ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2007, 13:34:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Γενικά είμαστε άδετοι ακόμα και την Κυριακή που μας έρχεται έχουμε την πρώτη συναυλία. Πάντως άκουσε το kitchen girl, νομίζω πως θα σου αρέσει.

αυτά τα τέσσερα σου είχα πει ότι μου άρεσαν πολύ!
λοιπόν, θέλω βίντεο απ'τη συναυλία! αλλιώς θα'ρθω για παγωτό!

αλλά έχω μια απορία. εγώ ήξερα ότι bluegrass ακούνε οι βουνήσιοι, οι μπουρτζόβλαχοι [rednecks που λέτε και στο πατρίδα], η φλόριντα δεν είναι παραθαλάσσια [μάλιστα έχω την εντύπωση ότι εσύ μένεις στην Tampa bay...];;;

quote:

Hogtown Ramblers
Bluegrass / Folk / Black Metal

πόσο πιο βλάχικο μπορούσε να ακουστει;!
αν δεις ένα request με όνομα t στο myspace, ξέρεις ποιός είναι.

στα δικά μας τώρα:

quote:
το videoclip των Inkubus Sukkubus με τίτλο Church of madness.

ρηχό, άνευρο, ανέμπνευστο, ανούσιο... σόρρυ!

blind guardian θα έρθει κανείς!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2007, 13:54:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
ρηχό, άνευρο, ανέμπνευστο, ανούσιο... σόρρυ!

Γιατί μου λες εμένα "σόρρυ"?
Εγώ το γύρισα?

Εντάξει, ούτε εμένα μου άρεσε τρελά.
Αυτό που έχω να πω όμως είναι ότι το όλο ideoclip δένει απόλυτα με τον τίτλο του τραγουδιού...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2007, 17:12:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Γιατί μου λες εμένα "σόρρυ"?
Εγώ το γύρισα?


Κέφια, κέφια;

quote:
Καλό ήταν - παρόλο που ήταν κάπως αγριεμένο - symphonic black metal ήχος κι η φωνή της Cadaveria έδενε με τη μουσική και την ατμόσφαιρα.

Crucifire η σειρά σου!

quote:
Αν και το Μπλακ Μεταλ δεν το πάλευα παλιά ομολογώ ότι τον τελευταίο καιρό έχω αρχίσει και καταλαβαίνω κάτι που Παλιά -λόγω και σχετικής φανατίλας- δεν τα ΑΚΟΥΓΑ, ή κι όταν τα άκουγα δεν τα καταλάβαινα ότι τα άκουγα...!!!

Αν το δεις από την μεριά του crucifire, από πλευρά σύνθεσης και μουσικής δεξιότητας, το black metal δεν λέει τίποτα. Θυμάμαι όταν είχα ακούσει τους venom για πρώτη φορά με πιάσανε τα γέλια. Δεν είχα ακούσει χειρότερους μουσικούς στην ζωή μου! Αν το δεις ως ατμόσφαιρα, ύφος και κατάσταση μπορεί να σου δώσει πολλά. Αν και έχω αρχίσει να βαριέμαι αυτήν την "εικόνα" του κακού....Πάντως αυτό που με τραβάει στο είδος είναι το σκοτάδι. Τα άλλα τα λέει η υπογραφή της gretel.

quote:
πόσο πιο βλάχικο μπορούσε να ακουστει;!

Ακριβώς. Για μένα δεν άλλαξε τίποτα. Βλάχος στην Ελλάδα, μπορζόβλαχος στην Αμερική. Hogtown είναι το παλιό όνομα του Gainesville από ένα ρυάκι που πλένανε τα γουρούνια τους. Αμερική σου λέει ο άλλος. Μετά αλλάξανε το όνομα. Πως θα σας φαινόταν να λέτε "είμαι από το γουρουνοχώρι";

quote:
εγώ ήξερα ότι bluegrass ακούνε οι βουνήσιοι, οι μπουρτζόβλαχοι [rednecks που λέτε και στο πατρίδα], η φλόριντα δεν είναι παραθαλάσσια [μάλιστα έχω την εντύπωση ότι εσύ μένεις στην Tampa bay...];;;

Δύο ώρες με το αυτοκίνητο από το bay. H Φλόριντα είναι Νότος και από ρεντνεκάδες άλλο τίποτα.

------------------------------------------------------------------------

Κοίταγα χτες το site των Therion. Μερικά ενδιαφέροντα για να σας ανοίξει η όρεξη.

1. Θα χρησιμοποιήσουν μια νέα τεχνολογία που αυτόματα κουρδίζει τις κιθάρες σε διαφορετικά κουρδίσματα!!!!

2. Ο Johnsson έχει σταματήσει να τραγουδάει live....αυτό είναι καλό και κακό.

3. Ίσως αρχίζουν να παίξουν live και το lemuria που είναι το αγαπημένο μου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/04/2007, 21:27:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal
....ΧΑΜΕΝΟΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΩΝ WISHBONE ASH.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2007, 11:55:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:

Κέφια, κέφια;

Εχθές είχα κέφια, σήμερα πάλι χλωμό!
Έχω νεύρα με την σύνδεση μου στο Internet που όταν το θυμάται κόβεται για 3 - 4 ώρες κι έχω νεύρα επειδή σηκώθηκα πολύ απότομα επειδή κάποιοι γείτονες έκαναν τόσο θόρυβο που ξύπνησα νομίζοντας ότι γίνεται πόλεμος...

quote:
Αν και έχω αρχίσει να βαριέμαι αυτήν την "εικόνα" του κακού....Πάντως αυτό που με τραβάει στο είδος είναι το σκοτάδι.

Οτιδήποτε το "σκοτεινό" φοβίζει, φίλε μου, γιατί δε μπορούμε να το ορίσουμε σε διάφορα επίπεδα αλλά και να αντιληφθούμε όλη την σημασία του.
Μπορώ να σου πω ότι συμφωνώ απόλυτα μαζί σου για το είδος μουσικής που ελκύει εμένα...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2007, 16:45:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
εγώ πάλι τώρα έχω απίστευτα νέυρα γιατί χθες το βράδυ, η παρέα μου με παρέσυρε σε ένα απίστευτα τρέντυ πάρτυ, στη μέση του πουθενά [ανθούσα αν έχετε ακουστά...] και γύρισα 6 η ώρα σπίτι, οπότε ήταν άσκοπο να κοιμηθώ, και έτσι τώρα είμαι επί ΤΡΕΙΣ μέρες απόλυτα άυπνος.

και έχω και μια καταγγελεία να κάνω. οι πούστηδες οι τρεντάδες, επειδή μόνοι τους δεν μπορούν να γράψουν ένα αξιόλογο τραγούδι, πήραν και βάλανε beat στο "another brick... " και στο "eye of the tiger" και δε θυμάμε και σε ποιό άλλο! δημόσια εκτέλεση τώρα! στο διάολο....

quote:
Γιατί μου λες εμένα "σόρρυ"?
Εγώ το γύρισα?

για το τραγούδι μιλούσα... το κλιπ γάμαγε...

quote:
Δεν είχα ακούσει χειρότερους μουσικούς στην ζωή μου! Αν το δεις ως ατμόσφαιρα, ύφος και κατάσταση μπορεί να σου δώσει πολλά.

έτσι το δέχομαι. αλλά και πάλι, τα περισσότερα μπλακ μέταλ τραγούδια αδυνατούν να μου δημιουργήσουν το συναίσθημα που μου δημιουργεί π.χ. το... the three ships of berik! καλά, αν δεν το παίξουν απόψε τους γάμησα!

quote:
πλένανε τα γουρούνια τους

γιατί; τι νόημα έχει;

quote:
Πως θα σας φαινόταν να λέτε "είμαι από το γουρουνοχώρι";

γαμάτο! μου βγάζει μια κακίλα! an' I'm crooked like a hillibilli's smile! [αυττό από που είναι kircher?!]

quote:
Μερικά ενδιαφέροντα για να σας ανοίξει η όρεξη.

από πότε έχεις να μπεις στο σάιτ των therion... ;

quote:
Έχω νεύρα με την σύνδεση μου στο Internet που όταν το θυμάται κόβεται για 3 - 4 ώρες

εμένα πάλι αποσυνδέεται κάθε 5-6 ώρες, αλλά βέβαια επαναδυνδέεται αμέσως... αφού όμως μου έχει χαλάσει το downloading εκείνης της στιγμής...

quote:
έχω νεύρα επειδή σηκώθηκα πολύ απότομα επειδή κάποιοι γείτονες έκαναν τόσο θόρυβο που ξύπνησα νομίζοντας ότι γίνεται πόλεμος...

μάνα, έχει πόλεμο, θ' αργήσω!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2007, 16:52:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
α, επίσης, συγγνώμη για όλα αυτά τα μπινελίκια, δε θα επαναληφθεί ["δε θα ξαναεπαναληφθεί άλλη φορά" που λέει κι ένα φίλος μου].

απλά ήθελα κάπου να ξεσπάσω, και μάλλον εσείς θα με καταλάβετε καλύτερα από όλους αυτούς τους καθυστερημένους που βρίσκονται γύρω μου!

πωπω, αυτό ακούστηκε σα μύνημα από αυτοκτονάκια!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2007, 17:33:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
....ΧΑΜΕΝΟΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΩΝ WISHBONE ASH.....

Masvidal μερικές προτάσεις για μετά. Uriah Heep, Trapeze, Thin Lizzy...

quote:
εγώ πάλι τώρα έχω απίστευτα νέυρα γιατί χθες το βράδυ, η παρέα μου με παρέσυρε σε ένα απίστευτα τρέντυ πάρτυ, στη μέση του πουθενά

crucife μιας και έχω χάσει επεισόδια, τι είναι το τρέντυ πάρτυ;

quote:
γαμάτο! μου βγάζει μια κακίλα! an' I'm crooked like a hillibilli's smile! [αυττό από που είναι kircher?!]

quote:
από πότε έχεις να μπεις στο σάιτ των therion... ;

Καιρό

quote:
επειδή κάποιοι γείτονες έκαναν τόσο θόρυβο που ξύπνησα νομίζοντας ότι γίνεται πόλεμος...

Άκου τι έκανα εγώ Dying Incubus. Παλιά, εδώ στην Αμερική, στο διπλανό έμενε μια κοπέλα που βράδυ παρά βράδυ έφερνε τους φίλους της κατά τις τρεις και κάνανε after-party
(και άλλα που ντρέπομαι να γράψω) Τις μιλάω μία της μιλάω δύο τίποτα. Εκδίκηση λοιπόν (τότε ήμουν οργισμένο νιάτο)!

1. Les Paul με heavy distortion στο τέρμα κάθε μεσημέρι για 3 με 4 ώρες (χα χα)

2. Ένας μαύρος, δεν ξέρω από που μπήκε στο κτήριο, μου χτυπάει την πόρτα. Εγώ μιας και είμαι βασταγερός και δεν κωλώνω ανοίγω την πόρτα. Ο τύπος ήταν μαστουρωμένος μέχρι αηδίας. Μου λέει "dude i can smoke it, someone is kicking it!" Ήθελε να του δώσω χόρτο. Του λέω φίλε μου δεν έχω τίποτα, αλλά στο διπλανό καπνίζουνε κάργα. Πήγαινε να σου δώσουν. Η τύπισσα ήταν μέσα με τον γκόμενο της και χεστήκανε απάνω τους. Ο μαύρος χτύπαγε την πόρτα με κλωτσιές, έβριζε, χαμός. Όταν ήρθε η αστυνομία ο μαύρος είχε εξαφανιστεί....Η κοπέλα φοβήθηκε τόσο πολύ που έκανε καμιά βδομάδα να βγει από το σπίτι.....

Τώρα που το ξανασκέφτομαι νοιώθω τύψεις....πάντως τα πάρτυ σταματήσανε και από τότε κοιμόμουνα σαν πουλάκι.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Masvidal
Πλήρες Μέλος

Greece
973 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/04/2007, 20:51:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Masvidal
Αγαπητε A.Kircher,απο Uriah Heep ηδη εχω παρει μια καλη γευση (Look at yourself κλπ),Thin Lizzy το ιδιο (Jailbreak).
Απο Trapeze οτι βρω ή καποιον συγκεκριμενο δισκο/δισκους ;
Απο B.O.C. και UFO (σε ολα τα αρχικα πεσαμε) τι προτεινεις ;
Χαιρετω θερμα !Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2007, 00:50:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Γειά σου φίλε Masvidal,
οι Trapeze είναι το συγκρότημα του Glenn Hughes, μπορεί να τον θυμάσαι από τους Deep Purple όταν αντικατέστησε τον Roger Glover, με τον Coverdale στα φωνητικά. Δεν έγιναν ποτέ ιδιαίτερα γνωστοί αν και πρόκειται για πολύ καλό σχήμα. Αν σου αρέσει το Burn των Deep Purple θα σου αρέσουν πολύ.

Τα καλύτερο τους είναι το "Medusa" (1970) και μετά το "You Are the Music, We're Just the Band" (1972).

Οι Blue Öyster Cult έχουν πολλά καλά. Αν είναι να διαλέξεις ένα, προτείνω το "Agents of Fortune" (1976) που έχει μέσα τον ύμνο "Don't Fear the Reaper"

Οι UFO είχαν και αυτοί πολλά κλασικά άλμπουμ. Πριν απαγάγουν τον 19χρονο Michael Schenker (αδερφός του Rudolf των Scorpions) από ένα ξενοδοχείο στην Γερμανία όπου στο διπλανό δωμάτιο ο μικρός έκανε εξάσκηση, ο ήχος τους ήταν πιο κοντά στο blues. Με τον Schenker έγιναν πιο πολύ χάρντ ροκ. Προτείνω τα Lights Out (1977) και το Strangers in the Night (Live)(1978).

Τα λέμε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Brie Boy
Μέλος 3ης Βαθμίδας


569 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2007, 04:36:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Brie Boy
Χαιρετώ τους πάντες, μετά από μακρά παραμονή εις τας εξοχάς.

Μια ερώτηση μόνο:

Dying, μπορούμε να προτείνουμε από δω linκakia με free downloads, ή υπάρχει πρόβλημα;

Τι λες και συ;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2007, 07:54:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Therion:
Άπαιχτοι χτες το βράδυ...
Dying και λοιποί συνάρρωστοι, ελπίζω να είσασταν μέσα στο Gagarin.
Μια μικρή αποζημίωση που έχασα ΤΟ γεγονός της 04/04...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2007, 08:28:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλημέρα σε όλους!

Καλή μου Brie Boy, καλώς μας ξανάρθες!
Ναι, μπορείς να προτείνεις τα links που λες.

Φίλε OANNHSEA, δεν πήγα δυστυχώς στην συναυλία!
Πες λεπτομέρειες όμως, αν σου είναι εύκολο...
Θα κοιτάξω πάντως μήπως μπορέσω να ανέβω Θεσσαλονίκη στις 13 Μαΐου για να δω Inkubus Sukkubus, Clan Of Xymox.

quote:
α, επίσης, συγγνώμη για όλα αυτά τα μπινελίκια, δε θα επαναληφθεί

Οκ, γιατί θα σε περιμένω με καραμπίνα την άλλη φορά...
Και το τραγούδι Church of madness είναι πολύ καλό, φίλε!

quote:
Τώρα που το ξανασκέφτομαι νοιώθω τύψεις....πάντως τα πάρτυ σταματήσανε και από τότε κοιμόμουνα σαν πουλάκι.

Φίλε μου A. Kircher, αν κι η μέθοδος σου ήταν ολίγον σατανική, μερικές φορές ο σκοπός αγιάζει τα μέσα!
Χεχε!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2007, 13:58:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
crooked like a hillibilli's smile!

συγκεκριμένα είναι μέρος της περιφραφής που ακούγεται ότνα σκάει ο μπερτ ρέυνολντς στην ταινία [όχι τη σειρά] dukes of hazzard.

quote:
Les Paul με heavy distortion στο τέρμα κάθε μεσημέρι για 3 με 4 ώρες

γαμώτο κι εγώ θέλω les paul!
τι εξοπλισμό χρησιμοποιείς;

quote:
"dude i can smoke it, someone is kicking it!"

smoke ή smell? μαστούρα ολέ!!!

quote:
Χαιρετώ τους πάντες, μετά από μακρά παραμονή εις τας εξοχάς.

καλώς την!

quote:
Άπαιχτοι χτες το βράδυ...
Dying και λοιποί συνάρρωστοι, ελπίζω να είσασταν μέσα στο Gagarin.
Μια μικρή αποζημίωση που έχασα ΤΟ γεγονός της 04/04...

τι να σου πω, μπροστά στο χθεσινό, η 04/04 φάνταζε τσίρκο!!! [έρχεται ανταπόκριση και φωτογραφίες!]

μόνο το σόου που έκανε ο τρελάρας ο ματς λεβέν, ήταν όλα τα λεφτά! εγώ ήμουν πάνω απ'την κονσόλα. εσύ;

by the way

quote:
crucife μιας και έχω χάσει επεισόδια, τι είναι το τρέντυ πάρτυ;

βανδή και παπαρίζου με beat. και το χειρότερο; pink floyd με beat
άστα...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2007, 14:49:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Πάνω από την κοσνόλα;
Λίγο μακριά.
Εγώ ήμουν στο κέντρο - εκεί που χτυπιόντουσαν.
ΚΑΙ ΦΟΒΕΡΟ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ...
Αλλά για outro να παίξουν Manowar δεν το περίμενα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/04/2007, 23:23:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Πάνω από την κοσνόλα;
Λίγο μακριά.

υπάρχουν βλέπεις και κάτι χ***ες που κολώνουν να μπουν στο pit!
ευχή και κατάρα σου δίνω, ΜΗΝ ΠΑΣ ΣΕ ΣΥΝΑΥΛΙΑ ΜΕ ΤΟΝ ΝΤΑΒΕΛΗ! [ξέρω ότι θα με διαβάσει το καθίκι, ο βίκινγκ!]
εδώ είχα backstage pass, κι αυτός έτρεμε να πάει, λες και θα έβλεπε το Δία τον ίδιο!

και ήθελα να πάμε για να εκδικηθώ τη gretel που είδε από κοντά τους ensiferum, όχι τίποτ' άλλο!

καμιά φωτογραφιούλα ή κανα βιντεάκι έχεις να μοιραστείς μαζί μας; γιατί από τις δικές μου μόνο μία αξίζει...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2007, 00:58:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Άλλη μια μέρα που νοιώθω ντροπή που ανήκω στο σιχαμένο ανθρώπινο είδος. Μαλλον θα το ακούσατε για το τι έγινε στο Παν/μιο Virginia Tech όπου κάποιος σκότωσε 32 άτομα και τραυματησε 15. Γαμώτο μου! Και μετά μου λέτε γιατί ακούω black metal.

Τα λέμε αύριο παιδιά, δεν έχω και πολύ όρεξη....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2007, 04:48:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Μου πέρασε......

quote:
smoke ή smell? μαστούρα ολέ!!!

Βρε θηρίο, δεν περίμενα να το πιάσεις! smell....
Ευχαριστώ και για το friend request στο myspace!

quote:
τι εξοπλισμό χρησιμοποιείς;

Τον πιο φτηνό. Les Paul studio, Peavy 4x12 Cab, Boss GT-8 effects. Οι Les Paul είναι φωτιά και λάβρα στις τιμές.

quote:
Χαιρετώ τους πάντες, μετά από μακρά παραμονή εις τας εξοχάς.

Γειά σου Brie Boy,
και περιμένουμε τα λινκς.

quote:
Φίλε μου A. Kircher, αν κι η μέθοδος σου ήταν ολίγον σατανική, μερικές φορές ο σκοπός αγιάζει τα μέσα!

Όλοι μας έχουμε ένα διαβολάκο μέσα μας!

quote:
καμιά φωτογραφιούλα ή κανα βιντεάκι έχεις να μοιραστείς μαζί μας; γιατί από τις δικές μου μόνο μία αξίζει...

Βάλτε ότι έχετε και δεν έχετε γι'αυτούς που δεν πήγαν.

Μπας και παίξανε το lemuria;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2007, 07:51:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
Δυστηχώς δεν είχα φωτογραφική μηχανή, ούτε και ο αδερφός μου - και καινούριο κινητό αγοράζω ίσως από Σάββατο (περίεργο αλλά τα άτιμα χαλάνε όταν πέσουν σε λάσπη...)

Όσο για το lemuria - να απαντήσω, να απαντήσω;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2007, 09:58:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Το ξέρω, φίλε μου A. Kircher, πως όλοι κρύβουμε ένα δαίμονα μέσα μας.
Ίνκουμπος είμαι...

Φίλε OANNHSEA, το κινητό δεν το έχω ρίξει ακόμα σε λάσπη.
Αλλά το έχω ποτίσει δεόντως με νερό κι αρκετά ποτά!
Παρόλα αυτά επιβίωσε το άτιμο.
Χαχα!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
OANNHSEA
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1892 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2007, 14:55:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους OANNHSEA
A. Kircher,
ΤΟ ΕΙΠΕ.
Και πρόσεξε φάση.
Τελειώνει το προηγούμενο κομμάτι και φεύγουν όλοι από την σκηνή, πρώτα οι τραγουδιστές και μετά οι κιθαρίστες.
Κλείνουν τα φώτα.
Μετά από λίγο εμφανίζεται ο δικός σου και πέρνει στα χέρια μία κλασική κιθάρα και κάθεται στο κέντρο. Αρχίζει να παίζει και αρχίζουν να μπαίνουν μέσα ένας ένας... Και μετά ο χαμός...

Και ρωτώ το πλήθος; (Εκτός από τον crucifire)
ΠΟΥ ΕΙΣΑΣΤΑΝ ΕΣΕΙΣ;
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2007, 15:11:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Μετά από λίγο εμφανίζεται ο δικός σου

όπου "δικός σου" βάλε snowy shaw! o τραγουδιάρης δηλαδή!
και να μην έχω το κινητό σου να σε πάρω να τ'ακούσεις! εσένα θυμήθηκα εκείνη την ώρα!

quote:
Μαλλον θα το ακούσατε για το τι έγινε στο Παν/μιο Virginia Tech όπου κάποιος σκότωσε 32 άτομα και τραυματησε 15.

κι εδώ εσένα σκέφτηκα! αλλά βέβαια το παν/μιο της βιρτζίνια καμία σχέση με της φλόριντα έτσι;

quote:
Βρε θηρίο, δεν περίμενα να το πιάσεις! smell....

ε, τι διάολο, απ'τα 14 έχω proficiency, δε θα τα κατείχα;! [στα ελληνικά έχω πρόβλημα!]

quote:
περίεργο αλλά τα άτιμα χαλάνε όταν πέσουν σε λάσπη...

ναι, αυτό κι εγώ δεν το καταλαβαίνω!

λοιπόν, δώστε μου 10 λεπτά και θα στείλω πλήρη ανταπόκριση!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2007, 17:42:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire

παρουσίαση από αριστερά: petter karlsson, snowy shaw, johan niemann, CHRISTOFER JOHNSSON, katarina lilja, hanah holgersson [νομίζω] και kristian niemann. δυστυχώς δεν πρόλαβα το θεό mats leven...

ξέρω ότι είναι θολή, αλλά προσπαθήστε να τραβήξετε φωτο με κινητό [ξέχασα την κάμερα το ζώον!] έχοντας δίπλα έναν να λυσάει σαν κοριτσάκι στο ρουβά! [σάκηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!]

τεσ'πα, on to the gig!

φτάσαμε στο gagarin κατά τις 19.30 [που άνοιγαν οι πόρτες] και με το που μπήκαμε, ήταν λες και στεκόμασταν δίπλα σε φλεγόμενη χασισοφητεία! έλα, βαθιές ανάσες παιδιά, τσάμπα μαστούρα!

και πάει στο καλό να πιεις ένα πριν, να φτιάχτείς, άντε κι ένα μετά να χαλαρώσεις, αλλά όχι κατα τη διάρκεια της συναυλείας ρε πούστη! ο άλλος από κάτω σκίζεται να σε ευχαριστήσει, και πρέπι να έχεις την αντίληψή σου σε εγρήγορση [το thc δε φημίζεται για τέτοιες ιδιότητες...]. βέβηλοι!

εν πάσει περιπτώσει, πήγαμε και κάτσαμε πάνω [ωάννη, δεν ήταν τόσο μακριά απ'τη σκηνή όσο νομίζεις!] και επιτέλους κατά τις 9.10 βγαίνουν, με το "Der Mitternachtlöwe" το πρώτο τρακ του νέου άλμπουμ!

αν και ο ήχος δεν είχε ακόμα ρυθμηστεί στην εντέλεια, ένιωθα ότι το κλαμπ θα εκραγεί! οι τέσσερεις τραγουδιστές έπαιρναν ένας ένας σειρά ανεβαίνοντας στη σκηνή και τραγουδόντας το μέρος τους.

είπαν αρκετά τραγούδια απ' το gothic kabbalah, ακόμα και κάποια που δε συμπαθούσα, αλλά εκεί άλλαξα γνώμη [!], και φυσικά πολλά από τα κλασσικά [μετά το theli]. οι απόδωσή τους ήταν απίστευτη, σε πολλές στιγμές καλύτερη απ' τα άλμπουμς, και σαν σκηνική παρουσία ήταν επιβλητικοί ακόμα και σε μία τόσο μικρή σκηνή! την παράσταση, όπως προανέφερα, συχνά έκλεβε ο mats leven, ο οποίος φορούσε μια φοβερή στολή, με μια αστεία κουκούλα, που όταν τη φόραγε, έμιαζε με το λινκ απ το ζέλντα! [αλλάξτε το καπέλο με κουκούλα]

αν και το μικρόφωνό του τον πρόδιδε συχνά, δεν έχανε το κέφι του και έκανε όλο κουφά πράγματα [π.χ. έπινε το αίμα της καταρίνα]. το κορυφαίο σκηνικό ήταν όταν έβγαλαν έξω τα βαθιά που είχαν κάτω απ'την εξέδρα του ντραμκιτ [φαίνονται στη φοτο], και, ενώ ο πέτερ σόλαρε στα τύμπανα, ο ματς και ο σνόουι έκαναν τα δικά τους! στο τέλος, με μια μπαγκέτα ανά χείρας, άρχισαν να ξιφομαχούν στη σκηνή, με τον ματς να λαβώνει θανάσιμα τον shaw!!! τι ανώριμα παιδιά!

το πρόβλημα ήταν ότι κάπου στα μισά της συναυλείας, και ενώ τα πάντα ακούγονταν κρυστάλινα, τα αυτιά μου άρχισαν σιγά σιγά να βουλώνουν με αποτέλεσμα να μην μπορώ να απολαύσω το μεγαλείο στο έπακρο...

οπτικά, επίσης, ήταν άψογοι, με αρκετά στοιχεία θεατρικότητας και κίνησης πάνω στη σκηνή, με τον ματς [κυρίως] να δίνει παλμό στο πλήθος [showman ο πούστης!] και τον κρίστιαν να ζωγραφίζει στην εξάχορδη!

προς το τέλος [όπως ήταν ανεμνόμενο] μας τρέλαναν με το μεγαθήριον, και αποχώρησαν απ'τη σκηνή με θεατρικές υποκλίσεις!

έλα όμως που δε μας έπισαν ότι τελείωσαν!

και πράγματι ξαναβγαίνει ο ματς στη σκηνή [ανδριάντα θα του στήσω!] και σήκωσε τα χέρια ψηλά, κρατόντας με το ένα, τον καρπό του άλλου

-if I go like this, do you know what it stands for?

-MANOWAR !

-what? maiden?

-MANOWAAAAAAAAAAAAAAAR !!!

και μου έκαναν τη χάρη να παίξουν το τραγούδι για τον Θωρ! [the powerhead]

-λοιπόν, λέει ο κρίστοφερ, παίζουμε για 2 ώρες και 20 λεπτά, και δεν ξέρουμε άλλα τραγούδια!

λες και μπορούσαμε να θυμηθούμε ποια παίξανε, μετά από τέτοιο σόου! τα παδιά πραγματικά είναι εκεί! δεν έχουν τίποτα να αποδείξουν πια. βρίσκονται στην κορυφή!

και φυσικά, δεν μπορούσαν να φυ΄γουν χωρίς ο ματς να κάνει ια τελευταία βλακεία! ο κρίστοφερ ξεκόλλησε τοπρόγραμμα από το πάτωμα και το έδωσε σε έναν οπαδό, και ο ματς πήγε να κάνει το ίδιο, αλλά πρώτα έκανε ότι φυσάει τη μύτη του με αυτό! yes, έχω το μυξώνι του ματς! μπορώ να τον κλωνοποιήσω!

οι ώρα μέχρι να φτάσω σπίτι και να ξεραθώ απ' την εξάντληση [αυτιών και φωνητικών χορδών!] περάσαν με τη γνωστή ξυνίλα της συνηδειτοποίησης ότι τελείωσε, και θα κάνεις πάλι 3 χρόνια να τους δεις...

Powers of Thagirion
For To Mega Therion
Powers of Thagirion

[λάθος γραμματικά, αλλά ύμνος !!!!]

αυτάάάά.. συγκινήθηκα! άντε και guardian την άλλη βδομάδα... αλλά τι να μου πούνε τώρα...;

...δεν έπαιξαν και το three ships of berik γμτμου... γκρρρρ...στα διάλα...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...

Edited by - crucifire on 17/04/2007 17:46:48

και ξανά:

Edited by - crucifire on 17/04/2007 19:50:44Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2007, 20:23:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Θυμάμαι όταν είχα πάει guardian την τελευταία φορά που ήρθαν, γινόταν χαμός, κι εγώ είχα κρεμαστεί σε μια σιδερένια κολώνα, με αποτέλεσμα την άλλη μέρα η πλάτη μου να πονάει λες και αγωνίστηκα στο δίζυγο.

Για τους δικέφαλους δεν το σχολιάζω, άσε που έτσι που είχα σκαρφαλώσει το πέλμα μου ήταν λοξά, και όταν κατέβηκα νόμιζα ότι θα μου μείνει κουσούρι και θα περπατάω σαν τον λαχειοπώλη της γειτονιάς μου!!!


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/04/2007, 21:56:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Μπράβο ρε παίδες, γαμάτες περιγραφές από όλους!

Για όσους δεν ήταν εκεί, τι να πώ; Χάσαμε! Παίξανε και το lemuria λοιπόν, αυτό θα ήθελα να το ακούσω live.

quote:
φτάσαμε στο gagarin κατά τις 19.30 [που άνοιγαν οι πόρτες] και με το που μπήκαμε, ήταν λες και στεκόμασταν δίπλα σε φλεγόμενη χασισοφητεία! έλα, βαθιές ανάσες παιδιά, τσάμπα μαστούρα!

χαχαχα....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2007, 03:48:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
και να μην έχω το κινητό σου να σε πάρω να τ'ακούσεις! εσένα θυμήθηκα εκείνη την ώρα!

quote:
κι εδώ εσένα σκέφτηκα! αλλά βέβαια το παν/μιο της βιρτζίνια καμία σχέση με της φλόριντα έτσι;

Έλεγα να μην το σχολιάσω και μας πάρουν τα ζουμιά

Φίλε μου crucifire πραγματικά με συγκίνησες....

Αδέλφια μου, είστε όλοι κορυφαίοι, χαίρομαι για μια ακόμα φορά που τα λέμε εδώ.

Αυτό το μήνυμα θα αυτοκαταστραφεί σε....

ένα.....δύο.....τρία.....ΜΠΟΥΜΜΜΜ!!!!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2007, 07:45:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Αυτό το μήνυμα θα αυτοκαταστραφεί σε....

ένα.....δύο.....τρία.....ΜΠΟΥΜΜΜΜ!!!!!!!


Ό,τι γράφει δεν ξεγράφει...

Φίλε μου crucifire, ωραία περιγραφή!

Κι ακολουθεί μια ανακοίνωση προς όλους τους συμμετέχοντες του θέματος:




==================================================




Το θέμα αυτό κλείνει σιγά - σιγά τις τελευταίες του σελίδες και θα παραμείνει ανοιχτό προς ανάγνωση σε νέα μέλη ή ανθρώπους που έμαθαν για κάποια συγκροτήματα, για κάποιο album το οποίο παρουσιάστηκε στις 43 σελίδες που τρέχουμε τώρα - και πιθανότατα να ακολουθήσουν κι άλλες παρουσιάσεις ως την 50ή σελίδα - και σαν ανάμνηση για εμάς των όσων μοιραστήκαμε 1 χρόνο τώρα.

Επειδή οι πληροφορίες που έχουν παρατεθεί είναι πάρα πολλές αλλά και πολύ χρήσιμες κι έγιναν με την προσωπική φροντίδα του καθενός μας - κάτι που τις κάνει ακόμα πιο ξεχωριστές - θα ήταν πολύ λειτουργικό να κλείσουμε το θέμα αυτό με ένα μήνυμα στο οποίο θα παρατίθενται σε clickable μορφή όλες οι δισκογραφίες, από την πρώτη έως την τελευταία σελίδα.

Δεδομένου ότι το θέμα αυτό δεν είναι δικό μου αλλά όλων μας που το έχουμε επιμεληθεί τόσο καιρό, θα πρότεινα η εργασία αυτή να γίνει ομαδικά.
Ίσως να φαίνεται χρονοβόρο εκ πρώτης όψεως αλλά σίγουρα σε ένα άλλο επίπεδο θα λειτουργήσει διαφορετικά για αυτόν που θα θελήσει να το κάνει.

Όποιος λοιπόν θα ήθελε να δοκιμαστεί σε αυτή την ομαδική "εργασία", μπορεί να το πει χωρίς φόβο και πάθος!




==================================================



In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2007, 14:07:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
*wipes tear, and takes a step forward*

ΕΓΩ θέλω να δοκιμαστώ.

για επαναλάβετε όλοι μαζί μου!

εγώ, αν και δεν είμαι πολύ παρατηριτικός, και μπορεί μερικά πράγματα να μου ξεφύγουν, είμαι μέσα. απλά πες μου τι πρέπει να κάνω...

quote:
Έλεγα να μην το σχολιάσω και μας πάρουν τα ζουμιά

Φίλε μου crucifire πραγματικά με συγκίνησες....


σιγά ρε αδερφέ! δε σε "γνώρισα" χτες! τόσο καιρό μιλάμε!

εν τω μεταξύ, χθες συνειδητοποίησα ότι βρίσκομαι στον ίδιο χόρο με δύο εκπαιδευτικούς, και δεν έχω πρόβλημα! τι σου είνσι η μέταλ όμως... ενοτική!

gretel, ήσυχα στις συναυλείες παιδάκι μου! για μπορέσεις να δεις κι άλλες!

D_I θα ανοίξει και τρίτο μέρος φυσικά, έσι;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2007, 15:52:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
*wipes tear, and takes a step forward*

χαχαχα....πως τα σκέφτεσαι ρε γαμώτο μου.....

Μέσα είμαι και εγώ, Ίνκουμπε, πες μας τι να κάνουμε. Εγώ προτείνω να χωρίσουμε τις σελίδες ανάμεσα μας. Το μόνο που δεν θυμάμαι είναι να βάζω λινκ σε συγκεκριμένη απάντηση, αυτό να μας πεις.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2007, 18:43:30  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Γειά σε όλους!!
Μετά από κόπους και βάσανα για διάφορους λόγους(και τις κωλοπανελλήνιες..)βρήκα χρόνο να γράψω..Απ'οτι βλέπω το θέμα έχει φτάσει σε προχωρημένο στάδιο.Κοντεύει τις 50 σελίδες...Μου έλειψε πάντως η σελίδα αυτή αλλά δυστυχώς δεν έχω χρόνο να γράφω συχνά..Σε κανα δυό μήνες που τελίωνει η διαδικασία των πανελληνίων θα είμαι πιο free.

www.myspace.com/savaoth666

φτιάξαμε και myspace σελίδα του συγκροτήματος για όποιον ενδιαφέρεται..μπείτε να μου πείτε τη γνώμη σας για τα καινούρια τραγόυδια.

Εχει ακούσει κανείς απο σας το καινούριο δίσκο των Mayhem-Ordo Ad Chao?


Bleat the Christian lie,
only mortals die...

www.savaoth.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy