρέπει να είναι αυτό που λες.

Θα αρχίσω να κάνω μια έρευνα απόψε και θα σου πω αποτελέσματα...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2007, 14:33:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Μόλις ακούω από Hekate το album Ten years of endurance!
Μου θυμίζουν λίγο Arcana, Dead Can Dance, Dark Sanctuary.

Πολύ καλή η πρόταση σου, φίλε μου A. Kircher!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/02/2007, 20:40:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
Me voilà!

Είναι πολύ καλοί οι Hekate όντως. Σε όρους αρέσουν να προτείνω και τα ακόλουθα παρόμοια ακούσματα:

Medieval Baebes
Fire + Ice
Waldteuffel
Allerseelen
Poeta Magica
In Conan Ring
Orplid

Παρόμοιο ήχο έχουν και οι Forseti, που έχω ξαναναφέρει παλιότερα.

....δεν θυμάμαι αν έχουμε αναφέρει και τους Ataraxia.

Μην ξεχάσω και τους Der Blutarsch, βέβαια.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2007, 11:54:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητή Brie Boy, από τα συγκροτήματα που πρότεινες γνωρίζω μόνο τους Medieval Baebes, Allerseelen.

Ειδικά για τους δεύτερους μου έκανε εντύπωση που τους γνωρίζεις γιατί στην Ελλάδα είναι σχεδόν άγνωστοι.

Τους Forseti - που νομίζω τους είχες ξαναπροτείνει - δε μπορώ να τους βρω δυστυχώς.

Υ.Γ. Από Ataraxia πως σας φαίνεται το Paris spleen?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2007, 16:39:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Έστω και καθυστερημένα, παίδες, ναι εννοούσα τους Hekate με K.

Τώρα θα πάω λίγο πίσω....

Brie Boy,
θυμάσαι που πριν από καιρό είχες προτείνει τους Profane Grace; Τελικά κατάφερα να βρω το Serenity of the Endless Graves (εισαγωγή από Γερμανία αλλά το πήρα φτηνά). Το άκουσα τρείς φορές χτες βράδυ και πραγματικά αυτό που λέει ο τίτλος...σαν να είσαι μέσα σε ένα τάφο με τα φαντάσματα να σου κάνουν παρέα. Περιττό να πω πως μου άρεσε πολύ.
Thank you ma'am!

quote:
Από Ataraxia πως σας φαίνεται το Paris spleen?

Dying Incubus μου άρεσε αρκετά. To σουρεαλιστικό καμπαρέ της κόλασης. Αρκετά διαφορετικό πάντως από τα προηγούμενα τους.

quote:
Μην ξεχάσω και τους Der Blutarsch, βέβαια.

Ασφαλώς! Και μια και δεν το ανέφερε κανείς να προτείνω με την σειρά μου τους Puissance και το Grace of God που μόλις κυκλοφόρησε. Αυτό όμως είναι πιο πολύ προς το industrial.

quote:
πςε κι άλλες μεθόδους, μου χρειάζονται συχνά!!!

crucifire, το άλλο όνομα είναι το Impaled Nazarene, δηλαδή ο παλουκωμένος Ναζωραίος. Στα αγγλικά ακούγεται πιο ωραία.

Πες του Νταβέλη αν τον δεις πως μόλις πήρα το tour edition των Wintersun που έχει και το DVD με το live από το Summer Breeze. Ο Jari όντως είναι από τους πιο ταλαντούχους τραδουδιστές-κιθαρίστες του metal. Τι είναι αυτά τα σόλα αλλά malmsteen που παίζει ο τυπάς; Θεός που λέει και ο Νταβέλης.
Το καινούργιο τους δυστυχώς θα καθυστερήσει μέχρι τον Αύγουστο.

Τα λέμε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/02/2007, 20:55:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
Χαίρομαι A. Kircher! Είναι όντως καταπληκτικός δίσκος!

Dying Incubus, το Paris Speen είναι πολύ καλή δουλειά. Γενικότερα μου αρέσουν τα άπαντα από Ataraxia.

Κατάφερα και βρήκα δυο C.D Allerseelen στην Ελλάδα (παραδόξως) το Abenteuerliches Herz, και το Neuschwabenland.(ουφ- γμτ τα Γερμανικά μου). Αλλά πανάκριβα, όπως πάντα. Τώρα νομίζω έχουν βγάλει άλλους δύο δίσκους.

Έχεις τσεκάρει και τους Ordo Rosario Equilibro?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2007, 09:24:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Ναι, οι Profane Grace είναι αρκετά καλοί!
Νομίζω έχω βρει 4 albums τους και για να τα βρω ταλαιπωρήθηκα αρκετά.
Το καινούριο album από Ataraxia μου άρεσε κι εμένα, παιδιά.

Αγαπητή Brie Boy, από Allerseelen έχω κι εγώ το Abenteuerliches herz.
Καλό είναι, δεν το έχω ακούσει όμως και τελευταία για να μπορώ να πω περισσότερα.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2007, 14:26:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
το άλλο όνομα είναι το Impaled Nazarene

πίστεψέ με, το δοκίμασα. νόμιζαν ότι μιλούσα για το δράκουλα [αγγλιστί vlad the impaler]

το νταβέλη θα τον δω σε καμιά ωρίτσα, οπότε θα του πω πως κι εσύ, σαν κάθε φυσιολογικό άνθρωπο, θεωρείς το jari καθηστερημένο!

χεχε! άκουσε κι αυτός eluveitie, κι ανακάλυψε το φολκ.

εγώ τώρα ψάχνω να βρω folkearth [ακόμα]. να συνεχίσω ή βρήκες τίποτα καλύτερο;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/02/2007, 14:49:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
πίστεψέ με, το δοκίμασα. νόμιζαν ότι μιλούσα για το δράκουλα [αγγλιστί vlad the impaler]

Το είδατε εχθές στην τηλεόραση τον Dracula του Κόπολα?
Ίσα που το πρόλαβα...
Ο Όλντμαν κορυφαίος πάντως, ειδικά εκεί που λέει το Elizabeta!

Αγαπητή μου Brie Boy, μόλις τώρα είδα το ερώτημα σου για τους Ordo Rosario Equilibro.
Όχι, δεν τους έχω ψάξει ιδιαίτερα.
Μόνο ένα album τους έχω (δε μπορώ να το βρω τώρα για να πω τίτλο) αλλά δεν θυμάμαι καν τι στυλ παίζουν!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/02/2007, 12:44:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
o oldman φίλε μου είναι κορυφή σε όλους τους ρόλους του!

ρε παιδιά, χθες είδα το κλιπ του Regin Smiður των tyr. απίστευτο, αν και low budget. εύγε σε αυτόν που τους πρότεινε!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/02/2007, 07:28:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Ναι, είναι πολύ καλός ηθοποιός!

Κάπου πρέπει να έχω ένα video των Tyr αλλά δεν θυμάμαι αν είναι του τραγουδιού που λες.
Θα το δω πάλι και θα πω κι εγώ.

Υ.Γ. Πάντως είναι καλό συγκροτηματάκι...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2007, 04:00:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Το βίντεο των Tyr για όσους θέλουν να το δούνε εδώ:

http://www.youtube.com/watch?v=gyD98eilvw4

Πάρα πολύ καλοοοοοό!!!

Μάγκες εγώ από σήμερα έγινα Χριστιανός και δεν θέλω να ξαναδώ σατανικά εδω μέσα γιατί θα γίνει χαμός....
Ο λόγος είναι ότι εκεί που είχα απελπιστεί για το Dark Sanctuary-Exaudi Vocem Meam - Part ΙΙ οι προσευχές μου εισακούστηκαν και έλαβα mail ότι αποστάλθηκε χτες χε χε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2007, 07:53:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Επιτέλους, φίλε μου!!!
Άντε, σε καμία εβδομάδα θα το έχεις...

quote:
Μάγκες εγώ από σήμερα έγινα Χριστιανός και δεν θέλω να ξαναδώ σατανικά εδω μέσα γιατί θα γίνει χαμός....

Αν δεν σου αρέσει δηλαδή θα φάω αφορισμό?

Μετά από κάμποσο καιρό να κάνω και μια παρουσίαση...

Οι Eeriness είναι ένα συγκρότημα από την Ζυρίχη που δημιουργήθηκε το 1996 από 4 άνδρες.
Στόχος τους ήταν το heavy metal όμως σταδιακά άρχισαν να "πειραματίζονται" στο gothic metal, κάτι που οριστικοποιήθηκε από το 1998 κι έπειτα.
Σήμερα αποτελείται και πάλι από 4 άτομα (έχοντας κάνει αρκετές αλλαγές στα μέλη του) με τον Philipp Gnos και την Sirkka Skald στα φωνητικά.
Μέχρι τώρα έχουν βγάλει 3 albums ενώ στα μέσα Μαρτίου ετοιμάζονται να βγάλουν το καινούριο τους (Paths).

Η δισκογραφία τους ως τώρα είναι η εξής:

  • Lord of the night (Demo, 1999)
  • Endless (Promo, 2000)
  • A life beyond the shades of life, 2003
  • Paths (2007)

Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να αντλήσετε από το site τους:

http://www.eeriness.ch/new_site/home_en.html

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/02/2007, 13:22:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
εγώ από σήμερα έγινα Χριστιανός

δεν έχεις θέση εδώ. χάσου από μπροστά μου σκουλίκι!!!!!

by the way, ο νταβέλης λέει ότι σ' αγαπάει πολύ γι' αυτό που είπες για το γιάρι, σε αντίθεση με εμένα που είμαι τσογλάνι και εύχεται να πεθάνω αλλά δε θα του κάνω τη χάρη!!!

quote:
Σήμερα αποτελείται και πάλι από 4 άτομα

αυτές τις... άσχημες από κάτω που τις βρήκαν γαμώτο;!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2007, 04:37:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Ξαναμπαίνω λοιπόν ως Born Again Anti-Christian (από τους πιο αστείους τίτλους που έχω ακούσει ποτέ, να σαι καλά Dying Incubus!).

quote:
by the way, ο νταβέλης λέει ότι σ' αγαπάει πολύ γι' αυτό που είπες για το γιάρι, σε αντίθεση με εμένα που είμαι τσογλάνι και εύχεται να πεθάνω αλλά δε θα του κάνω τη χάρη!!!

Μερικά νέα από το χώρο του μέταλ μιας και δεν έχω τι άλλο να γράψω....

Οι Rage Against the Machine (αυτό δεν είναι μέταλ αλλά τα άλλα του τόπικ) ξαναενώνονται με σκοπό...να χτυπήσουν τον Μπούς

"Is it coincidence that in the seven years that RAGE AGAINST THE MACHINE has been away that the country has slid into right-wing purgatory? I think not," είπε ο Morello.

Τι να πώ; Αυτό θα πει μετριοφροσύνη! Άντε και εις ανώτερα...

Στο Manchester στην Αγγλία άνοιξε metal στριπτιζάδικο...
http://www.metalhammer.co.uk/news/article/?id=46063

Τρέχω να βγάλω εισητήριο για Αγγλία!!!

Στην Αυστρία τώρα συλλάβανε τον ντραμίστα των Deicide για απόπειρα ληστείας σε τράπεζα. Βασικά ο τύπος πήγε σε μια τράπεζα να πληρώσει ένα μεγάλο ποσό σε ένα λογαριασμό και τον θεώρησαν ύποπτο μια και ήταν άκουρος και άπλυτος....

http://www.metalhammer.co.uk/news/article/?id=46060

Για αυτό σας λέω, κόφτε τις μαλλούρες να βρήτε την ησυχία σας.

Τα λέμε!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2007, 07:46:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Ξαναμπαίνω λοιπόν ως Born Again Anti-Christian (από τους πιο αστείους τίτλους που έχω ακούσει ποτέ, να σαι καλά Dying Incubus!).

Φίλε μου, Christian Death είναι αυτοί.
Οπότε...

Φίλε crucifire, από αυτές τις άσχημες μόνο η μια έχει μείνει πλέον.

Να διορθώσω κι ένα λάθος που έκανα εχθές για τους Eeriness:

Το album A life beyond the shades of life, 2003 κανονικά λέγεται A life beyond the shades of time, 2003 .

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/02/2007, 14:30:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Φίλε crucifire, από αυτές τις άσχημες μόνο η μια έχει μείνει πλέον

οι υπόλοιπες μπορούν να έρθουν στο δικό μου συγκρότημα;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2007, 22:42:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Γειά σας φίλοι μου !

Έχω πήξει τόσο άσχημα που δεν έχω χρόνο να σας γρ'αψω. Σας διαβάζω στα κλεφτά από την δουλειά πάντως

Έχω στήσει δύκτιο στο σπίτι και τον τελευταίο μήνα ασχολούμαι με άλλα πράγματα - οπότε δεν την ψάχνω σε νέα ακούσματα και αρκούμαι στον ατελείωτο όγκο που έχει συγκεντρωθεί από παλαιότερα downloading.

To τελευταίο των ROTTING CHRIST είναι δυναμίτης, ευτυχώς που υπάρχουν ακόμα έλληνες μουσικοί να μας κάνουν υπερήφσνους, γιατί άμα κρίνω από τα σούργελα που επιλέξαμε για την eurovision φέτος, θα γελάει πάλι η ευρώπη μαζί μας...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/02/2007, 23:32:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Για τους λάτρεις της Viking κουλτούρας :

http://www.youtube.com/watch?v=KODPg98Cv4s&eurl=

Είμαι σίγουρος ότι ο crucifire θα το εκτιμήσει. Μιας και παιδεύεται ακόμα να βρει το αριστούργημα των FOLKEARTH, θα του πρότεινα να κάνει μία βόλτα στο http://www.myspace.com/solaris1 και είμαι σίγουρος πως θα βρει πολύ πράγμα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2007, 01:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Η πρότασή μου για νέο άκουσμα ακούει στο όνομα NEGURA BUNGET. Πρόκειται για ένα γκρουπ από την Ρουμανία σε black/folk ύφος. Θα σας πω περισσότερα γι'αυτούς αφού ακούσω περισσότερα από την δισκογραφία τους. Για όποιον όμως γουστάρει να ακούσει κάτι νέο και ασυνήθιστο, θα προτείνω ανεπιφύλακτα το τελευταίο άλμπουμ τους με τίτλο ΟΜ. Πρωσοπικά έχω πάθει μεγάλη πλάκα με τον ήχο τους...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2007, 09:28:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Καλημέρα φίλοι μου.

Επιβάλεται να βρείτε και να ακούσετε το OM των NEGURA BUNGET.

Πρόκειται για atmospheric black metal ΕΠΟΣ.

Κατέβασα όλη την δισκογραφία τους με σκοπό να σας τους παρουσιάσω σύντομα, αλλά μην χάνετε χρόνο, ακούστε το OM...χτες !!!

Edited by - KERRY KING on 11/02/2007 09:29:47Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2007, 12:40:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλώς τον KERRY KING!

Καλά, με την περιγραφή που κάνεις πρέπει να είναι πολύ καλοί αυτοί οι Negura Bunget...
Θα προσπαθήσω να βρω το Om και θα πω γνώμη.
Αν κι από το στυλ που περιγράφεις πρέπει να μου αρέσουν...

Αν και δεν ξέρω σε ποιόν αρέσουν οι Within Temptation, θα πρέπει να σας ενημερώσω οτι στις 12 Μαρτίου κυκλοφορεί το νέο τους album με τίτλο The heart of everything.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy