ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2006, 01:22:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest
Τους Cult φίλε τους έφαγε η μαρμάγκα,και τη θέση τους πήραν οι περυσινοί T.Sister + Wasp..

http://www.velisarios.blogspot.com/
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

judas priest
Μέλος 1ης Βαθμίδας

Greece
116 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2006, 01:24:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους judas priest
Τους Cult φίλε τους έφαγε η μαρμάγκα,και τη θέση τους πήραν οι περυσινοί T.Sister + Wasp..

http://www.velisarios.blogspot.com/
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Timetrapped
Μέλος 1ης Βαθμίδας


125 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2006, 08:54:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Timetrapped
quote:

Τους Cult φίλε τους έφαγε η μαρμάγκα,και τη θέση τους πήραν οι περυσινοί T.Sister + Wasp..

Ωχ ναι? Δεν το είχα ακούσει αυτό, κρίμα.. Αν και ιστορικά αυτά τα συγκροτήματα (Twisted Sister & Wasp) δεν τρελαίνομαι να τους δω..
Όχι πως τρελαίνομαι για τους Cult αλλά θα τους προτιμούσα. Anyway όπως και να χει νομίζω θα είναι πολύ καλά...

From my sleep you beckon me Promising eternity
In your world of mystery To your realm of harmony
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2006, 09:27:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Απλώς καλά??!! Τελεια θα είναι!!! Εκει μπροστά στις πρώτες γραμμές στους διεστραμένους Twisted Sister...
Crimson Glory με τον εξαιρετικό Midnight και τη μαγευτική φωνή του είναι μεγάλο ατού για το φεστιβάλ.
Celtic Frost: Και ποιος παλιομοδίτης thrashher δεν θα ήθελε να τους δεί και να κοπανηθεί στο άκουσμά των αυθεντικών "σάπιων" σκοτεινών thrash ύμνων τους!!
Οι φεγγαροχτυπημένοι goth-metallers Moonspell δίνουν εξαιρετικά live!! Το γεγονός ότι θα εμφανιστούν στο φως του ηλίου να μην πολυκωλάει βέβαια, αλλά δεν αρκεί αυτό για να με ξενερώσει.

Τους Wasp τους ψιλοφοβάμαι διότι και τις δύο προηγούμενες φορές που τους είδα, ήταν λες και έκαναν αγγαρεία. Και αυτά τα προηχογραφημένα φωνητικά βέβαια χτύπησαν άσχημα. Ας τους δώσουμε όμως άλλη μια ευκαιρία. Ο Blackie είναι μορφή και αυθεντικό metal "ρεμάλι"


Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...

Edited by - Agnostic on 25/05/2006 09:27:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2006, 09:49:53  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Βρε παιδιά, σκέφτομαι κι εγώ αρκετά σοβαρά να πάω να δώ τους Moonspell...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2006, 11:04:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Εχε υπόψη σου όμως ότι θα παίξουν λίγη ώρα, γύρω στα 40 λεπτά το πολύ, λόγω της θέσης τους στο φεστιβάλ(5οι από πάνω προς τα κάτω). Και δεν ξέρω κατά πόσο αντέχει η τσέπη σου σε συνδυασμό και με τη μικρή χρονική διάρκεια του συγκροτήματος που σε ενδιαφέρει. Βέβαια, το όλο event θα είναι ωραίο και αξίζει επίσκεψης ακόμα κι αν δεν σε ενδιαφέρουν τα υπόλοιπα συγκροτήματα. Σημασία έχει βέβαια και το οικονομικό της υπόθεσης και οι προταιρεότητες του καθενός μας.

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

cult
Μέλος 1ης Βαθμίδας


67 Μηνύματα
Απεστάλη: 25/05/2006, 15:20:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους cult
Για τις υπολοιπες μερες υπαρχει κανενα νεο;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2006, 15:42:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Lordi - The Arockalypse

Βρίσκεται ήδη στο Pirate Bay για όσους θέλουν να το κατεβάσουν.
Και μόνο που έκαναν από την κάθε θείτσα μέχρι και την Μπέπμα Μπλανς να ασκοληθούνε μαζί τους, αξίζει να τους έχουμε στην δισκοθήκη τους. Τώρα τα κομμάτια τους μόνο σε σατανισμό δεν σε παραπεμπουν. Μελωδικό Hard Rock, αν δεν τους ήξερα θα έλεγα πως ήτανε κανένα νέο φρούτο που προωθεί ο Desmond Child. Ακούγεται ευχάριστα πάντως.

Για τους λάτρεις του Black Metal συστήνω να βρείτε (αρχικά) και να ακούσετε CARPATHIAN FOREST και **** You All (sorry D_I αλλά αυτός είναι ο τίτλος του album τους). Βαρβάτα ριφ, ωραίο σύνολο, ωραία ατμόσφαιρα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2006, 16:21:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Για τους λάτρεις του Black Metal συστήνω να βρείτε (αρχικά) και να ακούσετε CARPATHIAN FOREST και **** You All (sorry D_I αλλά αυτός είναι ο τίτλος του album τους). Βαρβάτα ριφ, ωραίο σύνολο, ωραία ατμόσφαιρα...

Τώρα θα σε κάψουμε εις το πύρ το εξώτερον!
Στην πυρά!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2006, 16:38:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Αυτόματα μπήκανε τα αστεράκια ή εσύ μπήκες στον κόπο ??? Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2006, 16:56:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus

Είναι ρυθμισμένο από το σύστημα....

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2006, 17:14:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2006, 17:27:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Xandria - Calyx virago


Fading lights, I sink into
this other world, where only you
can heal my wounds and make me see
only here I'm free

you are the night with all its charm
glowing darkness keeps me warm
take my life - just one caress
let me be forever yours

close your eyes

fading lights, I sink into
this other world

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/05/2006, 20:33:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
quote:
Για τις υπολοιπες μερες υπαρχει κανενα νεο;

Δεν θα υπάρξουν άλλες metal μέρες σε αυτό το Rockwave.Αλλη μία θα υπαρξει με alternative rock μπάντες όπως Franz Ferdinand και Dandy Warhols. Δεν ξέρω αν σε ενδιαφέρει...

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Γιώργος
Πλήρες Μέλος


970 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2006, 03:07:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Γιώργος
και ένα δωράκι στην εκλεκτή παρέα απο την περσινή συναυία των judas priest στο Λονδίνο


κανε κλικ


Γιώργος
because I like to share things

Edited by - Γιώργος on 02/06/2006 03:09:07Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/06/2006, 09:42:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Thanks, Γιώργο!
Θα το δώ από το σπίτι που θα μπορώ και θα πώ εντυπώσεις...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2006, 18:08:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Δυστυχώς η συναυλία Dio In flames κ.λ.π. δεν θα γίνει -εκτός συγκλονιστικού απροόπτου-.

Ο λόγος είναι ότι η προπώληση εισητηρίων ήταν εξαιρετικά χαμηλή.

Γ@@@το κι έβγαλα εισητήρια με αεροπλάνο μόνο για να προλάβω να πάω και να γυρίσω εντός 24ωρου.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/06/2006, 20:04:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Ε την είχα κόψει την δουλειά ότι πάει για στραβή. Ο Dio ήρθε και πέρυσι. Λογικό να μην πάνε και πολλοί. Οι In Flames εμπορικοί μεν αλλά όχι και για Ριζούπολη. Οι Trivium ακόμα, καινούργιοι και δεν τους ξέρει πολύς κόσμος στην Ελλάδα. Ευτυχώς δεν είχα παρει εισητήριο(το προγραμμα έλεγε ότι θα κατέβαινα σήμερα πρωι).
Ας ελπίσουμε να μη γίνει καμιά στραβή με το Rockwave και χάσουμε και τους Celtic Frost(ανυπομωνώ να τους δώ)

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2006, 14:12:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Τώρα που κόλλαγε o DIO με Trivium και In Flames.....?

Χάθηκε να φέρουν τους κ-α-τ-α-π-λ-η-κ-τ-ι-κ-ο-υ-ς SCAR SYMMETRY στην θέση του DIO ? Θα κόλλαγαν πολύ καλύτερα ηχητικά.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/06/2006, 18:11:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Πουθενά!! Και αυτό ήταν το ωραίο της υπόθεσης. Η ποικιλομορφία είναι συναρπαστική σε ένα φεστιβάλ. Αλλά δες το κι από την πλευρά του επιχειρηματία βρε KERRY. Λογικό είναι να βάζεις σε ένα φεστιβάλ συγκροτήματα από διαφορετικά metal ρεύματα, για να μαζέψεις και περισσότερο κόσμο(δηλαδή μεγαλύτερος τζίρος). Προσωπικά μου αρέσει αυτή η ποικιλία στα φεστιβάλ διότι

1)Σπάει η μονοτονία του ίδιου μοτίβου
2)Μπορούμε να κάνουμε συγκρίσεις

Είχα παέι στη συναυλία Candlemass/Destruction το Νοέμβριο. Thrash και Doom μαζί σε μια μέρα. Αν τους έφερναν ξεχωριστά, θα μάζευε 300 άτομα ο ένας και 150 ο άλλος. Οπότε καλύτερα μαζί, να γουστλαρουμε κι εμείς περισσότερο.


Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...

Edited by - Agnostic on 05/06/2006 18:12:04Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2006, 09:28:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Δεν το έπιασες το υπονοούμενο μεταλικέ μου φίλε

Φυσικά και είμαι υπές του φεστιβαλικού χαρακτήρα μιας συναυλίας. Απλά πρότεινα την άμεση αντικατάστσση του DIO με τους άπαιχτους SCAR SYMMETRY.

Αλήθεια, τους έχει ακούσει κανείς ????Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2006, 09:31:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Αγαπητέ KERRY KING, δεν έχω ακούσει το συγκρότημα που αναφέρεις.
Έχει ακούσει ποτέ κανένας σας Ordo Funebris?


In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2006, 13:07:26  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Eείχα ακούσει ένα-δύο κομμάτια από αυτούς,από ένα δίσκο τους κάτι με "garden of..." δε δυμάμαι...Πάντως από ότι θυμάμαι ήταν κάπως περίεργοι....κάτι σαν τελετουργική μουσική με αρκετές επιρροές από αναγεννησιακή μουσική και γρηογοριανό μέλος(1300-1400)....Αχ ρε Dying Incubus όλα τα ξεκάρφωτα groups ακούςΑλλά να μου πεις κιεγώ όλο και απο κάποιο δυγκρότημα που λες κάτι έχω ακούσει...

Bleat the Christian lie,
only mortals die...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/06/2006, 07:28:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου Savaoth, όντως οι Ordo Funebris έχουν μια μουσική η οποία έχει διάφορα στοιχεία.
Gothic, μεσαιωνικό, αναγεννησιακό...
Δε μπορείς να το αποδώσεις επακριβώς.
Πάντως τους βρίσκω πολύ καλούς και λυπήθηκα που διαλύθηκαν...

quote:
Αχ ρε Dying Incubus όλα τα ξεκάρφωτα groups ακούς

Το έχω αυτό!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2006, 01:36:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666


Graveworm…

Ρομαντισμός, πάθος, οργή, θλίψη, επική ατμόσφαιρα και ένας γλυκός πόνος στην καρδιά…

Μόνο αυτά μπορεί και αποπνέει στο μέγιστο βαθμό μέσα από την μουσική του αυτό το συγκρότημα από τη βόρεια Ιταλία.
Γνώμη μου είναι πως όλες μα όλες οι μπάντες του ατμοσφαιρικού Death/Black, θα έπρεπε να κλίνουν το γόνυ μπροστά τους.
Απορώ πραγματικά που δεν τους έχει εκτιμήσει ο κόσμος όσο θα έπρεπε.
Τα εξώφυλλα μιλάνε από μόνα τους. Αντιπροσωπεύουν ΕΠΑΚΡΙΒΩΣ το συναίσθημα της μουσικής.
Σας είχα πρήξει και στο παρελθόν με αυτούς, το ξέρω, με συγχωρείτε.
Αλλά πώς να μείνω ασυγκίνητος μπροστά τους!
Όταν ένα συγκρότημα καταφέρνει με τη μουσική του να σε κάνει να κλαις, πάει να πει ότι είναι απόλυτα επιτυχημένο.

Θερμή παράκληση: ΑΝΑΖΗΤΗΣΤΕ ΤΟΥΣ!!!

Αν το μετανιώσετε να με φτύσετε.
Νομίζω ότι θα ξεχάσετε πολλά από αυτά που έχετε ακούσει από το συγκεκριμένο είδος.
Και φυσικά να μην σας ξεφύγουν οι ανεπανάληπτες διασκευές τους, ο,τι καλύτερο έχει ακουστεί από διασκευές γενικά στο Metal:

HOW MANY TEARS (Helloween)
FEAR OF THE DARK (Iron Maiden)
IT’S A SIN (Pet Shop Boys)
LOOSING MY RELIGION (R.E.M)

Βουνά, χειμώνας, Graveworm…
Αυτοκτονία…

Συγγνώμη και πάλι που επαναλαμβάνομαι, αν όμως τους ακούσετε, θεωρώ πως θα με καταλάβετε…

Καλή ακρόαση…

EMBRACE THE FLOWERS OF FALL
DROPS OF BLOOD FROM MY HAND
I HEAR THE SONG OF THE DYING ONES
RAPES MY SIN OF LIFE

I SEE THE DARKNESS FALLING ON MY SKIN
THE COLD HAND OF THE BEAUTY MIGHT
THE CLAWS OF DEATH CRUSHES MY MIND
I RAISE MY HANDS TOWARD THE SKY

ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/06/2006, 12:41:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου Ntavelis666, δεν έχω ακούσει ποτέ κάτι από Graveworm.
Διαβάζοντας όμως το μήνυμα σου και τα λόγια που χρησιμοποιείς για αυτούς καταλαβαίνω οτι θα είναι αρκετά καλοί.
Αν και δεν ακούω metal κι ειδικά death/black ίσως ακούσω 2-3 τραγούδια τους για να μπορώ να κρίνω.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2006, 14:29:23  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Φίλε D_I δεν πολυπιστεύω ότι θα αντεξεις 2-3 κομμάτια τους
Είναι αρκετά "σκληροί" για τα ακούσματά σου.
Πάντως άμα θέλεις να κάνεις την προσπάθεια, αναζήτησε κομμάτια από το Ν-Utopia μιας και είναι κατά την γνώμη μου το καλύτερό τους - μουσικά - άλμπουμ.

Που χάθηκες ρε Ntavelis666 ????
Ποιά η γνώμη σου για τους Scar Symmetry ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

starflower
Μέλος 1ης Βαθμίδας


131 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2006, 14:44:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους starflower
λογο στρατου τον τελευταιο καιρο δεν εχω ιδεα τι γινετε στον εξω κοσμο.
μπορει καποιος να μου τι τελικα παιζει με το rock wave?

when the starflower bloom in the forest's arcane night
then you better turn away
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2006, 15:20:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Φίλε D_I μόλις άκουσα ένα από τα πιό μαγικά άλμπουμ.....

Το group ονομάζεται NARSILION και το αλμπουμ τους Arcadia...

Τους κατατάσουνε στο Gothic, εγώ πάντως τους κατατάσω στην Νεραϊδοχώρα... Μιλάμε για πανέμορφες μελωδίες, αιθέρια φωνητικά, ένα feeling που σε ταξιδεύει σε καταπράσινα δάση, μονόκερους, νεράιδες κλπ...

Επίσης, για τους φίλους τους FOLK METAL συνιστώ ELUVEITIE και το καταπληκτικό SPIRIT. Δυνατά ριφ και κέλτικοι ήχοι (πίπιζες κλπ...) ΑΠΑΙΧΤΟ !!!!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/06/2006, 15:37:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου KERRY KING, δε μπορώ να το βρώ αυτό το album.
Θα βρώ όμως άλλα albums τους ώστε να μπορέσω να καταλάβω τι λένε...

quote:
Φίλε D_I δεν πολυπιστεύω ότι θα αντεξεις 2-3 κομμάτια τους
Είναι αρκετά "σκληροί" για τα ακούσματά σου.

Λες, έ?
Μάλλον με πιάνεις!

Αλήθεια, έχει ακούσει κανείς σας Inner Shrine?
Τους βρίσκω πολύ καλούς.
Ψάξτε για το τραγούδι Path of transmigration.
Μπορεί να σας αρέσει (αυτό ακούω και τώρα)...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.140625
Maintained by Digital Alchemy