ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/04/2007, 23:23:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Παιδιά, φυσικά και θα ανοίξει 3ο μέρος!
Και στα 2 θέματα που έχουμε ανοίξει για το Gothic - Metal έχουμε "δεθεί" μεταξύ μας, έχουμε δημιουργήσει μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα στο θέμα, έχουμε ανταλλάξει πάρα πολλές πληροφορίες κι έχουμε αποδείξει ότι το ένα μέρος θα φέρει κάποια στιγμή το επόμενο.
Άλλωστε, και το γεγονός ότι για τις δισκογραφίες θα λειτουργήσουμε ομαδικά οι "θαμώνες", δείχνει κι αυτό το ενδιαφέρον μας για το θέμα μας, σωστά?

Όταν το θέμα αυτό φτάνει στο τέλος της 50ής σελίδας και κλειδωθεί με το μήνυμα των παραπομπών σε δισκογραφίες, μπορούμε να ανοίξουμε το 3ο μέρος.
Αυτό που θα πρέπει να έχουμε υπόψιν μας μόνο είναι στο εισαγωγικό μήνυμα του 3ου μέρους να συμπεριλάβουμε το link για αυτό το θέμα καθώς και το link του μηνύματος με τις δισκογραφίες ώστε να ανατρέχουμε σ' αυτές γρήγορα.

Κανείς εθελοντής για το 3ο μέρος?

Όσον αφορά το μοίρασμα των σελίδων, φίλε μου A. Kircher, είναι πολύ καλή ιδέα!
Ας πει λοιπόν ο καθένας πόσες και ποιές σελίδες μπορεί να κάνει ώστε να τις χωρίσουμε.

Επειδή μπορεί να "μπερδέψει" κάποιον η ακριβής παραπομπή σε συγκεκριμένο μήνυμα, θα μπορούσε όποιος συμμετάσχει να μου στείλει ένα e-mail με το link κάθε σελίδας και την ημερομηνία αποστολής του μηνύματος που περιλαμβάνει τις δισκογραφίες/κριτικές albums ώστε να τα επικολλήσω για το τελικό μήνυμα.

Η παραπομπή πάντως σε μια σελίδα κάποιου θέματος - μιας και ρωτάς φίλε A. Kircher γίνεται ως εξής:

Πατάς το εικονίδιο και στην οθόνη εμφανίζεται ο κώδικας:

[url][/url]

Στο πρώτο tag του κώδικα ([url]) θα προσθέσει το link της σελίδας με τον εξής τρόπο:

[url="link σελίδας"]

Το σύμβολο του = και τα εισαγωγικά πρέπει να μπουν.
Στην συνέχεια, ανάμεσα στα 2 tags δίνει το όνομα της σελίδας.

Παράδειγμα:

[url="link σελίδας"]όνομα σελίδας[/url]


Θες να μάθεις και για απάντηση συγκεκριμένα ή ζαλίστηκες ήδη?
Χεχε!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 00:21:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
βρε καλώς τον savaoth! σου έγραψα ήδη μνμ στο myspace, καθώς έκανες τον κόπο να με ανακαλύψεις μόνος σου !

σημείωση: η φοτό μου που έχω στο σάιτ αυτό είναι ψιλοαρχαία και είναι μετά από συναυλείαμου. γενικά δεν κυκλοφορώ έτσι στο δρόμο!

D_I όπως είπα είμαι μέσα, και για αρχή αναλαμβάνω τις 10 πρώτες σελίδες [αν δεν έχεις αντίρηση] του δεύτερου μέρους.

θα έχεις μέιλ μου σε 2 μέρες περίπου!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 02:02:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Καλώς τον Σαβαώθ! Θα την κοιτάξω την σελίδα.

Καλά η φώτο του crucifire είναι κορυφαία!!!Αν σε είχα μαθητή θα σου δινα δέκα με τόνο! Θα βάλω και δικές μου σύντομα στο myspace, να με δείτε, μία ως χίπης (παρελθόν) και μία ως φλωράκης (παρόν).

quote:
Θες να μάθεις και για απάντηση συγκεκριμένα ή ζαλίστηκες ήδη?

Ναι, μου το είχες εξηγήσει και παλιά, αλλά τα γηρατιά βλέπεις....

Θα σου στείλω και εγώ μέιλ....

-----------------------------------------------------------------------
Άσχετο αλλά μπορεί να ενδιαφέρει κάποιους. Βρήκα ένα γαμάτο εργαλείο που κατεβάζει τα βίντεο από το youtube και το google και μετά τα κάνει avi ώστε να μπορείς να τα βλέπεις στο κομπιούτερ η να τα γράψεις σε cd και να τα βλέπεις στο dvd player. Το τεστάρω τώρα και φαίνεται να δουλεύει.

Με τα τόσα μουσικά βίντεο που κυκλοφορούν πραγματικά θα πάρει φωτιά το κομπιούτερ...

Αν ενδιαφέρεστε πείτε μου.



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 05:52:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Οι κιθαρίστες της παρέας κάντε το ακόλουθο τεστ, έχει πλάκα.

Which Guitar Player Are You?

http://quiz.myyearbook.com/zenhex/quiz.php?id=13314

Εμένα μου βγήκε....

"You are Slash! You are formerly of Guns N' Roses, one of the greatest bands ever to graze the earth. Currently you are with Velvet Revolver, and you love Jack Daniels and cigarettes. You are one of the most well known guitarists, and a master blues-rock player. You also have a hot supermodel wife."


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 07:25:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Ωραία, παιδιά!

Φίλε A. Kircher, αυτό με τα video με ενδιαφέρει γιατί υπάρχουν video από youtube κτλ που θα ήθελα να τα έχω και κρατάω μόνο τα links.
Οπότε, αν μπορείς, ρίξε μου τίποτα πληροφορίες!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 13:31:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Οι κιθαρίστες της παρέας κάντε το ακόλουθο τεστ, έχει πλάκα.

ΒΛΑΚΕΙΕΣ! κι εγώ slash βγήκα, αν και τον μισώ, έδωσα "ξυρισμένο κεφάλι" μιας και δεν είχε επιλογή για κοντό μαλλί, δεν είχε τον αγαπημένο μου κιθαρίστα, δεν είχε τον τρόπο που παίζω [the crucifire way!] και γενικά, μου κάνει εντύπωση που έκανα τέτοιο τεστ, αν και τα απιχθένομαι! kircher φαίνεται πως σου έχω τυφλή εμπιστοσύνη! χεχε

quote:
Καλά η φώτο του crucifire είναι κορυφαία!!!Αν σε είχα μαθητή θα σου δινα δέκα με τόνο!

αν σε είχα καθηγητή θα μου έδινες πτυχίο, αλλιώς θα έβγαζα στη φόρα φωτογραφίες σου από σατανιστικές τελετές, και "αντίο έδρα"!

quote:
Αν ενδιαφέρεστε πείτε μου.

η αλήθεια είναι ότι τα βίντεο στο youtube και το google είναι μαπέξ! αλλά ρίχ'το δεν πειράζει... γιατί το μόνο πρόγραμμα που βρήκα τα σώζει σε flv...

D_I ξεκινάω! spartans, tonight we dine in front of the screen!!!


Edited by - crucifire on 19/04/2007 13:47:21Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 15:26:53  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
εγω στο τεστ βγήκα Petrucci...
ρε crucifire τι comment ειναι αυτό??θα νομιζει κανείς ότι την έχω δει σταρ..χαχα


Bleat the Christian lie,
only mortals die...

www.savaoth.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 17:52:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
savaoth super star! η black metal opera με τους περισσότερους πιστούς τώρα και στην Ελλάδα!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 18:38:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
κι εγώ slash βγήκα, αν και τον μισώ, έδωσα "ξυρισμένο κεφάλι" μιας και δεν είχε επιλογή για κοντό μαλλί, δεν είχε τον αγαπημένο μου κιθαρίστα, δεν είχε τον τρόπο που παίζω [the crucifire way!] και γενικά, μου κάνει εντύπωση που έκανα τέτοιο τεστ, αν και τα απιχθένομαι! kircher φαίνεται πως σου έχω τυφλή εμπιστοσύνη! χεχε

Έμένα μου φαίνεται πως μου έβγαλε τον slash γιατί έγραψα πως καπνίζω κάργα...πάντως μου κάνει εντύπωση που παραπονιέται ο crucifire γιατί σε μένα έπεσε μέσα σε όλα ειδικά σε αυτό...

>>You also have a hot supermodel wife<<

quote:
ρε crucifire τι comment ειναι αυτό??θα νομιζει κανείς ότι την έχω δει σταρ..χαχα

To Shepherd είναι πάρα πολύ καλό!

quote:
αν σε είχα καθηγητή θα μου έδινες πτυχίο, αλλιώς θα έβγαζα στη φόρα φωτογραφίες σου από σατανιστικές τελετές, και "αντίο έδρα"!

oops, τι έγινε ρε παιδιά, μας πιάσανε;

Για το προγραμματάκι θα σας ρίξω προσωπικό μέιλ....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/04/2007, 19:23:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Aν και δεν παίζω κιθάρα, Σλας με έβγαλε. Μήπως μόνο τον Σλας έχει!!!

Τί φωτογραφίες λέτε ρε παιδιά και δεν τις έχω δει?

Καλά το κλου είναι που στα άλλα τεστ που έχει βγήκα από τη μία ότι θα σιχαινόμουν τους Σλίπκνοτ από την άλλη ότι τους λατρεύω, αλλά σα μουσική θα ήμουν γκόθικ και στην κηδεια μου θα παίζανε το Candle In The Wind by Elton John.

ΒΟΗΘΕΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!



"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2007, 03:06:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Τί φωτογραφίες λέτε ρε παιδιά και δεν τις έχω δει?

Gretel, είναι οι φωτογραφίες από το myspace......έχει λινκ παραπάνω...

Παίδες τώρα μόλις βρήκα τα καινούργια από Kotipelto (μην μου πείτε ποιός είναι αυτός γιατί θα σας μαλώσω) και από Manticora (power metal από Βέλγιο). Μόλις τα ακούσω καλύτερα θα κάνω παρουσίαση γιατί έχουμε καιρό να παρουσιάσουμε τίποτα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2007, 07:26:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
αν σε είχα καθηγητή θα μου έδινες πτυχίο, αλλιώς θα έβγαζα στη φόρα φωτογραφίες σου από σατανιστικές τελετές, και "αντίο έδρα"!

quote:
D_I ξεκινάω! spartans, tonight we dine in front of the screen!!!

Με τέτοιο στυγνό εκβιασμό σίγουρα you 'll dine in Hell!

Βρε παιδιά, εγώ δεν έχω κάνει το test...

Υ.Γ. Φίλε A. Kircher, κάνε κι εσύ παρουσίαση να κάνω κι εγώ σύντομα για τους Ordo Funebris.
Για τους συγκεκριμένους είχαμε κάνει μια αναφορά όταν αναφερθήκαμε στους Narsilion (τους "απογόνους" τους) αλλά δεν είχαμε αναφέρει πολλά...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2007, 17:25:21  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Thanks kirher για το The Defecient Shepherd..
Μου άρεσε πάντως πολύ το gandjia polka Που εχετε στο profile σας.
Επειδή δεν έχω καταλάβει ακριβώς..kirher εσύ τι παίζεις σε αυτό το συγκρότημα?


Bleat the Christian lie,
only mortals die...

www.savaoth.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2007, 17:36:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
βγήκα από τη μία ότι θα σιχαινόμουν τους Σλίπκνοτ

προφέρεται σλίπνοτ... είδος ναυτικού κόμπου!

quote:
Τί φωτογραφίες λέτε ρε παιδιά και δεν τις έχω δει?

η δικιά μου δε λέει, μην τη δεις!

hell! ****in' yeeeeaaaahhhhhhh! έχουν γαμώ τα φαγητά εκεί! μόνο που τ φιλέτο το ζητάς μισοψημένο, και στο φέρνουν κάρβουνο, περιχυμένο με το δικό σου αίμα!

η δουλειά θα καθυστερήσει μια δυο μέρες μάλλον, γιατί άνοιξε η σχολή μου ...

quote:
Παίδες τώρα μόλις βρήκα τα καινούργια από Kotipelto

η αλήθεια είναι ότι το πέρασα στο ντούκου, μιας κι έχω χρόνια να ασχοληθώ με οτιδήποτε σχετικό με stratovarius... λέει τίποτα;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2007, 19:09:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Thanks kirher για το The Defecient Shepherd..
Μου άρεσε πάντως πολύ το gandjia polka Που εχετε στο profile σας.
Επειδή δεν έχω καταλάβει ακριβώς..kirher εσύ τι παίζεις σε αυτό το συγκρότημα?

Savaoth, είσαστε πραγματικά πολύ καλοί...το The Defecient Shepherd το έβαλα να το ακούσουν κάτι φίλοι εδώ και πάθανε πλάκα....

Εγώ, αν και κιθαρίστας, παίζω μαντολίνο (η τελευταία μου αγάπη) χε χε

quote:
η αλήθεια είναι ότι το πέρασα στο ντούκου, μιας κι έχω χρόνια να ασχοληθώ με οτιδήποτε σχετικό με stratovarius... λέει τίποτα;

Λεπόν, για να μην βγάζει βρώμες ο crucifire ότι ασχολούμεθα μόνον με τα σατανικά διαβάστε παρακάτου.....


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2007, 19:28:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Kotipelto-Serenity

Ο Timo Kotipelto έγινε γνωστός ως ο τραγουδιστής του Φιλανδικού power metal συγκροτήματος Stratovarius με τους οποίος έκανε και κάνει διεθνή καριέρα. Οι Kotipelto τώρα, είναι το προσωπικό του σχήμα (ντά!) και το Serenity που κυκλοφόρησε στην Ευρώπη χτες είναι ο τρίτος προσωπικός του δίσκος.

Το Serenity με εντυπωσίασε με το υψηλού επιπέδου hard rock του, τις πολύ επιτυχημένες συνθέσεις του, τα καταπληκτικά φωνητικά, και τις απίστευτες κιθαριές του Tuomas Wäinölä.

Όλα τα κομμάτια του δίσκου στέκονται σε υψηλά επίπεδα, τόσο σε επίπεδο ερμηνείας όσο και σύνθεσης, αλλά θέλω να ξεχωρίσω την επική μπαλάντα με τίτλο Last Defender που κλείνει το CD. Τα 8+ λεπτά αυτού του κοματιού θα αποζημιώσουν ακόμα και τον πιο αυστηρό κριτή.

Το Serenity ανέβηκε ήδη στο νούμερο 8 των Φιλανδικών τσάρτς!!!

Οι οπαδοί του μελωδικού hard rock και οι παλιοί πιστοί των Stratovarius πρέπει να το ακούσουν οπωσδήποτε!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/04/2007, 22:08:06  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
μπραβο ρε kirher πολυ ωραίο το μαντολίνο.κι εμεις πάντως δεν είμαστε κολλημένοι στο ξερό black metal και χρησιμοποιούμε δίαφορους ήχους στα συνθ..αρπες,κλειδοκυμβαλα κτλ...αμα χρειαστουμε μαντολινο θα σου πουμε


Bleat the Christian lie,
only mortals die...

www.savaoth.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2007, 18:38:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
μπραβο ρε kirher πολυ ωραίο το μαντολίνο.κι εμεις πάντως δεν είμαστε κολλημένοι στο ξερό black metal και χρησιμοποιούμε δίαφορους ήχους στα συνθ..αρπες,κλειδοκυμβαλα κτλ...αμα χρειαστουμε μαντολινο θα σου πουμε

Ξέρετε παίδες το αμερικάνικο μαντολίνο έχει πιο σκληρό ήχο από το ελληνικό γιατί δεν είναι κοίλο αλλά σαν μικρή κιθάρα....τώρα γιατί το έγραψα αυτό, ένας θεός ξέρει....

@Dying Incubus

ξέχασα να σου πω ότι το τρίτο μέρος μπορώ να το ανοίξω αν δεν υπάρχει πρόβλημα από τους άλλους.

@Savaoth

Μήπως ξέρεις τους Athos από την Καλαμάτα; Μου τους συνέστησε ένας αμερικάνος εδώ. Παίζουνε black metal, αν και νομίζω πως είναι ένας τύπος μόνος του. Λένε τίποτα;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2007, 19:50:29  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
τους athos τους ξερω και μαλιστα ξέρω και ένα παιδί που με το συγκροτημά του βγάλανε split demo με τους athos.ειναι one-man μπαντες και οι δυο.οι athos είναι καλοί σε όσους αρέσει το καθαρόαιμο black metal.


Bleat the Christian lie,
only mortals die...

www.savaoth.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2007, 20:13:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
για να μην βγάζει βρώμες ο crucifire ότι ασχολούμεθα μόνον με τα σατανικά

quote:
Ξέρετε παίδες το αμερικάνικο μαντολίνο έχει πιο σκληρό ήχο από το ελληνικό γιατί δεν είναι κοίλο αλλά σαν μικρή κιθάρα....τώρα γιατί το έγραψα αυτό, ένας θεός ξέρει....

όχι, ήταν ενδιαφέρον. εγώ δεν το ήξερα....

quote:
το The Defecient Shepherd το έβαλα να το ακούσουν κάτι φίλοι εδώ και πάθανε πλάκα....

same thing here! μα rule-αρε λέμε!!!

να δω εγώ πότε θα αξιωθώ να τελειώσω τραγούδι...!

πάντως, όσο για τα one-man bands, είναι η καλύτερη λύση. το άτομο με το οποίο συνενοούμαι πιο καλά είναι ο εαυτός μου!

D_I ξέρω ότι αργώ ελλεϊνά, αλλά μου έτοιχαν όλα τα στραβά μέσα σε ένα τριήμερο... γαμώ το θεό της ξενέρας!!!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/04/2007, 20:23:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Ωραία, φίλε μου A. Kircher!
Μπορείς να το ανοίξεις το θέμα εσύ, δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα!
Δεν ξέρω αν ήθελε να το ανοίξει κάποιος άλλος, λες να έχουμε κι άλλη πρόταση?

quote:
D_I ξέρω ότι αργώ ελλεϊνά, αλλά μου έτοιχαν όλα τα στραβά μέσα σε ένα τριήμερο... γαμώ το θεό της ξενέρας!!!

Εντάξει, φίλε!
Μην αγχώνεσαι!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2007, 00:19:26  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
quote:

quote:
το The Defecient Shepherd το έβαλα να το ακούσουν κάτι φίλοι εδώ και πάθανε πλάκα....

same thing here! μα rule-αρε λέμε!!!

να δω εγώ πότε θα αξιωθώ να τελειώσω τραγούδι...!



χαίρομαιαλλά στεναχωριέμαι που δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ με το συγκρότημα,να κάνουμε πιο συχνα live,να κυκλοφορήσουμε το υλικό κτλ...anyway..
έχει ακούσει κανείς das ich?


Bleat the Christian lie,
only mortals die...

www.savaoth.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2007, 05:05:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
να δω εγώ πότε θα αξιωθώ να τελειώσω τραγούδι...!

Σε αυτά δεν υπάρχουν βιασύνες, εξάλλου μικρός είσαι....

quote:
όχι, ήταν ενδιαφέρον. εγώ δεν το ήξερα....

Τελευταίο...ιδού!

quote:
έχει ακούσει κανείς das ich?

Ποιός είπαμε πως είναι ο γκοθάς εδω μέσα;;;

quote:
οι athos είναι καλοί σε όσους αρέσει το καθαρόαιμο black metal.

οκ, οπότε μάλλον θα το παραγείλω.

Vintersorg - Solens Rötter κυκλοφορεί επίσημα στις 22 Μαίου.
Από τα κορυφαία folk-progressive-black άλμπουμ του 2007!!!!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2007, 11:00:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
έχει ακούσει κανείς das ich?

μια στιγμή... "αυτό εγώ"; μου φέρνει στο μυαλό σκηνικό ανδρών που έχουν απέναντί τους περισσότερες από μία κοπέλες και τις μοιράζουν...!
αυτό το ξανθό δικό μου!

quote:
Σε αυτά δεν υπάρχουν βιασύνες, εξάλλου μικρός είσαι....

μικρό είναι το μάτι σου ΡΕ!

by the way έχω την ίδια ηλικία με τον savaoth [του ρίχνω κανά-δυο μήνες...]

βέβαια στο τριπάκι που μπήκα εγώ, αμφιβάλω αν θα τελειώσω ποτέ τραγούδι. έχω μέχρι στιγμής 20 εισαγωγές όμως! ,

το καλύτερο σας το 'πα; έβγαλα βρόμα ότι ψάχνουμε τραγουδήστρια [όποια ενδιαφέρεται ας κάνει κρα κι εδώ.] και μου ήρθαν 4 emo, 2 σκυλούδες, μια μεταλού άφωνη και το καλύτερο....

ένας τυπάκος που ισχυριζόταν ότι τραγουδάει το everything καλύτερα απ' τη βίσση! φυσικά η δουλειά θα γινόταν δική του, αλλά έκανε το λάθος να μου πει τι ομάδα είναι!!!!

quote:
Τελευταίο...ιδού!

φοβερό! δικό σου είναι;

quote:
Vintersorg - Solens Rötter κυκλοφορεί επίσημα στις 22 Μαίου.
Από τα κορυφαία folk-progressive-black άλμπουμ του 2007!!!!

τι να σου πω, ενώ αυτό το παιδί έχει γαμώ τις ιδέες, ώρες ώρες νομίζω ότι δεν καταλαβαίνει που πρέπει να ακουστεί το ένα είδος και που το άλλο... και είναι και κρίμα γιατί είναι ταλεντάρα ο πούστης....

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2007, 12:00:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε Savaoth, έχω ακούσει Das Ich!
Έχω 1 album, το Egodram αλλά δυστυχώς δεν έχω ασχοληθεί πάρα πολύ με το συγκεκριμένο συγκρότημα.

Βρε crucifire, τι συγκρότημα έχετε?
Τι μουσική θα παίζετε?
Δεν ξέρω αν το έχεις ξαναπεί, είμαι ακόμα στην αγκαλιά του Μορφέα...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2007, 14:55:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
"das ich": το Εγώ


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2007, 15:25:57  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
βλέπω το ξέρετε το συγκρότημαείναι αρκετά καλοί.
η δισκογραφία του συγκροτήματος είναι:

1990: Satanische Verse (MC)
1991: Die Propheten (LP)
1993: Stigma (MCD)
1994: Staub (LP)
1995: Feuer (Live-LP)
1995: Die Liebe (feat. Atrocity, LP)
1996: Das innere Ich (Soundtrack-LP)
1996: Kindgott (MCD)
1997: Egodram (LP)
1997: Destillat (MCD)
1998: Morgue (LP)
1999: Re-Kapitulation (BestOf-LP, US only)
2000: Re-Laborat (Remix-LP)
2002: Anti'christ (LP)
2002: Momentum (VCD/DVD)
2003: Relikt (BestOf-LP)
2004: LAVA:glut (LP)
2004: LAVA:asche (Remix-LP of Lava:glut)
2006: Cabaret (LP)
2006: Varieté (Remix-LP of Cabaret)
2006: Panopticum (DVD)

προσωπικά προτιμώ τους πρώτους δίσκους που είναι πιο ατμοσφαιρικό electro-goth σε στυλ goethes erben.μετα το 1997(απο το egodram και μετα) αλλάξανε σε πιο μοντέρνο στυλ.
αξίζει να σημειωθεί ότι οι das ich είναι το αγαπημένο goth συγκρότημα του varg vikerness!


Bleat the Christian lie,
only mortals die...

www.savaoth.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2007, 20:24:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
"das ich": το Εγώ

επ, πως βρέθηκες εσύ εδώ;! η αλήθεια είναι ότι αυτό δεν το σκέφτηκα! μιας και το εγώ είναι μια λέξη άγνωστη για μένα... there's no "I" in team! [ναι αλλά υπέρχει me ψεύτη!]

quote:
Βρε crucifire, τι συγκρότημα έχετε?
Τι μουσική θα παίζετε?
Δεν ξέρω αν το έχεις ξαναπεί, είμαι ακόμα στην αγκαλιά του Μορφέα...

όντως... είσαι στην αγκαλιά του, και προσεχε μη σε κακοχαρακτηρήσουν!

εγώ [καθώς και άλλα τρεία καλόπαιδα από 'δω μέσα, από το φόρουμ δλδ] έχουμε βαλθεί, μην έχοντας τίποτα πιο εποικοδομητικό να κάνουμε, να αναμίξουμε αρχαία ελληνική μουσική, θεματολογία και στίχους με τη μέταλ, όχι βέβαια με μπαστερδευτικές ή "τουριστικές" βλέψεις, αλλά για την πάρτη μας, και για το μουρλό του όλου εγχηρήματος... δεν είναι τυχαίο δε, το ότι ασχολούμε τόσο με το φολκ... μου αρέχει να ψάχνω τις λεπτές ισορροποίες ανάμεσα σε ξακάρφωτα είδη μουσικής...

δεν πάμε καλά, ε;!

quote:
αξίζει να σημειωθεί ότι οι das ich είναι το αγαπημένο goth συγκρότημα του varg vikerness!

τότε θα τους ψάξω! α, ρε, καταραμένο κάτεργο! στο κελί 33! [αυτο το ξέρεις kircher;!]

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/04/2007, 21:29:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Πολύ ωραία, crucifire!
Και νομίζω πως θα είναι και πρωτότυπο το "πάντρεμα" που επιλέγετε να κάνετε.
Κάτι ανάλογο - αν κι όχι με metal - έχουν επιλέξει να κάνουν κι οι συμπατριώτες μας Daemonie Nymphe.
Τους έχεις ακουστά?
Αν όχι, ψάξε τους γιατί είναι αρκετά καλοί!

quote:
επ, πως βρέθηκες εσύ εδώ;!

Να σου πω την αλήθεια, κι εγώ την ίδια απορία έχω!
Λες να την κάνουμε γκοθομεταλού?
Χεχε!

Φίλε Savaoth, αν και με το electro-goth δεν έχω πολλή επαφή (άντε τίποτα Blutengel και πολύ μου είναι! ), θα ψάξω τα πρώτα albums των Das Ich.


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/04/2007, 05:29:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
"das ich": το Εγώ

Ακριβώς και με Φρουδικές προεκτάσεις. Αμαλία πως από εδώ;

quote:
εγώ [καθώς και άλλα τρεία καλόπαιδα από 'δω μέσα, από το φόρουμ δλδ] έχουμε βαλθεί, μην έχοντας τίποτα πιο εποικοδομητικό να κάνουμε, να αναμίξουμε αρχαία ελληνική μουσική, θεματολογία και στίχους με τη μέταλ, όχι βέβαια με μπαστερδευτικές ή "τουριστικές" βλέψεις, αλλά για την πάρτη μας, και για το μουρλό του όλου εγχηρήματος... δεν είναι τυχαίο δε, το ότι ασχολούμε τόσο με το φολκ... μου αρέχει να ψάχνω τις λεπτές ισορροποίες ανάμεσα σε ξακάρφωτα είδη μουσικής...

Μπράβο ρε παίδες, αρκετά πρωτότυπο, όπως έγραψε και ο Incubus! Εγώ τώρα ξέρω περισσότερα γι αυτό το project, όχι γιατί με ενημέρωσε ο crucifire - ο οποίος ούτε ε-μειλ δεν μου στέλνει παρεπιπτόντως - αλλά γιατί διαβάζω με προσοχή τα ποστ.

Ες Έδαφος Φέρειν λοιπόν. Πάντως αν χρειαστήτε βοήθεια με τα αρχαιοελληνικά, μουσικά και άλλα, εδώ είμαστε εμείς. Πως έχουνε οι Therion τον Thomas Karlsson;

quote:
Κάτι ανάλογο - αν κι όχι με metal - έχουν επιλέξει να κάνουν κι οι συμπατριώτες μας Daemonie Nymphe.

Τους κοίταξα στο ίντερνετ τώρα μόλις-δεν τους ήξερα Dying Incubus- φαίνονται πολύ ενδιαφέροντες.

quote:
αξίζει να σημειωθεί ότι οι das ich είναι το αγαπημένο goth συγκρότημα του varg vikerness!

Α ρε o varg, από τότε που μπήκε μέσα τό 'ριξε στον εθνοσοσιαλισμό. Την φλάνζα πάντως την έκαψε, δεν περιμένω τίποτα ενδιαφέρον από αυτόν.

quote:
στο κελί 33! [αυτο το ξέρεις kircher;!]

Εγώ το ξέρω. Εσύ όμως πως το ξέρεις,ε;;;

Το κελί 33 είναι στο Κορυδαλό και μέσα έχει έναν που είχε μάτια 13 αλλά ήταν παιδί χωρίς μυαλό!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy