ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 "Μεταξύ τυρού και αχλαδιού"
 Metal, Gothic (και άλλα...) Νο 2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 50
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2006, 18:53:31  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Επιτέλους!!!!


Bleat the Christian lie,
only mortals die...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2006, 21:28:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic

κάνε πίσω Σατανά!!!

Αστρονομική απόδειξη περί της υπάρξεως φούξια ελεφάντων...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2006, 13:12:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Ωραία σου βρήκα δουλειά χε χε χε

Χμμμ!
Τι να εννοεί άραγε...?

Φίλε Savaoth, με γειά!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Savaoth
Μέλος 2ης Βαθμίδας


339 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2006, 13:47:16  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Savaoth
Ευχαριστώ
Φίλε Agnostic πάρε αυτό το πράμα από πάνω μου...


Bleat the Christian lie,
only mortals die...
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

starflower
Μέλος 1ης Βαθμίδας


131 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2006, 18:57:44  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους starflower
dying incubus,το γκρουπ και ο δισκος εχουν το ονομα Nenia C'Alladhan.

δες...

ειμαι σιγουρος οτι θα σου αρεσουν!
απο το dark side το ειχα παρει.

when the starflower bloom in the forest's arcane night
then you better turn away
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2006, 07:20:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου, θα ψάξω να το βρω το album αυτό.
Πρέπει να έχουν αρκετά κοινά με τους Sopor Aeternus, σωστά?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
starflower
Μέλος 1ης Βαθμίδας


131 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2006, 21:20:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους starflower
quote:
Πρέπει να έχουν αρκετά κοινά με τους Sopor Aeternus, σωστά?
σωστα!
αν μπορεσεις να το παρεις αυθεντικο.
αν το παρεις αντιγραφη θα χασει ολη την ατμοσφαιρα του...

παντως το starflowernight το εχει σε δυο εκτελεσεις.
στην μια το τραγουδαει η Anna Varney και στην αλλη η Constance. ε,αυτο με την constance (το τελευταιο τραγουδι απο το σι ντι) νομιζω οτι ειναι το καλυτερο τραγουδι του δισκου!
φαντασου οτι μεχρι και nick name το εκανα!

when the starflower bloom in the forest's arcane night
then you better turn away
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2006, 15:38:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου starflower, για να το πάρω πρέπει να κατέβω Εξάρχεια και να επισκεφτώ κανένα Dark Side...
Το θέμα είναι οτι αν πάω θα χαλάσω αρκετά.

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 02/07/2006, 14:46:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Τελικά το βρήκα το album που ανέφερε ο φίλος starflower.
Ίσως να μην κατέβηκα Εξάρχεια αλλά το βρήκα πάντως...
Όσοι ακούνε Sopor Aeternus πιστεύω οτι θα τους αρέσουν πάρα πολύ οι Nenia C'alladhan.
Έχουν πάρα πολλά κοινά μεταξύ τους.

Αλήθεια, τι γνώμη έχετε για τους Sopor Aeternus?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Ntavelis666
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
671 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2006, 01:05:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Ntavelis666
DVD THERION (Celebrators of Becoming) KAI NIGHTWISH (End of an Era)

Τα μάτια μου δεν λένε να ξεβουρκώσουν απ’ αυτά που είδα…

H ύψιστη συγκίνηση…

«Υπερβολές» θα πουν κάποιοι.

Μου φτάνει αυτό που ένιωσα…


ΠΑΝΑ ΚΑΛΩ ΚΡΑΤΕΡΟΝ, ΝΟΜΙΟΝ,
ΚΟΣΜΟΙΟ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ,
ΟΥΡΑΝΟΝ ΗΔΕ ΘΑΛΑΣΣΑΝ ΙΔΕ ΧΘΟΝΙΑ
ΠΑΜΒΑΣΙΛΕΙΑΝ
ΚΑΙ ΠΥΡ ΑΘΑΝΑΤΟΝ ΤΑΔΕ ΓΑΡ ΜΕΛΗ
ΕΣΤΙ ΤΑ ΠΑΝΟΣ
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2006, 07:42:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου Ntavelis666, που τα είδες τα dvd?

Σχετικά με την συγκίνηση που ένιωσες δε νομίζω να είναι κάτι το υπερβολικό αλλά κι ούτε έχει σημασία να σκεφτόμαστε με γνώμονα του τι θα πουν οι άλλοι οι οποίοι θα θεωρήσουν την συγκίνηση μας υπερβολική.

Όλους μας δε μας συγκινούν μερικά ακούσματα?
Δε μας προκαλούν σκέψεις, αναμνήσεις, εικόνες οι οποίες κάνουν την καρδιά μας να λυγίζει?

Οπότε άσε όποιον σε θεωρήσει υπερβολικό να λέει τα δικά του.
Σημασία έχει αυτό που ένιωσες εσύ κι οτι αυτό που ένιωσες ήταν αληθινό.

Καλή σου μέρα, αγαπητέ!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2006, 10:09:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Καλημέρα metal friends !

Το πρωί που οδηγούσα σκεφτόμουνα πως δεν είχαμε γράψει κάτι καινούργιο στο θέμα μας για καιρό τώρα....

Ήθελα να μοιραστώ μαζί σας δύο νέα ακούσματα που είχα αυτό το Σ/Κ, αλλά ξέχασα τα ονόματα

Νομίζω πως το ένα το γκρουπ λέγεται LEPROUS και παίζουν κάτι που δεν μπορώ εύκολα να κατατάξω. Απίστευτα κοψίματα, δυνατά ριφ, αψογη τεχνική.... Το στυλ είναι λίγο σαν SYSTEM OF A DAWN αλλά δεν μπορώ να είμαι απόλυτος γιατί δεν πολυακούω SOAD....

Οπότε μέχρι να είμαι 100% σίγουρος για το τι θα πω, για ένα είμαι απόλυτος : ΤΙ ΔΙΣΚΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ LΙCHTGESTALT (LACRIMOSA) ΡΕ ΠΑΙΔΙΑ !!! ΔΕΝ ΧΟΡΤΑΙΝΩ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ !!!!!

_______________________________________________
ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΤΗΣ ΓΡΑΜΜΑΤΟΣΕΙΡΑΣ
_______________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2006, 10:25:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Leprous?
Πρώτη φορά τους ακούω!
Δεν παραθέτεις καμιά δισκογραφία?

Για το album των Lacrimosa θα συμφωνήσω!
Είναι πάρα πολύ καλό αν και δεν έχω ακούσει απ' όλους τις ίδιες καλές κριτικές...

Υ.Γ. Έκανα επέμβαση στο μέγεθος της γραμματοσειράς και την έβαλα σε 4.
Το εμπεδώσαμε, βρε!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2006, 10:48:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Καλά που δεν το έκανα 6 δηλαδη.....

Δισκογραφία Leprous ? Μπα δεν νομίζω.....

Ένα τυχαίο download ήτανε γιατί μου κέντρισε το ενδιαφέρον το όνομα... Κάτσε να το λέω και σωστά, θα το τσεκάρω από το απίτι και θα δώσω παραπάνω πληροφορίες....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2006, 12:50:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Εγώ λέω να επιμείνω λίγο όσον αφορά στις προτάσεις μου για δίσκους, σε πιο παλιομοδίτικα πράγματα τα οποία σίγουρα θα τα βρει ενδιαφέροντα ο φίλος KERRY KING, ίσως και η gretel

Πρόκειται για το εξαιρετικό δίσκο Freedom's Rise των Αμερικάνων Liege Lord

Κλασικό, παλιομοδίτικο μέταλ και φουλ επικούρα!!!

Το προτείνω ανεπιφύλακτα στους λάτρεις του είδους.

Εγώ το έχω σε αυθεντικό cd και του έχω αλλάξει τα φώτα!! Το έχω λιώσει το cd-άκι να πούμε

Είναι εποχής 1985....
Σαν το παλιό καλό κρασί, όσο το ακούω τόσο με μαγεύει...


Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2006, 15:57:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Epic Metal είναι ???Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/07/2006, 16:27:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Οχι τόσο σε στυλ Manowar μουσικά, αλλά "λοξοκοιτάζει" το Epic Metal.

Οι στίχοι του βέβαια είναι ντιπ για ντιπ επικοί!!! Σπαθιά, πολεμιστές και τα γνωστά

Αν θες να πάρεις μια γεύση, δοκίμασε να κατεβάσεις από το δίσκο τα κομμάτια "Wielding Iron Fiests, " Rage Of Angels", και "Warrior's Farewell".

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/07/2006, 07:38:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
quote:
Εγώ λέω να επιμείνω λίγο όσον αφορά στις προτάσεις μου για δίσκους, σε πιο παλιομοδίτικα πράγματα τα οποία σίγουρα θα τα βρει ενδιαφέροντα ο φίλος KERRY KING, ίσως και η gretel

Για εμάς δεν έχει τίποτα?
Δεν προτείνεις κάτι σε πιο μελωδικό...?
Αν δεν το κάνεις εσύ θα το κάνω εγώ!

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/07/2006, 13:20:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
Αντε λοιπόν ας προτείνω κάτι σκοτεινο-γκοθο-μελοδικό-δραματικό....

Αν και υποθέτω ότι θα το ξέρεις και θα το έχεις ακούσει

Macbeth - Romantic Tragedy's Grescendo

Πρόκειται για έναν πολύ ωραίο και ευχάριστο στο άκουσμα μελοδικό gothic-metal δίσκο.

Γυναικεία αιθέρια φωνητικά εναλλάσονται πετυχημένα με brutal αντρικά. Ερωτική-καταθλιπτική ατμόσφαιρα(σιγά!!! μη μου κλαίτε παλικάρια μου) και αργόσυρτες, σχετικά βαριές, καταθλιτπικές κιθλαρες...

Εχω να το ακούσω πάνω από ένα χρόνο...

Αλλά θυμάμαι πως όταν ήθελα κάτι πιο μελαγχολικό και αργό, ήταν μια από τις πρώτες επιλογές μου...

Κομμάτια όπως τα Forever..., Dark Kiss of my Angel και The Twilight Melancholy, σε ταξιδεύουν σε μελαγχολικούς γοτθικούς κόσμους(πως τα λέω έτσι o...μπιιιπ).

Εχει και ήχο από βροχή το άλμπουμ!!!
Και τρομερό δραματικό εξώφυλλο!!!

Είναι εποχής κάπου τέλη τωνβ 90's νομίζω...
Το προτείνω ανεπιφύλακτα στους λάτρεις του μελοδικού σκληρου gothic, αλλά και πιθανώς να αρέσει και σε άλλους με διαφορετικά ακουσματα.

ΥΓ. Αααα, δεν σας είπα!!! Πήρα και εισητήριο για Rockwave και Scorpions. Οι δύο συναυλίες που θα πάω αυτό το καλοκαίρι
Θα πάει άλλος κανείς???

Lost in Necropolis

La ville de la mort


Edited by - Agnostic on 05/07/2006 13:22:10Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2006, 07:22:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου, πρότεινες ένα πολύ ωραίο συγκρότημα κι ένα πολύ καλό album.
Και μην ανησυχείς, μια χαρά τα λες!

Γενικά σε όλα τους τα τραγούδια επικρατεί μια σκοτεινή, καταθλιπτική ατμόσφαιρα και τα αιθέρια γυναικεία φωνητικά δένουν πολύ καλά με τα βαριά ανδρικά κι έχουν απίστευτες μελωδίες.

Έχεις άλλα albums τους ή να προχωρήσω εγώ στην παρουσίαση της δισκογραφίας τους?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Agnostic
Πρώην Συνεργάτης

Greece
3373 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/07/2006, 07:32:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Agnostic
δυστυχώς δεν έχω...
Προχώρα ακάθεκτος λοιπόν...

Lost in Necropolis

La ville de la mort

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2006, 09:49:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Λοιπόν...

Οι Macbeth είδαν το φως της ημέρας το 1995 και έρχονται από την Ιταλία.
Το στυλ της μουσικής που παίζουν είναι gothic metal και στα τραγούδια τους παντρεύουν πολύ ωραία τα αιθέρια γυναικεία φωνητικά με τα βαριά ανδρικά.

Έως τώρα έχουν βγάλει 3 albums:

  • Romantic tragedy's crescento (1998)
  • Vanitas (2001)
  • Malae artes (2005)

Επίσης το 1997 είχαν βγάλει ένα demo με τίτλο Nocturnal embrace.

Τα τραγούδια τους πάντως έχουν πολύ καλή ατμόσφαιρα κι ίσως είναι ένα από τα συγκροτήματα που, συγκριτικά με τη μουσική της, θα έπρεπε να ήταν πιο δημοφιλές...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
gretel
Πρώην Συνεργάτης

Aruba
3518 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/07/2006, 14:38:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους gretel
Για όσους δεν έχουν δει το βίντεοκλιπ των Τiamat, "brighter than the sun" το συνιστώ επειγόντως και ανεπιφύλακτα.

Τα γυναικεία φωνητικά στο συγκεκριμένο τα κάνει η Νικόλ αγνώστων λοιπών στοιχείων.


"ΣΤΟ ΣΚΟΤΑΔΙ ΤΟ ΜΑΤΙ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΤΟ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΦΩΣ"
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2006, 12:09:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Μόλις κατέβασα το "An All Star Tribute To Bon Jovi".

Μεταξύ των άλλων συμμετέχουν οι Fred Coury (CInderella) στο Have A Nice Day, Alex Mitchell (Circus Of Power) στο Runaway, Phil Lewis (L.A.Guns) στο Dead Or ALive και ο Kory Clarke (Warrior Soul) στο Blaze Of Glory. Φυσικά και υπάρχουν όλα τα superhits των Bon Jove και από μια πρόχειρη ακρόαση που έκανα, μια χαρά CDακι για το καλοκαιράκι είναι !!! Δεν είμαι σε θέση να σας πω άμα μουσική παίζουν οι Bon Jovi ή το κάθε group ξεχωριστά, πάντως δεν έχουν διασκευάσει τα κομμάτια, απλά τα τραγουδάει κάποιος άλλος.... Όποιος ενδιαφέρεται θα το βρει στο Torrentazos.

Άνε να βάλω λίγο Children Of Bodom στο pc μου τώρα γιατί πολύ μπούκλα και ζάχαρη έπεσε πρωί-πρωί Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2006, 12:43:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Εγώ πάλι μόνο 2-3 τραγούδια των Bon Jovi είχα ακούσει παλιότερα...

quote:
Άνε να βάλω λίγο Children Of Bodom στο pc μου τώρα γιατί πολύ μπούκλα και ζάχαρη έπεσε πρωί-πρωί

Φίλε μου, μήπως κάνεις απότομες αλλαγές?

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2006, 19:25:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING

quote:
Φίλε μου, μήπως κάνεις απότομες αλλαγές?


Φταίει η τσίτα.....

Όχι η μαϊμού, αυτή στην οποία βρίσκομαι τους τελευταίους 10 μήνες

Λοιπόν, το κατέβασα το Nerbeleth των NARSILION. Όμορφη ατμόσφαιρα, σαν να είσαι σε παραμύθι των αδελφών Γκρην....

Κρίμα που δεν μας έχει γράψει κανένας φίλος την γνώμη του για τα Arcadia και Nerbeleth, για τους NARSILION γενικότερα....

Εμείς πάντως ξέρουμε ότι διαθέτουμε 2 διαμαντάκια στην συλλογή μας, έτσι δεν έιναι ????

Θα ψάξω να βρω INNER SHRINE τώρα και ελπίζω άυριο να σου πω εντυπώσεις καλέ μου φίλε.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2006, 20:20:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Χρωστάω και μία διευκρίνηση.....

Λοιπόν το group λέγεται LEPROUS και το album που κατέβασα είναι το Aeolia. Δεν ξέρω παραπάνω γι'αυτούς, πάντως ακούγονται πολύ πρωτότυποι....

Ά, και για όποιον θέλει να εξασκήσει τα ισπανικά του και γουστάρει epic metal, του συστήνω DRAGONFLY και Domine (φετινή παραγωγή). Μιά χαρά τα λένε τα παιδιά..... ΟΛΕ !!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/07/2006, 20:46:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Φίλε D_Ι ετοιμάσου για ένα σοκ.....

Οι Narsilion είναι Καταλανοί παρακαλώ !!!!!

Και έχουν και μπόλικη δισκογραφία.....

Περισσότερα στο http://www.narsilion.com/

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

KERRY KING
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2249 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2006, 08:34:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους KERRY KING
Φίλε μου D_I ετοιμάσου για την δεύτερη βόμβα.....

Οι Narsilion προέρχονται από τους Ordo Funebris.
Aν δεν κάνω λάθος, είναι ένα από το συγκροτήματα που έχεις προτείνει σε προηγούμενο ποστ σου...

Επειδή το site τους είναι στα ισπανικά (δεν ανοίγει τίποτα η επιλογή για αγγλικά), οτι θέλεις να μάθεις για τους Narsiion θα τα βρεις στο παρακάτω link:

http://www.lylyt.com/

Εκεί θα βρεις όλη την ιστορία τους, παρουσίαση των μελών που τους απαρτίζουν και τα βιογραφικά τους....

Ομολογώ πως κουφάθηκα όταν διάβασα ότι τι τρίτο μέλος του γκρουπ που παίζει φλάουτο, έχει παίξει και με τους Ozric Tentalces ενώ στο επάγγελμά του είναι ταχυδρόμος !!!!......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dying_Incubus
Συντονιστής

Tuvalu
13482 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2006, 12:37:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Dying_Incubus
Φίλε μου KERRY KING, θα συμφωνήσω καταρχάς πως οι Narsilion είναι πραγματικά πολύ καλοί!
Το οτι προέρχονται από τους Ordo Funebris δεν το γνώριζα μέχρι που το κατάλαβα διαβάζοντας λίγο από το site που πρότεινες εχθές.
Αν δεν έχεις τραγούδια τους πρέπει να βρεις!
Κι όντως η μόνη επιλογή την οποία μπορούσα να επιλέξω κι εγώ ήταν να το διαβάσω στα Ισπανικά...

Είδα πάντως πως πριν από τα 2 albums που έχουμε έχουν βγάλει ακόμα 4!
Και πίστεψε με, είναι πολύ δύσκολο για να τα βρούμε...

Σχετικά με το site που πρότεινες σήμερα, μπορώ να διαβάσω στα Αγγλικά μόνο την πρώτη σελίδα...

In anticipation of my resurrection...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 50 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy