ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 08:00:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Φίλε Dying Incubus,

τώρα κατάλαβα γιατί ο τύπος στο δισκάδικο με κοίταγε με απορία.
Το νέο cd των Qntal θα κυκλοφορίσει επίσημα στις 19 Σεπτέμβρη.


I know, my friend!

Όσο για το οτι δεν είδες τους Moonspell το καλοκαίρι, δεν είσαι ο μόνος.
Είμαι απαράδεκτος γιατί το σχεδίαζα εγώ κιόλας, τρομάρα μου!

Το Memorial πάντως είναι πολύ καλό συγκρότημα και το "Finisterra" που λέει ο φίλος μας Agnostic είναι πολύ καλό κομμάτι!

Όσο για τα υπόλοιπα albums, φίλε μου A. Kircher, δεν τα έχω ακούσει οπότε δε μπορώ να εκφέρω άποψη.

quote:
Anyway, εγώ θα προτείνω κάτι ακόμα πιο δύσκολο από αυτό που πρότεινε ο φίλος A. Kircher.

Ας ψηφίσουμε τα 10 αγαπημένα μας άλμπουμ, όλων των εποχών από μεταλ και γκόθικ ταυτόχρονα και γενικά όλες τις εκφάνσεις της σκληρής μουσικής(εμένα με κόβω να βάζω μόνο μέταλ)


Περίμενε να πιούμε τον καφέ μας για να λειτουργήσει 100% ο εγκέφαλος μας και θα σου πούμε!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
temple_of_love
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 11:51:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους temple_of_love
bella morte .............
A TRIBUTE TO SMASHING PUMPKINS
AS THE REASON DIE
GRAVER'S PARADISE
NEW DARK NOISE
REMAINS
SONGS FOR THE DEAD
THE DARKEST MILENIUM
THE DEATH ROCK EP
THE QUIET
WHERE SHADOWS LIE
ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΟΙ ΕΤΣΙ ΣΥΝΔΙΑΖΟΥΝ ΠΟΛΛΑ
ΑΣ ΠΟΙΟΥΜΕ ΚΑΦΕ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ...........

WHERE SHADOWS LIEΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 18:14:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Πολύ καλή ιδέα από τον Agnostic
και περιμένω με ανυπομονησία τον Dying Incubus τους άλλους.

Ξεκινάω λοιπόν με black metal....

1. Burzum - Hvis Lyset Tar Oss

2. Emperor - In the Nightside Eclipse

3. Bathory - Blood Fire Death

4. Summoning - Dol Guldur

5. Mayhem - De Mysteriis Dom Sathanas

6. Mütiilation - Remains of a Ruined, Dead, Cursed Soul

7. Arcturus - Aspera Hiems Symfonia

8. Enslaved - Vikingligr Veldi

8. Graveland - The Celtic Winter

9. Immortal - Diabolical Full Moon Mysticism

10. Venom - Welcome to Hell

Αυτά είναι για τα τάρταρα, που λέει και ο agnostic, για να έχω ειδική μεταχείριση από τον κύριο Βελζεβούλ

Infinitum Finitum ProducitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/09/2006, 22:43:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Ήρθε η ώρα λοιπόν να τα ρίξω κι εγώ τα albums που θα έπαιρνα μαζί μου και στα Τάρταρα!

  • Inkubus Sukkubus - Vampyre erotica
  • Dreadful Shadows - Beyond the maze
  • Dark Sanctuary - Royaume melancolique
  • Dargaard - Rise and fall
  • Sisters Of Mercy - Some girls wander by mistake
  • Christian Death - Only theatre of pain
  • Sopor Aeternus - Es reiten die toten so schnell
  • The Sins Of Thy Beloved - Perpetual desolation
  • Autumn Tears - Dark symphonies
  • London After Midnight - Selected scenes from the end of the world

Η σειρά είναι τυχαία, δεν τα διαχωρίζω!
Άλλωστε, δεν θα μου το ζητούσε κι ο Χάροντας ως προϋπόθεση!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
temple_of_love
Νέο Μέλος


9 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 12:46:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους temple_of_love
ARCURUS SIDE SHOW SYMPHONIES ΕΙΠΕ Ο ΚΙCHER..............
ΣΥΝΤΡΟΦΕ ΟΝΤΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ALBUM
ΜΟΛΙΣ ΤΟ ΚΑΤΕΒΑΣΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΛΑΚΑ
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 15:55:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
A. Kircher πολύ καλή η δισκοκριτική σου στην προηγούμενη σελίδα.

Λοιπόν τί θα έπαιρνα μαζί μου... Χμμμ. Δύσκολο...

RAMMSTEIN
SYSTEM OF A DOWN
METALLICA
ONE MINUTE SILENCE
LAKE OF TEARS
SENTENCED
LACRIMOSA
TESTAMENT
ENSIFERUM

MP3 με 3000 τραγούδια από διάφορα συγκροτήματα

Θεωρείται ότι κλέβω στο τελευταίο? χε χε χε

Τα παραπάνω δεν είναι με σειρά προτεραιότητας


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/09/2006, 16:57:29  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Eγω θα έπαιρνα μαζί μου:

Darkthrone-Panzerfaust/Transilvanian hunger
Emperor-Anthem To The Welkin At Dusk
Dimmu Borgir-Death Cult Armaggeddon
Ackercocke-Words That Go Unspoken Deeds That Go Undone
Burzum-Aske/Hvis Lyset Tar Oss
Satyricon-Nemesis Divina
Prokofiev-violin concertos
Paganini-violin concertos/caprices(εξάλλου στην εποχή του υπήρχε ο μύθος ότι ήταν δεμονισμένος και επαιζε αυτα που του ελεγε ο Sathanas)
Samael-Ceremony of opposites
Savaoth-Murk Of Erevos........μάλλον μόνο εγώ το θέλω αυτό....


Bleat the Christian lie,
only mortals die...

www.savaoth.com

Edited by - Savaoth on 14/09/2006 17:01:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/09/2006, 16:20:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Παιδιά, ας ρίξω κάτι άσχετο με τις προτάσεις που κάνουμε για albums κτλ.

Παλιότερα ο φίλος μας KERRY KING είχε προτείνει ένα συγκρότημα, τους Aeternitas.

Αν κι είχα βρει την δουλειά τους, την έχασα προτού την ακούσω όσο καλά θα ήθελα.
Παρόλα αυτά θυμόμουν πως απ' ό,τι είχα ακούσει μου άρεσε αρκετά!

Την ξαναβρήκα λοιπόν κι έχοντας ακούσει προσεκτικά και τις 2 δουλειές τους (Requiem 2000, La danse macabre 2004) μπορώ να πω οτι είναι πολύ καλό συγκρότημα.

Ψάξτε τους λοιπόν...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maraT
Μέλος 1ης Βαθμίδας


74 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 20:52:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraT
εγώ μαζί μου θα έπερνα συλλογές από
sisters of mercy ΟΛΑ
metallica ΟΛΑ
arcadia (το μοναδικό δίσκο που έβγαλαν)
μια συλλογή από Ρεμπέτικα
μια συλλογή από παλιά λαϊκά
Παπακωνσταντίνου

όπως βλέπετε απόλα έχει ο μπαχξές Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/09/2006, 23:48:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Για τους Aeternitas δεν γνωρίζω, Dying Incubus και KERRY KING, έψαξα για κανά δυό μέρες και πάλι δεν βρήκα τίποτα. Εδώ δεν θα πρέπει να τους ακούν και πολύ. Άμα ακούσω θα σας πω την γνώμη μου.

Όπως φαίνεται εγώ και ο φίλος Savaoth έχουμε παρόμοια ακούσματα στο black metal. Δύο ψήφοι λοιπόν για τους Burzum, και Emperor.

Δύο ψήφοι και για τους Sister of Mercy (Dying Incubus και MaraT).

Περιμένω να δω λίστες από τον temple of love, crucifire και άλλους .

Πάντως βλέπω γενική αποδοχή για Metallica.

Κάποια στιγμή θα γράψω και την δική μου λίστα για metal (no black).

Μέχρι τότε να είστε όλοι καλά.

Infinitum Finitum ProducitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 04:13:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Φίλε A. Kircher ανυπομωνώ να δω την λίστα σου με τα μέταλ τα πιο..."καθαρόαιμα" να το πω?
Εγώ πάντως με τέτοια έπαιξα στο τοπ-10 μου

Ωστόσο δεν μπορώ να μην μπω στον πειρασμό να παραθέσω μια λίστα με τοπ-10 καφρίλες κυρίως από death metal. Αλήθεια πόσοι από δω ακούτε death metal ρε παιδιά? Πολύ black και gothic έπεσε.

Παραθέτω λοιπόν τη λίστα με τα αγαπημενα μου κάφρικα άλμπουμ τα οποία όταν τα ακούω νιώθω την έλευση του Αντί-Χριστου, τα κομπρεσέρ να διαπερνάνε στο κεφάλι μου και μια γενικότερη σαπίλα να πλανάται στην ατμόσφαιρα.


