ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Αγία Γραφή περί Προέλευσης του Ανθρώπου Νο2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 22:58:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
medtech
quote:
Alzarro εγω που σπουδαζω σε βιολογική σχολή πανεπιστημιακού επιπέδου,στο πρόγραμμα σπουδών της οποίας υπάρχει το μάθημα "ΕΞΕΛΙΚΤΙΚΗ ΒΙΟΛΟΓΙΑ" δικαιούμαι να ομιλώ;

Eξελικτική βιολογία?
Αν θυμάμαι καλά τεχνολογία εργαστηρίων δεν ήσουν?
Πού ήσουν τόσο καιρό και εξαφανίστηκες?

Τώρα το είδα οτι είσαι φοιτήτρια και πάλι αυτή τη φορά πανεπιστημιακού επιπέδου. Μπράβο σου σου εύχομαι και ανώτερα.

Edited by - allzzaro on 09/07/2010 23:08:19Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 23:03:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Ρακόμελα πίνουν οι γυναίκες ρε φίλε.
Εγώ δεν μπορώ να πιώ ποτό.
Οτι και να πιώ με πειράζει ακόμα και κρασί ή μπύρα.
Το μόνο που μπορώ να πιώ σε πολύ μικρές ποσότητες βέβαια της τάξεως των 15 ml είναι η τσικουδιά ή το ρακί που προέρχεται εξ αποστάξεως ή κάποιο ουίσκι καλής ποιότητας.
Κάτι ρακόμελα είναι ρακί κακής ποιότητας οχι εξ αποστάξεως που λόγω του μελιού δεν το καταλαβαίνεις και γίνεσαι τούρμπο.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 23:12:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
industrialangel
quote:
Εξαρτάται...Αν συμφωνεί μαζί σου ο τρέχα και οι ινστρούχτορές του. Επίσης, πρέπει να θεωρείς τον Νταίνικεν ΜΕΓΙΣΤΟ αρχαιολόγο για να έχεις δικαίωμα λόγου

Tα ίδια μυαλά με σένα έχει, μην το ψάχνεις

quote:
Τι έχει γίνει ρε γείτονα και τα βλέπεις όλα μαύρα;

Τι έχω?
Οτι έχει όλος ο κόσμος.
Ανησυχώ για το μέλλον, περιμένουμε και την ηλιακή καταιγίδα του 2012 Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 23:17:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Eξελικτική βιολογία?
Αν θυμάμαι καλά τεχνολογία εργαστηρίων δεν ήσουν?
Πού ήσουν τόσο καιρό και εξαφανίστηκες?

Τώρα το είδα οτι είσαι φοιτήτρια και πάλι αυτή τη φορά πανεπιστημιακού επιπέδου. Μπράβο σου σου εύχομαι και ανώτερα


ακόμα είμαι αλλα επιπροσθέτως και παράλληλα σπουδάζω βιοτεχνολογία.
(και να γιατί εξαφανίστηκα-που καιρός για ηρωικούς μεν χρονοβόρους καβγάδες δε).

Ευχαριστώ για τις ευχές.

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 23:27:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
ακόμα είμαι αλλα επιπροσθέτως και παράλληλα σπουδάζω βιοτεχνολογία.
(και να γιατί εξαφανίστηκα-που καιρός για ηρωικούς μεν χρονοβόρους καβγάδες δε)

Aν θυμάμαι καλά εργαζόσουν?
Τώρα πως προλαβαίνεις και τα τρία?

Αυτοί οι ηρωικοί καβγάδες ομως.. ομηρικοί καυγάδες..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 23:35:57  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
ακόμα είμαι αλλα επιπροσθέτως και παράλληλα σπουδάζω βιοτεχνολογία.
(και να γιατί εξαφανίστηκα-που καιρός για ηρωικούς μεν χρονοβόρους καβγάδες δε)

Aν θυμάμαι καλά εργαζόσουν?
Τώρα πως προλαβαίνεις και τα τρία?

Αυτοί οι ηρωικοί καβγάδες ομως.. ομηρικοί καυγάδες..


Kαλησπέρα Φώτη...θα πάμε για κανά εργαστήριο γαστρονομίας φίλε μου και σε κανα "Πανεπιστημιακό Μπαράκι" να κάνουμε εργασία "υψηλού επιπέδου"???

Έλεγα για Πόρτο-Χέλι και λιγάκι Σπέτσες..τι λές θα "Πανεπιστημια-σθούμε"...???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 23:57:48  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ανησυχώ για το μέλλον, περιμένουμε και την ηλιακή καταιγίδα του 2012

Κούλαρε θα τα θωρακίσουμε όλα μαγνητικά και θα γλυτώσουμε


quote:
Eξελικτική βιολογία?

Ναι η εξελικτική βιολογία διδάσκεται σε ΟΛΑ τα πανεπιστήμια. Τι σε ξενίζει;


quote:
Ρακόμελα πίνουν οι γυναίκες ρε φίλε.


Δεν έχεις γνωρίσει τις γυναίκες που έχω γνωρίσει εγώ... Οι γκοθούδες ειδικά κατεβάζουν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ πράγματα... Δε συγκρίνω τον εαυτό μου με γυναίκα...


ΡΕ Δήμο τι προτάσεις είναι αυτές; ΖΗΛΕΥΩ!!!Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 00:09:29  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Tα ίδια μυαλά με σένα έχει, μην το ψάχνεις


Τώρα με πρόσβαλλες χοντρά γείτονα...Εγώ ξέρω και πολλαπλασιασμό και πρόσθεση, αυτός θέλει κομπιουτεράκι και για τα δύο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 03:14:54  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Aν θυμάμαι καλά εργαζόσουν?
Τώρα πως προλαβαίνεις και τα τρία?

Ναι και εργάζομαι και σπουδάζω.

Πως τα προλαβαίνω?

Εχω να πάω διακοπές 3 χρόνια (οι μέρες άδειας τρώγονται στα εργαστήρια του πανεπιστημίου)

Συχνά πάω απο την δουλειά στο πανεπιστήμιο χωρίς ενδιάμεση ξεκουραση.

Αντι να ξεκουράζομαι στο λιγο χρονο που μένει γράφω εργασίες και διαβάζω.

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 08:43:57  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Απο την αρχαιότητα, μέχρι σήμερα, το ελληνικό "προνόμιο" στην ελαφρύτητα των θέσεων, η παιδική συμπεριφορά,όπως είπαν οι Αιγύπτιοι ιερείς στον Σόλωνα, είναι η κατάρα της φυλής μας...
Και πανω απο όλα, η κρίση του άλλου, η δική μας ανώτερη τοποθέτηση και φυσικά, η έλλειψη έργου, όταν κυβερνάνε...
Πόσο παιδιά θα μένουμε, δίοντας παραστάσεις στα μικρά θεατρα του μυαλόυ μας;
Και ποσο ανάγκη υπάρχει για την επίδειξη...
Καλύτερα θα ήταν πάντως, να σηκωθούν κεφάλια και να πάψουν οι μουρμούρες, δεν αξίζουν σε ωραίους...Μόνο σε μοιραίους,που αλλάζουν πολλά ονόματα, γιατί, δεν χωράνε μές στον εαυτό τους....
Κρίμα να αποφεύγει κανείς τον εαυτό του...
Το παράλογο δεν έχει πάψει να ζει στην Ελλάδα, όπου ο σεβασμός, ορίζεται, απο προσωπικές επιλογές...
Γι αυτο πάντα παιδιά....
Ίντιγκο, ή ..γύφτικο, το ίδιο είναι...Παιδιά της μαμάς, που τα πολλά χαιδέματα, τουε κανουν να νομίζουν ότι είναι κάποιοι...
Μα, μωρά και μαμόθρεφτα, είναι ποτέ δυνατόν, να κανουν κάτι καλό;
Όχι, αλλά, ευτυχώς που υπάρχουν και οι ..βάρβαροι, άλλως, ποιόν θα κατηγορούσαν;
Καλημέρα, σε όσους τολμούν να ξυπνήσουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 18:06:14  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Απο την αρχαιότητα, μέχρι σήμερα, το ελληνικό "προνόμιο" στην ελαφρύτητα των θέσεων, η παιδική συμπεριφορά,όπως είπαν οι Αιγύπτιοι ιερείς στον Σόλωνα, είναι η κατάρα της φυλής μας...

Οχι η κατάρα της φυλής μας είναι ο φθόνος.Μην δουμε να είναι κάποιος συνέλληνας καλυτερος σε κάτι απο μας,αμέσως να πεσουμε να τον φάμε!(αντι να ξεστραβωθούμε να δουμε πως θα γίνουμε και εμείς καλύτεροι.Trexagireve ποτέ δεν είναι αργά να πάς να σπουδάσεις...)


quote:

Ίντιγκο, ή ..γύφτικο, το ίδιο είναι...Παιδιά της μαμάς, που τα πολλά χαιδέματα, τουε κανουν να νομίζουν ότι είναι κάποιοι...
Μα, μωρά και μαμόθρεφτα, είναι ποτέ δυνατόν, να κανουν κάτι καλό;
Όχι, αλλά, ευτυχώς που υπάρχουν και οι ..βάρβαροι, άλλως, ποιόν θα κατηγορούσαν;



The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 18:11:01  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Στράτα στρατούλα, έλα το κορίτσι μου, αρχίζει και περπατάει και χέζει σαν μωρό στην αρχή, αλλά, θα μάθει...Έλα γιατροτεχνίτρια μου!!!!Περπατάει το μωρό...Αν καμιά φορά τα δείτε, προσέξτε την πόρτα...
Να σπουδάσω; Αυτπο που έπαθες εσύ και το άλλο φυτό;Μπα στη γενιά μου το λέγαμε αλλοιώς....Αυτό που εσύ λες σπουδή,φυσικά...Το λέγαμε φυτώριο....Γκίκς, που λέμε...Φυτάκλα, ήρθες για πλάκα;
Ωραία θα περάσουμε καλά....
Σε άγγιξε το ....ίνπαλς, ή οι...Ρώσοι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 18:16:22  Εμφάνιση Προφίλ
Αυτό που κάνεις εσύ,να γράφεις παρλαπίπες και να αντιγράφεις διάφορους για να χαϊδεύεις και να προμοτάρεις τη σέκτα δηλαδή, μπορούμε να το κάνουμε και εμείς...Αυτό που κάνουμε εμείς, μπορείς να το κάνεις εσύ; ΑΠΟΔΕΙΞΕ ΤΟ...


Ρε ούτε στο γυμνάσιο δε λέγαμε τέτοιες μπούρδες...Όποιος διαβάζει είναι φυτό... Άκου απάντηση, επιχείρημα...45 χρόνων μαντράχαλος αυτό είναι το επιχειρημά σου; Άντε τράβα να βοσκήσεις κανά γίδι... Αυτά σε θεωρούν σοφό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 18:22:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Ότι είσαι αφιονισμένος, δεν χρειάζεται απόδειξη αγορι μου...Δεν είσαι καλά ,δεν έχεις μυαλό, έχεις γίνει φάν, δικό μου τραλαλαλό...
Αυτόγραφα, δεν δίνουμε...
Και φυσικά, πρόσεξε κάτι κυρίους με άσπρα που σε αναζητούν...
Τρελέ μου επιστήμονα, των ΤΕΙ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 18:30:21  Εμφάνιση Προφίλ
Πολυτεχνείο παλικάρι μου όχι ΤΕΙ... Αλλά εσύ ΟΥΤΕ σε ΤΕΙ δεν μπορείς να περάσεις, αυτό είναι το θέμα..

45 χρονών έφτασες και μυαλό δεν έβαλες... Όποιος διαβάζει είναι φύτακλας...Ε να γίνουμε σαν και σένα βόδια τότε, να "προοδεύσουμε" προς τα κάτω και προς τα πίσω...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 19:13:40  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Στράτα στρατούλα, έλα το κορίτσι μου, αρχίζει και περπατάει και χέζει σαν μωρό στην αρχή, αλλά, θα μάθει...Έλα γιατροτεχνίτρια μου!!!!Περπατάει το μωρό...Αν καμιά φορά τα δείτε, προσέξτε την πόρτα...
Να σπουδάσω; Αυτπο που έπαθες εσύ και το άλλο φυτό;Μπα στη γενιά μου το λέγαμε αλλοιώς....Αυτό που εσύ λες σπουδή,φυσικά...Το λέγαμε φυτώριο....Γκίκς, που λέμε...Φυτάκλα, ήρθες για πλάκα;
Ωραία θα περάσουμε καλά....
Σε άγγιξε το ....ίνπαλς, ή οι...Ρώσοι;

Βαγγέλη ΣΤΑΜΑΤΑ!
Σταμάτα σε παρακαλώ και κόψε "ταχύτητα"...τι είναι αυτά ρε Βαγγέλη???

Σταμάτα γ@@@ώ το φιλότιμό μου..ΣΤΑΜΑΤΑ..ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΑ-ΜΑ-ΤΑ...!

Δεν θα σου πώ , τίποτ'αλλο...ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΒΡΙΖΕΙΣ!

Επιτέλους .... "έλεος"...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 19:17:55  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Στράτα στρατούλα, έλα το κορίτσι μου, αρχίζει και περπατάει και χέζει σαν μωρό στην αρχή, αλλά, θα μάθει...Έλα γιατροτεχνίτρια μου!!!!Περπατάει το μωρό...Αν καμιά φορά τα δείτε, προσέξτε την πόρτα...
Να σπουδάσω; Αυτπο που έπαθες εσύ και το άλλο φυτό;Μπα στη γενιά μου το λέγαμε αλλοιώς....Αυτό που εσύ λες σπουδή,φυσικά...Το λέγαμε φυτώριο....Γκίκς, που λέμε...Φυτάκλα, ήρθες για πλάκα;
Ωραία θα περάσουμε καλά....
Σε άγγιξε το ....ίνπαλς, ή οι...Ρώσοι;

Ελα μάγκα να περάσεις αν μπορεις στην σχολή που σπουδαζω εγω (Βιολογικων εφαρμογων και Τεχνολογιων) του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.

Ούτε σε ΤΕΙ δεν μπορεις να περάσεις κατακαημένε.

Βασικα ουτε τις σημερινές τάξεις του ΛΥΚΕΙΟΥ δεν μπορεις να περάσεις!

ΥΓ Αν ηταν η ζήλια ψώρα θα ξυνότανε όλη η χώρα

quote:
Βαγγέλη ΣΤΑΜΑΤΑ!
Σταμάτα σε παρακαλώ και κόψε "ταχύτητα"...τι είναι αυτά ρε Βαγγέλη???

Σταμάτα γ@@@ώ το φιλότιμό μου..ΣΤΑΜΑΤΑ..ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΑ-ΜΑ-ΤΑ...!

Δεν θα σου πώ , τίποτ'αλλο...ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΒΡΙΖΕΙΣ!


Δεν θα σταματήσει.Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ειναι ΓΥΜΝΟΣ.


The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 10/07/2010 19:21:32Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 19:33:52  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:
Στράτα στρατούλα, έλα το κορίτσι μου, αρχίζει και περπατάει και χέζει σαν μωρό στην αρχή, αλλά, θα μάθει...Έλα γιατροτεχνίτρια μου!!!!Περπατάει το μωρό...Αν καμιά φορά τα δείτε, προσέξτε την πόρτα...
Να σπουδάσω; Αυτπο που έπαθες εσύ και το άλλο φυτό;Μπα στη γενιά μου το λέγαμε αλλοιώς....Αυτό που εσύ λες σπουδή,φυσικά...Το λέγαμε φυτώριο....Γκίκς, που λέμε...Φυτάκλα, ήρθες για πλάκα;
Ωραία θα περάσουμε καλά....
Σε άγγιξε το ....ίνπαλς, ή οι...Ρώσοι;

Ελα μάγκα να περάσεις αν μπορεις στην σχολή που σπουδαζω εγω (Βιολογικων εφαρμογων και Τεχνολογιων) του Πανεπιστημίου Ιωαννίνων.

Ούτε σε ΤΕΙ δεν μπορεις να περάσεις κατακαημένε.

Βασικα ουτε τις σημερινές τάξεις του ΛΥΚΕΙΟΥ δεν μπορεις να περάσεις!

ΥΓ Αν ηταν η ζήλια ψώρα θα ξυνότανε όλη η χώρα

quote:
Βαγγέλη ΣΤΑΜΑΤΑ!
Σταμάτα σε παρακαλώ και κόψε "ταχύτητα"...τι είναι αυτά ρε Βαγγέλη???

Σταμάτα γ@@@ώ το φιλότιμό μου..ΣΤΑΜΑΤΑ..ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΣΤΑ-ΜΑ-ΤΑ...!

Δεν θα σου πώ , τίποτ'αλλο...ΣΤΑΜΑΤΑ ΝΑ ΒΡΙΖΕΙΣ!


Δεν θα σταματήσει.Ο ΒΑΣΙΛΙΑΣ ειναι ΓΥΜΝΟΣ.


The plural of anecdote is not data.

Edited by - medtech on 10/07/2010 19:21:32


Κυρία Medtech , θα σας παρακαλέσω και σας να σταθείτε στο επίπεδο το οποίο αναφέρεσθε , αυτό του καλλιεργημένου ανθρώπου...

Όσο για τον Βασιλιά , να θυμάσθε ότι μια πριγκίπισσα πάντα βρισκεται δίπλα του...δυνητικά "Βασίλισσα"..!

Και οι "δυνητικά Βασίλισσες" , έχουν επιλογές αντίστοιχες και "διακριτές"...!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 19:41:52  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Απο ότι κατάλαβα, καλοί μου Βιομηχανικέ και γιατορτεχνίτρια, κι
οι δύο σας λέτε και τον...καφέ γι αυτό και ξέρετε τόσα πολλά...
Ποιός νορμάλ άνθρωπος, θα ασχολούτανε συνέχεια με το πως φέρεται ο άλλος, όταν ο ίδιος είναι νούμερο!!!!
Αποφάσισα, όμως, ότι παιδιά είστε, παιζεται...Κι εγώ πρέπει να κάνω αυτό που κάνω...Αυτη την αναζήτηση, σε ένα κόσμο που καθοδηγείται, για το καλό του, σε ένα άχαρο αυριανό κόσμο, απο μια δήθεν επιστήμη, που σκοτώνει τον άνθρωπο..Λες και ο άνθρωπος, έλγξε ποτέ την πορεία του...
Και βέβαια το επιπεδο σας, αφού σας ήρθε η φαεινή ιδέα, ότι μπορείτε να κρίνετε, αποκλείσετε απο διάλογο, δογματίσετε περί θέσεων και καθορίσετε τον άλλο, μπορείτε να πάρετε τις κούκλες σας και να παιξετε στα παιδικά δωμάτια του φόρουμ...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 19:42:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
..Γκίκς, που λέμε...Φυτάκλα, ήρθες για πλάκα;
Ωραία θα περάσουμε καλά....

Ωραία ας διασκεδάσουμε

Trexagireve:

Τι είναι DNA;

Tι ειναι RNA;

ΤΙ είναι πρωτεινη;

Τι ειναι λιπίδιο;

Τι είναι υδατανθρακας;

Tι ειναι κύτταρο;Ποια τα βασικά μέρη του κυττάρου;Ποιές οι λειτουργίες αυτων;

Ποια τα χαρακτηριστικά του προκαρυωτικού κυτταρου;Ποια του ευκαρυωτικου;

Tι είναι ο γενετικός κώδικας;

Tι σημαίνει αντιγραφή και μεταγραφή του DNA;

Ποια η διαδικασία της πρωτεινοσύνθεσης;

Τι είναι γονίδιο;

Ποια είδη γονιδίων υπάρχουν;

Tι σημαίνει επικρατές γονίδιο;Tι υπολειπόμενο;Tι σημαινει συνεπικρατές;Τι πολλαπλά αλληλόμορφο;

Πως αλληλεπιδρουν μεταξύ τους αυτα τα είδη γονιδίων για την τελικη έκφραση των χαρακτηριστικων που κωδικοποιουν στον οργανισμό;

Ποιος ειναι ορισμός του ειδους;

Eίναι όλα τα άτομα ενος είδους πανοποιότυπα;Αν όχι γιατί;Τι επιπτώσεις εχει αυτο στις πιθανότητες επιβίωσης τους;

Τι σημαίνει ΜΕΤΑΛΛΑΞΗ;


The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 22:03:06  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Αυτη την αναζήτηση, σε ένα κόσμο που καθοδηγείται, για το καλό του, σε ένα άχαρο αυριανό κόσμο, απο μια δήθεν επιστήμη, που σκοτώνει τον άνθρωπο..Λες και ο άνθρωπος, έλγξε ποτέ την πορεία του.


Είπε ο τρικαράγκιοζας...Και μετά έκλεισε τον υπολογιστή (Ψηφιακή τεχνολογία), έκλεισε το μόντεμ (ίντερνετ, τηλεπικοινωνίες)και πήγε στο ψυγείο για μπυρίτσες (ηλεκτρικό ρεύμα, ψύξη)...ΠΟΣΟ καραγκιόζης είσαι όταν λες τέτοια πράγματα χρησιμοποιώντας την ίδια την επιστήμη και την τεχνολογία που μειώνεις...Εκεί που φτύνεις προσκύνας, πανίβλακα, ΞΥΠΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ....


quote:
Και βέβαια το επιπεδο σας, αφού σας ήρθε η φαεινή ιδέα, ότι μπορείτε να κρίνετε, αποκλείσετε απο διάλογο, δογματίσετε περί θέσεων και καθορίσετε τον άλλο, μπορείτε να πάρετε τις κούκλες σας και να παιξετε στα παιδικά δωμάτια του φόρουμ.


Ρε φασισταριό, τι είσαι και νομίζεις ότι δεν υπόκεινται οι θέσεις σου σε κρίση; Την έχεις δει Θεός ρε βλάχο; Η' μήπως αποκλειστικός αντιπρόσωπος του Θεού; Ποιος είσαι ρε και δε θα σε κρίνω; Δημοσιογράφε της πλάκας, ανορθόγραφε. Όσο για το ποιος αποκλείεται από το διάλογο, σου απαγόρεψε κανένας να γράφεις; Πόση άλλη δημοκρατία θέλεις δηλαδή; Τι παραπάνω ζητάς; Ξέρεις ότι στη Γερμανία τώρα θα ήσουν φυλάκα ως αρνητής του Ολοκαυτώματος; Εδώ στην Ελλάδα είσαι ελεύθερος και ασύδοτος...Τι παραπάνω ζητάς; Να συμφωνήσουμε με τις μπούρδες που γράφεις;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 22:09:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Καλά το ότι προσκυνάς θρησκεια τα βιβλία το ξέρουμε παιδί μου
Βιομηχανικέ...Ακόμη δεν κατάλαβες, οτι εσύ είσαι το νουμερο,που πορκαλεί νέος όν, εσύ που προσκυνάς τα βιβλία σου κι έκανες Θεό ένα βλάκα που σε κοροιδεύει, που αύριο δεν θα τον πιστευεις.....
Τοσο διαφορά θρησκείας έχουμε καλε μου...
Εγώ πιστευω, κατι ανώτερο, εσύ, το χώμα...
Αυτή την αλήθεια πρέπει να αντέξεις..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 22:16:26  Εμφάνιση Προφίλ
Ρε φίλε άμα δε γουστάρεις την επιστήμη γιατί χρησιμοποιείς ηλεκτρονικό υπολογιστή; Γιατί χρησιμοποιείς ίντερνετ;


quote:
Εγώ πιστευω, κατι ανώτερο, εσύ, το χώμα.


Λάθος, δεν πιστεύεις το ανώτερο... πιστεύεις τους χριστέμπορους σχισματικούς που λατρεύεις σα Θεούς και πιστεύει ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ σου λένε... Αλλά η πίστης προϋποθέτει ελευθερία... Και ελεύθερος δεν είσαι, γιατί το πνεύμα σου είναι υποταγμένο σε αυτούς και γιατί ΦΟΒΑΣΑΙ.ΦΟΒΑΣΑΙ το θάνατο... Για αυτό μιλάς συνέχεια για το Θεό. Φοβάσαι ότι στο τέλος Ο,ΤΙ και αν έχεις κάνει θα ανταμοιφθείς με ένα ΚΡΥΟ, ΣΙΩΠΗΛΟ ΤΑΦΟ...Και θες να πιστέψεις ότι δεν τελειώνουν όλα εκεί...Φοβάσαι, δειλό ανθρωπάκι, ότι όταν πεθάνεις θα σε φάνε τα σκουλήκια και θα ξεκίνησουν από τα μάτια σου...Και το ίδιο θα συμβεί σε ΟΛΗ σου την οικογένεια... Αν δεν απαλαγείς από το φόβο ΜΗ ΜΙΛΑΣ για πίστη...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 22:29:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
γώ πιστευω, κατι ανώτερο, εσύ, το χώμα...

όταν λές κάτι ανώτερο,εννοείς τα ιουδαιοχριστιανικά παραμύθια;

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 22:37:33  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
όταν λές κάτι ανώτερο,εννοείς τα ιουδαιοχριστιανικά παραμύθια;

Και όχι μόνο...Αν παρακολουθήσεις αυτά που γράφει θα δεις ότι ο τρέχα πιστεύει ένα αχταρμά από Χριστιανισμό, εσωτερισμό, ανιμισμό,πανθεϊσμό με ολίγη από μαγιονέζα στη σχάραΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 22:52:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Δεν πιστεύω στην επιστήμη θεο, που τυφλά θα ακολουθήσουμε,αλλά
την επιστήμη εργαλείο,που εργάζεται για κι όχι κατευθύνει, τον άνθρωπο..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 23:11:56  Εμφάνιση Προφίλ
Σε 2 προτάσεις έχεις κάνει 4 λάθη...Σε παραδέχομαι, θέλει ταλέντο...


1. Η επιστήμη δεν είναι θρησκεία...Δεν πιστεύουμαι, αποδεχόμαστε...

2. Η επιστήμη δεν καθοδηγεί κανένα. Πέφτεις θύμα της ίδιας σου της προπαγάνδας...H προπαγάνδα που κάνεις στους αμόρφωτους δεν περνάει εδώ... Για να μη δεχτούν την εξέλιξη τους λες ότι η επιστήμη τους καθοδηγεί;

3. Η επιστήμη ασχολείται με τη ΓΝΩΣΗ, όχι με τη συμπεριφορά ούτε τη μεταθάνατον ζωή. Πότε ζήτησαν από τους ανθρώπους να χορέψουν το χορό της βροχής για να βρέξει;

4. Όταν πατάς το διακόπτη δεν "πιστεύεις" τυφλά ότι θα ανάψει το φως; Τι παραπάνω θες;


Τι είναι επιστήμη ρε δημοσιογράφε της πλάκας...Όλο στο βρωμόστομά σου την πιάνεις αλλά δε μας την έχεις ορίσει...


Edited by - IndustrialAngel on 10/07/2010 23:13:00Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 23:19:04  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
Και όχι μόνο...Αν παρακολουθήσεις αυτά που γράφει θα δεις ότι ο τρέχα πιστεύει ένα αχταρμά από Χριστιανισμό, εσωτερισμό, ανιμισμό,πανθεϊσμό με ολίγη από μαγιονέζα στη σχάρα

Δεν το βρίσκω παράξενο.Οταν απορρίπτεις την επιστημονική μεθοδολογία,αφηνεις την πόρτα του μυαλού ορθάνοικτη για κάθε είδους δοξασίες (χωρίς καν να σε απασχολεί εαν αυτες οι δοξασίες ειναι αλληλοσυγκρουόμενες και έρχονται σε πλήρη αντίθεση η μία με την άλλη).

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Sesostris
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
4907 Μηνύματα
Απεστάλη: 10/07/2010, 23:53:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Sesostris  Στείλτε ένα Yahoo! Μήνυμα στο Μέλος Sesostris
quote:
trexagireve
Απο την αρχαιότητα, μέχρι σήμερα, το ελληνικό "προνόμιο" στην ελαφρύτητα των θέσεων, η παιδική συμπεριφορά,όπως είπαν οι Αιγύπτιοι ιερείς στον Σόλωνα, είναι η κατάρα της φυλής μας...

Αυτό φίλε trexagireve το είπε ο Αιγύπτιος ιερέας στον Σόλωνα , με εντελώς διαφορετική έννοια από αυτή που προσπαθείς να περάσης . Είναι λυπηρό φίλε μου κάθε φορά να προσπαθής να υποβιβάσης τους αρχαίους Έλληνες και τον πολιτισμό τους , όταν οι ξένοι αναγνωρίζουν ότι ο σύγχρονος πολιτισμός έχει ως βάση την Ελληνική , και όχι την ελληνο-χριστιανική σκέψη , όπως προσπαθούν να περάσουν στον κόσμο οι ρασοφόροι και οι διαπλεκόμενοί τους .
quote:
trexagireve
Γι αυτο πάντα παιδιά....
Ίντιγκο, ή ..γύφτικο, το ίδιο είναι...Παιδιά της μαμάς, που τα πολλά χαιδέματα, τουε κανουν να νομίζουν ότι είναι κάποιοι...
Μα, μωρά και μαμόθρεφτα, είναι ποτέ δυνατόν, να κανουν κάτι καλό;
Όχι, αλλά, ευτυχώς που υπάρχουν και οι ..βάρβαροι, άλλως, ποιόν θα κατηγορούσαν;
Καλημέρα, σε όσους τολμούν να ξυπνήσουν...

Το ότι χαρακτηρίζεις μαμόθρεφτη φίλε trexagireve μια κοπέλα που εργάζεται για να σπουδάσει , σημαίνει ότι δεν κουράστηκες ποτέ στη ζωή σου , και δεν ξέρεις τι θα πει να ξυπνάς στις 6 το πρωί ύστερα από ολονύχτιο διάβασμα , και να ξεκλέβης λίγη ώρα ύπνου μέσα στον ηλεκτρικό, από Άνω Πατήσια μέχρι Πειραιά , και στη συνέχεια δουλειά στο λιμάνι , με παγωνιά το χειμώνα και λιοπύρι το καλοκαίρι .
Και κάτι ακόμα , αν όλη αυτή η κακεντρεχής συμπεριφορά είναι χριστιανική , τότε χαίρομαι ακόμα περισσότερο που είμαι άθρησκος .

*Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 11/07/2010, 00:06:20  Εμφάνιση Προφίλ
Έλα ρε Σωτήρη...Ακόμα και την ιστορία με το Σόλωνα παρερμήνευσε; Δεν το πιστεύω!!!...Εδώ του έχω ζητήσει να μου πει που τα έχει δει να τα λέει ο Δαρβίνος αυτά που βάζει στο στόμα του (σελίδα και τίτλο βιβλίου)και άκουσα μόνο βρισιές...Είναι κλασσική τεχνική...Όταν δε φτάνουν τα ψευτοεπιχειρήμτα ορμάμε βουρ στο ΚΑΡΦΩΤΟ ψέμμα


Όσο για τους χαρακτηρισμούς... Ο τύπος νομίζει ότι ΜΟΝΟ αυτός έχει αντιμετωπίσει δυσκολίες, ότι ΜΟΝΟ αυτός πιστεύει στο Θεό, ότι ΜΟΝΟ αυτός ψάχνει κτλ κτλ... Και για τους άλλους φαντάζεται ότι είμαστε "στα γραφεία μας κάνοντας τους νομοθέτες της φύσης" προφανώς με τη μεγάλη μαύρη μερτσέντα παρκαρισμένη απέξω... ΠΟΣΟ έξω πέφτεις όταν δε γνωρίζεις τον άλλο


Αλλά πέρα από το χαρακτηρισμό, που το τονίζω ΔΕΝ ισχύει και ΔΕΝ είναι πρέπον να λέγεται, το θέμα είναι τι λέει η "μαμόθρεφτη" ή εγώ το άλλο "μάμοθρεφτο", ποια τα επιχειρήματα και ποιες οι θέσεις και τι έχει να αντιτάξει... Το μόνο που έχει είναι οι άκυροι χαρακτηρισμοί και οι βρισιές


quote:
Και κάτι ακόμα , αν όλη αυτή η κακεντρεχής συμπεριφορά είναι χριστιανική , τότε χαίρομαι ακόμα περισσότερο που είμαι άθρησκος .

Όχι ρε φίλε, δεν είναι έτσι οι αληθινοί Χριστιανοί...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.2167969
Maintained by Digital Alchemy