ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/02/2007, 19:38:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Είμαι σίγουρος ότι ο crucifire θα το εκτιμήσει.

κοίτα να δεις! πριν από δύο λεπτά έπεσα πάνω του ψάχνοντας για κάτι άλλο, αλλά το αγνόησα βλέποντας το φθηνό cgi. αλλά για να το προτείνεις εσύ αδερφέ, θα είναι καλό οπότε πάω να το τσεκάρω!

quote:
Αν και δεν ξέρω σε ποιόν αρέσουν οι Within Temptation

ξέρεις κανέναν να μην του αρέσουν;! άντε, θα μας τρελάνουν πάλι!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2007, 07:44:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Κι όμως, δεν αρέσουν σε όλους!
Βρήκα μερικά τραγούδια τους αλλά δεν είναι ούτε πολύ καλά ούτε πολύ κακά.
Παλιότερα μου άρεσαν καλύτερα, για να είμαι ειλικρινής.
Τελευταία το έχουν ρίξει λίγο στο mainstream περισσότερο.
Εντάξει, και πάλι τους ακούω...
Χεχε!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2007, 11:06:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Καλημλερα φίλοι μου και καλή εβδομάδα !

quote:
Βρήκα μερικά τραγούδια τους αλλά δεν είναι ούτε πολύ καλά ούτε πολύ κακά.

Θα συμφωνήσω μαζί σου. Άκουσα δείγματα και δεν μπορώ να πω πως τρελάθηκα...

Εντυπώσεις από το OM των NEGURA BUNGET κανείς ???

Παιδιά χωρίς πλάκα, πρόκειται για έπος !!! Δεν θυμάμαι πότε πωρώθηκα τόσο άγρια μe black metal τελευταία φορά.... Ίσως με το [N]UOTPIA των Graveworm...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 12/02/2007, 22:22:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου, από τους Negura Bunget βρήκα 2 albums.
Το ΟΜ και το Inarborat kosmos.
Το δεύτερο δεν το έχω ακούσει αλλά το πρώτο το άκουσα εχθές.

Ενδιαφέρον άκουσμα, αυτό που μου άρεσε είναι οτι σχεδόν σε όλα τους τα τραγούδια "πλέκουν" ωραία το black metal με το atmospheric στοιχείο.
Καλή επιλογή!

Την καληνύχτα μου με Gothica!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2007, 03:37:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Γειά χαρά μάγκες!

Φίλε kerry king χαίρομαι που σε ξαναδιαβάζω

quote:
Εντυπώσεις από το OM των NEGURA BUNGET κανείς ???

Παίδες, αν θυμάστε, το OM το είχα αναφέρει ως μια από τις καλύτερες κυκλοφορίες της χρονιάς στο χώρο του black τότε τα χριστούγεννα που βάλαμε τις λίστες.
Πραγματικά αξίζει!

Η πρόταση μου για αυτήν την εβδομάδα είναι το Angtoria-God Has a Plan for Us All.
Πρόκειται για υψηλού επιπέδου συμφωνικό μέταλ με τραγουδίστρια την Sarah Jezebel Deva που συμετείχε παλιά στους therion, cradle of filth, mortiis.
Να το ακούσετε!

Για τον φίλο Dying Incubus

Τα λέμε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2007, 04:39:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
Dark Sanctuary - L'autre monde (live La Locomotive 05-2003)

http://www.youtube.com/watch?v=GQS7-ME_yTI

Dark Sanctuary - Cet Enfer au Paradis (Live)

http://www.youtube.com/watch?v=R9MTpt97K6g&mode=related&search=

Τώρα μόλις ανακάλυψα πως το καινούργιο άλμπουμ των Ensiferum με τίτλο Victory Songs κυκλοφόρησε (στο διαδύκτιο)

Θα το ακούσω αργότερα και θα επανέλθω.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2007, 07:52:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου A. Kircher, τους Angtoria τους είχαμε προτείνει και παλιότερα.
ΑΝ θυμάμαι καλά, το είχε κάνει ο KERRY KING.
Πραγματικά πολύ καλό συγκρότημα κι ένα αρκετά καλό album.
Να φανταστείς οτι απ' αυτό έμαθα πως το "Confide in me" το είχε τραγουδήσει κι η Kylie Minogue.
Ξέρεις πότε θα βγάλουν το δεύτερο album τους?

Τι φωτογραφία είναι αυτή???
Λέγε εντυπώσεις!

Από τα 2 live, είχα μόνο του "L' autre monde" (φοβερό τραγούδι κι υπέροχοι στίχοι).
Το άλλο όμως δεν το είχα...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 13/02/2007, 17:18:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Κι όμως, δεν αρέσουν σε όλους!
Βρήκα μερικά τραγούδια τους αλλά δεν είναι ούτε πολύ καλά ούτε πολύ κακά

καλά, όντως, υπερέβαλα λίγο, αλλά καταχάρηκα, γιατί ο αγαπημένος μας ΟΤΕ έκανε πάλι μλκίες με τη σύνδεσή μου, και για λίγο καιρό δεν μπορούσα να τσεκάρω μέταλ νέα, καθώς τα ίντερνετ καφέ κοστίζουν, οπότε προλάβαινα να τσεκάρω μόνο το esoterica [νούμερο ένα στην καρδιά μας, αλλά και στο ψυγείο μας!]

ρε kerry, μας πνίξανε στο γκόθικ ρεεεεε! ταρακούνα τους!

πλάκα κάνω βέβαια. ρε παίδες, τώρα τελευταία, ότι γκοθά γνωρίζω [και δεν εννοώ τον D_I] βγαίνει gay. όχι ότι είμαι ρατσιστής [ΑΥΤΟΙ είναι γκέυ!] αλλά με έχει παραξενέψει λίγο. πήγα τις προάλλες τιθορα [πατήσια] με φίλους και με το που μπαίνω έρχομαι αντιμέτωπος με ένα τύπο, στο κλασσικό στυλ του πορωμένου γκοθά [eyeliner, κολλητό μαλλί, άντε και λίγο μαύρο κραγιόν πάει στο διάολο] αλλά το ίματζ συμπλήρωνε δυχτιωτό καλσόν, σοτράκι κολάν, και γυναικεία αξεσουάρ που δε θυμάμε, γιατί δεν άντεχα να τον κοιτάω πολλή ώρα....

και ερωτώ wtf ?!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2007, 02:22:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Φίλε μου A. Kircher, τους Angtoria τους είχαμε προτείνει και παλιότερα.
ΑΝ θυμάμαι καλά, το είχε κάνει ο KERRY KING.

Α ρε αυτός ο kerry king όλο με προλαβαίνει!
Πάντως οι Angtoria πολύ καλοί. Ensiferum δεν έχω προλάβει να ακούσω ακόμα.

quote:
Τι φωτογραφία είναι αυτή???
Λέγε εντυπώσεις!

Τι να πω; Είναι μερικά πράγματα που δεν περιγράφονται με λόγια!
θα πω αυτό που λέει και ο Παπάζογλου

"Κανείς εδώ δε τραγουδά
κανένας δε χορεύει
ακούνε μόνο την πενιά
κι ο νους τους ταξιδεύει"

Εκεί που λέει πενιά βάλτε dark sanctuary....

quote:
πήγα τις προάλλες τιθορα [πατήσια] με φίλους και με το που μπαίνω έρχομαι αντιμέτωπος με ένα τύπο, στο κλασσικό στυλ του πορωμένου γκοθά [eyeliner, κολλητό μαλλί, άντε και λίγο μαύρο κραγιόν πάει στο διάολο] αλλά το ίματζ συμπλήρωνε δυχτιωτό καλσόν, σοτράκι κολάν, και γυναικεία αξεσουάρ που δε θυμάμε, γιατί δεν άντεχα να τον κοιτάω πολλή ώρα....

Το κινητό σου δεν βγάζει φωτογραφίες;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2007, 07:43:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Σχετικά με τις ενδυματολογικές προτιμήσεις, πιστεύω πως είναι σημαντικό να διαχωρίζουμε πότε ντυνόμαστε με κάποιο συγκεκριμένο στυλ επειδή αρέσει σ' εμάς και πότε για να προκαλέσουμε.
Το πρώτο είναι και το φυσιολογικό μέσα σε κάποια όρια.
Το δεύτερο είναι ό,τι χειρότερο για την ταυτότητα μας.

Ο άνθρωπος λοιπόν που είδες, φίλε μου crucifire, είτε ντύθηκε με αυτόν τον τρόπο για να προκαλέσει είτε κάπου έχασε το μέτρο...

Φίλε μου A. Kircher, χαίρομαι πολύ που σου άρεσαν τόσο πολύ!
Πράγματι σε τέτοια ακούσματα ο νους ταξιδεύει.
Αν τους ακούς βράδυ κι έχεις δίπλα ένα μπουκάλι κρασί κι ένα ποτήρι, το αποτέλεσμα είναι ένα άδειο μπουκάλι, ένα μυαλό εδώ κι εκεί και στο τέλος έχεις αποκοιμηθεί στον καναπέ και τρέχεις το πρωΐ σαν τρελός επειδή άργησες στην δουλειά!
Χαχα!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2007, 10:15:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Γειά σας φίλοι μου !

quote:
Α ρε αυτός ο kerry king όλο με προλαβαίνει!
Πάντως οι Angtoria πολύ καλοί.

Φίλε A. Kircher έτυχε . Έλα μου όμως που εσυ μας έκανες αναφορά για το ΟΜ των Negura Bunget και το περάσαμε στο ντούκου !!!!!

Θα το επαναλαμβάνω μέχρι να σας τα πρήξω

EINAI ΔΙΣΚΑΡΑ !!!!!!!!!

Επιβάλεται να το ακούσουν οι crucifire & Νταβελλης και περιμένω εντυπώσεις !!!

Πάντως φίλε μου A. Kircher, αφού σου αρέσαν οι Αngtoria (και φαντάζομαι σου αρέσουν και οι Within Temptation), σίγουρα θα σου αρέσουν και οι Delain.

Στο μεταξύ, άμα κάνεις μία βόλτα από τα sites των παραπάνω στο myspace.com θα βρεις πλήθος από παρεμφερή γκρουπ με ίδιο ύφος. Το καλό στο myspace είναι ότι ακούς και δείγματα από τις δουλειές τους (και έτσι σας λύνω και την απορία που τα βρίσκω ορισμένα καινούργια ακούσματα).Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 14/02/2007, 10:25:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
ρε kerry, μας πνίξανε στο γκόθικ ρεεεεε! ταρακούνα τους!

Να τσακιστείς ν'ακούσεις το ΟΜ των NEGURA BUNGET τότε για να έχεις να λες πόσο πορώθηκες

(σας το είπα.... θα σας τα πρήξω )

και πες και στον φίλο σου να ξεκολλήσει λίγο από τους Βόρειους Θεούς του και να ρίξει και αυτός μια ακρόαση στους Καρπάθιους Δαίμονες....

Αλήθεια βρε, ARCONA άκουσε κανένας σας ή με γράψατε κανονικά ?

Τελικά μόνο ο φίλος μου ο Dying_Incubus σπεύδει σε κάθε μου πρόταση (να δω την ρημάδα την μπύρα πότε θα την πιούμε ρε συ.... στον γάμο του γιού μου μας βλέπω )Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2007, 07:49:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Ομολογώ πως οι Delain είναι μια χαρά συγκρότημα!
Επιβεβαιώνω την πρόταση λοιπόν του φίλου μου KERRY KING.

Τώρα, όσον αφορά τους Καρπάθιους δαίμονες μπορείτε να ακούσετε και The Vision Bleak.
Τους έχουμε προτείνει παλιότερα κι έχουμε κάνει παρουσίαση αλλά ας τους υπενθυμίσω και πάλι...
Βαμπιροκατάσταση και Καρπαθοτρόμος!

Arkona έχω βρει την δισκογραφία τους αν θυμάμαι καλά.
Καλό συγκρότημα από τη Russia με αγάπη με πρωτότυπη μουσική!

quote:
(να δω την ρημάδα την μπύρα πότε θα την πιούμε ρε συ.... στον γάμο του γιού μου μας βλέπω )

Χεχε!
Φροντισώμεθα...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 15/02/2007, 15:14:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Το δεύτερο είναι ό,τι χειρότερο για την ταυτότητα μας.

δηλαδή αυτό ισχύει και για μένα, που φοράω τη dimmu borgir μπλούζα in satan we trust, αν και πιστεύω πως αφού δεν υπάρχει αυτό (+) δεν υπάρχει ούτε αυτό [ m/ (σατανοκέρατα)] ;;;;;;

τσαντίζομαι όταν έχεις δίκιο!

quote:
να ακούσετε και The Vision Bleak

γιατί όταν ένα συγκρότημα γαμάει, ΓΑΜΑΕΙ. sorry κιόλλας!

quote:
Να τσακιστείς ν'ακούσεις το ΟΜ των NEGURA BUNGET τότε

άντε, πεες μου πως να το κατεβάσω. εφαρμόζω καινούργια πολιτική, κατεβάζω για να δω αν μου αρέσει... αλλά για κάποιο λόγο limewire και e-mule μου κάνουν κολπάκια τώρα τελευταία, και δεν έχω ιδέα από torrnets. κάτι λέγατε για χαμπς παλιότερα....

quote:
και πες και στον φίλο σου να ξεκολλήσει λίγο από τους Βόρειους Θεούς του και να ρίξει και αυτός μια ακρόαση στους Καρπάθιους Δαίμονες....

εμένα δε με ακούει πια, πες του το εσύ! ρώρα τελευταία έχει χαζέψει, δεν τον είδες στο χαρδαβέλα πως ήταν;[θα με σφάξει τώρα...] αν και οι vision bleak του άρεσαν...

Carpathia! All hail to thee!
Thy beauty is beyond compare...

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2007, 04:22:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Αλήθεια βρε, ARCONA άκουσε κανένας σας ή με γράψατε κανονικά ?

Και εγώ τους είχα βρει και να πω την αλήθεια ούτε θυμάμαι αν τους άκουσα ή όχι. Θα τους ακούσω (ξανά) για να τους θυμηθώ.

quote:
Πάντως φίλε μου A. Kircher, αφού σου αρέσαν οι Αngtoria (και φαντάζομαι σου αρέσουν και οι Within Temptation), σίγουρα θα σου αρέσουν και οι Delain.

Οι Delain όντως μου αρέσουν, άκουσα το Lucidity και μου έκανε πολύ καλή εντύπωση.
Τώρα είχα πάρει παλιά το Enter των Within Temptation αλλά μετά τους έχασα κάπου. Δεν έχω ακούσει πολλά πράγματα από τότε. Το καινούργιο τους θα βγει πάντως τον Μάρτιο θα το κοιτάξω.

quote:
Πράγματι σε τέτοια ακούσματα ο νους ταξιδεύει.
Αν τους ακούς βράδυ κι έχεις δίπλα ένα μπουκάλι κρασί κι ένα ποτήρι, το αποτέλεσμα είναι ένα άδειο μπουκάλι, ένα μυαλό εδώ κι εκεί και στο τέλος έχεις αποκοιμηθεί στον καναπέ και τρέχεις το πρωΐ σαν τρελός επειδή άργησες στην δουλειά!

Ακριβώς. Και εγώ παθών

quote:
Ο άνθρωπος λοιπόν που είδες, φίλε μου crucifire, είτε ντύθηκε με αυτόν τον τρόπο για να προκαλέσει είτε κάπου έχασε το μέτρο...

Εγώ τότε στο Γυμνάσιο είχα ένα τζήν μπουφάν και πίσω είχα φτιάξει με blanko ένα ανάποδο σταυρό που έγραφε black sabbath με τους οποίους ήμουν (και είμαι) πορωμένος. Μέχρι εκεί είχε φτάσει η προκλητικότητα στο ντύσιμο, αλλά εγώ είμαι και από χωριό χε χε!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2007, 08:42:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Βρε crucifire, άλλο εννοούσα!
Το θέμα δεν είναι αν φοράς πχ ένα μπλουζάκι των Dimmu Borgir εφόσον δεν πιστεύεις σ' αυτό που λέει.
Το θέμα είναι αν το φοράς επειδή το γουστάρεις εσύ ή για να προκαλέσεις τους γύρω σου.

quote:
Εγώ τότε στο Γυμνάσιο είχα ένα τζήν μπουφάν και πίσω είχα φτιάξει με blanko ένα ανάποδο σταυρό που έγραφε black sabbath με τους οποίους ήμουν (και είμαι) πορωμένος. Μέχρι εκεί είχε φτάσει η προκλητικότητα στο ντύσιμο, αλλά εγώ είμαι και από χωριό χε χε!

Το σημειώνω στα τεφτέρια μου αυτό!
Ανάβω κάρβουνα και περιμένω να σε κάνω φλαμπέ...
Χαχα!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2007, 12:50:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Eγώ είχα πάρει το patch του BLACK METAL των VENOM άλλά η μάνα μου δεν μου το έραψε...

Τελικά συμβιβάστηκε με το patch των S.O.D.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2007, 12:53:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
άντε, πεες μου πως να το κατεβάσω. εφαρμόζω καινούργια πολιτική, κατεβάζω για να δω αν μου αρέσει... αλλά για κάποιο λόγο limewire και e-mule μου κάνουν κολπάκια τώρα τελευταία, και δεν έχω ιδέα από torrnets. κάτι λέγατε για χαμπς παλιότερα....

Φίλε μου crucifire πρώτα πρέπει να μας πει ο Dying_Incubus άμα γίνεται να λάβεις οδηγίες από εδώ μέσα (μην κατηγορηθούμε ότι προωθούμε την πειρατεία...). Αλλιώς, μέσω e-mail....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2007, 13:13:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Αλήθεια βρε, ARCONA άκουσε κανένας σας ή με γράψατε κανονικά ?
--------------------------------------------------------------------------------
Και εγώ τους είχα βρει και να πω την αλήθεια ούτε θυμάμαι αν τους άκουσα ή όχι. Θα τους ακούσω (ξανά) για να τους θυμηθώ.

Βρες και άκουσε το Vo Slavu Velikim και αν δεν σε ενθουσιάσει, εγώ θα φάω το καπέλο μου (που λέει και ο Ρόμπαξ...

Και είμαι σίγουρος ότι και ο crucifire θα το γουστάρει τρελλά....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2007, 19:10:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
Βρες και άκουσε το Vo Slavu Velikim και αν δεν σε ενθουσιάσει, εγώ θα φάω το καπέλο μου (που λέει και ο Ρόμπαξ...

Αυτό είναι που είχα βρεί και για κάποιο λόγο αράχνιασε στο αϊπόδιο. Μέσα το έχω ακόμα. Θα το ακούσω το βράδυ και τα ξαναλέμε.

quote:
Τελικά συμβιβάστηκε με το patch των S.O.D.

Τι μου θύμισες μέγιστε ΚΕRRY! Δισκάρα το Speak English or Die!



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 16/02/2007, 19:42:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Βρε crucifire, άλλο εννοούσα!
Το θέμα είναι αν το φοράς επειδή το γουστάρεις εσύ ή για να προκαλέσεις τους γύρω σου.

παρανόηση! το δεύτερο φυσικά. είναι το μόπνο που ξέρω να κάνω καλά! αυτό και να στρίβω γεωμετρικά άριστα τσιγάρα!


quote:
Αλλιώς, μέσω e-mail....

feel free to....

quote:
Εγώ τότε στο Γυμνάσιο είχα ένα τζήν μπουφάν και πίσω είχα φτιάξει με blanko ένα ανάποδο σταυρό που έγραφε black sabbath

χαχαχα, είναι απίστευτο τι πατέντες σκέφτονταν οι αρχαίοι ημών πρόγονοι! πάντως, By the way, το σηματάκι των σάμπαθ έχει κανονικό σταυρό αν θθυμάμε καλά... απλά ή θήκη του πρώτου τους δίσκου είχε σχήμα ανάποδου σταυρού. και τι σου έλεγαν στο χωριό;

quote:
Βρες και άκουσε το Vo Slavu Velikim και αν δεν σε ενθουσιάσει, εγώ θα φάω το καπέλο μου

κάτι μου θυμίζει αυτό, ρε γαμώτο... πόσο παλιό είναι;

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 17/02/2007, 12:24:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
παρανόηση! το δεύτερο φυσικά. είναι το μόπνο που ξέρω να κάνω καλά!

Τι να πω!
Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.
Θα σου έλεγα πάντως να σκεφτείς λιγάκι επάνω σ' αυτό...

Παιδιά, όσοι έχετε ακούσει Die Verbannten Kinder Evas και σας άρεσαν, ψάξτε το καινούριο τους album Dusk and void became alive.
Είναι πραγματικά πολύ καλό!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 18/02/2007, 16:32:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Τι να πω!
Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα.

προφανώς σε κούφανα! αλλά όπως και ο kircher [αν κατάλαβα καλά] όταν σε περιτρυγισρίζουν "αερόμυαλοι και ψοφόμυαλοι" όπως λέει και ο τύπος στο trick or treat, που αποκαλούνε τους μεταλάδες άπλυτους πίθηκους και τους γκοθάδες αυτοκτονάκηδες, τουλάχσιστον προσπαθείς να τους κάνεις να σε φοβούνται ή να σε περνάνε για παραναοϊκό, αλήτη, ή δεν ξέρω τι άλλο...

και ποιός τρόπος είναι καλύτερος απ' το να τους φρικάρεις μόλις γυρίσεις την πλάτη σου, ή να χτυπήσει το κινητό σου και να ακούσουν τα διαόλια να νεβαίνουν απ' τα τάρταρα!!!

γιατί αν η μόνη μουσική που μπορείς να ακούσεις είναι αυτή που σείχνει στην τηλεόραση, ή η λειτουργεία της κυριακής... μείνει μακριά μου!

καλά τα λέω kircher και kerry [που ακούς και kerry!]?

by the way περιμένω ακόμα οδηγίες για downloading... αυτή τη βδομάδα λέω να μάθω πως λειτουργούν τα torrents... άβυσος το σύστημα της πειρατείας!!!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2007, 15:14:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου crucifire, πάντοτε υπήρχαν και θα υπάρχουν άνθρωποι οι οποίοι θα μένουν στο φαίνεσθαι και θα κρίνουν τον άνθρωπο που βλέπουν μπροστά τους από την εμφάνιση του, από τις μουσικές του επιλογές, από τις πολιτικές/θρησκευτικές πεποιθήσεις κτλ.
Ας πούμε οτι αυτά είναι κάποια μεσαιωνικά κατάλοιπα...

Το θέμα είναι να μπορέσουμε να αντιληφθούμε οτι πίσω από όλα αυτά ο κάθε ένας είναι άνθρωπος όπως είμαστε εμείς, εκείνοι κτλ.
Από την άλλη όμως, σκέψου πόσες φορές κι εμείς οι ίδιοι κρίνουμε κάποιον βιαστικά από αυτό που βλέπουμε.
Μπορεί να γίνεται αυτόματα και μηχανικά, αυτό που μετράει όμως είναι πως έχουμε μάθει να λειτουργούμε με αυτόν τον τρόπο.
Έχουμε μάθει να φοβόμαστε αυτό που δεν είναι μέσα στις δικές μας προτιμήσεις.
Κι η κατάκριση που ασκείται είναι μια έκφανση αυτού του φόβου.

quote:
by the way περιμένω ακόμα οδηγίες για downloading...

Δε νομίζω πως αυτό έχει τόσο μεγάλη συνάφεια με το θέμα...


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 19/02/2007, 18:07:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
τώρα αυτό, ή το είπες σε στιγμή φιλοσοφίας και είναι σωστό, ή προσπαθείς να μας προιδεάσεις για την εμφάνισή σου σε πιθανή μελοντική συνάντηση! χεχε


quote:
Δε νομίζω πως αυτό έχει τόσο μεγάλη συνάφεια με το θέμα...

έχεις δίκιο αλλά δεν υπήρχε σχετικό τόπικ.

τεσ'πα, όποιος μπορεί να με βοηθήσει ας μου στείλει ένα μειλ! thx

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jimmythe_weed
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2007, 02:29:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jimmythe_weed
quote:

Dio-Holy Diver

Mετά από μια λαμπρή καριέρα στους θρυλικούς Rainbow και Black Sabbath η απόλυτη ΦΩΝΗ του μέταλ κυκλοφόρησε τον πρώτο του σόλο δίσκο το 1983 με τον καταπληκτικό τίτλο Holy Diver και το ακόμα πιο καταπληκτικό εξώφυλλο που βλέπετε παραπάνω. Μαζί του ο παλαίμαχος Vinny Appice στα ντράμς και ο μοναδικός Vivian Campbell στις κιθάρες.

Το Holy Diver πραγματικά απoτελεί τον ορισμό του Heavy Metal. Δυναμική μουσική χωρίς περιττά στολίδια και τερτίπια, με στίχους για την καθημερινή ανθρώπινη ζωή και τις συνέπειες των πράξεων. Δεν υπάρχουν αδύνατα τραγούδια στο δίσκο, όλες οι συνθέσεις είναι απλά μοναδικές.
Να ξεχωρίσω όμως τα Holy Diver (το σουξέ της εποχής), Caught in the Middle, Don't Talk to Strangers, και το μεγαλειώδες Rainbow in the Dark.

Δυστυχώς ο Dio δεν μπόρεσε ποτέ να ξεπεράσει αλλά ούτε και να φτάσει την δημιουργικότητα και την ποιότητα του παραπάνω δίσκου.
Το Holy Diver παραμένει μέχρι σήμερα το απόλυτο μέτρο σύγκρισης στην μεταλλική μουσική.

When there's lightning - it always bring me down
Cause it's free and I see that it's me
Who's lost and never found
I cry for magic - I feel it dancing in the light
But it was cold - I lost my hold
To the shadows of the night

There's no sign of the morning coming
You've been left on your own
Like a Rainbow in the Dark

Για να θυμούνται οι παλιοί και να γνωρίζουν οι νεώτεροι.

Φίλε Dying Incubus θα σου στείλω μειλ από το σπίτι.




Καλα τα λες φιλε αν και για μενα αγαπημενο του ειναι το Dream Evil (παραθετω φωτο)

Δε θα γραψω τιποτα για Dio και Rainbow εγω ,μιας και δε πιστευω οτι υπαρχει ατομο που ασχολειται σοβαρα με Ροκ και Μεταλ και δε ξερει πια ειναι τα groups και τι εχουν προσφερει στη μουσικη που γουσταρουμε!
Θα γραψω ομως για 2 ελληνικες μπαντες και ελπιζω να ασχοληθει καποιος που δε τους εχει ακουστα και να βρει κανα song τους!
Μιλω για τους Angelo Perlepes MYSTERY και για τους Raw Silk!
http://www.angeloperlepesmystery.com/mainFrameset.htm
http://www.rawsilk.gr/news.php

Kαλο θα'ταν για τους νεους στην Μελωδικη και Τευτονικη σκηνη να τους ξερουv.Οι Mystery ειναι σε στυλ Malmsteen και Rainbow/Purple(στο πρωτο τους album) και οι Raw Silk απιστευτοι ποζεραδες με τρομερα ρεφρεν.Ειδικα το street girl μαμει και δερνει!
Εχουν ανοιξει συναυλιες και οι 2 σε γνωστα groups(απο Riot kai Jeff Scott Soto ως Saxon).Στο Μοναστηρακι σιγουρα μπορειτε να βρειτε δισκο Raw Silk και οσο για Mystery παλι εκει στα γνωστα στεκια αλλα και σε μεγαλα δισκοπολεια(οχι μονο Metal).
Εχω παει σε απειρες συναυλιες στη ζωη μου(απο Heavy Metal εως Classic Rock kai Blues)αλλα καλυτερη συναυλια απο τo Live Mystery στο Greek Power Metal Festival με Sarissa,Dark Nova,Maurader δεν εχω ματαδει!Και μιλαω για εμφανιση Mystery κai μονο!
Αυτα τα ολιγα απο με.Επισης να τονισω οτι σε μια αλλη γνωστη ελληνικη μπαντα lead singer ηταν ο γνωστος μας απο τους παπαροκαδες τυπος.Και το album σπερνει απο μουσικη και η φωνη του πολη καλη!Οι στιχοι βεβαια περιεργοι....Jesus Christ Superstar εσυ!Μιλαω για τους Innerwish.
http://www.innerwish.gr/
Αυτα....Αντε και καλο ψαξιμο σε αυτα που σας προτεινω να ακουσετε.Αξιζουν τα παιδια!!!

Jimmy da W.E.E.D Fav Bands(Η αλλιως οι μπαντες που με φτιαχνουν τρελα με τυχαια σειρα το TOP10):
1/DIO
2/RAINBOW
3/JUDAS PRIEST
4/SAXON
5/BON JOVI
6/ANGELO PERLEPES MYSTERY
7/ACDC
8/MAGNUM
9/DEF LEPPARD
10/W.A.S.P

ps:Καλα ο Ρουβας και η Κοκκινου που ειναι στη λιστα????ΕΛΕΟΣ!


Jimmy the Weed
Long Live Rock N Roll
Long Live RAINBOW

______________________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ
ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΠΑΝΕΛΘΕΙ ΤΟ FORMAT ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ.
______________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

A. Kircher
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

USA
1626 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2007, 05:22:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους A. Kircher
quote:
προφανώς σε κούφανα! αλλά όπως και ο kircher [αν κατάλαβα καλά] όταν σε περιτρυγισρίζουν "αερόμυαλοι και ψοφόμυαλοι" όπως λέει και ο τύπος στο trick or treat, που αποκαλούνε τους μεταλάδες άπλυτους πίθηκους και τους γκοθάδες αυτοκτονάκηδες, τουλάχσιστον προσπαθείς να τους κάνεις να σε φοβούνται ή να σε περνάνε για παραναοϊκό, αλήτη, ή δεν ξέρω τι άλλο...

Ακριβώς, το έκανα παλιά, το κάνω και τώρα, αν και η δουλειά μου με θέλει καθώς πρέπει...αλλά συνεχίζουμε το κατά δύναμην να προκαλούμε. Ούτως ή άλλως τα πάντα ατμός που έλεγε και ο Θρασύβουλας.

Να καλωσορίσω και τον φίλο jimmythe_weed στην μεταλοπαρέα μας.
Φίλε μου αυτά τα κλασικά ακούσματα δεν πεθαίνουν ποτέ.
Από τα ελληνικά γκρούπ που πρότεινες ξέρω μόνο τους Innerwish και έπεσα από τα σύννεφα μόλις έγραψες ότι ο Παπανικολάου είναι ένας από τους παπαροκάδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
--------------------------------------------------------------------------

Παίδες θα λείψω αυτήν την εβδομάδα για επαγγελματικούς λόγους οπότε τα ξαναλέμε από Δευτέρα.

Μέχρι τότε καλά ακούσματα!


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jimmythe_weed
Νέο Μέλος


7 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2007, 06:49:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jimmythe_weed
quote:

Από τα ελληνικά γκρούπ που πρότεινες ξέρω μόνο τους Innerwish και έπεσα από τα σύννεφα μόλις έγραψες ότι ο Παπανικολάου είναι ένας από τους παπαροκάδες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
--------------------------------------------------------------------------



ΩΩΩ Ναι!!!!Αν και στο πρωτο αλμπουμ τους μονο!Υπαρχει υπογεγραμμενο απο αυτους και το ωραιο ειναι οτι ο Παπανικολαου εχει αφιερωση με ...Βρωμολογακια πανω!ΧαΧα!!!
Eπισης να δωσω και αυτο το link που ξεχασα πριν για οποιον θελει να ακουσει μια αυτια απο Mystery.Επιλεξτε Soundclips ->Play all clips και λιγο πιο κατω αν θελετε κανα αλλο song απο αλλο album.
To LINK: http://www.guitar9.com/guitarmusic9/mysteryology.html

Jimmy the Weed
Long Live Rock N Roll
Long Live RAINBOW

Edited by - jimmythe_weed on 20/02/2007 07:24:40Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2007, 08:05:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Να καλωσορίσω κι εγώ τον jimmythe_weed!

Για να είμαι ειλικρινής δεν έχω τέτοια ακούσματα οπότε και δε μπορώ να εκφέρω γνώμη.
Σίγουρα όμως ενδιαφέρει αρκετά παιδιά που συμμετέχουν στο θέμα.

quote:
τώρα αυτό, ή το είπες σε στιγμή φιλοσοφίας και είναι σωστό, ή προσπαθείς να μας προιδεάσεις για την εμφάνισή σου σε πιθανή μελοντική συνάντηση! χεχε

Ναι, με πιάνει το φιλοσοφικό μου κάτι ώρες που δεν το περιμένω!
Άσε, μπορεί και να με δεις ποτέ και να μείνεις λίγο κάγκελο...
Don't worry, δεν είμαι του make up και της ποζερίας πάντως!


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
crucifire
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1747 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/02/2007, 15:15:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους crucifire
quote:
Άσε, μπορεί και να με δεις ποτέ και να μείνεις λίγο κάγκελο...

έχω νεύρα από ατσάλι δικέ μου!

λοιπόν, να ρίξω κι εγώ ένα welcome στον αδερφό jimmy.
διαισθάνομαι ότι φέρνει μαζί του ένα κύμα από sex, drugs and rock n' roll;

να πω τη μαύρη μου αλήθεια, αυτούς τους παλιούς, δεν μπορώ να τους ακούσω όλους με ευχαρίστηση, κυρίως λόγω φτωχών μέσων παραγωγής, καθώς και τόνους ποζεριάς που επικρατούσαν εκείνη την περίοδο, αλλά θα χαρώ να ακούσω σχετικές προτάσεις.

kircher... χαιρέτα μας!!!

b.t.w. αν δε με απατάει η μνήμη μου [καμία δε με απατάει εμένα ]
οι innerwish θα παίξουνε στο καλοκαιρινό φεστιβάλ μαζί με τους rhapsody of fire και τους manowar... δεν πιστεύω να σημειώσει απουσία κανείς από 'δω μέσα. θα πέσουν κεφάλια!

για να μη βγάλω απουσιολόγιο και στους Maiden τον άλλο μήνα!

______________________________________________
ΕΣ ΕΔΑΦΟΣ ΦΕΡΕΙΝ ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy