ESOTERICA.gr Forums !

ESOTERICA.gr Forums !
Κεντρική Σελίδα | Προφίλ | Εγγραφή | Ενεργά Θέματα | Μέλη | Αναζήτηση | FAQ
Όνομα Μέλους:
Password:
Επιλογή Γλώσσας
Φύλαξη Password
Ξεχάσατε τον Κωδικό;
 Όλα τα Forums
 Απόψεις, Προτάσεις κ.ά.
 Νέα Ακρόπολη... Νο.1
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Σελίδα: 
από 53
Συγγραφέας Προηγούμενο Θέμα Θέμα Επόμενο Θέμα  
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 19:17:46  Εμφάνιση Προφίλ
...αφού δεν θυμάται τις αρχές της οργάνωσης της οποίας - κατά τα λεγόμενά του - ηγείτο για 8 συναπτά έτη και πόσα πιό πριν ως μέλος, διότι δεν έγινε αρχηγός με το "καλημέρα".


δεν θυμάται και καλά...
πρέπει να είναι ηλικιωμένος, ε;
πως την λεν' αυτήν την νόσο να δεις...


----------------------------------
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα
λόγω χρήσης υπονοουμένων
που προσβάλουν εν δυνάμει
την προσωπικότητα
----------------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 19:32:24  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

gianipseftis, έτσι είναι όλα, όπως ακριβώς τα λες.
Έχεις απόλυτο δίκιο σε όλα όσα λες στα δύο προηγούμενα μηνύματα.
Για πολλά θα μπορούσε να με κατηγορήσει κάποιος, ίσως να είμαι και απατεώνας, ίσως να είμαι βλάκας, ίσως να είμαι και ο πιο τιποτένιος από τους ανθρώπους. Το σίγουρο όμως είναι ένα, κανείς δεν βγήκε δημόσια να με κατηγορήσει πως λέω ψέματα για οτιδήποτε αφορά τη ΝΑ.
Πολλοί βγήκαν, ακόμα και σε αυτό το θέμα και με κατηγόρησαν πως...κάνω επίθεση και κατηγορώ την ΝΑ.
Τι είναι όμως αυτό που χαρακτηρίζουν σαν επίθεση και σαν κατηγορίες ? Το ότι βγαίνω , επώνυμα, και αναφέρω τις διαφορετικές απόψεις που έχω τώρα, σχετικά με όλα τα θέματα που διαπραγματεύεται και προπαγανδίζει η ΝΑ.
Τι, δηλαδή, δεν έχω το δικαίωμα να έχω διαφορετικές απόψεις, ή μήπως δεν έχω δικαίωμα να αναφέρω όλα όσα έμαθα μέσα σε αυτή ?.
Το σίγουρο είναι πως έδωσα πολλές υποσχέσεις μέσα στη ΝΑ, καμία όμως δεν ήταν που να αφορούσε την μυστικότητα και το απόρρητο όλων όσων έμαθα.
Ποτέ δεν είναι αργά να διορθώσουν αυτό το θεσμικό κενό και να θεσπίσουν όρκους και υποσχέσεις μυστικότητας με πολύ βαριές ποινές και πρόστιμα για όλους τους ιερόσυλους παραβάτες.
Επειδή, απ ότι βλέπω, κανείς , προς το παρόν δεν έχει την διάθεση να εξετάσουμε διεξοδικά το αν η ΝΑ είναι ή όχι φασιστική οργάνωση, θα πρέπει, για να μην κατηγορηθώ πως χειραγωγώ την συζήτηση, εσύ μόνος ή μαζί με κάποιους άλλους παλιούς συνομιλητές σου σε αυτό το φόρουμ, να ορίσετε μια διαδικασία εξέτασης του θέματος, βήμα βήμα και εγώ με την σειρά μου σας υπόσχομαι πως θα την ακολουθήσω αμετάκλητα. Αυτό που δεν μου αρέσει να κάνω είναι, να ξεκινάω ένα θέμα και πριν να το εξαντλήσουμε, να πετάγεται κάποιος άλλος και να επιμένει να του απαντήσουμε σε κάτι άλλο. Βλέπεις ο όγκος των πληροφοριών που μπορώ να σας μεταφέρω είναι τόσο μεγάλος που μπορούμε να χαθούμε μέσα σε αυτόν αν δεν βάλουμε κάποια ιεράρχηση σε αυτά που θα εξετάσουμε.

Ένα άλλο πρόβλημα που θέλω να θίξω και περιμένω την απάντησή σου είναι, το πως θα αξιοποιήσω , κατά την γνώμη σας, όλον αυτόν τον όγκο πληροφοριών που έχω παραθέσει σε άλλα φόρουμ και δεν είναι λογικό βέβαια να αρχίσω να τα ξαναδακτυλογραφώ με διαφορετικά λόγια σε αυτό το φόρουμ.
Εγώ προσωπικά πιστεύω πως είναι χρήσιμο να τα μεταφέρω στον παρόντα χώρο και μετά , αφού τα διαβάσετε, να τα βάλετε σε όποια σειρά θέλετε και να τα αναλύσουμε ακόμα περισσότερο. Όπως και να έχει όμως , είμαι διατεθειμένος να ακολουθήσω ότι αποφασίσετε. Τι άλλο καλύτερο μπορώ να κάνω , για να μην έχει κανείς , λογικός άνθρωπος, κανένα παράπονο ?
Αυτό που δεν είμαι διατεθειμένος να κάνω είναι... να αναλωθώ σε κοκορομαχίες. Εγώ δεν μπήκα στον παρόντα χώρο ούτε για να κάνω ψυχοθεραπεία, ούτε επειδή δεν έχω τίποτα άλλο να κάνω, ούτε από ένα μεγάλο πάθος εναντίον της ΝΑ, ούτε ακόμα για να συνομιλήσω με κουκουλοφόρους που , όντας στο απυρόβλητο, να πετούν όποια μαλακία τους αρέσει και όποιον πάρει ο χάρος.
Θέλω απλά και μόνο να είμαι ένας υπεύθυνος πολίτης, που έχοντας την εμπειρία μιας οργάνωσης που δεν παρουσιάζει τον αληθινό εαυτό της προς τα έξω ( κακώς για εμένα ) και με δυσάρεστες συνέπειες σε πολλούς από αυτούς που έρχονται σε επαφή μαζί της, τουλάχιστον ως προς και μόνο το χάσιμο του χρόνου τους,θεωρώ καθήκον μου να βγω ανοιχτά και επώνυμα και να μιλήσω.
Αυτά τα λίγα απ την πλευρά μου. Περιμένω τώρα την δική σας συνεισφορά για την προώθηση της συζήτησης.
Ήλθε η στιγμή να δούμε στην πράξη τον πολιτικό πολιτισμό που έχουν οι χιλιάδες δημοσιεύσεις που, επί τόσα χρόνια έχουν πολλοί από εσάς...
Σας περιμένω...


πρώην αρχηγός ΝΑ Θεσσαλονίκης


Φίλε μου έχω την αίσθηση πώς με δουλεύεις.

Σου ερώτησα συγκεκριμένα θέματα
Σε καμία από τις ερωτήσεις μου δεν έχεις μέχρι στιγμής απαντήσει.

Αν πραγματικά σε ενδιαφέρει ο διάλογός, και θέλεις να μας πεις κάποια θέματα για την ΝΑ, πήγαινε πίσω διάβασε ξανά τις πολύ συγκεκριμένες ερωτήσεις που σου απηύθυνα και δώσε τις απαντήσεις που εσύ γνωρίζεις.

Επιφυλάσσομαι για την συνέχεια της κουβέντας μας.
Αν θες να συνεχίσουμε θα απαντάς σε αυτό που σε ερωτώ και δεν σε ερωτώ άσχετα πράγματα.
Ελπίζω να έχεις τη αντίληψη που απαιτείται να το εκτιμήσεις αυτό

Σε έχω ερωτήσει 4 φορές κάποια πράγματα, και ακόμα δεν έχω πάρει μια σαφή απάντηση.

Μην ξεχνάς, πως εσύ επέλεξες να καταθέσεις εδώ κάποιες απόψεις.
Αν έχεις την θέληση να μας πεις κάποια πράγματα σχετικά με την ΝΑ, σε ερώτησα για κάποια.
Σε ακούω.

Αν δεν θέλεις να μιλήσεις για αυτά, αλλά να πεις το δικό σου ποίημα

Άντε γεια! Από μένα.
Δεν με ενδιαφέρει η ιστορία σου.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

gianipseftis
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
2194 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 19:39:25  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

quote:


Δεν γνωρίζω αν εγινα κατανοητός?



Γιάννη , εσύ έγινες απόλυτα κατα-νοητός ... ωστόσο αναρρωτιέμαι αν ΚΑΙ ο Admin έγινε κατα-νοητός απο εσένα και έχω την αίσθηση ότι εκείνο που προσπαθεί είναι να προλάβει τυχόν αναβιώσεις παλαιοτέρων και όχι τόσο όμορφων καταστάσεων...!!!
Και δεν έχει άδικο...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι...

Δήμο μου, εγώ είμαι σχετικά νέος, και δεν γνωρίζω την προϊστορία βαθύτερη από 6 περίπου μήνες..

Δεν έχω τον χρόνο να ανατρέξω σε αυτό τον κυκεώνα των παλαιών δημοσιεύσεων κάθε φορά που κάποιο θέμα προκύπτει.

Σαν καλός…. Χριστιανός στρέφομαι προς το «δώσε ημίν σήμερον»


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 19:43:00  Εμφάνιση Προφίλ
Μια ερώτηση που θα του μπορούσε να του υποβάλλει κάποιος και να μην χρειαστεί την επίκληση θέσεων-ανακοινώσεων, (για παράδειγμα) είναι η εξής: Σε περίπτωση που η ΝΑ επιβληθεί ή επικρατήσει ή καθιερωθεί, ποίο είναι το πολιτικό - θρησκευτικό όραμα;
Τι θ' αλλάξει στην δομή της σημερινής πραγματικότητας, ώστε να διάγουμε αξιοπρεπή βίο; Να είμαστε ελεύθεροι;
Με άλλα λόγια, σε τι είναι καλλίτερη η ΝΑ από οποιαδήποτε άλλη οργάνωση αλειείας;


εδω δεν χρειάζονται παραπομπές...
για να σε δω καβουρα!

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Αίολος
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"


5558 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 19:45:31  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
Φίλε μου έχω την αίσθηση πώς με δουλεύεις.
Ελα κι εσύ τώρα...

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 20:16:05  Εμφάνιση Προφίλ
quote:


Δήμο μου, εγώ είμαι σχετικά νέος, και δεν γνωρίζω την προϊστορία βαθύτερη από 6 περίπου μήνες..

Δεν έχω τον χρόνο να ανατρέξω σε αυτό τον κυκεώνα των παλαιών δημοσιεύσεων κάθε φορά που κάποιο θέμα προκύπτει.

Σαν καλός…. Χριστιανός στρέφομαι προς το «δώσε ημίν σήμερον»




Οκ!!!
Καταλαβαινόμαστε...!!!


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 20:29:16  Εμφάνιση Προφίλ
Αίολε, αν το σχέδιο της ΝΑ εκπληρωθεί, τότε...αυτό σημαίνει πως θα έχει εκπληρωθεί το σχέδιο των παγκόσμιων διοικητών, των κύριων των επτά ακτίνων που διαφοροποιούν τα πάντα που εκδηλώνονται, ορατά ή αόρατα,στον κόσμο και που στον ανατολικό αποκρυφισμό λέγονται Δυαν-Τσοχαν ή περίλαμπρα πνεύματα, των οποίων το όνομα αναφέρεται όχι μόνο στην νυχτερινή λαμπρότητα των πλανητικών σωμάτων τους, αλλά και στην εσωτερική, που έχουν αποκτήσει με μεγάλη υπερσυνειδησιακή εξέλιξη.Έτσι, για να καταλάβεις καλύτερα, η κοσμική οικία μας, η γη, είναι υλική έκφραση μιας κοσμικής ψυχής, η οποία έχει και το Διοικητή της , το Μαχαδέβα ή Δυαν-Τσοχαν.Όμως αυτό που την ενδιαφέρει περισσότερο είναι η εναρμόνιση και συνεργασία με τον τριπλό ηλιακό λόγο, ο οποίος εκδηλώνεται στην ανθρωπότητά μας μέσα από τους τρείς πλανητικούς εκπροσώπους Του, των οποίων οι αποστολές είναι ξένες προς τον πλανητικό Δυαντσόχαν.
Αυτοί οι τρείς εκπρόσωποι αποτελούν την λεγόμενη καρδιά της ιεραρχίας ή την εσωτερική κυβέρνηση του κόσμου. Αυτά, τα πάρα πάνω ,σύμφωνα με την <<εισαγωγή στη Μυστική Διδασκαλία>> του Λιβράγκα, ενός βιβλίου που όπως αναφέρει στον πρόλογό του <<γράφτηκε με σκοπό να διδάσκεται λεπτομερώς σε μαθήματα, για όσους θέλουν να επιτύχουν μια λεπτομερέστερη κατανόηση>>
Αυτός λοιπόν είναι ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ΣΚΟΠΟΣ ΤΗΣ.
Είσαι ικανοποιημένος τώρα?
Φυσικά, εννοείτε πως αφού θα έχει επιτευχθεί το σχέδιο της ιεραρχίας θα έχει αναπτυχθεί η έκτη υποφυλή της πέμπτης φυλής ή αλλιώς η ρίζα φυλή της άρειας φυλής. Κατά την γέννηση αυτής της φυλής, οι μεγάλες χώρες θα κομματιαστούν σε μικρά ανεξάρτητα κράτη, αλλά υποταγμένα σε μια παγκόσμια κυβέρνηση. Η κοινή ιδιότητα των κρατών αυτών, θα είναι η πλήρης αδελφοσύνη και η πιο αυστηρή τάξη με ομαδικά συστήματα κάτω από την ιεραρχικοπατριαρχική διεύθυνση των αρίστων.

Το πολιτικό αυτό σύστημα ο Πλάτωνας το λέει…Αριστοκρατία
Εσένα με ποιο σου μοιάζει ?.


πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 20:51:22  Εμφάνιση Προφίλ
Άντε τώρα να σε δω , πως περπατάς στα κάρβουνα, δίχως από αίολος να γίνεις έωλος.

πρώην αρχηγός ΝΑ ΘεσσαλονίκηςΜετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 21:19:31  Εμφάνιση Προφίλ
Αίολε
Θές βοήθεια?

Τον 7ο Τσοχάν τον έχω στο "στόχαστρο" του τηλεσκοπίου μου!

Λέγαται Αποφις...!!

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 21:26:07  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Άντε τώρα να σε δω , πως περπατάς στα κάρβουνα, δίχως από αίολος να γίνεις έωλος.

πρώην αρχηγός ΝΑ Θεσσαλονίκης


Δηλαδή , τώρα Κε Γαραντζώτη ...αυτό θεωρείται ως σοβαρή συζήτηση και θέλετε και συμμετοχή???


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
Admin
Forum Admin

Greece
2326 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 21:44:31  Εμφάνιση Προφίλ  Επισκεφθείτε την Προσωπική Σελίδα του Μέλους Admin
Αίολε, έγινε επέμβαση σε προηγούμενο μήνυμά σου -03/12/2011, 19:17:46- και έχουν εισαχθεί και οι απαραίτητες διευκρινίσεις.

Παρακαλούμε τους φίλους συζητητές να δοθεί αμέριστη προσοχή στην χρήση των σχημάτων και τρόπων λόγου που είναι δυνατό να παραβιάσουν την προσωπικότητα. Η ειρωνεία, ο σαρκασμός κ.ο.κ. έχουν από τη φύση τους λεπτά και δυσδιάκριτα όρια(από το θεμιτό προς το αθέμιτο για παράδειγμα)...


--------------------------------

γαραντζώτης γιάννης - 03/12/2011, 15:58:45:

quote:
Εγώ δεν μπήκα στον παρόντα χώρο ούτε για να κάνω ψυχοθεραπεία, ούτε επειδή δεν έχω τίποτα άλλο να κάνω, ούτε από ένα μεγάλο πάθος εναντίον της ΝΑ, ούτε ακόμα για να συνομιλήσω με κουκουλοφόρους που , όντας στο απυρόβλητο, να πετούν όποια μαλακία τους αρέσει και όποιον πάρει ο χάρος.

Αν δεν σταματήσεις όμως να προσβάλεις έμμεσα ή άμεσα τους άλλους Συμμετέχοντες και τους Αναγνώστες των Συζητήσεων, η συμμετοχή σου στον παρόντα χώρο "μάλλον" θα περιέλθει στην κατάσταση του μη-αποδεκτού.

--------------------------------

Εαρινέ, προσωπικά πάντως δεν έχω καταλάβει ακόμη πραγματικά, ποια είναι τελικά η "μ-αννούλα" που ανέφερε ο gianipseftis. Θα χρειαστώ σίγουρα κάποιο Link σε σαφές και κατατοπιστικό κείμενο για να το κατανοήσω, όπως φαίνεται.

--------------------------------

zip, είναι άλλο πράγμα ένας νόμος και άλλο πράγμα η ερμηνεία του. Για το όλο θέμα των προσωπικών δεδομένων που -όπως φαίνεται- επίμονα σε προβληματίζει όμως, θα χρειαστεί να τοποθετηθώ πιο εκτενώς κάποια άλλη στιγμή. Η πρότασή σου για το blog πάντως -03/12/2011, 18:51:17- νομίζουμε κι εμείς με τη σειρά μας ότι κείται επί πολύ σωστής βάσης! Για διάφορα άλλα ζητήματα που χρειάζονται διευκρινίσεις ή απαντήσεις από την πλευρά των υπευθύνων του χώρου, μας συγχωρείτε, δεν υπάρχει χρόνος επί του παρόντος, θα επανέλθουμε σε μετέπειτα χρόνο.

Απλά θα ήθελα να τονίσω για μία ακόμη φορά τα αυτονόητα και γνωστά:
- Ο παρών(τα Forums του Esoterica) είναι χώρος Διαλόγου και το επίκεντρό του πρέπει να είναι πάντα ο Διάλογος. Τα συνοδευτικά στοιχεία, παρότι πολλές φορές άκρως απαραίτητα, επ'ουδενί δεν θα πρέπει να διακυβεύουν την ίδια τη φύση των Ανοικτών και Ελεύθερων Συζητήσεων μεταξύ Ατόμων.
- Η ουσιαστική φύση, αλλά και η υφή, των Διαλόγων προτείνεται εντόνως να είναι Φιλοσοφική. Αυτός είναι και γενικός στόχος του Esoterica.


Ο Πραγματικός Αναζητητής της Γνώσης
είναι ένας απαράμιλλος Ακροβάτης του φευγαλέου ορίου
ανάμεσα στον Δογματισμό και το Μηδενισμό.

----------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 22:19:41  Εμφάνιση Προφίλ
Γεια σας, είμαι φοιτητής, ήμουν για 3 χρόνια στην Νέα Ακρόπολη και
αν μπορώ θα ήθελα να βοηθήσω στο θέμα που ανοίξατε, πιστεύω ότι θα μπορούσα να απαντήσω σε κάποιες ερωτήσεις.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 22:31:17  Εμφάνιση Προφίλ
quote:

Γεια σας, είμαι φοιτητής, ήμουν για 3 χρόνια στην Νέα Ακρόπολη και
αν μπορώ θα ήθελα να βοηθήσω στο θέμα που ανοίξατε, πιστεύω ότι θα μπορούσα να απαντήσω σε κάποιες ερωτήσεις.




Καλησπέρα αγαπητέ Παντελή

πρέπει να τις επαναλάβουμε τις ερωτήσεις?

Θα μπορούσες να τις κάνεις quote και να απαντήσεις.

Για αρχή ξεκίνα απο τις ερωτήσεις του giannipseftis.

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

γαραντζώτης γιάννης
Μέλος 2ης Βαθμίδας

Greece
289 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 22:35:08  Εμφάνιση Προφίλ
Admin, τι εννοείς δηλαδή ?
Πως, οι άλλοι μπήκανε για τους λόγους που ανέφερα πως δεν μπήκα εγώ και γι αυτό θα προσβληθούν ή μήπως είναι προσβλητική η λέξη κουκουλοφόρος ?
Για την ιστορία, σε πληροφορώ πως, ο όρος δεν είναι δικιάς μου έμπνευσης αλλά κατά την ενημέρωση της Επιτροπής Θεσμών και Διαφάνειας της Βουλής για τις πρωτοβουλίες ενάντια στα φαινόμενα της βίας, ο υπουργός Δικαιοσύνης κ. Παπαϊωάννου προειδοποίησε ότι «το διαδίκτυο θα παύσει να φιλοξενεί κουκουλοφόρους». Όπως επισήμανε, το ηλεκτρονικό έγκλημα πρέπει να καταπολεμηθεί, χωρίς να τίθεται σε αμφισβήτηση η ελευθερία του λόγου και της γνώμης. Ο ίδιος διευκρίνισε στους βουλευτές ότι άμεσα συγκροτείται νομοπαρασκευαστική επιτροπή υπό τον αντιπρόεδρο του Συμβουλίου της Επικρατείας Αθανάσιο Ράντο για την ταυτοποίηση των διαχειριστών των blogs, την ταυτοποίηση των χρηστών υπηρεσιών διαδικτύου και τη διεύρυνση των εγκλημάτων για τα οποία επιτρέπεται η άρση του απορρήτου των επικοινωνιών. Η Επιτροπή θα παραδώσει τις προτάσεις της μέχρι τέλος Σεπτεμβρίου.

Προσέξτε καλύτερα τα δικά σας ατοπήματα, όπως αυτά της αμαλίας με τον ημίγυμνο έκφυλο γιατί απ ότι φαίνεται εσείς είστε που δίνετε πρώτοι το λάθος παράδειγμα. Για να μη σας μεταφέρω και ένα σωρό άλλα...

πρώην αρχηγός ΝΑ Θεσσαλονίκης


----------------------------------------
Έγινε επέμβαση στο μήνυμα
λόγω προσπάθειας έμμεσης
συλλήβδην προσβολής των
συμμετεχόντων και αναγνωστών
-4/12/2011-
----------------------------------------

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 22:36:31  Εμφάνιση Προφίλ
Συγνώμη Νικόμαχε θα προσπαθήσω, γιατί να πω την αλήθεια δεν διάβασα όλες τις προηγούμενες σελίδες,
αν θέλεις να μου υποδείξεις την πρώτη για να καταλάβω.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Εαρινός
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7024 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 22:43:25  Εμφάνιση Προφίλ
Εαρινέ, προσωπικά πάντως δεν έχω καταλάβει ακόμη πραγματικά, ποια είναι τελικά η "μ-αννούλα" που ανέφερε ο gianipseftis. Θα χρειαστώ σίγουρα κάποιο Link σε σαφές και κατατοπιστικό κείμενο για να το κατανοήσω, όπως φαίνεται.

Εμένα γιατί ρωτάς αναρρωτιέμαι , αφού έχεις τον ίδιο τον αναφερόμενο στην εν λόγω Κυρία/Δεσποινίδα...δεν ξερω κιόλας τι είναι...
Για ρώτα τον...


Μείνε μέσα στο παιχνίδι... Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας
pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 22:58:17  Εμφάνιση Προφίλ
Η αλήθεια είναι ότι σε μια σύντομη προσπάθεια στις προηγούμενες σελίδες έχω χαθεί κάπως,
οι ερωτήσεις δεν μου είναι πολύ ξεκάθαρες.
Αν μπορεί κάποιος ας κάνει μια προσπάθεια να μου πει.
Δεν θα ήθελα να ξεκινήσω μια δίκη μου τοποθέτηση,
πολύ πιθανόν έτσι να δυσκολεύψω περισσότερο την κατάσταση.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 23:00:06  Εμφάνιση Προφίλ
Pantelis

Ξεκίνα με αυτές του συνδίκτυου giannispseftis:

quote:

Αυτή η οργάνωση είναι πανελλαδικής εμβέλειας? (έχει δηλαδή γραφεία σε όλους τους νομούς)?
Έχει πολιτικές εξαρτήσεις και συμπάθειες / προτιμήσεις?
Από ποιον χρηματοδοτείται?


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 23:02:09  Εμφάνιση Προφίλ
Σ'ευχαριστώ Νικόμαχε.......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 23:19:24  Εμφάνιση Προφίλ
1. Αυτή η οργάνωση είναι πανελλαδικής εμβέλειας? Είναι παγκόσμιας εμβέλειας και σε όλες τις χώρες ονομάζεται Νέα Ακρόπολη(δηλαδή στις λατινικές χώρες NUEVA ACROPOLIS,

(εκτός από την Τουρκία και κάποιας άλλες χώρες, στις οποίες παίρνουν ψευδώνυμο λόγο τοπικού καθεστώτος και της θρησκείας,

στην Τουρκία ονομάζεται ''GEA οικολογικός οργανισμος'' και έπειτα όταν ενταχθούν μετά από 1 χρόνο, εκεί τους αποκαλύπτουν ότι είναι η Νέα Ακρόπολη) βρίσκεται σε 52 χωρείς

το ίδιο συμβαίνει και στην Ελλάδα με κάποια παραρτήματα ονομάζονται (Εφτά μάσκες θεατρικές ομάδες) αλλά Μέτα από ένα χρονικό διάστημα τους αποκαλύπτουν ότι οι εφτά μάσκες ανήκουν στην Νέα Ακρόπολη κ.τ.λ

αυτό γίνεται κυρίως στις μικρές πόλεις για το λόγο ότι σε πόλεις μικρές υπάρχει καχυποψία μεγαλύτερη από τις τις μεγάλες πόλεις , όπως επίσης επειδή εκεί μαθαίνονται γρήγορα τα νέα .......συνέχεια......

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Dr Jekyll Mr Hyde
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
7552 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 23:22:41  Εμφάνιση Προφίλ
Καλώς ήρθες φίλε pantelis1. Μόλις τελειώσεις με τις απαντήσεις σου στον συνδίκτυο, θα ήθελα να απαντήσεις σε μένα για το ποιος(/ποιοι) ήταν ο λόγος/λόγοι της αποχώρησής σου από την εν λόγω οργάνωση. Ευχαριστώ

Edited by - Dr Jekyll Mr Hyde on 03/12/2011 23:24:14Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 23:27:02  Εμφάνιση Προφίλ
Δεν έχει γραφεία σε όλους τους νομούς αλλά γενικός υπάρχει μια ταχεία τάση εξάπλωσις, από μέσα υπάρχει πίεση ώστε να ανοίγουν όσο γίνεται γρηγορότερα παραρτήματα από νέο-μαθητευόμενους.
αυτήν την στιγμή υπάρχουν
3 στην Αθήνα
2 στην Θεσσαλονίκη
1 στην Λάρισα
1 στα Γιάννενα
1 στον Βόλο
3 Κρήτη
1 στην Πάτρα
1 στην Κύπρο

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 23:29:04  Εμφάνιση Προφίλ
Dr Jekyll Mr Hyde γεια σου και σε σένα φίλε μου

οκ δεν θα το ξεχάσω

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 23:33:54  Εμφάνιση Προφίλ
quote:
pantelis
...από μέσα υπάρχει πίεση ώστε να ανοίγουν όσο γίνεται γρηγορότερα παραρτήματα από νέο-μαθητευόμενους.


Αυτο το...από μέσα,τι σημαίνει?
Απο την ιεραρχία της οργάνωσης?
Την ελληνική ιεραρχία ή την παγκόσμια?


ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 23:38:54  Εμφάνιση Προφίλ
2. Έχει πολιτικές εξαρτήσεις και συμπάθειες / προτιμήσεις?

Γενικός δεν μιλάνε για πολιτικά, αλλά έχω ακούσει πάρα πολλές φορές σε συζητήσεις ότι οι δεξιά κυβέρνηση του αντιμετώπιζε με μικρότερη καχυποψία,

όχι ότι συνάπτουν σχέσεις με την δεξιά,

είναι θερμοί υποστηρικτές ότι όποια κυβέρνηση τους αφήνει ήσυχους να δράσουν,

αυτή είναι η καλύτερη.

Η προσωπική μου γνώμη είναι ότι πολλά σημεία και στην ιδεολογία τους,

άλλα και στα βιβλία που εκδίδουν με δικά του χρήματα,

έχουν πολλές ακροδεξιές τάσεις και απόψεις σε μεγάλο βαθμό.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 23:45:03  Εμφάνιση Προφίλ
Νικόμαχε από όλη την ιεραρχία γιατί έχω συμμετάσχει

και σε ευρωπαϊκές συγκεντρώσεις,

σε αυτές τις συγκεντρώσεις ερχόταν ο παγκόσμιος αρχηγός όπως

ονομάζεται. Συμμετείχαν και ολοι οι εθνικοί αρχηγοί,

σε κάποια μαθήματα συμμετείχαμε όλοι μας,

δεν μας επιτρέπανε σε όλα.


Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 03/12/2011, 23:57:22  Εμφάνιση Προφίλ
Παντελη

Πιστεύω ότι δεν υπάρχει οργάνωση στον πλανήτη,είτε είναι ίδρυμα,είτε κίνημα,είτε δοξασία,που δεν χρηματοδοτείτε απ'ευθείας ή μέσω θυγατρικών,απο τις 100 οικογένειες που δυναστεύουν την ανθρωπότητα.Ρότσιλντ,Ροκφέλερ,Χοετζόλερν,Σινκλαίρ και σια!

Η Νέα Ακρόπολη,αποτελεί εξαίρεση κατα την γνώμη σου?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2011, 00:05:55  Εμφάνιση Προφίλ
Από ποιον χρηματοδοτείται?

γενικός μας έλεγαν ότι χρειάζονται χρήματα για να στηρίζουμε το παράρτημα που απαγόμασταν γιαυτό και υπαρχή η λεγόμενοι μηνιαία 45€ το μήνα όταν κάποιος γίνει μέλος σε 3 μήνες περίπου,

σε ποιο εσώτερο κύκλο που δεν το ήξερες ότι υπάρχει, αλλά σιγά σιγά στον αποκάλυπταν,

σε ρωτούσαν αν ήθελες να εισέλθεις μετά από πολύ ένταξη και καλοπιάσματα , σου έλεγαν ότι θα μάθεις πολλά περισσότερα για τα μυστικά του κόσμου λέγονταν ( Ζωντανές δυνάμεις Ζ.Δ) κ.τ.λ πλήρωνες 50 η 55€,

και όταν γίνεσαι οδηγητής δάσκαλος πλήρωνες 60€ βέβαια υπάρχουν πολλά έξτρα από δωρεές και γενικός από όλα αυτά τα χρήματα η κεντρική σχολή της Αθήνας με τον εθνικό αρχηγό δικαιούνταν το 20% από των έσοδον ,

όταν έφυγα εγώ υπήρχαν κοντά στα 480 μέλη.

Κάθε χρόνο γινόταν ετησίως ισολογισμός εσόδων και η Ελλάδα γενικός κατείχε τα πρωτεία από ότι μαθαίναμε ,

μιλάμε περίπου 420.000€ ετήσιος μόνο για την Ελλάδα.

κάντε υπολογισμούς μαζί με κάποια έξτρα που θα σας τα πω αν θέλετε.

Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

ΝΙΚΟΜΑΧΟΣ
ΜΕΛΟΣ "Forums ESOTERICA"

Greece
11657 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2011, 00:09:12  Εμφάνιση Προφίλ
Παντελή

Αφου απαντήσεις στον Dr Jekyl,εχω μια ακόμη ερώτηση:

Αφορμή παίρνω απο αυτα που είπε πιο πάνω ο πρώην αρχηγός,περί Επτά ακτίνων Φωτός και 7 Τσοχάν.

Ερώτηση:Εχει καμμία σχέση η διδασκαλία μέσα στην ΝΑ,περί αυτών που ακούγονται για τους Ανδρομέδιους "Ε",κάποιους άλλους Ολύμπιους θεούς που έρχονται υπο την καθοδήγηση του ιερού Αρχοντα του Φωτός Διός,κάποια άλλα τμήματα της Ελλάνιας Δύναμης κ.λ.π?

Επίσης η διδασκαλία σας αναφέρει τίποτα σχετικά με το 'επικείμενο' συνειδησιακό άλμα της ανθρωπότητας σε άλλες διαστάσεις?

ΔΥΣΤΥΧΙΑ ΣΟΥ ΕΛΛΑΣ
ΜΕ ΤΑ ΤΕΚΝΑ ΠΟΥ ΓΕΝΝΑΣ.Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

pantelis1
Μέλος 2ης Βαθμίδας


170 Μηνύματα
Απεστάλη: 04/12/2011, 00:14:08  Εμφάνιση Προφίλ
Νικόμαχε αυτό που είπες το έχω φανταστεί και δεν αποκλείω καθόλου

αλλά είναι και κάτι που δεν μπορώ να το εγγυηθώ

Μπορώ να σου πω ότι ξέρω ότι υπάρχει το παγκόσμιο κεντρικό συμβούλιο στην νότιο Αμερική,

εκεί κατοικεί και ο παγκόσμιος αρχηγός. Είναι γυναίκα Μπεατριθ μαθήτρια του μακαρίτη Λιβραγα Edited by - pantelis1 on 04/12/2011 00:53:56

Edited by - pantelis1 on 04/12/2011 00:55:11Μετάβαση στην Κορυφή της Σελίδας

Το Θέμα καταλαμβάνει 53 Σελίδες:
  1  2  3  4  5  6  7  8  9 10
 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40
 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50
 51 52 53
 
 Νέο Θέμα  Topic Locked
 Εκτυπώσιμη Μορφή
Μετάβαση Σε:

ESOTERICA.gr Forums !

© 2010-11 ESOTERICA.gr

Μετάβαση Στην Κορυφή Της Σελίδας
0.15625
Maintained by Digital Alchemy