ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Αγία Γραφή περί Προέλευσης του Ανθρώπου Νο2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 18:38:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Τη ..συνεργασία σας να χαρώ εγώ...Βιομηχανικός Εαρινός...
Αχτύπητο δίδυμο!!!Τι τους ενώνει;...
Απο κει κι έπειτα, παιδιά, τι να πω, κολακεύομαι,αλλά, απο τη μια δεν δικαιούμαι να έχω άποψη για τιποτε, απο την άλλη εσείς για τα πάντα..Τι δίκαιος κόσμος....
Εντελώς ...εθνοσοσιαλιστικός....
Πάντως, πιστεύω, είναι ιερός ο σκοπός σας...Εναντίον μου....
Μωρέ, ούτε ...μουσουλμάνοι φανατικοί, να ήσασταν, μη σας ματιάσω!!!!!!!
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 18:54:21  Εμφάνιση Προφίλ
Μιλάς εσύ για εθνοσοσιαλισμό; Εγώ δεν είμαι αρνητής του ολοκαυτώματος


Για πες ρε τρέχα... έγινε το ολοκαύτωμα; Πόσα εκατομύρια Εβραίοι δολοφονήθηκαν στα στρατόπεδα συγκέντρωσης;

Δεν έχεις καταλάβει ότι δικαιούσαι να έχεις άποψη... Αλλά και εγώ δικαιούμαι να έχω άποψη πάνω στην άποψη σου... Η δημοκρατία δουλεύει σε 2 κατευθύνσεις... Γράψε ότι ο γάιδαρος πετάει... άποψη είναι και αυτό... Στο καπάκι εγώ θα γράψω ότι ο γάιδαρος δεν πετάει, σύμφωνα με τις τελευταίες έρευνες κ.ο.κ.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 19:04:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Ποτέ, άτομα σαν εσενα, Βιομηχανικούλη μου,δεν θα έχουν σχέση με
την αλήθεια...Απλά, θα προσπαθούν να την εκμεταλευτουν και δεν θα το καταφέρνουν ποτέ.....
Εσύ αγόρι μου, τι είσαι, όμως;Για πές μας...Πές μας για σένα, γιατί απο κουκουλοφόρους, ρουφιάνους, χορτάσαμε την κριτική τους.......
Αλλά, τι να μας πεις κι εσύ απο τη ζωή σου;Μια μέρα απο τη δική μου, ολάκερη η ζωή σου, πιτσιρίκο.....
Ρούφα, το αυγό σου τώρα....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 19:40:01  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Τη ..συνεργασία σας να χαρώ εγώ...Βιομηχανικός Εαρινός...
Αχτύπητο δίδυμο!!!Τι τους ενώνει;...
Απο κει κι έπειτα, παιδιά, τι να πω, κολακεύομαι,αλλά, απο τη μια δεν δικαιούμαι να έχω άποψη για τιποτε, απο την άλλη εσείς για τα πάντα..Τι δίκαιος κόσμος....
Εντελώς ...εθνοσοσιαλιστικός....
Πάντως, πιστεύω, είναι ιερός ο σκοπός σας...Εναντίον μου....
Μωρέ, ούτε ...μουσουλμάνοι φανατικοί, να ήσασταν, μη σας ματιάσω!!!!!!!


Βαγγέλη , αν θα επέλεγα αντίπαλο , πάντως αυτός δεν θα ήσουν εσύ...θα προτιμούσα κάποιον που θα είχε μέγεθος και θα μπορούσε να σταθεί απέναντί μου αλλα σε σένα πάντα μιλάω με γλυκό τρόπο σαν πατέρας σου και φίλος σου ταυτόχρονα..το ξέρεις ότι σε συμπαθώ και δεν σε βρίζω αλλα μην φέρεσαι έτσι..που σου φέρθηκα άσχημα??

Δηλαδή αν κρατήσουμε ένα διάλογο ενηλίκων ανθρώπων , χωρίς βρισιές είναι κακό αυτό και αν το επιβραβεύουμε επίσης είναι κακό???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 19:51:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Η θεση σου είναι ότι ο Θεός με το να δημιουργεί μέσω της εξέλιξης, υπότασσεται σε νομοτέλεια και άρα δεν είναι Θεός. Ερώτηση πάνω σε αυτό. Όταν έκαψε τα Σόδομα και τα Γόμορα δεν υποτάχθηκε στη νομοτέλεια της φωτιάς που καίει; Γιατί δεν έκανε το νερό να καίει και να τους ρίξει βροχή για να καούν;

Γιατί θα έλεγαν οτι τους κατούρησε
Η αλήθεια βέβαια είναι οτι η περιοχή αυτή σήμερα λέγεται οτι βρίσκεται κάτω απο τη Νεκρά Θάλασσα. Σύμπτωση Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 19:51:58  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ποτέ, άτομα σαν εσενα, Βιομηχανικούλη μου,δεν θα έχουν σχέση με
την αλήθεια...Απλά, θα προσπαθούν να την εκμεταλευτουν και δεν θα το καταφέρνουν ποτέ.....
Εσύ αγόρι μου, τι είσαι, όμως;Για πές μας...Πές μας για σένα, γιατί απο κουκουλοφόρους, ρουφιάνους, χορτάσαμε την κριτική τους.......
Αλλά, τι να μας πεις κι εσύ απο τη ζωή σου;Μια μέρα απο τη δική μου, ολάκερη η ζωή σου, πιτσιρίκο.....
Ρούφα, το αυγό σου τώρα....

Δηλαδή φίλε μου , αυτός είναι τρόπος συνομιλίας και συμπεριφοράς...???

Και δηλαδή σε εκφράζει και είναι τρόπος να μιλάς έτσι σε όποιον δεν σου αρέσουν οι απόψεις του και δεν συμπίπτουν με τις δικές σου ή τις δικές μου ή του οποιουδήποτε??

Και γώ σε κάποια σημεία είχα αντιρρήσεις στα όσα ισχυριζόταν και απλά με τα όποια επιχειρήματα είχα , με αυτά του απάντησα και δεν ανταλλάξαμε φιλοφρονήσεις και με κανέναν εδώ μέσα..εσύ έχεις αυτήν ην τάση και μην θυμώνεις , ότι βλέπω λέω ...!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 20:01:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αυτο λέω κι εγώ ρε φιλε Εαρινέ, εδώ μέσα, κάνετε τις μοδίστρες;
Κοβετε κοστούμια σε όσους γράφουν, επειδή δεν γράφετε;
Δεν το έχεις ακούσει φίλε μου;Αργία μήτηρ πάσης κακίας...
Άποψη έχεις, ή σχολιάζεις κι εσύ εμένα, όπως ο Βιομηχανικούλης;...
Και φυσικά, ο σχολιασμός αφορά στο πόσο εγώ έχω δικαίωμα κι όχι εσείς;Πληρώνεστε, τουλάχιστον, ή τζάμπα;...
Κι αυτο το "μη θυμώνεις",που λες συχνά,μήπως, επειδή το αισθάνθηκες γι αυτο το λες πολλές φορές;
Γιατί εγώ, δεν θυμώνω....Άλλοι θυμώνουν και τραβάνε τα λυσακά τους για να βρίσουν, ασχέτως θέματος...
Παιδιά, λέω εγώ..
Καποτε θα ωριμάσουν και θα μάθουν και να μιλανε..Τώρα, παίζουν...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 20:03:40  Εμφάνιση Προφίλ
Η ερώτηση που σου έκανα είναι απλή, αμερόληπτε δημοσιογράφε. Είσαι αρνητής ή όχι του ολοκαυτώματος;


Αν είσαι δε δικαιούσαι να κατηγορείς τους ΑΛΛΟΥΣ για εθνικοσοσιαλισμό...


Εγώ έχω σχέση με την αλήθεια...αναζητώ την αλήθεια... Εσύ έχεις έτοιμες απόψεις και ψάχνει να βρεις ποιο ψήγμα πληροφορίας ταιριάζει με αυτά που πιστεύεις για να παρασύρεις και άλλους στη σέκτα που ανήκεις...

Εαρινέ ότι και να του πεις δε θα βγάλεις νόημα. Αν βρίζει αυτός είναι δημοκρατία, αν βρίσω εγώ είναι ναζισμός. Αν πει κάτι αυτός είναι δημοκρατία, αν διαφωνήσεις είσαι φασίστας. Αν πεις κάτι αληθές που δεν τον συμφέρει να ακουστεί, είσαι ρουφιάνος και συκοφάντης. Αυτή είναι η δημοκρατία που θέλει... Δε θα του περάσει όμως

Γείτονα, βολικό να είναι στον πάτο της θάλασσας ε; Εν πάει περιπτώσει το επιχείρημα μου δέχεται ως υπόθεση εργασίας την αλήθεια της αφήγησης...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 20:08:31  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Άποψη έχεις, ή σχολιάζεις κι εσύ εμένα, όπως ο Βιομηχανικούλης;.


Δε σχολιάζω εσένα. Σχολιάζω αυτά που γράφεις. Δε με νοιάζει ποιος είσαι, τι είσαι, τι κάνεις. Αντιγράφεις κείμενα και παραπληροφορείς...Αν έχω πηγές που λένε το αντίθετο δεν είναι δικαίωμα μου να το μεταφέρω; Τα περισσότερα επιχειρήματα κατά της εξέλιξης είναι ΣΤΗΜΕΝΑ και παραποίηση στοιχείων και εσύ τα αναπαράγεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 21:12:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Τι να καταλάβεις εσύ Βιομηχανικούλη μου;Ότι αυτές οι θέσεις
που γράφω, πάντα, είναι θέσεις πολλών εκατομμυριών ανθρώπων και αναλόγων επιστημόνων κι απλά, εσύ, επειδή δεν τα ξέρεις, τα αμφισβητείς....Δεν λεω, ακολουθάς καλά ότι σου λένε,αλλά, επειδή δεν σου τα ειπανε, πάει να πει, ότι δεν είναι αλήθεια;...Ξεκαβαλίκεψε, λέμε...
Είσαι πολύ μικρός ακόμη για να καταλάβεις, ότι απόψεις υπάρχουν, γιατί, αν ήταν κάτι απόλυτο,έστω απόλυτα κατανοητό, δεν θα υπήρχαν τα άλλα...
Κόψε τα κόλπα και τις δικαιολογίες, καψούρα έχεις κι εσύ με μένα...
Λέω να ζητάω ποσοστά, πλέον...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 21:19:41  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ότι αυτές οι θέσεις
που γράφω, πάντα, είναι θέσεις πολλών εκατομμυριών ανθρώπων και αναλόγων επιστημόνων κι απλά, εσύ, επειδή δεν τα ξέρεις, τα αμφισβητείς

Ποιους μετράς στα εκατομύρια ακριβώς; Οι καθολικοί δε μετράνε, ο Πάπας αποδέχεται την εξέλιξη. Πολλοί ορθόδοξοι επίσης την αποδέχονται, ακόμα και ιερείς...


Οι βουδιστές θεωρούν απόλυτα συμβατή την πίστη τους με την εξέλιξη...

Οι θέσεις είναι μερικών χιλιάδων που ανήκουν στη σέκτα σου μαζί με μερικά υπόλοιπα από τις υπόλοιπες θρησκείες


Όσο για τους επιστήμονες... Για ψάξε καλύτερα αμερόληπτε δημοσιογράφε... Το 95% συμφωνεί με την εξέλιξη, και μιλάμε για τους εν γένει επιστήμονες, όχι απαραίτητα σχετικούς με το αντικείμενο. Από τους σχετικούς το 99.85% συμφωνεί

http://www.gate.net/~rwms/EvoCreationScientists.html


Για ψάξε καλύτερα, για ψάξε στατιστικές, για ψάξε πηγές... Μη συνεχίζεις το ίδιο τροπάριο...


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 21:25:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Δεν μπορείς να κάνεις διάλογο, αν δεν δέχεσαι, τους άλλους, Βιομηχανικούλη...Εδώ, δέχομαι εσένα, που δεν ξέρεις τι γράφεις...
Κι εσύ, δεν ξέρεις καν τι ....άλλοι, εκτός εσού, υπάρχουν...
Απλά, λές κάτι που παπαγάλισες, λες και τώρα έγινε....
Παιδικές ασθένειες ....παιδιών...
Μόλις μάθεις να δέχεσαι τα στάτους, τότε μπορεί να σε πάρω λίγο στα σοβαρά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 21:30:23  Εμφάνιση Προφίλ
Τι παπαγάλισα; Γιατί δεν ψάχνεις να δεις στατιστικά; Γιατί δεν τα φέρνεις να αποδειχθεί ότι λες μπούρδες;


Το ποιος δεν ξέρει τι γράφει είναι γνωστό ανορθόγραφε δημοσιογράφε που δεν ξέρεις να ξεχωρίσεις τον πλανήτη από το δορυφόρο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 21:33:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Βγες να βρεις κανένα κοριτσάκι Βιομηχανικούλη μου, μην νοιώθω τύψεις, οτι σε απασχολώ,άσε τις παλιές ιστορίες....
Σου επιτρέπω, να πας μια βόλτα,πάλι πίσω στις 10.30μ.μ....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 21:40:14  Εμφάνιση Προφίλ
Ναι έτσι ρίχτο στην πλάκα ψεύτη δημοσιογράφε... Όποτε ζητάω στοιχεία, ΜΟΚΟ. Μόνο να αντιγράφεις τους βατοπεδινούς ξέρεις.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 22:32:09  Εμφάνιση Προφίλ
Μήπως έχετε σκοπό να επιστρέψετε στο θέμα, κάποτε;;;

Λέω εγώ τώρα...

Είναι απ' τα λίγα θέματα που κατάντησε τόσο κουραστικό.

Άραγε γιατί συνεχίζεται;;;;;;;;;;;;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 23:10:13  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αντιπαλότητα, μπορεί να πάψει να υπάρχει;
Αυτό, είναι το θέμα,γιατί, δεν έχουμε τίποτε να μοιράσουμε..
Ψάχνουμε κάτι,δεν αυτοπροβαλόμεθα....
Κι επιτέλους, δεν πρέπει να ξέρουμε τι είμαστε;
Αν ειμαστε ζώα, ή άνθρωποι,δεν έχει σημασια;Έστω, ως προοπτική
μας, ασχέτως πόσο το αξίζουμε...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 23:23:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Ψάχνουμε κάτι,δεν αυτοπροβαλόμεθα.


Δεν ψάχνεις τίποτα, έχεις έτοιμη μια αλήθεια και τη σερβίρεις γαρνιρισμένη με ότι παραπληροφόρηση μπορείς να βρεις. Δε δουλεύει η επιστήμη έτσι, δε δουλεύει ΚΑΝ η λογική. Έχουμε δεδομένα και βγάζουμε συμπεράσματα, ΔΕΝ έχουμε συμπεράσματα και ψάχνουμε να βρούμε ποια δεδομένα ταιριάζουν με αυτά


quote:
Κι επιτέλους, δεν πρέπει να ξέρουμε τι είμαστε;


Θες να το μάθεις; Είσαι ανοιχτός σε όλα; Η΄μήπως εννοείς τι ΘΕΛΟΥΜΕ να είμαστε;Και αν κάνεις λάθος; Μπορεί να κάνεις λάθος; Πώς διασταυρώνουμε αυτά που ισχυρίζεσαι;

quote:
Αν ειμαστε ζώα, ή άνθρωποι,δεν έχει σημασια;


Έλα ντε, έχει; Και γιατί είναι ο άνθρωπος καλύτερος από ζώο; Επειδή σκοτώνει αβέρτα για συμφέροντα; Επειδή σκοτώνει με βόμβες και όχι με τα χέρια και τα δόντια του;


Και ξαναλέω, σε ενδιαφέρει η αλήθεια ή να πουλήσεις τα πιστεύω της σέκτας σου;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 23:35:58  Εμφάνιση Προφίλ
Γιάπετ

Έχεις δίκιο. Βαριέμαι και εγώ να τον διαψεύδω από τη μία αλλά από την άλλη βλέπω να διαιωνίζει τέτοια αισχρά ψεύδη και αναγκάζομαι να απαντήσω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 01:38:34  Εμφάνιση Προφίλ
IndustrialAngel

quote:
από την άλλη βλέπω να διαιωνίζει τέτοια αισχρά ψεύδη και αναγκάζομαι να απαντήσω...

Και πόσο έξυπνο το βρίσκεις να σε παρασύρει ένας άνθρωπος που του προσδίδεις τόσους χαρακτηρισμούς;;;

Φίλε μου, τα λογικότερα υποχωρούν... εδώ δεν παίζεται η αξιοπρέπεια κανενός, ούτε μια συζήτηση σ' ένα φορουμ, τονίζει την αυτοπεποίθηση των συνομιλητών ανάλογα με την πορεία της.
Δεν είναι στίβος για να αναδειχτούν νικητές και ο τρόπος που εκφράζεται ο καθένας, χαρακτηρίζει τον ίδιο και μόνο.

Ίσως υπάρχουν μέλη που θα ήθελαν να τοποθετηθούν επί του θέματος, γιατί τους διώχνετε;;;


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 09:59:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φτάνει ρε Γιάπετ, να ξεχωριζουμε ποιός είναι αγενής, ποιός βρίζει, ποιός σέβεται κοινωνικά δεδομένα, ποιός απαντάει σε βρισιές και ποιός φέρεται σαν σε διάλογο και ποιός σαν σε γήπεδο....
Χωρίς προσωπικές εκτιμήσεις, αλλά, όπως ολοι ξέρουμε....Επιτέλους, δεν μπορεί να φερόμαστε λες κι οοι άλλοι είναι απο άλλη χώρα και δνε ξέρουν τι γίνεται και τι είναι σωστό....
Εκτός, αν το καταργούμε και βάζουμε Νεα δεδομένα...
Αυτό ρωτάω,αλλά, απάντηση, άμεση δεν πήρα...
Απο πότε ένας πιτσιρικάς, δικαιώνεται με ψέματα,διαστρεβλώσεις και βρίζοντας μεγαλυτέρους του;;
Καλη η διάκριση, λόγω ...εντοπιότητας, αλλά, εκτίθεται κανείς,
όταν νομίζει ότι μπορεί να τα εξισώνει όλα.....Εκτίθεται, γιατί, είπαμε ,διαβάζουν κι άλλοι, σκέφτονται άλλοι τι λέει και τον χαρακτηρίζουν..
Και δεν θα το δουν σαν αστειο, αλλά, σαν αδυναμία διαλόγου...
Λίγη λογική,αυτή των όλων, όχι ιδιαίτερη και παράλογη..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 11:26:24  Εμφάνιση Προφίλ
τρεχα...., δεν είναι χαρακτηριστικό ενήλικα το "δε φταίω εγώ αλλά αυτός...."

Αυτό που έγραψα...

"Φίλε μου, τα λογικότερα υποχωρούν... εδώ δεν παίζεται η αξιοπρέπεια κανενός, ούτε μια συζήτηση σ' ένα φορουμ, τονίζει την αυτοπεποίθηση των συνομιλητών ανάλογα με την πορεία της.
Δεν είναι στίβος για να αναδειχτούν νικητές και ο τρόπος που εκφράζεται ο καθένας, χαρακτηρίζει τον ίδιο και μόνο.

Ίσως υπάρχουν μέλη που θα ήθελαν να τοποθετηθούν επί του θέματος, γιατί τους διώχνετε;;;"

... αφορά και σε σένα.
Μονός καυγάς δε γίνεται και δεν είδα να είχες και ιδιαίτερη δυσκολία στην γελοία αντιπαράθεση....


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 11:34:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Το θέμα είναι αγαπητέ μου Γιάπετ, ότι δεν αφορά εμένα, ότι λές...
Εγώ δέχτηκα επίθεση και απάντησα,θα σε παρακαλούσα, να μην με περιμένεις πιο ευγενικό, όταν με βρίζουν....
Έχε το δικό σου προτέρημα..
Εγώ,φιλαράκι, τα πιτσιρίκια που βρίζουν, το πολύ πολύ να τα πειράξω, μπας και γίνουν άνθρωποι....Απο κει κι έπειτα, δεν έχουν γνώσεις και δνε παίρνω τίποτε.....Όμως,το να βγαίνεις εσύ στο απυρόβλητο, με άλλες τέτοιες κόντρες, έτσι χωρίς λόγο στο παρελθόν, μάλλον δεν σε είναι το καλύτερο πεδιο σου....
Πέραν αυτό, για το θέμα, δεν θα μιλήσει κανείς;;
Πάλι κάποιοι "ωραιοι" και κάποιοι "άσχημοι";Μα τι κολλήματα είναι αυτά που τραβάτε;Τι κόμπλεξ κουβαλάτε;..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γιαπετ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
5009 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 12:34:14  Εμφάνιση Προφίλ
τρεχα....

quote:
Όμως,το να βγαίνεις εσύ στο απυρόβλητο, με άλλες τέτοιες κόντρες, έτσι χωρίς λόγο στο παρελθόν, μάλλον δεν σε είναι το καλύτερο πεδιο σου....

Δεν έχω βρίσει ποτέ κανένα συνομιλητή μου και το γνωρίζεις καλά. Το ότι, κατά καιρούς, σε δουλεύω, είναι διότι δεν μπορώ να απαντήσω διαφορετικά και δεν αξίζει κιόλας, στις διάφορες ασυναρτησίες που γράφεις. Και, ούτως ή άλλως διαρκεί για κάνα-δυο μηνύματα και όχι για σελίδες επί σελίδων.

Δείχνεις ότι δεν μπορείς να εκτιμήσεις την προσπάθεια επαναφοράς των συζητήσεων στο θέμα και αυτό επιβεβαιώνει την έλλειψη συνοχής στο λόγο σου και την ανακολουθία των συλλογισμών σου.

Αυτό είναι δικό σου θέμα είτε το θεωρείς προσόν είτε έλλειψη, αυτό που λέω εγώ ,είναι ότι μπορείτε να μεταφέρετε την όποια κόντρα σας, με τον IndustrialAngel σε θέμα πιο κατάλληλο και εκεί να δείξετε τη σοβαρότητά σας και οι δύο, με την ηυχία σας.


ΕΛΛΑΝΙΟΝ ΦΩΣ

http://www.mindfloga.blogspot.com/

http://diakiros.blogspot.com/Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 14:34:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Μπα ρε Γιάπετ, σαν τον Βιομηχανικό κι εσυ, νομίζεις, ότι η δουλειά σου είναι η διόρθωση των άλλων..Εσύ,αυτός και μερικά εκατομμύρια Έλληνες...Η κατάρα της φυλής, που λέμε....
Γιατί, εγώ, όταν παώ να διορθώσω κάτι, γράφω επι του θέματος, όχι επι των συζητούντων...
Πληροφοριακά, πάντα....
Τώρα περι ακαταλαβίστικων, σε ...καταλαβαινω, ότι δεν συμφέρει, είναι δυσνόητο, όταν λέει ο άλλος την αλήθεια..
Μονο ότι συμφέρει τις θέσεις μας γίνεται κατανοητό...
Είναι μια πολιτική κι αυτη....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 15:23:33  Εμφάνιση Προφίλ
Τη μπούρδα την έχεις κάνει επιστήμη τρέχα...

quote:
Απο πότε ένας πιτσιρικάς, δικαιώνεται με ψέματα,διαστρεβλώσεις και βρίζοντας μεγαλυτέρους του;;

Όταν κάποιος φέρνει μια στρεβλή μετάφραση και ο άλλος φέρνει την αυθεντική ρήση στη γλώσσα που γράφτηκε ΧΩΡΙΣ μετάφραση για να βγάλει ο καθένας τα συμπεράσματά του, ποιος ειναι αυτός που παραπληροφορεί; Από πότε επιτρέπεται σε ένα φόρουμ ελεύθερου, δημόσιου και δημοκρατικού διαλόγου να προπαγανδίζει ένας τα ψεύδη της σέκτας του;


Για το θέμα έχω γράψει ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ. Αλλά τα μάτια σου δεν τα βλέπουν, δε συμφέρει... Βαρέθηκα τους ελιγμούς της πλάκας, σα νομίζεις ότι είμαστε χαζοί. Φέρνω την εξέλιξη του αλόγου και της φάλαινας και μου λες δε μιλάμε για ζώα αλλά για τον άνθρωπο. Βρίσκεις ψευδή πληροφορία (όπως απέδειξα με ΔΥΟ πηγές) ότι ο πλατύπους διαψεύδει την εξέλιξη και τσαπ τον πετάς, τώρα συμφέρει να μη μιλάμε για άνθρωπο αλλά για ζώα...Αν θες να έρθεις στο θέμα εξήγα γιατί ο νεάτερνταλ έχει 73 γονίδια πιθήκου και είναι 99.7% κοντά στον άνθρωπο ΑΚΡΙΒΩΣ όπως προβλέπει η εξέλιξη, προδευτική αλλαγή των χαρακτηριστικών...


Ο Think_Math δίνει το λίνκ του zoiforos που αντέγραφε τις ανοησίες των Βατοπεδινών και μετά από κάποιες μέρες τσακ, σκας μύτη αντιγράφοντας το. Ενώ έχουμε ήδη πει ότι λέει μπούρδες.


Σε ξαναρωτάω για 100στη φορά. Ποια είναι η θέση σου; Δώσε μια κοσμογονία πλήρη για να τελειώνουμε... Πόσων ετών είναι η γη; Συνυπήρχαν ελέφαντες με μαμούθ με ανθρώπους με δεινοσαύρους με τριλοβίτες με ελάφια με ιππάρια με άλογα; Γιατί τα απολιθώματα βγάζουν νόημα στην εξέλιξη;

Έχεις να διαλέξεις ψευδεπιστήμη

flood geology
young earth creationism
old earth creationism
intelligent design


Γιάπετ έχεις δίκιο... Αλλά είσαι βιομηχανικός και εσύ... Και ο εαρινός και όλοι οι υπόλοιποι... Το φόρουμ είναι στο γύψο, ασθενεί... και ο τρέχα θα μας βοηθήσει όπως η χούντα...


Edited by - IndustrialAngel on 23/06/2010 15:27:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 17:20:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Το ξέρω Βιομηχανικούλη μου, ότι έχεις ανάγκη,βοηθειας, ολοι οι ...αξιοπρεπείς χουλιγκάνοι, δεν πάνε να τα βάλουν άτομο με άτομο, μαζεύονται ένα ωραίο,μπουλούκι και τα βάζουν όλοι μαζί με ένα άτομο...Νόμοι ανδρείας...
Βρε νούμερο, για να φέρεις εσύ κατι σωστό, πρέπει να γκρεμιστεί
ο φουρνος της γειτονίας....Λογω του ότι είσαι πιτσιρικάς, ούτε τι διαβάζεις δεν καταλαβαίνεις...
Δεν ειναι παπαγαλία ο λόγος, για να περάσεις εξετάσεις....
Εδώ την ψάχνουμε, έστω καποιοι απο μας,πράγμα, που εσύ δεν μπορείς με τίποτε, ούτε να σκεφτείς...Οπότε, μόνο πονοκέφαλο φέρνεις...
Απο κει κι έπειτα,για την εξέλιξη, έγινε ένα συγκεκριμένο πείραμα, για να δουν αν στέκει η εξέλιξη, με βακτήρια..Ότι και να λες, η έρευνα αφορουσε την μετάλλαξη απο είδος σε ειδος, πράγμα που φυσικά δεν έγινε...Αυτο, καταρρίπτει την θεωρία σου και θά πρπεπε να ψάχνεις ήδη αλλού να στεγαστείς...
Πέραν αυτού, το θέμα αφορά στην Αγία Γραφή, ένα βιβλίο έγκυρο, ανα τους αιώνες, ενώ εδώ συζητάμε θέσεις 100 χρόονων, που τώρα, καταρρίπτονται, απο την επιστήμη..
Μόνο σαν ....θρησκεία θα επιβιώσει ο Δαρβινισμός...Με τις ..μεταλλαξεις που βαράει, μόνο σαν "συμπαθής" κατηγορία ακραίων ανθρώπων, μπορεί να περάσει...
Φανατισμός, όπως ο Χίτλερ, που έλπισε σην Αρεία Φυλή,με αποτέλεσμα, να σκοτώσει εκατομμυρια, για να καθαρίσει τον κόσμο, όπως πιστευε, ότι λεει η λογική της εξέλιξης....
Βαδίζεις σε επικίνδυνο δρόμο και σαν φανατικός, ακόμη το χαίρεσαι...
Και βρε νούμερο, τώρα που καταρρίπτονται, όλες οι θεωρίες περι εξέλιξης και χρονολογήσεις των Δαρβινιστών, τώρα, ρωτάς εσύ πόσων χρονών, είναι η γή;
Στο σπιτι του κρεμασμένου,δεν μιλάνε για σκοινί, αγόρι μου...
Αλλά,πρέπει να υπάρχει και το έρμο το φιλότιμο, άμα το έχεις κάνει υπόνομο, τι να πει κι αυτό..Κοιμάται...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 17:30:02  Εμφάνιση Προφίλ
Ψέμματα, ψέμματα, ψέμματα, ψέμματα... Αφού διαψεύδεται ο Δαρβίνος τι ανάγκη έχουν να αλλοιώσουν τις ρήσεις του, όπως και άλλων βιολόγων;


Αφού διαψεύδεται η θεωρία γιατί έχουν δώσει 47 νόμπελ σε όσους την εφαρμόζουν;


Αφού διαψεύδεται με το πείραμα (του οποίου ο τίτλος είναι 20000 γενέες και εσύ το έχεις κάνει εκατομύρια) γιατί ακόμα και Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ που το διεξήγαγε λέει ότι επιβεβαιώνει την εξέλιξη; Γιατί οι φίλοι σου οι δημιουργιστές της Αμερικής προσπαθούν να το βγάλουν λάθος; Γιατί ο Dawkins πανηγυρίζει;


Μήπως διαψεύδεται η εξέλιξη που ΝΟΜΙΖΕΙΣ ότι ισχύει;

Σε ρώτησα κάτι πολύ απλό και πάλι, αποφεύγεις να απαντήσεις... ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΛΗ ΘΕΩΡΙΑ;


Επίσης τι λέει η εξέλιξη τελικά;


Εσύ και ο Θεός σου φοβάστε να κάνετε διάλογο; Σαν καλή αδελφή που είσαι αποφεύγεις τα ερωτήματα...


Δώσε μου βρε αδελφάρα μια κοσμογονία να την ξεσκίσω. Πες μου ποια είναι η άλλη θεωρία να βάλουμε τα γέλια και να θάψουμε το Θεό της σέκτας σου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 17:41:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Εισαι και πολύ ψώνιο, αν νομίζεις, ότι οι άλλοι είναι χαζοί κι
εσύ έξυπνος, Βιομηχανικούλη μου...Βρε νόυμερο, πάει ο Αυστραλοπίθηκος, κατι 400.000 χρόνια πιο πίσω,όπως κι άλλα είδη, που ήταν χρονολογημένα,απο ότι λεγανε, τα ερπετά, δεν προηγήθηκαν των θηλαστικών,ή δεν έπονται των ψαριών, όλα καταργήθηκαν,τι έμεινε όρθιο, απο τη θεωρία του Δαρβινου, θα μας πεις;
Κοσμογονία θέλεις αγόρι μου;Να σε σκίσω να αλλάξεις ράφτη....
Όταν ένας μάστορας, φτιάχνει ένα ποδήλατο, το φτιάχνει αυτός, ή οι νόμοι της φύσης;....
Για απάντα ρε ...Δομή.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 17:48:38  Εμφάνιση Προφίλ
Όλα αυτά που λες είναι μπούρδες και παραποιημένες πληροφορίες από πηγές επιπέδου sporeas και zoiforos... Τίποτα δεν αναιρεί την εξέλιξη ως προς τις αρχές της βλάκα. Και όμως γίνεται να τη διαψεύσεις αλλά κανένας δεν το έχει καταφέρει


Σαν καλή αδελφή απαντάς με ερωτήσεις. Σε ρώτησα ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΛΛΗ ΘΕΩΡΙΑ. Αλλά που να γίνεις άντρας..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy