ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 .-= ΜΥΘΟΣ & ΘΡΗΣΚΕΙΑ =-.
 Αγία Γραφή περί Προέλευσης του Ανθρώπου Νο2
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 52
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2010, 18:50:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados
Τρεχα αληθεια δεν τρως κρεας η απλα το βαφτιζεις φασολια?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2010, 18:54:34  Εμφάνιση Προφίλ
Τρέχα πρέπει επιτέλους να σκεφτείς ότι δε φταίνε οι άλλοι. Δεν μπορούν όλοι οι υπόλοιποι να είναι χαζοί και εσύ ο έξυπνος. Πρέπει να σκεφτείς το ενδεχόμενο να είσαι εσύ ο βλαμμένος και ο κομπλεξικός... Με όλους τσακώνεσαι

Να σου θυμίσω ότι εκκρεμούν απαντήσεις σε ερωτήματα και αποδείξεις αυτό που δεν έχεις παρουσιάσει ακόμα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2010, 19:14:58  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Ρε φίλε Εαρινέ,εγώ προσπαθώ να συνδέσω, ή εσύ να ...αποσυνδέσεις, τον ελληνισμό απο τον χριστιανισμό, με όλα όσα ξέρουμε απο ιστορία και θρησκεία;Ξέρεις καμιά άλλη ιστορία εσύ, απο αυτή των βυζαντινών χρόνων,των χρόνων της επανάστασης,του 40, όπου ο Έλληνας, με τη βοήθεια του Θεού και της Παναγίας, έφτασε σε όσες νίκες πέτυχε,γράφοντας σελίδες δοξας;
Εσύ μπορείς, μαζί με τους ομοίους σου, να μην έχεις την ίδια ιστορια, αλλά, εμείς οι Έλληνες, αυτήν έχουμε....
Ναι φίλε Σκαρτάδε, είμαι χορτοφάγος εδώ και 25 χρόνια,τυπικά,με αίσθημα δικαίωσης, για την απόφαση που πήρα...
Βιομηχανικέ εκτος απο σένα και τον Εαρινό, με τους άλλους συζητάμε...Κατάλαβες τη διαφορά;...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2010, 19:21:53  Εμφάνιση Προφίλ
skartados δεν ξέρω για τα φασόλια, αλλά σίγουρα τα κοτόπουλα τα θεωρεί φτερωτά ψάρια και νηστεύει με αυτά... Εξάλλου φτιάχτηκαν την ίδια μέρα της δημιουργίας...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2010, 19:31:00  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Δεν τρώω ούτε μύδια,ή ότι κινείται,για να το πω απλά,οχι ψάρια σαν εσένα, καλέ μου....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2010, 19:47:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados
Τρεχα ο χριστος ετρωγε κρεας η δεν ξερουμε σιγουρα?Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2010, 19:54:43  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αυτό, τι σχέση έχει,καλέ μου Σκαρτάδε;.....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2010, 20:14:47  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
quote:
Αυτό, τι σχέση έχει,καλέ μου Σκαρτάδε;.....

Αν έχει λέει Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2010, 21:38:26  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Βρε φίλε allzzaro, μιλούσα για μένα και δεν θέλω να συγκρίνομαι με τον Θεό...Κι ότι έκανε ο Χριστός επι γής,τα έκανε για τους ανθρώπους, όχι γιατί συμφωνούσε......
Μην ξεχνάς, ότι έλεγε, ότι δεν τρέφεται με γήινη τροφή,αλλά
ποιώντας το έργο του Πατρός Του....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2010, 21:57:28  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Αλλο εννοούσα Βαγγέλη.
Θέλω να πώ οτι εχει πολύ μεγάλη σημασία να γνωρίζαμε αν ο Ιησούς ήταν κατά των θανάτων των ζώων προκειμένου να γίνουν τροφή.
Γιατί αν σε περίπτωση συνέβαινε κάτι τέτοιο και θεωρούσε ο Ιησούς αμαρτία το θάνατο του ζώου προκειμένου να γίνει τροφή τότε δεν θα τρώγαμε κρέας..Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2010, 22:21:59  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αν το ψάξεις, λίγο φίλε μου allzzaro, θα δεις, οτι πολλά γίνονται κατά παραχώρηση κι όχι ως σωστά..Όπως ο δεύτερος γάμος,ας πούμε,όπου, "ους ο Θεός συνεύζευξεν, άνθρωπος, μη χωριζέτω"..Αλλα και άλλα πολλά, που γινονται,για τις αδυναμίες του ανθρώπου κι όχι ως σωστα..Το κρέας, ειναι ένα απο αυτά...
Κι εκεί,πρέπει να προβληματιστούμε, στο κατά πόσο ο άνθρωπος,δέχεται σταδιακά η ολόκληρο το σωστό...Αν η απιστία του, μπορεί να τον καταδικάσει, ή λειτουργεί, κλιμακωτά, για την τελική του σωτηρία, αθανασία της ψυχής, αιώνια υπόσταση, που έχει προορισθεί να έχει,με ένα ασύλληπτο,για τον ανθρώπινο νου, τρόπο, που έχει σχεδιάσει ο Θεός....
Πίστεψε με,πάντως, στον ....παράδεισο, δεν τρώνε κρέας....Κι είναι καλά, να ζεις,όπως στον παράδεισο...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2010, 22:45:41  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados
Ρε συ τρεχα ,σοβαρα τωρα ,εχεις υποψην σου αν ετρωγε κρεας?

Για πες μας τι αλλο ξερεις για το παραδεισο,γιατι αυτο το τελευταιο δεν μου αρεσε καθολου.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

allzzaro
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
6226 Μηνύματα
Απεστάλη: 06/05/2010, 22:57:11  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους allzzaro
Nαί το καταλαβαίνω αυτό που λές για τις αδυναμίες και τα ανθρώπινα πάθη. Εδώ ομως το κρέας οπως υποστηρίζουν οι θερμόαιμοι του είδους είναι απόλυτη ανάγκη. Χωρίς το κρέας δεν ζούμε είναι στη φύση μας να σκοτώνουμε για να τρώμε. Δεν είναι θέμα εξάρτησης.
Εδώ ο Ιησούς πως μπορεί να έβλεπε κάτι τέτοιο ως Ιησούς.
Γνωρίζω πως δεν έχουμε κάτι σχετικό εκτός απο το οτι ο Ιησούς ευλόγησε κάτι ψάρια ως τροφή και βοήθησε κάτι ψαράδες να ψαρέψουν.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
glinaaea
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
309 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 07:54:38  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους glinaaea
Φίλοι μου καλή σας ημέρα.
Συγνώμη για την παρέμβαση αλλά είναι σίγουρο ότι πουθενά στην Α.Γ δεν λέει ότι έτρωγε κρέας ο Ιησούς. Δεν έτρωγε κρέας. και γιά τους μαθητές του ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ αναφέρει ότι έφαγαν ψάρια, όχι αργότερα. ΚΑΙ οι μαθητές λοιπόν μετά δεν έτρωγαν κρέας.
Σε κάποιο σημείο μάλιστα της Α.Γ αναφέρει ξεκάθαρα ότι είναι μεγάλη αμαρτία να τρώμε τροφή από αίμα. Δεν θυμάμαι ακριβώς όμως τι λέει γι αυτούς που τρώνε τέτοια τροφή. Να είναι αφορισμένοι? Να είναι καταραμένοι? Σ αυτό ίσως μπορεί να μας διαφωτίσει ο φίλος trexagireve, που γνωρίζει καλύτερα την Α.Γ.
Το γιατί όμως ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΦΤΑΣΕ μέχρι τις ημέρες μας είναι άλλο θέμα.
Η αλήθεια είναι ότι είναι κακό να τρώμε κρέας ΚΑΙ για την ψυχή (αμαρτία να αφαιρούμε οποιαδήποτε ζωή) ΚΑΙ για το σώμα (με το να το φορτώνουμε με τοξίνες και διάφορα δηλητήρια τα οποία είτε βραχυχρόνια, είτε μακροχρόνια κάνουν κακό στο σώμα μας).
Και σημειωτέον: δεν υπάρχει καμία ουσία του κρέατος που να ωφελεί το σώμα που ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ να την βρούμε αλλού.
Είμαι και εγώ ακρεατοφάγος κάποια χρόνια. Τέσσερις φορές που έφαγα χωρίς να το γνωρίζω, έπαθα δηλητηρίαση γιατί το σώμα μου είχε αποτοξινωθεί από τα δηλητήρια του κρέατος. Ακόμα και αν θελήσω εσκεμμένα να φάω, σίγουρα και πάλι θα πάθω δηλητηρίαση.

Φιλικότατα.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 09:45:48  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Αγαπητοί μου allzzaro και οι υπόλοιποι, καλημέρα σας,αλλα, μάλλον, έχετε καιρό να κοιτάξετε, την νέα διατροφική κλίμακα,όπως έχει τα τελευταία χρόνια, παγκοσμιως, διαμορφωθεί: Το κρέας, ειναι στην κάτω στιβάδα εντελώς και με περιορισμούς,ενώ το ψάρι,διασώζεται στην τρίτη, απο την κορυφή....
Είστε λίγο πίσω, μετα συγχωρήσεως, όσον αφορά τις νέες μελέτες και διαπιστώσεις, κατόπιν, ερευνών και πειραμάτων.....
Όχι απλά δεν χρειάζεται το κρέας, αλλα, ειναι πηγή πολών ασθενειών, που οδηγούν στον θάνατο...Και ειδικά σε μια εποχή,οπου οι γελάδες, τρώνε κρεατάλευρα, τα ψάρια ιχθυάλευρα και γίνονται τροφές ακόμη και ορυκτέλαια....Κιάλλα πολλά μπορούμε να πούμε,αλλά, τώρα, αυτά μου ήρθαν....
Ρε παιδιά, ειναι καύσιμο η τροφή,όσο βαρύτερο, έχει φθοροποιές συνέπειες για την μηχανή και για το αυτοκίνητο ολόκληρο(εμας και το σώμα μας, εννοώ...)
Όσο για τον φίλο Σκαρτάδο,απαντά ο φίλος glinaaea,που με την αποστροφή του, στο τέλος, περί τροφικής δηλητηρίασης, απο κρέας, που έχει απόλυτο δίκιο,δίνει την ακριβή διάσταση των πραμάτων....: Το κρέας, σκοτώνει τον άνθρωο και την ψυχή του βαραίνει και κάνει ζωώδη, ήτοι, φθαρτή....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 14:18:34  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
Σίγουρα ο άνθρωπος μπορεί να ζήσει και χωρίς το κρέας.Μας έχουν καρφώσει στο μυαλό οτι δέ γίνεται αλλιώς να πάρουμε τις πρωτείνες.

Θα προσπαθήσω να το αποδείξω στον εαυτό μου,θα κάνω μια αποτοξίνωση.
Για να δούμε τί θα γίνει.

Edited by - alex22 on 07/05/2010 14:19:43Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 15:17:42  Εμφάνιση Προφίλ
Εμένα ο παππούς μου τρώει κρέας αβέρτα, το αγαπημένο του φαΐ είναι στομαχάκι αρνιού τηγανισμένο στο βούτυρο(!!!!, μπορεί κανένας από μας να το φάει αυτό χωρίς να τον πάνε μετά για 3 μπαλονάκια κατευθείαν;) μαζί με μία μπυρίτσα(πάντα άμστελ και ποτέ κρύα...), κάπνιζε κάμια 60αρια χρόνια μέχρι που τον τρόμαξε ένας γιατρός ότι θα πεθάνει, έχει επιζήσει μία κατοχή και μια μικρασιατική καταστροφή και έχει πολεμήσει στον εμφύλιο, ψεκάζει χωρίς μάσκα τα χωράφια. Κάθε μέρα ξυπνάει στις 4 το πρωί και δουλεύει στα χωράφια. Είναι 89 τώρα και θα σας θάψει όλους...χαλαρά σας το λέω θα σας θάψει όλους.


Το μυστικό πιστεύω είναι σωματική δραστηριότητα και πλήρης αδιαφορία για τα προβλήματα. Δε τον νοιάζει τίποτα...


Όλοι όσοι τρώτε λαχανικά σας βλέπω με καρκίνο του εντέρου τα επόμενα χρόνια. Τα λαχανικά και τα φρούτα ψεκάζονται με φυτοφάρμακα...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 15:50:50  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:
Συγνώμη για την παρέμβαση αλλά είναι σίγουρο ότι πουθενά στην Α.Γ δεν λέει ότι έτρωγε κρέας ο Ιησούς. Δεν έτρωγε κρέας. και γιά τους μαθητές του ΜΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ αναφέρει ότι έφαγαν ψάρια, όχι αργότερα. ΚΑΙ οι μαθητές λοιπόν μετά δεν έτρωγαν κρέας.

επίσης πουθενά στην αγία γραφή δεν γράφει ότι ο χριστός ή οι μαθητές του έκαναν μπάνιο ούτε γράφει αν πήγαν στην τουαλέτα άρα με την χριστιανική λογική σας ούτε αυτά έκαναν

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

IndustrialAngel
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2772 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 16:00:50  Εμφάνιση Προφίλ
http://www.youtube.com/watch?v=eoygH4h45jM&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=KNJtvAc_KAs

Αυτός είναι illusionist. Θα πλήρωνα χαλαρά εισιτήριο για να τον δω. Προσέξτε τι λέει στο πρώτο βίντεο προς το τέλος για τον Γκέλερ....

Όχι ρε άθεε όλα τα έκαναν, και αρρώστιες περνούσαν και όλα. Αφού το Πάσχα τρώγανε και αρνάκι όπως εμείς...Το Πάσχα για αυτούς ήταν η έξοδος από την ΑίγυπτοΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 17:10:29  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Και μετά την ...τεκμηριωμένη άποψη του Βιομηχανικού, ότι ο ...παππούς του έτρωγε κρέας,να πάνε να σκίσουν όλα τα πτυχία τους, οι διατροφολόγοι και να το ρίξουν στο..σπλανάντερο....
Μπορείτε αν θέλετε, να ενθουσιαστειτε με την ιδέα, ότι αυτός ο παππούς του, ....νεκροθάφτης, πρέπει να ειναι,θα μας θάψει όλους, κατά τον Βιομηχανικό....
Αυτός, τη γλυτώνει, για άγνωστους ακόμη λόγους....Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 17:38:55  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Ρε φίλε Εαρινέ,εγώ προσπαθώ να συνδέσω, ή εσύ να ...αποσυνδέσεις, τον ελληνισμό απο τον χριστιανισμό, με όλα όσα ξέρουμε απο ιστορία και θρησκεία;Ξέρεις καμιά άλλη ιστορία εσύ, απο αυτή των βυζαντινών χρόνων,των χρόνων της επανάστασης,του 40, όπου ο Έλληνας, με τη βοήθεια του Θεού και της Παναγίας, έφτασε σε όσες νίκες πέτυχε,γράφοντας σελίδες δοξας;
Εσύ μπορείς, μαζί με τους ομοίους σου, να μην έχεις την ίδια ιστορια, αλλά, εμείς οι Έλληνες, αυτήν έχουμε....
Ναι φίλε Σκαρτάδε, είμαι χορτοφάγος εδώ και 25 χρόνια,τυπικά,με αίσθημα δικαίωσης, για την απόφαση που πήρα...
Βιομηχανικέ εκτος απο σένα και τον Εαρινό, με τους άλλους συζητάμε...Κατάλαβες τη διαφορά;...

Επαναλαμβάνω φίλε μου πολυ-αγαπημένε...

Η Ελλάδα , έχει δώσει αγώνες απο αρχαιοτάτων χρόνων...ως Έλληνες πολέμησαν για την Ελλάδα και για την πατρίδα τους...η Ελλάδα προϋπήρχε των πάντων...όπως και οι Έλληνες που είχαν τον δικό τους πολιτισμό και γλώσσα...!

Πολέμησαν και θα πολεμούν για την πατρίδα τους και ως ΈΛΛΗΝΕΣ ανεξαρτήτως επιμέρους πεποιθήσεων του καθενός...

Όποια θρησκεία και αν είχαν , πολέμησαν ως Έλληνες για την πατρίδα τους και για την ελευθερία τους...πόσο αναλυτικότερα θα πρέπει κάποιος να στο κάνει ???

Θα πολεμούσαν όσες θρησκείες και αν είχαν γιατί το κοινό γνωρισμά τους είναι η Ελληνική καταγωγή...αντιληπτόν τώρα???

soulΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 17:49:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Μπορείς να το απομονώνεις, όσο θέλεις Εαρινέ, αλλα, η αλήθεια παραμένει, ότι ο Έλληνες είναι ορθόδοξοι και μάλιστα, ότι τιμάνε τον Χριστό και την Παναγία, που τόσο τους βοήθησαν,στο παρελθόν γι αυτό και τους επικαλούνται τακτικά..
Τώρα ,εσύ, ειπαμε, γύρνα την ιστορία πίσω, όσους αιώνες θές....
Κάποτε, θα έρθεις και στην εποχή μας...
Απλά,μην το πεις παραπέρα, απο δώ, γιατί,θα σε ρωτάνε απο που είσαι...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 18:47:02  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
επίσης πουθενά στην αγία γραφή δεν γράφει ότι ο χριστός ή οι μαθητές του έκαναν μπάνιο ούτε γράφει αν πήγαν στην τουαλέτα άρα με την χριστιανική λογική σας ούτε αυτά έκαναν

Δέν είναι το ίδιο ρε φίλε.Αυτά είναι πράγματα αυτονόητα.Για το κρέας όμως,ο χριστός έχει πεί οτι όποιος τρώει νεκρή σάρκα,θα καταλήξει ο ίδιος έτσι.Είναι ξεκάθαρο νομίζω οτι είναι εναντίον του κρέατος.

quote:
Εμένα ο παππούς μου τρώει κρέας αβέρτα, το αγαπημένο του φαΐ είναι στομαχάκι αρνιού τηγανισμένο στο βούτυρο(!!!!, μπορεί κανένας από μας να το φάει αυτό χωρίς να τον πάνε μετά για 3 μπαλονάκια κατευθείαν;) μαζί με μία μπυρίτσα(πάντα άμστελ και ποτέ κρύα...), κάπνιζε κάμια 60αρια χρόνια μέχρι που τον τρόμαξε ένας γιατρός ότι θα πεθάνει, έχει επιζήσει μία κατοχή και μια μικρασιατική καταστροφή και έχει πολεμήσει στον εμφύλιο, ψεκάζει χωρίς μάσκα τα χωράφια. Κάθε μέρα ξυπνάει στις 4 το πρωί και δουλεύει στα χωράφια. Είναι 89 τώρα και θα σας θάψει όλους...χαλαρά σας το λέω θα σας θάψει όλους.

Το μυστικό πιστεύω είναι σωματική δραστηριότητα και πλήρης αδιαφορία για τα προβλήματα. Δε τον νοιάζει τίποτα...


Εσύ όμως ως επιστήμονας,πρέπει να καταλάβεις οτι μια μεμονομένη περίπτωση,δέν μπορεί να αποτελέσει σοβαρό κριτήριο για το άν είναι επιβλαβές ή όχι το κρέας.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 19:03:22  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Διαβάστε καμιά πρόσφατη, διατροφική μελέτη, ή έρευνα,ρε παιδιά...
Θα πάθετε πλάκα, τι λενε για το κρέας, το πόσο είναι κίνδυνος για τον άνθρωπο, με τόσους τρόπους...Κάθε βδομάδα και νέα μελέτη....
Μέχρι αλλεργία στο 30% του ανθρωπίνου πληθυσμού,καρκίνους, εγκεφαλικά,καρδιακά,κλπ...Ριξτε μια ματιά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 19:05:21  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:
Δέν είναι το ίδιο ρε φίλε.Αυτά είναι πράγματα αυτονόητα.

τι μας λες εγώ θέλω αποδείξεις ότι έκανε μπάνιο και ότι πήγαινε στην τουαλέτα

quote:
Για το κρέας όμως,ο χριστός έχει πεί οτι όποιος τρώει νεκρή σάρκα,θα καταλήξει ο ίδιος έτσι.Είναι ξεκάθαρο νομίζω οτι είναι εναντίον του κρέατος.

θα ήθελα παράθεση του αποσπάσματος αυτού

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 19:17:26  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Μπορείς να το απομονώνεις, όσο θέλεις Εαρινέ, αλλα, η αλήθεια παραμένει, ότι ο Έλληνες είναι ορθόδοξοι και μάλιστα, ότι τιμάνε τον Χριστό και την Παναγία, που τόσο τους βοήθησαν,στο παρελθόν γι αυτό και τους επικαλούνται τακτικά..
Τώρα ,εσύ, ειπαμε, γύρνα την ιστορία πίσω, όσους αιώνες θές....
Κάποτε, θα έρθεις και στην εποχή μας...
Απλά,μην το πεις παραπέρα, απο δώ, γιατί,θα σε ρωτάνε απο που είσαι...

Κοίτα να δείς φίλε μου..προσωπικά όπως βλέπεις αποφεύγω να χρησιμοποιώ τον όρο πλειοψηφία , όπως και οι υπόλοιποι συνδίκτυοι...μαλιστα την χρησιμοποιείς εσύ ...που είσαι ισχνότατη και παράδειγμα προς αποφυγήν μειοψηφία και που ασφαλώς όταν "στριμώγνεσαι" προσφεύγεις στην Ρωσία και τους ομοδόξους σου...

Αν λοιπόν είναι έτσι τα πράματα..κανείς δεν σου απαγορεύει να πεταχτείς μεχρι την Ρωσία και να εγκατασταθείς εκεί , με τους ομοϊδεάτες σου...!

Τα υπόλοιπα άστα .... οι Έλληνες μπορουν και χωρίς τους Παλιο-ημερολογίτες...το έχουν αποδείξει ιστορικά απο αρχαιοτάτων χρόνων...όπου κάποιοι σαν και σένα ήσαν ανύπαρκτοι...

soul

Edited by - Εαρινός on 07/05/2010 19:18:29Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

skartados
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


2006 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 19:37:49  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους skartados
Ρε συ τρεχα ,με το ορθο εισαι?δεν τοξερα....
Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
alex22
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


1934 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 20:14:56  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους alex22
quote:
θα ήθελα παράθεση του αποσπάσματος αυτού

To έχω διαβάσει σε ένα άλλο βιβλίο,ο συγγραφέας είπε οτι το το λέει η βίβλος,έ, δέν μπορεί να κάνει λάθος σε αυτό γιατί μπορεί να αποδειχθεί.

quote:
τι μας λες εγώ θέλω αποδείξεις ότι έκανε μπάνιο και ότι πήγαινε στην τουαλέτα

Οι σκεπτικιστές θέλουν αποδήξεις για όλα,ακόμα και για το άν κατουράει κάποιος ή όχι.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

αθεος
Ανεπιθύμητη Συμμετοχή


2069 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 20:44:05  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους αθεος
quote:
To έχω διαβάσει σε ένα άλλο βιβλίο,ο συγγραφέας είπε οτι το το λέει η βίβλος,έ, δέν μπορεί να κάνει λάθος σε αυτό γιατί μπορεί να αποδειχθεί.

μάλιστα πουθενά δεν το γράφει η βίβλος πάλι κορόιδο πιάστηκες

quote:
Οι σκεπτικιστές θέλουν αποδήξεις για όλα,ακόμα και για το άν κατουράει κάποιος ή όχι.

πολύ απλά συνεχίζω τον συλλογισμό του "δεν γράφει ότι έτρωγαν κρέας άρα δεν έτρωγαν"

«Σε εκείνα τα μέρη του κόσμου όπου η μάθηση και η επιστήμη έχουν επικρατήσει, τα θαύματα έχουν παύσει· αλλά στα μέρη όπου επικρατεί βαρβαρότητα και αμάθεια, τα θαύματα είναι

ακόμα της μόδας.»

—Ethan AllenΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

trexagireve
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


13021 Μηνύματα
Απεστάλη: 07/05/2010, 20:49:10  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους trexagireve
Ναι φίλε μου skartados, είμαι,μεσω θαύματος, με το πάτριο και κανονικό,για να κυριολεκτούμε καμιά φορά...
Εαρινέ,εσύ τι είσαι, θέλω να μας πεις κάποτε, να ξέρω επιτέλους με ποιούς είσαι...Ακόμη είσαι παντού,πασπαρτού...
Απλά, απέναντι μου...Συμπτωματικά...Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Το Θέμα καταλαμβάνει 52 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy