ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/03/2007, 19:38:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Χε χε αν δεις ξανθιά με μπλούζα ensiferum ή cannibal corpse

quote:
Τελικά κατάφερα και βρήκα albums τόσο από Penitent όσο κι από Arcane Art.

A χα...οι Petinent τι λένε;

quote:
Έχει κανείς σας υπόψιν τους Aphrael?

Νομίζω πως παίζουν μουσική κάπως σαν τους Arcana και τους Puissance των οποίων το τελευταίο Grace of God μου άρεσε πάρα πολύ!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2007, 07:49:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
έεετσι! εν τω μεταξύ η underground είναι μάλλον το μοναδικό μέρος στην αθήνα που μπορείς πρωί πρωί να ακούσεις cannibal corpse και να φαντάζει απόλυτα φυσιολογικό.

Εν τω μεταξύ έχω να πάω πάρα πολύ καιρό πρωί στην Underground...

Φίλε μου A. Kircher, το συγκρότημα λέγεται Penitent βρε, όχι Petinent!
Στο λέω επειδή την πάτησα κι έψαχνα, έψαχνα κι αποτέλεσμα 0!

Είναι καλοί πάντως, σε όποιον αρέσει το dark ethereal (δικός μου όρος ) ας τους ψάξει.
Εν τω μεταξύ, είναι και χρόνια στον χώρο.
Τουλάχιστον από το 1996 αλλά δεν είναι ιδιαίτερα γνωστοί...

Τους Aphrael τους ανακάλυψα τυχαία, ψάχνοντας για τους Penitent.
Βρήκα ένα album που περιείχε διάφορα τραγούδια από κάποια συγκροτήματα (Penitent, Puissance, Aphrael, Arcana) κι από αυτούς είχε 2.
Απλά καταπληκτικά!!!
Έλα όμως που δε μπορώ να βρω πουθενά κάποια δουλειά τους!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2007, 15:21:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Χε χε αν δεις ξανθιά με μπλούζα ensiferum ή cannibal corpse

c'est moi


αν δω ξανθιά με μπλούζα ensiferum ή cannibal corpse θα χρειαστώ υπογλώσσια, ηρεμιστικά και ότι άλλο υπάρχει εύκαιρο, οπότε θα μείνω μέσα την κυριακή! ή θα φορέσεις άλλη μπλούζα, πιο διακριτική, χεχε!

πέρα απ'την πλάκα, λέω να πάρω τον φίλο σου τον τρογλοδύτη [μετάφραση: νταβέλης] να δει λίγο κόσμο, οπότε παίζει να σε πετύχουμε.

quote:
Εν τω μεταξύ έχω να πάω πάρα πολύ καιρό πρωί στην Underground...

κακός! μαζεύει... ωραίο κόσμο, y'know what i mean? if not, κοίτα από πάνω! [καλά, οι παρούσε εξαιρούνται για λόγους ευγενείας και μόνο!] είναι το ιδανικό μέρος για να εξασκήσεις το πανάρχαιο ελληνικό σπορ!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2007, 15:53:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
crucifire τί θάπρεπε δηλ. να βάλω? Αντε καλά θα βάλω τη ΡΑΜΜΣΤΑΙΝ.

Θα πάει κανείς manowar epica tiamat?


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2007, 19:48:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
crucifire τί θάπρεπε δηλ. να βάλω? Αντε καλά θα βάλω τη ΡΑΜΜΣΤΑΙΝ.

πωπω, απ' το καλό στο καλύτερο με πας! γιατί δε γίνεται τα κορίτσια της ηλικίας μου να σκέφτονται σαν κι εσένα;! δεν είπα τίποτα για την ηλικία σου μη βρίζεις!

quote:
Θα πάει κανείς manowar epica tiamat?

χαχα! το άλλο με τον τοτό αστροναύτη το έμαθες; ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ ΓΙΑ ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ!!! άντε πήγαινε πίσω τα εισητήρια να παίρνεις αποζημιώσεις, κι ΑΝ αυτές είναι 50 κι όχι λιγότερα... γκαντεμιάάάάάάά!!!!!!!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2007, 20:47:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Πού το έμαθες καλέ μου ότι ακυρώθηκε, πριν μια ώρα μιλησα με την εταιρία που το διοργανώνει για λεπτομέρειες μετακίνησης, και δεν μου είπαν τίποτα.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 29/03/2007, 21:29:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
http://www.marchmetalday.gr/


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2007, 05:41:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
χαχα! το άλλο με τον τοτό αστροναύτη το έμαθες; ΑΚΥΡΩΘΗΚΕ ΓΙΑ ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ!!! άντε πήγαινε πίσω τα εισητήρια να παίρνεις αποζημιώσεις, κι ΑΝ αυτές είναι 50 κι όχι λιγότερα... γκαντεμιάάάάάάά!!!!!!!

WTF??? Ελπίζω να μην είναι αλήθεια......

quote:
Φίλε μου A. Kircher, το συγκρότημα λέγεται Penitent βρε, όχι Petinent!

μπόινγκ!

quote:
Είναι καλοί πάντως, σε όποιον αρέσει το dark ethereal (δικός μου όρος ) ας τους ψάξει.

Dark ethereal!!! Καλό!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2007, 08:04:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
κακός! μαζεύει... ωραίο κόσμο, y'know what i mean? if not, κοίτα από πάνω! [καλά, οι παρούσε εξαιρούνται για λόγους ευγενείας και μόνο!] είναι το ιδανικό μέρος για να εξασκήσεις το πανάρχαιο ελληνικό σπορ!

Φίλε, αν αρχίσω να το κάνω αυτό θα μείνω άνεργος...

quote:
Dark ethereal!!! Καλό!!!

Ε, δεν ξέρω πως αλλιώς να το χαρακτηρίσω!
Αν και τώρα που το σκέφτομαι ούτε αυτό ταιριάζει...
Οπότε δεν δίνω κανένα χαρακτηρισμό απολύτως και προτείνω απλά να τους ακούσετε!
Χεχε!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2007, 12:06:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Η συναυλία θα γίνει κανονικά την Μ. Τετάρτη στο γηπεδο ξιφασκίας στο Ελληνικό.

Τραμ από σύνταγμα για γλυφάδα στάση 2η Αγιος Κοσμάς, για όποιον θέλει να πάει. Οι πόρτες ανοίγουν 12.30 το μεσημέρι



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 30/03/2007, 15:54:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
να σου πω, μπορεί να έκανα λάθος για tiamat και epica, αλλά οι rhapsody και οι manowar ΔΕΝ θα παίξουν. το γράφει στις σελίδες τους... σόρρυ!

τώρα αν μπορείς να επικοινωνήσεις με την εταιρία να σου πει, θα μας κάνεις μεγάλη χάρη!

φιλιά

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2007, 13:13:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Στο γήπεδο ξιφασκίας, ναι.
Μόνο που δεν θυμάμαι αν αυτό είναι στο πρώην Δυτικό ή στο Ανατολικό Αεροδρόμιο του Ελληνικού.
Έχει κανείς σας υπόψιν του?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2007, 13:41:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
τελικά:

We are pleased to announce that all technical difficulties prohibiting the show in Athens have been solved.

MANOWAR, RHAPSODY OF FIRE and HOLYHELL will perform as scheduled on Tuesday,
April 4th at the Hellenikon Fencing Olympic Complex.

από τα σάιτ των rhapsody και manowar. τι μαλάκες! τώρα πρέπει να πάω να πάρω εισητήριο, και το χειρότερο, δεν έχω με ποιόν να πάω, αφού ο φίλος μου που θα με ακολουθούσε, την έκανε για αυστρία μόλις ακυρώθηκε!

γαμώ την οργάνωσή τους γαμώ...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 31/03/2007, 13:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
γαμώώώώώώώώώώώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

α, μπάι δε γουέι, ξεύρει κανείς αν οι δύο σκηνές θα είναι ταυτόχρονα, ή ξεχωριστά; γιατί αν είναι ταυτόχρονα, θα χάσω ή τους έπικα ή τους ράψοντι, κι αν είναι ξεχωριστά, θα πει κάθε μπάντα 5 τραγούδια το πολύ...

ΤΙ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΕΕΕΕΕΕΣ !!!!!!!!!!

σόρρυ αλλά έχω τρελαθεί τώρα....

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 01/04/2007, 23:56:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
μπήκα να προτείνω ένα cd, και έιδα ησυχία.

κι μου ήρθε κατ'ευθείαν στο μυαλό η εικόνα των υπολοίπων εδώ μέσα να συνεδριάζουν μυστικά, για κάτι....

θα φάω ban???

τι μου κρύβετε; πείτε μου την αλήθεια!!!!!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2007, 07:53:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
κι μου ήρθε κατ'ευθείαν στο μυαλό η εικόνα των υπολοίπων εδώ μέσα να συνεδριάζουν μυστικά, για κάτι....

Όντως!
Και μας διέκοψες!

Λέγαμε μάλιστα ότι θα πέσει όντως ban εκτός κι αν προτείνεις το cd που ήθελες...
Χεχε!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2007, 12:41:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
λυπάμε φίλε μου, αλλά είμαι άσσος στη δημιουργία κλώνων, που περνάνε απαρατήρητοι! [βρες αν μπορείς τους 2 κλώνους μου! κερδίζεις αρκουδάκι!]

και πάμε στο cd:

elvenking - heathenreel

folk-power με καθαρά [αλλά τελικά αφόρητα φωνητικά]
ίσως σε κάποιους να αρέσουν, αλλά αν και με ενθουσίασαν στην αρχή, τελικά δεν ακούγονται για πάνω από 10 λεπτά...
ρίξτε τους μια αυτιά να μου πείτε αν είναι η ιδέα μου...

εσύ καλύτερα όχι D_I . θα μισήσεις το μέταλ!

λοιπόν, τελικά ποιοί θα έιναι στο mmd? εκτός απ' την gretel...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/04/2007, 20:00:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
ΚΙ ΟΜΩΣ!
κι όμως, βρήκα κάτι καλό!
heidevolk! [τι στο διάολο σημαίνει χάιντεφολκ;]

είναι από την... Gelderland [που στο διάολο είναι η Gelderland;]

7μελές συγκρότημα, φολκ-μέταλ.

καθαρά [αν και λίγο περίεργα] φωνητικά [ε, ρε, μανία με τα φωνητικά]

συγκεκριμένα άκουσα το Wodan Heerst, το νέο τους single και μπορώ να πω πως εντυπωσιάστικα! είναι και λίγο θεατρικό [στο κομμάτι Het Bier Zal Weer Vloeien ακούς κάτι χέι-γιο λες και τραβάνε κουπί στο ντρακαρ! εν τω μεταξύ, αυτό το κομμάτι υπήρχε και στον προηγούμενο δίσκο τους]
και στα live τους βγαίνουν με πλήρη βικινγκ πολεμική περιβολή, σπαθιά, σημαίες κλπ.

θα ακούσω και τα υπόλοιπά τους και αν αξίζουν θα σας πω. πάντως στο ανωτέρω ρίξτε μια αυτιά!

μποτείτε να τους τσεκάρετε στο www.heidevolk.com [πολύ γελοίες φάτσες!]

αλλά το μόνο που μου τη σπάει [όχι που δε θα μου την έσπαγε κάτι] είναι που αναφέρονται στους θεούς με τα γερμανικά ονόματα [π.χ. wodan, donar αντί odin και thor]

τέσ'πα... λεπτομέριες!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2007, 01:56:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
και πάμε στο cd:

elvenking - heathenreel


Κάπου τό χω αυτό να κοιτάξω να το ξαναβρώ....

quote:
είναι από την... Gelderland [που στο διάολο είναι η Gelderland;]

Ολλανδία;

quote:
heidevolk! [τι στο διάολο σημαίνει χάιντεφολκ;]

Οι heidenvolk είναι αρκετά καλοί όντως! Το όνομα σημαίνει οι άνθρωποι (volk) του Heathen (heiden) που είναι ο όρος για τον προ-χριστιανικό παγανισμό της Βόρειας Ευρώπης. To Heathen είναι ένα μεγάλο κίνημα στην Ευρώπη με ιδέες που έχουν να κάνουν με την επιστροφή σε ένα αγνό τρόπο ζωής κοντά στην φύση και στις αρχές του παγανισμού.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/04/2007, 07:52:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
λυπάμε φίλε μου, αλλά είμαι άσσος στη δημιουργία κλώνων, που περνάνε απαρατήρητοι! [βρες αν μπορείς τους 2 κλώνους μου! κερδίζεις αρκουδάκι!]

Χμμμ!
Είσαι σίγουρος ότι θες να τους βρω?

Από Elvenking έχω κάποια ακούσματα αλλά δε μου άρεσαν τόσο ώστε να ασχοληθώ περαιτέρω.
Όσο για το MMD, εκείνη τη μέρα κι εκείνη την ώρα θα δουλεύω και μάλιστα θα βρίσκομαι στην πολύ κοντινή σου περιφέρεια...

Τους Heidenvolk τους έχω ακούσει μόνο σαν όνομα.
Θα προσπαθήσω να τους ψάξω.

quote:
To Heathen είναι ένα μεγάλο κίνημα στην Ευρώπη με ιδέες που έχουν να κάνουν με την επιστροφή σε ένα αγνό τρόπο ζωής κοντά στην φύση και στις αρχές του παγανισμού.

Είσαι θηρίο τελικά!

Τελευταία μου έχει κολλήσει κι ακούω συνέχεια Mortal Love.
Νομίζω τους είχα παρουσιάσει παλιότερα, θυμάται κανείς κάτι ώστε να μην τους παρουσιάσω άδικα?

Όπως και να 'χει, ψάξτε τους!!!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2007, 01:46:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Νομίζω τους είχα παρουσιάσει παλιότερα, θυμάται κανείς κάτι ώστε να μην τους παρουσιάσω άδικα?

Εγώ πάντως τους ακούω για πρώτη φορά οπότε μια παρουσίαση δεν θα ήταν άσχημη. Άντε και εγώ λέω να παρουσιάσω τους Sear Bliss black metal από Ουγγαρία!

Τώρα γιατί σε κανά χρόνο θα γίνουν τόσο γνωστοί που θα τους μάθουν και οι κότες...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2007, 03:11:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Μήπως έχει ακούσει κανείς μια ροκ όπερα με τίτλο Nostradamus ενός βουλγάρου Nikolo Kotzev;

Singers/Cast

* Joe Lynn Turner - Nostradamus
* Alannah Myles - Anne Gemelle
* Sass Jordan - Queen Catherine of France
* Glenn Hughes - King Henri II of France
* Göran Edman - Soldier/Ghost
* Jørn Lande - Inquisitor
* Doogie White - Storyteller



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2007, 05:39:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Ur Jordens Djup....κι ο crucifire δεν είπε τίποτα...χμ.......

Για το νέο άλμπουμ των finntroll λέω που κυκλοφόρησε πριν από λίγες μέρες....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2007, 07:47:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου, θα τους παρουσιάσω είτε σήμερα κάποια στιγμή είτε αύριο.
Θα σου αρέσουν πάντως, αν κρίνω κι από την θετική σου αντίδραση σε παρόμοια ακούσματα!

Επειδή πάντως έχουν γίνει αρκετές παρουσιάσεις συγκροτημάτων με αποτέλεσμα να έχουμε κι έναν ικανοποιητικό όγκο πληροφοριών αλλά και μερικές φορές να μην θυμόμαστε - τουλάχιστον εγώ δεν θυμάμαι πάντα - τι έχουμε παρουσιάσει, σκέφτομαι μια λύση όταν κλείνει το θέμα.
Μπορούμε στην τελευταία σελίδα του θέματος να έχουμε μια λίστα με τα συγκροτήματα που έχουν παρουσιαστεί σε clickable μορφή ώστε, πατώντας πάνω στον τίτλο, να πηγαίνουμε στο μήνυμα όπου παρουσιάστηκε το κάθε συγκρότημα.
Πως σας ακούγεται αυτό?

quote:
Τώρα γιατί σε κανά χρόνο θα γίνουν τόσο γνωστοί που θα τους μάθουν και οι κότες...

Χμμμ!
Μου φαίνεται ότι κάτι ξέρεις εσύ...



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/04/2007, 12:40:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Ur Jordens Djup....κι ο crucifire δεν είπε τίποτα...χμ.......

γιατί έχω την εντύπωση ότι το έχω σχολιάσει πριν κανά μήνα;
αν μπορεί ο D_I ας ρίξει μια ματιά! αν δεν έχω πει τπτ, παράληψή μου. αλλά είσαι ελεύθερος να σχολιάσεις κι εσύ! σου επιτρέπω! πάντως το άλμπουμ γενικά ήταν πολύ καλό!


quote:
Είσαι σίγουρος ότι θες να τους βρω?

σε προκαλώ !!!!!!!!!!!

σήμερα είναι Η ΜΕΡΑ λοιπόν παιδιά! D_I σε λυπάμε ρε γαμώτο. δεν μπορείς να την κάνεις σκαστός για λίγη ώρα; θα μου πεις 50 e είναι αυτά... γκαντεμιά γιατί έχει καλή γκόθικ σκηνή...

δηλαδή μόνο εγώ και η gretel θα είμαστε εκει; άντε gretel, καλή μας διασκέδαση!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2007, 04:42:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Επειδή πάντως έχουν γίνει αρκετές παρουσιάσεις συγκροτημάτων με αποτέλεσμα να έχουμε κι έναν ικανοποιητικό όγκο πληροφοριών αλλά και μερικές φορές να μην θυμόμαστε - τουλάχιστον εγώ δεν θυμάμαι πάντα - τι έχουμε παρουσιάσει, σκέφτομαι μια λύση όταν κλείνει το θέμα.
Μπορούμε στην τελευταία σελίδα του θέματος να έχουμε μια λίστα με τα συγκροτήματα που έχουν παρουσιαστεί σε clickable μορφή ώστε, πατώντας πάνω στον τίτλο, να πηγαίνουμε στο μήνυμα όπου παρουσιάστηκε το κάθε συγκρότημα.
Πως σας ακούγεται αυτό?

Πολύ καλή ιδέα!!!

Ελπίζω μόλις κλείσει αυτό το θέμα να ανοίξει και το τρίτο μέρος....

quote:
αν μπορεί ο D_I ας ρίξει μια ματιά! αν δεν έχω πει τπτ, παράληψή μου. αλλά είσαι ελεύθερος να σχολιάσεις κι εσύ! σου επιτρέπω!

Δεν θυμάμε τίποτα. Πάντως μόλις το ακούσω θα γράψω....

quote:
σήμερα είναι Η ΜΕΡΑ λοιπόν παιδιά! D_I σε λυπάμε ρε γαμώτο. δεν μπορείς να την κάνεις σκαστός για λίγη ώρα; θα μου πεις 50 e είναι αυτά... γκαντεμιά γιατί έχει καλή γκόθικ σκηνή...

Άντε και περιμένουμε εντυπώσεις


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2007, 11:49:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
γιατί έχω την εντύπωση ότι το έχω σχολιάσει πριν κανά μήνα;
αν μπορεί ο D_I ας ρίξει μια ματιά!

Μπορείς να γυρίσεις πίσω μερικές σελίδες ώστε να βρεις κι εσύ που το σχολίασες.
Θα ψάξω κι εγώ πάντως όταν μπορέσω.

Δυστυχώς δε μπορούσα να φύγω νωρίτερα από την δουλειά μου δεν απέχει πολύ από εκεί και θα ήμουν σύντομα στην συναυλία αν έφευγα νωρίτερα από την δουλειά μου...
Αν ήταν σήμερα που έχω άδεια, θα ήταν διαφορετικά.
Πως ήταν η συναυλία?
Θέλουμε εντυπώσεις!

quote:
σε προκαλώ !!!!!!!!!!!

Δεν στο συνιστώ...

Φίλε μου A. Kircher, φυσικά και μπορούμε να ανοίξουμε και τρίτο μέρος!
Όπως βλέπεις κι εσύ, το τιμούμε ιδιαιτέρως το θέμα!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2007, 12:00:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Οι Mortal Love είναι ένα gothic metal συγκρότημα από τη Νορβηγία κι είναι ενεργό από το 2001.
Το κύριο θέμα των τραγουδιών τους είναι η αγάπη, κάτι που ενισχύεται πολύ ωραία από την soprano φωνή της Catherine Nyland.
Αν μάλιστα κάποιος βάλει στην σειρά τους τίτλους από τα 3 albums που έχουν βγάλει έως τώρα θα δει ότι πρόκειται για μια τριλογία αφιερωμένη στην αγάπη...

Απαρτίζεται από 5 μέλη (παλιότερα 6) κι η προσωπική μου άποψη είναι πως πρόκειται για ένα πάρα πολύ καλό συγκρότημα το οποίο μπορεί να καταφέρει αρκετά πράγματα στον χώρο.

Η δισκογραφία τους είναι η εξής:

  • All the beauty (2002)
  • I have lost (2005)
  • Foerever will be gone (2006)

Θα σας συνέστηνα να τους ψάξετε το συντομότερο δυνατόν πάντως!


Περισσότερες πληροφορίες μπορείτε να βρείτε εδώ:

http://www.mortallove.com


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2007, 17:19:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Δεν στο συνιστώ...

in the words of Samuel Jackson: I dare ya, I double-dare ya ma'****ah!!!

..βγάλε το mother****er όμως!!!

καλά, δεν έχω κλώνους, αλλά αν είχα, ειμαι περίεργος να δω αν θα τους έβρισκες. δηλαδή θα ήθελα να δω τι είχα παραλείψει να προσέξω [IP και λοιπά...]!!!

quote:
Μπορείς να γυρίσεις πίσω μερικές σελίδες ώστε να βρεις κι εσύ που το σχολίασες.

βαριέμαι! άλλωστε εσύ μπορείς να το κάνεις πιο εύκολα! αλλά, άντε, επειδή είσαι εσύ!

quote:
Επειδή πάντως έχουν γίνει αρκετές παρουσιάσεις συγκροτημάτων με αποτέλεσμα να έχουμε κι έναν ικανοποιητικό όγκο πληροφοριών αλλά και μερικές φορές να μην θυμόμαστε - τουλάχιστον εγώ δεν θυμάμαι πάντα - τι έχουμε παρουσιάσει, σκέφτομαι μια λύση όταν κλείνει το θέμα.
Μπορούμε στην τελευταία σελίδα του θέματος να έχουμε μια λίστα με τα συγκροτήματα που έχουν παρουσιαστεί σε clickable μορφή ώστε, πατώντας πάνω στον τίτλο, να πηγαίνουμε στο μήνυμα όπου παρουσιάστηκε το κάθε συγκρότημα.
Πως σας ακούγεται αυτό?

το καλύτερο! κάθεσε να το κάνεις όμως; εγώ θα... βαριόμουν! μακάρι να είχα την υπομονή σου!

quote:
Πως ήταν η συναυλία?
Θέλουμε εντυπώσεις!

α, θα περιμένεις να συνενοηθούμε με την gretel, για μία special report [γιατί να το κάνω μόνος μου, προφανώς... βαριέμε!] γιατί έγιναν πολλά και διάφορα!

μεζεδάκι: ο άλεξ χόλτσβαρτ [ντράμμερ των rhapsody για τους αγράμματους!] να κάνει σπασίματα πάνω στο Klendathu Drop [πολυδούρης, starship troopers o.s.t.] !!!!!!!! αν ενθυμούμε καλώς...

quote:
Πάντως μόλις το ακούσω θα γράψω....

κι εγώ πρέπει να το ξανακούσω βασικά!!!

τα καλά τα μάθατε;! καλά μάλλον μόνο εγώ ενδιαφέρομαι αλλά:

AMON AMARTH will be playing a headlining show at Club Gagarin in Athens, Greece on May 31st.

therion θα έρθει κανείς;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/04/2007, 17:32:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
λοιπόν, όντως δεν έχω γράψει... περίεργω. παράληψή μου. και ο δίσκος είχε αρκετά φολκ στοιχεία που με εντυπωσίασαν. τέσ'πα. πάω να τον ξανακούσω κι επιστρέφω!

--κάτι άσχετο --> D_I στα πόσα μυνήματα ανεβαίνω βαθμίδα; [άπλιστος...]

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy