ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2006, 08:22:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Χαιρετώ τη metalogotho-παρέα!

Λόγω του οτι έλειψα από το θέμα 2 - 3 μερούλες, το έπιασα από την αρχή για να δω τι έχει παιχτεί.

quote:
Δεν μου είπες, πως σου φάνηκε το Vo Slavu... ???

Φίλε μου KERRY KING, δεν πρόλαβα καθόλου να το ακούσω αλλά το έχω υπόψιν μου για απόψε.
Χεχε!

θα ψάξω και τους GJALLARHORN με την πρώτη ευκαιρία γιατί τελευταία έχει πέσει πολύ υλικό!

quote:
αν δεν ξαναγραψω, θα ειναι οχι επειδη παραφρονησα λογω βασανηστηριων, αλλα επειδη θα με κυνηγανε για φονο.

Ο crucifire αγνοείται!
Να υποθέσω οτι είναι πλέον πίσω από τα κάγκελα?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2006, 11:04:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
της φυλακης τα σιδερα ειναι για τους λεβεντες!
μια μερα ελλειψα, και [κλασσικα] εμεινα μια σελιδα πισω!

και παμε...
kerry, θα τους τσεκαρω οποτε μπορω ολους αυτους που μου εγραψες, αλλα βρε παιδι μου... ποσους εγραψες κι εσυ;!

μαλλον οι tyr, folkearth και gjallarhorn θα ειναι οι πρωτοι...

οσο για τους finntroll, δεν τρελενομαι, αλλα γουσταρω τρελα τα γλετζεδικα των βικινγκς. πχ το midnattens widunder απο τον ομονυμο δισκο! μου' ρθε να μαθω ακορντεον!

οσο για τον νταβελη, που απ' οτι φαινεται επιβιωσε απο τα λαγκαδια [που να γινει κατολισθηση την απομενη φορα που θα πας, ρε!] ας διευκρινισω....

μαθε ελληνικα ρε! αυτο σου ειπα;!
σου ειπα ο,τι καθε φορα που ακους ενα τραγουδι που σου αρεσει, ακομα κι αν το εχεις ακουσει 50.000 φορες, βρεχεις το παντελονι σου!
"ακου ρε τι παιζει ο θεος"
"πωπω θα κλαψω"

quote:
από το τι σκέφτονται οι άλλοι (αδιάφορο)

-οχι, οταν προσπαθεις να με πεισεις οτι ο jari ειναι φαινομενο! αποκλειεται να ακουσω τον jari οταν γα**εμαι στο γελιο απο τις αντιδρασεις σου!
χαλαρωσε. ο αλλος που σε ακουει δαγκωνεται για να μη γελασει. εγω πχ γουσταρω να απολαμβανω βουβα τη μουσικη. εσυ, τοσο εξωστρεφεις που εισαι... το καταστρεφεις!


αλλο το headbanging κι αλλο το εκσπερματ-oning! if you know what i mean!

gretel... χτυπα κι αλλο, θα ΄τ'αντεξω... οξω τρεντουλα!!!!!!!

kerry, για δωσε μερικες λεπτομεριες γι' αυτο το musical... τι μουσικη ειναι; αν και, μονο απο το line-up πρεπει να ειναι τρελο!

...δεν ξανακα-ααα-νω φυλακη!
με τον καπετανακη, που 'χε μπουκλα το μουστακι, τα μιλησαμε-εεε, τα συμφωνισαμε!
αφιερωμενο στον D_I !!


______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2006, 12:34:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
kerry, για δωσε μερικες λεπτομεριες γι' αυτο το musical... τι μουσικη ειναι; αν και, μονο απο το line-up πρεπει να ειναι τρελο!

Δεν μπορώ να βρω καλύτερο χαρακτηρισμό από metal musical. Φαντάσου κάτι σε στυλ Broadway με metal μουσική.... Δεν έχω ΄ξανακούσει κάτι παρόμοιο και ομολογώ ότι είναι πρωτότυπο και αρκετά ευχάριστο.

Οσο για το ότι βγήκανε πολλές προτάσεις στην επιφάνεια.....

Μην μασάς, ξεκίνα με το "By the Sword..." των Folkearth, βρες οπωσδήποτε το "Vo Slavu..." των Arkona, είμαι σίγουρος θα γουστάρεις τρελλά τους TYR και αν δεν έχεις ακούσει Falkenbach σίγουρα χάνεις....

Edited by - KERRY KING on 20/11/2006 12:42:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cult
Μέλος 1ης Βαθμίδας


67 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2006, 14:40:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cult
Ρε δουλειες που μου ανοιξατε.Κατεβαζω μεχρι και το live dvd των arkona...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/11/2006, 18:42:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Γεια χαρά σε όλους,
λοιπόν να αλλάξω λίγο το θέμα, παραμένουμε πάντως στα βόρεια κλίματα.

Hammerfall-Threshold

Μετά το λίγο αδύναμο Chapter V : Unbent, Unbowed, Unbroken που κυκλοφόρησε πέρσι, οι Hammerfall επιστρέφουν με ένα δίσκο που ηχητικά και δημιουργικά επιστρέφει στις παλιές καλές εποχές του Glory to the Brave. Κατά την γνώμη μου, ο νέος δίσκος αποτελεί ότι καλύτερο έχουν παρουσιάσει οι Hammerfall τα τελευταία χρόνια.
Τώρα πολλοί στο χώρο του μέταλ περιφρονούν τους Hammerfall. Ο λόγος; Ο λόγος είναι ότι οι Hammerfall δεν παίζουν death metal, gothic metal, progressive metal, folk metal, ή δεν ξέρω 'γω τι άλλο είδους μέταλ υπάρχει αλλά απλά παίζουν metal, όπως το ξέραμε και το αγαπάγαμε παλιά το 80 πριν βγουν όλες αυτές οι κατηγορίες.
Αν δεν σας αρέσουν ήδη οι Hammerfall δεν πρόκειται να σας αρέσει το καινούργιο CD. Αν όμως τους ξέρετε και τους αγαπάτε, τρέξτε να το αγοράσετε γιατί πραγματικά αξίζει.

Τα κομμάτια.

1. Threshold
ίσως το καλύτερο τραγούδι που έχουν γράψει οι Hammerfall. Πραγματικός ύμνος!!!
2. The Fire Burns Forever
Κατάλληλο για να το τραγουδάς live. Φαντάζομαι θα γίνει μεγάλο σουξέ στις συναυλίες τους. Άλλος ένας ύμνος.
3. Rebel Inside
θυμίζει τους παλιούς καλούς Accept. Ξεκινάει αργά σαν μπαλάντα και μετά δυναμώνει.
4. Natural High
Το single του CD για την ώρα. Σκοτεινό και γρήγορο. Από τα καλύτερα κομμάτια του δίσκου.
5. Dark Wings, Dark Words
Και αυτό ξεκινάει σαν μπαλάντα. Από τα πιο καλά του δίσκου και με καλούς στίχους. Καθόλου φλώρικο όπως οι άλλες τους μπαλάντες και αρκετά σκοτεινό εξαιτίας των στίχων.
6. Howlin' With The Pac
οκ
7. Shadow Empire
Αρκετά καλό τραγούδι και ταυτόχρονα αρκετά heavy στον ήχο και στο ύφος. Όνομα και πράγμα που λένε.
8. Carved In Stone
Το πιο αδύναμο τραγούδι του CD.
9. Reign Of The Hammer
Instrumental. Nothing special.
10. Genocide
Ξεκινάει με ένα αρκετά παράξενο rif για Hammerfall. Πολύ καλό κομμάτι
11. Titan
Κλασσικό metal κομμάτι σε στυλ accept.

Λοιπόν τα παραπάνω είναι καθαρά προσωπική γνώμη για να μην παρεξηγούμαστε.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2006, 04:03:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Το βίντεο του Natural High (έχει και βαμπύρους και βαμπύρες)...

http://www.youtube.com/watch?v=4JH0zc_DnN4

say cheeeeeeesssseeeeeeee!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2006, 08:09:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε KERRY KING, τελικά άκουσα εχθές και το Vo slavu velikim και το Lepta.
Μου άρεσαν και τα 2 εξίσου, πιστεύω πως οι Arkona είναι ένα συγκρότημα με καλές προοπτικές.

Μιας και το ρίξαμε πολύ στο metal ας παρουσιάσω μερικά συγκρότημα που έχω στο μυαλό μου κί ανήκουν στον χώρο της gothic σκηνής περισσότερο...

Οι Artesia είναι ένα συγκρότημα από τη Γαλλία (όχι πολύ γνωστοί στην Ελλάδα) κι αποτελείται από 2 γυναίκες, την Agathe (φωνητικά, πιάνο) & την Gaelle (βιολί).
Τα ακούσματα τους είναι σκοτεινά, ατμοσφαιρικά, μελαγχολικά ενώ τα τραγούδια τους θυμίζουν ένα άλλο συγκρότημα από την πατρίδα τους, τους Dark Sanctuary.

Η δισκογραφία τους είναι η εξής:

  • L' aube morne (demo, 2004)
  • Hilvern (2006)

Συστήνω το εν λόγω συγκρότημα ανεπιφύλακτα γιατί αξίζουν της προσοχής μας!


Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε στο: http://www.artesia-music.com


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/11/2006, 16:45:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Δεν μπορώ να βρω καλύτερο χαρακτηρισμό

εννοω, τι θεματολογια, ας πουμε;
μεταλ; γκλαμ μεταλ; καλα μαλλον αυτο θα ειναι κανα απροσδιορηστο καινουργιο ειδος...

παντως αδεφε, οσο ψαχνω τους eluveitie τοσο πορωνομαι! που τους βρηκες; το βλεπω τελικα να καταληγω σε downloading, αφου δεν προκειται να τους βρω πουθενα... κριμα...

quote:
Μιας και το ρίξαμε πολύ στο metal ας παρουσιάσω μερικά συγκρότημα που έχω στο μυαλό μου κί ανήκουν στον χώρο της gothic σκηνής περισσότερο...

εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε. χαλαστρα! χεχε!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2006, 08:09:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
εεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεε. χαλαστρα! χεχε!

Και που 'σαι ακόμα!

Σύντομα ακολουθεί παρουσίαση των Elane αφού μια ψυχή μου υπενθύμισε πόσο καλοί είναι...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/11/2006, 11:12:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Ax αυτοί οι ELANE.....
Τι ηχητική ευχαρίστηση.......

Δώσε στους φίλους μας τα φώτα σου γι'αυτό το θεσπέσιο γκρουπ, θα σε ευγνωμωνούνε μια μέρα....

Περιμένω παρουσίαση που να βγάζει το συναίσθημα, έτσι φίλε μου ?

CHANDEEN έχεις ακούσει ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 07:51:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου, θα κάνω ό,τι μπορώ προκειμένου να κάνω μια παρουσίαση όσο καλύτερη και πληρέστερη γίνεται.
Ενδεικτικά θα σου πω οτι έχει κυκλοφορήσει το καινούριο τους album!
Περισσότερες λεπτομέρειες όμως θα δοθούν σύντομα...

quote:
CHANDEEN έχεις ακούσει ?

Τους έχω ακούσει μόνο σαν όνομα.
Θα ήθελες να τους παρουσιάσεις?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 09:16:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Άμα θέλεις πλήρη δισκογραφία τους, ξέρεις που θα την βρεις (είχα ρεντα εκείνο το βράδυ )

CHANDEEN έχω βρει μόλις ένα CD το Jutland το οποίο είμαι σίγουρος ότι θα το εκτιμήσεις ! Ψάχνω να βρω και άλλα CD τους για να μπορέσω να έχω μια πιο πλήρη εικόνα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 20:12:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Τι να πρωτοπρολάβω τελευταία που έχω αρχίσει σαν τρελός να ψάχνω Arkona, Gjallarhorn, Ensiferum!

Στο τέλος θα κάψω καμία φλάντζα...
Χεχε!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/11/2006, 21:48:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Χε χε στις 21-02-06 θα κυκλοφορήσει το Εnsiferum "Victory songs" η νέα τους δουλειά αναμένεται με ανυπομονησία.

Πουσαι λήσταρχε Νταβέληηηηη

Επίσης στις 8-12-2006 είναι η μέρα κυκλοφορίας του "KEIN BLICK ZURάCK"
των IN EXTREMO συλλογή από live & bonus.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2006, 00:52:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
“Χε χε στις 21-02-06 θα κυκλοφορήσει το Εnsiferum "Victory songs" η νέα τους δουλειά αναμένεται με ανυπομονησία.
Πουσαι λήσταρχε Νταβέληηηηη”

ΕΔΩ, ΕΔΩ, ΠΟΙΟΣ ΦΩΝΑΞΕ, ΠΟΙΟΣ; TI, ΤΙ ΕΚΑΝΕ ΛΕΕΙ;;; ΠΟΥ;;; ΠΟΤΕ;;;…

ΑΝΑΠΟΥΠΟΥΛΙΑΣΑ ! ! !

GRETEL ΜΟΥ ΝΑ ΣΕ ΓΛΥΚΟΦΙΛΗΣΩ!
ΤΙ ΜΑΝΤΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΦΕΡΝΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΤΩΠΟ!!!
Ω ΡΕ ΚΛΑΜΑΤΑ ΚΑΙ ΧΤΥΠΟΚΑΡΔΙΑ…!

Υπομονή, υπομονή…λίγα μηνάκια μείνανε…
Πέρα απ’ αυτό, δεν μπορώ να δω την εικόνα που έβαλες με τίποτα!
Και επειδή μ’ έφτιαξες βραδιάτικα, επέτρεψέ μου να σου κάνω μια αφιέρωση.

ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2006, 00:56:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
Και μετά από αυτό το ευχάριστο νέο της φίλης μας, έχοντας φορτίσει για τα καλά, καιρός να πω δυο λογάκια σε εκείνο τον αλήτη τον Crucifire.

Γράφει λοιπόν: «που να γινει κατολισθηση την απομενη φορα που θα πας, ρε!»

Μην ανησυχείς λεβεντιά μου, θα είσαι και’ συ μαζί μου όταν θα γίνει αυτό…

«μαθε ελληνικα ρε! αυτο σου ειπα;!
σου ειπα ο,τι καθε φορα που ακους ενα τραγουδι που σου αρεσει, ακομα κι αν το εχεις ακουσει 50.000 φορες, βρεχεις το παντελονι σου!
"ακου ρε τι παιζει ο θεος"
"πωπω θα κλαψω"»

Καταρχάς κόψε το «ΡΕ» αναιδέστατε νεανία!!!

Λοιπόν άκου να δεις, τους IRON MAIDEN, τους ακούω από πέμπτη δημοτικού μέχρι σήμερα με την ίδια πώρωση, και φυσικά…ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΒΡΕΧΩ ΤΑ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΜΟΥ, ΑΛΛΑ ΝΑ «ΣΟΒΑΝΤΙΖΩ» ΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ. ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ 50.000 ΑΚΟΥΣΜΑΤΑ, ΑΛΛΑ ΑΜΕΤΡΗΤΑ.
Σαν να μην πολυκατάλαβα το «κόλλημά» σου αυτό.

«-οχι, οταν προσπαθεις να με πεισεις οτι ο jari ειναι φαινομενο! αποκλειεται να ακουσω τον jari οταν γα**εμαι στο γελιο απο τις αντιδρασεις σου!
χαλαρωσε. ο αλλος που σε ακουει δαγκωνεται για να μη γελασει. εγω πχ γουσταρω να απολαμβανω βουβα τη μουσικη. εσυ, τοσο εξωστρεφεις που εισαι... το καταστρεφεις!»

Έλα ρε ώριμε και σοβαρέ μεταλλά που γελάς κιόλας μαζί μας !!!
Να σε πείσω ότι ο Jari Maenpaa είναι φαινόμενο…εσένα; Μπα δεν μπαίνω στον κόπο, φτάνει που είναι για’ μένα.

(Α ρε Gretel... Mόνο εσύ με καταλαβαίνεις…!)

«αλλο το headbanging κι αλλο το εκσπερματ-oning! if you know what i mean!
gretel... χτυπα κι αλλο, θα ΄τ'αντεξω... οξω τρεντουλα!!!!!!!»

Μμμ… να σου πώ κάτι…προτιμώ να κάνω εκσπερμάτ-oning με τους ENSIFERUM και τους WINTERSUN, παρά ΜΕ ΤΑ ΜΑΣΤΙΓΩΜΑΤΑ ΤΗΣ GRETEL όπως φαίνεται από τα γραφόμενά σου! Κατανοητόν βιτσιόζε μου;

Και που’ σαι, βάζε και κανα τόνο.

Κατά τ’ άλλα ο Crucifire, (για να μην μας παρεξηγήσουν οι υπόλοιποι) είναι και γαμώ τα παιδιά, τον πάω με χίλια, αλλά "τρώει" κάτι "κολλήματα" ώρες – ώρες…!!! Ας μην σας τα περιγράψω καλύτερα…

Γεια σου ρε Brother!!!


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2006, 16:23:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Μμμ… να σου πώ κάτι…προτιμώ να κάνω εκσπερμάτ-oning με τους ENSIFERUM και τους WINTERSUN, παρά ΜΕ ΤΑ ΜΑΣΤΙΓΩΜΑΤΑ ΤΗΣ GRETEL όπως φαίνεται από τα γραφόμενά σου! Κατανοητόν βιτσιόζε μου;

Aμάν Ntavelis666 θα μου βγει το όνομα


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2006, 17:49:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
κι επειδή ο τασούλης δε βάζει μυαλό να σηκωθεί να φύγει...

quote:
Μην ανησυχείς λεβεντιά μου, θα είσαι και’ συ μαζί μου όταν θα γίνει αυτό…

εγώ θα την προκαλέσω. με υψηλής συχνότητας πενιές στην εξάχορδη!

quote:
Καταρχάς κόψε το «ΡΕ» αναιδέστατε νεανία!!!

ουστ ρε, που θα με πεις νεανία! μίλησε η ηλικία τώρα!

quote:
«ΣΟΒΑΝΤΙΖΩ» ΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ. ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ 50.000 ΑΚΟΥΣΜΑΤΑ, ΑΛΛΑ ΑΜΕΤΡΗΤΑ.

και επαναλαμβάνω: αλλο το headbanging κι αλλο το εκσπερματ-oning!

άλλο να γουστάρεις αυτό που ακούς κι άλλο να σέρνεσαι στα πατώματα και να ουρλιάζεις: άκου, άκου τι παίζει! μου σηκώθηκε η τρίχα! έ*υ*α, έχεσα κι όλα τα συναφή. ειδικά όταν ο αλλος δεν έχει ξανακούσει το τραγούδι που παίζει...
άντε εγώ τώρα να ακούσω το lai lai hei και να το εκτιμήσω, όταν κάνεις εσύ έτσι!!! τέσ' πα, άσ' το... θα το συζητήσουμε από κοντά!!!


quote:
Έλα ρε ώριμε και σοβαρέ μεταλλά που γελάς κιόλας μαζί μας !!!

I blow my nose at your general direction που έλεγε και ο john cleese στο holy grail !!!

όσο για τους τόνους... χάσιμο χρόνου. και σε αντίθεση με εσένα που είσαι αργόσχολος, εγώ έχω ελαχιστο!
άλλοστε εγώ λέω ή όλους τους τόνους ή κανένα.

quote:
Κατά τ’ άλλα ο Crucifire, είναι και γαμώ τα παιδιά

σε αντίθεση με τον νταβέλη...

quote:
τον πάω με χίλια

όπως όλες!!!

quote:
αλλά "τρώει" κάτι "κολλήματα" ώρες – ώρες…!!! Ας μην σας τα περιγράψω καλύτερα…

καλά, φάε κι εσύ τι σουπίτσα σου παππού!

quote:
Γεια σου ρε Brother!!!

τι brother ρε, ψευτοέλληνα του κερατά! αδερφέ λέμε!!!

άντε ρε μλκ, κι εγώ σε πάω! δυστυχώς δε συμβαδίζεις με την ηλικία σου... φέρεσαι σαν πεντάχρονο!!!


κι εσύ gretel μην τον ακούς... ζηλεύει!!! χεχε

και φαντάσου τι fan είναι, που δεν ήξερε για τον καινούργιο δίσκο. εδώ το ήξερα εγώ κι έχω κατεβάσει και samples απ' αυτόν... δεν είναι κακός...


______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2006, 18:24:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
άλλο να γουστάρεις αυτό που ακούς κι άλλο να σέρνεσαι στα πατώματα και να ουρλιάζεις: άκου, άκου τι παίζει! μου σηκώθηκε η τρίχα

Χε χε και πού να δεις εμένα όταν ακούω το battle song και το Tale of Revenge και το Into Battle.... Μετά το λάιβ εκτός του ότι το σβέρκο μου ήταν λυκοειδής κατάσταση, ο πόνος προχώρησε στην πλάτη και έφυγε μετά από 15 μέρες. Χε χε φαντάσου χτύπημα. Θα σου σηκωνόταν η τρίχα σα σακοράφα.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2006, 18:29:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
εδώ το ήξερα εγώ κι έχω κατεβάσει και samples απ' αυτόν... δεν είναι κακός...

Πες τα όλα ... μολόγα crucifire.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2006, 18:31:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Οι Elane είναι ένα συγκρότημα από την Γερμανία το οποίο απαρτίζεται από 5 μέλη - νεαρούς στην ηλικία - και το οποίο δημιουργήθηκε πριν από 5 χρόνια.

Κινείται στα πλαίσια της Dark folk μουσικής ενώ σε πολλά σημεία τα τραγούδια τους βγάζουν μια νότα gothic/ethereal/atmospheric στοιχείων.
Πολλοί έχουν χαρακτηρίσει την μουσική τους ανάλογη του στυλ "Lord of the rings" και δεν έχουν καθόλου άδικο αφού τα αιθέρια, απαλά φωνητικά της Joran γεννούν πλήθος ανάλογων εικόνων.
Τα ανδρικά φωνητικά του Niko δένουν πολύ όμρφα με τα φωνητικά της Joran και δίνουν μια άλλη δυναμική στον ήχο...

Η δισκογραφία τους μέχρι σήμερα είναι η εξής:

  • The fire of Glenvore, 2004
  • Love can't wait, cd single 2005
  • Lore of Nen, 2006

Να ψάξετε οπωσδήποτε το τραγούδι "Come to the sea"!

Το site του συγκροτήματος είναι το:

http://www.elane.de.vu







In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2006, 19:09:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Tί απίστευτο το βίντεοκλιπ των Beseeh "read between the lines"


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2006, 20:04:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
«ουστ ρε, που θα με πεις νεανία! μίλησε η ηλικία τώρα!»

Και «ΡΕ» και «ΟΥΣΤ» !!!

«και επαναλαμβάνω: αλλο το headbanging κι αλλο το εκσπερματ-oning!»

Headbanging αγόρι μου, αυτό σου λέω και’γω. Κούνα λίγο το κεφάλι σου μπας και συνέλθεις!

«άλλο να γουστάρεις αυτό που ακούς κι άλλο να σέρνεσαι στα πατώματα και να ουρλιάζεις: άκου, άκου τι παίζει! μου σηκώθηκε η τρίχα! έ*υ*α, έχεσα κι όλα τα συναφή. ειδικά όταν ο αλλος δεν έχει ξανακούσει το τραγούδι που παίζει...
άντε εγώ τώρα να ακούσω το lai lai hei και να το εκτιμήσω, όταν κάνεις εσύ έτσι!!! τέσ' πα, άσ' το... θα το συζητήσουμε από κοντά!!!»

Είσαι υπερβολικός, σε λίγο θα μας πεις ότι σερνόμαστε και σαν τους ψευτοδαιμονισμένους. Και άσε κατά μέρους τις μαλακίες, ΕΙΔΙΚΑ ΕΣΥ γιατί δεν ήσουν από αυτούς που άκουγαν ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ τους Ensiferum.

«I blow my nose at your general direction που έλεγε και ο john cleese στο holy grail !!!
όσο για τους τόνους... χάσιμο χρόνου. και σε αντίθεση με εσένα που είσαι αργόσχολος, εγώ έχω ελαχιστο!»

Να’ σαι καλά ξεκαρδίστηκα!

«τον πάω με χίλια»

«όπως όλες!!!»

Crucifire δεν μας τα’ χες πει αυτά!!! Εσύ συγκαταλέγεσαι στΙς «όλΕς»; Ή μήπως δεν κατάλαβα καλά; Τα γεράματα βλέπεις…

«καλά, φάε κι εσύ τι σουπίτσα σου παππού!»

Εμ, τι άλλο θα’λεγες, δεν έχεις να πείς και τίποτα γι’ αυτό, ενώ εγώ έχω πολλά. Μήπως θα ήθελες να αραδιάσω εδώ μέσα όλα τα αστεία «κολλήματα» που έχεις με τη μουσική; Αστο δεν σε συμφέρει. Και ύστερα πές μου ποιος σκέφτεται σαν πεντάχρονος.

«τι brother ρε, ψευτοέλληνα του κερατά! αδερφέ λέμε!!!»

ΠΟΙΟΣ ΜΙΛΑΕΙ!!! ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΣΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΥΜΑ ΤΟΥ ΕΙΧΕ ΓΡΑΨΕΙ «IF YOU KNOW WHAT I MEAN»!!! Μήπως θα ήθελες να κοιτάξουμε τα μηνύματά σου ένα – ένα για να δούμε πόσο πολύ χρησιμοποιείς την Αγγλική; Άστο δικέ μου δεν σε παίρνει. Χεχε.

«κι εσύ gretel μην τον ακούς... ζηλεύει!!! χεχε
και φαντάσου τι fan είναι, που δεν ήξερε για τον καινούργιο δίσκο. εδώ το ήξερα εγώ κι έχω κατεβάσει και samples απ' αυτόν... δεν είναι κακός...»

Καλά, καλά εντάξει.

GRETEL: «Aμάν Ntavelis666 θα μου βγει το όνομα»

Μην ανησυχείς, όλοι ξέρουν ότι εγώ σε παρότρυνα. Και συνεχίζω να σε παροτρύνω. ΠΙΑΣΕ ΤΟΝ ΒΟΥΡΔΟΥΛΑ! ΣΚΙΣΤΟΝ!!!

Λοιπόν Crucifire, το ψιλογαμήσαμε το τόπικ μου φαίνεται. Αν θες βέβαια κάτι να πεις, πέστο, εγώ θα σου δώσω απάντηση από κοντά, σε συνδυασμό με μια νέα επαναστατική μέθοδο βασανισμού…


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2006, 20:44:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:
Λοιπόν Crucifire, το ψιλογαμήσαμε το τόπικ μου φαίνεται. Αν θες βέβαια κάτι να πεις, πέστο, εγώ θα σου δώσω απάντηση από κοντά, σε συνδυασμό με μια νέα επαναστατική μέθοδο βασανισμού…

Ωραία εγώ θα φέρω την καρέκλα βασανιστηρίων. Χι χι χι!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/11/2006, 21:09:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Αν σας αρέσουν οι απίστευτοι korpiklaaniσυνιστώ να κατεβάσετε και τα videoclip "Wooden pints" & "bierbier"


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 08:52:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
KORPIKLAANI ????????

Τί΄ν'τούτο πάλι ?????

(Άσε που θυμίζει το "κουακομεκικι" των Ντάλτων όταν επισκέφτηκαν το Μεξικό.... Εκτός και είναι καμία φάρσα του τύπου ΚΟΡΠΗ - το νερό - ΚΛΑΝΕΙ....)

Μην τα πετάς έτσι βρε gretel, πες και τίποτα παραπάνω.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 08:53:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Φίλοι μου οι Elane είναι όντως μαγικό άκουσμα....

Ακούστε τους και θα καταλάβετε.......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 13:02:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Δίκιο έχεις KERRY KING παράλειψη.

Λοιπόν για τους φίλους του folk metaloi KORPIKLAANI από την Φιλανδία είναι μία άριστη επιλογή.

KORPIKLAANI σημαίνει το πνεύμα του δάσους.

LINE UP:

Jarko : Basse
Hittavainen : violon, jouhikko, flûtes
Jonne : voix, guitare
Cane : guitare
Juho : accordéon
Matson : batterie

DISCOGRAPHY:

Idja (CD - 1999)
Spirit of the Forest (CD - 2003)
Shàmaniac (CD - 2003 )
Voice of Wilderness (CD - 2005)
Tales Along This Road (CD - 2006)

Συνιστώ βέβαια και τα βιντεοκλίπ που ανέφερα στο προηγούμενο μήνυμα.
Ακούστε τους, ειδικά τα δύο τελευταία τους είναι καταπληκτικά.

Περισσότερα στο:
http://www.korpiklaani.com


quote:
Εκτός και είναι καμία φάρσα του τύπου ΚΟΡΠΗ - το νερό - ΚΛΑΝΕΙ....

Αρε Κέρρυ έλιωσα στο γέλιο.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 14:08:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Και μια και μιλήσαμε για folk metal ρίξτε και μια αυτιά (κατά το ματιά) και στους Βattlelore

Όπως πολύ μαγικά λένε και οι ίδιοι:

"Battlelore's music tells you stories of an ancient world full of magic, heroes and glorious battles. Lyrics imitate poetry and written text of J.R.R.Tolkien and his enormous tales of Middle-Earth.

Just let us take you into the magical world of Battlelore and let it wield your sword when heroes lived with heroic deeds and darkness threatened all the lands. In the name of Elbereth! Join the heroes of Battlelore!"

Line-up

~ Kaisa Jouhki - Vocals
~ Tomi Mykkänen - Vocals
~ Jussi Rautio - Lead guitars
~ Jyri Vahvanen - Guitars
~ Timo Honkanen - Bass
~ Maria - Keyboards, Flute
~ Henri Vahvanen - Drums


DISCOGRAPHY:

Where The Shadows Lie
2002

Swords Song
2003

Third Age Of The Sun
2005

Δεν θα μετανιώσετε. Ακούστε το Valier - Queens Of The Valar και θα ανατριχιάσετε.

Περισσότερα στο:

http://www.battlelore.net


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/11/2006, 14:12:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Χεχεχε!
Όντως, το όνομα τους παραπέμπει σε διάφορες φάρσες!

Καλή μου gretel, εγώ έχω το ideoclip τους με τίτλο Wooden prints.
Σαν μουσική μου φαίνεται αρκετά ενδιαφέρουσα οπότε θα αρχίσω να ψάχνω αφενός για τα videoclips που πρότεινες κι αφετέρου για κανένα album του!

quote:
Φίλοι μου οι Elane είναι όντως μαγικό άκουσμα....

Ακούστε τους και θα καταλάβετε.......


Η αλήθεια είναι πως είναι δύσκολο να βρεθούν...
Αλήθεια, έχεις ακούσει το Lore of Nen?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1875
Maintained by Digital Alchemy