ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2007, 12:37:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Ναι, το folk στοιχείο τους λείπει, αλλά πίστεψε με είναι πολύ καλοί!
Είτε ως Ordo Funebris είτε ως Narsilion αξίζουν!

Ναι, θα κάνεις πολύ καλά να ψάξεις το Arcadia παρότι θεωρώ πολύ καλό και το Nelbereth!
Τσέκαρε τους και πες την γνώμη σου!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2007, 16:38:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Είτε ως Ordo Funebris είτε ως Narsilion αξίζουν!

Θα τους κοιτάξω σίγουρα, αν και κάτι με έχει πιάσει τώρα τελευταία και ακούω μόνο foreigner-πρέπει να είμαι διχασμένη προσωπικότητα δεν εξηγείται διαφορετικά.

Οι Σουηδοί Candlemass-το απόλυτο doom συγκρότημα με ιστορία πάνω από 20 χρόνια- θα κυκλοφορήσουν το King Of The Grey Islands στις 12 Ιουνίου. Ο Messiah Marcolin τους έφυγε και πάλι αλλά τώρα έχει βρεθεί ο τέλειος αντικαταστάτης. Robert Lowe από τους αμερικάνους Solitude Aeternus.
Με το πρώτο άκουσμα το cd ακούγεται καταπληκτικό! Και αυτό δεν αποτελεί έκπληξη μιας και ο Lowe είναι ο μόνος τραγουδιστής στον πλανήτη που μπορεί να συγκριθεί με τον Messiah.

Τώρα αυτά τα δύο συγκροτήματα δεν έχουν αναφερθεί στο Νο 2 και αυτό με παραξενεύει μιας και είναι αρκετά γνωστά στην Ελλάδα. (Είμαι σίγουρος πως θα είναι στο Νο 1).

Να κάνω παρουσίαση;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2007, 19:44:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε A. Kircher, οι Candlemass κι οι Solitude Aeternus δεν έχουν παρουσιαστεί στο θέμα αυτό και δεν θυμάμαι κι εγώ αν έχει υπάρξει παρουσίαση τους στο 1ο μέρος.
Με τον τρόπο πάντως που παρουσιάζουμε τώρα συγκροτήματα, δεν έχουν γίνει παρουσιάσεις!

Οπότε αν θες προχώρα ελεύθερα!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2007, 21:55:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Δυστύχώς τους Candlemass αν και τους συμπαθώ και τους σέβομαι δεν μπορώ να τους ακούσω καθόλου.

Είναι πολύ αργοί για τα αυτιά μου


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2007, 00:07:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Κουιζ εύκολο. Η απάντηση αύριο μέχρι τις 12 τα μεσάνυχτα!!! Όποιος προλάβει κερδίζει!!!

Ποιός είναι ο εικονιζόμενος?

Και μην κλέβετε, παρακαλώ!!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2007, 01:07:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
ΣΑΣ ΒΛΕΠΩ!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2007, 04:57:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Ναι οι Candlemass είναι κάπως αργοί και μπορεί να είναι και κάπως μονότονοι με το πρώτο άκουσμα, τους ακούω όμως συνεχώς εδώ και 20 χρόνια, από τότε που διάβασα για τον πρώτο τους δίσκο στο heavy metal.

Πως περνάνε τα χρόνια ρε γαμώτο!

Πάντως το καινούργιο τους είναι κορυφαίο και είναι μια καλή ευκαιρία για αυτούς που δεν τους ξέρουν να τους μάθουν. Gretel δώστου και εσύ μια ευκαιρία δεν είναι τόσο αργό.

Για το κουίζ έχω κολήσει. Hint???



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2007, 05:27:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Solitude Aeturnus

Οι Solitude Aeturnus ιδρύθηκαν στο Arlington του Τέξας το 1987.

Πρόκειται πραγματικά για ένα σπουδαίο κάλτ σχήμα που παραμένει ακόμα, μετά από δύο δεκαετίες, μία από τις πιο σεβαστές δυνάμεις στο χώρο του doom metal. Ο ήχος τους συνδυάζει το χαρακτηριστικά αργό και heavy στύλ των Candlemass με τους πιο progressive πειραματισμούς των Fates Warning.

Μετά το 1998 οι Solitude Aeturnus έπεσαν σε limbo μέχρι το 2006 όπου κυκλοφόρησαν το καταπληκτικό Alone.

To Alone πήρε διθυραμβικές κριτικές τόσο από τον αμερικάνικο όσο και από τον ευρωπαικό τύπο, χαρακτηριστικά να αναφέρω πως ήταν μέσα στις 20 καλύτερες κυκλοφορίες του 2006 σύμφωνα με το ελληνικό metal hammer.

Ο τραγουδιστής των Solitude Aeturnus, Robert Lowe, τραγουδάει επίσης στο τελευταίο δίσκο των αδελφών Candlemass, όπως είπαμε και παραπάνω.

Δισκογραφία

* Justice for All (demo, 1988)
* demo 89 (1989)
* Into the Depths of Sorrow (1991)
* Beyond the Crimson Horizon (1992)
* Through the Darkest Hour (1994)
* Downfall (1996)
* Adagio (1998)
* Alone (2006)

Μερικά βίντεο από το youtube

1) Seeds of Desolate-Live in Athens 2006
http://www.youtube.com/watch?v=IVKTGlQmr-o

2) Destiny-Από το Keep it True Festival (προσέξτε την ελληνική σημαία στα αριστερά)
http://www.youtube.com/watch?v=upQmDrzTRiw&mode=related&search=

ΥΓ. Ευτυχώς που υπάρχουν και οι Έλληνες και αυτά τα συγκροτήματα έχουν κοινό....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2007, 08:21:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
ΥΓ. Ευτυχώς που υπάρχουν και οι Έλληνες και αυτά τα συγκροτήματα έχουν κοινό....

Μάλλον είμαι από εκείνους τους Έλληνες που δεν ανήκω στο κοινό που τους υποστηρίζει...

Δεν ξέρω, ρε παιδιά, όποτε το παλεύω να ακούσω κάποια συγκρότηματα πέραν των ακουσμάτων μου, δε μου βγαίνει...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2007, 09:25:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
τους ακούω όμως συνεχώς εδώ και 20 χρόνια, από τότε που διάβασα για τον πρώτο τους δίσκο στο heavy metal.



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2007, 15:47:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Ποιός είναι ο εικονιζόμενος?

ρε πούστη μου, φατσικά είναι πολύ γνωστός! έχω κολλήσει όμως! θα του προσθέσω μαλλιά ή μούσια ψηφιακά, μπας και ξεμπλοκάρω!
στην αρχή πάντως νόμιζα πως ήταν ο τζ. κ. σίμμονς!

candlemass και s.a. ούτε κι εγώ ακούω, μου φαινονται πολύ αργοί για να τους ακούσω στη φάση που ακούω μουσική γενικά... μπορεί να τους ακούω ως background σε κάποια δουλειά, αλλά γενικά δε μου λένε τίποτα [χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν είναι καλές μπάντες...]

ετοιμάζω review για το καινούργιο των korpiklaani [τι έβγαλαν πάλι οι θεοί!]

εν τω μεταξύ τσεκάρετε το σινγκλ another stranger me από blind guardian! προσωπικά πέθανα στα γέλια από τη διασκευή του dream a little dream of me! δεν πάνε καλά! κι εγώ πίστευα ότι μετά το φρικιό που έφαγα στο λάιβ, δε θα ξανάκουγα guardian... ναι, σιγά!

και τσεκάρετε το collateral defect - graveworm. επέστρεψα στο death μετά από αρκετό καιρό!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2007, 17:29:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Χα χα χα χα!!!!!

Ελάτε ρε παιδιά τώρα....δεν είναι και τόσο αργά αυτά τα συγκροτήματα, το μόνο είδος που μου φαίνεται απελπιστικά αργό είναι το funeral doom.

quote:
ρε πούστη μου, φατσικά είναι πολύ γνωστός! έχω κολλήσει όμως! θα του προσθέσω μαλλιά ή μούσια ψηφιακά, μπας και ξεμπλοκάρω!

Και εγώ ρε γαμώτο μου σπάω το κεφάλι μου. Πολύ γνωστή φυσιογνωμία.

quote:
Δεν ξέρω, ρε παιδιά, όποτε το παλεύω να ακούσω κάποια συγκρότηματα πέραν των ακουσμάτων μου, δε μου βγαίνει...

Χμ......το καταλαβαίνω αυτό. Είναι δύσκολο να πας από το ένα είδος στο άλλο.

Gretel, hint παρακαλώ!!!!!

Crucifire,
οι graveworm έχουν διασκευάσει το I Need A Hero της Bonnie Tyler!!!
WTF???????????????


Edited by - A. Kircher on 08/05/2007 17:31:51Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2007, 08:02:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Κι όμως, φίλε μου A. Kircher!
Funeral metal μπορώ να ακούσω πολύ πιο εύκολα και πολλές φορές θα βάλω να ακούσω αλλά μέχρι εκεί.
Τώρα για Candlemass δεν τους έχω ψάξει πάρα πολύ, παρόλο που είναι ένα αξιόλογο συγκρότημα.
Είναι όμως το πως μου κάθεται ένα είδος μουσικής ή και συγκρότημα...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2007, 16:27:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Funeral metal μπορώ να ακούσω πολύ πιο εύκολα και πολλές φορές θα βάλω να ακούσω αλλά μέχρι εκεί.

Χτες το βράδυ έκανα ένα πείραμα. Προσπάθησα να ακούσω Cradle of Filth.

Τελικά δεν είναι τόσο χάλια όσο τους είχα φανταστεί.
Μου θύμισαν πάντως soundtrack από κακή ταινία τρόμου! Β-movies μουσική. Το άλλο είναι πως έχουν τρομερά αστείους τίτλους στα κομμάτια τους και μου αρέσει το χιούμορ τους.
Satyriasis, Gilded **** (εδώ ακούστηκε μπιπ), Under Pregnant Skies She Comes Alive Like Miss Leviathan

Νομίζω πως έχουν ήδη τραβήξει την προσοχή μου.

quote:
εν τω μεταξύ τσεκάρετε το σινγκλ another stranger me από blind guardian! προσωπικά πέθανα στα γέλια από τη διασκευή του dream a little dream of me! δεν πάνε καλά! κι εγώ πίστευα ότι μετά το φρικιό που έφαγα στο λάιβ, δε θα ξανάκουγα guardian... ναι, σιγά!

This single sucks big wookie balls/10


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2007, 18:24:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
οι graveworm έχουν διασκευάσει το I Need A Hero της Bonnie Tyler!!!
WTF???????????????

κι εγώ έτσι είπα στην αρχή, αλλά δε γαμεί;!

quote:
Funeral metal μπορώ να ακούσω πολύ πιο εύκολα και πολλές φορές θα βάλω να ακούσω αλλά μέχρι εκεί.

ωχ , θα τον βρούμε με κομμένες φλέβες σαν emo!!!

quote:
This single sucks big wookie balls

του Chewbacca συγκεκριμένα!!! αλλά, για 'μένα, η διασκευή είναι όλα τα λεφτά! στο στυλ των διασεκυών του mister sandman και barbara ann!!!

είναι τρελαμένοι!

όσο για τους c.o.f. εντάξει, έχουν κάποια αξιοπρεπή τραγούδια [her ghost in the fog από τα αγαπημένα μου] αλλά είναι με τις εποχές τους. θα βγάλουν κάτι καλό και μετά θα πανε και θα βγάλουν την απύθμενα ξενερωτική μαλαμακία!


______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 09/05/2007 19:31:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2007, 21:45:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
πωπω, μόλις είδα το κλιπάκι των kamelot για το ghost opera! φοβερό! υπερπαραγωγή! κάτι έχουν πάθει όλα τα συγκροτήματα τελευταία και βγάζουν γαμάτα βίντεο κλιπς! μέχρι και οι ensiferum έβγαλαν!

τέλος πάντων. θα παρυσιάσω εδώ το μισό tervaskanto των korpiklaani, γιατί δεν το έχω ακούσει ακόμα όλο με προσοχή...

και πάμε...

-let's drink - ε, καλά, με τι θα ξεκινούσαν;! απανταχού βλάχοι, grab yer pints and dance! καλά, αυτά τα παιδιά ώρες-ώρες μου θυμίζουν τον κοκάκια από το ανέκδοτο με τους τρεις χρήστες!

-tervaskanto [resinous stump] - άλλο ένα εύθυμο βλάχικο, στα φινλανδικά [όπως σχεδόν όλος ο δίσκος!] στη φόρμα του beer beer αν και σε μερικά σημεία θυμίζει περουβιανό τραγούδι... όσο κι αν το κουράζουν αυτό τρο στυλ, δεν παλιώνει ποτέ!

-viima [icy wind] - καλά, εδώ έχουμε αφασία! αφήστε το να παίξει για 20 δευτερόλεπτα και μετά αρχίστε να τραγουδάτε το "είμαστε δυό, είμαστε τρεις" να δείτε πόσο συμφωνούν μαζί σας οι korpiklaani! αν και μετά γυρίζει και θυμίζει ρώσικο στρατιωτικό εμβατήριο. σε αυτή την περίπτωση τραγουδήστε τον ύμνο της σοβιετικής ένωσης, ξέρω 'γω... εγώ έχω να πω... τρεια πουλάκια!!!

-veriset aparat [bloody bastards' children] - ιδιαίτερα εύθυμο [μάλλον] πολεμικό τραγούδι... δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο, αλά είναι ευχάριστο στο άκουσαμ. ίσως η φωνή είναι πολύ βαβουριάρικη, αλλά υπάρχει και instrumental section, με ενδιαφέρουσες αναφορές σε κλασσική μουσική, μέσω των πολύ μελωδικών βιολιών.

-running with the wolves - running, dancing, ό,τι θέλετε! ξεκινάει σε μια έγχωρδη φάση ensiferum, και χώνεται με βρώμικο, επιθετικό φολκ! ότι πρέπι για τρέξιμο μεσα στο δάσος. αλλά τρέξιμο! όπου φύγει, φύγει! run for your lives! α, και instrumental! run forest! [IN the forest για την ακρίβεια!]

-liekkion isku [the revenge of liekkio] - ωωωω, αλήτικη εισαγωγή, και ξαφνικά φέρνει κάτι από ιταλία [;] και μετά αναλώνεται σε άγριες finntrollιές! εν τω μετξύ, η φωνή έχει μια πολύ περίεργη προφορά... μεθυσμένος είναι; μάλλον... πάντως εδώ βαράνε ανελλέητα!

λοιπόν, αυτά μέχρι στιγμής, επιστρέφω σύντομα για τα υπόλοιπα 5 τραγούδια, τα οποία είναι επίσης πολύ καλά, ένα κι ένα, προσεγμένα, καλοφτιαγμένα, κεφάτα... λουκούμια! και ειδικά το τελευταίο, το nordic feast είναι όλα τα λεφτά! ωραίος τρόπος για να κλείσει ένα γλέντι! μπορώ να έχω μια τελευταία μπύρα; και κάποιον να με κουβαλήσει στην καλύβα μου;!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2007, 22:01:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
ΟΧΙ ΡΕ ΓΑΜΩ ΤΟ, ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΗΡΑ ΧΑΜΠΑΡΙ!
πέρασα τα 800 μυνήματα, και είχα σχέδια για το 800οστό, το οποίο φυσικά θα ήταν εδώ μέσα... μήπως η διεύθυνση του φόρουμ περιλαμβάνει επιλογές χρονοταξιδιού; γκρρρ... πάω ν'ακούσω korpiklaani να χαρώ...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/05/2007, 23:00:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε A. Kircher, τους Cradle Of Filth δεν τους μπορώ και πολύ.
Έχουν πολύ καλά videos και προσωπικά προτιμώ τα κομμάτια τους όταν δεν έχουν λόγια!
Εξαιρείται το Nymphetamine...

To Under pregnant skies she comes alive like Miss Leviathan μου αρέσει για παράδειγμα.

quote:
ωχ , θα τον βρούμε με κομμένες φλέβες σαν emo!!!

Μην το γυρίσω μόνο στο Black Metal κι εκεί να δεις τι θα γίνει...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2007, 02:39:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
τέλος πάντων. θα παρυσιάσω εδώ το μισό tervaskanto των korpiklaani, γιατί δεν το έχω ακούσει ακόμα όλο με προσοχή...

Κάπου έχω το Tales along this Road, το οποίο δεν έχω ακούσει ακόμα. To Tervaskanto πρέπει να είναι το τελευταίο;

quote:
Μην το γυρίσω μόνο στο Black Metal κι εκεί να δεις τι θα γίνει...

Dying Incubus, μην τους ακούς! Άρχισε δε να ακούς black και από μένα ότι θέλεις!!!

quote:
αλλά, για 'μένα, η διασκευή είναι όλα τα λεφτά! στο στυλ των διασεκυών του mister sandman και barbara ann!!!

είναι τρελαμένοι!


Έλα ντε, πως τους ήρθε; Το άλλο σίνγκλ είχε το In A Gadda Da Vida.

Η Gretel που είναι;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2007, 05:46:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
ΒΑΡΙΕΜΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙ......

quiz εύκολο....ποιά είναι η εικονιζόμενη; Η φωτογραφία είναι υπογραμμένη.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2007, 07:44:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Dying Incubus, μην τους ακούς! Άρχισε δε να ακούς black και από μένα ότι θέλεις!!!

Το έχω επιχειρήσει, φίλε, και δε μου βγαίνει και πολύ...

Σχετικά με το quiz έχω φάει κόλλημα εδώ και πόση ώρα κοιτάζοντας την φωτογραφία.
Το μυαλό μου πήγε σε κάποια αλλά δε μου κάθεται καλά...
Μπορεί να επανέλθω όταν αφυπνιστώ πλήρως!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2007, 09:04:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Σχετικά με το quiz έχω φάει κόλλημα εδώ και πόση ώρα κοιτάζοντας την φωτογραφία.

Είναι μεταλού του 80 αν αυτό βοηθάει.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2007, 21:17:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Άσε, δε μου βγαίνει!
Αν δεν υπάρξουν κι άλλες προτάσεις, ας το πάρει το ποτάμι...

Φίλε crucifire, εχθές το βράδυ έκανες μια παρουσίαση μισή!

Επειδή θα συμπεριληφθεί στη λίστα με τις αναφορές σε συγκροτήματα/albums στο τέλος του μέρους αυτού, όταν παρουσιάσεις και το υπόλοιπο μέρος του album Τervaskanto, επικόλλησε αν μπορείς και την παρουσίαση που έκανες στα πρώτα 6 τραγούδια.

Αυτό θα βοηθήσει στο να έχουμε ένα clickable μήνυμα για αυτό το album κι όχι 2 μισά.

quote:
πωπω, μόλις είδα το κλιπάκι των kamelot για το ghost opera! φοβερό!

Yes, it is!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2007, 23:23:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
πριν το ξεχάσω, mattheutelc σου λέει κάτι γκρέτελ;

kircher, doro pesch;
ναι το tervaskanto είναι το καινούργιο τους...

quote:
Έλα ντε, πως τους ήρθε; Το άλλο σίνγκλ είχε το In A Gadda Da Vida.

καλά, με αυτό σερνόμουν μισή ώρα ανάσκελα στο πάτωμα με την κιθάρα αγκαλιά... μη μου πεις ότι δε σ'άρεσε!

quote:
επικόλλησε αν μπορείς και την παρουσίαση που έκανες στα πρώτα 6 τραγούδια.

how the hell do I do that? δεν έχει χρονικό όριο το editing;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/05/2007, 23:26:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
ποιός καλό παδής θα έρθει σάββατο στο γκάζι να δει firewind; μόνο 5 ευρώ, πάρε πάρε πάρε! ευκαιρία!
όποιος δεν έρθει έιναι... ξενέρωτος!

και παζάρι δίσκων έχω, και body painting άμα λάχει να 'ουμ!!!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2007, 00:27:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
kircher, doro pesch;

Εύγε νέε μου!
Πές μου τι θέλεις για δωράκι....
Για το ποιά είναι η Δωροθέα θα γράψω σύντομα.

quote:
καλά, με αυτό σερνόμουν μισή ώρα ανάσκελα στο πάτωμα με την κιθάρα αγκαλιά... μη μου πεις ότι δε σ'άρεσε!

Όχι δεν μπορώ να πω, κορυφαία διασκευή!

quote:
ποιός καλό παδής θα έρθει σάββατο στο γκάζι να δει firewind; μόνο 5 ευρώ, πάρε πάρε πάρε! ευκαιρία!

5 ευρώπουλα οι firewind και το σκέφτεστε;

Σε μία ώρα εμφανιζόμαστε στο καραβλάχικο μπάρ Calico's Jack.
Πάω να ντυθώ καουμπόυς!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2007, 07:25:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
how the hell do I do that? δεν έχει χρονικό όριο το editing;

Το χρονικό όριο για edit σε ένα μήνυμα είναι έως 3 ώρες από την ώρα αποστολής του μηνύματος.
Αλλά είναι πολύ απλό για να το κάνεις.
Μπορείς να κάνεις ένα copy - paste της παρουσίασης των 6 πρώτων τραγουδιών από το μήνυμα σου και θα τα κολλήσεις στο μήνυμα που θα παρουσιάσεις τα υπόλοιπα τραγούδια.
It's so simple!

quote:
Σε μία ώρα εμφανιζόμαστε στο καραβλάχικο μπάρ Calico's Jack.
Πάω να ντυθώ καουμπόυς!




In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2007, 08:41:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Καλημέρα! Έχω αυπνίες.....

Δεν ξέρω αλλά μόλις βλέπω κάτι τέτοια κάτι με πιάνει.
(και δεν είμαι και Λιακοπουλικός)

Θυμάστε που σας είχα ξαναρωτήσει για τους Holy Martyr; Από την Ιταλία, επικό μέταλ παλιάς σχολής και τρελαμένοι με το Ελλάντα.

Ένιγουέι....δεν το έχω βρει ούτε σε ΣιΝτις ούτες σε έμπιθρι.

Αλλά βρήκα το πρώτο τους full length που μόλις κυκλοφόρησε. Έχει τίτλο Still at War και μου θύμισε πολύ τους θρυλικούς και πολυαγαπημένους Manilla Road.

Οπότε θα επανέλθω.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2007, 13:13:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Εύγε νέε μου!
Πές μου τι θέλεις για δωράκι....

ένα καφέ! επιγόντως! πότε θα φτιάξουν κομπιούτερς που θα συντηρούν υλικά για καφέ και θα τον φτιάχνουν αυτόματα;! ΠΟΤΕ;!

quote:
Σε μία ώρα εμφανιζόμαστε στο καραβλάχικο μπάρ Calico's Jack.
Πάω να ντυθώ καουμπόυς!

yeeeeeeeeeeeeehhhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
έχουμε βιντεο-ντοκουμέντο;!

quote:
It's so simple!

ναι, αλλά όπως και τώρα, δεν είχα πιεί καφέ!

ρε, γαμώτο, τους holy martyr τους έψαχνα κι εγώ, κυρίως για ν' ακούσω τη ζεϊμπεκοδιασκευή [αυτοί δεν την είχαν κάνει;] αλλά τζίφος!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/05/2007, 13:30:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
βασικά, τώρα που το σκέφτομαι, ανταλάσσω hail to hellas, σχεδόν αμεταχείρηστο, με ελάχιστα χιλιόμετρα, ηλεκτρικά ζαντολάστιχα, αλουμινένιο σαλόνι και θερμενόμενο χειρόφρενο, με βίντεο από την ιστορική συναυλεία των hogtown rumblers στο θρυλικό μπάρ Calico's Jack !!!

ψήσου, kircher, ψήσου! και μη ρωτήσεις που το βρήκα, το πιο προφανές σημείο δεν έψαξες!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy