ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΤΟ ΠΑΡΑΞΕΝΟ =-.
 ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 59
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 13:47:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

hendrix
είναι η σχισμοειδής πύλη τής πεντέλης

(δεν ήξερα ότι τα καλάμια ψαρέματος έχουν και τέτοιες χρήσεις!!! σε βρίσκω προχωρημένο, γιαννάκη, και πολύπειρο στην χρήση τού καλάμου!!! )



χεντριξ απο καποιο σημειο και μετα εγινες υπερβολικα εμπαθης απεναντι μου

αυτο το σημειο ειναι το ποστ μου, οπου αναφερω:

"jonniebegood
Απεστάλη: 22/11/2006, 00:53:29
απαντηση προς Οκτινομο:

...θα σου πω επισης οτι υπαρχουν καποιες πολυ ενδιαφερουσες ενδειξεις που θα ενδιεφεραν τους σπηλαιολογους (που δεν μπορουν να κανουν τιποτα χωρις αδεια) και τους αρχαιολογους (που δινουν τις αδειες αλλά δεν θελουν να ασχολουνται με την Πεντελη - την εχουν για τα μπαζα μαλλον) αλλά δεν θελω να τις παραθεσω ακομη"


και ενω για μενα "περδεσαι επι ορχεων" με την εμπαθεια σου, και ενω απολαμβανω κατι τετοιες αντιπαραθεσεις (το γελιο χαριζει ζωη ), αποσυντονιζεις συνειδητα το τοπικ

τι σε χαλαει ακριβως κουμπαρε?

το οτι περαν των στοιχειων που εχω μεχρι στιγμης παρουσιασει, πιθανον να υπαρχουν και άλλα?

το οτι δεν ανακοινωσα τις ενδειξεις στο φορουμ με αποτελεσμα να ασχοληθουν άλλοι και να τις χρησιμοποιησουν? (δεν μου διεφυγε ξερεις το τι και πως συνεβει στο παρελθον, με αφορμη τις συζητησεις που καναμε εδω μεσα καποιοι)

σου κλεβω την δοξα με καποιον τροπο και δεν το καταλαβα?

οι όποιες σπηλαιολογικες ανακαλυψεις, χρεωνονται στον συλλογο μου, και οι όποιες αρχαιολογικες στην αρχαιολογικη υπηρεσια - ΣΕ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΛΛΟ


ο,τι προσωπικο εχεις με το ατομο μου, σε παρακαλω να το γραφεις στο τοπικ ΣΥΣΤΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΡΟΤΡΟΠΕΣ ΣΥΝΤΟΝΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΜΕΛΩΝ ΠΡΟΣ ΜΕΛΗ, http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8806 , οπου θα σου απαντω και θα εχουμε πολυ γελιο - στο υποσχομαι!!!


στο παρον τοπικ ομως σε παρακαλω να γραφεις ΜΟΝΟ επι του θεματος (αν εχεις κατι να πεις), γιατι διασπας την ροη του στα ματια του όποιου επισκεπτη


ΥΓ. εμενα με λενε γιαννακη, εσενα πως σε λενε καλε μου ανθρωπα?

τις απαντησεις σου ΕΔΩ ειπαμε: http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8806


αυτο το ποστ μου θα ηθελα να ληφθει και απο τους συντονιστες, ως συσταση προς τον χεντριξ

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 15:12:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
Δεν δέχομαι συστάσεις από σένα, γιαννάκη!!! (ποιος ήρξατω χειρών αδίκων, είπαμε??? )

Εμπαθής δεν είμαι, απλά μιλάω την γλώσσα σου και βλέπω πως δυσκολεύσαι να αποδεχτείς την διάλεκτο που απευθύνεις στους άλλους!!!

Για να μιλήσω αλλοιώς:

η φωτό που βάζεις δεν έχει καμμιά αξία (πόσο μάλλον που δεν δίνεις στοιχεία τεχνικά) και μπαίνει μονάχα για να "σοβαρέψει" το τόπικ μετά το ξεκατίνιασμα τών φίλων σου

για ψάρεμα δηλαδή

Όπως και νάχει εσύ κάνεις παιχνίδι (ρίξε δλδ τις τεχνικές λεπτομέρειες) αλλά παίζουμε και μεις οι υπόλοιποι (κριτική δλδ)

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 16:22:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

hendrix
Δεν δέχομαι συστάσεις από σένα, γιαννάκη!!! (ποιος ήρξατω χειρών αδίκων, είπαμε??? )
Εμπαθής δεν είμαι, απλά μιλάω την γλώσσα σου και βλέπω πως δυσκολεύσαι να αποδεχτείς την διάλεκτο που απευθύνεις στους άλλους!!!
Για να μιλήσω αλλοιώς:
η φωτό που βάζεις δεν έχει καμμιά αξία (πόσο μάλλον που δεν δίνεις στοιχεία τεχνικά) και μπαίνει μονάχα για να "σοβαρέψει" το τόπικ μετά το ξεκατίνιασμα τών φίλων σου
για ψάρεμα δηλαδή


για αυτα, η απαντηση εδω: http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=8806&whichpage=3


quote:

Όπως και νάχει εσύ κάνεις παιχνίδι (ρίξε δλδ τις τεχνικές λεπτομέρειες) αλλά παίζουμε και μεις οι υπόλοιποι (κριτική δλδ)



διαστασεις 1600 επι 1200
ημερομηνια ληψης 6-2-06 14.23
φωτογραφικη μηχανη Canon DIGITAL IXUS v2
τυπος: εικονα JPEG
μεγεθος: 998KB

την πρωτοτυπη την δινω σε ανθρωπους που ξερω το ονομα τους, για οποιαδηποτε αναλυση - ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΙΝΩ ΣΕ ΑΝΩΝΥΜΟΥΣ

αν πληρωνεις την αναλυση, ριξε φωτογραφικο ή άλλο εργαστηριο


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 17:28:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
τα τεχνικα στοιχεια που παραθετεις εναι παντελως ασχετα και αχρηστα

quote:
την πρωτοτυπη την δινω σε ανθρωπους που ξερω το ονομα τους, για οποιαδηποτε αναλυση - ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΙΝΩ ΣΕ ΑΝΩΝΥΜΟΥΣ

χαιρομαι που επιβεβαιωνεις το οτι η φωτο μπηκε για ψαρεμα

ποιος ο λογος λοιπον που την παραθετεις σε φορουμ στο οποιο συμμετεχουν εξ ορισμου ανωνυμοι???

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

hendrix
Μέλος 2ης Βαθμίδας


286 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 17:43:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους hendrix
και κάτι ακόμα, τελευταίο στα offtopic (επειδή βλέπω πως έχεις διάθεση για ξεκατινιάσματα σε τόπικ δεξιά και αριστερα!!)

το "γιαννάκης" ειανι μεταφραση του Johnnie!! αδιαφορώ πλήρως πως σε βαφτίσανε και δεν εχω την παραμικρή διάθεση να το μαθω εκ του σύννεγγυς!!

βλέπω οτι το "σατυρικόν υφος" που χρησιμοποιεις στους αλλους, δυσκολευεσαι να το αποδεχθεις για τον εαυτο σου! δεν πειραζει θα το συνηθίσεις, οπως συνηθισαμε και εμεις να χρησιμοποιεις ειρωνικα το προσωπακι πασχοντα απο συνδρομο Νταουν!!!

ασε τους συντονιστες στην ησυχια τους και μην προσπαθεις να δημιουσργησεις θεμα εκ του μη οντος!

τι εγινε?? δεν τα βγαζεις περα??


το θέμα ειναι απλό και περαν προσωπικων αναφορων: παρεθεσες μια φωτο ως παραξενη και πρεπει εσυ να μας αποδειξεις οτι ειναι οντως τετοια!!!

περιμενουμε

αν ξεβαρεθω θα γραψω και μια κριτικη για το βιβλιο σου αλλα και για την ανθρωπολυμουριακην εμπειρια σου!! ειμαι σιγουρος οτι θα γελασουμε!!! θα ξεραθουμε στα γελια

_________________________
The seething seas ceaseth
and twiceth the seething seas sufficeth us.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
Μέλος 2ης Βαθμίδας


283 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 18:02:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ
quote:

"jonniebegood
Απεστάλη: 22/11/2006, 00:53:29
απαντηση προς Οκτινομο:

...θα σου πω επισης οτι υπαρχουν καποιες πολυ ενδιαφερουσες ενδειξεις που θα ενδιεφεραν τους σπηλαιολογους (που δεν μπορουν να κανουν τιποτα χωρις αδεια) και τους αρχαιολογους (που δινουν τις αδειες αλλά δεν θελουν να ασχολουνται με την Πεντελη - την εχουν για τα μπαζα μαλλον) αλλά δεν θελω να τις παραθεσω ακομη"


Επειδή έστω και από σπόντα ενεπλάκει το nick μου στη συζήτηση, να τονίσω ότι ουδεμία σχέση έχω με τον παρακάτω:

Έστειλα μόνο ένα συγκεκριμένο ποστ, με πολύ συγκεκριμένη ερώτηση στον john, και έλαβα μια (καθόλου αεριτζίδικη) απάντηση. Τα της Πεντέλης αποτελούν terra igognita για μένα, και σε πράγματα που δηλώνω άσχετος, δεν διστάζω να ζητήσω τη βοήθεια κάποιου ειδικού.
Αν και δεν τον γνωρίζω προσωπικά, για μένα ωστόσο έχει μεγαλύτερη σημασία η ειλικρίνεια του, από το αν είναι "ειδικός" με την τυπική έννοια.
Αν πάντως κάποιος άλλος έχει μια απάντηση θα ήθελα να την ακούσω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 19:17:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
hendrix έχεις οπωσδήποτε το δικαίωμα να ασκείς την κριτική σου επί φωτογραφιών, αναφορών, θεμάτων, στάσεων, συμπεριφορών κ.λπ.
Όμως, καλό θα ήταν να είσαι προσεκτικός, όσον αφορά την κριτική που απευθύνεις σε ανθρώπους. Απ'ότι βλέπω, η διαφωνία σου με κάποια πράγματα τείνει να μεταβεί σε προσωπική αντιπαράθεση και δεν πιστεύω πως κάτι τέτοιο θα ωφελούσε στο να εκφράσεις με δημιουργικό τρόπο τη διαφωνία σου απέναντι σε κάποια πράγματα στα οποία πιθανώς δε συμφωνείς.
Βλέπεις, σε πολλές περιπτώσεις η διαφορά μεταξύ απλής κριτικής και γόνιμης κριτικής, είναι μόνο μια τρίχα (ίσως σαν αυτή που αναφέρθηκε για τη φωτογραφία του Jonnie! ), αλλά αυτή η τρίχα είναι που κάνει τη διαφορά.


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 20:01:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

_____________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ "ΓΕΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ"
_____________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2006, 20:22:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


αμαλια μου ευχαριστω για την εγκαιρη παρεμβαση, αλλά δεν βλεπω να πιανει τοπο

γιατι πρεπει να σημειωθει οτι η συμπεριφορα του συγκεκριμενου μελους αλλαξε ξαφνικα χωρις αφορμη, και εγινε εμπαθης και κακοπροαιρετη απεναντι σε μενα, τον βριλ και τον Νταβελη, κατι που ειναι εμφανες νομιζω σε ολους

το γιατι, το γνωριζει ο ιδιος

εγω ειπα τι νομιζω οτι τον ανησυχησε, και ειναι το μονο απο οσα του εγραψα στην πορεια, το οποιο επιμενει να μην σχολιαζει, ουτε καν του στυλ "τι ειναι αυτα που λες εδω"


εφοσον ομως δεν επιθυμει να εκφρασει την προσωπικη του εμπαθεια εκτος αυτου του τοπικ, εγω ακολουθω ευχαριστως, οπως απαντησα και στον ιδιο παραπανω - λετς ντανς τσικο


ΥΓ. εχει το εσωτερικα γνωστους ειδικους ωστε να εξεταστει εργαστηριακα η φωτογραφια που παρεθεσα και να μαθουμε αν ειναι τριχα ή κατι αλλο?


ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
amalia
Διαχειριστής

Greece
10782 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 01:29:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους amalia
quote:
αμαλια μου ευχαριστω για την εγκαιρη παρεμβαση, αλλά δεν βλεπω να πιανει τοπο

Έχεις δίκιο Jonnie μου.
Κι εγώ δε βλέπω να πιάνει τόπο!
Αν κρίνω από το μήνυμα που έγραψες πιο πάνω, δε χρειάζεται ο hendrix για να χαλάσει η ροή του θέματος.
Καλύτερα λοιπόν να μετακινηθεί το μήνυμά σου αυτό. Ίσως αυτή η συντονιστική παρέμβαση να πιάσει τόπο...


Ψυχή μου,
Μην ονειρεύεσαι την αιωνιότητα,
αλλά εξάντλησε το χώρο του δυνατού!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2006, 03:41:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood

quote:

αμαλια
Έχεις δίκιο Jonnie μου.
Κι εγώ δε βλέπω να πιάνει τόπο!
Αν κρίνω από το μήνυμα που έγραψες πιο πάνω, δε χρειάζεται ο hendrix για να χαλάσει η ροή του θέματος.
Καλύτερα λοιπόν να μετακινηθεί το μήνυμά σου αυτό. Ίσως αυτή η συντονιστική παρέμβαση να πιάσει τόπο...



πειραζει που διαφωνω εντελως με την παρεμβαση σου?

απο οσα γραφτηκαν το δικο μου μηνυμα μετεφερες???

αυτο θεωρησες εμπρηστικο?

γεμισες κοκκιναδια διαφορα ποστ με πολυ πιο υποτιμητικους χαρακτηρισμους στις προηγουμενες σελιδες, αλλά δεν τα μετεφερες

με τι ειδους σκεπτικο αποφασισες να μεταφερεις μονο την δικη μου απαντηση?

αν θελεις να το μετακινησεις, παρακαλω να μετακινησεις και τα μηνυματα που το προκαλεσαν

αλλιως, περιορισου στα κοκκιναδια, αν θεωρεις κατι που εγραψα προς τον προβοκατορα υβριστικο

εχω δικαιωμα να απαντω στις προσωπικες προκλησεις

αν θελεις να εισαι αμεροληπτη και να βοηθησεις οντως το τοπικ, μετεφερε ολη την συζητηση με τον προβοκατορα, απο το πρωτο εμπρηστικο μηνυμα του μεχρι και το τελευταιο, μαζι με τις απαντησεις μου


*


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
Α.Γ.Τ.

τα τεχνικα στοιχεια που παραθετεις εναι παντελως ασχετα και αχρηστα
--------------------------------------------------------------------------------

ο καθεις εισπρατει αναλογως της αξιας του αγαπητε Α.Γ.Τ.


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
χαιρομαι που επιβεβαιωνεις το οτι η φωτο μπηκε για ψαρεμα
--------------------------------------------------------------------------------

μα ελα να την δεις απο κοντα - θα φερω το λαπτοπ στο βουνο

τι ακριβως φοβασαι?


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
ποιος ο λογος λοιπον που την παραθετεις σε φορουμ στο οποιο συμμετεχουν εξ ορισμου ανωνυμοι???
--------------------------------------------------------------------------------

δεν παρεθεσα την πρωτοτυπη καλε μου Α.Γ.Τ.

μεσα στο μενος σου δεν το παρατηρησες


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
επειδή βλέπω πως έχεις διάθεση για ξεκατινιάσματα σε τόπικ δεξιά και αριστερα!!
--------------------------------------------------------------------------------

ουτε αριστερα, ουτε δεξια - υπαρχει συγκεκριμενο τοπικ

απο την αλλη, μου κρατας το τοπικ στην κορυφη με την παρασταση σου (ουαν μαν-κυ σοου), κατι που προφανως δεν σκεφθηκες, οπως δεν σκεφθηκες οτι μου κανεις αρνητικη διαφημιση, αρα διαφημιση

οπότε, ελα να παιξουμε εδω Α.Γ.Τ.

ελα να κανουμε μαζι το τοπικ *** - εγω το ανοιξα, εγω το κλεινω αμα γουσταρω

δεν εχω τιποτα για να το χασω περα απο κοχονες για τις οποιες δεν ανησυχω

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
το "γιαννάκης" ειανι μεταφραση του Johnnie!!
--------------------------------------------------------------------------------

ελαααα!

*** (δεν πιστευω να ταραχτηκες, ετσι? θα ειχα ενοχες! )


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
αδιαφορώ πλήρως πως σε βαφτίσανε και δεν εχω την παραμικρή διάθεση να το μαθω εκ του σύννεγγυς!!
--------------------------------------------------------------------------------

ζιγκουαλα με βαφτισανε, για να σου φυγει η απορια

αυτο το συνεγγυς το αποφευγεις, ε?

***


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
βλέπω οτι το "σατυρικόν υφος" που χρησιμοποιεις στους αλλους, δυσκολευεσαι να το αποδεχθεις για τον εαυτο σου!
--------------------------------------------------------------------------------

μαλλον δεν με εχεις γνωρισει ακομη καλα...


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
δεν πειραζει θα το συνηθίσεις
--------------------------------------------------------------------------------

με τρομαζεις!!!


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
οπως συνηθισαμε και εμεις να χρησιμοποιεις ειρωνικα το προσωπακι πασχοντα απο συνδρομο Νταουν!!!
--------------------------------------------------------------------------------

συνδρομο νταουν να σε πει η πεθερα σου

παιδακια ειναι, χωρις ετικετα, και καποια απο αυτα ειναι σοφα

εχεις κατι με τα μογγολακια?

σε κανουν να νιωθεις αβολα?

τολμησες να κοιταξεις κανενα στα ματια? (εδω δεν τολμας να κοιταξεις εμενα στα ματια)

τολμησες να μιλησεις με κανενα? (εκτος απο εμενα )


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
ασε τους συντονιστες στην ησυχια τους και μην προσπαθεις να δημιουσργησεις θεμα εκ του μη οντος!
--------------------------------------------------------------------------------

αμα κανουν σωστα την δουλεια τους, θα καταλαβουν τον ρολο σου συντομα

στο μεταξυ, ας περασουμε καλα! )

(πσσστ, ακου, μεταξυ μας, πεισε τους οτι ειναι προσβλητικη για τα μελη η υπογραφη μου ωστε να με υποχρεωσουν να την αλλαξω - εχω ετοιμο τον μπομπ σφουγγαρακη τετραγωνοπαντελονη )


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
τι εγινε?? δεν τα βγαζεις περα??
--------------------------------------------------------------------------------

παλευουμε?


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
το θέμα ειναι απλό και περαν προσωπικων αναφορων: παρεθεσες μια φωτο ως παραξενη και πρεπει εσυ να μας αποδειξεις οτι ειναι οντως τετοια!!!
--------------------------------------------------------------------------------

εισαι κακοπροαιρετος και κακοπιστος, αλλά οι υπολοιποι ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ

δεν εχω να αποδειξω ΤΙΠΟΤΑ - γνωμες ζητησα για την φωτογραφια

εκτος κι αν υποννοεις οτι η φωτογραφια ειναι φτιαχτη


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
περιμενουμε
--------------------------------------------------------------------------------

περιμενοντας, ασχολησου με το υποκαταστατο του "συνεγγυς"


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
αν ξεβαρεθω
--------------------------------------------------------------------------------

αν ξεβαρεθεις, πρωτα σηκω και περπατα πριν μουχλιασει εντελως το μυαλο σου καλε μου Α.Γ.Τ.

quote:
--------------------------------------------------------------------------------
θα γραψω και μια κριτικη για το βιβλιο σου
--------------------------------------------------------------------------------

ουαου!!!

επιτελους μια κριτικη!

θα αντεξεις να το διαβασεις ομως ή θα βαρεθεις?


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
αλλα και για την ανθρωπολυμουριακην εμπειρια σου!!
--------------------------------------------------------------------------------

ζηλεια, ψωρα, ειχα εμπειρια με λεμουριοοοο


quote:
--------------------------------------------------------------------------------
ειμαι σιγουρος οτι θα γελασουμε!!! θα ξεραθουμε στα γελια
--------------------------------------------------------------------------------

χαριζε μας γελιο και ο Θεος να σ εχει καλα Α.Γ.Τ. μου!


ΥΓ. αληθεια, καθε αγιου Π... εγραφες, τι σ επιασε αγορι μου τελευταια?

φτιαχνομαι με το ποσο σε τσιγκλησα!!!

μου αποδεινκυεις οτι βρισκομαι σε καλο δρομο!


ΥΓ.2 ριχταααααα!

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

__________________________________________________

ΕΓΙΝΕ ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΣΤΟ ΜΗΝΥΜΑ, ΛΟΓΩ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗΣ
ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΩΝ ΚΑΙ ΕΜΠΡΗΣΤΙΚΩΝ ΕΚΦΡΑΣΕΩΝ, ΠΟΥ ΕΛΟΧΕΥΟΥΝ
ΤΟΝ ΚΙΝΔΥΝΟ ΤΗΣ ΑΣΚΟΠΗΣ ΔΙΑΙΩΝΙΣΗΣ ΚΟΝΤΡΑΣ

__________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 05/12/2006, 14:46:16  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Kαλημέρα...

Ξέρω ότι θα το μετανοιώσω αλλά δεν πειράζει...

quote:
Ένα ενδιαφέρον άρθρο για μια επίσκεψη μελών του ΦΟΣ στα μεταλλεία Λαυρίου θα βρείτε στο παρακάτω link...

http://www.foscaving.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=56&Itemid=30


Δημήτρης

___________________
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

satyros
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
257 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 06:28:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους satyros
Πολύ ύποπτοι αυτοί οι περίεργοι τύποι που μπαίνουν μέσα σε ένα τοπικ για να το χαλάσουν και να το βγάλουν από την ροή του.. Μωρε λες και το κάνουν επίτηδες... και σε συγκεκριμένα χρονικά πλαίσια...που ίσως να μην έχουν να κάνουν καν με το τοπικ το ίδιο.. Ετσι κύριοι;; Διορθώστε με αν κάνω λάθος. Αλλά εμένα δεν με πείθει το στυλάκι αυτών που το κάνουν, οτι είναι καποιοι απλοί αναγνώστες.. Αναγνώστες είναι, αλλά όχι απλοί ;)

Αμαν πια, δεν μιλαω δεν μιλαω, δεν γραφω καν στα τοπικ, αλλα δεν μπορώ να το βλέπω αυτό άλλο..

ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ellovos
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/12/2006, 14:57:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους ellovos



Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2006, 12:41:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
θα ήθελα να πω ότι είχα την ευκαιρία να γνωρίσω
τον jbg (καθώς και κάποια άλλα αγαπητά μέλη του φόρουμ)
σε κάποια συνάντηση που είχαμε την προηγούμενη εβδομάδα

του επισήμανα ότι έχει ένα "κακό" (προσέξτε τα εισαγωγικά)

έχει ένα χιούμορ που μάλλον δεν γίνεται κατανοητό από όλους

αυτό που μπορώ να διαβεβαιώσω είναι το γεγονός ότι
ασχολείται ενεργά με τη σπηλαιολογία όσο επίσης και με το βουνό της Πεντέλης

δε λέει πράγματα άσχετα,απλά τα λέει με το δικό του τρόπο

εγώ που δε γνωρίζω ούτε καν που πέφτει η περίφημη σπηλιά
του ζήτησα στην επόμενη συνάντηση που θα έχουμε
να μου κάνει μία μικρή ξενάγηση
(φυσικά και για όποιον άλλον ενδιαφέρεται)

επίσης μπορώ να διαβεβαιώσω ότι ότι όντως έχει χιούμορ
και είναι τύπος της παρέας (δηλαδή εντάξει άνθρωπος)

δεν είμαι ο δικηγόρος του αλλά όσον αφορά στα θέματα που ανοίγει
καλό είναι να παρακολουθείτε τις απόψεις του

αυτό κάνω κι εγώ για όσα δε γνωρίζω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εν Λαυριεί 1871
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2006, 16:23:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εν Λαυριεί 1871
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2006, 16:24:40  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Καλησπέρα!!!


quote:
Φαράγγι, ένα σημείο του σύμπαντος που κυλούν και πέφτουν από το άπειρο προς το άπειρο οι αινιγματικοί καταρράκτες του χρόνου, παρασύροντας μαζί τους αμέτρητους κόσμους που στροβιλίζονται και χάνονται, πεθαίνουν και γέννιουνται ξανά

Ω ρε τι γράφει ο άνθρωπος!!!

http://www.foscaving.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=59&Itemid=56

Δημήτρης

___________________
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

vriloukos
Νέο Μέλος


1 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2006, 18:07:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους vriloukos
_________________________________________________________
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΤΗ "ΓΕΝΙΚΗ ΣΑΛΑΤΑ ΜΗΝΥΜΑΤΩΝ"
_________________________________________________________
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2006, 19:08:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
Βριλούκο μου ατύχησες...

Δυστυχώς για σένα τα σεμινάρια τελείωσαν εδώ και κάνα μήνα...

http://www.foscaving.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=39
και http://www.foscaving.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=55&Itemid=42

Οπότε την ευκαιρία να ξεκολλήσεις από την καρέκλα και το πισι για φέτος την έχασες καθότι σεμινάρια σπηλαιολογίας ξαναγίνονται (από άλλους συλλόγους) από την άνοιξη... Ο ΦΟΣ, φθινόπωρο του 2007, γεροί
νάμαστε...

Όσο για το kroko2 δεν σε πιάνω... Λογαριασμό κλώνο εγώ δεν είχα ούτε έχω... Αλλά μάλλον εσύ κάτι θα ξέρεις από λογαρασμούς κλώνους...

Άλλωστε αγαπητέ μου τα 'χω χώσει επώνυμα σε πολύ κόσμο... Αν ήταν να αναβάσω κάτι απλά θα το ανέβαζα... Κι αν γουστάρεις να βρίσεις κι εμένα κάντο επί ίσοις όροις: επώνυμα...

Ειδάλως μου θυμίζεις τυπάκους σαν κι αυτούς...

(Εσύ προφανώς ξέρεις να εκτιμάς την υψηλή τέχνη...)

Δημήτρης Καραγιάννης

___________________
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Edited by - dim.kar on 07/12/2006 19:18:59Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

AZAΧ_ΧΑΖΑ
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Uzbekistan
301 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2006, 21:12:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους AZAΧ_ΧΑΖΑ
vriloukos (clone) in ACTION !!!


Ο άσπρος σίφουνας....

----------------------------------
ΓΙΑ "ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ" ΛΟΓΟΥΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΟΚ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Avallon
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5090 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2006, 21:29:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Διαφημιστική προπαγάνδα για σεμινάριο περί σπηλαιολογικών σεμιναρίων βλέπω.Dim.Kar φτιάξε και συ έναν λογαριασμό kroko2 τώρα που παίζεις το φερέφωνο.Μου βαλε κι ο άλλος copyright στις φωτογραφίες

Ρε τι ζόρια τραβάει ο άνθρωπος!
Φαντάσου να του είχε έρθει και το εκκαθαριστικό της εφορίας!!

Τι έγινε ρε παιδιά? Πάλι έχασα επεισόδια?
Γιατί γράφει ο Ανδρέας με άλλο nick?


"Vivere pericolosamente και κινδύνευε φρονίμως..."
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εν Λαυριεί 1871
Νέο Μέλος


2 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/12/2006, 22:43:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Εν Λαυριεί 1871
ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΗΝΥΜΑΤΟΣ ΣΕ ΔΕΣΜΕΥΜΕΝΟ ΧΩΡΟΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
jonniebegood
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4382 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2006, 01:05:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους jonniebegood


quote:

ΟΚΤΙΝΟΜΟΣ

Επειδή έστω και από σπόντα ενεπλάκει το nick μου στη συζήτηση, να τονίσω ότι ουδεμία σχέση έχω με τον παρακάτω:



φιλε ΟΚΤΙΝΟΜΕ, συγνωμη για την εμπλοκη του νικ σου

το οτι ουδεμια σχεση εχεις με τον ΑΓΤ ειναι φανερο: εκανες συγκεκριμενη ερωτηση και εντελως μεσα στο θεμα


quote:

Έστειλα μόνο ένα συγκεκριμένο ποστ, με πολύ συγκεκριμένη ερώτηση στον john, και έλαβα μια (καθόλου αεριτζίδικη) απάντηση.

Αν και δεν τον γνωρίζω προσωπικά, για μένα ωστόσο έχει μεγαλύτερη σημασία η ειλικρίνεια του, από το αν είναι "ειδικός" με την τυπική έννοια.



δεν ειχαμε την ευκαιρια να ανταλλαξουμε αποψεις σε τοπικ, και με τιμα η γνωμη σου


quote:

satyros

Πολύ ύποπτοι αυτοί οι περίεργοι τύποι που μπαίνουν μέσα σε ένα τοπικ για να το χαλάσουν και να το βγάλουν από την ροή του.. Μωρε λες και το κάνουν επίτηδες... και σε συγκεκριμένα χρονικά πλαίσια...που ίσως να μην έχουν να κάνουν καν με το τοπικ το ίδιο.. Ετσι κύριοι;; Διορθώστε με αν κάνω λάθος. Αλλά εμένα δεν με πείθει το στυλάκι αυτών που το κάνουν, οτι είναι καποιοι απλοί αναγνώστες.. Αναγνώστες είναι, αλλά όχι απλοί ;)
Αμαν πια, δεν μιλαω δεν μιλαω, δεν γραφω καν στα τοπικ, αλλα δεν μπορώ να το βλέπω αυτό άλλο..



"ανεξηγητες συμπεριφορες στο ανεξηγητες εμπειριες στην Πεντελη"


quote:

αγνοών

του επισήμανα ότι έχει ένα "κακό" (προσέξτε τα εισαγωγικά)

έχει ένα χιούμορ που μάλλον δεν γίνεται κατανοητό από όλους



φιλε μου αγνοωντα συμφωνω οτι εχω περιεργο χιουμορ, αλλά δεν γινεται να τους κανεις να γελανε ολοι

καποιοι γελανε, καποιοι τσατιζονται


quote:

αυτό που μπορώ να διαβεβαιώσω είναι το γεγονός ότι
ασχολείται ενεργά με τη σπηλαιολογία όσο επίσης και με το βουνό της Πεντέλης


ο συνδυασμος αυτος δειχνει να ενοχλει καποιους και εχει ενδιαφερον το γιατι αραγε


quote:

εγώ που δε γνωρίζω ούτε καν που πέφτει η περίφημη σπηλιά
του ζήτησα στην επόμενη συνάντηση που θα έχουμε
να μου κάνει μία μικρή ξενάγηση
(φυσικά και για όποιον άλλον ενδιαφέρεται)



χαρηκα που σε γνωρισα φιλε! (γι αυτο ηρθα εξαλλου - μονο το δικο σου νικ ειχα ακουσει οτι θα ερθει και επεσα και πανω στον ΟΑΝΝΗΣΕΑ και στους αλλους)

η ξεναγηση ισχυει εννοειται!

quote:

επίσης μπορώ να διαβεβαιώσω ότι ότι όντως έχει χιούμορ
και είναι τύπος της παρέας (δηλαδή εντάξει άνθρωπος)

δεν είμαι ο δικηγόρος του αλλά όσον αφορά στα θέματα που ανοίγει
καλό είναι να παρακολουθείτε τις απόψεις του



ευχαριστω αδελφε - με τιμας!


quote:

vriloukos
Νέο Μέλος
1 Μηνύματα

Διαφημιστική προπαγάνδα για σεμινάριο περί σπηλαιολογικών σεμιναρίων βλέπω.



βρε καλως τον!

σταντ μπαϋ σε βρισκω - αλλη δουλεια δεν εχεις?

λοιπον κοιτα, οταν πεφτει ενα ερεθισμα στο φορουμ (οπως η σπηλαιολογια που χου),
αυτοι που τοχουν μεσα τους βρισκουν την ευκαιρια να το ανακαλυψουν, αυτοι που δεν τοχουν και δεν τους ενδιαφερει δεν αντιδρουν,
και οι κομπλεξικοι που βαριουνται αλλά ζηλευουν τους υπολοιπους, ανοιγουν μπλογκακια στον αφθονο ελευθερο χρονο τους


quote:

Dim.Kar ... τώρα που παίζεις το φερέφωνο.



τι εγινε, θα βαλεις κι αλλους στο μπλογκακι σου?

δεν θα εχουμε το μονοπωλειο ΜΟΝΟ εγω κι ο βριλ???

γιατι ρε ακαρδε, τι σου καναμε?


quote:

Μου βαλε κι ο άλλος copyright στις φωτογραφίες



γιατι, ετσι δεν μπορεις να τις χρησιμοποιησεις?

μη χολοσκας, θα σου δωσω εγω δικες μου!


quote:

ΟΥΣΤ!



κατσε και σκεψου (αν μπορεις φυσικα) ποσοι και ποιοι μπαινουν στο μπλογκακι σου

αν μπει καποιος ασχετος κατα τυχη, δεν θα γελασει γιατι δεν μας γνωριζει (ποιος ειναι αυτος ο τζωνης ζιγκουαλας? )

μονο αν μπουν ανθρωποι που μας γνωριζουν απο τα φορουμ ή αλλού θα μας αναγνωρισουν ΚΑΙ ΘΑ ΓΕΛΑΣΟΥΝ!

γιατι γελανε και γελαμε!!!


ΥΓ. το κοκκινο κρανος του βριλ θα στο παρουσιασω συντομα σε νεα βερσιον για να το χρησιμοποιησεις

ου μαθειν δει τους μυστας αλλα παθειν

www.johnniebegood.gr

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
dim.kar
Μέλος 3ης Βαθμίδας

Greece
709 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2006, 08:00:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους dim.kar
quote:

vriloukos (clone) in ACTION !!!


Ο άσπρος σίφουνας....

----------------------------------
ΓΙΑ "ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ" ΛΟΓΟΥΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΓΙΟΚ....


Ωραίο πισι... Δυστυχώς ο ιδιοκτήτης του (βριλούκος) δεν εφαρμόζει την όπισθεν ευρισμόμενη παρατήρηση:

Φυσικά (ο βριλούκος) μπορεί να μην την εφαρμόζει διότι δεν διαθέτει αυτό που και ο κομπιούτορας δεν διαθέτει: μυαλό...

Καταραμένη βιολογία...

Δημήτρης

___________________
Κούκλοι δεν είμαστε όλοι μας;

Edited by - dim.kar on 08/12/2006 08:03:52Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2006, 08:55:09  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko
Μη μου στεναχωρείτε το Βριλάκο ή Βριλούκο ή όπως αλλιώς του αρέσει να μεταμφιέζεται. Λές και δεν ξέρουμε ποιός είναι...

Ρε παληκάρι, αφού σου αρέσει να μας κάνεις διαφήμηση στο μπλόγκιόν σου , πάρε και μερικές φωτογραφίες μου να βάλεις.

Είναι από το βάραθρο "Επτάστομο" στον Παρνασσό, και εκτώς από πολύ θεαματικό είναι και ο νοτιότερος παγετώνας της Ευρώπης. Συγνώμη που σου βάζω φωτογραφίες του 2006, αυτές όταν είχα πάει το Μάϊο του 2005 δεν τις βρίσκω τώρα.. Στις δίνω άλλη φορά



Λέω ότι θα σου αρέσουν...

Τώρα, σχετικά με το κόκκινο κράνος μου, αυτό που έβαλες στο μπλόγκιόν σου vrilakos [url=http://vrilakos.blogspot.com/2006/11/malaka-s-type-helm.html] εδώ. [/url] Λές εσύ "Malaka S-type Helm" και προφανώς χαχανίζεις αυνανιζόμενος τι μεγάλη εξυπνάδα είπες.

Μάθε λοιπόν δύο πράγματα, πέραν ότι το κράνος είναι απαραίτητο σύνεργο ασφαλείας.

1. Το κόκκινο κράνος μου έχει πάει σε μέρη της Ελλάδας, που ούτε στον ύπνο σου δεν έχεις δεί. Θα σου βάζω φωτογραφίες, για να βλέπεις πόσο ηλίθιος είσαι... Και άμα δεν το καταλαβαίνεις εσύ, το καταλαβαίνουν τουλάχιστο οι άλλοι που σε διαβάζουν.

2. Το κόκκινο κράνος μου, που έχει πάει σε πολλά φανταστικά μέρη, που ούτε στον ύπνο σου δεν έχεις δεί, το δωρισα στον Τζώνη για να συνεχίσει την Παράδοση. Ο Τζώνης είναι ένα πάρα πολύ αξιόλογος άνθρωπος, που για να πιάσεις εσύ στο βρωμόστομά σου το όνομά του, θα πρέπει να το πλύνεις με σαπούνι, βρωμιάρη σιχαμένε.


Σε ένα πράγμα σου δίνω δίκιο. Μέσα σε όλες τις βλακείες που έχεις ξεστομίσει, το μόνο που είπες που είναι κάπως σωστό, είναι το πορταίτο σου, όπως πραγματικά είσαι.

Με πολύ αγάπη, ο Κρόκος σου. Ξέρεις εσύ...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2006, 11:21:06  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko
Και για να αλλάξουμε λίγο κλίμα και να επανέλθουμε στη σπηλιά της Πεντέλης. Να κάνουμε μερικά σπηλαιολογικά "δωράκια" στους φίλους μας.

Ας ξεκινήσουμε με τους φίλους μου τους Ίρανον. Καλά παιδιά είναι, δεν έχω τίποτα εναντίων τους. Πάνε αυτοί στη σπηλιά, πάμε εμείς στη σπηλιά, η σπηλιά είναι εκεί που είναι και ανήκει σε όλο τον κόσμο.

Πήγα εγώ πέρισυ να τη γράψω στο Ε9 μου, αλλά δεν το δεχτήκανε. Δε μπορούσαν -λέει- να βρούν το οικόπεδο που περικλέιεται από τις λεωφόρους Π.Πεντέλης-Ν.Μάκρης, Διούσου, Πεντέλης κλπ κλπ. Δε τους το "έβγαζε το κουμπιούτερ" -λεει-
ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ !!! Πώς θα πάει μπροστά αυτή η χώρα...

Λοιπόν.

Σας έχω εδώ μερικές φωτογραφιούλες από μια στοά στη σπηλιά, που αποκλείετε να την έχετε δεί. Αποκλείεται ακόμα περισσότερο να την έχετε μπεί. Είναι θεόστενη και για να ο πώ εντελώς στα "ίσα", ο κ. Πάλμος δεν μπαίνει. Άσε που δεν πάει και στην Ακρόπολη, να ένας λόγος παραπάνω που δεν μπαίνει με τίποτα.



Τριγωνική είσοδος μέν, αλλά καμία σχέση με το πασίγνωστο τούνελ
που πάει στη λιμνούλα


Είναι θεόστενα!


Άν δείτε αυτό το χαρακτηριστικό σταλακτίτη, θα καταλάβετε
ότι φτάσατε σωστά

Το λέω ρητά:
ΔΕΝ είναι από τη γνωστή "τριγωνική" που πάει στη λιμνούλα! Καμία σχέση! Δεν είναι κάν από αυτή την πλευρά. Σας το λέω εσάς και για τους φίλους σας, που ψάχνετε με βάση τις (παλιές) αναφορές του κ. Μπαλάνου.
ΟΥΤΕ είναι από το λεγόμενο "παράθυρο", δηλ. το άνοιγμα απέναντι στο βράχο, που έχει τη σιδερένια σκάλα μέσα.
ΟΥΤΕ είναι εκεί που είναι το σταλαγμιτικό με τα σκαλισμένα γράμματα
ΟΥΤΕ είναι στο άλλο, που είναι κοντά εκεί.



Αυτό είναι το μόνο στοιχείο που θα σας βοηθήσει...

Ψάξτε λοιπόν, και άν το βρείτε, εδώ είμαστε...
Και άν δεν το βρείτε, πάλι εδώ είμαι. Είναι στη σπηλιά και αυτό είναι το μόνο σίγουρο σε αυτή την ιστορία.

Σας αγαπάω πολύ, βλέπετε... Και εσείς με αγαπάτε. Ξέρετε εσείς

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2006, 12:22:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
jbg,
δεν το κάνω για διαφήμιση,αλλά λέω αυτό που αποκόμισα από
τη συνάντησή μας

δε γνωρίζω που έγκειται η κόντρα μεταξύ των ανθρώπων
που επισκέπτονται συχνά το βουνό της Πεντέλης,
όμως πιστεύω ότι όλοι όσοι πάνε εκεί μπορούν να βοηθήσουν
σε μια καλύτερη προσέγγιση και σε μια καλύτερη πληροφόρηση
για όσους δεν έχουν τύχει να πάνε ως εκεί

δυστυχώς βλέπω κόντρες που μάλλον δε θα έπρεπε να υπάρχουν

ας ελπίσουμε για καλύτερες μέρες λοιπόνΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

kroko
Μέλος 1ης Βαθμίδας


55 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/12/2006, 13:13:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους kroko
quote:

όμως πιστεύω ότι όλοι όσοι πάνε εκεί μπορούν να βοηθήσουν
σε μια καλύτερη προσέγγιση και σε μια καλύτερη πληροφόρηση
για όσους δεν έχουν τύχει να πάνε ως εκεί


Συμφωνώ μαζί σου Αγνωών, και να σου πώ και το εξής τραγελαφικό. Το παρόν τόπικ, που εξελίσσεται εδώ και δύο χρόνια (!) και έχει μια μεγάλη αναγνωσιμότητα, το επισκέπτονται, το τροφοδοτούν και το συντηρούν άνθρωποι, που πολλοί από αυτούς τελικά κατέληξαν ΚΑΙ στην επίσημη Σπηλαιολογία.

Για τη σπηλιά της Πεντέλης μιλάμε! Και ενοχλούνται κάποιοι, που μιλανε και οι Σπηλαιολόγοι! Επαναλαμβάνω. Για τη σπηλιά της Πεντέλης μιλάμε. Δε μιλάμε για τη μελισσοκομία ! Έλεος πιά !

Πόσο ανόητοι και κοντόφθαλμοι μπορούν να γίνονται κάποιοι ?

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αγνοών
Πλήρες Μέλος

Greenland
803 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/12/2006, 11:46:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αγνοών
αυτό που εγώ προτείνω είναι μια πιο προσεκτική ανάγνωση των
όσων γράφονται,από όλες τις πλευρές
και βέβαια μια πιο θετική διάθεση απέναντι στους συνομιλητές μας

δε νομίζω πως είναι τόσο δύσκολο,εκτός πια αν παίζονται τίποτα τρελλά
συμφέροντα

τι άλλο να πω ?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

FRODO
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
176 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/12/2006, 00:30:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους FRODO
Μια με τους διαχειριστες,την αλλη με τον hendrix και τωρα με τον vrilako παει το θεμα με την Πεντελη...
Το μεγαλυτερο λαθος ειναι οτι παιζεται και το παιχνιδι τους...
Καταφεραν να καταστεψουν ενα τοσο ωραιο θεμα...
Και το ποιο γελιο ειναι οτι θα καταντισουμε να γραφουμε στο Υ.Σ την συνεχεια του θεματος που αφορα την Πεντελη...

Πως αλλαζουν οι καιροι...: http://meok.livepage.gr/wiki/article/%CE%A0%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B7

www.sotiris.forumup.gr
γνωθι σ΄αυτον Ε μηδεν αγανΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 59 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53 54 55 56 57 58 59
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.25
Maintained by Digital Alchemy