1.MASSACRE - FROM BEYOND

2.OBITUARY - CAUSE OF DEATH

3.ARCH ENEMY - ANTHEMS OF REBELLION

4.ARCH ENEMY - DOOMSDAY MACHINE

5.DEICIDE - SERPENTS OF THE LIGHT

6.DEICIDE - ONCE UPON THE CROSS

7.CELTIC FROST - TO MEGATHERION

8.DEATH - LEPROSY

9.DEATH - SYMBOLIC

10.BOLT THROWER - WAR MASTER

Βέβαια κι εδώ μπορούν 1-2 θέσεις να αντικατασθούν από αντίστοιχα κάφρικα άλμπουμ, ανάλογα τα κέφια πάντα βέβαια.

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 07:48:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Αλήθεια πόσοι από δω ακούτε death metal ρε παιδιά? Πολύ black και gothic έπεσε.

Νομίζω πως γνωρίζεις ήδη την απάντηση που θα έδινα...
Οπότε δεν απαντώ!

quote:
Δύο ψήφοι και για τους Sister of Mercy (Dying Incubus και MaraT).

Αυτά είναι!

Υ.Γ. Καλώς ήλθες MaraT!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maraT
Μέλος 1ης Βαθμίδας


74 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 10:35:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraT
καλώς σας βρήκα
θέλω να εξομολογηθώ πως οι γνώσεις μου σε σχέση με τα μουσικά δρόμενα είναι απηροελάχιστες και κυρίως για το death και gothic λόγω προσωπικών ζοριών που τράβηξα την τελευταία δεκαετία έμεινα επίτηδες μακριά από τα εν λόγω κινήματα γιατί χρηαζόμουν όσο περισότερο ΦΩΣ και αισιοδοξία γινόταν.

τώρα λοιπόν λέω να ξαναρχίσω να ασχολούμαι. θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάτι που να θυμίζει sisters of mercy που είναι και η αδυναμία μου;
ελπίζω να μην σας ξενερώνω που δεν έχω να συμβάλω πολύ στην συζήτηση αλλά "μια βοήθεια και για μας τους πειναζμένους" Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 16:28:10  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
quote:

Ωστόσο δεν μπορώ να μην μπω στον πειρασμό να παραθέσω μια λίστα με τοπ-10 καφρίλες κυρίως από death metal. Αλήθεια πόσοι από δω ακούτε death metal ρε παιδιά? Πολύ black και gothic έπεσε.


Εμείς τι κάνουμε εδώ??
Μπρίκια κολλάμε?

Εχω να πω ότι αν και το death metal δεν είναι το αγαπημένο μου είδος,οι Deicide,Obituary,Cannibal Corpse,Nile,Possesed,Entombed κτλ..ειναι φοβερά συγκροτήματα.
Μη ξεχάσουμε και τους Morbid Angel Που έχουν και τον συμπατριώτη...


Bleat the Christian lie,
only mortals die...

www.savaoth.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/09/2006, 16:36:05  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
quote:

Ωστόσο δεν μπορώ να μην μπω στον πειρασμό να παραθέσω μια λίστα με τοπ-10 καφρίλες κυρίως από death metal. Αλήθεια πόσοι από δω ακούτε death metal ρε παιδιά? Πολύ black και gothic έπεσε.


Εμείς τι κάνουμε εδώ??
Μπρίκια κολλάμε?

Εχω να πω ότι αν και το death metal δεν είναι το αγαπημένο μου είδος,οι Deicide,Obituary,Cannibal Corpse,Nile,Possesed,Entombed κτλ..ειναι φοβερά συγκροτήματα.
Μη ξεχάσουμε και τους Morbid Angel Που έχουν και τον συμπατριώτη...


Bleat the Christian lie,
only mortals die...

www.savaoth.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 00:28:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
quote:
θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάτι που να θυμίζει sisters of mercy που είναι και η αδυναμία μου;

Οι The 69 Eyes θυμίζουν sisters of mercy. Ισως να σου αρέσουν φίλη maraT. Ο συντονιστής μας θα σου πει περισσότερα και για άλλα γκρουπ.

Ρε συ Savaoth, εγώ σε είχα κάνει αποκλειστικά για μπλακ-μεταλά. Ωραίες επιλογές και από Death metal βλέπω.
Μπράβο!!!


Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 02:14:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
λόγω προσωπικών ζοριών που τράβηξα την τελευταία δεκαετία έμεινα επίτηδες μακριά από τα εν λόγω κινήματα γιατί χρηαζόμουν όσο περισότερο ΦΩΣ και αισιοδοξία γινόταν.

Σε καταλαβαίνω απόλυτα......

Να λοιπόν και τα δικά μου δέκα καλύτερα μέταλ χωρίς επιθετικούς προσδιορισμούς:

1. Black Sabbath-Black Sabbath
2. Judas Priest-Sad Wings of Destiny
3. Iron Maiden-The Number of the Beast
4. Ozzy-The Blizzard of Ozz
5. Helloween-Keeper of the Seventh Keys Part 1
6. Savatage-Hall of the Mountain King
7. Mercyful Fate-Don't Break the Oath
8. Blind Guardian-NightFall in Middle Earth
9. Dio-Holy Diver

και για το τέλος έχουμε.........

10. Manilla Road-Open the Gates

ένα σπουδαίο συγκρότημα που παίζει ποιοτικό μέταλ από το 1977, εδώ τους ξέρουνε μόνο οι φίλοι τους και οι συγγενείς τους, και εκτιμούν αφάνταστα το γεγονός ότι οι αθάνατοι έλληνες τους σέβονται και τους αγαπούν πιο πολύ από τους εδώ συμπατριώτες τους.

Ακούω και εγώ λίγο death αλλά δεν έχω ιδιαίτερες προτιμήσεις. Με κάλυψε η λίστα του Agnostic και του Savaoth.

Και μιας και μιλάμε για λίστες και black metal ένας φίλος μου έστειλε το παρακάτω λινκ με τις 10 πιο γελοίες φωτογραφίες black metal.

http://www.ruthlessreviews.com/reviews.cfm/id/1054/page/top____most_ridiculous_black_metal_pics_of_all_time.html

Και το δεύτερο μέρος......

http://www.ruthlessreviews.com/reviews.cfm/id/1055/page/the_other_top____most_ridiculous_black_metal_pics_of_all_time.html

Να καθόσαστε καλά όταν το διαβάζετε για να μην πέσετε κάτω από τα γέλια.


Infinitum Finitum ProducitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 07:56:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Καλή μου maraT, θα συμφωνήσω κι εγώ με τον φίλο Agnostic όσον αφορά τους The 69 Eyes.

Μια άλλη ιδέα είναι οι Two Witches (όχι τόσο πολύ αλλά έχουν κάποια στοιχεία και δεν είναι τόσο γνωστό συγκρότημα).

Άσε να το σκεφτώ λίγο, να ψάξω κιόλας λίγο και θα σου πω.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
maraT
Μέλος 1ης Βαθμίδας


74 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 12:28:36  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους maraT
ευχαριστώ πολύ Agnostic και Dying Incubus,
θα ψάξω για ό,τι προτείνετε και θα επανέλθω.
φιλιάΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 15:42:26  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Ανακοίνωση!!!
-------------

Παιδιά όλου του φάσματος της metal/gothic σκηνής με συγκίνηση σας ανακοινώνω ότι επιτέλους δίνουμε συναυλία με το συγκρότημά μου Savaoth το άλλο Σάββατο 30 Σεπτεμβριου στην πλατεία Αγ.Δημητρίου(ειρωνικό ε?)στην Πετρούπολη στις 7 η ώρα!!!!!!!!!!!
Όσοι πιστοί στον πατέρα Σαβαώθ προσέλθετε!!!
Είσοδος μάλλον ελεύθερη και δωρεάν ποτά απο μένα....μπας και ερθει κανένας για αυτο το λέω....

Η πλάκα είναι πως πριν απο μας θα παιξει ένα αλλο συγκροτημα που παίζει Ελληνικό ροκ..μετα θα σκάσουμε μύτη εμεις με black metal Και θα γίνει χαμός...μετά από μας θα παίξει γνωστό συγκρότημα..............


Bleat the Christian lie,
only mortals die...

www.savaoth.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/09/2006, 16:54:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
quote:

Ανακοίνωση!!!
-------------

Παιδιά όλου του φάσματος της metal/gothic σκηνής με συγκίνηση σας ανακοινώνω ότι επιτέλους δίνουμε συναυλία με το συγκρότημά μου Savaoth το άλλο Σάββατο 30 Σεπτεμβριου στην πλατεία Αγ.Δημητρίου(ειρωνικό ε?)στην Πετρούπολη στις 7 η ώρα!!!!!!!!!!!
Όσοι πιστοί στον πατέρα Σαβαώθ προσέλθετε!!!
Είσοδος μάλλον ελεύθερη και δωρεάν ποτά απο μένα....μπας και ερθει κανένας για αυτο το λέω....

Η πλάκα είναι πως πριν απο μας θα παιξει ένα αλλο συγκροτημα που παίζει Ελληνικό ροκ..μετα θα σκάσουμε μύτη εμεις με black metal Και θα γίνει χαμός...μετά από μας θα παίξει γνωστό συγκρότημα..............


Bleat the Christian lie,
only mortals die...

www.savaoth.com


Αχ Savaoth πόσο θα ήθελα να είμαι Αθήνα δεν θα το έχανα με τίποτα.

Βγάλε και καμιά φωτο να σας δούμε κι εμείς οι Εξόριστοι...


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2006, 08:25:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Ωραία, φίλε Savaoth!
Καλή επιτυχία προκαταβολικά!

Παιδιά, είναι κανείς για τις 30 μέσα?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2006, 13:49:09  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Ευχαριστώ!
Παιδιά όποιος μπορεί ας εθρει,πλάκα θα έχει.


Bleat the Christian lie,
only mortals die...

www.savaoth.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/09/2006, 17:20:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Καλή επιτυχία και από μένα στον Σαβαώθ και στο συγκρότημα του.
Άντε και εις ανώτερα!!!

Infinitum Finitum ProducitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2006, 07:41:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Hello!

Βρε παιδιά, γνωρίζει κανείς τους Imperia?

Αν ναι, ας δώσει κάποιες πληροφορίες γιατί θέλω να μάθω λίγα πράγματα...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2006, 16:57:53  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
http://www.rockdetector.com/artist,42052.sm

Για τον φίλο Dying Incubus


Bleat the Christian lie,
only mortals die...

www.savaoth.comΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/09/2006, 17:06:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Hello!

Βρε παιδιά, γνωρίζει κανείς τους Imperia?

Αν ναι, ας δώσει κάποιες πληροφορίες γιατί θέλω να μάθω λίγα πράγματα...


Φίλε Dying Incubus,
για να πω την αλήθεια δεν τους ξέρω αλλά έριξα μια ματιά στο ίντερνετ και από ότι κατάλαβα πρέπει να παίζουν κάτι σαν τους Epica. Η τραδουδίστρια Helena έπαιζε στους Trail of Tears.

Εδώ έχει κριτική και κάτι αποσπάσματα από το άλμπουμ τους http://www.metal-observer.com/articles.php?lid=1&sid=1&id=7839

Με το πρώτο άκουσμα δεν μου φάνηκε άσχημο αλλά θα έλεγα ότι το στύλ το έχω ξανακούσει. Αν σου αρέσουν τα οπερατικά φωνητικά και η ατμοσφαιρική μουσική, νομίζω ότι θα σου αρέσουν.

Πάντως κουκλάρα η Helena η τραγουδίστρια!!!

Infinitum Finitum ProducitΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 16:30:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις αλλά και για τα links!

Φίλε μου A.Kircher, την γνωρίζω την Helena Michaelsen, μπορώ να πω οτι έχει πολύ καλή φωνή!

quote:
Με το πρώτο άκουσμα δεν μου φάνηκε άσχημο αλλά θα έλεγα ότι το στύλ το έχω ξανακούσει. Αν σου αρέσουν τα οπερατικά φωνητικά και η ατμοσφαιρική μουσική, νομίζω ότι θα σου αρέσουν.

Πίστεψε με, μου αρέσουν πολύ και τα οπερατικά φωνητικά κι η ατμοσφαιρική μουσική!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/09/2006, 22:09:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Μιας και απέκτησα επιτέλους το Memorial από Moonspell, θα αναφέρω τα κομμάτια που ξεχώρισα.

Εκτός από το τρομερό Finisterra, εντύπωση μου έκαναν και τα πολύ καλά Memento Mori, Blood Tells, Sanguine και το ατμοσφαιρικό Luna!!!

Γενικά στέκεται σε ψηλά Standards ο δίσκος και η μπάντα πάει από το καλό στο καλύτερο. Μακάρι να συνεχίσουν έτσι.


Φίλε Savaoth μάλλον στις 30 του μήνα θα δουλεύω ολημερίς.
Αν πάντως αλλάξει κάτι θα προσπαθήσω να έρθω. Αν δεν σας δω, καλό παίξιμο. Ισοπεδώστε τα όλα εκεί στην Πετρούπολη!!! Διαδώστε τη μαυρίλα και το σκότος στους φιλήσυχους πολίτες του φωτός!!!

Χεχε!!!

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/09/2006, 01:44:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Έχετε ακούσει το Question από System of a down το έχετε δει?


Η Απόλυτη αρρώστια και ψαγμένη....


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1560059
Maintained by Digital Alchemy