ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Αγία Γραφή περί Προέλευσης του Ανθρώπου Νο2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2010, 19:13:51  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Εαρινέ, υπάρχει διαφορά. Εσύ ή εγώ, κάτω από το καθεστώς μιας κακής ψυχολογίας ή μιας τυχαίας και μη παρεξηγήσιμης παρανόησης, μπορούμε να πούμε κάτι που να αποδειχθεί λάθος. Ο τρέχα έχει πιαστεί κατ'εξακολούθησιν να παραπληροφορεί με συγκεκριμένους σκοπούς.
Τα λάθη που κάνει πάντα είναι προς μία κατεύθυνση. Εγώ νομίζω ότι κάτι κερδίζει από την προπαγάνδα που κάνει εδώ πέρα. Εμείς οι υπόλοιποι είμαστε χομπύστες της γνώσης ενώ αυτός είναι επαγγελματίας προπαγανδιστής. Και αυτό είναι αισχρό να γίνεται σε ένα δημόσιο διάλογο. Αυτήν τη νοοτροπία θα την πολεμάω με όλα τα μέσα.


Παρεπιπτόντως βλέπεις πώς εκφράζεται ο πολιτισμένος. Επίσης προτείνω να ασχοληθείς με τα επιχειρήματα και των δύο πλευρών ώστε να λάβεις θέση.


Edited by - IndustrialAngel on 20/06/2010 18:39:50

Edited by - IndustrialAngel on 20/06/2010 18:43:56


Καλά ρε Γιώργο , έχεις την αίσθηση ..ότι εδώ μέσα το φόρουμ , αποτελείται απο αρνιά που θα υιοθετήσουν άκριτα την οποιαδήποτε άποψη και επειδή δεν συμμετέχουν ή δεν λένε πολλά ή ακόμη επειδή δεν παίρνουν θέση..έχεις την αίσθηση , ότι δεν αξιολογούν απόψεις και στάσεις...???

Θα σου πώ αυτό και αν θές καταλαβέ το:"Οι απόψεις του καθενός και οι ιδέες του , πέραν των λεκτικών διατυπώσεων , θα πρέπει να εμφανίζονται και στην ζωή τους την ίδια και να γίνονται πράξη...άλλως μένουν απλά στο επίπεδο των "αισθήσεων και των παραισθήσεων" και απλά ρητορικά σχήματα τα οποία εκφέρονται εν είδει εντυπώσεων και μόνο και με πυροτεχνήματα κανείς δεν πορεύεται...απλά τα δέχεται έτσι λίγο για να ξεσκάει και να χαμογελάει.."

Για χουζούρι είναι φίλε μου...ξέρεις τι σημαίνει χουζούρι...???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2010, 20:32:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Καλά ρε Γιώργο , έχεις την αίσθηση ..ότι εδώ μέσα το φόρουμ , αποτελείται απο αρνιά που θα υιοθετήσουν άκριτα την οποιαδήποτε άποψη και επειδή δεν συμμετέχουν ή δεν λένε πολλά ή ακόμη επειδή δεν παίρνουν θέση..έχεις την αίσθηση , ότι δεν αξιολογούν απόψεις και στάσεις...???

Όταν βλέπω το γείτονα μου και φίλο σου, το Φώτη, να λέει ότι όλοι εδώ μιλάμε με βάση πηγές, ανησυχώ. Όταν ξέρω το πώς δουλεύει η νόθευση της δημοκρατίας που αποκαλούμε δημοκρατία, ανησυχώ. Όταν όλες οι απόψεις είναι ισότιμες ακόμα και όταν τα επιχειρήματα κάποιων απόψεων έχουν συντριβεί στο όνομα ενός διεστραμμένου διαλόγου, ανησυχώ επίσης.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2010, 22:54:30  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Κι εγώ Βιομηχανικέ μου, ανησυχώ γιατί, βλέπω πως το αυγό του φιδιού,έχει καλά εκολαφθεί και ετοιμάζεται να βγάλει το 4ο Ράιχ...
Εφόσον αμφισβητείς συνταγματικά δικαιώματα του πολίτη, είσαι επικίνδυνος για την δημοκρατία..
Βέβαια, ο λαός, έχει βάλει οριστικά στο χρονοντούλαπο κάθε φασιστοειδή, αλλά, χρειάζονται και οι γραφικές φιγούρες τους,
για να θυμόμαστε ότι χούντα ήταν και πέρασε...
Φάκελο μου έχεις κάνει;....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2010, 22:59:37  Εμφάνιση Προφίλ
Μη με μπερδεύεις με τον εαυτό σου, "δημοσιογράφε".

Εμένα τα όπλα μου είναι δημοκρατικά. Ενημέρωση και επίθεση στα επιχείρηματα. Εσένα θα σε συνέφερε να μη μιλάω. Κάθε μέρα θα κυνηγάω το ...βατοπεδινό Θεό σου και κάθε μέρα θα πελεκάω το οικοδόμημα του ψεύδους σου. Δε θα βρεις πελάτες εδώ να στελεχώσουν τη σέκτα σου... η αλήθεια τους προστατεύει. Σε κάθε ψεύδος θα αντιπαραθέτω μια έγκυρη πηγή, σε κάθε παράφραση και αλλοίωση νοήματος θα παραθέτω την αυθεντική πηγή. Και όποιος αντέξει, "δημοσιογράφε"Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2010, 23:05:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Μέχρι στιγμής, Βιομηχανικουλη μου,αντιπαραθέτεις μόνο ύβρεις που
σου έχουν επισημάνει οι πάντες,αλλά,εσύ δεν καταλαβαίνεις τιποτε, ο βρεγμένος τη βροχή ,είπαμε, ....κάνει μπάνιο..Είσαι ο ωραίος.....
Δεν απαντάς,μικρούλη μου,σαν κακομαθημένος πιτσιρικάς, μιλάς αγενέστατα, μόνο κατηγορείς και βρίζεις, όπως κάθε γνήσιος τραμπουκος, ειδικά, φασιστικής οργάνωσης...
Οι αριστεροί, είναι πιο κόσμιοι, τουλάχιστον...
Χρυσαυγίτη μου Εσύ!!!!!
Φαντάζομαι γριούλες που έχεις δείρει...
Άντρα της τρύπιας δεκάρας....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2010, 23:10:38  Εμφάνιση Προφίλ
Λέγε ότι θες, "δημοσιογράφε", οι μέρες του ψεύδους σου είναι μετρημένες.
Έπαψα να πιστεύω ότι έστω και στο ελάχιστο σε ενδιαφέρει η αλήθεια.

Εγώ θα γράφω αλήθειες και εσύ θα βλέπεις ύβρεις. Όμως ο κόσμος που μας διαβάζει θα βλέπει ποιος παραπληροφορεί και ψεύδεται. Και οι πελάτες της σέκτας θα λιγοστέψουν.


Συνέχισε να ποστάρεις τα πορίσματα των επιστημόνων του Βατοπεδίου...

Πες με χρυσαυγίτη και ότι θες. Η αλήθεια είναι ότι ΟΣΟ και να ψάξεις ΠΟΥΘΕΝΑ δε θα βρεις τον Gould να λέει αυτό που τον έβαλαν να λέει. Και το υπέδειξα. Πες με φασίστα, αλλά όποιος ψάξει τα ποστ θα δει το τι λένε οι επιστήμονες για την εξέλιξη των "και καλά" αμείωτα περίπλοκων βιολογικών δομών...


Κλάψε και οργίσου όσο θες, εγώ θα συνεχίσω να ποστάρω...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2010, 23:48:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Κάποια στιγμή, ελπίζω να καταλάβεις, οτι κανείς δεν σε ρώτησε....
φτωχέ μου Βιομηχανικούλη...
Και το να ....κλαψω απο τα γέλια, το συστήνει κι ο γιατρος...
Δεν ειναι κακό....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 20/06/2010, 23:55:09  Εμφάνιση Προφίλ
Όταν σταματήσεις τα κλάμματα, διάβασε και κανένα σοβαρό βιβλίο εκτός από τα πορίσματα των επιστημόνων του Βατοπεδίου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2010, 01:04:50  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Κι εγώ Βιομηχανικέ μου, ανησυχώ γιατί, βλέπω πως το αυγό του φιδιού,έχει καλά εκολαφθεί και ετοιμάζεται να βγάλει το 4ο Ράιχ...
Εφόσον αμφισβητείς συνταγματικά δικαιώματα του πολίτη, είσαι επικίνδυνος για την δημοκρατία..
Βέβαια, ο λαός, έχει βάλει οριστικά στο χρονοντούλαπο κάθε φασιστοειδή, αλλά, χρειάζονται και οι γραφικές φιγούρες τους,
για να θυμόμαστε ότι χούντα ήταν και πέρασε...
Φάκελο μου έχεις κάνει;....

Ποιά είναι αυτά τα συνταγματικά δικαιώματα που αμφισβητεί Βαγγέλη , για πέστα και θα παρακαλέσω και όλους τους συνδικτύους να πάρουν θέση πάνω σ'αυτό για να τελειώνει αυτή η υπόθεση...

Ποιά συνταγματικά δικαιώματα αμφισβητεί...???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2010, 01:11:33  Εμφάνιση Προφίλ
Έλα μωρέ Δήμο και εσύ, κάτι ερωτήσεις που κάνεις... Όταν δεν έχει αντεπιχειρήματα ο άνθρωπος εκτός από τα πορίσματα των επιστημόνων του Βατοπεδίου, φαντασιώνεται τον αόρατο εχθρό...

Όταν υποδεικνύεις τις πλάνες του είσαι φασίστας... Είμαστε σε ένα δημόσιο φόρουμ που ο καθένας εκφράζεται ελεύθερα και σχεδόν χωρίς περιορισμό και το άτομο λέει ότι εγώ είμαι το 4ο Ράιχ. ΠΟΥ ακόμα και να ήθελα να απαγορέψω σε κάποιον (που δεν το θέλω) δεν έχω καμία εξουσία στο ποιος επιτρέπεται να γράφει...

Την προπαγάνδα του θα την πολεμάω με αλήθεια... Ότι και να κάνει, ότι και να πει.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2010, 01:16:37  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Έλα μωρέ Δήμο και εσύ, κάτι ερωτήσεις που κάνεις... Όταν δεν έχει αντεπιχειρήματα ο άνθρωπος εκτός από τα πορίσματα των επιστημόνων του Βατοπεδίου, φαντασιώνεται τον αόρατο εχθρό...

Όταν υποδεικνύεις τις πλάνες του είσαι φασίστας... Είμαστε σε ένα δημόσιο φόρουμ που ο καθένας εκφράζεται ελεύθερα και σχεδόν χωρίς περιορισμό και το άτομο λέει ότι εγώ είμαι το 4ο Ράιχ. ΠΟΥ ακόμα και να ήθελα να απαγορέψω σε κάποιον (που δεν το θέλω) δεν έχω καμία εξουσία στο ποιος επιτρέπεται να γράφει...

Την προπαγάνδα του θα την πολεμάω με αλήθεια... Ότι και να κάνει, ότι και να πει.


Χωρίς βρισιές όμως Γιώργο...να αναδείξεις αυτό το υπέροχο που έχεις μέσα σου , χωρίς να το λερώνεις!

Να είσαι ήρεμη δύναμη και να πιστεύεις στον εαυτό σου..τίποτ'αλλο!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2010, 01:22:42  Εμφάνιση Προφίλ
Θα κάνω ότι μπορώ ρε Δήμο...άμα βλέπω ότι ξεφεύγει θα περιμένω εσένα να επέμβεις... Κυανόκρανος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2010, 10:27:19  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φίλε μου Εαρινέ, με τρομάζει η σκέψη, ότι δεν ξέρεις ποια είναι τα αναφαιρετα, συνταγματικά δικαιώματα του ανθρώπου,όταν η έννοια δημοκρατία, βασίζεται σε αυτά...Στην ελευθερία του λόγου,το ότι όλοι οι πολίτες ειναι ίσοι μεταξύ των και έναντι των άλλων...Το δικαίωμα να πιστεύεις, ότι πιστεύεις, χωρίς να σε βγάζει ο άλλος λάθος, έτσι γιατί αυτός αποφασίζει, ότι έχει διακιώμα, με το παράλογο του...Υπάρχουν και κάποια δεδομένα, φίλε μου, βλέπεις..Ότι πιστεύςει μέχρι τώρα ο πολίτης, δνε μπορεί καποιος έτσι απλά να του τα αλλάξει γιαί πιστεύεις, ότι πρέπει να γίνει κάτι τέτοιο...
Αυτό λέγεται επιοβλή..Εγώ δεν επιβάλω, συζητάω, επιχειρηματολογώ και προβληματίζομαι..Εσύ προβληματίζεσια, ή σκέτα καταδικάζεις ότι "παλιό"χριστιανικό και μπανάλ;....
Απο κει κι έπειτα,επαναλαμβάνω,ότι το θέμα, έχει όρια, την Αγία Γραφή και την δημιουργία του ανθρώπου...Το να βρίζεις και να την αμφισβητείς, πες μου εσύ, απο πότε αποτελεί όρο ευγένειας ή σεβασμού...Γιατί κι αυτά έχουν τη σημασία τους....
Πολλοί άνθρωποι σήμερα, πιστεύουν, ότι οι ίδιοι εξαιρούνται του νόμου...Απο την κυβέρνηση,προεξάρχουσα, τον κάθε υπεύθυνο σε καθε συλλογίσκο,και τον κάθε ένα ..φωτισμένο...
Αυτό είναι χάος, δεν είναι ούτε πολιτισμένη κοινωνία ούτε πρόοδος...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2010, 11:13:15  Εμφάνιση Προφίλ
Πρώτη φορά ακούω προπαγανδιστή να μιλάει για δημοκρατία. Η δημοκρατία σε συμφέρει μόνο όταν είναι να ακουστεί η δικιά σου άποψη, τρέχα, όλοι οι υπόλοιποι είμαστε φασίστες και δεν μπορούμε να μιλήσουμε

quote:
Στην ελευθερία του λόγου,το ότι όλοι οι πολίτες ειναι ίσοι μεταξύ των και έναντι των άλλων.

Εγώ δεν έχω την ελευθερία λόγου να σχολιάσω με λόγο αυτά που ισχυρίζεσαι και να αποδείξω με στοιχεία ότι παραπληροφορείς και ψεύδεσαι; Η' όταν δε μας συμφέρει, δεν ισχύει η ελευθερία;


quote:
Το δικαίωμα να πιστεύεις, ότι πιστεύεις, χωρίς να σε βγάζει ο άλλος λάθος, έτσι γιατί αυτός αποφασίζει, ότι έχει διακιώμα, με το παράλογο του


Εκτός από ξερόλας είσαι ΚΑΙ αλάθητος; Πότε πέθανε ο Θεός και σε διόρισε αλάθητο στη θέση του; Τι σου είναι όμως η προπαγάνδα... βάζει την ανεξιθρησκεία στο ίδιο τσουβάλι με τις αντιεπιστημονικές μπούρδες που πουλάει... Έξυπνο κόλπο... Όχι φίλε μου, οι πλάνη και οι εσκεμμένα λάθος μεταφράσεις δεν εμπίπτουν στη θρησκεία και δεν τελούν υπό το καθεστώς προστασίας...


Μπορείς να πιστεύεις και να λες ότι θες αλλά εγώ θα είμαι δίπλα και δα δίνω την αλήθεια.


quote:
Εγώ δεν επιβάλω, συζητάω, επιχειρηματολογώ και προβληματίζομαι


Όχι ακριβώς. Έχεις έτοιμα συμπεράσματα και ψάχνεις στοιχεία και ψήγματα πληροφορίας να τα υποστηρίξουν. Αυτό απέχει ΑΠΕΙΡΑ από τον προβληματισμό. Θες να πουλήσεις το Θεό της σέκτας σου, αυτός είναι ο σκοπός σου, τα υπόλοιπα είναι στάχτη στα μάτια... Αν πραγματικά ήθελες να επιχειρηματολογήσεις θα έδινες ρήσεις στην αυθεντική γλώσσα...


quote:
Απο κει κι έπειτα,επαναλαμβάνω,ότι το θέμα, έχει όρια, την Αγία Γραφή και την δημιουργία του ανθρώπου...Το να βρίζεις και να την αμφισβητείς, πες μου εσύ, απο πότε αποτελεί όρο ευγένειας ή σεβασμού...Γιατί κι αυτά έχουν τη σημασία τους....
Πολλοί άνθρωποι σήμερα, πιστεύουν, ότι οι ίδιοι εξαιρούνται του νόμου...Απο την κυβέρνηση,προεξάρχουσα, τον κάθε υπεύθυνο σε καθε συλλογίσκο,και τον κάθε ένα ..φωτισμένο...

Πότε έγινε νόμος να μην αμφισβητούμε τους "επιστήμονες" του Βατοπεδίου και ένα δημοσιογράφο που χάφτει αυτά που λένε και δεν το πήρα χαμπάρι;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2010, 12:05:23  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Φίλε μου Εαρινέ, με τρομάζει η σκέψη, ότι δεν ξέρεις ποια είναι τα αναφαιρετα, συνταγματικά δικαιώματα του ανθρώπου,όταν η έννοια δημοκρατία, βασίζεται σε αυτά...Στην ελευθερία του λόγου,το ότι όλοι οι πολίτες ειναι ίσοι μεταξύ των και έναντι των άλλων...Το δικαίωμα να πιστεύεις, ότι πιστεύεις, χωρίς να σε βγάζει ο άλλος λάθος, έτσι γιατί αυτός αποφασίζει, ότι έχει διακιώμα, με το παράλογο του...Υπάρχουν και κάποια δεδομένα, φίλε μου, βλέπεις..Ότι πιστεύςει μέχρι τώρα ο πολίτης, δνε μπορεί καποιος έτσι απλά να του τα αλλάξει γιαί πιστεύεις, ότι πρέπει να γίνει κάτι τέτοιο...
Αυτό λέγεται επιοβλή..Εγώ δεν επιβάλω, συζητάω, επιχειρηματολογώ και προβληματίζομαι..Εσύ προβληματίζεσια, ή σκέτα καταδικάζεις ότι "παλιό"χριστιανικό και μπανάλ;....
Απο κει κι έπειτα,επαναλαμβάνω,ότι το θέμα, έχει όρια, την Αγία Γραφή και την δημιουργία του ανθρώπου...Το να βρίζεις και να την αμφισβητείς, πες μου εσύ, απο πότε αποτελεί όρο ευγένειας ή σεβασμού...Γιατί κι αυτά έχουν τη σημασία τους....
Πολλοί άνθρωποι σήμερα, πιστεύουν, ότι οι ίδιοι εξαιρούνται του νόμου...Απο την κυβέρνηση,προεξάρχουσα, τον κάθε υπεύθυνο σε καθε συλλογίσκο,και τον κάθε ένα ..φωτισμένο...
Αυτό είναι χάος, δεν είναι ούτε πολιτισμένη κοινωνία ούτε πρόοδος...

Αυτός ο ορισμός φίλε μου , είναι ένας δικός σου ορισμός περί συνταγματικών δικαιωμάτων και αναφέρεται και υποστασιοποιείται στην ιδιότητά σου ως "πολίτης"...όπως εσύ την συλλαμβάνεις και την ερμηνεύεις και δεν έχει νόημα να καταθέσω τις δικές μου απόψεις επ'αυτού..!

Άλλο κοινωνία όμως και άλλο ένα φόρουμ , όπου αν δείς τους όρους για την παραμονή του καθενός σ'αυτό και συγκεκριμμένα εδώ...υπάρχουν σαφείς όροι που ορίζονται απο ΤΟ ΙΔΙΟ!

Όπως και σύ θέτεις όρους για το πως λειτουργεί το σπίτι σου και οφείλω εφόσον έλθω να τους σεβασθώ...το ίδιο ισχύει και δώ , μας αρέσει δεν μας αρέσει και αυτό ορίζει το πόσο καλοί επισκέπτες-φιλοξενούμενοι είμαστε...και αν δεν μας αρέσουν οι κανονισμοί , μπορούμε να κάνουμε χρήση του διακιώματός μας και να φύγουμε!

Τώρα όσον αφορά τα συνταγματικά δικαιώματα που αναφέρονται και ισχύουν στην διάστασή/ιδιότητά σου/μου/μας ως πολίτης/ες...-και όχι εδώ-...έχω να πώ , ότι -μολονότι και πάλι έκανες την προσφιλή σου συνήθεια για έμμεση αποδόμησή μου , λέγοντας ότι στενοχωριέσαι που δεν γνωρίζω..πόθεν συνάγεται αυτό ειλικρινά δεν γνωρίζω..το αφήνω λοιπόν- η ελευθερία λόγου και έκφρασης ορίζεται καταστατικά αλλα μέσα σε ορισμένα καταγεγραμμένα πλαίσια σεβασμού και κόσμιας συμπεριφοράς που δεν ευτελίζει την προσωπικότητα των άλλων!

Έχω δικαίωμα να εκφράζω και να υποστηρίζω τις απόψεις μου ,όπως και ο κάθε πολίτης και αυτές αν μη τι άλλο και εφόσον δεν γίνονται αποδεκτές -και δεν λέω απο σένα αλλα απο το σύνολο-...θα πρέπει να περιβάλλονται τουλάχιστον απο ανεκτικότητα...όπως ακριβώς και ο πρωτο-χριστιανισμός..!

Για σεβασμό δεν μιλάω , διότι ο σεβασμός δεν επιβάλλεται αλλα υφίσταται ως εγγενές και καταστατικης φύσεως στοιχείο του κάθε ανθρώπου...ή το έχει και το εκφράζει ή δεν το έχει και κάνει διάφορα..!

Επειδή ούτε εσύ , ούτε και γώ ανακαλύψαμε τον τροχό...προτείνω να καθιερώσουμε ένα επίπεδο συζήτησης , ανάλογο με ενός καλού και ενήλικου ανθρώπου..αυτό και τίποτα περισσότερο , δίνοντας την δυνατότητα να εκφρασθούν και άλλοι συνδίκτυοι που κατέχουν γνώσεις πολύ πιο περιεκτικές απο τις δικές μας , σε πολλούς άλλους τομείς που εμείς έχουμε άγνοια!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2010, 12:07:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Το ξέρω Εαρινέ μου, ότι αυτά πιστεύω εγώ, θα ήθελα, λοιπον, να μου πεις εσύ τι πιστεύεις για δημοκρατια και να μου πεις σε ποιό Συνταγμα είναι γραμμένα,αυτά που πιστεύεις...Σε ποιάς χώρας το σύνταγμα είναι,εννοώ......
Απο κει κι έπειτα παιδιά, αφού συζητάμε για το πως θα συζητάμε, υπάρχει πρόβλημα.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2010, 12:12:10  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Το ξέρω Εαρινέ μου, ότι αυτά πιστεύω εγώ, θα ήθελα, λοιπον, να μου πεις εσύ τι πιστεύεις για δημοκρατια και να μου πεις σε ποιό Συνταγμα είναι γραμμένα,αυτά που πιστεύεις...Σε ποιάς χώρας το σύνταγμα είναι,εννοώ......
Απο κει κι έπειτα παιδιά, αφού συζητάμε για το πως θα συζητάμε, υπάρχει πρόβλημα.....

Πριν συζητήσουμε για το σύνταγμα και που αφορά την ιδιότητά μας ως πολίτες , θα πρέπει να λάβουμε υπ'οψιν μας την ιδιότητά μας -εδώ- ως μετέχοντες στο φόρουμ και τους όρους που αυτό θέτει...μας αρέσει ή δεν μας αρέσει..συμφωνείς???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2010, 13:14:27  Εμφάνιση Προφίλ
Στα σοβαρά θα κάνουμε διάλογο για τα συνταγματικά δικαιώματα του τρέχα;

Για απαντήστε μου ρε παιδιά: ΠΟΙΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΕΙ ΜΕΤΑΦΡΑΖΟΝΤΑΣ ΑΛΛΑ 'ΝΤ' ΑΛΛΩΝ ΤΙΣ ΡΗΣΕΙΣ ΕΝΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ, TOY GOULD, ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΈΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΥΤΕ ΓΑΤΑ ΟΥΤΕ ΖΗΜΙΑ ΟΎΤΕ ΜΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ;


Ποιο σύνταγμα δίνει το δικαίωμα σε κάποιον να αναφέρει 1 νόμο κατά τις εξέλιξης και να παραλείπει 10 υπερ και 10 δικαστήρια καπάκι επίσης υπέρ ώστε να δώσει την εντύπωση ότι η εξέλιξη έπαψε να διδάσκεται;


Ποιο σύνταγμα δίνει στον τρέχα να μπερδεύει εσκεμμένα τη γενιά με το άτομο για να μας πείσει ότι η εξέλιξη δεν υπάρχει;


Όταν μου βρεις ένα σύνταγμα που να σου δίνει αυτά τα δικαιώματα,ΤΟΤΕ να έρθεις να μιλήσεις για δικαιώματα δικά σου...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2010, 14:51:27  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Ακριβώς αυτο που έγραψες,είναι το θέμα, Εαρινέ, γιατι κι εγώ
επειδή είμαι εδώ καποια χρόνια, ξέρω κάτι παραπανω, όσον αφορά,
το πως είναι εδώ μέσα και τι γίνεται...
Εδώ γίνεται διάλογος απόψεων, θέσεων,χωρίς να
συζητάμε για την προσωπικότητα του άλλου, γιατί, σε καμία περίπτωση,δεν υπάρχει τέτοιο θέμα,πολύ σημαντικό αν το προσέξεις,
για ΚΕΊΝΗ τη δημοκρατία που λέγαμε,αλλά και ότι δεν μπορείς να αποκλείες τον άλλο,χαρακτηρἰζοντας εσύ τι είναι λογικό και τί
είναι δεδομένο...
Τέτοια πράγματα, είναι απαράδεκτα...Το να αμφισβητέι κανεις,οτι γράφει ο άλλος, ως μη σωστά αντιληπτά απο τον άλλο, είναι απο τα...άγραφα.....Συνέχεια, μάλιστα....
Κατάλαβες, Εαρινέ μου,που είναι το πρόβλημα;Πάει το φόρουμ..Απο φόρουμ θεμάτων, έγινε κουτσομπολιστικη στήλη, όπου σχολιάζουμε γιατί είπε ο άλλος, ότι είπε..
Το ζήτημα, δε, ειναι ποιός βάζει εσένα, ή τον Βιομηχανικό,κριτές, όσον αφορά τι είναι παραπληροφόρηση και τι όχι..Ποιός σας βάζει να κρίνετε, να δογμαίζετε, επι της αληθειας;...
Κανένας....
Κι αυτο,το τελευταίο,σε σχέση με την δημοκρατία, έχει μεγάλη σημασία....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2010, 15:28:42  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
industrialangel
quote:
ΠΟΙΟ ΣΥΝΤΑΓΜΑ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΔΙΚΑΙΩΜΑ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΝΑ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΕΙ ΜΕΤΑΦΡΑΖΟΝΤΑΣ ΑΛΛΑ 'ΝΤ' ΑΛΛΩΝ ΤΙΣ ΡΗΣΕΙΣ ΕΝΟΣ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ, TOY GOULD, ΣΤΗΝ ΠΡΟΚΕΙΜΈΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΟΥΤΕ ΓΑΤΑ ΟΥΤΕ ΖΗΜΙΑ ΟΎΤΕ ΜΙΑ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ;

Μα το δικό μας, το Ελληνικό..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2010, 20:28:46  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Φτάνει ρε φιλε μου allzzaro, να μην κάνανε σε γέρο δημοσιογράφο, ότι κανει εδώ και δυο δεκαετίες στη δουλειά του...Σαν δημοσιογράφος, κι εσύ,ξέρεις, πως, μια έιδηση, μπορεί να γίνει θετική και αρνητική....Το όποιο ζήτημα, αναλόγως συμφερόντων, εμφαίνζεται
κατά βούλησην...
Θυμίζω το ανέκδοτο,αυτό που δάγκωσε ένα αμερικανάκι στο πόδι
ένας σκύλος και επειδή σκότωσε το σκυλί, ένας περαστικός μαύρος,
το θέμα, έλαβε τις εξής διαστάσεις στις τοπικές εφημεριδες....
"Νεαρός άνδρας, σώζει παιδί απο βέβαιο θάνατο!!"
"Παιδί, κινδύνεψε, απο σκυλί, το έσωσε ένας μαύρος."
και τέλος, η καλύτερη,"μαύρος λαθρομετανάστης, σκότωσε αμερικάνικο σκύλο...."
Αυτό, συμβαίνει με τον Βιομηχανικούλη και άλλους εδώ μέσα και δεν το καταλαβαίνουν...Λένε αλλοιώς τα πράγματα....Στην περιπτωση, ας πούμε, με τα βακτήρια, e coli, επιλέχθηκαν για το πείραμα, γιατί πολλαπλασιάζονταν πιο γρήγορα απο άλλα είδη, ώστε να μελετήσουν οι επιστήμονες, αν υπάρχουν, μεταλλάξεις απο είδος σε επίπεδο δημιουργίας άλλου ειδους....Αυτο το πράγμα, που θα αποδείκνυε τη θεωρία του Δαρβίνου,δεν έγινε..Αντιθέτως, υπήρξαν αλλαγές, που επήλθαν στο βακτήριο, λόγω της κανονικής και άνετης ζωής του, των ιδιόμορφων συνθηκών, που καλλιεργούνταν....
Αυτό, όμως, δεν λέγεται εξέλιξη απο ειδος σε ειδος, ή έστω, μεγάλη αλλαγή, όπως το ιππάριο,για άλογο,π.χ.πόσο μάλλον, όταν κατά τη διάρκεια του πειράματος, που κράτησε αρκετά, οι γενιές που πολλαπλασιάστηκαν, ήταν τόσες όσες οι γενιές ζωής, που υπολογίζει η επιστήμη, για την ύπαρξη ζωής, επι γής....
Λίγη λογική, για να καταλάβει κανείς, ότι αποδείχθηκε, απλώς,ότι
δεν στέκει η θεωρια της εξέλιξης, απο ειδος σε ειδος..Αυτό μόνο θέλω, να ακόυσω απο μερικά μηνύματα κάποιων εδώ μέσα...
Γιατί αλλοιώς, επικαλούνται το παράλογο και εκεί, τι να πω;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2010, 20:45:37  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Βρε σε τι κόσμο ζούμε.. έχουμε πολύ πλάκα πάντως.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 21/06/2010, 23:46:42  Εμφάνιση Προφίλ
Ο τρέχαγυρευε, γνωστός πανεπιστήμονας δημοσιογράφος, επικαλείται τα κείμενα των Βατοπεδινών επιστημόνων της οικονομίας και της βιολογίας για να ερμηνέψει ένα πείραμα καλύτερα από τον ΙΔΙΟ ΤΟΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑ που έκανε το πείραμα. Έδωσα λινκ από συνέντευξη του, έδωσα λινκ από άλλα σάιτ, έδωσα το λινκ της εργασίας. Η παραπληροφόρηση δεν έχει όρια.


Η εξέλιξη δεν ισχύει ρε παιδιά τα πράγματα είναι απλά.Ο τρέχα σας ζητάει να πιστέψετε ότι τα είδη κάνουν ένα θαυματουργό ΠΑΦ και εμφανίζονται, δεν το βλέπετε κάθε μέρα;


Α, τρέχα, άμα αρρωστήσεις μην αγοράσεις καινούρια αντιβίωση γιατί είναι φτιαγμένη με τη θεώρηση ότι η εξέλιξη ΙΣΧΥΕΙ. Πάρε πενικιλίνη του '30 για να πεθάνεις και να γελάμε...

quote:
Τέτοια πράγματα, είναι απαράδεκτα...Το να αμφισβητέι κανεις,οτι γράφει ο άλλος, ως μη σωστά αντιληπτά απο τον άλλο, είναι απο τα...άγραφα.....Συνέχεια, μάλιστα....

Μα είσαι ένα βλάκας και μισός...και δεν έχεις σπουδάσει τίποτα...Πώς απαιτείς να τα καταλαβαίνεις όλα; Εδώ σου έδωσα λινκ που έλεγε για οργανικά μόρια σε μετεωρίτες και εσύ κατάλαβες για ούφο. Αποδεδειγμένα βλάκας. Γράφει το κοινότοπος με Υ, δεν ξεχωρίζει τον πλανήτη από το δορυφόρο, έχει μπερδέψει τον παλαιοντολόγο με τον αρχαιολόγο,νομίζει ότι το σύνδρομο ντάουν προκαλείται από μεσογειακή αναιμία... Αγράμματος με πατέντα και πτυχίο.


Αν είσαι ειλικρινής θα ψάξει ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑ και θα μας πεις ποια διδάσκουν την εξέλιξη ως θεωρία. Όχι να πλασάρεις ειδήσεις που σε συμφέρουν


Αν είσαι ειλικρινής θα βρίσκεις ρήσεις στην αυθεντική γλώσσα


Αν είσαι ειλικρινής θα διαβάσεις τη θεωρία από τις πηγές και όχι από τα μπουρδοσυγγράμματα τύπου Κιλήφη και Βατοπεδινών...

quote:
οι γενιές που πολλαπλασιάστηκαν, ήταν τόσες όσες οι γενιές ζωής, που υπολογίζει η επιστήμη, για την ύπαρξη ζωής, επι γής....

ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΨΕΜΜΑ. Άλλο ο αριθμός των ατόμων και άλλο ο αριθμός των γενεών βλάκα. 20000 γενεές παρατήρησαν το λέει ο τίτλος της εργασίας, γκασμά


Το συμπέρασμα είναι τρέχαγυρευε, δημοσιογράφε της πλάκς, πρωταθλητή του ψεύδους και αρχιερέα της παραπληροφόρησης ότι ΤΣΟΥΖΕΙ που σε διαψεύδω. ΤΣΟΥΖΕΙ που δεν μπορείς να πουλήσεις Θεό εδώ και να βρεις πιστούς για τη σέκτα σου. Για αυτό το γύρισες σε δημοκρατία και σε τι έχω δικαίωμα να λέω.


Γράψε εσύ σαν καλό σκλαβάκι των αφεντών σου την παραπληροφόρηση,και εγώ θα δίνω πάντα μια πηγή που θα λέει τα ανάποδα και την αλήθεια...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 09:52:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Είσαι ένας κοινότατος συκοφάντης, που παραληρεί εν πλήρη συγχισει,
Βιομηχανικούλη,αλλά, δεν φταίς εσύ, που προβαίνεις σε τέτοιες προσωπικές προσβολές και δεν σε διαγράφουν, αλλά αυτοί που σου επιτρέπουν να παιζεις μπάλα εδώ μέσα και να λές, κυριολεκτικά,
ότι μ@@@κία θές....
Είσαι για τα γίδια, εντελώς, ξενέρωτε μου....
Τι λεει, δεν σου σηκώνεται, γι αυτό και έχεις νεύρα;...
Το ότι είσαι τόσο αρχάριος, που νομίζει ότι κάτι ξέρει, είναι εμφανές, αλλά, τόσο βλάκας που να πιστεύει, ότι οι άλλοι δεν ξέρουν αύτά που τώρα αυτός έμαθε,είναι κουλό, κανείς δεν βρέθηκε να στο πει;....
Ειναι απορίας άξιον,δηλαδής....
Τρώς τέτοιες τάπες, που μόνο παραληρείς...Μου αρκεί αυτό...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 15:15:15  Εμφάνιση Προφίλ
Τι εκφράσεις, τι πολιτισμός. Μπράβο... Έτσι μιλάς και στα παιδιά σου;


Δεν κατάλαβα τι ζητάς ρε τρέχα...

Θες να γράφεις ότι θες χωρίς να υπάρχει αντίλογος;

Θες να πείσεις τον κόσμο για τα πιστεύω της σέκτας όπου ανήκεις;

Ποιος συκοφαντεί ποιον; ΑΠΟΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΛΕΩ ΨΕΜΜΑΤΑ. ΦΕΡΕ ΤΙΣ ΑΥΘΕΝΤΙΚΕΣ ΡΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.Γιατί δεν το κάνεις;


Δε θα το κάνεις και δεν μπορείς να το κάνεις για όλα αυτά που θέλει η σέκτα σου να χάψεις είναι ψεύτικα και στημένα


Το έχω ξαναπεί. Δήλωσε τώρα τι θες να γίνεται. Να κάνουμε διάλογο για να βρούμε την αλήθεια ή να διαφημίζεις τη σέκτα σου και να ψάχνεις πελάτες,πλασάροντας χαλκευμένες και μισές πληροφορίες; Αν δηλώσεις το δεύτερο εγώ το δηλώνω δε θα ξανασχοληθώ με το θέμα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 15:27:19  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Τι εκφράσεις, τι πολιτισμός. Μπράβο... Έτσι μιλάς και στα παιδιά σου;


Δεν κατάλαβα τι ζητάς ρε τρέχα...

Θες να γράφεις ότι θες χωρίς να υπάρχει αντίλογος;

Θες να πείσεις τον κόσμο για τα πιστεύω της σέκτας όπου ανήκεις;

Ποιος συκοφαντεί ποιον; ΑΠΟΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΟΤΙ ΛΕΩ ΨΕΜΜΑΤΑ. ΦΕΡΕ ΤΙΣ ΑΥΘΕΝΤΙΚΕΣ ΡΗΣΕΙΣ ΣΤΗ ΓΛΩΣΣΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΑ ΒΙΒΛΙΑ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ.Γιατί δεν το κάνεις;


Δε θα το κάνεις και δεν μπορείς να το κάνεις για όλα αυτά που θέλει η σέκτα σου να χάψεις είναι ψεύτικα και στημένα


Το έχω ξαναπεί. Δήλωσε τώρα τι θες να γίνεται. Να κάνουμε διάλογο για να βρούμε την αλήθεια ή να διαφημίζεις τη σέκτα σου και να ψάχνεις πελάτες,πλασάροντας χαλκευμένες και μισές πληροφορίες; Αν δηλώσεις το δεύτερο εγώ το δηλώνω δε θα ξανασχοληθώ με το θέμα...


Πρόσεξα , ότι δεν υπάρχουν βρισιές και χαρακτηρισμοί Γιώργο στην απάντησή σου , πρόκειται για βελτίωση και αναμένω σε ακόμα καλύτερες και προσεγμένες διατυπώσεις!

Ρε σύ , το όλο αποτέλεσμα στην Γαλλία και τις ομορφιές της οφείλεται...Αγόρι μου εσύ...

Ελλάς-Γαλλία ... Συμμαχία???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 15:32:12  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Το ήθος μου και το επίεπδο μου, ούτε να το δεις μπορείς Βιομηχανικούλη μου, αλλά, εσύ τσατίζεσαι και βρίζεις αγόρι μου,
όχι εγώ...Σου βάλανε πολλές φορές το σχετικό χέρι, αλλά, θέλεις χοντρότερο,οπως φάινεται, γιατί, δεν αφήνεις να κάνουμε διάλογο, οι υπολοιποι...Συνέχισε με ζημιά, τόσο παραγωγικος...
Κοινώς, τζάμπα κόπος..Δεν έκανες τιποτα σαν χουλιγκάνος και κοινός συκοφάντης..Ένας γελοίος έγινες και μόνο...Συγχαρητήρια....
Εαρινέ μου, ..την είδες σπόρτ κάστερ, και πάλι;
Τι να πω;Δεν υπάρχει τίποτε άλλο για σχολιασμό φίλε μου;
Μονο εγώ;Τοσο πληκτικά είναι;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 15:39:15  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Το ήθος μου και το επίεπδο μου, ούτε να το δεις μπορείς Βιομηχανικούλη μου, αλλά, εσύ τσατίζεσαι και βρίζεις αγόρι μου,
όχι εγώ...Σου βάλανε πολλές φορές το σχετικό χέρι, αλλά, θέλεις χοντρότερο,οπως φάινεται, γιατί, δεν αφήνεις να κάνουμε διάλογο, οι υπολοιποι...Συνέχισε με ζημιά, τόσο παραγωγικος...
Κοινώς, τζάμπα κόπος..Δεν έκανες τιποτα σαν χουλιγκάνος και κοινός συκοφάντης..Ένας γελοίος έγινες και μόνο...Συγχαρητήρια....
Εαρινέ μου, ..την είδες σπόρτ κάστερ, και πάλι;
Τι να πω;Δεν υπάρχει τίποτε άλλο για σχολιασμό φίλε μου;
Μονο εγώ;Τοσο πληκτικά είναι;...

Μα με σένα μίλησα ρε Βαγγέλη και πρώτα με σένα είπα "καλημέρα"..

Γιατί μου μιλάς έτσι , είπα κάτι κακό...τι θα έπρεπε δηλαδή κατα την γνώμη σου , να επικροτώ καταθέσεις με στολισμένες με το απαιτούμενο υβρεολόγιο???

Όσο για τις απόψεις του , είναι απόψεις του και τις καταθέτει..αυτές είναι και αυτές καταθέτει..όπως εσύ και ο καθένας μας...μου αρκεί ναί..το ότι δεν συμπεριέλαβε βρισιές..που είναι το κακό φίλε μου???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 15:43:12  Εμφάνιση Προφίλ
Α ρε Εαρινέ, γουστάρεις να λέω τέτοια... Ρε είπαμε στις κοπέλες πάμε καλά και ας μην έχω τον τσαμπουκά να καβαλήσω μηχανάρα σαν το φίλο σου το Φώτη. Θέλω να δω τι ψάρια πιάνεις και εσύ παλια καραβάνα...

Αμερόληπτε δημοσιογράφε,

Διάλογο κάνω,εσύ δε θες να κάνω διάλογο... Με στοιχεία... Και χαρακτηρισμούς με βάση τους ισχυρισμούς του καθενός. Αν κάποιος φέρνει ψεύτικα στοιχεία είναι ψεύτης... Απλά πράγματα... Ας πρόσεχε

Αντιγράφεις και υιοθετείς ΑΚΡΙΤΑ το κείμενο που έχει γράψει ένας από Βατοπέδι... Όταν λέμε για έγκυρες πηγές και για επιστήμονες, εσύ κατάλαβες ότι εννοούσαμε αυτούς; Το κείμενο περιέχει ανακρίβειες και πλάνες. Εκεί που υπάρχει αλλοίωση και παράφραση έβαλα την αυθεντική ρήση στην αυθεντική γλώσσα. Εκεί που υπήρχε ισχυρισμός που δεν ισχύει επιστημονικά όπως η έκρηξη της Καμβρίου, η εξέλιξη του μηχανισμού πήξη του αίματος και του Flangellum των βακτηρίων έδωσα την απάντηση έγκριτων επιστημόνων, ότι όντως εξελίχθηκαν


Η θεση σου είναι ότι ο Θεός με το να δημιουργεί μέσω της εξέλιξης, υπότασσεται σε νομοτέλεια και άρα δεν είναι Θεός. Ερώτηση πάνω σε αυτό. Όταν έκαψε τα Σόδομα και τα Γόμορα δεν υποτάχθηκε στη νομοτέλεια της φωτιάς που καίει; Γιατί δεν έκανε το νερό να καίει και να τους ρίξει βροχή για να καούν;Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 22/06/2010, 15:54:35  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Α ρε Εαρινέ, γουστάρεις να λέω τέτοια... Ρε είπαμε στις κοπέλες πάμε καλά και ας μην έχω τον τσαμπουκά να καβαλήσω μηχανάρα σαν το φίλο σου το Φώτη. Θέλω να δω τι ψάρια πιάνεις και εσύ παλια καραβάνα...


Ζαργάνες...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy