ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Αγία Γραφή περί Προέλευσης του Ανθρώπου Νο2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 14:35:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Ο κωλοτούμπας της υποθεσης εδώ, όλως συμπτωματικά, είσαι εσύ Βιομηχανικέ μου, καθώς, δεν έχεις κρατήσει θέση για θέση....
Και ακόμη και το ότι η θεωρία του Δαρβίνου, μιλάει για την συνέχεια των ειδών, εξέλιξης απο είδος σε είδος, τώρα κι εσύ και οι άλλοι τα μαζεύετε και μιλάτε για την απλή εξέλιξη, που όλοι, είτε επιστημονικοί, ειτε εθνικοί,είτε θρησκευτικοί υπάρχοντες νόμοι, αυτό λένε..
Απλά, εξασφαλίσατε, το..κόπυ ράιτ..Έτσι, ανέξοδα..Παράλογο....
Τυχαίο; Δεν νομίζω!!!!!
Εγώ αγόρι μου,κακώς ή καλώς, παντρεύτηκα δυο φορές..Ποιόν να ρωτήσω για τον γάμο;Καταλαβαίνεις πόσο παράλογα μιλάς;
Και επιτέλους, πήγαν ή όχι οι άνθρωποι στο φεγγάρι λέγαμε δεν απαντάς, γυρνάς στην εξέλιξη, σε ρωτάω, αν πιστεύεις,ότι προήλθες απο αμοιβάδα, δεν απαντάς και μετά το γυρίζεις στα προσωπικά...
Επιτέλους, διαβάζουν πολλοί..Πέραν εμού, δεν σε ενδιαφέρει, οι άλλοι πως σε βλέπουν;...
Κουλάρισε..Ψύχωση σου γινα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 15:32:27  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι η ζωή έχει κοινή προέλευση... Ναι η εξέλιξη ισχύει όσο ισχύει και κάθε άλλη θεωρία της επιστήμης. Για παράδειγμα, η ηλεκτρομαγνητική θεωρία εφαρμόζεται στα κινητά, κάθε φορά που κάποιος μπορεί να κάνει τηλέφωνο, έχουμε μια επαλήθευση μιας "προφητείας" της επιστήμης. Χιλιάδες φορές η επιστήμη προβλέπει γεγονότα και πετυχαίνει διάνα. Κάθε φορά που κάποιος εμφανίζει μια ασθένεια και θεραπεύεται με φάρμακα είναι επιβεβαίωση, κάθε φορά που κάποιιος πεθαίνει από ανίατη ασθένεια είναι επιβεβαίωση. Δις και τρις φορές επιβεβαιώνεται η επιστήμη... Εσύ τι έχεις; Μισή φορά... Ένα Ιησού που γεννήθηκε κατά τας γραφάς και αυτό το πιστεύουν ΜΟΝΟ το 1/3 της γης... και άλλη μία επιβεβαίωση που εκκρεμεί. Επιβεβαίωσε καμία χίλια φορές αυτά που πιστεύεις στο φυσικό κόσμο και μετά τόλμα να μιλήσεις... Δείξε μου μια φωτόγραφία του Θεού...


Θα ξαναρωτήσω για τελευταία φορά... Από που αντλείς τις "γνώσεις" σου για την εξέλιξη...Από τους μεγάλους επιστήμονες της βιολογίας Gish και Κιλίφη; Άμα αρρωστήσουν τα παιδιά σου να τα πας σε αυτούς να τα κάνουν καλά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 15:46:30  Εμφάνιση Προφίλ
Λέω κάτι πολύ απλό. ΜΗ διαβάζεις ΜΟΝΟ τις κριτικές θεωρήσεις της εξέλιξης γιατί παραπληροφορούν, διαστρεβλώνουν... Διάβασε τα αυθεντικά κείμενα...


Σε έχω ήδη παραπέμψει σε 3 βιβλία...το "finding Darwin's God", την "εξέλιξη των ειδών" και ένα οποιοδήποτε ΣΥΓΧΡΟΝΟ βιβλίο βιολογίας πανεπιστημιακού επιπέδου. Υπάρχουν ΤΖΑΜΠΑ στο νετ. Απλώς πρέπει να ψάξεις... Αν έχεις τις γνώσεις και την πίστη ότι έχεις δίκιο αυτά δε θα αλλάξουν ΤΙΠΟΤΑ. Διάβασε τα με ΟΣΟ το ΔΥΝΑΤΟΝ πιο κριτικό μάτι γίνεται... Να τα κοιτάξεις και να μας πεις τι ΔΕΝ ισχύει να το μάθουμε και μεις.


Είναι τόσο απλό. Διάβασε τις πρωτογενείς πηγές. Άκουσον μεν ,πάταξον δε.


Αυτό δεν είναι δημοκρατία; Να ακούσεις την άλλη άποψη;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 18:05:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Εδώ είναι το μεγάλο λάθος, σου και των άλλων Δαρβινιστών....Πιστεύετε, ότι μπορείτε να εκπροσωπήσετε, να "χρεωθείτε" την αλήθεια, λές και ήταν απο πριν δική σας.....
Κι αυτό, όταν δεν έχετε κρατήσει ούτε μια απο τις θέσεις
που αρχικά είχατε....Λέτε καθε φορά, ακόμη και αντίθετα πράγματα,δίχως να το καταλαβαίνετε...
Αντίθετα,ο Χριστός, που εσύ ανέφερες, δεν ΆΛΛΑΞΕ τίποτε σε ότι έλεγε...Ακόμη λέει τα ίδια και φυσικά, τον πιστεύουν, περισσότερο απο την εξέλιξη, όπως έχουν δείξει στατιστικές έρευνες, σε ΗΠΑ και Ευρώπη...
Τον πιστεύουν πιο πολύ απο το ότι προερχόμαστε αποτον πιθηκο...Τυχαίο; Δεν νομίζω...
Απο κει κι έπειτα, μου λες να διαβάσω, κάποια βιβλία...Δεν ξέρω τι είναι η θεωρία της εξέλιξης, υπονοείς;Για ψάξε λίγο εσύ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 18:44:26  Εμφάνιση Προφίλ
Την εξέλιξη την αποδέχεται ένας Μουσουλμάνος επιστήμονας το ίδιο με εμένα. Αν καταφέρεις να κάνεις το ίδιο για το ομοούσιο Χριστού και Θεού εσύ με ένα Μουσουλμάνο έλα να μου σφυρίξεις...

Η εξέλιξη δεν είναι αποδεκτή γιατί την πολεμάει λυσαλέα το χριστιανικό κατεστημένο που εκπροσωπείς. Η επιστήμη στο σύνολό της είναι πολύ πιο αποδεχτή από οποιαδήποτε θρησκεία. Δεν ξέρω κανένα που να αμφιβάλλει για τα φάρμακα για τα κινητά για το ηλεκτρικό ρεύμα ενώ ξέρω πολλούς που αμφιβάλλουν για το Βούδα, για το Χριστό κτλ


Ναι την εξέλιξη δεν την ξέρεις και δεν την ξέρεις γιατί ΠΟΤΕ δεν τη διάβασες από άμεσες πηγές παρά μόνο τον μεγάλους επιστήμονες "νομπελίστες" της βιολογίας Κιλίφη και Gish...

Ξαναλέω ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΑ... Τι φοβάσαι;

Edited by - IndustrialAngel on 06/06/2010 18:45:18Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 18:49:33  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Κι αυτό, όταν δεν έχετε κρατήσει ούτε μια απο τις θέσεις
που αρχικά είχατε

Βρες μου δυο ποστ για την εξέλιξη που φαίνεται αλλαγή των θέσεων μου...

Δεν έχεις καταλάβει ΒΛΑΚΑ ότι η εξέλιξη που σου παρουσιάζουν οι Gish και Κιλίφης είναι ΣΤΡΕΒΛΗ και μη-επιστημονική.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 19:30:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Τουλάχιστον 6 φορές μέχρι τώρα και μάλιστα ,στη σειρά, σου γράφω, ότι εσύ και άλλοι, πάτε να σφετεριστείτε την εξέλιξη, που ολοι και όλες αποδέχονται...Τι δεν κατάλαβες Βιομηχανικούλη μου;...
Δεν έχετε αυτό το δικαίωμα, να βάζετε δικές μας θέσεις εναντιον μας...Εμείς πιστεύουμε σε ένα καλύτερο άνθρωπο...
Εσείς το πολυ πολύ, να πιστεύετε σε ένα καλύτερο ζώο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 21:52:05  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Τουλάχιστον 6 φορές μέχρι τώρα και μάλιστα ,στη σειρά, σου γράφω, ότι εσύ και άλλοι, πάτε να σφετεριστείτε την εξέλιξη, που ολοι και όλες αποδέχονται

Ποια εξέλιξη δέχεσαι ακριβώς; Τη σύγχρονη εξελικτική θεωρία; Τη Δαρβίνεια του 1859; Η' τη μεγάλη επιστήμη του Κιλήφη και του Gish;


Εγώ δε σφετερίζομαι τίποτα. Ψάχνω την αλήθεια και παρουσιάζω την πιο κοντινή (τουλάχιστον για εμένα) σε αυτήν άποψη


quote:
Δεν έχετε αυτό το δικαίωμα, να βάζετε δικές μας θέσεις εναντιον μας...Εμείς πιστεύουμε σε ένα καλύτερο άνθρωπο...
Εσείς το πολυ πολύ, να πιστεύετε σε ένα καλύτερο ζώο.

Οι θέσεις σου είναι εξ'ορισμού αντιφατικές γιατί δεν ξέρεις τι γράφεις και τι πιστεύεις. Και κυρίως γιατί είσαι ημιμαθής... Αν παρουσιάζω ένα πόστ δικό σου που να λέει Α και ένα που να λέει Β δε φταίω εγώ... Να προσέχεις τι γράφεις...


H λέξη που σημείωσα με bold είναι το πρόβλημα σου. Δε με νοιάζει τι πιστεύεις. Δε με νοιάζει τι σου αρέσει. Με νοιάζει τι μπορείς να αποδείξεις με τρόπο αμερόληπτο και επιστημονικό...


Και μια ερώτηση. Τι γίνεται αν κάνεις λάθος;


Edited by - IndustrialAngel on 06/06/2010 21:52:28Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 22:39:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αυτό είναι που δεν καταλαβαίνεις Βιομηχανικέ μου....
Δεν είναι θέμα άποψης,για να είναι λάθος..Τόσο απλά...
Εννοείται ότι για επιστημονικά τεκμηριωμένες θέσεις μιλαμε...
Αυτές είναι έγκυρες...
Με τις σκετες θεωρίες, είναι που έχω πρόβλημα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 22:45:24  Εμφάνιση Προφίλ
Από τη στιγμή που λες "πιστεύω" είναι άποψη...

quote:
Εννοείται ότι για επιστημονικά τεκμηριωμένες θέσεις μιλαμε

Είναι επιστημονικά τεκμηριωμένη θέση να επικαλείσαι τον Κιλίφη για κάτι που είπε ο Δαρβίνος; Γιατί να μην ψάξεις στο έργο του να μας πεις που το λέει, τεμπέλη;


Για να καταλάβω όταν το DNA σου λέει ότι το 99.9% του DNA των ανθρώπων είναι ίδιο αυτό είναι έγκυρο αλλά αν σου πει ότι το 98.6% είναι ίδιο μεταξύ χιμπατζή και ανθρώπο αυτό είναι άκυρο;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 22:48:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
...Γιατί νομίζω ότι μιλάω με ενήλικα, όχι ....μαθητιούσα νεολαία...
Το ότι όλα τα ζώα, κι όχι μόνο ο .,..χιμπατζής σου, ειναι επίσης κοντινά στο γονίδιο του ανθρώπου, γάτα, κλπ,,λόγω του ότι ζούμε όλοι επι ,....γής, σου λέει τίποτε εσένα;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 22:55:44  Εμφάνιση Προφίλ
Με την ίδια λογική και το ότι οι άνθρωποι είναι κοντινοί είναι συμπτωματικό...


Βλέπεις ότι γίνεσαι παράλογος;


Ξέρεις ότι ο χιμπατζής είναι 10 φορές πιο κοντά στον άνθρωπο από ότι ο αρουραίος στα ποντίκια; Ο άνθρωπος απέχει 60 φορές από τον ποντικό...

Edited by - IndustrialAngel on 06/06/2010 22:57:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 22:59:41  Εμφάνιση Προφίλ
http://news.nationalgeographic.com/news/2005/08/0831_050831_chimp_genes.html

http://www.genome.gov/15515096


To put this into perspective, the number of genetic differences between humans and chimps is approximately 60 times less than that seen between human and mouse and about 10 times less than between the mouse and rat. On the other hand, the number of genetic differences between a human and a chimp is about 10 times more than between any two humans

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 23:19:46  Εμφάνιση Προφίλ
Οι επιστήμονες (βιολόγοι) που ασχολούνται με αυτά λένε "κοίτα το σαγόνι". Γιατί; Γιατί συνδέεται με την πρόσληψη τροφής, την επιβίωση και άρα υπόκειται ΕΝΤΟΝΑ σε εξελικτικές διεργασίες


Αριστερά ο χιμπατζής, στη μέση ο αυστραλοπίθηκος, δεξιά ο άνθρωπος ο σύγχρονος

Edited by - IndustrialAngel on 06/06/2010 23:20:27Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 23:25:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Βρε αγόρι μου, το ότι ζούμε ολοι στον ίδιο πλανήτη, δεν σου λέει τίποτε εσένα, για όλα όσα λές περί εξέλιξης;Δεν καταλαβαίνεις, ότι
όλες οι σύγχρονες ανακαλύψεις, καταρρίπτουν τις χρονικές φυλακές εξέλιξης, που λέγανε έως τώρα, γι αυτό και η στροφή στη φυσική εξέλιξη, που πάντα υπήρχε και ήταν σεβαστή;
Αν εννοείς, μόνο αυτή, συμφωνούμε...Ο Δαρβίνος, όμως, ειπε άλλα..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 23:25:30  Εμφάνιση Προφίλ
Ας τη φιλοσοφήσουμε λίγο αυτήν την εικόνα...


Πρόσεξε τη μορφολογία των δοντιών του αυστραλοπιθήκου... ΙΔΙΑ αλλά λίγο μεγαλύτερα με του ανθρώπου ε; Μόνο που έχει φρονιμίτες γιατί χωράνε ενώ εμείς εξελικτικά έχουμε μικρύνει το σαγόνι μας και δε χωράνε οι φρονιμίτες...για αυτό μας ταλαιπωρούν.


Η μόνη πραγματική διαφορά είναι οι κυνόδοντες που είναι λίγο μεγαλύτεροι όπως των πιθήκων...


Εκεί που μας τα χαλάει είναι στην αψίδα του σαγονιού. Αυτή είναι εντελώς πιθηκοειδής σαν Π ενώ η ανθρώπινη είναι κάπω οβάλ...


Συγκεντρώνει ή όχι χαρακτηριστικά ΚΑΙ από τα 2; Τι είναι; Πρώτος άνθρωπος ή απλώς ένας πίθηκος;


Αν ο πίθηκος με αυτό το σαγόνι είναι στο 98.6% τότε ο μεσαίος που είναι; Πιο κοντά; Στο 99.5% ας πούμε;

Μήπως αυτό είναι η περίφημη μεταβατική μορφή που δεν έχουμε βρει ποτέ σύμφωνα με τους μεγάλους επιστήμονες που διαβάζεις;

Μήπως έχουμε σιχαθεί να βρίσκουμε τέτοια ευρήματα ΠΑΝΤΟΥ στη γη;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 23:28:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
....Και τι κρίμα που δεν βρίσκουμε πουθενά, ούτε δειγμα απο ένα ενδιάμεσο κρίκο....
Ποτέ....Ζαμέ, που λένε κι οι Γάλλοι...
Κι ούτε προκειται δηλαδή, γιατί δεν υπάρχει....
Γι αυτο λεω, τι το παιδεύεις;
Άσε την φυσική εξελιξη, που έιναι ενδιαφέρον θέμα...
Εκεί, πιστευω, θα συμφωνήσουμε σε πολλά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 23:31:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ο Δαρβίνος, όμως, ειπε άλλα

Τον κακό σου τον καιρό, που ξέρεις τεμπέλη και αδιάβαστε τι είπε ο Δαρβίνος... Όταν διαβάσεις την εξέλιξη ΤΟΤΕ να μου πεις τι είπε ο Δαρβίνος. Αλλιώς μόνο για τον Κιλίφη να μου λες, αυτόν πιστεύεις, αυτόν διαβάζεις,αυτόν έχεις για αλήθεια, αυτός μάλλον είναι και ο Θεός σου. Και άμα αρρωστήσουν τα παιδιά σου μην τα πας σε νοσοκομείο, να τα πας στον Κιλήφη...

quote:
Βρε αγόρι μου, το ότι ζούμε ολοι στον ίδιο πλανήτη, δεν σου λέει τίποτε εσένα, για όλα όσα λές περί εξέλιξης;


Να μου πεις ένα ΠΕΙΡΑΜΑ, μία πηγή εκτός των ΜΕΓΑΛΩΝ επιστημόνων Κιλήφη και Gish που να το αποδεικνύει. Ιδού η Ρόδος,ιδού και το π...είραμα...


quote:
Δεν καταλαβαίνεις, ότι
όλες οι σύγχρονες ανακαλύψεις, καταρρίπτουν τις χρονικές φυλακές εξέλιξης, που λέγανε έως τώρα, γι αυτό και η στροφή στη φυσική εξέλιξη, που πάντα υπήρχε και ήταν σεβαστή;

Τι φυλακές εξέλιξης λες πάλι; Πού τα βρίσκεις αυτά;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 23:33:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Και τι κρίμα που δεν βρίσκουμε πουθενά, ούτε δειγμα απο ένα ενδιάμεσο κρίκο


Το πάνω σαγόνι δε σου κάνει ας πούμε;

Βασικά τι είναι ενδιάμεσος κρίκος; Σάμπως ξέρεις;


Άστο ρε τρέχα...Μάλλον λεφτά πρέπει να παίρνεις από κάπου για να τα λες αυτά δεν μπορεί να είσαι τόσο βλάκας... Θα ασχοληθώ εγώ με το θέμα στη γνώση και όσους πείσω... Αυτό είναι το καθήκον μουΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 23:39:10  Εμφάνιση Προφίλ
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_human_evolution_fossils

Μέτρησα 11 ευρήματα αυσταρλοπιθήκων...


Για πες μου ρε γκασμά πώς πρέπει να είναι ο ενδιάμεσος κρίκος και γιατί ο αυστραλοπίθηκος δεν είναι;

Για κοίτα τα δόντια... Για σύγκρινε με τον άνθρωπο...μόνο το μέγεθος αλλάζει...


ΜΟΝΟ αυτή η φωτογραφία πρέπει να σε κάνει να ξανασκεφτείς ΌΤΙ γράφεις. Αν είσαι ειλικρινής και ψάχνεις την αλήθεια αντί να παραπληροφορείς γκεμπελικά (και ενδεχομένως έμμισθα)
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 23:47:57  Εμφάνιση Προφίλ
ΩΩΩΩΩ ο γείτονας ψήθηκε να ασχοληθεί...

Θα σου απαντήσω με ένα αντιπαράδειγμα ρε γείτονα

Αν σου δείξω 3 φωτογραφίες του ίδιου ανθρώπου σε 3 διαφορετικές ηλικίες και σου πω ότι δεν έχω καμία άλλη στη διάθεση μου θα σημαίνει ότι δεν πέρασε από τις υπόλοιπες;;;;;...


Αν όμως ψάξεις στα λινκ που έδωσα, στο list of human evolution fossils θα χορτάσεις ενδιάμεσους κρίκους μεταξύ αστραλοπιθήκου και σύγχρονου ανθρώπου. homo habilis, homo erectus κτλ κτλΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 23:52:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Aπο οτι βλέπεις το διέγραψα..

Αστο καλύτερα να μην ασχοληθώ..
Τι θέλω εγώ τώρα να μπλέξω με τέτοια πράγματα..

Ρε μπαγάσα πότε πρόλαβες και το διάβασες, πότε πρόλαβες και βρήκες τις φωτό πότε πρόλαβες και τις ποστάρησες.. ο άσπρος σίφουνας είσαι?
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/06/2010, 23:55:53  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν πειράζει είναι εύλογη απορία και η απάντηση είναι αυτή. Το ότι δεν έχεις όλα τα ενδιάμεσα δε σημαίνει ότι δε συνέβησαν


Αλλά το θέμα είναι ότι έχουμε βρει ανθρωπίδες και πριν και μετά τον αυστραλοπίθηκο. Δες τη λίστα της wiki...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 10:13:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Μα καλέ μου allzzaro, ο Βιομηχανικός, ζεί για μένα...
Δουλεύει απο το πρωί μέχρι το βράδυ,για να αποδείξει εμένα λάθος,κάνει μεροκάματα ο άνθρωπος, δυο φωτο σε πείραξαν εσένα;Αστειεύομαι...
Βρε Βιομηχανικέ, λέμε, ότι όλα τα πλάσματα, που ζούν σε αυτόν τον πλανήτη, έχουν ίδια στοιχεία,ίδιο γεννετικό υλικό, γιατί ακριβώς ζουν στον ίδιο πλανήτη και διέπονταιαπο τις ίδιες ανάγκες και τις ίδιες αρχές..Πόσο παράξενο είναι ότι μοιάζουν, για να τους κανουμε απογόνους το ένα του άλλου;
Είναι απλό, βγες απο την παγίδα...Ολοι όσοι ζουν στη γή, έχουν κοινά πολλά χαρακτηριστικά,ο άνθρωπος, μόνο, λόγω του πνεύματος και της σωματικής του κατασκευής, αλλά και του εγκεφάλου του, δεν μπορεί σε καμία περιπτωση, να συσχετιστεί μαζί τους...Απλά, είναι απο σάρκα, με κοινούς νόμους και λογικές να τον διέπουν, όπως και τα ζώα και τίποτε άλλο...
Ο νοοών, νοείτω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 10:33:04  Εμφάνιση Προφίλ
Άμα σου λέω ότι είσαι κωλοτούμπας το αρνείσαι...


Τόσα θέματα έθεσα... 0 είδες


Αυτή η "αρχή του τρέχαγυρευε" είναι μπούρδα. Δυο άνθρωποι μπορεί να μοιάζουν καταπληκτικά εξωτερικά αλλά αν δεν έχουν κοινούς γονείς αυτό θα το βρούμε στο γενετικό υλικό. Άλλο ΦΑΙΝΟΤΥΠΙΚΗ ομοιότητα και άλλο ΓΕΝΕΤΙΚΗ ΤΑΥΤΙΣΗ. Σε ξαναπροκάλεσα να μου δείξεις 1 πείραμα που να το δείχνει αυτό που ισχυρίζεσαι. Με ποιο κύρος εσύ ένας ανορθόγραφος δημοσιογράφος μιλάς για βιολογία και βγάζεις νόμους της φύσης από το πουθενά; Η' θα φέρεις στοιχεία ή αυτό που λες δεν ισχύει...

Για τον ενδιάμεσο κρίκο κατάπιαμε τη γλώσσα μας ε; Κωλοτούμπα;


Ξαναλέω η άρνηση του ανθρώπου να διαβάσει έστω την εξέλιξη από τις πηγές της είναι προφανές του ποιος φοβάται τη γνώση, τη δημοκρατία και την ελεύθερη σκέψη...Το κοντινότερο πράγμα που έχει διαβάσει στην εξέλιξη είναι ένα βιβλίο ενός...παπά, του Κιλήφη. Δεν ήξερα ότι έχουν τμήμα βιολογικής θεολογίας στο πανεπιστήμιο...


Επιμένω ότι η φωτογραφία που έβαλα (όχι του Μπους, η άλλη) είναι συγκλονιστική και πρέπει να κάνει τον κάθε υγιώς σκεπτόμενο άνθρωπο να ξανασκεφτεί αυτά που λέει αλλά άμα ο άλλος πληρώνεται είναι πολύ δυσκολότερο... Άντε εμπρός τρέχα...ΠΟΥΛΑ το ψέμμα στου, βγάλε τα λεφτά σου, ΣΚΛΑΒΕ της θρησκείας...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 10:44:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Ειναι χιλιοειπωμένο πια, το ότι έχεις πρόβλημα..Τι πάθος είναι
αυτό Βιομηχανικούλη μου..Τοσο πολύ και εύκολα μισείς τον συνάνθρωπο σου;Πρέπει να ωριμάσεις καποια στιγμή...
Τι κωλοτούμπες, θυμάσαι απο τα παιδικά σου χρόνια και το συχνοααναφέρεις και κάνεις;
Ποια κοινά στοιχεία, ποια σαγιώνα του...αυστραλοπίθηκου...., ποια αποδειξη, ποιά έρευνα;Ενδιάμεσο κρίκο, απο ένα ζώο σε άλλο, ή προς τον άνθρωπο, έχεις λέμε,ποντιε;
Ούτε μια έρευνα δεν γίνεται με αποδειξεις, στα πλαίσια της θεωρίας της εξέλιξης του Δαρβίνου,ποτέ τιποτε απο ότι ειπώθηκε,κάποιος εξελικτικός έγραψε, δεν βγήκε αληθινό...Καταρρίπτονται όλα και συνέχεια...Και πάλι, το θράσσος σου, δεν έχει όρια, επιμένεις, ότι είσαι και ο σωστός....
Δεν μπορείς να κανεις διάλογο φίλε μου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 11:17:47  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ποια κοινά στοιχεία, ποια σαγιώνα του...αυστραλοπίθηκου...., ποια αποδειξη, ποιά έρευνα;Ενδιάμεσο κρίκο, απο ένα ζώο σε άλλο, ή προς τον άνθρωπο, έχεις λέμε,ποντιε;

Σάμπως ξέρεις ρε ημιμαθή τι είναι ενδιάμεσος κρίκος; Αφού ποτέ σου δεν έχεις ΤΟΛΜΗΣΕΙ να ορίσεις μία έννοια γιατί με τους ίδιους τους ορισμούς θα γίνεις σκόνη...

quote:
Ούτε μια έρευνα δεν γίνεται με αποδειξεις, στα πλαίσια της θεωρίας της εξέλιξης του Δαρβίνου,ποτέ τιποτε απο ότι ειπώθηκε,κάποιος εξελικτικός έγραψε, δεν βγήκε αληθινό...Καταρρίπτονται όλα και συνέχεια


Λόγια ενός ημιμαθούς. Ευσεβείς πόθοι ενός πιστού...


Δεν μπορείς να χωνέψεις ότι έχασε η θρησκεία σου το argument from creation για να μαζέψει φράγκα για να τσιμπήσεις και εσύ σαν καλό σκλαβάκι κάτι ψιλά.


Αφού καταρρίπτονται ρε ΔΕΙΛΕ γιατί δεν τα διαβάζεις; ε;


Η διαφορά είναι ότι εγώ έχω διαβάσει ΟΛΕΣ τις πλευρές ενώ εσύ ΜΟΝΟ το μέγιστο επιστήμονα Κιλήφη... είναι και νομπελίστας φαντάζομαι...


Διάβασε τα βιβλία και πες μου 1 1 τι καταρρίπτεται, αγράμματεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 11:44:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Βρε ηλίθιε Βιομηχανικούδη, δεν έχεις απαντήσει σε τίποτε,απο τις τάπες, εισαι μόνιμα λάθος και ορύεσαι κι όλας;;
Απαράδεκτος!!!!!!
Υπάρχει βρε καθυστερημένο, που νομίζεις ότι ξέρεις κάτι, ακριβώς γιατί είσαι καθυστερημένος, ενδιάμεσος κρίκος,λέμε, διαπιστωμένα, όχι υποθεση, ή θεωρία;Όχι..Άντε βγάλε την καραμέλα απο το στόμα....
Ελληνικά, ...αλβανέ, έμαθες;
Και διάβασε καμιά...εφημεριδα..Έχεις μείνει πολύ πίσω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
PREDATOR
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
17779 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 11:48:57  Εμφάνιση Προφίλ  Στείλτε ένα instant message στο Μέλος PREDATOR
quote:

Βρε ηλίθιε Βιομηχανικούδη, δεν έχεις απαντήσει σε τίποτε,απο τις τάπες, εισαι μόνιμα λάθος και ορύεσαι κι όλας;;
Απαράδεκτος!!!!!!
Υπάρχει βρε καθυστερημένο, που νομίζεις ότι ξέρεις κάτι, ακριβώς γιατί είσαι καθυστερημένος, ενδιάμεσος κρίκος,λέμε, διαπιστωμένα, όχι υποθεση, ή θεωρία;Όχι..Άντε βγάλε την καραμέλα απο το στόμα....
Ελληνικά, ...αλβανέ, έμαθες;
Και διάβασε καμιά...εφημεριδα..Έχεις μείνει πολύ πίσω...

Παρακαλω, να λοιπουν οι χαρακτηρισμοι που ενεχουν ρατσιστικο περιεχομενο...


NOVUS ORDO SECLORUM
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/06/2010, 12:10:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Να φροντίζεις να διαβάζεις και τα προηγούμενα, που βριζουν και θιγουν πιο προσωπικά PREDATOR..Μην στάξει η ουρά του γαιδάρου...
Δεν χρειάζεται υποκρισία...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy