ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2007, 03:32:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Sear Bliss

Οι Sear Bliss ιδρύθηκαν στην Ουγγαρία το 1993. Το 1995 κυκλοφόρησαν το πρώτο τους demo με τίτλο The Pagan Winter. To demo δημιούργησε μεγάλη εντύπωση στο black metal underground όχι μόνο εξαιτίας της μοναδικής ατμόσφαιρας του αλλά και κυρίως λόγω της χρήσης πνευστών (τρομπέτα). Η χρήση πνευστών σε συνδυασμό με τα πλήκτρα δημιουργεί ένα τελείως ξεχωριστό ηχητικό αποτέλεσμα στην μουσική των Sear Bliss που θυμίζει μεσαιωνικές εποχές ηρωισμού και φαντασίας. Όπως μπορείτε να δείτε από την δισκογραφία τους συνεχίζουν να παράγουν ποιοτικό έργο μέχρι σήμερα, αν και δυστυχώς δεν είναι αρκετά γνωστοί.

Δισκογραφία:

The Pagan Winter Demo, 1995
Phantoms Full-length, 1996
In The Shadow Of Another World EP, 1997
The Haunting Full-length, 1998
Rehearsal '99 Demo, 1999
Grand Destiny Full-length, 2000
Souldive EP, 2002
Forsaken Symphony Full-length, 2002
Glory and Perdition Full-length, 2004
Decade Of Perdition DVD, 2005

Θεματολογία των τραγουδιών τους: ΜΕΤΑΦΥΣΙΚΟ KAKO, ΜΕΛΑΓΧΟΛΙΑ, ΚΟΣΜΙΚΟ ΠΕΠΡΩΜΕΝΟ

Πρόσφατα οι Sear Bliss υπέγραψαν συμβόλαιο με την γνωστή εταιρία Candlelight Records. Το νέο άλμπομ με τίτλο "The Arcane Odyssey" θα κυκλοφορήσει τον Ιούνιο του 2007 και αν είναι τόσο καλό όσο τα προηγούμενα τους προβλέπω οι Sear Bliss να βγούνε επιτέλους από την αφάνια!!!!

Ακούστε τους!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2007, 03:43:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Θα σας συνέστηνα να τους ψάξετε το συντομότερο δυνατόν πάντως!

Πέστο και έγινε! Dying Incubus, οι Mortal Love φαίνονται ενδιαφέροντες, θα τους ψάξω!

quote:
μεζεδάκι: ο άλεξ χόλτσβαρτ [ντράμμερ των rhapsody για τους αγράμματους!] να κάνει σπασίματα πάνω στο Klendathu Drop [πολυδούρης, starship troopers o.s.t.] !!!!!!!! αν ενθυμούμε καλώς...

στη συναυλία; Άντε τεμπέληδες.... γράφτε τίποτα να δούμε τι εγινε... crucifire στα 800 ανεβαίνεις ιεραρχία....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2007, 12:54:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου crucifire, όλα τα βρίσκω...
Χεχε!
Κι αν τα βρω αρπάζω την βρεγμένη σανίδα και μετά που σε πονεί και που σε σφάζει!

Σχετικά με τη λύση που πρότεινα, είναι όντως αρκετή δουλειά...
Αλλά υπολογίζω πως σε κάθε σελίδα πρέπει να έχουν γίνει 3 παρουσιάσεις κατά μέσο όρο.
Σε κάποιες μάλιστα μπορεί να έχουν γίνει και λιγότερες.
Θες να βοηθήσεις, ε?

Φίλε μου A. Kircher, πολύ καλή η περιγραφή σου για τους Sear Bliss!
Αλλά black metal, βρε παιδί μου?
Χεχε!

quote:
crucifire στα 800 ανεβαίνεις ιεραρχία....

Γιατί το είπες βρε?
Έπρεπε να τον ταλαιπωρήσουμε λίγο!
Λες αυτός να ανέβει στα 8000 μηνύματα αντί στα 800?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2007, 15:34:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
καλά, καλά. ξεκινάω, αλλά υπόψιν, χρειάζεται να συμπληρωθούν πολλά πράγματα από την gretel, αφού έχασα αρκετό μέρος της συναυλίας.

για την ακρίβεια, έφτασα ακριβώς μόλις τελείωσαν οι epica [οι δέουσες παναγίες έπεσαν στο φίλο με του οποίου το τουτου πήγαμε] και έφαγα στη μάπα τους tiamat που δεν είναι my cup of tea. τέλος πάντων, η ώρα πέρασε σχετικά ευχάριστα, αφού οι tiamat στη μικρή σκηνή, είχαν πολύ καλό ήχο, και εγώ έκοβα βόλτες στα περίπτερα γύρω γύρω.
για να σας κατατοπίσω, το γήπεδο ξιφασκίας είναι σαν hangar [υπόστεγο λέγεται στην ελληνική;] αεροπλάνων, με στεροειδή! τεράστιο και κλειστό! οπότε στη μία μεριά ήταν η μία σκηνή, και στην άλλη, η μεγάλη των manowar. αγόρασα τα σχετικά ενθύμια, ήπια μια μπυρίτσα με την παρέα, και περίμενα να τελειώσουν οι tiamat για να πάρω αυτόγραφο από τη simone! [σημείωση συντάκτη: θα υπόγραφαν μετά τους tiamat στο περίπτερο του rocking.gr] βέβαια, αν σκεφτείς ότι οι tiamat θα τελείωναν 8.30 και 8.30 άρχισαν... που χρόνος. εκτός κι αν υπέγραφαν κάπου αλλού. έπρεπε να δώσω το κινητό μου στη gretel να με ειδοποιούσε αν τους έβλεπε, αλλά είμαι μλκς και ανοργάνωτος!!!

παμ' παρακάτ'

ξεκινάει το sound-lightcheck, στη μεγάλη σκηνή, το οποίο θα μπορούσε άνετα να είχε γίνει την ώρα που έπαιζαν οι tiamat, αλλά είπαμε... Ελλάδα...

και κάνουν ντου οι holyhell! παιδιά, μόνοι τους άξιζαν τα 50 ευρώ! ο πληκτράς θύμιζε tuomas holopainen. το ένοιωθε! οι κιθαρίστες ήταν ο ένας πιο παρανοϊκή σκατόφατσα απ' τον άλλον, και ο θρύλος rhino τα έδινε όλα στα τύμπανα! ο δε μπασίστας μας έκανε κάτι 8 finger tapping... ψάχναμε τα δόντια μας στο πάτωμα!
και η Μαρία μας πόρωσε απεριόριστα. ένα δικό τους μία διασκευή του rising force [hammerfall], και μπαίνει ψαρωτικά το φάντασμα της όπερας στα πλήκτρα, με εμένα το μαλάκα να μη θυμάμαι εκείνη τη στιγμή με ποιόν το τραγουδάει ντουέτο η μαρία! και περνάει το δικό της κουπλέ κι εγώ να ψάχνω στημένο μικρόφωνο για κάποιον κιθαρίστα ή μπασίστα. και σκάει ο ΘΕΟΣ!!! κυρίες και κύριοι , ο eric adams!!!! να σκίζομαι από κάτω και να μη θυμάμε πως πέρασε η ώρα και εξαφανίστηκε ο adams, κλείνοντας αντί για το "sing for me angel of music", με ατελείωτα κομπλιμέντα στη maria. και σε εμάς φυσικά!
άντε άλλο ένα δικό τους [οπού, αν είδα καλά μες τη μαστούρα, ο πληκτράς με το "φορητό" έπαιζε με το στόμα; ε, gretel;]
μπράβο στα παιδιά!

φεύγουν κι ετοιμάζομαι για τους δικούς μας battleroar. και πετάγεται στη σκηνή ο fabio leone... ουγκ; ουγκ.

και μπαίνουν οι rhapsody κι εγώ δε θυμάμαι με ποιο... χαμός από κάτω!!!

αρχίζει μετά το προαναφερθέν κωλοχτύπημα από τον καλύτερο ευρωπαίο ντράμμερ!!!!

και τον καλύτερο έλληνα συνθέτη! [καλά, υπερβάλω...]

και kalhspera atina! και pos eiste atina! [ρε να μη λένε το θ οι ιταλοί!] και πόσο μας αγαπάνε, κι ότι δεν έχουν ξανάρθει.

και λέει ο fabio:
-I don't want to say a bad, bad word. but when you learn a foreign language, the bad words are the first you have to learn!!!
ok, here's a song from our first album. LAND OF?

IMMORTAAAAAAAAAAAAAAAAALS από κάτω!

-[παύση] it's not land of malakas. [το τελευταίο με άψογη προφορά!]

it's land of immortals!

έχει και χιούμορ ο μακαρονάς!

στη συνέχεια, silent dreams, the mystic prophecy of the demonknight [i. a new saga begins], lamento heroico, dawn of victoy και village of dwarves [νομίζω, ξέχασα κάτι;]

κάπου εκεί ενδιάμεσα είχαμε ένα πολύ ωραίο σόλο από τον patrice guers στο μπάσο. εν τω μεταξύ ο turilli δεν ήταν σε φόρμα. o Dominique Lerquin συνεχώς τον έχωνε!!!

μέχρι εδώ τα 50 ευρά άξιζαν!

end of part 1. γιατί έχουμε και δουλειές! και επέρχεται ξενέρα στο pt.2

καλές διακοπές by the way, και καλή ανάσταση στους χριστιανούς!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2007, 18:07:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
ωπ, μύνημα από τον ινκουμπο που παρέληψα!

quote:
Κι αν τα βρω αρπάζω την βρεγμένη σανίδα και μετά που σε πονεί και που σε σφάζει!

κακόόόόός

πάντως κάποια στιγμή, χωρίς πλάκα, θα φτιάξω έναν κλώνο, και θα στείλω μόνο ένα, εντελώς αδιάφορο μύνημα [ώστε να μην βλάψω τη ροή των συζητήσεων εδώ] για να δω σε πόσο χρόνο θα με ανακαλύψεις!
άλλωστε εγώ δεν έχω ανάγκη από κλώνους, ότι είναι να πω το λέω κι από 'δω. και αν ποτέ κανείς δοκιμάσει να με διαγράψει, ο όντιν θα τον τιμωρίσει. τέσ'πα, αρκετά με την παπαρολογία!

quote:
Θες να βοηθήσεις, ε?

πόσα θα πάρω;! βασικά αν μπορώ να βοηθήσω, πέσ'το!

quote:
crucifire στα 800 ανεβαίνεις ιεραρχία....

και τι γίνομαι; 4ης βαθμίδας; πλήρες μέλος; συντονιστής; αρχισυντάκτης; διευθηντής; μασόνος 666ης βαθμίδας; όλους θα σας rulάρω ρεεε!!!

quote:
Γιατί το είπες βρε?
Έπρεπε να τον ταλαιπωρήσουμε λίγο!
Λες αυτός να ανέβει στα 8000 μηνύματα αντί στα 800?

ρε, θα σας rulάρω λέμεεεεε!!!

καλά, βασικά εγώ όπως είπα, δεν έχω τη δική σου υπομονή να στέλνω 20 μυνήματα τη μέρα... εκτός κι αν προσφέρεται κάποιος μισθός στα υψιλόβαθμα στελέχη! η αμοιβή που έλεγα από πάνω!

πάντως πρέπει να μου πεις πως κατάφερες να μπεις μετά από 'μένα και α φτάσεις τα 6600 μνματα τόσο γρήγορα. δεν κάνεις αι πολυ trolling κιόλλας. μόνο στέλνεις το πρώτο μύνημα σε κάθε τόπικ σχεδόν... καλά, βαριέμε να αναλύσω τις τεχνικές σου! βαριέμε πολύ τελευταία ρε γαμώ το...

άω να γράψω το pt.2!!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2007, 18:32:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
καλές διακοπές by the way, και καλή ανάσταση στους χριστιανούς!

χα..χα...χα....χα!!!!!

Έγραψες για μια ακόμα φορά! Για τα άλλα θα επανέλθω......


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/04/2007, 19:58:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
κάνω και τίποτα άλλο, αδερφέ;
όλη μέρα γράφω, προσπαθόντας να σας κάνω ανθρώπους, κι εσείς μου γράφετε για black metal! δεν έχουμε πει ότι δεν είναι χριστιανικά πράγματα αυτα;! χεχε


______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2007, 11:22:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Χαχα!
Καλά βρε crucifire, με έκανες και γέλασα πρωί - πρωί!
Ειλικρινά!

Πρώτα απ' όλα, έχασες τους Epica???
Εγώ αν δεν δούλευα θα πήγαινα κυρίως για αυτούς!
Τελικά πήρες αυτόγραφο από την Simone?

Τώρα για το αν θέλω να βοηθήσεις, εγώ θα στο πω?
Όσο για τις αμοιβές, έχω αγοράσει 2 μεζονέτες στο Μπαλί...

Καλή Ανάσταση σε όλους!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2007, 12:51:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Πρώτα απ' όλα, έχασες τους Epica???

πες μου, πόσο θέλεις να σε κατακρεουργήσω;! λες να ήθελα να τους χάσω; και αφού ψιλοχάρηκα που δεν είχαν τελειώσει οι tiamat όταν έφτασα [θα υπέγραφαν μετά] και που θα έβλεπα από κοντά τη simone [φαντάζεσαι που τους είχα γραμμένους τους άλλους τους μπαγλαμάδες εκείνη τη στιγμή], τελικά simone was nowhere to be found... μάλλον την ΕΙΧΕ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΟΥΤ... ΓΚΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡΡ

εγώ δεν έχω πρόβλημα να βοηθήσω. πες το κι έγινε; αν και, προφανώς σαν απλό μέλος, μόνο πληροφορίες μπορώ να συλλέξω, εκτός κι αν μου δώσεις τους σούπερ-ντούπερ μυστικούς κωδικούς που ανοίγουν τις πόρτες στη δυνατότητα μορφωποίησης του φόρουμ [με λίγα λόγια θεοποίηση !]

και μην ξεχνιόμαστε, έρχεται σε λίγο το pt.2 με τους ΘΕΟΥΣ !!!

other bands play, manowar KILL

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2007, 16:58:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
ένα γρήγορο μυνηματάκι, για να αναφέρω επίσημα ότι:

πασάρω το report για τους finntroll, στον kircher [ή όποιον άλλο ενδιαφέρεται, απλά θέλω να το ξεκωλλήσω απ' τα blakια!!!]

πρέπει να γράψω για τους manowar [δεν είναι κάτι μεγάλο, άλλα πρέπει να το γράψω σωστά!], καθώς και για τη συανρπαστική μου ανακάλυψη, το καινούριο cd των sonata arctica με τίτλο unia , και για ένα συγκρότημα ονόματι lothlorien [tolkinesque θα είναι μάλλον] από τη βραζιλία που πάιζει Melodic / Folk Metal και θα τους ακούσω σε λίγα λεπτά... πώπω έπεσε δουλειά!

χωρίς πλάκα, θέλω μισθο!!! byazzzzzzzzz

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/04/2007, 18:36:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
εγώ δεν έχω πρόβλημα να βοηθήσω. πες το κι έγινε; αν και, προφανώς σαν απλό μέλος, μόνο πληροφορίες μπορώ να συλλέξω, εκτός κι αν μου δώσεις τους σούπερ-ντούπερ μυστικούς κωδικούς που ανοίγουν τις πόρτες στη δυνατότητα μορφωποίησης του φόρουμ [με λίγα λόγια θεοποίηση !]

Χμμμ!
Μήπως βλέπεις πάρα πολλές ταινίας φαντασίας?

Οι Lothlorien όντως φέρνουν σε Τόλκιν και ξωτικά κτλ.
Νομίζω πως αυτή η λέξη ακουγόταν και στο "Lord of the rings" αλλά αυτή την στιγμή δε μπορώ να θυμηθώ αν είναι πράγματι ή όχι.
Θα μπορούσες να κάνεις μια περιγραφή του συγκροτήματος όταν τους ακούσεις?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2007, 13:08:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
το λοθλόριεν ήταν μια περιοχή της μέσης γης, για την οποία... δε θυμάμε τίποτα! έχω την εντύπωση ότι ήταν παλιά γη των ξωτικώνε!

δεν έχει σημασία όμως, το συγκρότημα είναι αισχρό. είναι παλιό power τύπου guardian, β' διαλογής όμως, με ηλίθιες κιθάρες [τα μισά ριφ είναι παιδικά, και τα άλλα μισά τα έγραφα τον πρώτο χρόνο που πήρα κιθάρα] η φωνή είναι επίσης εκτός, από ιδέες τίποτα, και το μόνο φολκ που ακούγεται είναι στο πρώτο τραγούδι του δίσκου, που έιναι το ομώνυμο [of bards and madmen] κρατάει για λίγα δευτερόλεπτα, και θυμίζει ελληνικό folk της θράκης ή δεν ξέρω κι εγώ ποιάς περιχής. γενικά, άκυρο.
θα γράψω σε λίγο για τους sonata arctica. τώρα εντωμεταξύ έχω κολλήσει με τους heidevolk!

καιαιαιαιαιαι ταράν τατάάάάάν


march metal day --- pt.II

μπαίνουν μέσα οι rhapsody, και περιμένουμε εναγωνίως τους βασιλείς!
και βγαίνει ο τυπάς από τη διοργανώτρια και λέει ότι τα παιδιά είναι στα καμαρίνια τους και ετοιμάζονται. είπε και κάτι μαλακίες του τύπου, μας τους ζητήσατε σας τους φέραμε... ναι, αλλά μας βγάλατε την ψυχή ρε λάκη!

ε, και κατά τις 12.30 που θα τελείωνε υποτείθεται το φεστιβάλ, αποφασίζουν να βγουν. δυστυχώς στην αρχή είχα πολλές άγνωστες λέξεις, καθώς μου λείπουν τα δύο πρώτα άλμπουμ.

το σημαντικό όμως ποιό είναι: το γήπεδο ξιφασκίας είναι σχεδόν εξολοκλήρου μεταλική κατασκευή. δε χρειάζεται να είσαι φυσικός για να καταλάβεις ότι όταν βαράς λαμαρίνα με 195 decibell [ένα τζετ πιάνει 160;] όλος ο ήχος θα χαθεί κάπου στην πορεία. κι έτσι αντί να "play metal, louder than hell", έπαιζαν μέταλ για τους μπροστινούς.

πάει στο καλό. είπαμε, είναι οι βασιλείς και τους έχεις μπροστά σου...

μπαίνουν και κάτι holy war, πορωνόμεθα...

και αρχίζει ο de maio κάτι μαλακισμένα εφέ με το μπάσο του, για να μας δείξει τι καλά πεταλάκια και ενισχυτές έχει! πήγα να φωνάξω "τελείωνε" αλλά είπαμε οι βασιλείς!

και αρχίζει η μπυροποσία σε στυλ de maio! και παρουσιάζει το μάκη κύρκο, που είναι τώρα στη magic circle records του de maio, και δώσ'του μπύρες the de maio way με το μάκη, και αρχίζουν μετά οι μαλακίες τύπου εμείς δεν είμαστε judas priest, εμείς δεν είμαστε black sabbath κλπ. εμείς είμαστε οι manowar, the truest of the true [σημειώσατε, ότι το '99 στο ΣΕΦ η συναυλία ξεκίνησε με τη φράση "are there any posers in here?"...

εκεί άρχισα να τα παίρνω. τέλος πάντων, είπαμε, οι βασιλείς!

και κάνει ο joey: υπάρχει εδώ κανένας μέταλ κιθαρίστας;
εκεί, σηκώνεις το χέρι σου μέχρι να ξεριζωθεί, αν και ξέρεις ότι θα καλέσει το μεγαλύτερο στόκο in the house...

και διαλέγει το μεγαλύτερο στόκο in the house, και ανεβαίνει ο στόκος, και πίνει μια μπύρα the de maio way, και του δίνουν μία από τις κιθάρες του karl [πραγματικά δε ζήλεψα, αφού δεν έχει τιμήσει τα τσεκούρια του αυτό το παιδί] η οποία κατά τα λεγόμενα του joey de maio έχει μαγικές ιδιότητες [προφανώς, αφού ηταν για δεξιόχειρες, ενώ το παιδί ήταν ζερβοκούταλος, και νόμιζε ότι θα παίξει!] και του λέει ο de maio "are you ready?" κι αρχίζει ο τυπάς με μία εντελώς ελληνική και ηλίθια προφορά, όπως φαίνεται εδώ:
YES I'M REDI BIKOZ I'M A TRU VIKING [προφέροντάς το "βίκινγκ"!] A TRU GRIK VIKING [πως γίνεται αυτό γιόκα μ';;;] και ΚΑΘΕΤΕ ΚΑΤΩ το παλικάρι και παίζει ένα ψευτοσόλο, κι από κάτω της πουτ... χαμός τέλος πάντων!

κι αμέσως του χαμηλώνουν την κιθάρα, και βγαίνουν οι truest of the true στη σκηνή και αρχίζουν ένα τραγούδι που δεν ήξερα [!], κι αυτός χεσμένος απ' τη χαρά του να κοπανιέται σαν το μεγαλύτερο ποζέρι του κόσμου! εν τω μεταξύ ο joey είχε καλέσει μια όμορφη ελληνίδα να εμψυχώσει τον έλληνα πολεμιστή, αλλά καμία δε ανέβηκε [ο γλύφτης: γιατί gretel?!] οπότε τελικά ανε΄βηκε μια κοπέλα topless, και ο λιγούρης έλληνας βίκινγκ έκανε ανάσταση από τη μεγαλοτετάρτη!

τέλος πλαντων, φεύγουν τα ζώα απ' τη σκηνή και μένουν οι βασιλείς, και μπαίνουν τα καινούργια [warriors of the world, die for metal και λοιπά ενωτικά, kings of metal κλπ] χαμός από κάτω! εμείς είμαστε και κανένας άλλος! και πάλι σκοτάδι....

ε, μισοτσαντισμένοι κάπου εκεί αποχωρήσαμε, μην έχοντας όρεξη να φάμε για άλλα 20 λεπτά το πακέτο της αναμονής, αν και μετά από λίγο παίξανε και το carry on [νομίζω, μπορεί να ήταν και το hail and kill...]

και κάπου εκεί, 2 η ώρα, έπρεπε πραγματικά να φύγουμε, καθώς το πρπόγραμμά μας ήταν ηλιθιοδώς το παραδέχομαι, βασισμένο στη λήξη του φεστιβάλ στις 12.30

τώρα αν κάποιος άλλος ήταν εκεί, ίσως μπορέσει να μου πει αντελικά έπαιξαν κάποιο τραγούδι στα ελληνικά [αμφιβάλω] και αν έπαιξαν το sons of odin...

γενικά, τα 50 ευρώ τα αφιέρωσα στους υπόλοιπους, γιατί ι kings μας εγκαταλείπουν σιγά σιγά παιδιά.... λυπάμε, χάρηκα που τους είδα, αλλά τώρα, από μακριά κι αγαπημένοι. ειδικά live δεν έλεγαν τίποτα μα τίποτα. να 'ναι καλά ο ΘΕΟΣ eric adams που έκανε κάθε φιλότιμη προσπάθεια να κρατήσει ένα επίπεδο... ΣΚΑΤΑ

γιατί ρε γαμώτο...;

εύχομαι του χρόνου να γίνει ένα παρόμοιο φεστιβάλ, υπαίθριο, πάλι στο ελληνικό, και μέσα στο γήπεδο ξιφασκίας να υπάρχουν περισσότερα περίπτερα, και ίσως μέρος αυτού μπορεί να χρησιμοποιηθεί για κάμπινγκ. μπορέι να είναι ολοήμερο ή πολυήμερο σαν το rockwave, αλλά θεματικό.

αι να είναι πιο συγκεντρωτικό όσον αφορά τα συγκροτήματα [blind guardian, rhapsody... την άλλη μέρα amon amarth, tyr... συμμαζεμένα] και οι headliners να είναι αυτοί που αξίζει να είναι, και όχι αυτοί που άξιζε να είναι, πριν γεννηθώ εγώ!

άντε, τι έχουμε μετά, amon amarth ή therion? τα 'χω χάσει με όλες αυτές τις σκόρπιες συναυλίες τώρα τελευταία....

επείσης έχω να δηλώσω ότι η σημερινή μέρα είναι η ποιό μαλακισμένη, γιατί δεν τρώω ούτε μαγειρίτσα, ούτε αρνί, ούτε όλες αυτές τις βλακείες... με αυγά θα τη βγάλω... δε θα έπρεπε να υπάρχει το παραδοσιακό φαί του μεταλά, που θα τρώει και στις γιορτές;

χμμμ ποιό λέτε να είανι το παραδοσιακό φαί του μεταλά; μάλλον κάτι που να συνοδεύται με μπύρα... πίτσα;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 08/04/2007 13:09:22Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2007, 13:14:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
ελπίζω να μη χαλάσω το φορμάτ της σελίδας

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2007, 16:23:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Χμμμ!

Δηλαδή να μην τους ψάξω τους Lothlorien, ε?
Όχι τίποτα άλλο, τις τελευταίες ημέρες έχω φάει πόρωση με τα videoclips και ψάχνω συνεχώς!

Καλό Πάσχα σε όλα τα γκοθομέταλα με Macbeth!


Μην το βαρύνουμε και πολύ γιατί ήθελα να σας ρίξω στους Siebenburgen...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2007, 19:35:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Δηλαδή να μην τους ψάξω τους Lothlorien, ε?

μόνο όταν θα έχεις ακούσει όλες τις υπόλοιπες μπάντες του πλανήτη!

quote:
τις τελευταίες ημέρες έχω φάει πόρωση με τα videoclips και ψάχνω συνεχώς!

ε, τότε δες το καινούργιο των amon amarth! Cry Of The Black Birds!
δε θα σου πει τίποτα μουσικά, σκηνοθετική είναι η υπόθεση. ζήτω οι βίκινγκς!

quote:
Καλό Πάσχα...

εκλαμβάνω το "πάσχα" ως χρονική περίοδο και όχι ως γιορτή...

quote:
...με Macbeth!

τι είναι αυτοί; να τους ψάξω;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/04/2007, 22:05:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Θα ήθελα να ξέρετε ότι μισώ όλους εσάς που μπορέσατε και πήγατε στην συναυλία - εγώ δούλευα μέχρι αργά!!!
Και όχι μόνο αυτό, αλλά έχετε και το θράσος να το συζητάτε εδώ!!!
Που να σας καούν οι ενισχυτές και να σας χαραχτούν όλα τα CD...

Κακίες λέω, αλλά περίμενα χρόνια μία συναυλία σαν αυτή και εγώ δούλευα...
Και ο αδερφός μου ήταν εκεί από τις 12 το μεσημέρι...

Καλές γιορτές να έχετε και ο Θεός μόνο το καλό...
Και να βάλει το χέρι του, την επόμενη φορά που θα έρθουν να είμαστε όλοι εκεί...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2007, 11:45:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε crucifire, μιας που είπες για Vikings, εχθές έβλεπα το videoclip "Elegy" των Leaves' Eyes!

Καλά, δεν ξέρεις τους Macbeth?
Άρχισε γρήγορα να τους ψάχνεις...
Ξεκίνα από το τραγούδι Romanzo nero, είναι από τα καλύτερα τους.

Για περισσότερες πληροφορίες, κοίτα εδώ καθώς κι εδώ.

Αγαπητέ OANNHSEA, δεν το ήξερα ότι ακούς Metal, Gothic κτλ...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2007, 12:27:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Που να σας καούν οι ενισχυτές και να σας χαραχτούν όλα τα CD...

δεν πιστεύω, αδερφέ, να είσαι γεννημένος σάββατο! γιατί ο ενισχυτής της κιθάρας μου έχει κάψει δύο ασφάλειες μέσα στο μήνα!!!

φίλε μου, όπως είπα, μη ζηλεύεις. η ταλαιπωρεία ήταν, ως συνήθως, τόση πολλή που δεν ξέρω αν άξιζαν τα 50 ευρά μας! έχουμε και rockwave μπροστά μας άλλωστε!

quote:
το videoclip "Elegy" των Leaves' Eyes!

ΕΧΕΙ ΒΙΚΙΝΓΚΣ ;!;!;!

quote:
Καλά, δεν ξέρεις τους Macbeth?

καλά, δεν ξέρεις τους [παγκοσμίως άγνωστο μέταλ συγκρότημα];!

καλά, ξεκινάω έρευνα!

quote:
Αγαπητέ OANNHSEA, δεν το ήξερα ότι ακούς Metal, Gothic κτλ...

πλάκα-πλάκα, ούτε κι εγώ! μπράβω αδερφέ!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2007, 16:45:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλά, βρε παιδί μου!
Δεν είπαμε ότι είναι και το πιο γνωστό συγκρότημα αλλά δεν είναι κι άγνωστοι!
Αμέσως να βγάλεις αντίδραση κι εσύ!

Σχετικά με το videoclip που σου πρότεινα, δείχνει κυρίως τη Liv Kristine αλλά έχει και στοιχεία Vikings κτλ.
Αν θες ψάξτο.



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2007, 17:08:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Δεν είπαμε ότι είναι και το πιο γνωστό συγκρότημα αλλά δεν είναι κι άγνωστοι!
Αμέσως να βγάλεις αντίδραση κι εσύ!

το ξέρω μωρέ, πλάκα έκανα! κάπου τους έχω ακούσει πλάκα πλάκα. ξεκινάω έρευνα.

by the way:

quote:
Σχετικά με το videoclip που σου πρότεινα, δείχνει κυρίως τη Liv Kristine αλλά έχει και στοιχεία Vikings κτλ.

rule-αρε φίλε μου! δεν ξέρω τι ήταν καλύτερο, το drakkar, ή η liv; ή ο συνδυασμός των δύο;!

εντάξη, το τραγούδι δε με έστειλε, αλλά τα άλλα δύο στοιχεία... wow!!! thanks brother!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2007, 20:50:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Dying_Incubus,
Εγώ και ο αδερφός μου έχουμε μία αρκετά μεγάλη συλλογή κυρίως Epic και Power Metal. Το Gothic, Black και Evil είναι δικά του CD...

crucifire,
Σάββατο, 9 η ώρα το πρωί δικέ μου...

Όμως το Σάββατο και την Κυριακή έρχονται οι Therion στο Gagarin...
Θα είμαι όμως εκεί;
Φτου, φτου μην τύχει πάλι κάτι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/04/2007, 21:15:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Έλα, βρε OANNHSEA!
Δε μας ερχόσουν κατά δω νωρίτερα λοιπόν?

Εγώ από Epic, Black, Power δεν ακούω και πολλά αλλά κατά καιρούς τα τιμάω!
Από Gothic τι ακούσματα σε ελκύουν περισσότερο?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2007, 02:21:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Finntroll - Ur Jordens Djup

Τα Φιλανδικά Troll επέστρεψαν μετά από δύο χρόνια με το 4ο άλμπουμ της καριέρας τους και με καινούργιο τραγουδιστή. Ο τίτλος Ur Jordens Djup σημαίνει "Από τα βάθη της Γης" και ο ήχος του άλμπουμ είναι πιο βαρύς και black σε σχέση με τα προηγούμενα τους, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι τα folk στοιχεία έχουν μειωθεί.

Το άλμπουμ ξεκινάει με το ορχηστρικό Gryning (Αυγή) και μετά ξεσπά η καταιγίδα του Sang (Τραγούδι). Τι;;;; Δεν ακούω καμιά πόλκα εδώ παρά μόνο βαριές power chords που θυμίζουν Amon Amarth. WTF? Κι όμως οι Finntroll δεν άλλαξαν ήχο.

Η πόλκα έρχεται με το επόμενο Korpens Saga (Η saga του Κορακιού) και εκεί είναι που τα πόδια σου θέλουν να χορέψουν στον τρελό ρυθμό του ακορντεόν. Black Metal Polka Yeaaahhh......Για όσους δεν γνωρίζουν τους Finntroll να πω πως ο χαρακτηριστικός ήχος του συγκροτήματος βασίζεται στον συνδυασμό Φιλανδικής πόλκας με στοιχεία black metal.

Αν και Φιλανδοί, οι Finntroll συνεχίζουν να τραγουδούν στα σουηδικά γιατί ακούγονται πιο "κακά"!!!

Το Ur Djupet (Μέσα από τα βάθη) ξεκινάει με ακουστική κιθάρα και καταλήγει σε black metal ύμνο γεμάτο κακία ενώ τα πλήκτρα παίζουν την κύριο επικό θέμα του τραγουδιού.

Το Ormhäxan (Η μάγισσα του Ερπετού) είναι ένα black metal αριστούργημα, από αυτά που δύσκολα γράφονται στις μέρες μας. To Slagbröder (Αδερφοί του Πολέμου)έχει καθαρά φωνητικά στην μέση, και κάτι τρομερά πλήκτρα με περίεργες ρυθμικές ακολουθίες στην εισαγωγή του κομματιού.

To En Mäktig Här (Μια Πανίσχυρη Ορδή) με κλασική πόλκα εισαγωγή είναι από τα τραδούδια που σε κάνουν να κλαίς και να λες...γαμώτο γιατί να μην μπορώ να γράψω και εγώ ένα τέτοιο ύμνο;

Λοιπόν πήρατε μια ιδέα. Περισσότερο black, λιγότερο πόλκα, καταπληκτικό, θαυμάσιο, αριστουργηματικό, οι Finntroll δεν έχουν σταματήσει να εντυπωσιάζουν!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2007, 02:31:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Αδέλφια μου ελπίζω να μην σκάσατε από το πολύ αρνί.....

crucifire το βίντεοκλιπ των leaves' eyes έχει Vikings κάργα....οι Vikings όμως από την οπτική γωνία των κοριτσιών που έμειναν πίσω να περιμένουν τους θαλασοπόρους, αυτό είναι και το θέμα του δίσκου. Κάτι σαν τις γυναίκες του 40, να πούμε.

Για τον OANNHSEA το ήξερα μιας και το είχε αναφέρει στο τόπικ πουείχα ανοίξει. Άντε βρε παληκάρι να σε βλέπουμε πιο συχνά εδώ!

Dying Incubus, οι Macbeth όντως πολύ καλοί!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2007, 11:03:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Ομολογώ πάντως πως το album έχει πολύ καλό εξώφυλλο!

Ίσως το ψάξω κάποια στιγμή ή ίσως ψάξω πρώτα τις προηγούμενες δουλειές τους μιας κι έχουν folk στοιχεία.

Όσο για το αρνί, με μέτρο για να μην έχουμε βαρυστομαχιές!

Υ.Γ. Ψάξτε και το videoclip "Feint" των Epica...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2007, 13:02:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Σάββατο, 9 η ώρα το πρωί δικέ μου...

το φαντάστηκα, ώ μισαρέ Ωάννη ανένδοτε, εκ θαλάσσης αναδυόμενε! [από κει δε βγαίνει το νικ σου;!]

αλλά δεν έπρεπε να δώσεις τέοια πληροφορία! τώρα ο μέγας μύστης D_I θα σου κάνει βουντού και θα σε καταρστεί, κλέβοντάς σου όλα τα cd!

quote:
οι Vikings όμως από την οπτική γωνία των κοριτσιών που έμειναν πίσω να περιμένουν τους θαλασοπόρους, αυτό είναι και το θέμα του δίσκου.

τώρα με χάλασες! αν πάω εγώ στη μάχη, που ξέρω τι κάνει η άλλη πίσω; μπορεί να με ατιμάσει! και κλά, αν γυρίσω ζωντανός, θα το μάθω και θα τη σφάξω, αλλά από τη βαλχάλα τι θα κάνω; θα πω στον αδικοχαμένο μπαλντρ να παρακαλέσει τον αδερφό του θορ να της ρίξει αστροπελέκι; πολύ μυθολογία διαβάζω μάλλον...
γάμησε η παρουσίαση των finntroll! δε θα μπορούσα να την έχω κάνει καλύτερα! πόλκα! ή καλύτερα, humpa! [αν δεν κάνω λάθος]

quote:
Όσο για το αρνί, με μέτρο για να μην έχουμε βαρυστομαχιές!

καλά, ρε παιδιά, πως μπορείτε και τρώτε ένα τόσο βρωμερό κρέας; για να μην αναφέρω τη μαγειρίτσα που και βρωμάει, και σα μύξα είναι!

quote:
Ψάξτε και το videoclip "Feint" των Epica...

καλά, ρε πούστη, αυτά ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ! το feint άκουγα την ώρα που διάβασα την πρότασή σου. και ανοίγω το video klip κατ'ευθείαν, χωρίς να έχω συνειδητοποιήσει ότι παίζει μουσική [ουσιαστικά, από συνήθεια, δεν την πρόσεχα καν!], και νομίζω ότι δεν ακούω τιποτα, αφού έπαιζε το ίδιο πράγμα δύο φορές!

γκρρρρρρρρρρρρ

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2007, 16:53:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
τώρα με χάλασες! αν πάω εγώ στη μάχη, που ξέρω τι κάνει η άλλη πίσω;

Και αυτή που ξέρει τι κάνεις εσύ μετά την μάχη; χεχε!

quote:
καλά, ρε παιδιά, πως μπορείτε και τρώτε ένα τόσο βρωμερό κρέας; για να μην αναφέρω τη μαγειρίτσα που και βρωμάει, και σα μύξα είναι!

Μαγειρίτσα δεν έχω φάει ποτέ στην ζωή μου, με αηδίαζε πάντα...

quote:
ή καλύτερα, humpa! [αν δεν κάνω λάθος]

Απόλυτα σωστός. Και μάλλον αυτό έπρεπε να γράψω αντί για πόλκα γιατί η humppa μοιάζει με πόλκα αλλά στην ουσία είναι κάτι άλλο.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2007, 18:33:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Τί βλέπουν τα μεγάλα μου μάτια!!!! Ερχονται οι AMON AMARTH!!!!

Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι δεν έχει γραφτεί ακόμα στην επίσημη ιστοσελίδα τους.

10 αναρρωτικές θα χτυπήσω αλλά δεν τους χάνω με τίποτα.

Παρεπιπτόντως το video clip "Cry of the Black Birds", είναι Θεϊκό.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2007, 21:44:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Και αυτή που ξέρει τι κάνεις εσύ μετά την μάχη;

εγώ είμαι άντρας! ό,τι θέλω κάνω! δε φτάνει που ρισκάρω το τομάρι μου για 'κείνη!

quote:
Μαγειρίτσα δεν έχω φάει ποτέ στην ζωή μου, με αηδίαζε πάντα...

κι εμένα. ειδικά από τότε [πάλι ιστορίες ο cruci], την πρώτη φορά που πήγα να δοκιμάσω, έβλεπα μια ταινία, με ένα τύπο που σε μία φάση έβαλε την οδοντογλυφίδα που έιχε αρχικά στο στόμα, στη μύτη του... και μετά ξανά στο στόμα, από την ανάποδη μεριά [με το μυξόνι]! πορωθήκατε;!

quote:
Απόλυτα σωστός. Και μάλλον αυτό έπρεπε να γράψω αντί για πόλκα γιατί η humppa μοιάζει με πόλκα αλλά στην ουσία είναι κάτι άλλο.

σε συγχωρώ. δεν μπορείτε όλοι να είστε παντογνώστες, σαν εμένα!

Α! η gretel!

quote:
Τί βλέπουν τα μεγάλα μου μάτια!!!! Ερχονται οι AMON AMARTH!!!!

μόνο για πάρτη σου! για τα μεγάλα σου μάτια!

quote:
Το μόνο που με ανησυχεί είναι ότι δεν έχει γραφτεί ακόμα στην επίσημη ιστοσελίδα τους.

ναι, κι εμένα...

quote:
10 αναρρωτικές θα χτυπήσω αλλά δεν τους χάνω με τίποτα.

τους therion θα τους χάσεις; δεν πιστεύω!

quote:
Παρεπιπτόντως το video clip "Cry of the Black Birds", είναι Θεϊκό.

ε, ξέρω τι προτείνω! όχι σαν κάποιους-κάποιους που προτείνουν black και gothic και άλλα σατανικά! [μιας και οι amon έχουν αγγελικές μορφές και μελωδίες!]

θα μας κάνεις τώρα την τιμή να συμπληρώσεις επιτέλους την κάλυψη της συναυλίας της μεγαλοτετάρτης;!

σόρρυ για τις πολλές φατσούλες, δε θα ξαναγίνει

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/04/2007, 22:25:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
καλά, ρε πούστη, αυτά ΔΕ ΓΙΝΟΝΤΑΙ! το feint άκουγα την ώρα που διάβασα την πρότασή σου. και ανοίγω το video klip κατ'ευθείαν, χωρίς να έχω συνειδητοποιήσει ότι παίζει μουσική [ουσιαστικά, από συνήθεια, δεν την πρόσεχα καν!], και νομίζω ότι δεν ακούω τιποτα, αφού έπαιζε το ίδιο πράγμα δύο φορές!

Φαίνεται πως το topic αυτό προκαλεί κάποιου είδους τηλεπάθεια...

Τώρα για τη μαγειρίτσα, τι να σας πω!
Εμένα ούτε με τρελαίνει ούτε με απωθεί.
Τουτέστιν, αν την βρω μπροστά μου θα την φάω, αν δεν την βρω δεν θα σκάσω κιόλας!

quote:
κι εμένα. ειδικά από τότε [πάλι ιστορίες ο cruci], την πρώτη φορά που πήγα να δοκιμάσω, έβλεπα μια ταινία, με ένα τύπο που σε μία φάση έβαλε την οδοντογλυφίδα που έιχε αρχικά στο στόμα, στη μύτη του... και μετά ξανά στο στόμα, από την ανάποδη μεριά [με το μυξόνι]! πορωθήκατε;!

Ναι, οκ!
Ενδεικτικά, να σου πω ότι όταν έβλεπα τον Hannibal στη σκηνή με τα εντόσθια έτρωγα σουβλάκια.
Σε μια άλλη ταινία που ένας πετσόκοβε έναν τύπο, έτρωγα μακαρόνια με κιμά.
Αλλά τέτοια κολλήματα δεν έχω!

Ποιός από εδώ λέει να πάει Therion?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy