ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Αγία Γραφή περί Προέλευσης του Ανθρώπου Νο2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 17:56:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Ξέρω ότι είσαι πολυ αποχαυνωμένος, απο την πόρωση σου Βιομηχανικούλη μου, για να καταλαβαίνεις, οταν σου απαντάει ο άλλος, αλλά σε ρώτησα, ρε τούβλο:
Όταν κάποιος φτιάχνει ένα ποδήλατο, το φτιάχνει αυτός η οι νόμοι της φύσης;..Δεν απαντάς, ή μου φαίνεται;...
Αλέκο, έ Αλέκο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 18:03:14  Εμφάνιση Προφίλ
Τι σχέση έχει το ποδήλατο με τους ζωντανούς οργανισμούς; Κατασκευάστηκαν και τα δυο; Σχεδιαστής του κόσμου;


200 χρόνια το ίδιο επιχείρημα του Paley... Ο Δαρβίνος τον τάπωσε, οι επόμενοι επιστήμονες τον έθαψαν και δε βρέθηκε ένας να σκεφτεί κάτι άλλο εξυπνότερο...


Τι θες να πουλήσεις; Ευφυές σχέδιο; Ονόμασε το βρε αδελφάρα... Άσε τα ερωτήματα τα κουλτουριάρικα. Ξέρω όλες τις θεωρίες και τις ψευδοθεωρίες... Πες τι πιστεύεις να το ξεσκίσω να τελείωσουμεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 18:10:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Δεν ξέρω αν συχνάζεις στη..Συγγρού κι έχεις τέτοια σχέση με άλλα άτομα, αλλά, επειδή ποτέ δεν έτυχα συνάδελφος σου, ήτοι αδερφάρα,
μίλα καλυτερα, αφού δεν λές τίποτε άλλο...
Απο κι έπειτα, ότι ο Θεός έφτιαξε τον κόσμο κι ότι η θεωρια του χάους, ήρθε να το επιβεβαιώσει, καταργώντας επίσης τη θεωρία του Δαρβίνου, είναι γνωστά...Α ήταν η φύση μόνο ενργός δύναμη ζωής, ούτε το ..μποζόνιο του Χιγκς, θα ψάχνανε ενώ, θα ήταν ένα εγκατελειμένο πάρκο η γή,σαν των ...δήμων μερικών πολεων....
Όταν υπάρχει κηπουρός, το προσέχει και δειχνει όμορφο...
Και βγαίνουν κάτι ημιμαθείς σαν εσένα, για να πουνε μετά, ότι,μόνα τους γίνανε;....
Τον μάστορα, δεν τον βλέπεις, μέσα απο το έργο του;...
Αν πας σε μια γκαλερύ και δεν είναι ο ζωγράφος εκεί, θα πεις ότι γίνανε μόνοι τους οι πίνακες;
Σκεψου πριν μιλήσεις...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 18:24:12  Εμφάνιση Προφίλ
Πάλι με κρυπτικό τρόπο γράφεις... ΟΝΟΜΑΣΕ ΤΟ ΡΕ...Ευφυές σχέδιο... Ξεκίνα να κλαις τον ψεύτικο Θεό της σέκτας σου...


Ναι, έχεις δίκιο... Δε βγαίνεις στη Συγγρού... Θέλει θάρρος για να το κάνεις αυτό και εσύ δεν έχεις καθόλου...

Για πες... Το γκράν κάνυον πώς έγινε; Πήγε ο Θεός με το μυστρί και έσκαβε; Η' ήταν η διάβρωση που το έκανε; Τα Μετέωρα; Το σφήνωσε εκεί ο Θεός;


Για πες τα διαμάντια που αποτελούνται από σχεδόν τέλεια κρυσταλλικά πλέγματα, ΔΕ δημιουργήθηκαν κάτω από την πίεση και τη θερμότητα; Τα πατάνε μικρά μπλε ανθρωπάκια κατ'εντολήν του Θεού;


Για εξήγα γιατί μπορεί να φτιαχτεί ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ μόνο με θερμότητα και πίεση... Για εξήγα γιατί τα διαμάντια είναι πανάκριβα... Για εξήγα γιατί μπορούμε να φτιάξουμε και χωρίς θεό σε εργοστάσιο, τα γνωστά βιοημηχανικά διαμάντια...

Αν πέσει κάτι κάτω το τραβάει η βαρύτητα ή ο Θεός;

Η θεωρία του χάους αποφάσισες αν ισχύει ή όχι; Γιατί η θεωρία του χάους ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΙ την εξέλιξη... στο είχα πει και άλλη φορά και μετά τα γύρισες και έλεγες ότι προχώρησε ο κόσμος και άλλαζες θέμα... Τελικά ισχύει ρε βλαμμένε ή δεν ισχύει;


Θα σε κάνω quote για να γίνεις ρόμπα να μάθεις καραγκιόζηΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 18:35:27  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Απεστάλη: 03/04/2010, 19:49:08
Προσπαθώ εδώ και μερικές εκατοντάδες μηνύματα, Βιομηχανικέ μου,
να σου πω, ότι δεν κάνουμε εξετάσεις, δεν είσαι εξεταστής και να πας να ...εξεταστείς,γιατί δεν καταλαβαινεις τι γράφεις....
Όλα τα πειράματα σου,βάσει της θεωριας του χάους, είναι απλά μια πλευρά της αλήθειας, άρα δεν λένε τίποτε...Περαν αυτού,δεν έχουν φέρεικαμία αλλαγή....Δεν αλλάζουν τιποτε, απο ότι πιστεύαμε, απλά συμπληρώνουν, ή συγχίζουν...
Εσύ και όμοιοι σου, προσπαθειτε να προσεταιριστείτε την αλλαγή, όταν όλα ειναι μια συνέχεια και γι αυτό εσείς μερικοί....
Βρε νούμερο, το να με λες εσύ αγράμματο, το θεωρώ κοπλιμάν...Εφιάλτης μου θα ήταν το αντίθετο, το φαντάζεσαι να με καταλάβαινες;...
Δεν μου λές,εσύ έφαγες πολύ επιστήμη και κατάντησες έτσι;....Να προσέχεις τι τρώς, κυκλοφορούν και μολυσμένα...


Γράφει ο καραγκιόζης

quote:
Καλά τρέχαγυρευε είσαι για γέλια. Σε είπα αγράμματο και πέταξες τη θεωρία του χάους για να με ψαρώσεις; Αγράμματος εξακολουθείς να είσαι απλώς αναμασάς πράγματα που έχεις ακούσει από άλλους. Ένας βλάκας που αναφέρει τη θεωρία του χάους εξακολουθεί να είναι βλάκας.

Πρώτα πρώτα, τι σε κάνει να δέχεσαι τη θεωρία του χάους και όχι της εξέλιξης; Από όσο γνωρίζω και οι δυο επιστημονικές θεωρίες είναι φτιαγμένες με την επιστημονική μέθοδο. Γιατί το ένα είναι καλό και το άλλο όχι; Γιατί το ένα είναι σωστό και το άλλο όχι; Επίσης, δεν είναι ασυνεπές με το Θεό που πιστεύεις(τον προσωπικό σου Θεό που δεν έχει καμία σχέση με το δικό μου και των άλλων σκεπτόμενων χριστιανών)να παίζει ζάρια με το σύμπαν του; Γιατί ούτε λίγο ούτε πολύ αυτό μας λέει η θεωρία του χάους... Και για να το πάω λίγο πιο μακρυά μιας και δέχεσαι τη θεωρία του χάους, αν σου πω ότι το φαινόμενο της ζωής είναι ένα χαοτικό σύστημα και ότι η εξέλιξη είναι επίσης χαοτική τι θα μου πεις; Να σε πληροφορήσω ότι η θεωρία του χάους κακομοίρη αγράμματε προβλέπει τη δημιουργία τάξης από την αταξία, ή αλλιώς οργανωμένων οργανικών μορίων από ελεύθερα ανόργανα(αβιογένεση) για να το στρέψουμε στο πιο βιολογικό του. Χάος και εξέλιξη είναι συγκοινωνούντα δοχεία...Αρκεί να εφαρμόσει κάποιος το χάος στη ζωή...όπως το εφαρμόζει στην οικονομία, στην κοινωνία κτλ...


Τώρα για το αν το χαοτικό στοιχείο της φύσης επηρεάζει τα πειράματα, τι να πω...εκτός του ότι πάλι φαίνεται ότι είσαι αγράμματος και δεν ξέρεις τι είναι πείραμα...Εδώ και 300 χρόνια εφαρμόζεται το πείραμα από τους επιστήμονες και έχουν καθιερωθεί μέθοδοι τέτοιες ώστε να "στεγανοποιούν" το πείραμα από τα χαοτικά στοιχεία του περιβάλλοντος καθώς και από τα σφάλματα...Ποιες μέθοδοι; Τράβα διάβασε ένα σοβαρό βιβλίο,και όχι δεν υπάρχει στη βιβλιοθήκη των δεκαετιών σου.


Η διαφορά μας είναι ότι εγώ έχω λιώσει κάμποσα παντελόνια στα θρανία και έχω φτύσει αίμα για να μάθω την "εύκολη" για σένα γνώση και πλέον είμαι σε θέση να μη χάφτω ότι μου πλασάρουν (10 κιλά βιβλία 30 ευρώ)...

Για πες μου όμως τελικά...Δέχεσαι ή δε δέχεσαι τη θεωρία του χάους; Δυστυχώς για σένα στην επιστήμη ο ένας κλάδος επιβεβαιώνει τον άλλο. Αν δέχεσαι το χάος οφείλεις να δεχτείς και την εξέλιξη...Αναθεωρείς τώρα αγράμματε ;

http://www.publiclibraries.com/authors/jmcfadden/book1/index.html



Απαντάω εγώ


quote:
Επανέρχομαι με μερικά στοιχεία για τη θεωρία του χάους
http://library.thinkquest.org/3493/frames/chaos.html

Αντιγράφω μια ενδιαφέρουσα παράγραφο

"In biology, chaos is used in the identification of new evolutionary processes leading to understanding the genetic algorithim, artificial life simulations, better understanding of learning processes in systems including the brain, and studies of such previously unresearchable areas as consciousness and the mind. This strain can be traced back to the work of Charles Darwin, and is a significant new understanding of evolutionary processes. Darwin's work also appears in direct conflict with Newton's because it changes our understanding of the nature of time, demonstrating that some time is not reversible."


Θεωρία του χάους και βιολογία, και ειδικά το εξελικτικό της κομμάτι , πάνε χέρι χέρι. Περιμένω να ακούσω από τον τρέχα κυρίως αν τελικά ισχύει η θεωρία του χάους...



Συμπληρώνω παρακάτω


quote:
Απεστάλη: 04/04/2010, 19:57:26
Δεν θα σε νοιάζει και πολύ η κόμμωση σου, καλή μου ar_ia,τότε..Πίστεψε με....Όσο για τον Βιομηχανικό,μάλλον... βιομηχανικό ρεύμα πρέπει να παίρνει γι αυτό και λέει βλακείες...
Καλά ρε χαμένε, ακόμη στη θεωρία του χάους έμεινες;...
Έχει προχωρήσει ο κόσμος, δεν έμαθες;


Απαντάει πάλι ο καραγκιόζης

ΡΕ καραγκιόζη... ότι σε βολεύει ισχυρίζεσαι... Ισχύει ή δεν ισχύει η θεωρία του χάους, πανίβλακα; Δεν ξέρεις ούτε τι γράφεις βλαμμένεΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 19:29:15  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγόρι μου, εσύ παραληρείς....Εγώ τόκανα αυτό, ή είσαι γενικά "πειραγμένος";...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 19:50:32  Εμφάνιση Προφίλ
Τράβα κοίτα τα πόστ στις σελίδες 45 και 46 του νο1 . Αυτολεξί τα αντιγράφω πανίβλακα. Ούτε τι γράφεις δεν ξέρειςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 20:04:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Εγώ μανάρι μου, την πιστεύω την θεωρία του χάους, όχι την ξέρω, μονο....
Βλέπεις, το Μπινγκ Μπανγκ, πάει,η θεωρία της εξέλιξης, πάει, η θεωρία της σχετικότητας, πάει..Η φυσική πάει..Οπότε τι μένει για εξήγηση των πάντων;
Κερδίζεις γλειφυτζουρι, άμα το βρεις...Γιατί, εσυ είσα ικανός να χάσεις τον δρόμο....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 20:18:39  Εμφάνιση Προφίλ
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=45&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10460
http://www.esoterica.gr/forums/topic.asp?whichpage=46&ARCHIVEVIEW=&TOPIC_ID=10460

Εσύ ο ίδιος ρε βλαμμένε έχεις πει ότι δεν ισχύει...


Επίσης έχω ΗΔΗ δείξει ότι η εξέλιξη είναι συμβατή και ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΝΕΤΑΙ με τη θεωρία του χάους

Επίσης πανίβλακα, εξέλιξη, big bang και θεωρία του χάους ΔΕ μελετάνε το ίδιο πράγμα οπότε δεν μπορεί να αντικαταστήσει το ένα το άλλο...


Ρε κωλοτούμπα,ρε αδελφάρα κρυφή, που δε βγαίνεις στη Συγγρού γιατί ούτε για αυτό δεν έχεις θάρρος, τη μια λες ότι ισχύει η θεωρία του χάους και την άλλη όχι... Και ειρωνεύεσαι εμένα για την ευφυία μου; Ρε βλάκα ανορθόγραφε που μόνο να αντιγράφεις και να παραπληροφορείς ξέρεις, ειρωνεύεσαι εμένα; Που όταν στριμώχτηκες έθεσες θέμα δημοκρατίας γιατί δε σε συμφέρει να μιλάω;


Πραγματικά σταματάω εδώ το διάλογο... Όταν αποφασίσεις να τιμήσεις τα παντελόνια που φοράς και να γράψεις σαν άντρας μία θέση και όχι όπου φυσάει άνεμος 1000 θέσεις ταυτόχρονα που αλληλο-αναιρούνται ανακοίνωσε το...

Αφού "πιστεύεις" στη θεωρία του χάους (λάθος ρήμα αγράμματε, την επιστήμη δεν την πιστεύουμε την αποδεχόμαστε) εξήγησε αυτό το πόστ βλάκα...Εσύ ο ίδιος το έχει γράψει....

Δεν θα σε νοιάζει και πολύ η κόμμωση σου, καλή μου ar_ia,τότε..Πίστεψε με....Όσο για τον Βιομηχανικό,μάλλον... βιομηχανικό ρεύμα πρέπει να παίρνει γι αυτό και λέει βλακείες...
Καλά ρε χαμένε, ακόμη στη θεωρία του χάους έμεινες;...
Έχει προχωρήσει ο κόσμος, δεν έμαθες;

Η΄ γράφουν 2 άνθρωποι με ένα λογαριασμό και δε λέει ο ένας στον άλλο τι έγραψε ή απλώς δεν ξέρεις τι λες και πετάς ότι σε συμφέρει αρκεί αυτό να αντιμάχεται (ή να νομίζεις ότι αντιμάχεται) την εξέλιξη
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 20:31:32  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Εσύ Βιομηχανικέ μου, σίγουρα κάτι παίρνεις...
Καλά, ρε τι λες;Το προχώρησε η θεωρία του χάους,κι έφτασε στο θεόνιο,
απο πότε λέγεται διαφωνία με τη θεωρία του χάους;Όλοι ξέρουν ότι είμαι υπέρ, γιατι καταργει, άλλα παγιωμένα δεδομένα και θέτει σοβαρούς προβληματισμούς, που η εξέλιξη, δεν ευτύχισε ποτέ να έχει.....
Ξεκόλα..Λες βλακείες, κόφτο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 21:33:50  Εμφάνιση Προφίλ
Εσύ παίρνεις λεφτά για να τα λες αυτά.


Τι σχέση έχει ρε βλάκα η θεωρία του χάους που ασχολείται με συστήματα ευαίσθητα σε μεταβολές με τα στοιχειώδη σωματίδια; Ξέρεις να λύνεις σύστημα 2χ2 με τη μέθοδο Cramer;

Το έμμισθο σκλαβάκι της παραπληφόρησης θέλει να μας πείσει ότι οι προτάσεις

"Το προχώρησε η θεωρία του χάους,κι έφτασε στο θεόνιο"

και


"Καλά ρε χαμένε, ακόμη στη θεωρία του χάους έμεινες;...Έχει προχωρήσει ο κόσμος, δεν έμαθες;


Είναι ισοδύναμες... Καλά ρε δεν ντρέπεσαι να το λες; Τέτοιο κατάφορο ψέμμα; Νομίζεις ότι όσοι σε διαβάζουν είναι το ίδιο ηλίθιοι με τα μέλη της σέκτας που συναγελάζεσαι;


quote:
Ξεκόλα..Λες βλακείες, κόφτο...

Βλακείες λένε οι βλάκες, δηλαδή εσύ και οι όμοιοι σου. Θες όμως να το κόψω γιατί τσούζει που λέω αλήθειες...

Συνέχισε να βγάζεις νόμους από το πουθενά, να λες το ένα και μετά το άλλο, να αντιφάσκεις... Όταν αποφασίσεις να κόψεις τα αδελφίστικα ανακοίνωσε το για να κάνουμε διάλογοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 23/06/2010, 22:54:20  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Έχεις πολύ καιρό μέχρι να μεγαλώσεις και να πηξει το μυαλό σου, αγόρι μου κι εγώ δεν μπορώ να περιμένω να σοβαρευτείς...Οι
βλακείες που λές, είναι παιδικές...
Δεν ξαναεπιχειρώ να συζητήσω μαζί σου...Ειναι ανίατη η πάθηση....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
elo
Συντονιστής

Greece
3417 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 01:11:17  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους elo
Μετά από 51 σελίδες του … Αγία Γραφή περί Προέλευσης του Ανθρώπου.. και 35 σελίδες του… Αγία Γραφή περί Προέλευσης του Ανθρώπου Νο2… αναρωτιέμαι τελικά αν ο φανατισμός είναι φαινόμενο άγνοιας ή φαινόμενο εγωισμού…

Αλήθεια trexagireve και IndustrialAngel, μήπως μπορείτε να μου εξηγήσετε γιατί υπάρχει τόσο μεγάλη αντιπαλότητα μεταξύ σας, σε σημείο μάλιστα κάθε τι ενδιαφέρων που γράφετε στα μηνύματα σας να "σκεπάζετε" από συνεχόμενα υβρίστηκα και ειρωνικά σχόλια;


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 01:58:54  Εμφάνιση Προφίλ
Το πρόβλημα είναι ότι όλοι τον βρίζουν και τον κοροϊδεύουν και τον ειρωνεύονται τον τρέχα αλλά εγώ είμαι ο μόνος που το κάνει ανοιχτά... Θες να σου κάνω quote τι έχουν πει άλλοι(όχι μόνο στο νο1 και νο2,σε όλα τα θέματα)ακόμα και εσύ ο ίδιος για αυτόν ή με πιστεύεις; Το πρόβλημα είναι αν θα σφαζόμαστε με το γάντι ή αν θα είμαστε άνθρωποι... Αν την ντομπροσύνη να αποκαλείς το βλάκα με το όνομα του το θεωρείς ύβριν και κάποιον politically correct ευφημισμό (περιφραστικό συνήθως) του ίδιου χαρακτηρισμού το θεωρείς διάλογο, τι να σου πω, μάλλον έχουμε άλλο ορισμό του πολιτισμού... Για μένα από τη στιγμή που καταλύεται ο πολιτισμός το πάω "all the way" και γίνομαι ανθρωποφάγος...


Έχω ξαναπεί, αν κόψει τα υφάκια και τις εξυπνάδες ο τρέχα, εγώ θα είμαι κόσμιος. Όμως δε με βοηθάτε καθόλου και εσεί οι ψυχραιμότεροι... Όταν ζητάω το εξής απλό, όταν κάνουμε quote κάποιον να τον κάνουμε από την αυθεντική πηγή στην αυθεντική γλώσσα γιατί δε λες κάτι ελό; Είναι παράλογο να ζητάω να μου πει κάποιος πχ ο Αριστοτέλης είπε αυτό στο τάδε έργο, στο τάδε κεφάλαιο και να μου δίνει το κείμενο στα ΑΡΧΑΙΑ ελληνικά δηλαδή στην αυθεντική του μορφή; Όταν έχω το αυθεντικό κείμενο ΜΠΡΟΣΤΑ μου και βλέπω ότι λέει τα ανάποδα πώς γίνεται να μην εκνευριστώ και μου λέει με υφάκι ότι δεν ξέρω; Γιατί κανένας δε ζητάει το ίδιο; Είναι παλαβό; Τι;


Δεν μπορείς να φανταστεί ΠΟΣΗ παραπληροφόρηση και πόσα χαλκευμένα στοιχεία υπάρχουν και κυκλοφορούν από δήθεν αμερόληπτους επιστήμονες δημιουργιστές. Στήνουν ολόκληρες διαψεύσεις της εξέλιξης από ρήσεις που δεν υπάρχουν πουθενά. Και μάλιστα ο ένας βάζει τον άλλο στη βιβλιογραφία του οπότε υπάρχει μια λογική άντλησης πηγών επιπέδου ουροβόρου όφι. Στήνω εγώ ρήσεις και μετά εσύ με επικαλείσαι στους ισχυρισμούς σου...


quote:
μήπως μπορείτε να μου εξηγήσετε γιατί υπάρχει τόσο μεγάλη αντιπαλότητα μεταξύ σας, σε σημείο μάλιστα κάθε τι ενδιαφέρων που γράφετε στα μηνύματα σας να "σκεπάζετε" από συνεχόμενα υβρίστηκα και ειρωνικά σχόλια;


Ο τρέχα πρεσβεύει τον πιο σιχαμερό θρησκευτικό φανατισμό και συντηρητισμό που υπάρχει στην Ελλάδα. Δεν ξέρω αν είναι από την πολύ κατήχηση ή αν παίρνει μισθό να τα λέει αυτά ή αν είναι και τα δύο μαζί . Οι άνθρωποι αντιπροσωπεύουν το 0.04% του ελληνικού πληθυσμού και συμπεριφέρονται λες και είναι το 95% της ανθρωπότητας. Έχουν στήσει δε ένα πλέγμα ψευδών και παραπληροφόρησης για να στηρίξουν τη σαθρή πίστη τους ότι δήθεν υπάρχει επιστημονική βάση στις μπούρδες που πιστεύουν περί του Θεού. Και είναι τέτοια η παραπληροφόρηση που βαφτίζουν το μποζόνιο Θεό, την εξέλιξη ψεύτικη κτλ. Αντιγράφουν μάλιστα πολλά από αντίστοιχους στην Αμερική...Μας παρουσιάζει μια "θεωρία" από 1987 περίπου ως καινούρια δήθεν η οποία έχει απορριφθεί από την επιστημονική κοινότητα στο σύνολο της και περίμενει να τη χάψουμε... Η δε άγνοια και ο εγωισμός του είναι παροιμιώδης.... Κάνε μια αναδρομή να δεις με τι ύφος ξερόλα αραδιάζει μπούρδες και κάνει προφανή λάθη λογικής...


Καλός ο σεβασμός στις θρησκείες και τις σέκτες διάφορων τύπων αλλά όχι και να τους αφήσουμε να επιβάλλουν την άποψη τους μέσω των προπαγανδιστών τους (πολύ καλοί και ακούραστοι αν κρίνω από τον τρέχα), η οποία δεν είναι καν άποψη αλλά μάζεμα ασύνδετων πληροφορίων που αντιμάχονται όποια θεωρία νομίζουν ότι δεν ταιριάζει με τον τρόπο που ερμηνεύουν το ιερό τους βιβλίο. Για πλάκα ρώτα τον ποια είναι η άλλη θεωρία εκτός από την εξέλιξη να δεις τι θα σου απαντήσει...

quote:
ναρωτιέμαι τελικά αν ο φανατισμός είναι φαινόμενο άγνοιας ή φαινόμενο εγωισμού


Τίποτα από τα 2. Εγώ απλώς εκθέτω την άποψη της ορθής επιστήμης και παρασύρομαι όταν αντιμετωπίζω το υφάκι του. Ο τρέχα από την άλλη ΑΡΝΕΙΤΑΙ να εξετάσει τα στοιχεία και να δώσει απαντήσεις...


Κακώς τα γράφω αυτά...δε θα ξανασχοληθώ με το θέμα...

Edited by - IndustrialAngel on 24/06/2010 01:59:39Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 09:48:35  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Μονο και μόνο που με βάζεις μαζί με τον πιστσιρικά, λόγω τηςε συνάφειας που εσύ βλέπεις elo, με προσβάλει και ζητώ να ανακαλέσεις...Ξέρεις ποιός βρίζει και ποιός απαντάει..Τουλάχιστον τα στοιχειώδη δίκαια πράξε και όλοι τα ξέρουν..Επιχειρήματα για το σωστό,δεν χρειάζονται....
Απλά, τόσα χρόνια, με τόσα άτομα, ή ιδια κολώνια, δεν τη
βαρεθήκατε;
Για τον μικρό, δεν τον κατηγορώ..Του δώσανε αλάνα να παίξει..Ξεχαρμάνιασε, τι να κανει...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 10:43:25  Εμφάνιση Προφίλ
Να ανακαλέσει άμεσα..


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 12:49:33  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Καλημέρα ρε φιλαράκι....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 14:37:03  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Καλημέρα ρε φιλαράκι....

Μού'κοψες τα πόδια...ΚΑΛΗΜΕΡΑ..ΚΑΛΗΜΕΡΑ..ΚΑΛΗΜΕΡΑ!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Think_Math
Μέλος 3ης Βαθμίδας

USA
769 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 15:54:25  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Think_Math

IndustrialAngel:

quote:
Το πρόβλημα είναι ότι όλοι τον βρίζουν και τον κοροϊδεύουν και τον ειρωνεύονται τον τρέχα αλλά εγώ είμαι ο μόνος που το κάνει ανοιχτά... Θες να σου κάνω quote τι έχουν πει άλλοι(όχι μόνο στο νο1 και νο2,σε όλα τα θέματα)ακόμα και εσύ ο ίδιος για αυτόν ή με πιστεύεις; Το πρόβλημα είναι αν θα σφαζόμαστε με το γάντι ή αν θα είμαστε άνθρωποι... Αν την ντομπροσύνη να αποκαλείς το βλάκα με το όνομα του το θεωρείς ύβριν και κάποιον politically correct ευφημισμό (περιφραστικό συνήθως) του ίδιου χαρακτηρισμού το θεωρείς διάλογο, τι να σου πω, μάλλον έχουμε άλλο ορισμό του πολιτισμού... Για μένα από τη στιγμή που καταλύεται ο πολιτισμός το πάω "all the way" και γίνομαι ανθρωποφάγος...

Αυτό είναι αλήθεια .
Και ο αναμάρτητος ας πετάξει την πρώτη πέτρα .

Η αποδειξη είναι τα παρακάτω :

quote:
Εγώ μανάρι μου, την πιστεύω την θεωρία του χάους, όχι την ξέρω, μονο....
Βλέπεις, το Μπινγκ Μπανγκ, πάει,η θεωρία της εξέλιξης, πάει, η θεωρία της σχετικότητας, πάει..Η φυσική πάει..Οπότε τι μένει για εξήγηση των πάντων;
Κερδίζεις γλειφυτζουρι, άμα το βρεις...Γιατί, εσυ είσα ικανός να χάσεις τον δρόμο....

quote:
Έχεις πολύ καιρό μέχρι να μεγαλώσεις και να πηξει το μυαλό σου, αγόρι μου κι εγώ δεν μπορώ να περιμένω να σοβαρευτείς...Οι
βλακείες που λές, είναι παιδικές...
Δεν ξαναεπιχειρώ να συζητήσω μαζί σου...Ειναι ανίατη η πάθηση....

Δηλαδή εδώ έχουμε το φαινόμενο ενός ατόμου που δεν Ξερει που του παν τα τέσσερα ,αλλα τα ξέρει όλα , και χρησιμοποιει ως μόνα επιχείρηματα την ηλικία του και την ... δημοκρατία , και αναρωτιόμαστε αν είναι ΑΝΟΗΤΟΣ ή οχι ?
ΟΛΟΙ ξέρουμε οτι είναι ανόητος .

Εδω δεν μπορεί να συντάξει σωστά μία πρόταση .
Τι να συζητάμε τώρα .

Αυτα που του γράφει ο IndustrialAngel είναι η αλήθεια .
Στο μόνο που κανει λάθος , είναι που επιμένει σε αυτήν την άσκοπη αντιπαράθεση .

Το αποτέλεσμα είναι οι αλήθειες που λές φίλε IndustrialAngel να σκεπάζονται απο τις εκατέρωθεν βωμολοχίες και τελικά να χάνονται , ενω είναι άρτια τεκμηριωμένες .
Επίσης χρησιμοποιείς εκφράσεις που θα μπορούσες να αποφύγεις .

Μπορείς να παρουσιάσεις με ηρεμία τα επιχειρήματα σου , και αυτό είναι όλο .
Κάθε επιθετική συμπεριφορά ευνοεί αυτόν που δεν έχει επιχειρήματα .

Είσαι νέος βέβαια , και είναι λογικό να είσαι επιθετικός οταν υποστηρίζεις αυτά που πιστεύεις .
Αυτό είναι και λογικό και υγιές , έστω και αν μερικοί δεν το καταλαβαίνουν .

Οσο για σένα trexagireve εφόσον είσαι μεγαλύτερος σε ηλικία θα έπρεπε να δίνεις το καλό παραδειγμα , και όχι να επιτίθεσαι σε ένα νεότερο μέλος .
Αλλα είπαμε μέχρι εκεί φτάνει ...
Τι να κάνουμε .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 17:59:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Καλά ρε think math, δεν έχεις ακούσει, ότι στο σπιτι του κρεμασμένου, δεν μιλάνε για σκοινί;
Μιλάς και συ;Μα ρε φίλε, εσύ μπαίνεις μόνο και μόνο για να συμφωνήσεις με κάποιον απέναντι μου....Δες αγόρι μου, τα τελευταία σου μηνύματα....Δεν λές ποτέ τιποτε, δίχως εμένα μέσα....
Μαζεύω ...ψήφους...
Θυμάσαι πόσο κσαιρό έχεις να τοποθετηθείς, απλώς και υγιώς σε κάποιο θέμα;
Ρε φίλε, σύνελθε!!!Λες απίθανες κοτσάνες...Δεύτερο ....ψευδώνυμο είσαι;Ή μάλλον, είσαι η σκιά άλλων;...
Όταν μάθετε να σέβεστε, τότε θα μάθετε και να συζητάτε...
Αλλα, εμένα μου αρέσει που δικαιολογείς τους τον Βιμηχανικό...
Καλέ, βλαστάρι σου είναι;Έχει το τούτο σου...
Κι οι δυο, δεν μπορείτε να γράψετε, χωρίς να κατηγορείτε τον άλλο...Ειναι το σύνδρομο του ρουφιάνου, του δοσίλογου..Έμεινε απο την κατοχή...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Think_Math
Μέλος 3ης Βαθμίδας

USA
769 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 18:31:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Think_Math

trexagireve :

quote:
Καλά ρε think math, δεν έχεις ακούσει, ότι στο σπιτι του κρεμασμένου, δεν μιλάνε για σκοινί;
Μιλάς και συ;Μα ρε φίλε, εσύ μπαίνεις μόνο και μόνο για να συμφωνήσεις με κάποιον απέναντι μου....Δες αγόρι μου, τα τελευταία σου μηνύματα....Δεν λές ποτέ τιποτε, δίχως εμένα μέσα....
Μαζεύω ...ψήφους...
Θυμάσαι πόσο κσαιρό έχεις να τοποθετηθείς, απλώς και υγιώς σε κάποιο θέμα;
Ρε φίλε, σύνελθε!!!Λες απίθανες κοτσάνες...Δεύτερο ....ψευδώνυμο είσαι;Ή μάλλον, είσαι η σκιά άλλων;...

Είναι γεγονός οτι ασχολούμαι με σένα γιατί βγάζεις ΓΕΛΙΟ .
Δεν μπορώ να συζητήσω σοβαρά μαζί σου .
Και σιγά μην έμπαινα στο κάθε Forum για να πείσω τον κάθε αγράμματο για το αν η γή γυρίζει γύρω απο τον ήλιο .

Απλώς με διασκεδάζεις .

Απο την άλλη πρεπει να υποστηρίξω έναν νέο άνθρωπο που λέει την ΑΛΗΘΕΙΑ έστω και με επιθετικό τρόπο .
Δεν μπορεί εσύ που κόπτεσαι για την θρησκεία της αγάπης και είσαι και μεγαλύτερος σε ηλικία , να μην δίνεις το καλό παράδειγμα και να ΒΡΙΖΕΙΣ με τον χειρότερο τρόπο έστω και αν σε προκάλεσαν.

Σταμάτα επιτέλους το ΨΕΜΑ και την ΥΠΟΚΡΙΣΙΑ και πάψε να το παίζεις θύμα , οταν ο ίδιος με την συμπεριφορά σου προκαλείς αυτή την συμπεριφορά .


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 24/06/2010, 20:11:03  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αδυναμία μου, πάντα αγαπητέ μου think math, ήταν οι γκαφατζήδες
και φιλοπόλεμοι,σαν εσένα..Ρίχνω πολύ γέλιο, όταν θυμώνουν, ή παριστανουν, ότι αγανακτούν ....Τζερτζελέ θέλουν, τιποτε άλλο....
Για το γέλιο που έλεγες, για μένα,σε καταλαβαίνω...Σου είναι κάπως δύσκολο να σκέφτεσαι, προτιμάς να διαβάζεις.....
Εγώ πάντως, φιλαράκι,οποιον δεν θέλω να μιλήσω σοβαρά,σημαίνει,
ότι δεν του μιλάω καθόλου....
Εσύ,βέβαια, είσαι "τραβάτε με κι ας κλαίω", δήθεν σε πιέζει κανεις να πεις κακιούλες..Όχι αγόρι μου, σου αρέσει.......
Γι αυτό, εγω, λεω, ότι εσύ δεν είσαι σοβαρός...Κι ο καθένας μας, ξέρεις, έχεις την άποψη του..Ακόμη, τουλάχιστον...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 28/06/2010, 03:37:08  Εμφάνιση Προφίλ
http://www.ingentaconnect.com/content/klu/evec/1998/00000012/00000002/00171545

http://www.nature.com/nature/journal/v425/n6953/full/nature01906.html

http://www.scientificblogging.com/adaptive_complexity/how_singlecell_organisms_evolve_multicellular_ones

Γιατί μονοκύτταροι ευκαρυωτικοί οργανισμοί εξελίσσονται μέσα σε 10-20 γενιές σε πολυκύτταρες αποικίες κάτω από την πίεση άλλων εργανισμών που τους έτρωγαν;

Γιατί αυτό είναι μία ΑΚΟΜΗ επιτυχημένη πρόβλεψη της εξέλιξης που αποδεικνύει την εξελικτική ΜΕΤΑΒΑΣΗ από μονοκύτταρο σε πολυκύτταρο;


Πώς εξηγείται το ότι αυτό το γεγονός συμβαίνει ΤΩΡΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΜΑΣ στο εργαστήριο και όχι άπαξ τότε που "φτιάχτηκε" η ζωή;


A group at the University of Arizona has published a study of of one group the these amazing organisms, the volvocine green algae. What's amazing about this group of algae is that you can find a range of multicellular sophistication in closely relate algae species. There are species that form simple sets of four identical cells stuck together, other that form balls of 32-64 not quite identical cells with some specialized functions, up to full-blown multicellular organisms with 50,000 highly specialized cells, including reproductive germ cells. The evolution of multicellularity is not an irrecoverable event from an unimaginably distant past; it is something we can observe, manipulate, and test in the lab today.
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 21:30:45  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech

*έχει ανάψει τσιγαρο και παρακολουθεί την σφαγή του trexagireve*

The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 21:53:08  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Συγνώμη ρε industrialangel να σε ρωτήσω κάτι.
Εσύ μηχανικός σπουδάζεις.
Τι δουλειά έχεις με τους μονοκύτταρους οργανισμούς?
Σε όλα μέσα είσαι ρε πουλάκι μου ακόμα και σε θέματα της Βίβλου.
Τι γίνεται με εσένα τόσο πολυπράγμων είσαι?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 22:06:30  Εμφάνιση Προφίλ
Γεια σου ρε γείτονα...Τι νέα;

quote:
Εσύ μηχανικός σπουδάζεις.
Τι δουλειά έχεις με τους μονοκύτταρους οργανισμούς?


Όσο δουλειά έχει και ένας βλάχος δημοσιογράφος... Θες να το πάμε με βάση την επιστημονική ειδικότητα; Εξάλλου εγώ δεν επικαλούμαι την αποψάρα μου και τη σοφία της εαυτάρας μου αλλά έγκριτες πηγές και επιστήμονες,είμαι απλώς ο κομιστής της πληροφορίας..

quote:
Σε όλα μέσα είσαι ρε πουλάκι μου ακόμα και σε θέματα της Βίβλου.
Τι γίνεται με εσένα τόσο πολυπράγμων είσαι?

Και ηλεκτρική κιθάρα παίζω, και κοκτέηλ φτιάχνω, και φυσική διαβάζω , και φιλοσοφία και λογοτεχνία διαβάζω και ότι θες...Αγαπημένη μου είναι και η βιολογία... Πειράζει;


Όσο για τα θέματα της Βίβλου... Εγώ δεν έγραψα τίποτα παραπάνω από αυτά που λέει η ίδια η Βίβλος... Ο καθένας κρίνει αν υπάρχουν λάθη ή όχι...


medtech, ρίξε μια ματιά στο θέμα από την αρχή,αν μη τι άλλο θα διασκεδάσεις

Edited by - IndustrialAngel on 09/07/2010 22:07:01Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 22:18:39  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Tι νέα?
Σκατά.. αστα να πάνε.
Απο το κακό στο χειρότερο.

Ωστε φτιάχνεις και κοκτέιλ?
Πίνεις και τσικουδιές?
Δεν νομίζεις οτι είσαι λίγο μικρός για τέτοια?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

medtech
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
1799 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 22:45:07  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους medtech
quote:
medtech, ρίξε μια ματιά στο θέμα από την αρχή,αν μη τι άλλο θα διασκεδάσεις

Και μπόλικο γέλιο έριξα και τον μισό μου εγκέφαλο κόντεψα να κάψω απο τις χοντρομπούρδες που διάβασα σε κάμποσα σημεία.

Alzarro εγω που σπουδαζω σε βιολογική σχολή πανεπιστημιακού επιπέδου,στο πρόγραμμα σπουδών της οποίας υπάρχει το μάθημα "ΕΞΕΛΙΚΤΙΚΗ ΒΙΟΛΟΓΙΑ" δικαιούμαι να ομιλώ;

ΥΓ ως γυναίκα δηλώνω οτι βρίσκω εκφράσεις όπως "είσαι άνδρας ή γυναικουλα με μουστάκι" πολύ προσβλητικές για το φύλο μου.Η τόλμη,η ευφυια,το ερευνητικο πνευμα,η διψα για μάθηση,η ικανότητα για μεγαλα επιστημονικα επιτευγματα (Mari Curie οεο) δεν ειναι αποκλειστικό χαρακτηριστικό του ανδρικού φύλου φίλε Industrial.


The plural of anecdote is not data.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 22:48:30  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Πίνεις και τσικουδιές?

Αυτό είναι οινόπνευμα σκέτο... Ρακόμελο ναι, τσικουδιές με τίποτα... Όταν είσαι καθιστός είναι χαλαρά αλλά όταν σηκώνεσαι τότε νιώθεις το πρόβλημα...


Μπύρες, κρασιά και μεταξά πίνω...


Τι έχει γίνει ρε γείτονα και τα βλέπεις όλα μαύρα;

Edited by - IndustrialAngel on 09/07/2010 22:58:25Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 09/07/2010, 22:56:36  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Alzarro εγω που σπουδαζω σε βιολογική σχολή πανεπιστημιακού επιπέδου,στο πρόγραμμα σπουδών της οποίας υπάρχει το μάθημα "ΕΞΕΛΙΚΤΙΚΗ ΒΙΟΛΟΓΙΑ" δικαιούμαι να ομιλώ;


Εξαρτάται...Αν συμφωνεί μαζί σου ο τρέχα και οι ινστρούχτορές του. Επίσης, πρέπει να θεωρείς τον Νταίνικεν ΜΕΓΙΣΤΟ αρχαιολόγο για να έχεις δικαίωμα λόγου


quote:
ως γυναίκα δηλώνω οτι βρίσκω εκφράσεις όπως "είσαι άνδρας ή γυναικουλα με μουστάκι" πολύ προσβλητικές για το φύλο μου.Η τόλμη,η ευφυια,το ερευνητικο πνευμα,η διψα για μάθηση,η ικανότητα για μεγαλα επιστημονικα επιτευγματα (Mari Curie οεο) δεν ειναι αποκλειστικό χαρακτηριστικό του ανδρικού φύλου φίλε Industrial.


Έλα τώρα...Εννοείται ότι θεωρώ τον άντρα ΑΠΟΛΥΤΩΣ ισότιμο με τη γυναίκα στα ζητήματα μυαλού... Θα με φάει ζωντανό η κοπέλα μου άμα πω τίποτα αντίθετο... Η βρισιά είναι κάτι άλλο, βαράς εκεί που πονάει... Ο τρέχα πουλάει αντριλίκι, εκεί βαράω και εγώ, απλή λογική. Αλλά έτσι και αλλιώς δε νομίζω να θεωρείς τον εαυτό σου γυναικούλα αλλά γυναίκα οπότε δε σε αφορά και πάρα πολύ..

Edited by - IndustrialAngel on 09/07/2010 22:57:56Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.171875
Maintained by Digital Alchemy