ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Αγία Γραφή περί Προέλευσης του Ανθρώπου Νο2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 20:51:13  Εμφάνιση Προφίλ
άλεξ22.
ΜΠΡΑΒΟ αυτό εννοούσα! Με έπιασες!Πάντως αλήθεια είναι όλα αυτά που λέω για τον παππού μου. Αλλά αυτό δε λέει τίποτα, όπως είπες σωστά... Επίσης η έκφραση θα σας θάψει όλους σημαίνει ότι θα ζήσει περισσότερο από εμάς. Κάτι σαν το Μητσοτάκη...και το πιστεύω ακράδαντα


Τώρα για το κρέας. Ο άνθρωπος είναι ον με χαρακτηριστικά σαρκοφάγου. Τα μάτια του πχ έχουν στενό πεδίο όρασης για να εστιάζουν στο θήραμα. Έχει τα μάτια του δηλαδή μπροστά όπως το λιοντάρι ο λύκος κτλ. Αντίθετα τα φυτοφάγα έχουν μάτια στο πλάι. Σκεφτείτε πχ το άλογο, την κότα κτλ κτλ. Ένα ακόμη τρανταχτό παράδειγμα είναι το σαγόνι του. Κοπτήρες και κυνόδοντες, δόντια που έχουν τα σαρκοφάγα. Επίσης το μήκος του πεπτικού του σωλήνα είναι πολύ μικρότερο από των φυτοφάγων. Δεν αποδεσμεύουμε αποτελεσματικά ενέργεια από τα δύσπεπτα φυτά. Δεν ανέπτυξε τυχαία αυτές τις ιδιότητες ο άνθρωπος. Ακόμα και αν το δεις από την ανόητη σκοπιά του δημιουργισμού ο άνθρωπος "σχεδιάστηκε" να τρώει κρέας...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 21:00:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Βρε Βιομηχανικέ, αφού δεν το κατέχεις, γιατι το παλεύεις;Πες απλά, εμένα μου αρέσει το κρέας, δεν έγινε τίποτε...
Η κρεαοφαγία, διάβασε, λέμε, έχει αρνητική επίδραση, στη ζωή του ανθρώπου...Πολλές έρευνες τελευταια το αποδεικνύουν και μέρα με τηυ μέρα, αποκλείουν κρέατα, απο τη διατροφή,ως επικίνδυνα για σωρέια ασθενειών: Το χοιρινό, το μοσχαρίσιο,το πρόβατο....
Και αν κοιτάξεις στις διατροφικές κλίμακες, το έχουν τελευταίο,γιατι δεν μπορούν να το απορρίψουν άμεσα, ως κακό..Τόσες βιομηχανίες κρέατος και φαγάδικα, θα πλήττονταν..
Αλλά, ρώτα πουθενά για το κρέας,τα ζωικά λιπαρά,τις αλλεργίες στο κρέας, το κρέας που τρώς,κλπ...Είναι νεκρό, όταν το τρώτε,αποσυντίθεται,σκοτώνει κύτταρα, αργά...
Πως βάζεις ένα ..ψοφίμι στο στόμα σου;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 21:08:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
γιατί εσύ τα χόρτα όταν τα τρως είναι ζωντανά;

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 21:14:18  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Ναι καλέ μου, φρεσκότατα, ...συνομιλούμε κι όλας...
Ρε συ άθεε, δεν ξέρεις, οτι το κρέας, αποσυντίθεται, ενώ το φυτό διατηρείται και μεταβάλλεται,δίχως αρνητικές, για τον άνθρωπο, αλλά, μάλλον θετικές ιδιότητες και ουσίες;
Το τουρσί,ας πούμε,ξέρεις ποσο καλό είναι για την καλή λειτουργία του σώματος,εσωτερικά,γενικά;Και πολλά άλλα...Αλλα, μην μου πεις, ότι ένα κρέας, πολυκαιρισμενο,έχει κάτι καλό...
Ειναι πολυ απλα,το καταλαβαίνετε...
Αλλά, δεν μπορείτε να σκεφτείτε τον εαυτό σας δίχως κρέας...
Αν σου πω, ότι οι γιοί μου, όταν περνάμε απο ψησταριά, ή φαγάδικο,τους βρωμάει άσχημα, πολύ, το κρέας, θα καταλάβεις, πόσο το έχετε συνηθίσει;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 21:16:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Τώρα για το κρέας. Ο άνθρωπος είναι ον με χαρακτηριστικά σαρκοφάγου. Τα μάτια του πχ έχουν στενό πεδίο όρασης για να εστιάζουν στο θήραμα. Έχει τα μάτια του δηλαδή μπροστά όπως το λιοντάρι ο λύκος κτλ. Αντίθετα τα φυτοφάγα έχουν μάτια στο πλάι. Σκεφτείτε πχ το άλογο, την κότα κτλ κτλ. Ένα ακόμη τρανταχτό παράδειγμα είναι το σαγόνι του. Κοπτήρες και κυνόδοντες, δόντια που έχουν τα σαρκοφάγα. Επίσης το μήκος του πεπτικού του σωλήνα είναι πολύ μικρότερο από των φυτοφάγων. Δεν αποδεσμεύουμε αποτελεσματικά ενέργεια από τα δύσπεπτα φυτά. Δεν ανέπτυξε τυχαία αυτές τις ιδιότητες ο άνθρωπος. Ακόμα και αν το δεις από την ανόητη σκοπιά του δημιουργισμού ο άνθρωπος "σχεδιάστηκε" να τρώει κρέας...

Όλα αυτά που λές ταιριάζουν,θα μπορούσε να είναι έτσι.

Πάντως θα μπορούσε κάποιος να πειραματιστεί μόνος του,(αν πραγματικά το θέλει),και να διαπιστώσει απο πρώτο χέρι τις συνέπειες(άν υπάρχουν) απο την μή κατανάλωση κρέατος.Αυτό κατα την γνώμη μου είναι το καλύτερο δυνατόν για κάποιον.Μπορεί να ακούει για έρευνες που δικαιώνουν τους χορτοφάγους ή τους κρεατοφάγους αλλά άν δέν δοκιμάσει μόνος του να δεί,δέν θα ξέρει, και ο λόγος είναι, οτι δέν είναι κάτι σίγουρο εδώ απο ότι έχω καταλάβει.Μερικοί λένε οτι ο άνθρωπος δέν μπορεί να ζήσει χωρίς πρωτείνες ενώ άλλοι υποστηρίζουν για άλλες πηγές πρωτεινών εκτός του κρέατος.

Οπότε δέν υπάρχει λόγος να διαφωνούμε αφού είναι κάτι άμεσα αποδείξημο για όλους.

Ιδού μερικοί διασημοι χορτοφάγοι:

* Άλμπερτ Άϊνστάιν
* Τζορτζ Μπέρναρντ Σο
* Άλμπερτ Σβάϊτσερ
* Δαλάι Λάμα (ΧΙV)
* Ισαάκ Νεύτονας
* Μπέντζαμιν Φράκλιν
* Τόμας Έντισον
* Νίκολα Τέσλα
* Τζέιν Γκούνταλ
* Καρλ Λιούις
* Κάρολος Δαρβίνος
* Διογένης
* Πλάτωνας
* Πυθαγόρας
* Σωκράτης
* Βολταίρος
* Λίο Τολστόι
* Πλούταρχος


Οι τρείς μεγαλοφυίες της φυσικής επιστήμης,Αινστάιν,Τέσλα,Νεύτων και οι δύο μεγάλοι Έλληνες φιλόσοφοι(το λέω και νιώθω δέος για αυτούς)Πλάτωνας και Σωκράτης.

Βέβαια αυτό δέν λέει κάτι,δέν σημαίνει δηλαδή οτι επειδή ήταν χορτοφάγοι ήταν ποιό έξυπνοι ή οτι αυτό βοηθούσε,τίποτα τέτοιο.Απλά μου κάνει εντύπωση επειδή είναι οι κορυφαίοι των κορυφαίων,ανθρωποι του πνεύματος.Ισως θα έπρεπε να ακολουθήσουμε το παράδειγμα τους,(αν δούμε οτι μπορούμε).

Edited by - alex22 on 07/05/2010 21:30:45Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 21:30:39  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ναι φίλε μου skartados, είμαι,μεσω θαύματος, με το πάτριο και κανονικό,για να κυριολεκτούμε καμιά φορά...
Εαρινέ,εσύ τι είσαι, θέλω να μας πεις κάποτε, να ξέρω επιτέλους με ποιούς είσαι...Ακόμη είσαι παντού,πασπαρτού...
Απλά, απέναντι μου...Συμπτωματικά...

Έχω απαντήσει φίλε μου "εκατοντάδες φορές" ...όλοι γνωρίζουν...μόνο εσύ ρωτάς και ξανα-ρωτάς..τι συμβαίνει , δεν με διαβάζεις ή κάτι άλλο συμβαίνει???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 21:34:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
industrialangel
quote:
Δεν ανέπτυξε τυχαία αυτές τις ιδιότητες ο άνθρωπος. Ακόμα και αν το δεις από την ανόητη σκοπιά του δημιουργισμού ο άνθρωπος "σχεδιάστηκε" να τρώει κρέας...

Ασε φίλε industrialangel.
Οταν εσύ πήγαινες εμείς γυρίζαμε.. http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?TOPIC_ID=1896

Οποιος θέλει το συγκεκριμένο τόπικ είναι ακόμα ενεργό.
Το θέμα αν πρέπει ή δεν πρέπει να τρώμε τα ζώα δεν έχει να κάνει ούτε με την υγεία ούτε με το αν ο άνθρωπος ΄`φτιάχτηκε`` να τρώει τα ζώα. Τα ζώα είναι οι πρόγονοι μας άρα είμαστε καννίβαλοι.
ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΗΘΙΚΗΣ..
Τρομάξαν να μας μάθουν να μην τρώμε τους όμοιους μας γιατί τους θεωρούσαμε .... ζώα...

Edited by - allzzaro on 07/05/2010 22:15:16Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 21:37:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
θα ήθελα παράθεση του αποσπάσματος αυτού

To έχω διαβάσει σε ένα άλλο βιβλίο,ο συγγραφέας είπε οτι το το λέει η βίβλος,έ, δέν μπορεί να κάνει λάθος σε αυτό γιατί μπορεί να αποδειχθεί.

quote:
τι μας λες εγώ θέλω αποδείξεις ότι έκανε μπάνιο και ότι πήγαινε στην τουαλέτα

Οι σκεπτικιστές θέλουν αποδήξεις για όλα,ακόμα και για το άν κατουράει κάποιος ή όχι.


Φίλε Άλεξ , οι σκεπτικιστές δεν αποδέχονται εφόσον κάτι δεν αποδειχθεί αλλα ταυτόχρονα δεν το απορρίπτουν...ωστόσο παραμένουν "σκεπτικιστικά" απέναντι σε οτιδήποτε που δεν στέκει και το διερευνούν...τώρα αν κάποιος άνθρωπος , έχει ανάγκη να πιστέψει σε κάτι και αυτό αντανακλά με ευεργετικό ή λυτρωτικό τρόπο στην ζωή του και το φιλότιμο το κάνει ανάγκη...οκ...καλά κάνει...αλλα υπάρχουν και άλλοι ψυχολογικοί χαρακτήρες που μπορούν να/και βρίσκουν οτιδήποτε όμορφο και υγιές εντός τους , επενδύοντας σε εγγενείς δυνάμεις...αυτό είναι κακό φίλε μου???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 22:43:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Φίλε Άλεξ , οι σκεπτικιστές δεν αποδέχονται εφόσον κάτι δεν αποδειχθεί αλλα ταυτόχρονα δεν το απορρίπτουν...ωστόσο παραμένουν "σκεπτικιστικά" απέναντι σε οτιδήποτε που δεν στέκει και το διερευνούν...τώρα αν κάποιος άνθρωπος , έχει ανάγκη να πιστέψει σε κάτι και αυτό αντανακλά με ευεργετικό ή λυτρωτικό τρόπο στην ζωή του και το φιλότιμο το κάνει ανάγκη...οκ...καλά κάνει...αλλα υπάρχουν και άλλοι ψυχολογικοί χαρακτήρες που μπορούν να/και βρίσκουν οτιδήποτε όμορφο και υγιές εντός τους , επενδύοντας σε εγγενείς δυνάμεις...αυτό είναι κακό φίλε μου???

Κάνεις λάθος,ενας πραγματικός σκεπτικιστής,είναι ένας τέλειος άνθρωπος στο πεδίο της έρευνας και της επιστήμης.Δέν υπάρχουν όμως πραγματικοί σκεπτικιστές,τουλάχιστον εδω μέσα.Οι "σκεπτικιστές" είναι δογματικοί άνθρωποι.Προσπαθούν με κάθε τρόπο να αποδείξουν οτι κάτι "δέν υπάρχει" είναι μηδενιστές,δέν τους αποκαλούν άδικα έτσι.

Με βασή την εμπερία μου,οι "σκεπτικιστές" δέν είναι οτι δέν μπορούν,αλλά δέν θέλουν να μάθουν κάτι καινούριο,και η γνώμη μου είναι οτι υπάρχει ένας υποσυνείδητος φόβος για το άγνωστο.Ενας "σκεπτικιστής" είναι ένας άνθρωπος χωρίς κατανόηση,βυθισμένος στο σκοτάδι του δωματίου του.Ίσως να ειναί τόσο μεγάλος ο εγωισμός του και η υπερηφάνιά του,που να φοβάται να παραδεχτεί άλλα πράγματα απο αυτά που είναι φτιαγμένο το νοητικό οικοδόμημά του,φοβάται να το γκρεμίσει επειδή νομίζει οτι ο ίδιος είναι αυτό το νοητικό οικοδόμημα!!! Φοβάται γιατί νομίζει οτι θα καταστρέψει τον εαυτό του(ουσιαστικά μιλάμε για ταύτιση του ανθρώπου με τις ιδέες του).
Ετσι,κλείνεται στο καβούκι τού.Θαύματα συμβαίνουν μπροστά του,αλλά αυτός βρίσκει γελοίες δικαιολογίες.

Edited by - alex22 on 07/05/2010 22:45:26Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 22:49:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
To έχω διαβάσει σε ένα άλλο βιβλίο,ο συγγραφέας είπε οτι το το λέει η βίβλος,έ, δέν μπορεί να κάνει λάθος σε αυτό γιατί μπορεί να αποδειχθεί.

Σε οτι αφορά τη Βίβλο.
Στο κεφάλαιο της Γέννεσης στην τέταρτη παράγραφο αναφέρεται οτι ολα τα δημιουργήματα του παραδείσου έτρωγαν ``χόρτον``.
Αναφέρεται επίσης οτι όλα τα ζώα ζούσαν ειρηνικά και δεν έτρωγαν το ενα το αλλο.
Υπήρχε δε ρητή εντολή του δημιουργού να μην τρώγουν αίμα.
Η εντολή αυτή ίσχυε εως και τον κατακλυσμό του Νώε.
Μετά τον κατακλυσμό οι άνθρωποι θεώρησαν οτι μπορούν να τρώνε τα ζώα αφού γίνει μια πλήρης αφαίμαξη οπότε δεν αμαρτάνουν αφού ο εντολη του δημιουργού ήταν ``ουκ θέλει φάγειν αίμα``.

Το οτι ολοι αυτοί οι διάσημοι χορτοφάγοι δεν έτρωγαν κρέας δεν εχει να κάνει με το οτι το κρέας κάνει κακό στην υγεία μας.
Δεν έτρωγαν για συγκεκριμένους λόγους και οχι μόνο κρέας αλλά και φυτά.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 23:03:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Ετσι,κλείνεται στο καβούκι τού.Θαύματα συμβαίνουν μπροστά του,αλλά αυτός βρίσκει γελοίες δικαιολογίες.

Το αντίθετο του σκεπτικισμού είναι ο δογματισμός.
Η διαφορά τους είναι η εξής:
Ο μέν σκεπτικιστής ως skeptical εξετάζει την περίπτωση του δογματισμού, δεν την δέχεται αλλά την εξετάζει.
Ο δε δογματιστής επ`ουδενεί εξετάζει την περίπτωση του σκεπτικισμού.
Πάντως ο σκεπτικιστής δεν έχει καμμία σχέση με αυτό που αναφέρεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 23:12:26  Εμφάνιση Προφίλ
άλεξ22,
ο άθεος κάνει το ίδιο σπάσιμο νεύρων που κάνουν όσοι δε δέχονται την εξέλιξη. Αν δε θέλεις να δεχτείς την αλήθεια βρίσκεις σοφίσματα, εξυπναδούλες, ζητάς και άλλες αποδείξεις και αποδείξεις ότι οι αποδείξεις όντως αποδεικνύουν και αποδείξεις ότι εσύ είσαι σε θέση να αποδεικνύεις κτλ κτλ. Οπότε καλά σου κάνει για να μάθεις!(μοχθηρό γέλιο)


μιας και λέμε για διατροφή να δώσω και εγώ μερικών τη διατροφή

michael phelps

Breakfast: Three fried-egg sandwiches loaded with cheese, lettuce, tomatoes, fried onions and mayonnaise. Two cups of coffee. One five-egg omelet. One bowl of grits. Three slices of French toast topped with powdered sugar. Three chocolate-chip pancakes.

Lunch: One pound of enriched pasta. Two large ham and cheese sandwiches with mayo on white bread. Energy drinks packing 1,000 calories.

Dinner: One pound of pasta. An entire pizza. More energy drinks.

άραγε ποιος θα κέρδιζε σε ένα διαγωνισμό αθλημάτων;

αυτός

ή αυτός

χμμμμ αμφίρροπη μάχη...

Εξαρτάται τι θες να γίνεις...άλεξ22.

Dinner: One pound of pasta. An entire pizza. More energy drinks.

τρέχα
Το λιοντάρι και η τίγρης δηλαδή γιατί ζουν τρώγωντας θηράματα,οι ύαινες και τα όρνεα που τρώνε ψοφίμια; Αυτά γιατί δεν αρρωσταίνουν ρε τρέχα; Δε θα ήταν ωραία να τρώγανε χορταράκι του θεού; Η' μήπως ο θεούλης τα έκανε να μην αρρωσταίνουν... Αυτό δε θα τον έκανε μοχθηρό;

Όχι μόνο το γουστάρω το κρέας αλλά η πρωτεΐνη και ο σίδηρος του με κάνει και πιο δυνατό και πιο άντρα από σένα... άμα θες να γλυτώσεις από την κρεβατομουρμούρα φάε λίγο μοσχαράκι θα αλλάξει τη ζωή σου...

allzzaro

Θες να λέμε αστειάκια; έχεις φάει ποτέ το σκύλο σου;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 23:23:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Θες να λέμε αστειάκια; έχεις φάει ποτέ το σκύλο σου;

Διαπίστωσες να λέω κάπου αστειάκια?

Παραθέτεις εναν αθλητή που δεν τον ξέρει ούτε η μάνα του.
Εκτός του οτι μπορεί να κολυμπάει δεν μπορεί ούτε να ξύσει τα ******* του.
Ο αλλος ο Αινσταιν εκτός του οτι θεωρείται ο πατέρας της φυσικής νομπελίστας και οχι μόνο είπε την εξής φράση ``ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΑΙΩΝΙΑ ΤΟ ΣΥΜΠΑΝ ΚΑΙ Η ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ ΗΛΙΘΙΟΤΗΤΑ``.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2010, 00:34:57  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε γείτονα δεν ξέρεις τον michael phelps;
http://en.wikipedia.org/wiki/Michael_Phelps

8 ολυμπιακά μετάλια στην κολύμβηση.τα 6 χρυσά.

Αν έμπλεκες σε καυγά σε ένα μπαρ, με ποιον από τους δυο δε θα ήθελες να είσαι απέναντι;Το Φελπς ή τον Αινστάιν; Αν μιλάμε για το σώμα του ανθρώπου τι είναι καλύτερο να κάνεις;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2010, 00:36:24  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados
Φιλε αλεξ 22 ,ξεχασες το καμαρι των φυτοφαγων,το χιτλερ......Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2010, 00:40:16  Εμφάνιση Προφίλ
έλα ρε, ήταν ο Χίτλερ φυτοφάγος; Για αυτό του έβγαινε μετά και ήθελε να φάει τους Εβραίους;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2010, 00:49:52  Εμφάνιση Προφίλ
Ειλικρινά θέλω να δω τι επιχειρήματα θα βρείτε για να βγάλετε σκάρτη τη διατροφή ενός πολυ-ολυμπιονίκη. Και πώς θα χώσετε κάτω από το χαλί τα μετάλια του. Αν μη τι άλλο θα είναι διασκεδαστικό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2010, 01:07:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:


Κάνεις λάθος.......

......ενας πραγματικός σκεπτικιστής,είναι ένας τέλειος άνθρωπος στο πεδίο της έρευνας και της επιστήμης.Δέν υπάρχουν όμως πραγματικοί σκεπτικιστές,τουλάχιστον εδω μέσα.Οι "σκεπτικιστές" είναι δογματικοί άνθρωποι.Προσπαθούν με κάθε τρόπο να αποδείξουν οτι κάτι "δέν υπάρχει" είναι μηδενιστές,δέν τους αποκαλούν άδικα έτσι.

Με βασή την εμπερία μου,οι "σκεπτικιστές" δέν είναι οτι δέν μπορούν,αλλά δέν θέλουν να μάθουν κάτι καινούριο,και η γνώμη μου είναι οτι υπάρχει ένας υποσυνείδητος φόβος για το άγνωστο.Ενας "σκεπτικιστής" είναι ένας άνθρωπος χωρίς κατανόηση,βυθισμένος στο σκοτάδι του δωματίου του.Ίσως να ειναί τόσο μεγάλος ο εγωισμός του και η υπερηφάνιά του,που να φοβάται να παραδεχτεί άλλα πράγματα απο αυτά που είναι φτιαγμένο το νοητικό οικοδόμημά του,φοβάται να το γκρεμίσει επειδή νομίζει οτι ο ίδιος είναι αυτό το νοητικό οικοδόμημα!!! Φοβάται γιατί νομίζει οτι θα καταστρέψει τον εαυτό του(ουσιαστικά μιλάμε για ταύτιση του ανθρώπου με τις ιδέες του).
Ετσι,κλείνεται στο καβούκι τού.Θαύματα συμβαίνουν μπροστά του,αλλά αυτός βρίσκει γελοίες δικαιολογίες.

Edited by - alex22 on 07/05/2010 22:45:26


Σκεπτικισμός: Φιλοσοφική τάση, έκφραση της αμφιβολίας για τη δυνατότητα προσέγγισης της αντικειμενικής αλήθειας...

... κατ' άλλους είναι ένα φιλοσοφικό σύστημα που αρνείται τη δυνατότητα της γνώσης γενικά ισχυουσών αληθειών, το αντίθετο του δογματισμού...

... η φιλοσοφική αυτή διδασκαλία θεμελιώθηκε στην αρχαία Ελλάδα από τον Πύρρωνα (περίπου 360 - 270 π.Χ.)...

... από τον Πλάτωνα τον 4ο αιώνα π.Χ μέχρι σήμερα ο άνθρωπος ερευνά, αμφισβητεί, χρησιμοποιεί τη λογική για να καταλήξει σε αληθοφανή συμπεράσματα.

Η πλατωνική φιλοσοφία ....εισήγε τη θεωρία των ιδεών, οι οποίες είναι οι γενικοί και αιώνιοι τύποι των πραγμάτων, οι ουσίες που γίνονται αντιληπτές μόνο με το λογικό και όχι με την αίσθηση. Ο Πλάτωνας αναγνωρίζει δύο κόσμους: τον αισθητό, ο οποίος διαρκώς μεταβάλλεται και το νοητό δηλαδή τις ιδέες που υπάρχουν σε τόπο επουράνιο...


Απο το γκούγκλ κατεβασμένο...και είναι εύκολο να το δείς και σύ!

Ξεκινησες την απάντησή σου Άλεξ...λέγοντάς μου , ότι κάνω λάθος!

Θα πρέπει να σου πώ , ότι ως άνθρωπος έχω πράγματι κάνει λάθη ... λάθος σκέψεις ..συμπεριφορές...εκτιμήσεις...κλπ...κλπ!

Αυτά αποτέλεσαν οδηγό για την περαιτέρω ζωή μου και προσπάθησα "όσο μπορούσα" και μου "επέτρεπε" το αντιληπτικό περιεχόμενο της σκέψης μου να αντιληφθώ ποιός και γιατί και ΓΙΑ ΠΟΙΟ ΛΟΓΟ..κάθε φορά , μου "έκλεινε" τα μάτια ή με απροσανατόλιζε...

Ακόμα και τώρα -σήμερα- προσπαθώ να καταλαβαίνω ποιό μέρος του ειναι μου προσπαθεί να με χειραγωγήσει και να με θέσει στην υπηρεσία του ...

Η λογική?
Το συναίσθημα?

Η συλλογική ψυχή των όσων "εμφανίζονται" ως αληθή στο συνειδητό υποκειμενό μου...η συλλογική ψυχή όλων όσων ανεξέλεγκτα υιοθετησα κατα την πρώιμη παιδική μου ηλικία και όσα με ενοχοποιούσαν ...εφόσον δεν τα ακολουθούσα..!

Με τα μάτια του παιδιού , είχα φτιάξει εναν κόσμο .... μονο που ο κόσμος αυτός ήταν ο κόσμος κάποιων άλλων και οι οποίοι εν-νοούσαν το καθε τι... μέσα απο τον κώδικα αντιλήψεων και ασυνείδητων μορφωμάτων ,τον δικό τους....

...αποτέλεσμα????

Να αντιλαμβανομαι και γώ -απολύτως λογικό- και να εξετάζω τα πράγματα με το δικό τους περιεχόμενο σκέψεως...και να σκέπτομαι με την δική τους σκέψη...αλλα που νόμιζα ότι ήταν δική μου!

Μπορείς να πιστεύεις ότι θέλεις Άλεξ...προσωπικά δεν έχω κανενα πρόβλημα...απλά θα σου πώ , ότι:

Σε κάθε σκεπτομορφή...σε κάθε άποψη και σε οτιδήποτε ...θα βρούμε το κέντρο και τα άκρα...παντού φίλε μου και κεί αναμφίβολλα-προσωπική μου αποψη- θα διακρίνουμε τους ψυχολογικούς χαρακτήρες κάθε ανθρώπου!

Καλό θα ήταν να μιλάς μόνο για τον εαυτό σου και όχι για τους άλλους και αν κάποια στιγμή γίνεις κυρίαρχος του εαυτού σου και γνώστης του , τότε θα έχεις επιτύχει θεαματικά πράματα...-και αυτό απόψή μου- , ως τότε περιορίσου στην καθ'αυτή ουσιώδη γνώση του εαυτού σου και μετά ίσως πάς και παραπέρα , μολονότι -πάλι κατα την γνώμη μου- δεν σου είναι , ούτε και μένα και κανενός απαραίτητο!

Είπες , ότι δεν τους αποκαλούν άδικα "μηδενιστές"...

Ποιοί είναι αυτοί , που τους αποκαλούν ετσι τους σκεπτικιστές και που εδράζουν το γνωστικό και αποδεικτικό υλικό εκείνο που χρειαζεται προκειμένου να θεμελιώσουν ουσιωδες κριτήριο , προκειμένου η απόψη τους να έχει την όποια εγκυρότητα ???

Ή μήπως συγκροτούν την όποια επιχειρηματολογία τους , σε γονεϊκού τύπου -κατακριτικού γονέα- διατυπώσεις , όπως :

"Εμένα θα μου πείς???

ή

"Μην μιλάς εσύ γιατί δεν ξέρεις"???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2010, 01:12:59  Εμφάνιση Προφίλ
Ίσως γίνεται ένα μπλέξιμο μεταξύ των όρων σκεπιτικιστής και ορθολογιστής.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2010, 09:43:51  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Το "θεόνιο",ονομάστηκε έτσι απο επιστήμονες, που ερευνούσαν και προσπαθούσαν να βρουν, το στοιχείο, που συνδέει την ύλη σε μάζα και μάλιστα, σε συγκεκριμένες μορφές και όγκο..Ακόμη,βέβαια, δεν έχει οριστεί, ή προσδιοριστεί,αλλά, η επιστήμη το έχει επισημάνει και το ερευνά....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2010, 09:48:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Συγνώμη ,για το λάθος πόστ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2010, 10:18:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητοί φίλοι, ο άνθρωπος, έχει 15 μέτρα έντερο, όπως τα χορτοφάγα, το κρέας είναι ακατάλληλη τροφή για τον άνθρωπο,γιατι μένει δυο μέρες στο στομάχι του,οπως κάθε ξένη τροφή,σε κάθε ζωικό οργανισμό, καθώς στο φυσικό έχουμε χώνεψη σε μία,ενώ, αν παραληφθεί το κρέας κι αντικατασταθεί, απο σόγια, ξηρούς καρπούς, ακόμη κι ελιές, μπορεί να έχει το ίδιο διατροφικό αποτέλεσμα, για τον όποιο Φέλπς....
Τολμείστε να δοκιμάσετε....Νοιώθεις πολύ ελαφρύτερος σωματικά και λιγότερο επιρρεπής, σε ασθένειες του πεπτικού,του αναπνευστικού, του κυκλοφοριακού και όλου του οργανισμού μας, γενικώς...Η χορτοφαγία, είναι καλύτερη και πιο υγεινή τροφή για τον άνθρωπο, απο το κρέας...Αυτό, είναι εύκολο να το καταλάβει κανεις, αφού ο άνθρωπος, δεν ζορίζεται να απορροφήσει φυτικές ίνες, ούτε και τις πολυχρησιμοποιήσει, με πολλές έννοιες, στο σώμα του...
Αλλά και η χορτοφαγία,δεν αφήνει στο έντερο και στο σώμα, τροφές, που σαπίζουν μέσα μας,γιατί επηρεάζει την υγεία τους καθοριστικά..Έτσι έγινε κάθε ζώο,αλλα και ο άνθρωπος,σαν σώμα....
Σε καθε κρεατοφάγο, όταν πεθαινει,βρίσκουν στο έντερο του, ...7 κιλά κρέας, ο Θεός ξέρει απο πότε....Καταλαβαινετε, τι είναι το κρέας;
Βιομηχανικέ, τα λιοντάρια και οι τίγρεις, έχουν μόνο ένα μέτρο έντερο, ακριβώς γιατί είναι σαρκοφάγα....
Να συμπληρώσω, ότι πιστεύω, πως το κρασί, σε λογικές και φυσικές ποσότητες, δίχως χημεία, προκαλει μόνο καλό και μακροβιότητα, συμπληρώνοντας τη διατροφή....Ακόμη θυμάμαι κάποια απο τις επιστολές,των αποστόλων,σε φιλάσθενο, όπου τον πρότρυνε να πίνει κρασί κόκκινο, για να ενισχύεται ο οργανισμός του...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2010, 10:24:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
Φιλε αλεξ 22 ,ξεχασες το καμαρι των φυτοφαγων,το χιτλερ......

Τρομάρα του,επίσης ήταν και αντικαπνιστής.

IndustrialAngel πές μου οτι τουλάχιστον δέν καπνίζεις και οτι έχεις αθλητικό πνεύμα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2010, 12:59:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados
Αν δεν τρως κρεας,δεν κανεις σεξ,δεν πινεις ,δεν διασκεδαζεις,κ.τ.λ.,το πολλυ πολλυ,να νομιζεις μετα απο χρονια οτι εγινες προφητης και βλεπεις το μελλον.Πολλοι "αγιοι" εχουν εμφανισει τετοια συμπτωματα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2010, 14:15:41  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε τον τρέχα...
quote:
Σε καθε κρεατοφάγο, όταν πεθαινει,βρίσκουν στο έντερο του, ...7 κιλά κρέας, ο Θεός ξέρει απο πότε....Καταλαβαινετε, τι είναι το κρέας;

Τρίχες, είναι urban legend. Και πολύ γνωστό μάλιστα, ξεκίνησε από κάτι γνωστούς ηθοποιούς των γουέστερν. Ξανακοίτα τις πηγές σου. Καλές οι αθλητικές εφημερίδες και τα μεσημεριανά αλλά ΔΙΑΒΑΣΕ ένα σοβαρό βιβλίο. Δεν υπάρχει πουθενά καμία απόδειξη για αυτό... ΚΑΜΙΑ ανατομία πουθενά. Στη Λάρισα ρε βλαχαδερό έχουν ιατρική, τράβα ρώτα τα παιδιά εκεί να σε κατατοπίσουν, μαθητούδι

quote:
Αγαπητοί φίλοι, ο άνθρωπος, έχει 15 μέτρα έντερο, όπως τα χορτοφάγα, το κρέας είναι ακατάλληλη τροφή για τον άνθρωπο,γιατι μένει δυο μέρες στο στομάχι του,οπως κάθε ξένη τροφή,σε κάθε ζωικό οργανισμό,

Επίσης, μπούρδες

http://en.wikipedia.org/wiki/Human_gastrointestinal_tract

In an adult male human, the gastrointestinal (GI) are 5 metres (20 ft) long in a live subject, or up to 9 metres (30 ft) without the effect of muscle tone, and consists of the upper and lower GI tracts. The tract may also be divided into foregut, midgut, and hindgut, reflecting the embryological origin of each segment of the tract

Που τα είδες τα 12 μέτρα;

Η αγελάδα, αμόρφωτε, έχει 4 στομάχια. Ολογράφως, ΤΕΣΣΕΡΑ στομάχια...Ο άνθρωπος 1 και μόνο. Και όσον αφορά στα μήκη των πεπτικών συστημάτων, έχουμε και λέμε

ελέφαντας 19 μέτρα
http://elephant.elehost.com/About_Elephants/Anatomy/Internal_Systems/The_Digestive_System/the_digestive_system.html

αγελάδα
http://animalscience.tamu.edu/images/pdf/nutrition/nutrition-cows-digestive-system.pdf

άλογο 30 μέτρα

http://en.wikipedia.org/wiki/Equine_anatomy


Για ψάξε και πες μου πόσο μήκος έχει ο λύκος και το λιοντάρι; κανά 8 μέτρα; Η' κάνω λάθος;


Λοιπόν, τα φρούτα και τα λαχανικά είναι απολύτως χρήσιμα στον άνθρωπο, οι συγγενείς του τα πρωτεύοντα(βεβαία εσύ δε δέχεσαι την εξέλιξη οπότε δεν είναι και πολύ αποτελεσματικό επιχείρημα) τρώνε κυρίως καρπούς αλλά το κρέας οφείλει να παίζει ένα σημαντικό ρόλο στη διατροφή του...


άλεξ22 είμαι αντικαπνιστής και δεν καπνίζω και αραιά και που γυμνάζομαι ήπια... Επίσης μου αρέσει ο Ορφ, ο Μπετόβεν και ο Βάγκνερ... Μήπως είμαι μετεμψύχωση του Χίτλερ;

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2010, 16:17:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:
Σε οτι αφορά τη Βίβλο.
Στο κεφάλαιο της Γέννεσης στην τέταρτη παράγραφο αναφέρεται οτι ολα τα δημιουργήματα του παραδείσου έτρωγαν ``χόρτον``.
Αναφέρεται επίσης οτι όλα τα ζώα ζούσαν ειρηνικά και δεν έτρωγαν το ενα το αλλο.
Υπήρχε δε ρητή εντολή του δημιουργού να μην τρώγουν αίμα.
Η εντολή αυτή ίσχυε εως και τον κατακλυσμό του Νώε.
Μετά τον κατακλυσμό οι άνθρωποι θεώρησαν οτι μπορούν να τρώνε τα ζώα αφού γίνει μια πλήρης αφαίμαξη οπότε δεν αμαρτάνουν αφού ο εντολη του δημιουργού ήταν ``ουκ θέλει φάγειν αίμα``.

πολύ ωραία όλα αυτά(αν και λάθος όπως θα δείξω παρακάτω) αλλά εγώ ρώτησα που γράφει στην βίβλο ότι ο χριστός είχε πει "οτι όποιος τρώει νεκρή σάρκα,θα καταλήξει ο ίδιος έτσι.Είναι ξεκάθαρο νομίζω οτι είναι εναντίον του κρέατος."

θα περιμένω λοιπόν το απόσπασμα γι αυτό πάμε παρακάτω

οι άνθρωποι άρχισαν να τρώνε κρέας(σύμφωνα πάντα με την βίβλο)από την εποχή του αδάμ και της έυας είναι γνωστό ότι ο κάιν σκότωσε τον άβελ γιατί ο θεός έδειξε προτίμηση στην θυσία (προσφορά) ζώου που έκανε ο άβελ και όχι στην προσφορά καρπών που έκανε ο κάιν


quote:
Στο κεφάλαιο της Γέννεσης στην τέταρτη παράγραφο αναφέρεται οτι ολα τα δημιουργήματα του παραδείσου έτρωγαν ``χόρτον``.

στην τετάρτη παράγραφο φτιάχνει τον ήλιο και το φεγγάρι μην λες ότι να'νε

και περιμένω να πεις που γράφει το ``ουκ θέλει φάγειν αίμα``

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

diegrammenos libero
Διεγραμμένος Λογαριασμός


3 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2010, 21:14:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους diegrammenos libero
quote:
IndustrialAngel:
Τρίχες, είναι urban legend.

Ουρμπαν ιλλνεςς οφ ιντερνετ γιουζερς, είναι. Άλλη μια προπαγάνδα.
Από την μια επικαλούνται την Βίβλο (για τους χριστιανούς πελάτες της Βέγκαν βιομηχανίας, κι αυτό στην Γένεση, πριν την "Πτώση" στον Παράδεισο, εκεί δηλαδή που θα ζήσουν οι καλοί μετά την Δευτέρα Παρουσία) και από την άλλη είναι πρόγονοί μας τα ζώα (που δεν το γράφει στην Βίβλο) και είναι θέμα ΗΘΙΚΗΣ.
Τρέχα-γύρευε δηλαδή.

Ubi Dubium, Ibi Libertas

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2010, 21:15:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
indistrialangel
quote:
8 ολυμπιακά μετάλια στην κολύμβηση.τα 6 χρυσά.

Αν έμπλεκες σε καυγά σε ένα μπαρ, με ποιον από τους δυο δε θα ήθελες να είσαι απέναντι;Το Φελπς ή τον Αινστάιν; Αν μιλάμε για το σώμα του ανθρώπου τι είναι καλύτερο να κάνεις;


Mην μου κολλάς γείτονα.
Σου παρέθεσα κάποιες φωτό μου.
Πάρε λοιπόν αλλη μία και αν πιστεύεις οτι μπορεί κάποιος να τα βάλει μαζί μου ας κοπιάσει.. δεν μασάω..
Παρεπιπτόντως δεν τρώω κρέας.
Οσο για τα μετάλλια να σου χαρίσω μερικά.. Οταν εγώ έπαιρνα μέρος στους Ολυμπιακούς αυτοί δεν είχαν γεννηθεί.. και σε τι άθλημα..
Η φωτό βέβαια είναι παλιά στα νιάτα μου αλλά δεν διαφέρω σε τίποτα ακόμη και σήμερα.. το αντίθετο.


Μην μέ κάνεις να παραθέσω αλλες φωτό.
Μην μου μιλάς για κρέας λοιπόν.

Edited by - allzzaro on 08/05/2010 21:19:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2010, 22:36:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Η φωτό βέβαια είναι παλιά στα νιάτα μου αλλά δεν διαφέρω σε τίποτα ακόμη και σήμερα.. το αντίθετο.

έλα ρε γείτονα υπήρχε τότε που ήσουν νέος έγχρωμη φωτογραφία; Μην το παρεξηγάς, ως νέος οφείλω λίγη καλοπροαίρετη καζούρα στους παλιούς!!!

quote:
Πάρε λοιπόν αλλη μία και αν πιστεύεις οτι μπορεί κάποιος να τα βάλει μαζί μου ας κοπιάσει.. δεν μασάω

I'm a lover not a fighter darling, πάντως αν θες μπορώ να σου βρω πολλά ντούκια κρεατοφάγους για κόντρες. Η' να τα πούμε μετά από 3 μήνες εντατικό γυμναστήριο

quote:
Οσο για τα μετάλλια να σου χαρίσω μερικά.. Οταν εγώ έπαιρνα μέρος στους Ολυμπιακούς αυτοί δεν είχαν γεννηθεί.. και σε τι άθλημα..

Το 1985 γεννήθηκε ο Φελπς, 2 χρόνια μεγαλύτερός μου, προφανώς δεν είχε γεννηθεί όταν εσύ ήσουν αθλητής χεχε... Για να καταλάβω, μου λες ότι είσαι ολυμπιονίκης;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 08/05/2010, 22:54:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Μην μέ κάνεις να παραθέσω αλλες φωτό

Μα γιατί; Είμαι μεγάλος φαν! Ανέβασε όλο το άλμπουμ αν μπορείς! Δείχνω και το σάιτ σε φίλες μου(20+ χρονών) και σε θαυμάζουν για τις απόψεις σου και τη συμπεριφορά σου, φαν κλαμπ κανονικό. Μπαγασάκο,έχεις τον τρόπο σου!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.1542969
Maintained by Digital Alchemy